TRZASKOWSKI BOHATEREM DISNEYA cz. 1


 

Druh Baruch (Spinoza) wypowiedział onegdaj takie słowa: zadowolenie z samego siebie jest prawdopodobnie najtrudniej osiągalne. Filozof ów nie przewidział, że za trzy stulecia z okładem pojawi się formacja PO skupiająca myślicieli, dla których samozadowolenie jest naturalnym stanem rzeczy. Sprytny zabieg dostosowania się do otaczającej rzeczywistości wspomniani mędrcy opanowali do perfekcji.
Weźmy takiego Rafała Trzaskowskiego. Polityk ten lansuje się ostatnio jako katolik i zwolennik wartości konserwatywnych, a przywiązanie do prawdy, uczciwości i szacunek dla innych to jego (nowe/kampanijne?) motto życiowe. Zaiste niezwykła to przemiana Rafała „liberalno-tęczowego” w „katolicko-konserwatywnego”. Bardzo to pocieszne, że tej metamorfozy nie zauważył „oświecony” wyborca.
Oczywiście można łatwo udowodnić, że rzeczone twierdzenia stoją w tak wielkiej sprzeczności z faktami, że słowo "zażenowanie" w najsubtelniejszy sposób opisuje stan odbiorcy po zetknięcie się z tymi informacjami. Można przypomnieć Panu Prezydentowi Warszawy jego złośliwość i małostkowość w sprawie nadania stołecznej ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego czy spraw związanych z warszawskim pomnikiem smoleńskim. Można również zapytać: co pan rozumie pod pojęciem katolik? Można też przy okazji delikatnie napomknąć o sakramentach świętych etc. Tylko po co. Dla wielu obywateli Polski oświeconej Trzaskowski i jemu podobni są postaciami, z którymi związane są wielkie nadzieje. Na co? Na urząd, oczywiście. Na stolec (nomen omen).
Nachalne promowanie człowieka, którego realne osiągnięcia – delikatnie mówiąc – na kolana nie rzucają, jest przykładem gwałtu na zdrowym rozsądku obywateli.
Dopadła mnie taka refleksja: gdyby w naszym pięknym kraju pozostali tylko zwolennicy KO wraz z innymi mniej lub bardziej ujadającymi przedstawicielami opozycji to wiele spraw natychmiast uległoby rozwiązaniu, a i życie stałoby się prostsze; przekształciłoby się w zwykły film animowany. No bez przesady, film zwykły, ale z niezwykłymi bohaterami. Kto wie, może nawet bohaterami Disneya.
Dziś pierwszy z nich: Pan Myszka Miki. Inaczej nie da się tego opisać. Trzeba więc "narysować".
  Wkrótce następna grafika.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2020 [13:23] - sake3 | Link:

Myszka Miki?Chyba nie,bo ta była łagodna i milusia a Trzaskowski już zaczyna grozić wypalaniem rozgrzanym żelazem.Nawet się dziwię słysząc,że w spotkaniu z nim uczestniczyło kilka tysięcy ludzi.To potwierdza,że jestesmy narodem ślepym ,głuchym i głupim.

Obrazek użytkownika Enik Nochal

14-06-2020 [13:57] - Enik Nochal | Link:

Nawet ludziom, których propaganda pompuje może przydarzyć się sytuacja np. z Czajką. W obliczu takiego zdarzenia jest szansa, aby realnie ocenić "pompowanego". Prawdą jest też, że "oświeceni" nie akceptują rzeczywistości,ale to już inna historia.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-06-2020 [15:18] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

sake3...i przy okazji Autor.
Na świecie już nigdzie nie ma tworu pt.Naród/narod...może gdzieś w Ameryce Pd...lasach deszczowych..jakieś plemie...ale to nazwać narodem? Szczep 50 ludzi...ale spełniają
definicję.
Społeczeństwo...w "tymkraju" była szansa na stworzenie społeczeństwa...nawet obywatelskiego...ale Jaruzelski udowodnił,że jednym kopniakiem w ciągu kilku dni...
z 10 milionowego zaczątku...nie zostało nawet funta kłaków.

Tu nigdy nie powstanie Państwo,Naród,Społeczeństwo...zbyt dużo chamstwa,złodziejstwa,zdrady i BEZINTERESOWNEJ NIENAWIŚCI.

Jestem sceptykiem? Nie...od kilkudziesięciu lat jestem socjologiem...i etnografem...;-(

Obrazek użytkownika Czesław2

14-06-2020 [15:41] - Czesław2 | Link:

Tym niemniej te miłe zalety polaków są pięknie rozgrywane przez przyjaznych sąsiadów. To tylko je potęguje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-06-2020 [16:55] - Marek1taki | Link:

Nie szukajmy samozadowolenia tylko u proroków z mianowania. Przynależność do sekty jest dla wielu pociągająca.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

14-06-2020 [20:20] - hr.Levak-Levatzky | Link:

I wychodzi szydło (nie mylić z babcią Szydłową) z worka: Trzaskowski nie klęczy na pokaz, nie wiadomo (a raczej wiadomo...) co z sakramentami u niego i w rodzinie(!),kłamie, że jest katolikiem,a to w "tym kraju" jakże pobożnie katolickim i państwie prawie już wyznaniowymza przynajmniej w zamiarach na najbliższą przyszłość, jest wprost oburzające! Najbardziej zaś oburzeni są komentatorzy od wieków zamieszkali poza Polską, oni wszak wszystko co się w Polsce dzieje wiedzą najlepiej.

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2020 [21:39] - sake3 | Link:

Pominął Pan w swym wykładzie największy ,,atut'' Trzaskowskiego-kompletne dyletanctwo i nieumiejętność rządzenia.Pokazał to w Warszawie aż nadto wymownie.Jest jak przysłowiowy król Midas ,czegokolwiek sie tknie zamienia w g...no.A na pokaz to robi wstawianie szyby do drzwi taśmą klejącą ,a na spotkaniu wybprczym podjął się umycia okien....myjką kuchenną z równie zabawnym skutkiem.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

14-06-2020 [23:11] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@sake3
A na czym to dyletanctwo i nieumiejętnść rządzenia Warszawą polega - jakiś przykład?  A na czym polega umiejetność rządzenia Polską,samodzielność,mądrość decyzji,prawdomóaność u obecnego prezydenta - jakiś przykład?

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2020 [06:01] - sake3 | Link:

No tu już mnie hrabia rozsmieszył.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-06-2020 [19:51] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@sake3
w miejsce merytorycznej wypowiedzi oznajmił mi,że bardzo się rozśmieszył. Nie wiem czy ja mam też się śmiać czy płakać...