Koszmar 2015 - Hanau przebudzenie ?

Wydarzenia w Hanau to koszmar - być w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie.

Hanau moze być wszedzie i każdemu może sie trafić  - tak jak naszej rodaczce - szczesliwie przeżyła. 

Wróciłem kilka dni temu z okolic Hanau. Powiedzmy z dalszych okolic ca. 100 km.
Tam gdzie byłem było cicho i spokojnie. O zmierzchu wszystkie rolety w drzwiach i oknach leciały w dół a o poranku w górę.  Trzy rodzaje koszy na śmieci wystawiano na całej ulicy o jednej porze i o jednej porze po opróżnienu wracały na swoje miejsce.
Stały tak równo w szeregu wzdłuż ulicy jak jakieś …. aż miło popatrzeć.
Ciszę  i spokój można było nożem kroić.

Ale to tylko pozory.

Niemcy budzą się powoli z koszmaru roku 2015 – gdy zostali przez „ Nacht und Nebel Aktion „ zdradzeni o świcie   przez własny demokratycznie – cokolwiek to może znaczyć– wybrany rząd Angeli Merkel.

Dla przypomnienia – otwarto granice unii i wpuszczono bez żadnej kontroli kilka milionów ( dokładnie nie wiadomo ile )  najeźdżców ( eufemistycznie określanych jako uchodźcy z obszarów wojny ) z wrogo nastawionych dla zachodniej opartej na chrześcijaństwie cywilizacji – krajów muzułmańskich w większości.

Efekty tej akcji to:

1. gwałtowny wzrost przestępczości ( gwałty, kradzieże, rozboje itd. )
2. wykorzystywanie  masowe systemu socjalnego przez nachodźców
3. gwałtowny spadek poziomu nauczania i dodatkowe oparcie go na lewackich utopiach
4. wzrost opodatkowania osób pracujących ( wzrost prekariatu) i kreatywne poszukiwania przez fiskus  nowych form opodatkowania – np. podatek od CO2 ( i nas to nie ominie )

To wszystko widzi i doświadcza na własnej skórze przeciętny, uczciwie pracujący Niemiec.
Widzi, że musi do pracy wysłać swoją żonę, gdyż budżet domowy nie domyka się.
Czasami on i ona muszą szukać dodatkowego zajęcia.
Widzi, że bardzo dobrze i bardzo dostatnio to już było i se ne wrati.

Widzi, że obciażenia podatkowe ciągle rosną a rząd próbuje mu wmówić ( zresztą skutecznie ) , że teraz i za oddychanie „ świeżym „ powietrzem  musi płacić.

Jak wspomniałem wróciłem kilka dni temu z Niemiec i najbardziej utkwiły mi w pamięci następujące teksty z telewizorni – walka z antsemityzmem i walka ze „złowrogim CO2 „ -którego wydalanie należy opodatkowac, bo inaczej to …. katastrofa.

Co do tego to nie ma nawet najmniejszych wątpliwości.
Marksizm kulturowy wcześniej czy później musi oprzeć swoje utopijne teorie na zamordyzmie i przemocy.

I to jest właśnie  najgorsze – nie można o tym wszystkim mówić otwarcie. Trzeba  milczeć.  
Jest to ogromny dysonans poznawczy.
Niemcy mają więc  problem.

Rząd chce tłumić nastroje nacjonalistyczne, do których sam doprowadził.

Stosuje więc wszelkie możliwe środki ( cenzura, ogłupianie środkami masowego przekazu, karanie za tzw „ mowę nienawiści „  itd.  

Takimi środkami przymusu, nie zgasi się  tych w.w. efektów roku 2015 - poczucia  wykorzystywania pomocy socjalnej przez migrantów, wzrostu przestępczości, spadku poziomu nauczania  itd. u nowego pokolenia Niemców zwłaszcza tych z „nowych landów „

Pokolenie powojenne, które przeszło anglosaski tzw. program „ Umerziehung „  ( chodziło o wychowanie w pokoju, wierze w dobrodziejstwa demokracji i wolnego rynku )  to pokolenie powoli wymiera.

Niemcy nie są z natury rzeczy spolegliwi i safandułowaci z syndromem sztokholmskim ofiary  – jak powiedzmy dzisiejsi mieszkańcy Polski, którym  każdego dnia można  sikać  ciepłym moczem w twarz a oni mówią – miło, deszcz pada.  

Niemcy, podobnie jak Angole to  agresywne i niebezpieczne  plemię. Pisałem o tym kiedyś.
Kto zna historię ten wie.
Zrobią więc porządek u siebie.
To tylko kwestia czasu.

Ich obecna tolerancja jest nienaturalna i jak spokój przed burzą – złowieszcza.
 
Wystarczy iskra i będzie bałagan – zwłaszcza, że niemieckie służby zapewne czują  pismo nosem i pewnie jak napisał ktoś – jeśli pogrzebiesz wystarczajaco długo to za każdą akcją terrorystyczną trafisz na drzwi z napisem – służby.

I tak zapewne trzeba rozumieć strzelaninę, śmierć zdje się dziewięciu osób ( Polka przeżyła ) - tragiczne wypadki w Hanau.

Zrobił to "psychicznie chory osobnik - wariat " z  „ Jagdschein „ i pozwoleniem na broń myśliwską w najnowszym modelu BMW.

Żeby w Niemczech zrobić „ Jagdschein „ to trzeba się wykazać wieloletnim nienagannie prowadzony życiem i wybulić kilka tysięcy E.
Czu w jego BMW znaleziono " żółte papiery " ?

Oczywiście oberwiemy przy okazji i my siłą rykoszetu i własnych migrantów.

Europa skretyniała do cna,  zlewaczała do bólu , strach wyjść z domu, by nie dostać mandat  za cokolwiek ( to akurat z autopsji ).

I jak to się skończy ?

Za tej innej komuny to dopiero była wolność.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2020 [14:26] - Imć Waszeć | Link:

Czy widział Pan wczoraj i przedwczoraj Słońce około godziny 16-17? Było ono już dość nisko, czyli zachodziło, ale przez okno wpadała taka fontanna światła, jak przy namolnym spawaniu kilkunastu wyposzczonych spawaczy. Spojrzałem ze dwa razy w tym kierunku i miałem czarne plamy na oczach przez około 15 minut. Ponadto, jak się wystawiło rękę w ten snop światła, to wyraźnie czuć było ciepło. To jest właśnie ten mityczny "CO2". Zresztą o czym tu mówimy, skoro na Antarktydzie było 20 stopni. Na tamtej półkuli nie ma za wiele antropomorficznego CO2, nie mówiąc już o tym, że nie ma za wiele lądu. Zwolennicy wielkiego geszeftu są już gotowi udowadniać, że prawa fizyki przestały działać w wyniku działalności Człowieka i smogi z Nowego Yorku i Wuhanu cyrkulują piechotką nad Argentyną.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [14:46] - rolnik z mazur | Link:

Właśnie mi to słońce zagląda przez okno. Ja nie mam nic przeciwko ocieplaniu klimatu i nie mam nic przeciwko uprawie winorosli na Mazurach. Przynajmnie można by brandy pedzic a nie jechac na formule grunwaldzkiej 1410 przy produkcji berbeluchy. Jak widać tumanom mozna wszystko wmówic nawet to że prawa fizyki i biologii nie działaja. Jakiegos aktywistę spytano - a ile tego złowrogiego CO2 jest w powietrzu ? Milczał długo w końcu odpowiedział - no, dużo a nawet bardzo dużo. System duraczenia w pełnym toku. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

21-02-2020 [15:01] - maxilampus | Link:

Moj drogi..z takim talentem do Hollywod gdzie scenariusze mozesz pisac..a i ten juz byl wielokrotnie pisany i stosowany  ..
Blue Velvet 1986 Opening Sequence (tylko 2 min) :
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [16:06] - rolnik z mazur | Link:

Thanks. Dla każdego coś welwetowe go.pzdr

Obrazek użytkownika xena2012

21-02-2020 [19:57] - xena2012 | Link:

O takie rzeczy nie pyta się aktywistów,bo cóż oni wiedzą?Owszem powisiec na drzewie potrafi,cos tam zablokować może,z bojowym zacięciem politruka namieszać w cudzych glowach samemu będąc kompletnym dyletantem,

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [20:13] - rolnik z mazur | Link:

Xeno - czy to dotyczy wszystkich aktywistów? Pzdr

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2020 [22:53] - Tomaszek | Link:

Póki co winorośl na Mazurach to się do dawania cienia w altance nadaje i długo jeszcze tak będzie . A na dzień dzisiejszy proponuję mniej patosu historycznego a więcej doświadczeń innych . Trzeba zabrać kilo cukru i pół  kilo rodzynek dodać  jak się lubi zapaszki można dodać pół kilo muscovado albo demerrery to będzie lekko rumowe , drożdże winne Madeira albo Porto . Chodzi dłużej ale efekt  , bajeczka . Pędzić powoli , najlepiej w alembiku (kłania się hiszpański ebay ). I wtedy jest pożytek z cienia mazurskiej winorośli , innego nie widzę . Wiedzę i umiejętności doskonalić , zbierać każdą drogą i dzieciom i wnukom przekazać , bo z tym ociepleniem na Mazurach to nie takie pewne . A wiedza fachowa zawsze w cenie . A jak będzie to ocieplenie  to cień z winorośli jak znalazł . A tumanom nie dokuczać bo napiszą do MO .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2020 [08:07] - rolnik z mazur | Link:

I co pan Tomaszku z tego kilo cukru, rodzynek  i reszty upędzi ?  Niech bedzie i litr - ale jakim kosztem ?. Ale każda fachowa receptura miło widziana jest. Swoja droga koło Suwałk działa/działała wytwórnia win z własnych winogron. Sąsiada wsadzili za pędzenie ale juz wyszedł i sobie chwalił - odpoczał i ciekawych ludzi poznał. Pzdr

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-02-2020 [14:35] - Tomaszek | Link:

To tylko idea , a reszta jak w dobrej kuchni . Trzeba być cierpliwym i dociekliwym . Gotowe schematy nie są złe , ale co autorski to autorski . I tu nie chodzi żeby było taniej , tylko lepiej .Pański imiennik Waldunio jako bezsprzeczny Paganini tej sztuki cuda wyczynia i chwali w UK dobre imię Polski . A Szkoci zza płota co i raz wspominają . I nigdy nie mówili o polskich Noblistach , a Waldunia wspominają ze smakiem . Winko suwalskie może być ciekawe , takie sobie domowe , ale to niestety inna tradycja . Jak bywałem w Niemczech to sobie miody chwalili jak im przywoziłem . Ale Europa nas tylko do czystej przykłada , a to nieciekawie . A sąsiadów za pędzenie nikt już dzisiaj nie wsadza . Pewnie robił jakieś brzydkie rzeczy , ale się nie chce przyznać i wymyślił legendę o mało co nie patriotyczną . Coś jak dziadek w AK , bez wyjaśnienia że chodzi o Afrika Korps.
Zdrówka życzę 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-02-2020 [09:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ja nie mam nic przeciwko ocieplaniu klimatu i nie mam nic przeciwko uprawie winorosli na Mazurach."
Pańskie za czy przeciw nie ma nic do rzeczy. Ponieważ bez względu na przyczyny potencjalnego ocieplenia klimatu, to nie  produkcja wina będzie zmartwieniem tylko miliardowe rzesze ludzkie uciekające z terenów gdzie być może, nie da się żyć.
I nie powstrzyma tego napływu żadna armia.
W związku z tym lepiej byłoby gdyby okazało się, iż zmiany klimatu są efektem działania ludzkiego, bo z tym da się coś zrobić.
Na aktywność Słońca i zmiany kąta nachylenia osi Ziemi nic nie poradzimy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2020 [09:46] - rolnik z mazur | Link:

Te rzesze juz są w drodze ale bynajmniej nie ze względu na ocieplenie (?) klimatu - tylko z biedy i braku perspektyw. Dlaczego Grenlandia to zielona ziemia ?  Mnie w liceum i na studiach uczyli, że w historii ziemii były okresy ocieplenia i oziębienia. Skąd wegiel na Śląsku ?  Teraz jest byc może faza ocieplenia chociaż i niekoniecznie. Wpływ człowieka na produkcje CO2 wynosi max 4%. Reszta to oceany, wulkany i roślinność. Jeśli by sie okazało, że to człowiek winny to nalezy go wyeliminować a przynajmniej drastycznie zmniejszyć. Proponuję , żeby ci co najgłośniej krzyczą o ociepleniu zaczeli eliminację od siebie i dali innym dobry przykład. Pzdr
 

Obrazek użytkownika maxilampus

22-02-2020 [19:44] - maxilampus | Link:

Powtorze wiec..By zrozumieć i budowac przyszłość, trzeba zacząć od zrozumienia przeszłości..
Kluczem do naszej Polskiej przyszlosci jest jak zawsze ,rozumienie aktualnych dynamik geo-politycznych..
Obecnie przeklenstwem Polski jest instytucjonalne i traktatowe powiazanie z tzw. "zachodem"..Aby nie byc zle zrozumianym nie ma we mnie pro-wschodnich sympati  czy sugesti budowanie przyszlosci Polski w tym kierunku..
Przeklenstwo obecnych wiezi z "zachodem" polega na tym ,ze ow "zachod" wyczerpal swoje mozliwosci Historyczno-kultrowe i umiera..Odchodzi jak inne formacje przed nim, na smietnik Histori..
Zachod nie jest w stanie obecnie czekogolwiek ofiarowac czy zainspirowac,poza "kultura smierci" totalna deprawacja i degrengolada..
Symbolem upadku Zachodu sa jego kliniki Eutanazji i Aborcji..a one nie kojarza sie z Zyciem i przyszloscia..lecz ze Smiercia i brakiem przyszlosci....
Zachod to SMIERC !! oraz coraz bardziej  cuchnace i rozkladajace sie  cialo spoleczno-kulturowe..Kazdy kontakt z tak zarazonym organizmem sprawia,ze ta gangrena przenosi sie na zdrowe organizmy..czego dowody zaczynamy coraz bardziej obserwowac w Polsce..
Imperatywem i odruchem obronnym, jest odciecie sie Polski od smiertelnie chorego i zdegenorowanego zachodniego organizmu..
To pierwszy i najwazniejszy krok ,ktory Polska..MUSI zrobic..bez tego kroku,juz za rogiem czaja sie Europejskie Instytucje Postepu w postaci Klinik Aborcyjnych i Eutanazji..Dzieci morduje sie juz zupelnie bezkarnie,,"starcow" i "chorych" bez widokow na poprawe , decyzja "sadow" ..a wkrotce potem decyzja administracyjna lokalnego Samorzadu..
Aby nie bylo zludzen zacytuje slowa Dyrektora Instytutu Paideia w Szwecji  Barbary Lerner-Spencer
„I think  at this point in time Europe has not yet learned how to be multicultural, and I think we’re gonna be part of the throes of that transformation, which must take place. Europe is not going to be the monolithic societies they once were in the last century. Jews are going to be at the centre of that. It’s a huge transformation for Europe to make. They are now going into a multicultural mode and Jews will be resented because of our leading role, but without that leading role and without that transformation Europe will not survive.“
Ocen wlasciwosc tlumaczenia..
Europa zu diesem Zeitpunkt noch nicht gelernt hat, multikulturell zu sein, und ich denke, wir werden ein Teil der Geburtswehen dieser Umwandlung sein, die stattfinden muß. Europa wird nicht die monolithischen Gesellschaften sein wie sie es einst im letzten Jahrhundert waren. Juden werden im Zentrum dessen stehen. Es ist eine riesige Umwandlung für Europa. Sie gehen jetzt in einen multikulturellen Modus über, und man wird einen Groll gegen die Juden haben wegen unserer führenden Rolle, aber ohne diese Führungsrolle und ohne diese Umwandlung wird Europa nicht überleben....Pzdr..
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2020 [22:28] - Tomaszek | Link:

Dzięki Waszeci za rzeczowy komentarz  ale widzę że towarzystwo ni chu chu aluzji nie poniało .Pasierbiewicz to przekazem dla kumatych nazywał . Wszystkim innym gratuluję refleksu i rzeczy pojmowania .

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-02-2020 [18:06] - Marek1taki | Link:

Trafiło do mediów bo to niespotykane. Cóż to by była za informacja, że Niemiec pochodzenia migranckiego zaźgał nożem?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [18:41] - rolnik z mazur | Link:

Taka informacja mogłaby brzmieć - Chory psychicznie Niemiec pochodzący  z jednego z krajów basenu Morza Sródziemnego zadźgał nożem... Został zabity przez policje na miejscu. Ale była też informacja.- " Przychylny migrantom burmistrz Alteny zaatakowany nożem przez  imigrantów."  Na ten czas  mądrość etapu mówi - kochamy imigrantów i uchylamy im nieba. To się wkrótce zmieni i bedzie - " dobry indianin to...ten w niebie " - tak jakos to chyba brzmiało. .. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-02-2020 [19:02] - Marek1taki | Link:

W tym "jeśli pogrzebiesz wystarczająco długo to za każdą akcją terrorystyczną trafisz na drzwi z napisem – służby" jest trop uzasadniony historycznie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [20:18] - rolnik z mazur | Link:

Nie trzeba wcale tak długo grzebać. Wielkich tajemnic nie trzeba wcale skrywać, gdyż okryte są one niedowierzaniem  gawiedzi czy jakoś tak...nawet gdyby się okazało że stoi za tym bnd.mad, czy inna służba to i tak ludzi nie uwierzą. Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-02-2020 [20:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

To jest oficjalna wiedza funkcjonująca publicznie w Niemczech. Parę lat temu wypłynął skandaliczny udział tajniaków w organizowaniu podpaleń ośrodków dla uchodźców Tamtejsze służby wychodzą z założenia, że lepiej kanalizować działania posthitlerowskich organizacji niż  zmuszać je do zejścia w podziemie, gdzie zniknie nad nimi kontrola.
Rzecz najnormalniejsza w świecie, bo przecież nie da się wykreślić prawie 15 lat nadziei na Wielkie Niemcy,  oznaczało by to uznanie wysiłku i śmierci  milionów Niemców za nie istotny punkt w historii.
Nie są tak głupi jak narodek pomiędzy Bugiem a Odrą, który z własnych ofiar uczynił narzędzie do wzajemnego walenia się po głowach, vide tzw polityka historyczna PiS.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [20:49] - rolnik z mazur | Link:

Niby oficjalna wiedzą ale o tym cicho sza jak i o innych sprawach dotyczących imigrantów. Wcale nie tak dawno okazało się ,że bodajże urząd ochrony konstytucji założył partię postnazistowska. I co? Nic. To co robi PiS nie można nazwać polityką to nie pies nie wydra.pzdr

Obrazek użytkownika anakonda

21-02-2020 [19:56] - anakonda | Link:

Witaj Rolniku !

Przedewszystkim dzieki za ten wpis, bardzo realistycznie ukazuje co sie u nas dzieje.
Polecam przeczytac:

https://www.tichyseinblick.de/...

https://www.journalistenwatch....

Tu tez ciekawe spostrzezenie

https://www.epochtimes.de/poli...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [21:02] - rolnik z mazur | Link:

Witaj Anakondo!

Chętnie povzytam jsk zawsze ciekawe teksty.
Nie chce cytowac hasla z HJ. Bo kazdy je raczej zna i cos jest na rzeczy. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [21:15] - rolnik z mazur | Link:

Witaj Anakondo !

Jeszcze raz świadczy to o tym jak niezależna jest władza sadownicza w D. I jak traktuje sie wyborców. -wywiad z J.Steinhoefel https://www.youtube.com/watch?....
Ten wegierski bezpieczniak mówi głosno to co każdy powinien wiedziec i mówić.Pzdr

Obrazek użytkownika anakonda

21-02-2020 [21:56] - anakonda | Link:

To ze sadownictwo w Niemczech nie jest niezalezne wszyscy wiedza
ale to co sie stalo w Turyngii po wyborze szefa rzadu krajowego
zakrawa na farse jakich malo.
Otoz p. kanclerz, bedaca na wycieczce w Poludniowedj Afryce,
na wiesc ze wybrano niewlasciwego czlowieka na to stanowisko
polecila anulowac demokratyczny wybor na Ministerpräsidenta
czlowieka, czlonka liberalnej FDP. Jednoczesnie zorganizowano
naciski medialne przeciwko niemu i jego partii, malo tego
zmobilizowano komunistyczna Antife aby demonstrowala pod
jego domem i straszyla jego dzieci, ze policja musiala je ochraniac
w drodze do szkoly. Na koncz facet zwatpil i dal za wygrana,
rezygnujac ze stanowiska na ktore zostal demokratycznie wybrany.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [22:15] - rolnik z mazur | Link:

Ale wybrano go głosami AFD i to wywołało taką hucpe. Pal diabli prawo i wolę suwerena. To się źle skończy.pzdr

 

Obrazek użytkownika anakonda

22-02-2020 [09:23] - anakonda | Link:

No i wyszlo szydlo z worka, CDU porze komuniste Bodo Ramelow´a
w powtorzonych wyborach szefa rzadu krajowego w Turyngii.

https://www.n-tv.de/politik/Au...

W taki oto sposob powstaje u nas w Niemczech nowy lewicowy  " Front Jednosci Narodowej "
w sklad ktorego wchodza Die Linke, SPD, Grüne i CDU.
I po co bylo " obalac " berlinski mur ???

Obrazek użytkownika nonparel

21-02-2020 [21:46] - nonparel | Link:

Ja wiem, co to znaczy znaleźć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. I nie życzę tego Panu - koszmary senne bywają trudne do zniesienia. A Pańskie spostrzeżenia co do Niemiec są niepokojące. Niemieckie geny plus powtórka z traktatu wersalskiego równa się ...
A tak na marginesie: jak mi sikają w twarz, to nie mówię, że deszcz pada.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-02-2020 [22:08] - rolnik z mazur | Link:

Napisałem o mieszkańcach Polski a nie o Polakach. To zasadnicza różnica. Tych Polaków nie jest zbyt dużo - nie wystarczy mówić po polsku i od biedy zaśpiewać hymn. Gdyby było inaczej to Polska by inaczej wyglądała . To był sarkazm wynikający z pewnego rodzaju urażonej dumy. Nie byłem w takiej koszmarnej sytuacji i mam nadzieję że nie będę. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

21-02-2020 [22:14] - maxilampus | Link:

W jakim kierunku i celach BND i inne ukierunkowywuje ich myslenie ? Drang nach Osten ciagle u nich z taka sila aktualne ? czy raczej Mittleurope  ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2020 [08:25] - rolnik z mazur | Link:

Wojna to przeżytek. Oczywiście mitteleuropa. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

22-02-2020 [15:16] - maxilampus | Link:

Jak wciagle silne jest u nich pragnienie "powrotu "i "odzyskania" prastarych "niemieckich ziem na wschodzie ? ( w kontekscie calej Germani nie tylko wschodnich landow) ?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-02-2020 [13:15] - Kazimierz Kozio... | Link:

pisze pan "Niemcy mają więc  problem." owszem maja, ale zawsze kiedy oni mieli problem czy to polityczny czy gospodarczy, to szybko ich problem transponowal sie na tereny Polski. dlatego mozna smialo powiedziec ze mamy problem. nic nie pomoze zaklinanie rzeczywistosci przez nasze sluzby i politykow przy kazdej okazji ze "u nas jest bezpiecznie", chyba ze oni tylko tak bajdurza ku pokrzepieniu mas jak to juz bywalo w naszej wspolnej historii

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2020 [14:33] - rolnik z mazur | Link:

Owszem to prawda. My też mamy problem zwłaszcza że mamy V kolumnę wewnątrz kraju. Pzdr