Impresje z domu niewoli
Czemu nam tak zależy na naszej marnej, niewolniczej egzystencji ?
„ Jeszcze chwileczkę panie kacie „ - miała powiedzieć Maria Antonina wchodząc na szafot 16.10.1793 r.
Czy te parę chwil więcej jest warte upodlenia się i błagania o litośc - o dodatkowe kilka chwil życia, które i tak już się kończy?
Covid to CowID ?
Pascha to najważniejsze i najstarsze święto żydowskie cyklu rocznego obchodzone na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej.
W tym roku przypada na 19.04.2020 r.
To tylko przypadek, że rząd właśnie 19 ( niedziela ) ma poinformować o powolnym wyzwalaniu tubylców z niewoli cowidzkiej.
Pażiwiom uwidim.
Czy ludzie się obudzą i zrozumieją w jakim orwelowskim absurdzie przyszło im żyć ?
W Ministerstwie chorób ( sam minister ) raz mówi, że maski ochronne są be i do kitu, za tydzień, że jak najbardziej są cacy i obowiązkowo należy je nosić, bo inaczejt to....w tiurmu.
Ministry piszą rozporządzenie ( specjalnie ? ), że” …..od dnia … do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania przy pomocy części odzieży, maski lub maseczki, ust i nosa.......” ( Par.18 rozporządzenia z dnia 10.04.2020 o zwalczaniu..... )
Ani to po polsku, ani to zrozumiałe – co obowiazkowo można zakryć przy pomocy ust i nosa ?
Ale za to zachorowalność i śmiertelnośc na choroby płuc, nowotworowe i zawały znacznie zmalała w cowidzkim czasie w porównaniu z tym analogicznym czasokresem lat ubiegłych.
Cuda panie, cuda
W ministerstwach dziwnych kroków i tak rozporządzenia ograniczające wolność nie obowiazują dla równiejszych.
W myśl staropolskie zasady – co wolno wojewodzie , to nie tobie mały smrodzie.
Tubylcy z dorzecza Wisły reagują więc emocjonalnie, obce jest im myślenie skutkowo- przyczynowe.
Podobnie jak ci tubylcy z dorzecza Kongo nie rozumieli, że skutkiem piep..... się jest dziecko.
I śmiali się do rozpuku, gdy ktoś im to próbował wytłumaczyć.
Spróbujcie wytłumaczyc dzis komuś, że coronawirus jest znany od wielu lat a umieralność wcale nie zwiększyła się w stosunku do ubiegłych lat nawet w Lombardii, czy Nowym Yorku.
Jestem w Niemczech i rozmawiam z ludźmi na ten temat. Święcie wierzą w wyjątkową śmiertelność tego wirusa i ufają rządzącym bezgranicznie.
Lata wychowania w duchu demokracji i praw człowieka zrobiły swoje.
Tu można jeszcze spacerwować po lasach i chodzic do sklepu bez maski i rękawic.
Ukraiński Antonow przyleciał z maseczkami chińskimi – aaaaaale fajnie – dziecięcy zachwyt.
Bo u nas takich maseczek ze świecą szukać. My nie umiemy ich robić.
„ Kocham pana, panie Sułku kochany, jesteś wspaniały, jesteś super, cudowny ...”
Albo na odwrót
„ Ale kretyn, głupek patentowany, debil wprost, idiota … „
Świadczy to tylko o tym jak infantylne jest to społeczeństwo – z zachwytu w wieczne potepienie – nic po środku.
Jakże łatwo jest je więc emocjonalnie rozhuśtać i prowadzić w dobrowolną niewolę poprzez strach.
Dobra wiadomość to żadna wiadomość.
Tylko zła wiadomość przyciąga uwagę.
Na czerwono – 7408 zakażonych ( 15.04.20 )
Na czarno – 268 zmarłych
Tak więc
„ Internet i media społecznościowe mają zasadniczy udział w tworzeniu tego stanu coraz głębszej histerii i paniki, gdzie rządzą emocje i strach. „
Media i wszelkiej maści eksperci, którzy mają wielki wpływ na rządzących sieją strach i panikę – celowo ?
Tym niepokornym, płynącym pod prąd głównego ścieku trudno się przebić.
Ten niewiarygodnie wielki natłok nieweryfikowalnych złych informacj, czasami celowo stworzonych , które dostajemy każdego dnia przyprawia o nerwicę, zabija pragmatyczne myślenie i rozsądek – aż w końcu godzimy się na wszelkie ograniczenia wolności za złudę bycia bezpiecznym.
I o to chodzi.
Chodzi też o sam mechanizm przyciągania uwagi.
Tylko najbardziej niepokojące wiadomości przyciagają uwagę.
Nic tak dobrze się nie sprzedaje jak zła informacja.
To wszystko nie dzieje się całkiem bezwiednie i przypadkowo.
Jest to sposób na zarządzanie masowymi emocjami, percepcją ( strategic percepcion management ) w czasie kryzysu, który pozwoli osiagnąć konkretne założone cele takie jak
1. Ograniczenie i kontrola społeczeństw- państwo policyjne
2. Masowe i obowiazkowe ID, szczepienia ( dziecka nie przyjmiemy do szkoły bez karty szczepień itd. )
3. Likwidacja gotówki
Każda władza dąży do absolutnej władzy dokładnie jak każdy kapitalista dąży do monopolu.
Prawo do prywatności będzie w przyszłosci rzadkim i dostępnym tylko dla wąskiej grupy dobrem.
Niewolnicy, poganiacze niewolników i ich właściciele – tak będą wyglądać wkrótce kasty społeczne – jeśli już tak nie jest.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 14860
na studiach mieliśmy kumpla, który miał to szczęście, że już wówczas był żonaty. wielokrotnie podczas wspólnych imprez pytaliśmy go jakim cudem udaje mu się wyrwać z domu? odpowiadał, że cały pic polega na tym aby tak rozegrać sprawę aby finalnie to żona go niemal na siłę z domu na imprezę wypychała.
reasumując tak trzeba nami pokierować abyśmy sami prosili się o.... strach aż pomyśleć co jest na końcu naszych własnych marzeń.
a teraz możemy sobie pofantazjować.
to oczywiste o co poprosimy - choćby o szczepionki. Już się dopytuja kiedy wreszcie ....Zrzekniemy sie wolności i prywatności w imie bezpieczeństwa tzn - wiecej policji i innych służb porzadkowych i jeszcze za to wszyscy zapłacimy. " Lud kocha tyranów " Pzdr
Ładnie, że tam w Niemczech macie luzik.
twarde prawo ale prawo tak są nauczeni. Ich przywódcy tez to prawo respektuja. Na balkonie to mozna sobie zanucić byle nie za glosno. Tresura postepuje bo taka jest madrosc etapu. Pzdr
Piszesz : " twarde prawo ale prawo tak są nauczeni. Ich przywódcy tez to prawo respektuja."
-------------------------------------------------------------------
Twierdzenie ze Niemiec jest nauczony respektowac prawo, na dzien dzisiejszy jest twierdzeniem grubo przesadzonym,
moze gdzies na prowincji i wsrod starszej generacji ta cnota jest jeszcze zywa ale " nowi niemcy " i lewacka cholota
spod znaku Antify ma ten " respekt " tam gdzie slonce nie dochodzi.
Co do przywodcow, oni juz zupelnie zaponieli co to jest prawo, a i GG ( Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland )
malo ich obchodzi jezeli jego zapisy koliduja z agenda rzadzacego w Niemczech lewactwa.
Tak bylo w 2015 ( niekontrolowany naplyw migrantow ), tak jest i aktualnie jesli chodzi o wyimaginowany kryzys zwiazany
z wirusen Corona. Podstawowe prawa czlowieka sa samowolnie przez rzad zawieszane i aby bylo smieszniej, w oficjalnej
narracji nazywa sie to " troska o dobro spoleczenstwa ".
Z perspektywy niemieckiej prowincji tak to wygląda. Z kim nie rozmawiam to akceptuje te wszystkie ograniczenia bez słowa krytyki. Nie widac tu tez ciapatych. Życie płynie jakby w cieniu wirusa.
Jeśli chodzi o niemieckich przywodcow to oni jednak dbają o interes niemiecki - co by tam o nich nie mówić.
Troska o dobro człowieka i prawa obywatelskie to taka pusta nowomowa jak myślozbrodnia np.
Pomimo tego lewactwa jednak u was nie bedzie takiego pogromu gospodarczego jak w Pl. Pzdr
725000 zakladow zglosilo Kurzarbeit ( skrocona dzialalnosc / prace ),
Jeden Pan Bog wie ile z tych ponad 700-set tysiecy zakladow wroci
do swojej dawnej dzialalnosci.
tichyseinblick.de
Poza tym, juz dzisiaj widomo ( choc nikt z oficjeli o tym nie mowi ) nastapi zubożenie społeczeństwa.
a ile z tych zakładów mozna bedzie przejąć za grosze ?
Ktoś zbiednieje, żeby ktoś sie mógł wzbogacić.
Z pewnoscią sporo z tych małych zakladów bez zaplecza finansowego pójdzie w plajtę.
U nas będzie prawdziwa rzeź. Pzdr
Ciekawe jest to, że ani razu nie widziałam, żeby któraś z ekspedientek zachorowała, chociaż teoretycznie to one przecież są najbardziej narażone na kontakt z wszelkimi wirusami, bo przecież nie uwierzę, żeby ta idiotyczna szybka z dziurą na ręce je przed czymkolwiek chroniła.
Jak nie zachorowała, musiała zachorować, tylko Pani źle patrzyła. Trzeba patrzeć nie od strony tej taśmy na którą wykładamy towar, ale trochę w poprzek i nieco jakby łukiem. Co do spacerujących - w odróżnieniu od nas - Niemców, to mam takie same odczucie, spacerują i spacerują, a potem muszą sprowadzać Rumunów.
trudno sie odnieść do tej wypowiedzi, jednak co do sprowadzania pracowników z Rumunii do zbierania szparagów - to wynika nie z zamiłowania tubylców do spacerów i spowodowanego tym pomoru wśród nich, tylko z tego, że tej roboty nie podejmie się żaden Niemiec, ani też żaden z "imigrantów". Przykre jest to, że wciąż są kraje, skąd można importować chętnych do tej okropnej, kiepsko płatnej i ciężkiej roboty.
Z której by strony nie patrzeć, to ekspedientki w okolicznych Edekach, Realach, Rewe itp. sa wciaż te same, pracuja na zmiany, nie ma żadnych nowych twarzy (w ciągu ostatnich 2 miesięcy) z czego można wysnuć prosty wniosek, że pandemia jakoś omija personel marketów.
Jak ja lubię takich,którzy dla 1 € od obcego,będą pluć na kraj,na ludzi w tym kraju i udowadniać swoją wyższość...NADNIEWOLNIKA!
Wszystkie media w Polsce są niemieckie...pracuja tam niewolnicy...Interia,RMF-FM, DGP...ONET ścierwa i żuczki gnojarki.
A NADNIEWOLNIK @rolnikzmazur gdyby miał bat...i mauzera...
A ty dla kogo pracujesz- dla Włochów ? Zbierasz oliwki czy na włoskim socjalu ? Pzdr
Nigdzie nie zapytałem gdzie pracujesz...reszta twojej "riposty" to ordynarny bluzg...nie podejrzewałem,że tylko na tyle cię stać....
Ja nie pracuję dla Włochów,tylko na Uniwersytecie w Bari,który prowadzi zajęcia dla studentów z całego świata...Erasmus.
Finansowany jest z UE i kadra jest z Europy,USA,Indii i Japonii.
Na tym skończyłem znajomość z tobą...
Ciao.
Tylko gdzie przyzwoitość...?
Kiedyś pisałem o profesjonalizmie żony -prostytutki , która wychodząc na nocna zmianę mówi mężowi ze go kocha .
I odwrotnie też.
Zgodnie z twoja wlasna logika ,pracujesz dla Mafi Wloskiej i plujesz za pieniedze ktorymi cie wynagradzaja na Polakow..
Daj se siana ,krakowski centusiu-cwaniaczku..
tez tak sądzę, To nastepny element tresury. Podobno wybory w PL są tajne. Korespondencyjne nie gwarantuja tajności więc są nie do obrony prawnie. Pzdr
sama jestem przeciwniczka wyborów korespondencyjnych, ale gdzie na litość doczytałeś się, że za "nieoddanie"pakietu grożą grzywny? Owszem co niektórzy próbuja straszyć, że nieodesłanie koperty jest równoznaczne z podciągnięciem pod kradzież, jednak działanie takie nie polega na zaborze cudzej rzeczy (taka przesłanka musi byc wypełniona, aby czyn kwalifikował się jako kradzież!)– nie zabieramy komuś karty do głosowania, a ze swoja własnością możemy robic co nam się podoba, również nie odesłać jej z powrotem, a tym samym nie wziąć udziału w wyborach. Sprawdzenie tego kosztuje nie wiecej niz 3min w internecie, po co więc powielać takie bzdury?
Teraz jest tylko ..."kto kradnie"...
Jednak po wwym. pierwotnym zapisie widać jakie intencje ma nasz Wielki Brat.
W prawie panuje zasada czytania i interpretacji istniejących przepisów, a nie "pierwotnych intencji". Te zasadę polecam stosować wszędzie, nie tylko w prawie. Natomiast co do meritum, to te przepisy nie sa jeszcze w żaden sposób wiążące, gdyż maja dopiero formę projektu skierowanego do senatu i nie wiadomo z jakimi poprawkami wróci, ani, czy sejm je będzie w stanie przyjąć bądź odrzucić.
Tę "wspaniałą" zasadę polecasz stosować "wszędzie". Zatem czekajmy nadal - może kiedyś powstaną te "istniejące przepisy" i oczywiście nie należy domyślać się intencji PiS w tej sprawie.
dzieci sa zabijane z powodu takiej, a nie innej decyzji kobiety, a nie władzy. Nie ma przymusu abrorcji. Mamy kopromis, który jak każdy kompromis jest próba zadowolenia każdego, co nigdy nie może sie udać, mamy też pewne grupy nazwijmy to społeczne, które zawsze tym tematem będą grały. Myślałam, że już dziecko to rozumie, a co dopiero poważny komentator NB. Nie będę wchodzic w taka dyskusję. Ja nie pochwalam aborcji, ale 100 razy bym sie zastanowiła, zanim bym zaczęła ścigac i karac kobiety, bo żaden człowiek nie przewidzi jak by się zachował w sytuacji ekstremalnej. W ogóle uczepiłeś się aborcji jak rzep psiego ogona, nie to było tematem notki, nie jest też moim zadaniem uczyć cię czytania ze zrozumieniem przepisów, od czego ta pseudodyskusja się rozpoczęła.
Przecież gdy ta strrraszna pandemia się skończy, ludzie przestaną umierać. Nie będzie statystyk zachorowalności i zgonów. Będziemy nieśmiertelni!
Dokladnie, prosze przyjrzec sie liczbom podanych w ponizszych
linka i je porownac. mysle ze wnioski nasuna sie same.
merkur.de
countrymeters.info
----------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiscie, przeciez to sa materialy ogolnodostepne w sieci.
Poza tym, wszystko wyglada na to, ze tzw. " Corona - kryzys "
jest bardziej polityczna sprawa niz medyczna.
Dzis jeszcze trudno wyrokowac kto za tym stoi i czemu to
ma sluzyc ale byc moze w ciagu nastepnych miesiecy
wyjdzie " szydlo z worka ".
Podam Ci jeszcze jeden link, artykul dotyczy wprawdzie
stanu finansow w niektorych unijnych krajach ale tlem
jest Corona - kryzys.
" Und jetzt soll auch die sogenannte „No-Bailout-Klausel“ endgültig ausgehebelt werden. Ausdrücklich besagt Artikel 125 des EU-Vertrages, dass weder die EU noch die Mitgliedstaaten für die Verbindlichkeiten einzelner Länder haften sollen. Euro-Bonds beziehungsweise Corona-Bonds aber würden genau diese Haftung für die Schulden anderer Länder bedeuten.
Mit dem Vorwand der Solidarität soll nun unter dem Eindruck dieser Corona-Krise ein Instrument beschlossen werden, das in seiner langfristigen Auswirkung irreparable Probleme schaffen würde."
" A teraz tak zwana "klauzula o zakazie upadłości" ma zostać ostatecznie wyeliminowana. Artykuł 125 Traktatu UE wyraźnie stanowi, że ani UE, ani państwa członkowskie nie powinny ponosić odpowiedzialności za długi poszczególnych państw. Jednakże euroobligacje lub obligacje Coronne oznaczałyby właśnie tę odpowiedzialność za długi innych krajów. Pod pretekstem solidarności w dobie kryzysu - Corony, należy przyjąć instrument, który w swoich długoterminowych skutkach stworzyłby nieodwracalne problemy. "
welt.de
Jak widac Angole wiedzieli co robia wystepujac z Unii
aktualnie chodzi jeszcze tylko o to aby wynalesc nazwe
i oprawic ja w takie " kwiatuszki " aby ludzie sie nie odrazu
skapowali, ze ich oszukano.
Ale teraz o czyms innym, poniewaz znasz jezyk niemiecki wiec prosze
o wysluchanie ponizszego materialu.
youtube.com
komentarza mowia wszystko o tym co nas czeka gdy osiagniemy
NWO.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj masz link do artykulu ktory ukazal sie dzis w Junge Freiheit,
chodzi o Euro - Bonds aktualnie przechrzczone na Corona-Bonds.
Umiendzynarodowienie dlugow panstwowych to nastepny krok na
drodze do socjalizmu w Unii. ( albo jak kto woli " europejskich stanow zjednoczonych " )
jungefreiheit.de
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj masz link do artykulu ktory ukazal sie dzis w Junge Freiheit,
chodzi o Euro - Bonds aktualnie przechrzczone na Corona-Bonds.
Umiendzynarodowienie dlugow panstwowych to nastepny krok na
drodze do socjalizmu w Unii. ( albo jak kto woli " europejskich stanow zjednoczonych " )
jungefreiheit.de
Ten artykuł jest pełen błędów.
Unia juz dawno jest komunistyczna i moim zdaniem na drodze do samounicestwienia się - podobnioe jak Sojuz. . Corona pokazała jak solidarna jest unia w chwili próby. . Każde państwo unii robi swoja politykę. Nie sadzę, że Niemcy dadzą sie wsadzic na " lewe sanki ". Są zbyt pragmatyczni - to oni raczej wpędziły Grecję. Włochy, Hiszpanie w poważne kłopoty finansowe i zadłużenie - poprzez manipulację wskażnikami typu - Lohnstueckkosten - tzn trzymanie kosztów pracy na niskim poziomi pomimo wzrostu produktywności - porzez to słabsze gospodarki tracą mozliwości konkurencyjne i są wpedzanie w zadłuzenie zewnętrzne. Niemcy dalej są mistrzem świata w exporcie ( drugie miesce zdaje się ) - a to powoduje nierówności, export bezrobocia i zadłużenie. Jeśli jednak lewacy przeforsują coronabonds to wszyscy na tym stracą - łatwy pieniądz rodzi niechęć do zmian strukturalnych, bezrobocie i inflację. Pzdr
A jezeli nie, to niech uszanuje pracęl ludzi, i tych na froncie walki z chorobą, i tych, którzy stoją na czele państwa, i świetnie panuja nad wszystkim, i zdrowiem ludzi, i dobrą kondycją gospodarki.
Juz tej durnej opozycji Polacy mają dosc, a jeszcze jakiś mądrala coraz się wyrwie, i prawi swoje.
" Po co dyskutować na pusto... "
----------------------------------------------------------------------
Wlasnie, po co ? Wezmy wiec liczby:
Corona-News: Aktuelle Zahlen - Infizierte und Tote in Deutschland, Italien, Spanien, USA und weltweit
Corona-News: Aktualne dane - Zakażeni i zmarli w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, USA i na całym świecie
Weltweit - Infizierte - 2.076.015; Todesfälle - 138.008; Genesene - 522.881
Na całym świecie
Zakazonych - 2.076.015
Zmarlo - 138.008
Wyzdrowialo - 522.881
Aktualnie na swiecie zyje okolo 8 miliardow ( 8000000000 ) ludzi,
z tych ok. 8 miliardow zarazilo sie Corona wirusem niecale 2,1 miliona
czyli okolo 0,026 % ( 26 promile ludnosci na swiecie )
Jesli wezmiemy liczbe tych ktorzy zmarli w wyniku zarazeniem sie wirusem Corona,
wynik bedzie w granicach 0,001 % czyli okolo jednego promila.
Dla porownania niech Pani poszuka danych ile ludzi umiera na swiecie w wyniku
wypadkow drogowych, zakazen szpitalnych, chorob krazenia czy nowotworow itd.
Dlaczego w obliczu tych liczb zadne rzady i organizacje swiatowe nie podnosza
alarmu i nie organizuja takiej hucpy jak w przypadku wirusa Corony. ( ktory sam
jeszcze nikogo nie usmiercil )
Natomiast liczby, to podobnie jak średnia płacowa....
900 anglikow, tylko wczoraj, to też normalka.
Choroby towarzyszące,... ludzie z chorobami towarzyszącymi mogli dożyć nawet do setki.
Skoro to nie jest, az tak grozna choroba, bo z innych przyczyn umiera wiecej, TO CO STOI NA PRZESZKODZIE, ŻEBY PRZEPROWADZIC WYBORY W NORMALNYM TRYBIE, a jednak tak nie jest.
Jest wrzask pod niebiosy.