Turpizm i tretynizm

Strategia opozycji w aktualnej kampanii wyborczej a także w trwającej od lat brutalnej walce z obozem dobrej zmiany wydaje się sprowadzać do epatowania społeczeństwa brzydotą, obscenicznymi tekstami i zachowaniami godnymi latryny w jednostce wojskowej (nie obrażając przy tym jednostki). Przykłady tego można mnożyć w nieskończoność. Poziom rozmów nagranych w słynnej restauracji „Sowa i przyjaciele” to właśnie poziom wojskowej latryny zarówno co do treści jaki formy. Do uczestniczących w tych rozmowach polityków mam jednak mniej pretensji niż do dziennikarzy nagłaśniających wypowiedzi jakiejś nieszczęsnej kretynki, której nazwiska nie pamiętam i nie mam zamiaru pamiętać. Taka osoba w dawnych dobrych czasach mogłaby dzielić się swoimi sprośnymi fantazjami co najwyżej z pasanymi na miedzy krowami i nikomu nie przyszłoby do głowy komentować jej żałosnego bredzenia. Nie jest to jednak we współczesnej Polsce odosobniony przypadek rozkoszowania się głupotą i brzydotą. Pewna korpulentna dziennikarka telewizyjna domagała się przez sąd uznania dla swojej urody. Moglibyśmy odnosić się do niej ze współczuciem i zrozumieniem gdyby nie sado–masochistyczny upór z jakim prezentuje publicznie swoje wdzięki. Pozostaje pytanie kto ją i po co zaprasza do programów? Wydaje się, że zjednoczona opozycja odkryła po przeszło stu latach kanony estetyczne przeklętych (wyklętych) poetów. Ten termin -les poètes maudits został wprowadzony przez Paula Verlaine’a , który użył go w swojej książce  (wyd. 1884) do określenia sześciu współczesnych mu poetów ,w tym siebie. Przeklęci poeci epatowali czytelnika grozą i brzydotą, ale mieli dla tego czytelnika jasne przesłanie. Chcieli wyrazić swoją niezgodę na źle pomyślany ich zdaniem świat. Nie udawali jednak, że obrzydliwe jest piękne, że fekalia które wpłynęły właśnie do Bałtyku nikomu nie szkodzą i pięknie pachną, że –jak to powiedział niezawodny Ojciec Rydzyk - szambo jest perfumerią.
W tym właśnie jest rzecz, w odróżnianiu szamba od czystego strumienia. Szambo można oczyszczać, można zamurować czy zasypać, w pewnych sytuacjach  można nie zwracać na nie uwagi. Gdy płonie dom nikt nie będzie zwracał uwagi na niemiły zapach i nie zajmie się opróżnianiem szamba, które właśnie wybiło. Odrażające w swej samobójczej głupocie jest jednak pławienie się w szambie, a to właśnie stało się udziałem totalnej opozycji.
Mankamenty urody, zboczenia płciowe, odrażający sposób bycia to rzecz ludzka i dotkniętym tymi przypadłościami można by tylko współczuć gdyby nie fakt, że z maniackim uporem podtykają te swoje defekty nam pod oczy. W naszej dzielnicy mieszka pani dotknięta zespołem Tourette’a. Nie może się oprzeć przed wykrzykiwaniem publicznie przekleństw, a od czasu do czasu ponosi spódnicę pokazując nagie przyrodzenie. Poza tym jest osobą miłą , nieszkodliwą i nikt do niej nie ma pretensji o jej chorobę. Pani  dotknięta Toutette’m nie kandyduje jednak do Sejmu ani Senatu, nie wypowiada się publicznie i nie każe nam wszystkim odnosić się do jej dolegliwości z uznaniem i szacunkiem, jest po prostu wdzięczna, że staramy się nie zwracać uwagi na jej wybryki.
Nikt nie zamierza prześladować homoseksualistów, moglibyśmy też nie zwracać na nich uwagi pod warunkiem, że nie będą siłą narzucać nam swoich obyczajów. Przede wszystkim nie będą deprawować naszych dzieci, nie będą usiłowali przejmować tych dzieci pod pretekstem adopcji i nie będą zakłócać porządku publicznego swoimi prowokacyjnymi przemarszami. Problem ewentualnego dziedziczenia majątku po homoseksualnym partnerze załatwia odpowiednio sporządzony testament a informacje o stanie zdrowia chorego w szpitalu może uzyskać każdy przez niego wskazany. Problemy na które powołują się zwolennicy uznania związków homoseksualnych za małżeństwa są zatem pozorne i łatwe do usunięcia. Natomiast nikt nie powinien być narażony na odrażające spektakle jakie nam fundują tęczowi aktywiści.  Wyobraźmy sobie, że ulicami miast maszerują zwolennicy zoofilii manifestując publicznie swoje szczególne upodobania, albo  że usiłują nauczać zoofilii w szkołach i przedszkolach.
Następnym godnym poruszenia problemem jest tretynizm środowisk  naukowych, nazywany tak powszechnie od nazwiska rektora który zawiesił w funkcjach profesora Nalaskowskiego za felieton wydrukowany  w tygodniku „ Sieci”. Jak ktoś powiedział ( szkoda, że to nie ja)  rektorzy uniwersyteccy wytrenowani w pilnowaniu odstępstw od marksizmu –leninizmu równie gorliwie pilnują teraz odstępstw od marksizmu- lesbizmu. Widać taka ich natura, cenzorów intelektualnych i donosicieli.  Marksizm- leninizm musieli już odszczekiwać, czyżby o tym zapomnieli? Podobnie będą wkrótce odszczekiwać ideologię  LGTB. Jak się okazuje władzom uniwersyteckim nie przeszkadzają obelgi pod adresem legalnie i demokratycznie wybranej władzy, nie przeszkadza poniewieranie elektoratem PiS przez różne samozwańcze autorytety. Pisarka Nurowska ( na szczęście nie miałam okazji czytać żadnej napisanej przez nią książki) zwierza nam swe fantazje erotyczne z pogranicza koprofilii jakaś inna dama widzi w elektoracie PiS zwierzęce mordy, prześcigają się w wulgarności.
Jak wyglądałby polski parlament gdyby opozycji udało się zrealizować wszystkie swoje plany, gdyby zasiadały w nim jej kolejne kukiełki. Gdzie jest dzisiaj sympatyczny pan Kononowicz, który słusznie prorokował, że po rządach takiej opozycji nie będzie niczego, gdzie gorzelnik z Biłgoraju, gdzie baba z brodą, która naprawdę jest facetem? Czy nie rozumieją oni, że stali się mięsem armatnim brudnej wojny wypowiedzianej społeczeństwu polskiemu? To, że ktoś został posłem czy senatorem nie znaczy, że zostanie zapisany w historii złotymi literami. Senatorem był przecież ukochany koń Kaliguli Incitatus. Śmierć Kaliguli i zmiana na cesarskim tronie zniweczyła plan uczynienia go konsulem. Jak pisze Herbert w wierszu „Kaligula”: Incitatus „umarł bezpotomnie zaszlachtowany przez gruboskórnego rzeźnika z miejscowości Ancjum, o pośmiertnych losach jego mięsa
milczy Tacyt”
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-10-2019 [00:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ma Pani żal do opozycji, że taka niepiękna, czy o to, że utrudniła Pani kaście sięgnięcie po władzę absolutną?

Obrazek użytkownika cyborg59

18-10-2019 [09:53] - cyborg59 | Link:

Kluczowe w działaniu Twojej kasty jest słowo : "utrudniła" !
Utrudniacie działanie wszystkiego, począwszy od trójpodzielonych organów państwa, a skończywszy na przepływie ścieków syfonem pod rzeką !

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-10-2019 [21:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Głównym celem działania Partii jest likwidacja trójpodziału władzy i przejęcie mediów. Utrudnianie realizacji takich ambicji, sprawiedliwym jest i chwalebnym.

Obrazek użytkownika angela

18-10-2019 [07:47] - angela | Link:

Jest pytanie, kto wybiera takich ludzi, i po co.
60% w wiezieniach, glosowalo na opozycję,  i reszta aferalow,   która czeka w kolejce na osadzenie, a która dzięki braku reformy sądów notorycznie uniewinniana.
Wpaci milion kaucji, i poslem zostaje, bo niewinny. 
Co jest dla niego milion, jak kilkadziesiąt  ukradł. 
Pan Kowin, systematycznie uaktywnia się przed wyborami.
Antyunijny bojownik, tylko ze byl w tej unii, i co zrobił, co zmienil, jedynie co, ośmieszał Polskę. 
Pan Michalkiewicz,  dyzurna plujka naZydow, dziwnie akceptowana ,  i nikt nie wytoczy procesu o antysemityzm.
Pan Braun, slawny rezyser filmu "Wolyn",  sceny  drastyczne i realistyczne w swojej wymowie. Wielu ludzi nakręcił przeciw Ukraińcom, tylko dziwne, że pan Braun,  nie nakręcił filmu o zbrodniach Rosjan na polakach, nie tylko tych ostatnich NKWD, torturach,chowanie na śmietnikach, laczkach, ale w zaborach, rusyfikacji, sybirze,  temat  gigantycznie rozlegly. Nie ma takiego filmu.
Ale klin pomiędzy Ukraińców i Polaków,  co się Rosji podoba,  jest.
Byly wybory, i tych ludzi ktos wybral.
Jaki jest ich program dla Polskii Polaków???, zaplecze polityczne ,zdolność do rządzenia krajem. 
Bo jak ,"rzadzila" PO PSL,  to wszyscy widzimy na własne oczy, widzimy teraz,  JAKIE PIENIĄDZE  DZIELI PIS POMIEDZY SPOLECZENSTWO, jakie gigantyczne programy socjalne, inwestowanie w spoleczenstwo, budowa mieszkan, obniżanie podatkow, ulgi dla przedsiębiorców , odbudowa kraju.
A  za PO PSL,   GDZIE TE PIENIĄDZE SZŁY,  ludzie to widzą,  MILIARDY KRADLI.

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-10-2019 [09:32] - NASZ_HENRY | Link:

Wołyń – polski dramat wojenny z 2016 roku w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego ☺

 

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2019 [10:15] - Jabe | Link:

Niektórych przed wyborami mogła najść refleksja, skąd właściwie PiS bierze te gigantyczne pieniądze, które „inwestuje w społeczeństwo”. Stąd wynik. Tych mieszkań nie wiem czy tysiąc wybudowano. No i gdzież te innowacyjne auta na baterie?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-10-2019 [22:33] - RinoCeronte | Link:

Nie miały być na wodę?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-10-2019 [15:20] - Imć Waszeć | Link:

Jest pytanie jest odpowiedź. Ludzi takich wybiera stworzony dawno temu przez komuchów system głosowania i wyłaniania kandydatów do organów, którego PIS nie miał zamiaru przez 4 lata zmieniać. System ten składa się z glosowania na listę, czyli na wodza zasiedziałej w parlamencie partii i metody D'Hondta, która służy do okradania z głosów małych oraz początkujących na scenie politycznej partii lub komitetów i dosypywanie tych ukradzionych głosów do koryta starych politycznych wyjadaczy. [Reguła zaporowa okrągłego stołu]. Proste.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-10-2019 [16:13] - maxilampus | Link:

Brawo...PSL 8, 55 proc. (1 578 523 głosy) 30 mandatow  ..Konfederacja - 6,981  (1 256 953 głosy)  11 Mandatow..
1.5 %b roznicy w glosach miedzy nimi a w mandatach 280 % roznicy..tak wlasnie dziala "demokracja"..smiechu warte..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-10-2019 [07:52] - NASZ_HENRY | Link:

Płynie trzaskowianka, płynie po polskiej krainie ☺
 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-10-2019 [10:19] - Jan1797 | Link:

Szanowna Pani, 
Jak wyglądałby Polska, gdyby totalnej opozycji udało się ulokować większość, 2/3 posłów
w polskim Sejmie lub zbudować większość konstytucyjną 307 osób. Gro z nas przygotowania
na poziomie samorządów widziało, tu Kononowicz słusznie uważał, że przesiedleńcy kraju warty
i tank pasażerowie są tożsami w finale swych rządów "nie będzie niczego".
Proszę sobie przypomnieć słynny stolik po wyborczy 2015 gdzie guru towarzystwa, „pieniędzy
nie ma”, nie tym stwierdzeniem frapował a pewnością poglądu „i nie będzie"i tu analogii do zachowania
Kidawy-Błońskiej po głosowaniu za uchwałą przeciw pogardzie antykatolickiej, gdzie za głosowała
omyłkowo nie w sposób ukryć i skutkowało bezcenna reakcją Pawła Zalewskiego u red. Klarenbacha.

https://www.youtube.com/watch?...
Pozdrawiam.
PS
Dobrze, że udało się wyrwać z nędzy, choć część społeczeństwa, ten balast rugował sen.
Nie można odpuszczać traktowania PiS miarą dyktafonu, przez obiecujących1000+, co nie
jest socjalizmem a obietnicą opozycyjną, takie zachowanie ewentualną współpracę odsuwa
wniwecz.

Obrazek użytkownika RobertJerzy

18-10-2019 [08:10] - RobertJerzy | Link:

"Nie dawajcie psom świętego, ani miećcie pereł waszych przed wieprze, by ich snadź nie podeptali nogami swemi, i obróciwszy się, aby was nie roztargali." To jedyna uwaga, jaki mi się narzuciła po przeczytaniu komentarza intelektualisty z Wielkopolski o dźwięcznym słowiańskim imieniu. Swoją drogą, czym mu Pani tak "насолила", że jak pies(sic!) podąża za każdą Pani publikacją i kąsa, ile mu zębów starczy?
A tak, na poważnie, to mogę tylko dziękować Bogu, że są jeszcze w naszym pięknym kraju piękni, zdrowi na umyśle ludzie którzy pilnują, byśmy nie zgłupieli do reszty.
Serdecznie Panią pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Darek65

18-10-2019 [08:16] - Darek65 | Link:

wielkopolskizdzichu
Ja też jestem z Wielkopolski,a jednak mam inne zdanie niż TY. Nie chodzi o to kto wygrał, kto jak głosował. Chodzi o te granice, poniżej których nie powinniśmy schodzić. Granice dyskusji, przyzwoitości, kultury i dobrego smaku. Kiedy wydaje się, że doszliśmy do dna, to okazuje się, że zostało ono przebite. To staje się dzisiaj sposobem na promocję, według zasady, nieważne, jak mówią, ważne, że mówią. Na szczęście duża część Polaków to odrzuca i w tym jest nadzieja. Moją uwagę zwróciła za to jedna rzecz.... Ci krzykacze jak obrażają, to jest OK, a jak tylko dostaną tą samą bronią, to zaraz krzyk o nietolerancji i nienawiści. I dobrze, bo kto sieje wiatr musi zebrać burzę.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-10-2019 [12:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Granice dyskusji, przyzwoitości, kultury i dobrego smaku. Kiedy wydaje się, że doszliśmy do dna, to okazuje się, że zostało ono przebite"
Prezes, jego klika i agitbiuro zwane TVP jest na tak niskim poziomie dyskusji, że nikt już od spodu nie zapuka.  W związku z tym, ubolewania nad stylem opozycji, a zwłaszcza nad fizys jakiś przedstawicielek tejże, jest śmieszne i tragiczne zarazem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-10-2019 [19:34] - Tomaszek | Link:

@Zdzichu
Czy aby tego dna nie przebiła oPOzycja , z uporem godnym lepszej sprawy waląca od czrerech lat nury do pustego basenu . A ja myślałem że gang Olsena to czysta fikcja . Tyle że gang Olsena był śmieszny . A tu dupa z króla i darcie ryja  . Kononowicz to choć program miał .

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2019 [08:51] - Jabe | Link:

Ta pani o japońskim nazwisku została niechybnie wynajęta przez sztab PiS, żeby odpędzić nudę w czas wyborczy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-10-2019 [09:38] - NASZ_HENRY | Link:

@Jabe masz fantazję...
Ułani się chowają ☺
 

Obrazek użytkownika angela

18-10-2019 [09:45] - angela | Link:

A Jabe, to pewnie wybrany, żeby odędzać nudę na NB .

Obrazek użytkownika xena2012

18-10-2019 [10:57] - xena2012 | Link:

Proszę nie obrażac pana Jabe.On został podesłany na odcinek NB nie do tak przyziemnej czynności jak rozpraszanie nudy,on jest stworzony do wyższych celów.Stara się jak może,bębni w klawiaturę to co mu centrala sms-em nakazała,niedosypia a tu takie okrucieństwo z Pani strony

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2019 [12:07] - Jabe | Link:

Zauważyłem, że PiS lubi zarzucać innym to, co sam robi lub zamierza. Widać to zwłaszcza po jego walce ze złogami komuny, którym towarzyszy restytucja PRL. Podobnie było z krzykiem o zawłaszczaniu państwa, w szczególności mediów. Ekoszmergiel i LGBT mają się lepiej, choć media rządowe utyskują, a poprzednicy byli z obcego nadania, co ma zasugerować, że teraz tak nie jest. Zwolennicy najwyraźniej podłapali tę taktykę, na przykład trollując wyzywaniem od trolli.

Zatem gadanie o wysłanych na odcinek i nakazach z centrali najwięcej mówi o samej pani Xenie.

Obrazek użytkownika angela

18-10-2019 [12:19] - angela | Link:

Jabe miota się od prawa,do lewa, argumentów brak, tylko bełkot,  bo czego bronić, kiedy rzeczywistość aż  krzyczy. Złodziej na złodzieju  złodziejem POgania,  sprzedawczyk na sprzedawczyku, a Jabe prawi swoje. 

Obrazek użytkownika tricolour

18-10-2019 [13:23] - tricolour | Link:

Eeee. Tylu złodziei i nikt nie siedzi?

Lenie jakieś jesteście... 

Obrazek użytkownika angela

19-10-2019 [09:56] - angela | Link:

@KOlorowy, lampus Jabe. Reformą sądów,  !!!!! wszyscy kapusie woooonnnn.
tak sie domagacie,zeby siedzieli.

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2019 [13:29] - Jabe | Link:

Komentarz pani Angeli jest dobrym przykładem.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-10-2019 [15:43] - maxilampus | Link:

Angela...czy jak ci tam..Zajmij sie soba i swoim zyciem a nie innych oraz zdystansuj od "polityki" bo ci zylka peknie i "kopniesz nogami w kalendarz"..:-))

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-10-2019 [16:51] - Pani Anna | Link:

maxilampus, czy jak ci tam... Zajmij sie soba i swoim zyciem a nie innych oraz zdystansuj od "polityki" bo ci zylka peknie i "kopniesz nogami w kalendarz"..:-))

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-10-2019 [22:39] - RinoCeronte | Link:

Gentelman nigdy sobie nie odmawia, takie czasy nastały.

Obrazek użytkownika marsie

18-10-2019 [18:54] - marsie | Link:

Droga Izabelo (dawno tu nie byłem, pamiętasz to "Kocham Panią"?) - piszesz pięknie, a "tutejsza hałastra" wciąż szczeka. "Prawda zwycięży", a "kundelki" pójdą w zapomnienie - może jednak doczekamy prawdziwie wolnej Polski? Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika izabela

18-10-2019 [21:20] - izabela | Link:

Ja też serdecznie pozdrawiam. Jutro umieszczę felieton o mowie miłości i mowie nienawiści. Oczywiście nie ma sensu tropienie i karanie jakiejkolwiek mowy. Ale dlaczego tak lubimy kopać się po kostkach? Z racji wieku nie mogę napisać co mi  się ciśnie na usta. ( chodzi o lokalizację kopniaków).

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-10-2019 [22:03] - Tomaszek | Link:

Czyżby chodziło o narząd płciowy słynnego europosła ?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-10-2019 [22:44] - RinoCeronte | Link:

Niestety, ale posługiwanie się intelektem i kulturą wyszło z mody. Trzeba pogwajdlić, pokierdasić i iść spać - jak powiedział kiedyś Witkacy...