Panie Prezydencie – idą śmieci

Jeszcze nie zakończyła się kampania wyborcza, a już czai się problem segregacji i opłat za śmieci, który lada miesiąc urośnie do rangi najpoważniejszego w kraju.  Za kilka miesięcy to śmieci i „śmieciarze” zaczną rządzić obywatelami. Prawo w tym zakresie jest tak niejasne, niespójne i tendencyjne, że nikomu nie uda się uniknąć najwyższej stawki.Mówi się nawet o 500 zł miesięcznie na rodzinę, to tyle co "pięćset plus". Prawo stosuje zbiorową odpowiedzialność, co jest sprzeczne nie tylko z Konstytucją, ale również z zasadami naszej cywilizacji. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej, ale w ustawie śmieciowej ona obowiązuje.

To wręcz niebywałe, ale jedynym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest działalność jakiegoś lobby śmieciowego, którego jedynym celem jest maksymalny zysk. W rządach „dobrej zmiany” oczywiście coś takiego nie powinno mieć miejsca. Sprawa jest już tak poważna, że zamiatanie jej pod dywan, grozi w najbliższej przyszłości destabilizacją państwa. Śmieciowe kłopoty wykorzysta nie tylko opozycja, ale również wykorzystają te ośrodki na całym świecie, które źle opisują wydarzenia w Polsce.  Kojarzenie wizerunkowe ze śmieciami należy do najbardziej nieprzyjemnych.

Panie Prezydencie, ten problem ma charakter narastający i nie sposób go pominąć, ani w kampanii, ani w życiu codziennym.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

08-03-2020 [20:42] - Jabe | Link:

Segregowanie jest postępowe.

Obrazek użytkownika angela

08-03-2020 [22:06] - angela | Link:

Już warszafka trenowała potop smieciowy, niech samorządy sięgną do czaskoskich praktyk. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-03-2020 [11:30] - Ryszard Surmacz | Link:

@ angela
Ten tekst widzę, że  Pani zrozumiała.

Obrazek użytkownika angela

09-03-2020 [22:37] - angela | Link:

@Pan Surmacz,  z belfrów już wyrosłam, proponuję zostawić dla wnuków. 

Obrazek użytkownika Jan1797

09-03-2020 [18:45] - Jan1797 | Link:

Panie Ryszardzie,
Czytam w artykule Prezydenta Krakowa"Prawo krajowe zmienia samorządy"i oniemiałem
ustawa zatwierdzona w 2011 roku, sejmową większością koalicyjną a od kilkunastu dni
samorządy jak słyszę, są zaniepokojone. Samorządy nie Prezydent Państwa mają to
w zadaniach własnych. Jednak dokonana ostatnio zmiana ustawowa dotyczącą konieczności
właściwej segregacji obudziła demony problemu segregacji bez segregacji i to jak mniemam
jest podstawowym problemem. Dla mnie z kolei zmiana ustawowa jest zbyt mała z powodu
nieujęcia problemu zrzutu ścieków w punktach zrzutu na terenie miasta i zagrożeniem z tym
związanym, a nie jak się sugeruje obowiązek segregowania na pięć frakcji.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-03-2020 [22:54] - Ryszard Surmacz | Link:

Panie Janie, trochę podchwytliwie, ale dobrze. Są wybory, skoro Pan Prezydent zajął się TVP, niech zwróci uwagę na ustawę, która już za kilka miesięcy zacznie śmierdzieć i która z pozycji społecznych jest nie mniej ważna. I za te smrody będziemy płacili my wszyscy - Pan również. To jedyna okazja, bo kampania się skończy i zacznie się to, co piszę wyżej.    

Obrazek użytkownika angela

10-03-2020 [07:39] - angela | Link:

A dajcie mu /Prezydentowi/ do wiwatu, nawet  tym, że czerwone mrówki w domu, a durna opozycja wygra bezczelnoscią, fake newsami, i AntyPiSem.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-03-2020 [19:50] - Jan1797 | Link:

Droga Angelo,
Może być Pani spokojna, nie ma Pan Prezydent Duda pewniejszego elektoratu.
Spokojnie wyjaśnię wszystkie reakcje, przyczyny już dzisiaj zostały wyjaśnione.
Pozdrawiam