Nabzdyczony kaszalot twarzą(?) totalnej opozycji

Od dawna poszukiwałem dla własnej uciechy popkulturowego symbolu totalnej opozycji. Nie jakiegoś tam logo na zamówienie od grafika czy graficiarza,
lecz już funkcjonującej w obiegu publicznym zanęty. A cóż lepiej wabi niż reklamy? Najpierw pomyślałem o kwintesencji progresu i tolerancji, proktologicznej fotce zachwalającej krem do wybielania odbytu. Potem o jakiejś odmianie sabadyli unicestwiającej mendy, wiadomo jakie. Aż wreszcie trafiłem na modelową personifikację niechęci do wszystkiego, co prezentuje(to określenie najbardziej adekwatne do kontekstu) zjednoczona prawica.
W telewizyjnym spocie nabzdyczony kaszalot o alternatywnej urodzie pomywaczki z baru dworcowego i głosie adekwatnym do aparycji(a la posłanka Wielgus), pogardliwym wzrokiem spogląda na złoty pierścionek z brylantem, który od niechcenia prezentuje przy kolacji jej piękna koleżanka. Ten kadr na banerze totalnych opatrzyłbym hasłem: “Pewnie pisowski tombak”.
Wprawdzie do nabzdyczonych elyt III RP zdołałem już przez ostatnie lata przywyknąć, ale to, co oświeceni wyprawiają przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w USA, przekroczyło moją tolerancję na szmondactwo propagandowe. Generatory rzeczywistości urojonej nie tylko kwestionują potrzebę spotkania Duda – Trump, odsądzając obu od czci i wiary.
Ba, funkcjonariusze medialnej indoktrynacji mają już gotowe komentarze po wizycie. Duda znów się skompromitował. A chwytający się brzytwy przed listopadowymi wyborami nieudacznik Trump instrumentalnie wykorzystał długopis prezesa. TVN 24 będzie pokazywać na okrągło protesty homoseksualnych bojówkarzy przed Białym Domem i cytować nieprzychylne Dudzie głosy żydowskiego lobby.
Do takich przewidywań nie trzeba zdolności profetycznych. Moim zdaniem równie łatwo przewidzieć ton komentarzy tuż po ogłoszeniu wyników wyborów w niedzielny wieczór. Jednak nie będę się wychylał, żeby nie zapeszyć.
 
Sekator
 
PS.

- Już wiesz, kto wygra? - pyta mój komputer.
- Gdybym przytaknął, jakiś bystrzak mógłby dojść do wniosku, że wybory są ustawione - wykręcam się od odpowiedzi.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-06-2020 [20:02] - Imć Waszeć | Link:

Stary kawałek Paktofoniki doskonale opisuje to środowisko polszewickie: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

22-06-2020 [23:09] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Z nabzdyczenia i to znacznego zawsze znani byli bracia Kaczyńscy, pozostało dzisiaj tylko nabzdyczenie Jarozbawa...

Obrazek użytkownika angela

23-06-2020 [05:43] - angela | Link:

Motłoch ustrojony w garnitury i adidasy,  ott i cała opozycja. 
Z chama nie zrobisz pana.

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2020 [07:33] - Jabe | Link:

W uznaniu zasług na polu kultury osobistej pani Angela została awansowana do rangi blogerskiej. Gratulujemy!

Obrazek użytkownika angela

23-06-2020 [11:44] - angela | Link:

Wielka szkoda, bo Jabe dzień i noc pilnuje komputera,  i nikt go nie docenił, ale  niech oderwie na minutę wzrok  od komputera, to zobaczy "prawdziwą" kulturę swoich stronników na wiecach wyborczych prezydenta Dudy.  Tam się dzieje. 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-06-2020 [16:24] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Frau Angela
Faktycznie wystarczy obejrzeć chociażby ten filmik z wiecu wyborczego p.Trzaskowskiego:  https://www.facebook.com/Slawo...

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2020 [16:26] - Jabe | Link:

Nie mam stronników, ale gdybym miał, z pewnością nie fatygowaliby się na wiece kandydatów okrągłostołowych.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-06-2020 [16:29] - hr.Levak-Levatzky | Link:

To Jabe też z kandyduje na prezydenta RP!?!? No, bo skoro Frau Angela stwierdziła, że ma on swoich stronników, to musi że startuje. Gratulacje załączam! A gdzie można przyjść na jakiś wiec wyborczy p.Jabego - hę?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-06-2020 [16:20] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Taki awans społeczny Frau Angeli znacznie podniesie poziom NB,bardzo znacznie!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-06-2020 [16:17] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Frau Angela
to jak chodzi ubrana? Czy słoma nadal z butów wystaje...? Tak tylko pytam.

Obrazek użytkownika sake3

23-06-2020 [18:19] - sake3 | Link:

Jabe się myli.Nabzdyczenie widac wyraxnie u jego pupila Trzaskowskiego.Jak zaczyna przemawić,krzykliwie się nakrecać to gdzieś ginie ten ,,hollywoodzki'' usmiech,uwodzicielskie (acz nieco głupawe spojrzenie zamglonych oczu znika zostają tylko usta wykrzywione nienawiścią i krzyk.Aż chcialoby się zaspiewać jak Cugowski,,sza,cicho sza,czas na ciszę........''

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2020 [22:58] - Jabe | Link:

Pani taka przepełniona miłością...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-06-2020 [03:17] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sake3
jak widać, gustuje  raczej w pohukiwaniach,pokrzykiwaniach i "mussolińskich" minach innego kandydata,tak bardzo zawsze upajającego się swoim głosem,że nie może skończyć swoich występów,a zawsze coś palnie nie przystającego do jego stanowiska (b.oględnie mówiąc). No cóż;są gusta i guściki...To może małą próbkę:
https://www.facebook.com/pkolo...