Jak to się robi fachowo

Szkopska gadzinówka, która na polskim obszarze nie powinna mieć racji bytu zadziałała na ostro.
Dotychczas na takie paszkwilanckie manipulacje pozwalał sobie tylko Jerzy Urban. Widać, że ma zdolnych uczniów, dodatkowo wspartych niemiecką nauką i techniką w dziedzinie robienia ludziom wody z mózgu.
 
 
Tego typu prasa rynsztokowa, eufemistycznie nazywana bulwarówkami (Fakt jest kopią niemieckiego rynsztokowca Bild) nie ma, jak solidne media, dociekać prawdy i zdobywać informację, tylko szokować sensacją. Im drastyczniej, tym lepiej.
 
Często wymyśla się fakty i zdarzenia, albo tworzy się półprawdy i słowne manipulacje.
Gazeta Fakt już wielokrotnie była pozywana do sądu, gdzie zazwyczaj przegrywała i musiała płacić niemałe odszkodowania. Lecz widocznie mają to wkalkulowane w swoją działalność i się tym nie przejmują.
Taką sprawą była choćby sensacja o romansie dziennikarza Maxa Kolonko z panią Rosati. Musieli w sądzie za te bzdury słono zapłacić.
 
Fakt praktycznie tworzył i długo był jego szefem Grzegorz Jankowski, którego mimo wszystko podziwiam, bo jest to człowiek utalentowany i bardzo sprytny. Potem został wydawcą również gadzinowego kanału tv "Superstacja", a teraz jest na wizji gwiazdą Polsatu.
Otóż Jankowski i jego gazeta już w 2006 roku wykręcił identyczny numer z tym, który omówię poniżej. Zamieścił na tytułowej stronie wielkie zdjęcie powszechnie znanego w Koninie redaktora lokalnej gazety z krzykliwym tytułem >>TEN ZBOCZENIEC JEST WOLNY<<. Za to kłamstwo i manipulację musiał brukowiec zapłacić pokrzywdzonemu 100 tysięcy zł.
 
 
Jak wiemy dokładnie, prezydent Andrzej Duda w marcu tego roku, podpisał akt łaski likwidujący zakaz zbliżania się do rodziny, oskarżonemu o pedofilię konkubinowi, który skończył odsiadkę całej zasądzonej kary więzienia, zresocjalizował się i jak stwierdził to jego kurator, sądy pierwszej i drugiej instancji, a także prokurator generalny, zmienił się na tyle, że kara izolacji od rodziny stała się bezsensowna, tym bardziej, że to właśnie rodzina, pokrzywdzeni, którzy wybaczyli, zwrócili się o ułaskawienie i uchylenie wyroku.
Takie są fakty, mimo, że opozycja już rozpętała medialną awanturę pod tytułem >>PREZYDENT UŁASKAWIŁ PEDOFILA<<
 
Gdy wydawało już się, że wszystko jasne – kto chce prawdy, ten już wie, a kto nienawidzi Dudy, to ma jeszcze jeden kłamliwy kwiatek do bukietu – niemiecka gadzinówka Fakt postanowiła zagrać jeszcze ostrzej kopiując schemat zastosowany w październiku 2005 przez Jankowskiego, zamieszczając całostronnicowe zdjęcie, oczywiście na pierwszej stronie, prezydenta Dudy z wybijającym się podpisem umieszczonym na zdjęciu >>TRZYMAŁ CÓRKĘ, BIŁ PO TWARZY I WKŁADAŁ JEJ RĘKĘ W KROCZE<<
Znacznie mniejszą czcionką umieszczono poniżej pytanie: Panie Prezydencie, jak mógł Pan ułaskawić kogoś takiego?
 
Nie ważne jest, że skłamano, iż prezydent ułaskawił pedofila, bo ten swoje odsiedział do końca, tylko to, że
TAKIE GRAFICZNE ZAPROJEKTOWANIE STRONY TYTUŁOWEJ NA PIERWSZY RZUT OKA NARZUCA KAŻDEMU ODBIORCY WRAŻENIE, ŻE TO PREZYDENT JEST PEDOFILEM I KAZIRODCĄ.
 

Nie wiem, czy pomysł takiej strony tytułowej powstał w Polsce, czy w Niemczech. Tak, czy inaczej jest to profesjonalna robota, Nawet jeżeli sąd zasądzi milion złotych kary i publiczne przeprosiny, za obrazę głowy państwa, to medialni złoczyńcy uznali, że przed wyborami warto jest tyle zapłacić.
 
Od dawna, praktycznie od początku, od roku przejęcia władzy w 2015 i publicznego programu działania Schetyny >>ULICA I ZAGRANICA<<, Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami ma duży problem z barbarzyńską podłością i brutalnego grania bez jakichkolwiek reguł opozycji. Mimo wszystko są na tyle przyzwoici, że nie potrafią ostro odpowiedzieć na ordynarne zaczepki i prowokacje i pozwalają sobą bezkarnie pomiatać. Nie może to się oczywiście podobać elektoratowi.
 
Paskudna prowokacja niemieckiej gadzinowej gazety rodzi wiele pytań:

  • czy ten fałszywie odebrany komunikat z pierwszej strony Faktu odbierze Andrzejowi Dudzie w kolejnej turze wyborów 1 lub 2% głosów? Jest to ważne, bo taka jest właśnie różnica między kandydatami w sondażach.
  • Czy ta prowokacja redakcji Axel Springera była inspirowana przez władze niemieckie? Wówczas jest to ewidentne wpływanie przez jedno państwo na wybory w innym.
  • Dlaczego Dobra Zmiana nie potrafi się nauczyć unikania pułapek? Czy naprawdę trudno o najlepszych strategów i doradców? Przegrano z gnuśności, lub może z nadmiernej pewności siebie Senat. Pozwolono głupio się wykiwać z przeprowadzeniem wyborów regulaminowo 10 maja. Nie zdołano zneutralizować wicepremiera Gowina. To dużo błędów w krótkim czasie.

 
Mamy wraz z dniem dzisiejszym 6 dni, by jeszcze coś zyskać. Coś spektakularnego musi prawica uczynić by wygrać.
Wielogodzinne transmisje spotkań prezydenta z mieszkańcami miast w TVP stają się kontr-produktywne. Ileż razy można słuchać praktycznie tego samego?
Jakaś rakieta musi z Nowogrodzkiej wystrzelić.
 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

05-07-2020 [07:28] - Czesław2 | Link:

Jednocześnie ta szkopska gadzinówa ma kilkaset tysięcy sprzedającego się nakładu i zagorzałych czytelników. Z rodzinami to ładny i specyficzny elektorat. Sądzę, że większość z ich czytelników chętnie przyjęłoby lub ma folksliste.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [08:13] - jazgdyni | Link:

Witam

To bardzo ciekawa sprawa, o której zapomniałem.
Ślady, że hitlerowska Volkslista (DVL), czyli z naszymi folsdojczami nadal ma w Niemczech duże znaczenie. Pod egidą UE egzystuje niemiecki akt Beschäftigung, Soziales und Integration, gdzie pod eufemistycznym tytułem Polen - Familienleistungen, dotyczących niby "łączenia rodzin" wspomaga się tych, co w latach wojny zostali folksdojczami. Oczywiście tych, co się tego nie wstydzą, albo jak Kaszubi, czy Ślązacy, byli do tego zmuszeni. Osobiście znam, już dzisiaj niemłodych gości, co na podstawie DVL wyjechali do RFN, wypracowali emeryturę i powrócili do Polski. Są to dosyć nieprzyjemni ludzie.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-07-2020 [08:25] - Czesław2 | Link:

Na podstawie pochodzenia wyludniony został z rodowitych mieszkańców ( Polaków ) Śląsk i Opolszczyzna. Z mojej klasy, technikum, Śląsk, zostało parę osób. Oczywiście,wielu wyjechało po prostu za chlebem, ale wielu z przyczyn fascynacji Niemcami. Przypominam, że większość ma rodziny, które pamiętają wojnę i stracili dziadków w niemieckich obozach. Mentalność powoduje, że bardziej liczy się duża kasa, niż honor i pamięć najbliższych. Dotyczy to oczywiście nie tylko Śląska.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

05-07-2020 [07:51] - Piotr Węcław | Link:

Jeżeli prawica przegra to dlatego że ma ma ciągle za słabe media. Ja jednak uważam, że Polacy to mądry naród. 

Obrazek użytkownika Jabe

05-07-2020 [08:13] - Jabe | Link:

Co to znaczy, że media są za słabe? Jak to się mierzy?

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [09:10] - jazgdyni | Link:

Prawda - media są piętą achillesową prawicy. Nie ma spójnej koncepcji naprawienia medialnej struktury kraju.
Ludzie faktycznie, choć powoli uodporniają się propagandowe przekazy. Niestety, ciągle sporo się na to ciągle łapie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-07-2020 [08:34] - Trotelreiner | Link:

Cześć!
Jeszcze mi dzień dobry nie powiedział,a juz mnie opierpapier....
Ja jestem pesymistą od urodzenia i jeszcze sie w swoich kasandrycznych przepowiedniach...w 80% nie pomyliłem...po prostu pesymista jest tylko lepiej poinformowany.
Kończyłem studia na UJ,kiedy jeszcze nie było internetu,a telewizja miała tylko jeden program....i to czarno-biały...resztę wiedzy musiałem sam nabyć...nawet w Pradze czeskiej.

Socjologia i etnografia...to wymagało wtedy szerokiej wiedzy....łącznie z psychologią...i antropologią...egzaminy z tych przedmiotów były obowiązkowe...i musiały być zaliczone!

No to została nam prasa...socjotechnika,inżynieria społeczna i manipulacje "dzikimi ludziami"...dlatego FAKT musi tak działać...jak whiskey na Indian...to mają w genach od ojców
załozycieli.

Na socjotechnice medialnej...zjadłem juz trzy komplety zębów...więc odpuść....telewizja i internet...to to samo,tylko w kolorze i obrazkach,idioci łatwiej kupują taki przekaz.

To dla tego na toaletach publicznych nie pisze się "toaleta" tylko obrazek...kobieta,mężczyzna i teraz trzecia płeć....debilom trzeba narysować,bo inaczej nie zatrybią.

Już od dawna elektoraty na świecie ,stały sie nieprzewidywalne...a "wtymkraju" w postępie geometrycznym idiocieją i chamieją ludziaska...ex.Tymiński...pamiętasz jego wynik?
Każdy "nowy" podrzutek służb...odpowiednio napompowany przez media...dostaje na wstępie...10---15% poparcia...od manipulatorów i socjotechniki medialnej.
Stąd Lepper,Palikot,Petru,Kukiz...et consortes.

Ludzie w tym kraju nie głosują MÓZGIEM,tylko OCZAMI...bo ON TAKI ŁADNY...MA GRZYWKĘ I BRĄZOWE OCZY...etc.etc.
Ten elektorat w dzikim kraju [Miro Drzewiecki] jest odmóżdżony i zatomizowany w stanie wojennym...Kiszczak,Jaruzelski i Urban...w piekle będzie jubel jak tam Urban dołączy.

PS.Są tu na NB moje notki o sondażach i mediach...można poszukać...jak ktos chce....ale trzeba chcieć....ja na swój blog już nie zaglądam...nie będę komentował komentarzy
już większość blogerów tak robi...

PPS.15 lipca wylatujemy...jak będzie dostęp do netu...to coś skrobnę.

auf wiedersehen...prekognicja? :-))
 

Obrazek użytkownika angela

05-07-2020 [09:05] - angela | Link:

@Trotel, możesz być jeszcze realistą. Wesołych wakacji,  po wyborach.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-07-2020 [09:09] - Trotelreiner | Link:

Ale ja jestem!!!
To nie moja wina,że realizm jest taki ...jaki jest....jaki widac za oknem...
Ciao

Obrazek użytkownika angela

05-07-2020 [10:11] - angela | Link:

Okno, to małe pole widzenia.
Ciao.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [11:54] - jazgdyni | Link:

@Trot

No wiesz! Szczycić się byciem pesymistą?!

Widocznie stanowczo mało mieliście na studiach psychologii, a już na pewno nie mieliście psychoneuroimmunologii, która bada zależności między psychiką a układem nerwowym i odpornością. 
"Naukowcy opracowali już wiele raportów, z których wynika, że optymistycznie nastawione do życia i przepełnione wiarą w siebie osoby zdecydowanie mniej chorują i dłużej żyją niż malkontenci i narzekacze. Na nasze zdrowie wpływają bowiem procesy zachodzące w mózgu. Udowodniono, że u człowieka w stanie permanentnego smutku i przygnębienia zmniejsza się poziom hormonów odpowiedzialnych za sprawność układu immunologicznego. A u optymisty jest odwrotnie."
I co Ty na to? Życie Ci niemiłe? Narzekaj narzekaj...

A teraz sobie wybierz, dlaczego jesteś pesymistą wg. psychologii (także społecznej):
1. Perfekcjonizm.
2. Brak wiary w innych.
3. Lęki z dzieciństwa.
4. Brak umiejętności mówienia "nie".

"Pesymizm psychologiczny to nastrój lub emocjonalna skłonność do dopatrywania się wszędzie przejawów lub zapowiedzi zła, z którymi wiąże się stosunek do świata nacechowany lękiem i poczuciem bezsilności."

Czy na prawdę takie masz odczucia?

Jedyne, co jest twórcze i kreatywne, co my zawsze zakładamy w projektach, to pesymizm defensywny, czyli pesymizacja projektu, czy zadania. To rozważania typu - a co się stanie jeśli.... Do ad absurdum, czyli jak doniczka spadnie z czystego nieba. Inaczej to analiza prawdopodobieństwa najgorszego przypadku.

No to na koniec jeszcze trochę mądrości.

Pesymista to człowiek, który sądzi, że wszyscy są tak samo okropni jak on, i nienawidzi ich za to.
Autor: George Bernard Shaw

Pesymizm to stan umysłu, w którym jesteś przekonany, że jeśli w przeszłości coś poszło nie tak, to także teraz się nie uda. Wierzysz, że negatywne doświadczenia z przeszłości zawsze się będą powtarzać.
Autor: Philip Zimbardo

Musisz to leczyć. Każdego dnia po sjeście wypij szklankę lokalnej marsali DOC, najlepiej białej vergine riserva. Przypadkiem nie rozcieńczaj wodą lub nie daj Boże Coca Colą!
Po tygodniu się wyleczysz z tego paskudztwa.

cento di questi giorni

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-07-2020 [15:41] - Trotelreiner | Link:

Bawisz się psychoanalityka? A gdzie leżanka i łagodny żeński głos...i lekka muzyka z głosnika?
Napisałbym Ci : szewcze, pilnuj swojego kopyta...ale nie znam twojego progu "obrażalności'...:-))
Już pisałem,że na studiach mielismy dwa semestry psychologii...i to takiej z epoki jury ...przecież to był czas schodzącego Gomułki!!!

Jedno czego sie nauczyłem,to odróznienia socjopaty od płatnego sk....syna...nawet tu na NB.

Medice,cura te ipsum...

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [21:13] - jazgdyni | Link:

Trocie

To trochę żartobliwy komentarz. Mnie trudno obrazić (ale łatwo rozwścieczyć). A le jak jest z pesymistami - nie wiem 8-)))
W psychologii wreszcie długo oczekiwana rewolucja. Mniej zajmuje się sprawami stricte personalnymi, a bardziej relacjami społecznymi. Więc bliżej socjologii.

Śledzę postępy psychologii i psychiatrii. Kto wie, kiedy może się przydać.

Nie jestem lekarzem, ale rzeczywiście leczę się sam. Na przykład jestem dumny jak cholera, że już w marcu stwierdziłem, że kuracja sterydowa musi być dobra na COVID.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-07-2020 [08:35] - NASZ_HENRY | Link:

Dwa FAKTY
Naczelną "Faktu" jest Katarzyna Kozłowska, która w 2011 roku założyła, wspólnie z Agnieszką Liszką-Dobrowolską, rzeczniczką Donalda Tuska, wydawnictwo Kurhaus Publishing. 
Drugi FAKT
Właścicielem Ringier Axel Springer czyli polskiego FAKTU też,  jest firma amerykańskich banksterów KRR

Stawka w tych wyborach jest znacznie większa niż się ludziom wydaje ☺

 

Obrazek użytkownika sake3

05-07-2020 [08:52] - sake3 | Link:

Czekając w sporej kolejce do lekarza rodzinnego byłam jedyną osobą trzymającą w ręku ,,Rewię Rozrywki'' .Wszyscy pozostali dzierżyli i z upodobaniem czytali Fakt z wypiekami choć chyba nie z gorączki.Po prostu lubimy grzebac w szambie,bo tylko to ten szmatławiec dostarcza.

Obrazek użytkownika spike

05-07-2020 [12:06] - spike | Link:

Kiedyś Tomasz Lis powiedział publicznie coś takiego: "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje. Są znacznie głupsi". To podstawowa definicja na której bazują głównie brukowce nie tylko "polskie", może z tą różnicą, że w innych krajach odszkodowania za pomówienia i oszczerstwa są bardziej bolesne niż w Polsce, więc V kolumnie medialnej jeszcze się opłaca pompować różne kłamstwa, ci mają w tym interes wg zasady IS FECIT CUI PRODEST, będą chętnie płacić. Jak długo w Polsce będzie miała głos obca agentura pod postacią V kolumny medialnej, będziemy mieli problemy, Polska jest jedynym krajem nie tylko w Europie, gdzie obca propaganda jest tak mocno zakorzeniona i ma realny wpływ na polską politykę. Nie wiem na jakich zasadach i umowach obcy kapitał medialny jest w Polsce zalegalizowany, ale skoro można było zmienić warunki dostawy gazu z Rosji, to musi być możliwość zmiany w mediach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [12:30] - jazgdyni | Link:

Problem własności tytułów prasowych po 90-tym był niejasny. Jak przyszło zielone światło z centrali - sprzedawać. To wielu red. naczelnych, ciągle komunistycznych nominatów postanowiło się szybko wzbogacić sprzedając nieswoje. Zauważmy, że to również całe redakcje, budynki a nawet drukarnie. Polska wówczas to była garażowa wystawka.

Wiem, że projekt odzyskania mediów, tzw. repolonizacja mediów jest w końcu przygotowana. Zobaczymy za parę miesięcy.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-07-2020 [13:14] - Czesław2 | Link:

Sądzę, że Fakt będzie przemycany do Polski i będzie miał jeszcze większą poczytność. Jestem pesymistą, jeśli chodzi o przywary Polaków.

Obrazek użytkownika Pers

05-07-2020 [16:23] - Pers | Link:

Coś takiego przytrafiło, jako pierwszemu, Ekspresowi Wieczornemu. Teraz, dzięki panu Sakiewiczowi, reanimowanemu.

Obrazek użytkownika anakonda

05-07-2020 [12:19] - anakonda | Link:

Kazdy musi wiedziec czym sie blamazuje dlatego
pomimam Panskie idiotyczne porownanie
wydawanego w Polsce ( kraju czlonka UE ) " Faktu "
z organem hitlerowskiej NSDAP " Völkische Beobachter ".
Niemniej jednak moze bedzie Pan mi mogl odpowiedziec
na dwa ponizsze patania:
1 - Dlaczego Polska nie chce wystapic z tej " niemieckiej " Unii Europejskiej ?
2 - Dlaczego Pan Sakowski nie odkupi tego " szmatlawego Faktu "
i nie zrobi z niego porzadnego PiS-owskiego organu partyjnego ?
 

Obrazek użytkownika spike

05-07-2020 [14:12] - spike | Link:

Na Pańskie pytania odpowiada St.Lem "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.", domyślam się, że Panu by nie przeszkadzało wtrącanie się sąsiada w jego prywatne sprawy ? i czy z jego powodu by się wyprowadził z osiedla, sprzedając dom, mieszkanie z duża stratą, zamiast przywołać go do porządku.

Obrazek użytkownika anakonda

05-07-2020 [15:48] - anakonda | Link:

@ [14:12] - spike

No to przywołuj ich do porządku, jak by nie bylo, autorzy sa Polakami i pisza w Polsce.
Jedni pielegnuja starcow, inni remontuja im mieszkania, okolo milion Polakow
pracuje w Niemczech, a kilka milionow pracuje w niemieckich zakladach pracy
na terenie Polski. Chcesz ich wszystkich przywolywac do porzadku ?
Slowo zaklecie: repolonizowac.
Pyszczyc zawsze jest latwo, cos konkretnego zrobic juz jest o wiele trudniej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-07-2020 [19:19] - Tomaszek | Link:

Z tymi tezami to uważaj , bo może się okazać , że dziury w ścianaach i kupa w pampersie zostanie z tej potęgi . PIS wam robi koło dupy polityką płacową . Raz że trzeba będzie płacić ludziom , nie pisać Arbeit macht frei . Dwa że może w końcu ktoś podziękuje za laskawe zatrudnienie przy pielęgnacji dziadków esesmanow . Krótko mówiąc sytuacja się może  zesrać dosłownie .A i reparacje też wrócą  szybciej niż się spodziewasz. 

Obrazek użytkownika spike

05-07-2020 [20:19] - spike | Link:

Skoro Pan nie odróżnia firmy produkcyjno - usługowej od medialnej, to co mam tłumaczyć czy wyjaśniać, może wystarczy podać fakt, że w Niemczech media są tylko i wyłącznie niemieckiego kapitału, nie wiem jak jest w innych państwach, ale z tego co już wielokrotnie mówiono i pisano, tylko w Polsce zagnieździły się obce media, bo prawo na to pozwała, a w innych krajach prawo zabrania, jak Pan sądzi dlaczego ??? a inne podmioty gospodarcze kapitału zagranicznego się tam rozwijają, Niemcy wiedzą co to propaganda, nie bez powodu im się przypisuje ten wynalazek, choć znany był już w starożytności, jak np. w "sztuce wojny". która też naucza o dezinformacji przeciwnika, by osłabić morale i nie tylko.

Obrazek użytkownika anakonda

05-07-2020 [21:21] - anakonda | Link:

@ [20:19] - spike

" może wystarczy podać fakt, że w Niemczech media są tylko i wyłącznie niemieckiego kapitału "

Niestety mylisz sie nawet wlasciciel " Faktu " Axel-Springer-Verlag nalezy w 47,6% amerykanskiemu
inwestorowi Kohlberg Kravis Roberts ( KKR )

https://www.axelspringer.com/d...

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [15:35] - jazgdyni | Link:

@anakonda

Tu widać wyraźnie dlaczego jest pan uważany, delikatnie mówiąc, za człowieka nie wartego splunięcia. A co dopiero konwersacji.

Obrazek użytkownika anakonda

05-07-2020 [15:57] - anakonda | Link:

@ [15:35] - jazgdyni

A Pan to kto ???
Nawiasem mowiac, wytkniecie prawdy zawsze jest bolesne,
udowodnil Pan to swoim chamskim wpisem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-07-2020 [16:42] - Imć Waszeć | Link:

Anakonda zataił najważniejsze informacje o właścicielu Faktu, czyli Axel Springer. Polecam artykuł "KKR przejmuje 43,5 procent akcji Axel Springer. Jest największym udziałowcem koncernu" - https://www.wirtualnemedia.pl/...

"Amerykański fundusz KKR kupił 43,5 procent akcji koncernu medialnego Axel Springer za 2,9 mld euro. Dzięki tej transakcji KKR stał się największym udziałowcem niemieckiego wydawcy, Fredie Springer posiada obecnie 42,6 proc. akcji spółki, a do Mathiasa Doepfnera należy 2,8 proc."

"Axel Springer w rękach Amerykanów. Miliarder kupił większość akcji" - https://dorzeczy.pl/ekonomia/1...

KKR = Kohlberg Kravis Roberts - https://en.wikipedia.org/wiki/...

O udziałowcach:
1. Henry Kravis - https://en.wikipedia.org/wiki/...
"Kravis was born into a Jewish family in Tulsa, Oklahoma"
2. George R. Roberts - https://en.wikipedia.org/wiki/...
"George Roberts was born into a Jewish family in Houston, Texas."
3. Jerome Kohlberg Jr. - https://en.wikipedia.org/wiki/....
"Kohlberg was raised in a Jewish family graduating from New Rochelle High School in New Rochelle, New York."

Jednym słowem zarówno TVN-y, Onety, jak i różne Fakty należą obecnie do żydów amerykańskich i amatorów polskich kamienic. To już jest wojna informacyjna, napad na Polskę, więc PIS sieje najzwyklejszą dezinformację o tych Niemcach o Beobachterach.

A tu wszystko w pigułce ze złośliwym komentarzem: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika anakonda

05-07-2020 [17:06] - anakonda | Link:

@ [16:30] - Imć Waszeć

" Anakonda zataił najważniejsze informacje o właścicielu Faktu, czyli Axel Springer. "
---------------------------------------------------------------------------------
Co tu mialem zataic, przeciez o tym kto jest wlascicielem " Faktu " i jeszcze wielu innych tytulow
ukazujacych sie w Polsce nie jest dla nikogo tajemnica.
Poza tym, to kto jest wlascicielem koncernu jest sprawa drugorzedna, wazne jest kto ( pracuje ) pisze
artykuly, czy uwazacie, ze kazdy ukazujacy sie w " Fakcie " artykul jest konsultowany z centrala w Szwajcarii ?
Owszem sa pewne ogolne wytyczne ktore obowiazuja naczelnego ale i on nie odpowiada za kazde slowo
swoich pismakow.
Dla mnie sprawa jest prosta, zamiast wylewac krokodyle lzy i wywlekac jakies hitlerowski organ partyjny,
nalezy sprawe skierowac do sada i niech ten rozstrzygnie o odpowiedzialnosci i zasadzi odpowiednie
zadośćuczynienie dla poszkodowanego.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

05-07-2020 [18:06] - Czesław2 | Link:

Do jakiego sądu i po co? Przecież wyrok znam.

Obrazek użytkownika anakonda

05-07-2020 [19:49] - anakonda | Link:

Panie Czeslawie do polskiego.

" Przecież wyrok znam."

Jesli tak to nie rozumiem po co ta cala pisanina tego pana z Gdyni.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [20:29] - jazgdyni | Link:

Imci,
zapomniałeś już, że w latach 30-tych żydzi również finansowały Niemcy Hitlera?
To taka dziwna miłość. Jak jidysz i niemiecki.
Zastav, boss TVN też dobry brookliński żyd.
A Mosze Kantor to znowu rosyjski.

Więc nie bądźmy tacy wąskotorowi. Nie chce mi się rozsupływać tych wszystkich splotów, ale Ty pewnie też jesteś specjalistą od węzłów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [21:20] - jazgdyni | Link:

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, Niemcy nadal mają właścicielską przewagę, bo w sumie 45,4% d amerykańskich żydów 42,6%.
Więc kto określa linię Faktu?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-07-2020 [22:04] - Imć Waszeć | Link:

Linię takich "Faktów" określają ludzie z cienia, deep state, czyli w naszym przypadku ubecka żkomuna. Przecież to właśnie wynika z obserwacji dziwnych reakcji na temat 447, Polin i pokrewne.

https://www.youtube.com/watch?...

To często działa w podobny sposób jak jakieś podziemie zbrojne bez dowódców i liderów. Każdy bacznie słucha co w trawie piszczy i już wie jak się ma ustawić i co mysleć. Właśnie tak zachowują się polscy cwelebryci, bo żadnego ejcz kju za nimi nie widać. Typowe dla plemienia, dodam ;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-07-2020 [08:48] - jazgdyni | Link:

Masz stuprocentową rację. Deep state istnieje. Od dawna zastanawiam się, czy jest to struktura rozproszona. I pewnie jest, tylko nie do końca. Musi być Koordynator - grupa, która czuwa nad całością deep state. Nazywam to Centralą. Tu odbierają polecenia i raportują różne Bilderbergi, Kluby Rzymskie, wielcy mistrzowie lóż masońskich, pewni przywódcy państw, wielcy biznesmeni, generałowie. Wiemy o pewnych tajemniczych spotkaniach na Manhattanie. tam można w zgiełku się ukryć, a nie chcą oni rozgłosu jak Bilderberg.
Największe wywiadownie jak NSA, CIA, MI5 & MI6(SIS) i pomniejsze zapewne wiedzą i monitorują, ale milczą. Mam nadzieję, bo zawsze tak się dzieje, że w końcu coś zacznie wyciekać.
A rodziny R + R i ich executive officer Soros, to tylko taka kurtyna przeciwpożarowa.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-07-2020 [11:13] - Imć Waszeć | Link:

A nie wystarczy jakiś David Rockefeller, który dzieli kasę?
Wystarczy zastosować model francuskiej republiki laickiej, gdzie nie korumpuje się ludzi na wysokich stanowiskach, ale obsadza te stanowiska własnymi ludźmi, których korumpować już nie trzeba. Wystarczy ich pilotować od kołyski do tronu, opłacając naukę, studia, zasiadanie i pastowanie tu i ówdzie. A jak zrobiono z Mateuszem?

PS: Jak wygląda deep state? Ot taki siwiejący, zawsze uśmiechnięty pan, który siedzi gdzieś w kuluarach . Do którego pielgrzymują inni facecikowie po porady i wsparcie. Ot - nie przymierzając - jak taki prezes fundacji zagranicznej, który "może dużo" np. za oceanem albo w EU. Coś jak potomkowie p.o.p przywiezionych na ruskich tankach, którzy siedzą dziś w swoich gabinecikach w każdej polskiej uczelni, PAN, SRAN, ministerstwie i banku. Czterdzieste piętro Marriotta powielone setki razy. Nie dziwiło Pana nigdy to, że ubeckie i mafijne interesy w Polsce, w tym interesy gangu polszewików, ubijano w specjalnym apartamencie znamienitego amerykańskiego hotelu, a nie w sławojce za ruską ambasadą?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-07-2020 [08:11] - jazgdyni | Link:

Jest ten problem, że w naszych rozważaniach głównie opieramy się na starych schematach. Nie potrafimy stosować, bo wyobrazić sobie potrafimy, jak w momencie upadku cywilizacji będzie wyglądał POST - w sensie po wszystkim, jak już popularna, stosowana przez Trzaskowskiego post-polityka. Stąd w Pańskim komentarzu i ten Rockefeller i siwiejący, zawsze uśmiechnięty pan.

Polecam, z radą - warto odsłuchać na jakimś high-endzie, albo choćby na Adamach na biurku.
https://youtu.be/tdVobP7DegY

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-07-2020 [21:25] - Imć Waszeć | Link:

Niezłe. A ja polecę w to miejsce coś polskiego: https://www.youtube.com/watch?...
A na potem coś bardziej skocznego ;)

Oto kilka ciekawych kawałków. Internet ma to do siebie, że ludzie podejmują próby zaistnienia, więc czasem jakaś podróba ma w sobie to coś, czego nie było w oryginale, a by się chciało to mieć ;)

1. Zombie (metal cover by Leo & Stine Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...
2. Sultans of Swing (metal cover by Leo Moracchioli feat. Mary Spender): https://www.youtube.com/watch?...
3. Eye of the Tiger (metal cover by Leo Moracchioli feat. Rob Lundgren): https://www.youtube.com/watch?...
4. AC/DC - Thunderstruck (metal cover by Leo Moracchioli feat. Peter Honoré): https://www.youtube.com/watch?...
5. 4 Non Blondes - What's Up (metal cover by Leo Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...
6. Gangnam Style (metal cover by Leo Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...
7. Feel Good Inc. (metal cover by Leo Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...
8. Chandelier (metal cover by Leo Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...
9. Coldplay - Yellow (metal cover by Leo Moracchioli feat. Davie504): https://www.youtube.com/watch?...
10. The Prodigy - Breathe (metal cover by Leo Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...
11. Firestarter (metal cover by Leo Moracchioli): https://www.youtube.com/watch?...

Coś z innej beczki, ale wszystko w temacie :)

12. BAND-MAID - Thrill: https://www.youtube.com/watch?...
13. LADYBABY - Starless Sky: https://www.youtube.com/watch?...
14: BABYMETAL - Gimme chocolate!: https://www.youtube.com/watch?...
15: SYNLAKROSS - Colony: https://www.youtube.com/watch?...
16: SEMARGL - Credo Revolution (Zardonic Remix): https://www.youtube.com/watch?...
17: Disturbed - The Vengeful One: https://www.youtube.com/watch?...

W efekcie zrobił się wieczorek z potańcówką przy metalu :)
No to na koniec Benedictus - Karl Jenkins: https://www.youtube.com/watch?...
Non nobis Domine... https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-07-2020 [07:34] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Rany Boskie! Półtorej godziny przesłuchiwania!

Coma - oczywiście. Czilautowo i mocno perldżamowo. Szkoda, że się chcą pożegnać.

A ten kowerowiec jest fantastyczny! Pewne rzeczy lepsze od oryginału.

A co do końcówki, to może z dalekich kresowych korzeni (ale u ojca były żywe), dla mojego temperamentu preferuję takie rzeczy.
https://youtu.be/gVURal-QYsA

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-07-2020 [12:07] - Imć Waszeć | Link:

Piękne. Żeby nie pozostawić pustego miejsca zaproponuję więc to ;)
Toccata - Jolynn J Chin: https://www.youtube.com/watch?...
Ma strasznie mało wyświetleń, a jednak jest godne uwagi. A oto muzyka inżynierów :))
AUTOMATICA - Robots Vs. Music - Nigel Stanford: https://www.youtube.com/watch?...
Top 10 best arduino music projects: https://www.youtube.com/watch?...
Ciekawe czasy nastały. Ale jak mówił Mistrz, czasy się zmieniają, ale ludzie wciąż tacy sami. :]
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-07-2020 [17:06] - jazgdyni | Link:

No to uzupełnijmy Toccatę: https://youtu.be/mjvGjUovxPU

Grające automaty robią duże wrażenie. Lecz zastanawiam się, w którym miejscu na clipie kończy się real a zaczyna virtual.

Dziękuję za "Mistrza i Młgorzatę". Nie wiedziałem, że taki serial istnieje. Odszukam oczywiście. Choć na "Paragrafie 22" się rozczarowałem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-07-2020 [20:06] - Imć Waszeć | Link:

Mistrz i Małgorzata w tej wersji to świetny serial. Zapewniam, że nie będzie zawodu :)
Sam oglądam go już czwarty raz. Rewelacyjne role aktorów.
Odnośnie linkowanego utworu, to ostatnio wiolonczele przeżywają swój renesans. Zauważyłem strasznie dużo jest utworów na nie w YT.
Mischa Maisky plays Bach Cello Suite No.1 in G (full): https://www.youtube.com/watch?...
Co do instrumentów "ciężkich" ;), to polecam filmik o jednym takim: https://www.youtube.com/watch?...
I na koniec kontrabas: https://www.youtube.com/watch?...
W dobrych rękach brzmi po prostu świetnie. https://www.youtube.com/watch?...

PS: Ten wczorajszy performer okazuje się także konstruktorem gitar (sklep): https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-07-2020 [22:17] - jazgdyni | Link:

No i nie ma to jak bębny:
https://youtu.be/ZagsLrNzg3I
https://youtu.be/9esWG6A6g-k

No i jak to się dzisiaj robi:
https://youtu.be/dck6m5guuIE

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-07-2020 [00:25] - Imć Waszeć | Link:

No tak, współcześnie tak to się robi, ale to nie znaczy wcale, że powstaje coś gorszego z definicji. Wszystko zależy od wyobraźni twórcy i specyfiki dzieła. Wbrew pozorom, tego kawałkami nagrywania ścieżek i ich nakładania, zapętlania i efektów, to wcale nie jest automatyzm. Jest to jak najbardziej akt twórczy i tak samo niepowtarzalny, jak solo na kontrabasie. Pozory czasem mogą mylić. Tu nakłada się nagrane ścieżki, tam dokłada się kolejne instrumenty do orkiestry. Tu są efekty nierealne, całkowicie sztuczne, tam efekty zależą od pomieszczenia, rozstawienia i humoru muzyków. Zmierzam do tego, żeby w końcu oderwać muzykę od tła. Od całego tego oprzyrządowania. Tu jest dopiero świat prawdziwej muzyki, prawdziwa twórczość, a nie w tym jak się to robi. Rzeczywiście w tym klipie z robotami końcówka była wyrenderowana (i nie tylko końcówka), za to w tym z Arduino nie - to był realny efekt. Razem z muzyką stanowi to jednak nierozerwalną całość i to kompletnie inną niż koncert, film/klip, czy nagranie. Dlatego użyłem wcześniej słowa performer, a nie po prostu jakiś cover maker. Właśnie całościowy odbiór dzieł jest piętą achillesową wielu współczesnych ludzi, którzy albo gonią za lustrzanym zajączkiem "jeszcze więcej tego samego", stając się fanem jednego stylu, jednego zespołu lub muzyka, wtedy łykają kompletnie wszystko, bezrefleksyjnie jak gęsi tuczone na wątróbki (vide garażowy punk w Trójce lat 80), albo znowóż próbują odebrać dzieło w kompletnie nieadekwatnym dla niego tle i to zgrzyta. Tymczasem to tak nie działa i obok perełek ta sama grupa może nagrać kompletny bełkot, albo ten sam autor może już nic ciekawego nie mieć do powiedzenia w swoim hołubionym stylu. W każdym stylu są jacyś wizjonerzy i zwykli wyrobnicy. Kiedyś zresztą chyba o tym pisałem przy okazji omawiania Borisa Brejchy:

https://www.youtube.com/watch?...

Jak bezsensowna jest twórczość wielu innych twórców tego gatunku można sobie wygooglować na YT jako "minimal techno". Kiedyś zmarnowałem na to cały dzień i nie znalazłem kompletnie nic dość atrakcyjnego. W tym akurat utworze jest wszystko to, co u tamtego ulicznego performera, co powstało w trakcie jakiegoś koncertu lub dyskoteki i tak zastygło jako utwór. Niczym owad w bursztynie. Sam mam czasem pomysły, żeby poprawić w takich fosylizacjach trochę tu i trochę tam, żeby stało się to trochę doskonalsze. Lecz staram się też zrozumieć twórcę. No i przypominam o kontekście, bo on też jest tu ważny, tak po mojej, jak i po jego stronie.

Tu jest przykład (splot muzyki + obrazu):
1. Bomfunk Mc's - freestyler: https://www.youtube.com/watch?...
2. KOLLEKTIV TURMSTRASSE - Sorry I Am Late: https://www.youtube.com/watch?...
;)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-07-2020 [03:47] - jazgdyni | Link:

Chyba nie tak jestem zrozumiany. Ja jestem pełen podziwu dla tego utalentowanego chłopaka, który tak świetnie ogarnął tego Bossa. Jest pełen inwencji i zna się na muzyce i potrafi sobie wyobrazić jakie efekty osiągnie. Pewnie jest w tym nieco przypadkowości, ale przy pociągnięciu pędzlem na oleju też. Zawsze będą artyści i komercyjni rzemieślnicy.
Syn swoje psydelie tworzył wyłącznie w domu na Virusie. Wszystko generowane, zero instrumentów. Ile to ja już lat temu byłem zachwycony pierwszym Moogiem. Muzyka nie ma granic. Byleby tylko coś w tym było. Trochę śmieszą mnie goście, którzy z pogardą stwierdzają - tylko muzyka poważna. Albo tylko metal... albo blues. Wszędzie można znaleźć coś wyjątkowego.
Ten uliczny grajek mnie równie mocno zafascynował, jak ta rewelacyjna, kontrabasowa wersja Różowej Pantery. Jednego tylko żałuję, że od pewnego czasu nastała era wokalnych solistów. Lubiłem czasy, gdy czterech chłopaków potrafiło fajnie zgrać swoje głosy.
A jak chcę się zresetować to zawsze sobie na głośno puszczam te 15 minut Bolera.

Gdzieś zniknął z oczu taki talent:
https://youtu.be/YgSPaXgAdzE
https://youtu.be/EPfmNxKLDG4

I wspomnień czar (odnośnie automatów)
https://youtu.be/iBmoEDNB9xM

I ciągle młodzi moi ulubieńcy:
:https://youtu.be/nN9DaTXV0b0

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-07-2020 [18:50] - Tomaszek | Link:

@anakonda
Troszeczkę tak , a drugie troszeczkę nie. Różniczka jak między ku...wą i bandytą  jakaś w końcu jest .
A w  ramch odpowiedzi na pytania , to 1.Żeby wam nie było za lekko , choć gdyby Polska wystąpiłą nie byłoby wam tak wesoło . 2. A pan o nazwisku Sakowski jak mu śmierdzi to dziurawego wychodka kupować nie musi .

ż
 

Obrazek użytkownika tricolour

05-07-2020 [14:19] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Niefortunna pora z tym ułaskawieniem. Zwyczajnie przedobrzono z pośpiechem i chwaleniem się gołębim sercem.

Kobiety obcisłe, białe spodnie zakładają po okresie, nie przed, nie w trakcie - dla komfortu i bezpieczeństwa. Nie ma co się wyrywać ze zgrabną figurą, a potem kombinować, że gazeta się wyśmiewa z japońskiej flagi.

I tyle w temacie.

PS. O heterodynie też słówko napisałem.

Obrazek użytkownika Pers

05-07-2020 [16:09] - Pers | Link:

To przerażające co pisze autor...
Cała nadzieja w TVP, Strefie Wolnego Słowa i Radiu Maryja.
Tak nam dopomóż Bóg!

Obrazek użytkownika spike

05-07-2020 [17:03] - spike | Link:

Zapewne znany Marek Markiewicz, prawnik i dziennikarz prowadził w Polsacie program Bumerang, pokazywał jak fakty przedstawiają różne stacje TV, w tym TVP (za PO), najczęściej "wygrywała" TV Trwam, jako najbardziej obiektywna,  widać to się nie podobało Polsatowi, bo zamknęli program, tak wygląda prawda tych mediów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [18:25] - jazgdyni | Link:

Wszyscy nabzdyczeni ślizgają się na poboczu, byle tylko zasłonić jądro artykułu - gdzie i jak może prasa zasugerować bezkarnie, że urzędujący prezydent jest pedofilem i kazirodcą.

To klasyczna mentalność opozycyjnego doktora nauk prawnych Kropiwnickiego.

Obrazek użytkownika angela

05-07-2020 [18:58] - angela | Link:

Kiedyś słyszałam takie przyslowie, " piec lat, jak gęś  zjadł, .....

Wprawdzie nie piec, .....Ale trzy miesiące minęło od ulaskawienia. 
Trzy miesiące, I po trzech miesiącach,  'dziennikarze ' zauważyli jaką krzywda dzieje się rodzinie przez ulaskawienie pedofila, publikując na pierwszej  stronie, zdjęcie prezydenta, i napisy jakoby prezydent molestował. 
Ordynarna celowa manipulacja, wyciągnięta na kampanię, żeby ewidentnie ośmieszyć prezydenta. 
Na dodatek, to nie bylo ulaskawienie, bo winny, cala kare odsiedzial,  resocjalizacja poszla pomyslnie, i kontakty z rodzina, i to właśnie na wniosek rodziny, prezydent uniewaznil zakaz zblizania.  
Dziennikarze powinni przedstawiac rzeczywistość,  jeżeli gazeta dopuszcza się manipulacji i kłamstwa, tym bardziej w stosunku do głowy państwa, to kara powinna być bardzo dotkliwa , i finansowa i personalna, łącznie z wnioskiem, o  zamknięcie  tabloidu.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-07-2020 [08:43] - Marek1taki | Link:

Zarząd w Axel Springer ma posiadająca 47% akcji firma KKR (ma prawo wykupu dalszych akcji po wdowie Axel Springer).
Kto jest właścicielem to wiemy - biznesmeni i filantropi, wśród nich republikanin popierający Trumpa i Izrael. Rozkminia to red.Tomasz Sommer naczelny Najwyższego Czasu:
https://www.youtube.com/watch?...
Od 20:00 min. o pracownikach wyższego szczebla. Ciekawostką jest gen Petreus z US Army, potem CIA, teraz w KKR.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-07-2020 [10:59] - Imć Waszeć | Link:

Panie Marku, no przecież oni "repolonizują" aż furczy. To jest właśnie ta zapowiadana "repolonizacja" mediów. Zasadne jest nazwać ją terminem "repolinizacja". Kiedy się skończy, to każdy przekaz w "polskich" mediach będzie musiał uzyskać atest poprawności politycznej w jakimś nowojorskim judenracie. Nie będzie innej repolonizacji, bo jakby miała być, to już by się dawno zaczęła. A z przejęciem na skarb państwa lub wykupem żydowskich firm z USA będzie tak, jak z ustawą o IPN. Zmiana najmarniejszego popychło-redaktora, jurgieltnika ziemi polskiej, bądzie jak maraton z przeszkodami przypominający odwoływanie Cywińskiego z Auschwitz. To jest właśnie mityczna "repolonizacja", za którą w efekcie możemy zapłacić całym polskim majątkiem - lasami, ziemią orną, złożami surowców i kamienicami. Niektórzy się zastanawiają dlaczego ci amatorzy polskich mediów z jednej strony słodzą Kaczyńskiemu i Dudzie, a z drugiej strony umawiają się z postkomuną, wspierają finansowo gołodupców na platformach oraz Rafałka. No właśnie dlatego, że gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci.... przejmuje kamienice.

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-07-2020 [18:41] - Marek1taki | Link:

Żorżeta przypomniała dzisiaj czyje ulice, czyje kamienice w mediach.
Z tym, że wieszatielka tęczowej flagi obstaje za konkretną firmą i jej interesem w TVN. I reaguje na wiązanie TVN z WSI.
https://kresy.pl/wydarzenia/po...
Czy to ta sama Ameryka, która stoi za Axel-Springer-Faktem?
Springer dostał po wojnie zgodę władz amerykańskich na działalność prasową jak jeden z trzech na rynku. Skoro miał owocną przeszłość w propagandzie hitlerowskiej to bez zgody wywiadu USA i lobby żydowskiego się nie obyło.
Czy Żorżeta będzie walczyć o Fakt? I jak polityka ambasadora USA ma się do polityki Trumpa, który "lubi się" z prezydentem Polski?
I kim jest ten trzeci? ;-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-07-2020 [23:12] - Imć Waszeć | Link:

Trzeci? No przecież to jasne, że Rockefellerowie się do Polski nie przeprowadzą, bo po co. Przyjedzie taki jeden Putinsztajn z drugim Igorbaumem z pustyni, gdy zrobi się tam za gorąco. Akcja "Most wstecz". Mieli jechać na plaże na Krym, ale się było coś po$.ło ;)

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-07-2020 [08:02] - Marek1taki | Link:

Zielone ludziki od Putina są różne. W ślad za wpisem w Szkole Nawigatorów, który mi umknął  linkuję coś do porannej kawy:
https://www.youtube.com/watch?...
A jednak odnalazłem:
http://peter15k.szkolanawigato...