SLD boi się tego tematu

SLD chce prezentować się jako partia europejska, nowoczesna i ludzka. Chętnie, chociażby poprzez wstrzymanie się od głosu, akceptują łamanie wolności wypowiedzi, jak w ACTA2 (por.: https://sejmlog.pl/jak-glosowali-polscy-europoslowie-w-sprawie-acta2-sprawdzilismy/). Przypomnę jeszcze straszniejsze wydarzenie z przeszłości.

W 2005r. SLD wprowadziło ustawę, która zakazywała gminom dożywiania dzieci w szkołach z gminnych budżetów - gminy domagały się od rządu SLD-PSL rekompensaty i dofinansowania na ten cel. Panował wówczas duży głód i nawet zdarzały się przypadki śmierci głodowych wśród dzieci. Sam nawet znam przypadek z sąsiedniej miejscowości, gdzie w trakcie wakacji dziecko zmarło śmiercią głodową. To wystarczyło, aby powiedzieć "dość" i "wynocha". Na trzy i pół tygodnia przed wyborami poszedłem do siedziby PiS w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków i przekazałem trzy tematy:
1) powyższa ww. ustawa SLD;
2) plan prywatyzacji lasów w ówczesnym programie PO;
3) namówienie PiS, aby w swoim programie zamieściła punkt o biopaliwach (pośrednio przeciw Samoobronie poprzez zmniejszenie dla nich poparcia).
Te trzy temat szły codziennie, aż do wyborów i zwiększyły wynik PiS.

Mniejsza o historię, ale SLD nigdy nie przeprosiło za swą łajdacką ustawę. Co więcej, zamierza łamać prawa rodziców do wychowywania własnych dzieci poprzez poparcie dla LGBT i obligatoryjną ich seksualizację w szkołach, a nawet w żłobkach. Zanim cokolwiek SLD zaproponuje, niech najpierw przeprosi za swą łajdacką ustawę, najlepiej codziennie. To tylko przypomnienie przeszłości, a punktowanie ich programów zostawiam konkurencji.

Dla nas prawicy, w tym dla PiS, uderzanie w SLD nie ma sensu, bo ich elektorat jest wymienny z PO, wraz z jej przybudówkami. Czy w tym samym elektoracie więcej będzie dla którejś z tych formacji, SLD, czy PO, nie ma jakiegoś, istotnego znaczenia.

Piszę dla przypomnienia i dla porządku - niech wiedzą, że ktoś pamięta i nie zawaha się tego użyć.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2019 [21:14] - Jabe | Link:

PiS jest lewicą i z pewnością podebrało SLD trochę staroświeckiego lewicowego elektoratu, bo głosi odwrót od III RP ku państwu centralnie planowanego dobrobytu. (Nawiasem mówiąc, ciekawe, ilu jest byłych PZPR-owców w obu ugrupowaniach.) Rzecz w tym, że ten elektorat wymiera, więc jednak ma Pan rację, bo dziś SLD siłuje się raczej z PO.

Proszę łaskawie podać namiar na tę ustawę. No i przydałyby się jakieś wiarygodne statystyki umieralności dzieci z głodu w tamtym czasie, lub choć weryfikowalna informacja o tym jednym, o którym Pan wspomniał. Z góry dziękuję.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-09-2019 [21:58] - piastolsztyn | Link:

I po co te fake newsy? Ale wejdźmy na grunt liberalizmu i zacznijmy od A. Smitha, który już w XVIII w. napisał, że robotnik powinien zarabiać dwa razy tyle, ile potrzebuje, bo musi on utrzymać i wykształcić dzieci. Czy 4000 zł brutto za 4 lata, to dużo? I czy jest to dwa razy tyle, ile potrzeba na utrzymanie robotnika? Śmiem wątpić, ale od czegoś trzeba zacząć. Czy realizując jeden z postulatów liberalizmu, zasługuje się na socjalizm? Tylko skończony d... i nieuk może posługiwać się takimi fake newsami.

Żegnam i współczuję Panu.

Dodam jeszcze, ze PO-PSL zrobili na czysto, nie wliczając kradzieży OFE i FRD, pół biliona nowych długów (stan zadłużenia na koniec rządów minus zadłużenie na początek rządów - wg Biuletyn Statystyczny GUS). Co miesiąc płacimy my wszyscy olbrzymie haracze, odsetki i inne opłaty od obsługi tych długów, od ich rolowania, spłaty etc. Co za te pieniądze PO-PSL zrobiła? Kto te pieniądze otrzymał, skoro oni nie "rozdawali" ich Polakom. Komu więc je dali? I to jest właściwe pytanie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-09-2019 [23:32] - Tomaszek | Link:

@piast
Proszę nie obrażać głupców i nieuków , bo oni po prostu są głupi i w szkole im nie szło . A trolling i taka mentalna propaganda to rodzaj prostytucji . Nie mylić z prostytucją klasyczną , która jest zawodem pań ciężko pracujących .

Obrazek użytkownika Swisspola

20-09-2019 [10:36] - Swisspola | Link:

O widzę, że pan nie zauważył, iż mamy wiek XXI a nie XVIII. Szanowny panie dzisiaj robotnik zarabia 2 razy tyle ile potrzebuje, chociaż to pojęcie względne, bo w trakcie jedzenia apetyt rośnie. Chociaż może nie zarabia a kosztuje! Niestety pazerne państwo zabiera połowę bezpośrednio i jeszcze 23% plus akcyzy pośrednio, i wszystko dlatego żeby nierobom uchylić nieba, a tak naprawdę, żeby kupić sobie elektorat nie ZAPOMINAJAC o własnych potrzebach! Gdyby chcieli obywatelom uchylić nieba nie zabieraliby im pieniędzy a inwestycje szły by np. na służbę zdrowia czy na jakiś rozsądny projekt emerytalny bądź infrastrukturalne. Model państwa lansowany przez PiS zabierze jeszcze więcej niż połowę, a rozdawać będą według własnego widzi mi się! Toż to czysta komuna, z tą różnicą, że I sekretarza zamieniono na prezesa no i I sekretarz późno, bo późno, ale ponosił konsekwencje swoich złych rządów. Obawiam się, że prezesa to ominie!
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-09-2019 [14:33] - piastolsztyn | Link:

I tu Pańskie kłamstwa widać wyraźnie. Po pierwsze, ktoś musi spłacić 500000 mld. PLN zrobionych za kadencji PO-PSL i jeśli Ktoś twierdzi, że państwo jest pazerne, to proszę wskazać inne źródło spłaty tych długów. Wiem, wiem, Pan się tego wyprzesz, ale planujecie wprowadzenie podatku katastralnego, który dla zmyłki nazywajcie poglównym.

Druga sprawa, mowa o pensji minimalnej. Dla Pana informacji, w naszym klimacie nie da się mieszkac pod palmą i trzeba mieć jakieś lokum, aby przeżyć. Potrzeba pracownika, to coś wiecej, niż miska ryżu, bo trzeba gdzieś mieszkać, jakis ciuch i dochodzimy do potrzeby utrzymanua i edukacji dzieci. Tu nawet 4000 netto, to za mało, wiec o czym mowimy! A mamy XXI w. więc trzeba jeszcze coś doliczyć. 

Powidzcie wyborcom, ze chcecie ich zniszczyć podatkiem katastralnym, czemu Pan zaprzeczy, ale najlepszą metodą na lgarstwa jest mówienie prawdy.

Pozwolę sobie wyrazić radość, że nie przekroczycie progu 3%, czyli nie otrzymacie zwrotu za kampanię, a tym bardziej corocznego finansowania dla partii z budżetu, z naszych podatków. Na nic Wasza hipokryzja i szybkie rejestrowanie partii.

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2019 [15:35] - tricolour | Link:

Pięćśet tysięcy miliardów złotych?

Proszę przekazać lekarzowi dyżurnemu, że stosowana dawka przestała działać.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-09-2019 [16:18] - Swisspola | Link:

Porozumienie Centrum i PiS, a także Kaczyńscy od początku transformacji żerowali na tym państwie. Czyli tak naprawdę winna jest cala kasta polityczna, a szczególnie Ci którzy zaczęli szaber Polski już w Magdalence poprzez Okrągły Stół i po dzień dzisiejszy Polskę szabrują! Srebrna również jest wynikiem tego szalbierstwa. Powtarzam wszyscy którzy są w politycy dłużej niż 1 kadencje! Naprawdę szkoda czasu na dyskusje z panem. Większego pustosłowia nie słyszałem. Ani w tym logiki ani faktów. Szkoda mi pana, ale jeszcze bardziej prezesa. Czy naprawdę nie stać go na kogoś na wyższym poziomie?  Żal mi pana, bo tak bardzo chciałby pan pomoc prezesowi a skutek jaki pan odnosi jest wręcz odwrotny!
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-09-2019 [12:01] - piastolsztyn | Link:

Powtarza Pan stare kłamstwa. Czasopismo Przekrój i cały majątek były wystawione na przetarg, a PC z Kaczyńskimi wygrali licytację. To normalne w gosp. Rynkowej. Czemu Pan kłamie, ile Panu za kłamstwa płacą?

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2019 [20:35] - tricolour | Link:

Przechodzili z tragarzami i wygrali licytację.
Biedaki, co nie maja kasy na leczenie mamusi i muszą pożyczać po znajomych wygrali licytację na "cały majątek". Czemu Pan kłamie, ile Panu za kłamstwa płacą?

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-09-2019 [23:37] - Tomaszek | Link:

@jabe 
Nie bez sensu byłoby te statystyki śmierci głodowej opublikować za parę lat , jak twoje i twoich kolesi fundusze z trollowania sie uwalą . Może jakieś znajome nicki sie znajdą ?