To dlategp PiS przegrywa w dużych miastach

Uczone elaboraty profesorów, doktorów i innych mędrków, może prawdziwe, ale prawda jest prosta, a wszelkie wyjaśnienia są zbędne. W dużych miastach koszty życia i zarobki są wyższe i to cała tajemnica. Polski system podatkowy biedaków nazwał bogatymi i obłożył ich podatkiem 32%. Przychodzi listopad, grudzień, a zarobki pikują w dół. Podatnikowi raty za kredyt mieszkaniowy i inne opłaty nie pikują w dół, a więc bieda. Kto winien? PiS!.

A teraz wzrost przeciętnej pensji i takich ludzi jest coraz więcej. A w telewizorni jakiś ministrowina chwali się, że dochody budżetu wzrosną, bo więcej ludzi wpadnie w wyższy próg podatkowy. Taki swoisty awans z nędzarza na biedaka. UE też wprowadza dodatkowe zamieszanie, bo wymuszenie wzrostu płacy minimalnej wpędzi masę wyborców pod swoisty "pluton egzekucyjny" fiskusa. To przepis na ostateczną i całkowitą klęskę PiS. Ludzie mało zarabiający, ale już w 32% progu podatkowym, zostaną na koniec roku "oskalpowani". Ci ludzie na pewno nie zagłosują na PiS.

Teraz odniosę się do określenia targowiczanie. Część partii, a mamy partię niemiecką i partię ruską, gdzie część polityków doń należących na takie miano zasługuje, ale mocno odradzam określanie tym mianem wszystkich nań głosujących. Mamy resortowych i ich dzieci, gdzie może być nadreprezentacja targowiczan. Duża część na nich głosujących głosuje przeciw PiS i jego złodziejskiemu, nie wahajmy się użyć tego słowa, podatkowi. Budżet państwa bez deficytu bajońsko (określenie celowe) brzmi dla banksterów, ale podatnicy na koniec roku muszą zadłużać swe domowe budżety, właśnie, u banksterów. Komu więc służy Morawiecki, Polakom, czy banksterom?

Dlaczego nisko ustawiony próg podatkowy jest szkodliwy?
H. Ford, prawie wszyscy wiedzą, że skonstruował samochód Ford. Niektórzy wiedzą, że jako pierwszy użył taśmy produkcyjnej. A mało kto wie, że jako pierwszy zaczął uczciwie traktować pracowników i uczciwie im płacić. Za to spodobała go powszechna obstrukcja, nagonka w mediach, gromy od wszelkiej maści autorytetów, banki odmówiły mu kredytów. Za co? H Ford stwierdził, że robotnik w fabryce jest pracownikiem, a poza brama konsumentem. Jeśli ten marnie zarobi, to żaden z niego konsument. Pomimo nagonki, firma się rozwijała. Inni przedsiębiorcy zauważyli, że to ma sens i go naśladowali. Tak powstała potęga gospodarcza USA. A w Ameryce południowej i Środkowej tak robotnikom nie płacono i wystarczy to porównać do USA. 

To co H. Ford dał robotnikom, PiS im zabiera. W ten sposób w Polska nie będzie silną gospodarką, ale czymś w rodzaju krajów na południe od USA.

Piotr Solis
P.S. Przepraszam za mało staranny wpis w artykule. Szkoda czasu na staranne artykuły. Jeszcze rząd Pani Szydło potrafił robić z tego użytek, a "eks" banksterowi Morawieckiemu nie ufam. Większość moich pomysłów została zrealizowana, gorzej, lub lepiej, a czasami źle, ale zrealizowana. Kilka tematów nie zostało zrealizowanych i nie będę ich przypominał, bo po co i dla kogo? Zaraz odezwą się kundle z wyzwiskami mitoman, megaloman, ale niech sobie ujadają.

Stoję z tej samej strony sceny politycznej, co PiS, ale nigdy doń nie przystąpiłem. Jestem niezależny, na niczyjej klamce nie wiszę, niczego nikomu nie zawdzięczam.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2020 [21:18] - Jabe | Link:

Bez obaw, jest początek roku.

Obrazek użytkownika kaliszanin

16-01-2020 [21:29] - kaliszanin | Link:

panie Piotrze  przecież pis jest u władzy tylko dzięki odpalanym przez pana ładunkom termojądrowym więc do kogo te pretensje i o co? 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

16-01-2020 [21:41] - piastolsztyn | Link:

Spokojnie, pycha kroczy przed upadkiem, więc nie ma obaw, że ktoś to z PiS-u przeczyta.

Co do ładunków "termojądrowych", istnieją takowe i mogę ich użyć w stosownej chwili. Tylko czy będę chciał i  jeśli tak, czy jest ktoś, komu winienem pomóc?

Obrazek użytkownika kaliszanin

16-01-2020 [21:49] - kaliszanin | Link:

pan zacznie pomaganie od samego siebie, myśmy niegodni i nie zupełnie gotowi stawić czoła pańskiemu marshallowi. 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

17-01-2020 [13:44] - piastolsztyn | Link:

Panu nikt i nic nie pomoże. Niemniej jednak życzę Panu wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Obrazek użytkownika Zunrin

17-01-2020 [20:23] - Zunrin | Link:

Cóż, jeżeli myśli pan, że obniżenie podatków osobom dobrze zarabiającym (tak jest, dobrze zarabiającym, a nie biedakom czy mało zarabiającym) doda tyle głosów PiSowi, że odbije miasta, to ponosi pana fantazja. Dobrze zarabiający mieszkańcy miast to są raczej zwolennicy innych partii.
Inna sprawa, że od dawna należałoby uregulować kwestię kwoty wolnej od podatku i kwot na progi podatkowe, żeby wzrastały wraz z zarobkami - pensją średnią, minimalną czy jakoś inaczej.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

18-01-2020 [10:10] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, można się przerzucać argumentami, ale fakt pozostaje faktem. Próg 32% dotyka biedaków, nie oszukujemy się. Nie sądzę, że ktoś pod koniec roku złupiony wyższym progiem będzie zwolennikiem PiS i Pan pewnie też. Proszę również zauważyć, że sukcesem PiS jest też coraz większą liczbą osób w wyższym progu . Liczba osób awansujących na biedaków jest istotnie duża i coraz liczniejsza, w sam raz, aby wygrać Senat. Pomogłem Wam rozwalić koalicję opozycji, bo uświadomiłem w jednym z artykułów PSL, że jeśli nie wystartują pod swoim szyldem, to znikną na śmietnik historii.

Teraz próbuję uswiadomic PiS, ze albo rozwiaza problem biednych w wyzszym progu i beda rzadzic dlugo, albo wykaduja na smietniku. Ratuje, albo probuje Was ratowac po raz kolejny. W 2005r. dalem Wam 3 tematy, ktore przechylily szale zwycięstwa i dlaczego muszę wciąż ingerować. Mam tego dosc, a Pana Morawieckiego oceniam slabo.

Obrazek użytkownika Zunrin

19-01-2020 [11:53] - Zunrin | Link:

Próg 32% to zarobki roczne 85 528 zł, czyli 7127 zł brutto na miesiąc. Średnia krajowa (raczej nieosiągalna dla większości pracujących) za grudzień 5 229 zł. Czyli osoby zarabiające 1/3 ponad wysoką średnią krajową, to biedacy. Aha...
Sorry, ale albo pan po prostu udaje kombinując jakby tu sobie i kolegom podatki obniżyć albo stracił pan kontakt z rzeczywistością.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

18-01-2020 [10:43] - piastolsztyn | Link:

Dodam jeszcze, że ci naprawdę bogaci są zainteresowani, aby wysoko opodatkować biednych. PiS zupełnie nie rozumie realiów i działa przeciw obywatelom, a później się dziwi, że Ci nań nie głosują. Co z tego, że te podatki wprowadzili poprzednicy, ale w 2015 r. PiS idąc po władzę, obiecał wyższe progi i kwotę wolną i nic. Proszę to zrozumieć i zrealizować. Póki co, biednych wpędzacie pod koniec roku w długi i napędzanie klientów banksterom. Taka jest prawda.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2020 [17:12] - Czesław2 | Link:

https://wpolityce.pl/spoleczen...
To dlatego PIS przegrywa w dużych miastach. Tam po prostu są kształceni komuniści. I zwykle tam zostają.

Obrazek użytkownika Michael5

19-01-2020 [20:58] - Michael5 | Link:

Generalnie analizy Pana Piotra Solisa oceniam jako niezwykle ciekawe (szczególnie te makroekonomiczne). 
W kwestii natomiast tej analizy pozwolę sobie przypomnieć o jednym małym szczególe, a mianowicie, że podatek w drugim progu nie jest naliczany od całej kwoty dochodu, ale wyłącznie od nadwyżki ponad pierwszy próg. 
Krótko mówiąc - to nie jest tak, że jak wejdę w drugi próg to nagle od całości zapłacę 32% zamiast 18%. Na razie drugi próg podatkowy dotyczy ok. 3,5% Polaków i istotnie, kwota wyznaczająca granicę II progu nie była rewaloryzowana przez ostatnie lata.  
Mimo wszystko jednak wejście w drugi próg podatkowy nie jest dramatem.
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-01-2020 [08:59] - piastolsztyn | Link:

Piszę, że pod koniec roku, a co niektórzy, iż nadwyżka nad próg. O tym właśnie napisałem i proszę doczytać. Siedem z kawałkiem brutto, to ile netto? Piszę o biedakach nazwanych bogaczami, a ci poniżej, to nędzarze. W dużym mieście trzeba zapłacić raty od kredytów na mieszkanie w bloku, bo takich osób nie stać na domek.. Nie czarujmy, że jak ktoś netto ma 5 tysia i w grudniu otrzyma ponad 3 tysia, to będzie zachwycony. Pensja minimalna i średnia rosną, co można przypisać PiS, ale trzeba myśleć logicznie. Od tego progu płaci się nie tylko podatek, ale także wszystkie składowe. 

Od pisanua, ze wiele osób tyle nie zarabia, nie spadna koszty w duzych miastach. A w artykule piszę, dlaczego PiS przegrywa w duzych miastach. Przyczyna jest prosta i bezdyskusyjna.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-01-2020 [09:24] - piastolsztyn | Link:

Dodam i podkreślę. Dlaczego PiS przegrał w dużych miastach? Dlaczego PiS przegrał Senat? Użyłem prawdziwych, weryfikowalnych argumentów, które skłoniły PSL do samodzielnego startu. Inaczej PiS przegrałby i Sejm.

Pycha idzie przed upadkiem i ignorujecie zyczliwych Wam ludzi, to żadna pomic Wam nie pomoże. Znam wielu ludzi i wiem w czym problem, nie jakieś dyrdymaly uczonych medrków. 

Niech PiS zignoruje te pisanie, niech zignoruje swe obietnice z 2015 r., a będzie, jak teraz w Senacie. Wobec pychy ja jestem bezradny. Krytykuję merytorycznie, ale niby po co i w jakim celu? Wiecie lepiej, jestescie mądrzejsi ... pycha...