Ludzie tego nie lubią, ludzie tego nie kupi

Czterdziestą pierwszą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża aktywiści LGBT uczcili wygibasami pod papieskim oknem w Krakowie. Byli to jednak tylko aktywiści LGTB i nie wiemy jak ich preferencje płciowe wpływają na stan ich mózgów. Nikt nie przeprowadzał podobnych badań. Potraktujmy więc te preferencje jako okoliczność łagodzącą.
Trzydziestą piątą rocznicę męczeńskiej śmierci Jerzego Popiełuszki Telewizja Polska uczciła zaproszeniem do studia Joanny Senyszyn. Tu nie ma okoliczności łagodzących, obowiązkiem dziennikarza telewizji publicznej jest rozumieć konsekwencje swego działania. Nie zdziwiłabym się gdyby Senyszyn wyginała śmiało ciało pod papieskimi oknami. Zdarzało się jej przecież uczestniczyć w spektaklach organizowanych na ulicach Warszawy przez  aktywistów spod znaku tęczowej flagi. Nie wiem jak przy tych okazjach się prezentowała, nie oglądałabym czegoś takiego nawet z obowiązku. Przyjmijmy, że wyglądała- jak to się mówi - jak milion dolarów i skuszona tym TVP  chciała zaprezentować widzom wspaniałą gwiazdę obozu opozycji. Być może TVP chciała również dotrzymać tak zwanych standardów BBC i zapewnić głos obydwu stronom sporu. Senyszyn spełniła oczekiwania, stwierdziła, że ksiądz Popiełuszko nie zginął za wiarę lecz za działalność polityczną, a kryteria doboru świętych są nieobiektywne i nie wszyscy na beatyfikację czy kanonizację zasłużyli.  Jakby za działalność polityczną należała się za czasów komuny kara śmierci. Pani Senyszyn niepotrzebnie marnuje i rozprasza swój talent i znajomość procedur beatyfikacyjnych. Powinna zgłosić się do Watykanu jako advocatus diaboli, zrobiłaby z pewnością wielką karierę. A poważnie – obecność Senyszyn w programie poświęconym męczeństwu księdza Popiełuszki jak się łatwo domyślić wywołała skandal. Kierownictwo TVP pomyliło się sądząc, że jak mówi popularna piosenka  „ ludzie to lubią, ludzie to kupią…”, to znaczy że ludzie lubią sensacje. Przy takim nastawieniu należało zaprosić do studia Grzegorza Piotrowskiego, żeby wraz z kolegami mordercami, opowiedział jak torturowali księdza.
Żerowanie na opowieściach o zbrodni to nic nowego pod słońcem. Swego czasu Truman Capote zdobył sławę i pieniądze publikując w powieści „ Z zimną krwią” wyznania pary bezwzględnych morderców. Dodajmy, że ich okrutnie oszukał, bo obiecywał im wstawiennictwo w sądzie w zamian za szczere wyznania, a nie kiwnął nawet palcem w tej sprawie.
Tym razem światłe kierownictwo TVP jednak chyba się pomyliło. Są granice, których w Polsce nie wolno przekraczać. Dla Polaków postać księdza Popiełuszki jest i była świętością niezależnie od procedur beatyfikacyjnych.
Sprawa zamordowania księdza Popiełuszki nie jest wyjaśniona do dziś. Wydaje się że nie ma woli politycznej wyjaśnienia tej sprawy. Prokurator Witkowski wielokrotnie, gdy tylko wpadł na ciekawy trop był odsuwany od śledztwa. Niejasne są nie tylko okoliczności śmierci księdza Jerzego i niepewni bezpośredni sprawcy jego śmierci, ale nie wyjaśniona jest do końca rola w tej sprawie jego kierowcy oraz przyczyny dla których ten kierowca otrzymał od resortu ogromne odszkodowanie za podarty rękaw kurtki. Wątpliwości budzi również rola mecenasa Wende w wynegocjowaniu tego odszkodowania.
Gdyby TVP chciała rzetelnie pełnić swą państwową misję  można było zaprosić do studia przyjaciół księdza, osoby które go chroniły przed atakami SB, a choćby księdza Małkowskiego na którego też był przez SB wydany wyrok .
Lista spraw niewyjaśnionych jest długa i nie widać woli politycznej ich rozwikłania. Nie jest wyjaśniona do końca sprawa FOZZ. Opinia publiczna nie jest poinformowana na przykład co się dzieje z Dariuszem Tytusem Przywieczerskim, którego z wielkim hałasem ściągnięto w kajdankach z USA. Czy odsiaduje niewielki wyrok po którym będzie mógł spokojnie konsumować owoce swoich przestępstw? Nie jest również znana do końca lista beneficjentów FOZZ. Można odnosić wrażenie, że wpływowe czynniki hamują prywatne dociekania w tym kierunku, bo formalnego śledztwa nikt przecież  nie prowadzi. Śledczy zadowolili się symbolicznymi wyrokami jakie otrzymali Żemek i Chimowa a media rozpływają się nad bohaterstwem sędziego Kryże, który te wyroki wydał. Tymczasem nic nie ujmując sędziemu Kryże politycy i prawnicy zrobili wszystko aby jak najwięcej zarzutów w tej sprawie uległo przedawnieniu, włącznie wypchnięciem sędzi Piwnik na ministra. Wiadomo było, że kolejny sędzia będzie musiał miesiącami studiować akta. Całkowicie na miejscu jest pytanie gdzie są dziennikarze śledczy tak gorliwi w wyszukiwaniu romansowych wątków życia polityków?
O sprawie katastrofy smoleńskiej nie warto już chyba nawet wspominać. Rolę państwa, telewizji publicznej, organów ścigania i dziennikarzy śledczych podjęły osoby prywatne. Temat przestał być nośny,  podobno dzieli społeczeństwo, za chwilę obejmie go całkowita omerta. Widzowie popularnego programu telewizyjnego „ Katastrofy w przestworzach” mogą zaobserwować różnicę w stosunku do katastrof lotniczych w państwach (jak je nazywa Michalkiewicz) poważnych i w naszym kraju. Na przykład po zestrzeleniu latem 2014 roku na Ukrainie samolotu holenderskich linii lotniczych powołana przez rząd holenderski międzynarodowa grupa śledczych z Holandii, Australii, Belgii, Malezji i Ukrainy ogłosiła pod koniec września 2016 roku, że pocisk rakietowy Buk, którym zestrzelono samolot pochodził z Rosji. W sprawie katastrofy smoleńskiej też można było i należało powołać międzynarodową komisję. Tymczasem nierozwiązaną zagadkę oraz pamięć blisko stu ofiar katastrofy pozostawiono najwyraźniej zapomnieniu.
Podobno odnaleziono folie z odciskami palców zebranych w domu Jaroszewicza przez śledczych, a poza tym jacyś przestępcy przyznali się gorliwie, niejako przy okazji innego śledztwa do zamordowania Jaroszewicza i jego żony. Trudno ustalić czy odgrzewa się tę sprawę dla doraźnych celów politycznych czy rzeczywiście ktoś ma zamiar wreszcie ustalić i przekazać nam wszystkim prawdę.
 Ludzie już byle czego nie kupią.
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

02-11-2019 [11:12] - Jabe | Link:

Ludzie kupują byle co na okrągło. Świadczy o tym wynik wyborczy.

Obrazek użytkownika xena2012

02-11-2019 [12:34] - xena2012 | Link:

Jasne że ludzie kupują jak leci.Przecież po to jesteście w kilku oddelegowani na NB by sprzedawać ludziom kazdą waszą głupotę.

Obrazek użytkownika Jabe

02-11-2019 [13:42] - Jabe | Link:

Ilekroć pisowiec komuś coś zarzuca, sam to robi, lub zamierza – To się generalnie sprawdza w polityce, być może także i tutaj.

Czy potrafi Pani wskazać jakąś głupotę, którą „kilku oddelegowanych” tu sprzedawało, a ludzie kupili?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-11-2019 [11:14] - NASZ_HENRY | Link:

Spowiedź Prezesa Kaczyńskiego:
...Marcinkiewicz, Sikorski, Duda, Birgfellner,  Banaś...
Więcej grzechów nie pamiętam; za wszystkie serdecznie żałuję ☺

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [09:14] - Marek1taki | Link:

Z kamienicą Banasia jest związana wielowątkowa historia.
https://wei.org.pl/article/ja-...

Obrazek użytkownika xena2012

02-11-2019 [13:16] - xena2012 | Link:

Dobór rozmówców opozycji w debatach i programach TVP jest w ogóle zadziwiający.Jak nie jakaś pani Leszczyna gadająca od rzeczy to senator Libicki ze swoim obrzydliwym judaszowskim usmieszkiem podczas wygłaszania złośliwości powoduje,że przestałam ogladać programy publicystyczne.Dopuszczenie Senyszyn do skrzeczenia na temat ks.Popiełuszki zakrawa na skandal.

Obrazek użytkownika izabela

02-11-2019 [13:23] - izabela | Link:

I był to skandal. Nie będę cytować wypowiedzi internautów. Jak się okazało są granice których nie wolno przekraczać.A ksiądz nie zasługuje na takie wypominki.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-11-2019 [13:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak występował Cejrowski poziom był.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [15:34] - Tomaszek | Link:

Tak , był wielkopolskikałmuku . Przynajmniej nie tańczył na grobach bohaterów . I zmień nicka , bo wielkopolskim wstyd przynosisz .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-11-2019 [16:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Daleko idąca niekonsekwencja. xena nie ogląda programów robiony przez takich jak ona sama, dla  ludzi takich jak ona. Do kogo innego ma trafić  z swym poziomem TVP?
Właśnie do ludzi podobnych xenie, tomaszkowi i Pani Izabeli. To oni są Lepszym Sortem, który zawładnął mediami publicznymi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [18:14] - Tomaszek | Link:

@zdzicho
Ty lepiej o poziomach zamilcz . Idz do lustra i wez miske na rzygi. Różnica  między nami jest taka że ja pisze co uważam , a ty strzelasz z dupy za parę złotych .

Obrazek użytkownika tricolour

02-11-2019 [20:28] - tricolour | Link:

@tomaszek

Zdzichu ma rację, xena zdania po polsku nie potrafi napisać, ty akapitu bez wulgarnego słowa. Polska tandeta, taki unter....

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [22:02] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Nie zmieni to sytuacji ani na jotę jeżeli napiszę o strzelaniu z pupy . A ja to nazywam nazywaniem rzeczy po imieniu . To ten sam syndrom jak w sprawie Neumana . Tylko nieliczni oburzyli się treścią a wszycy słownictwem . Czyli merytorycznie zgoda . Narodzik przyjął krytykę z pokorą i wybrał swojego przedstawiciela .Może tak ęSBę i już chłopaki cacy ? Ty lepiej wyjaśnij potęgę brzozy smoleńskiej nie używając porównań do ch...ja dębowego . Nie da rady , ni ch...ja . Taki uczony to spróbuj  ? A co w Wikipedii nie ma hasła ? Jaka szkoła taki uczeń . A ja myślałem że jesteś z okresu przed świnskobydlęcego wycia . Na Urbanie chowani , tacy wrażliwi ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [22:16] - Tomaszek | Link:

P.S.
Taki zdzicho czy ty w swojej bucie  freiwilige Uebermenschów nie pojmujecie że to tylko wasza iluzja . Wasi Herren i tak was mają tylko za nutzliche Idioten . Uprzedzając inne uwagi , odpowiem daruj sobie .. 

Obrazek użytkownika Zofia

03-11-2019 [17:16] - Zofia | Link:

Mam takie samo zdanie,dlatego już przestałam oglądać programy publicystyczne. Opozycja miała swoją tubę w Polsacie i TVN-ie i niech by tak zostało. Odkąd nawiedzili TVP tego jazgotu nie da się słuchać. Oni nie mają nic mądrego do powiedzenia.

Obrazek użytkownika tricolour

02-11-2019 [14:22] - tricolour | Link:

@Autorka

Przepraszam, ale na czym polega brak rozwiązania katastrofy smoleńskiej? Przecież rzecz jest wyjaśniona, opisana. Może rzeczywiście nie warto mleć temat, bo niczego nowego sie nie wyciśnie?

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [18:28] - Tomaszek | Link:

Tak tak , bo Protasiuk we mgle dał się sprowadzić do lądowania tam gdzie nie ma lotniska . Dziady tuskowe i ruskie tak dziadowali , że nawet żałowali żeby im pas startowy porysował . Żałowali kasy na paliwo , to nawet samochodów nie przywiezli . A propos brzozy , to jak kawał o ch...ju dębowym . Naukowo co ? Do dziś zachodzę w głowę , dlaczego eksperta tricoloura do komisji nie zaprosili . 

Obrazek użytkownika xena2012

02-11-2019 [18:51] - xena2012 | Link:

Nasi trzej muszkieterowie Jabe ,wielkopolskizdzichu i Tricolour juz na posterunku,po odebraniu zaliczki na plucie.

Obrazek użytkownika tricolour

02-11-2019 [20:24] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Prawdę piszesz. Organizatorzy pożałowali samochodów, paliwa i calej reszty. Taka organizacja, mieli sie nie wtrącać do imprezy, to sie nie wtrącali, a imprezowicze polecieli, jak stali.

Co do brzozy, to trzeba latać nad brzozami. Ogarniasz? Może narysować?

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [22:47] - Tomaszek | Link:

Sprawdż kto był za to odpowiedzialny i nawet o dziwo skazany . A na brzozy to trzeba być nienaprowadzanym przez kontrolę lotów . Rozumiesz ? Ponad kilometr przed i dwieście metrów w bok od progu pasa . Tam po prostu nie ma lotniska .Nie pytam czy narysować . Zmierz krokami . 
 

Obrazek użytkownika tricolour

03-11-2019 [13:44] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Nie ma lotniska, bo we mgle nic nie ma. Tylko mgla. We mgle sie nie jezdzi autem, a samoloty kieruje na lotniska zastępcze. Tak jest zawsze gdy nad lotniskiem jest mgła zagrażającą bezpieczeństwu. Leciałeś, to wiesz.

Ale nasi wiedzieli lepiej... 

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-11-2019 [17:34] - Tomaszek | Link:

Leciałem to wiem . Czasem nawet na Herthrow albo Luton swoich butów nie widzisz a samoloty latają . To się nazywa urządaznia kontroli lotów bez wnikania w szczegóły .A kilometr na ruskiej maszynie to kilometr na angielskiej , najwyżej ktoś to przeliczy na mile i jardy , jedna chwała , kroków tyle samo . Buty na nogi i mierzyć i nie migać się pogodą , bo we mgle krok to krok bez mgły . Z resztą możesz się skalibrować przed pomiarem .A z brzozą to porównaj https://twitter.com/ossala_fr/...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-11-2019 [18:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

Szkoda czasu na komentowanie wpisów tomaszka, ale ponieważ idiotyzmy, które wypisuje mogą wywołać zbędny ferment trzeba parę rzeczy wyjaśnić. 
​Otóż lotniska które  wymienił tomaszek podlegają kontroli ze strony IATA.
Lotnisko smoleńskie nie było od dawna lotniskiem udostępnianym do lotów cywilnych międzynarodowych w związku z tym wymogów międzynarodowych nie musiało spełniać.
Oznacza to, że  porównywanie standardów i procedur towarzyszących lądowaniu w Luton do Smoleńska jest nieporozumieniem, a w przypadku pociesznej pisaniny tomaszka pokazuje bezmiar jego głupoty.
Co ciekawsze urządzeń  zamontowanych w Smoleńsku na stałe, nikt nie audytował. 
Kiedy miał lądować tam Putin, w związku z wizytą Tuska  zgromadzono niezbędny sprzęt w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ale po zakończeniu wizyty został on zdemontowany.

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-11-2019 [23:29] - Tomaszek | Link:

@ zdzichu 
Daruj sobie potoki elokwencji i pieprzenie o standardach i procedurach .Na kilkanaście minut przed prezydencką tutką podchodził do lądowania Ił 76 . Był sprowadzony prawidłowo na kursie i ścieżce . Czyli kalibracja prawidłowa . Odleciał dotykając podwoziem pasa w odpowiedniej dla lądowania odległości od jego progu . Dla czego nie wylądował nikt nie wie . Pewnie sprawdzał wskazania i kalibrację . I na tych kalibracjach kilkanaście minut póżniej jakoś prezydencki nie mógł trafić na pas . Pamiętaj trollu bolszewicki procedury tu nie mają nic do rzeczy bo niezaleznie od procedur kursu i ścieżki tam nie było . W metrach , nie w punktach procedury . A raczej była tylko tam gdzie się twoim bolszewikom zaplanowała . Bo żadne procedury  nie przewidują  sprowadzania samolotu do lądowania tam gdzie nie ma lotniska . Chyba że ruskie bandyckie . I skończ z tym audytowaniem , bo nawet MAK nie stwierdził niesprawności urządzeń naprowadzających . Nic tu nie zawiodło . Ruskie prawidłowo wykonali zadanie . Ciekawe tylko czyje . Jeżeli jest w tym coś pociesznego, to se powiedz hahaha . Poznać durnego po śmiechu jego . I powiedz swoim mentorom od konspektów że czasami milczenie jest złotem . Jak się szmacisz za drobne  to jesteś frajer . Tu jesteś sprzedajną szmatą a tam kupioną  . 
Tyle 
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-11-2019 [19:54] - Trotelreiner | Link:

Rosja nigdy nie wyszła z Polski! GRU,FSB tworzą mafię...najgroźniejszą na swiecie...oni sie wahają...kula w łeb,dwie kule w serce...po podpis rosyjskiej mafii.
Dlatego omerta...milczysz to żyjesz,gadasz to ucinaja ci język i każą go połknąć...a potem kula w potylicę i dla pewności...dwie w serce.

Najgorsze zakapiory na świecie,terrorysci z ISIS,hamasu i najemnicy z Afryki...jak sie dowiedzą z kim mają do czynienia,to przepraszaja i znikają...

A Pani wymaga od Tuska,Wałęsy i sędziów ...po okrągłym stole...żeby z TYM walczyli?!

Szujscy składając pokłon królowi Polski...powiedzieli: BĘDZIECIE TYSIĄC LAT PŁAKAĆ ZA NASZĄ HAŃBĘ...klątwa?

Nie...tylko spełnienie obietnicy...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-11-2019 [23:06] - Tomaszek | Link:

Bo "Naród wspaniały ale ludzie kurwy " i wybierają takie SLD w 1993 wiedząc z czyjej kasy powstało . I ostatnio też  i nie tylko . Vide wynik wyborów którychkolwiek .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-11-2019 [21:42] - Imć Waszeć | Link:

Szukanie źdźbła w stogu siana. Może najpierw zastanówmy się nad innym problemem. Kto "poodwracał" bandziorów z GRU w peerelowskiej wojskówce (o ile w ogóle), na ile skutecznie, jaki miał w tym cel, dlaczego 30-lat z okładem traktuje ich jak "naszych skur...", wreszcie skoro jest toto aż tak złe, to dlaczego się to dalej toleruje? Czyżby dlatego, że to są "nasi" (*gest drapania palcami zwróconymi w dół poniżej podbródka*)?

PS: Najlepszym wskaźnikiem ich obecności wyższego rzędu jest niepisany zakaz drapania palcami w wyżej wymieniony sposób pod zarzutem rybowania.

https://vod.gazetapolska.pl/18...

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [09:29] - Marek1taki | Link:

Jedni to kupują, inni głupieją, jeszcze inni dystansują. W efekcie udaje się podzielić społeczeństwo. Rola TVP jasna, ale ostentacja zastanawia.

Obrazek użytkownika izabela

03-11-2019 [10:30] - izabela | Link:

Święte słowa, zdumiewa ostentacja. Jeżeli nawet "naród jest głupi" ( tylko cytuję) to szefostwo TVP na pewno nie. Więc o co chodziło?

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [12:40] - Marek1taki | Link:

Pisała Pani kiedyś o psach, którym zadawano sprzeczne bodźce. Też głupiały. To coś podobnego tylko na ludziach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [18:50] - Marek1taki | Link:

Znalazłem o co mi chodziło:
"Wielokrotnie opisywano eksperyment, w którym po pokazaniu psu koła dawano mu miskę, natomiast po pokazaniu trójkąta karcono go uderzeniem. Pies doskonale funkcjonował i nie przejawiał stresu. Potem trójkąt zaczął się zaokrąglać na rogach. Pies oszalał. Nie reagował na znaki  i bez przerwy wył. Obawiam się, że wielu z nas jest w sytuacji tego psa.  Nie potrafimy właściwie rozpoznać znaków, znaczeń i symboli. Nie wiemy co jest korzystne dla nas, szarych obywateli, a o co, pod pozorem obłudnej  troski o nasz interes, walczą grupy pragnące zachować status quo."
https://naszeblogi.pl/48388-pu...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [09:29] - Marek1taki | Link:

Jedni to kupują, inni głupieją, jeszcze inni dystansują. W efekcie udaje się podzielić społeczeństwo. Rola TVP jasna, ale ostentacja zastanawia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-11-2019 [15:26] - NASZ_HENRY | Link:

Zuzanna Falzmann córka Izabeli, polska dziennikarka i wieloletnia korespondentka z USA, będzie od dzisiaj twarzą Panoramy TVP☺

Obrazek użytkownika Zofia

03-11-2019 [17:10] - Zofia | Link:

I bardzo dobrze.Była dobrą korespondentką,którą się słuchało z przyjemnością. Miała aparycję,głos i mówiła z sensem.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-11-2019 [17:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ma Pani na myśli karierę u TW Zeg?