Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Wkrótce komisja śledcza w sprawie lotów

Piotr Solis, 08.08.2019
Nikogo nie zamierzam oskarżać, ani bronić. W sprawie lotów obowiązują bardzo ogólne, niedoprecyzowane przepisy. Jako wyborca chciałbym wiedzieć, kto i kiedy stworzył te przepisy, kto i kiedy, ewentualnie, je nowelizował itp. kwestie. Należałoby się zastanowić nad ramami czasowymi, które podlegałyby badaniu. Czy byłby to okres od 2008r., czy również wcześniejszy, aż do dziś, to do ustalenia. Chciałbym np. wiedzieć, jak z podróży samolotami korzystali pp. Komorowski, Boruszewicz, Tusk, Sikorski i wielu innych.
Łatwo oskarżać innych, a kto z rządzących, w określonych okresach,  jest bez winy, niech podniesie kamień i ukamieniuje winnych ... Komisja śledcza mogłaby być powołana na okres dwu tygodni (błyskawiczna), a dopiero po jej wnioskach, PiS-ie, przystąpić do nowelizacji obowiązującego prawa.
Piotr Solis
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 10024
Domyślny avatar

Zunrin

08.08.2019 18:35

A po co komisja śledcza? Walnąć pełen wykaz za dłuższy okres czasu. np. od 2000 roku i zaopatrzywszy się w chipsy i colę patrzeć jak naparzają się dziennikarze, która opcja bardziej "taksówkowała" się lotami.
Pani Anna

Pani Anna

08.08.2019 20:00

Nie dajmy się na litość zwariować, bo niedługo bedzie się tropić i wyrzucać tych, którzy służbowym samochodem w drodze do pracy podwieźli dzieciaka do przedszkola.
Wprowadzić regulamin korzystania z transportu rządowego i koniec tematu.
Domyślny avatar

xena2012

08.08.2019 20:26

Żyjemy w czasach przepisów,procedur,instrukcji,norm.Cóż za problem opracować.
piastolsztyn

Piotr Solis

08.08.2019 21:53

Odpowiem Wszystkim. Totalna targowica chce, aby publicznie dyskutować o politykach PiS. Jeśli tak, to publicznie podyskutujemy o wszystkich, a w szczególności o totalnych. Chcą dyskusji i pał, otrzymają to, ale na własny grzbiet.
Jabe

Jabe

08.08.2019 22:56

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Odpowiem Wszystkim. Totalna

Wyjdzie na to, że przyganiał kocioł garnkowi i wszyscy są jednacy, tylko w różnym natężeniu. A podobno wystarczyło nie kraść.
piastolsztyn

Piotr Solis

09.08.2019 09:10

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Wyjdzie na to, że przyganiał

Z jedną różnicą, Targowiczanie mieli być uczciwi, a PiS ten zły. Jeśli moja propozycja uzyska ciąg dalszy, będą całe tygodnie grillowania targowiczan i ich tłumaczeń. Nie o tym pomyśleli oni, eksploatując temat. Chcą pały, może być pała, ale na nich.
tricolour

tricolour

09.08.2019 11:00

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Z jedną różnicą,

Pan chyba nie rozumie (albo nie chce zrozumieć, co bardziej prawdopodobne) że nie chodzi o loty Kuchcinskiego czy Komorowskiego, ale o loty np posłów wożących sztuczne łzy swoim żonom samolotem o statusie Head. Chodzi o prymitywne kłamstwa niby najważniejszych osób w państwie, którzy okazują się być tchórzami.
piastolsztyn

Piotr Solis

09.08.2019 12:24

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pan chyba nie rozumie (albo

Rozumiem aż nadto i trzeba wyjaśnić częste loty do Gdańska, aby wyjść na spacer że smutnym, stęsknionym psem. Ale to jeden z przykładów ze strony targowiczan. A takich person jest tam wiele i całymi tygodniami komisja śledcza pytałaby różne osoby o niewygodne fakty.
Miało być tak pięknie, pała na PiS gotowa, a tu lanie we własny czerep. Podzwonne dla targowiczan, czy nie ma wśród nich ani jednej inteligentnej osoby? Taki sztuczny temat łatwo zneutralizować, a komisja śledcza jest jednym z potencjalnych antiditów na jad targowiczan.
tricolour

tricolour

09.08.2019 12:26

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Rozumiem aż nadto i trzeba

I tak długo jak Pan w rodakach widzi targowiczan, tak długo oni w Panu oszołoma i fanatyka. Z taką optyką rozbiory gotowe...
angela

angela

09.08.2019 12:49

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Rozumiem aż nadto i trzeba

No przecież, pies ważniejszy od żony, że szpitala, bo to piesek salonów 3RP.
I nie ważne, że żona jechała raz, a do pieska 700 razy.
angela

angela

09.08.2019 12:45

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pan chyba nie rozumie (albo

@kolorowy. Odezwał się prawdomowny, zwolennik Pinokia wszech czasów.
Zobaczymy jak będą teraz mówić, ci prawdomiwni. 
Nie wiem, nie pamiętam, nie wiem, nie wiem, nie pamiętam. 
Jak na komisjach śledczych, totalna demencja.
angela

angela

09.08.2019 12:39

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Wyjdzie na to, że przyganiał

Jak jednacy, tzn, ze Jabe utożsamia się z PiS em.¿¿¿
U lewakow to wszystko możliwe, nawet disco polo w rytmie rocka.
Jabe

Jabe

09.08.2019 14:14

Dodane przez angela w odpowiedzi na Jak jednacy, tzn, ze Jabe

Co znaczą dla Pani słowa, których Pani używa?
Roz Sądek

Roz Sądek

09.08.2019 12:13

Nebat se, nelhat a nekrast . (Tomaš Masaryk)
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

09.08.2019 13:19

Jako wyborca jest pan nadzwyczajnie ciekawy treści instrukcji ,ciekawy ale leniwy albo nie kumający co jest w internecie jak się chce i umie poszukać...!
Boszsz ,komisjo ....
piastolsztyn

Piotr Solis

09.08.2019 15:26

Targowiczanie nie lubią, jak ich nazywam targowiczanami! Ależ się rozczulilem. Gamonie (z francuskiego), do nauki historii, poczytajcie, a dowiecie się, jak wówczas proszono sąsiadów o interwencję. Teraz jest identycznie i przed tą nazwą nie uciekniecie.
Druga sprawa, moja rodzina zwslczala targowiczan w ramach tzw. Rzeczpospolitej Szlacheckiej Babińskiej. Wtedy nie udalo się skutecznie zwalczyć targowiczan i w pozniejszych powstaniach zginelo wielu czlonkow rodziny, a duzo wyladowało na Syberii i ich potomkowie zyja tam po dziś.
Szanuję kazdego, nawet targoeiczan, ale nie mowcie, ze czynicie dobro, skoro jest to czyste zło.
tricolour

tricolour

09.08.2019 17:19

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Targowiczanie nie lubią, jak

To, co dla Pana jest złem, dla innych może być dobrem. Pański rak może być nadzieją na znalezienie leku choćby.
Pan nie ma narzędzi, by rozsądzić zło i dobro. Zyska Pan te narzędzia po śmierci.
piastolsztyn

Piotr Solis

12.08.2019 12:39

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na To, co dla Pana jest złem,

Najwyższe bluźnierstwo. Proszę przeczytać, na czym polegał grzech pierworodny? Człowiek nigdy nie będzie równy Bogu! Zło w naszym świecie, to np. zabójstwo, czy spowodowanie tego swymi czynami. Iluż Polaków zostało przez to zamordowanych? A dodajmy, że obydwie wojny światowe byłyby niemożliwe, gdyby istniała Polska. Czy Nie Zabijaj z Dekalogu jest przez Pana akceptowane? Mówiąc o targowiczanach z naszej historii, mówimy o takich sprawach i wspominając o współczesnych, mówimy, aby tamtych nie naśladowali.
tricolour

tricolour

12.08.2019 14:13

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Najwyższe bluźnierstwo.

Oczywiście, że zabijanie jest w szczególnych okolicznościach przeze mnie akceptowane. Gdyby ktoś zagroził Panu, to stając w Pańskiej obronie muszę liczyć się i z tym, że zabiję napastnika.
piastolsztyn

Piotr Solis

12.08.2019 19:38

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Oczywiście, że zabijanie jest

Grzech pierworodny, to stania się równym Bogu i sadzenie dobra i zła. Pan to napisałeś. A zabijanie, to kolejny punk w Dekalogu. Pierwsi, historyczni targowiczanie sprowadzili śmierć na wielu Polaków i pośrednio umożliwili obie wojny światowe, które przy silnej Polsce byłyby nie do pomyślenia. Pan proponujesz coś gorszego jeszcze, że ludzkość stałaby się równa Bogu i osadzalaby dobro i zło. Ale to nią ja będę sądził i nie mi się proszę tłumaczyć.
Jabe

Jabe

12.08.2019 20:03

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Grzech pierworodny, to stania

Czyż nie to samo można powiedzieć o Sanacji czy powstaniu warszawskim?
piastolsztyn

Piotr Solis

12.08.2019 21:32

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Czyż nie to samo można

Powstanie Warszawskie? A znasz człeku miasto Brześć? Tam także rozważano powstanie, które ostatecznie nie wybuchło. Niemcy wygnali mieszkańców do kopania okopów, a następnie mieszkańców wymordowali, a miasto zrównali z ziemią.
A sanacja to niby co? Wzywała sąsiadów do rozstrzygania własnych spraw? Za to powiem coś o narodowcach, gdy bolszewicy po klęsce chcieli oddać ziemię zamieszkałe Polakom, to ci odmówili. Następnie Stalin i bolszewia większość tych Polaków wymordowała.
Mówmy faktach, a te nie sa kwestia opinii.
Jabe

Jabe

12.08.2019 23:00

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Powstanie Warszawskie? A

Tymniemniej powstanie sprowadziło śmierć na wielu Polaków. Zaś skutkiem Sanacji był brak kompetentnych dowódców na szczytach władzy. Niemcom nie poszłoby tak łatwo, gdyby siła Polski nie była oparta wyłącznie na propagandowych pozorach. Ta nauczka zresztą jak ulał pasuje i do obecnych czasów.
Co do narodowców, to proszę jaśniej, bo nie zrozumiałem.
tricolour

tricolour

12.08.2019 20:33

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Grzech pierworodny, to stania

Ja myślę, że targowiczanie sprowadzili nawet wojnę na Syrię. Trzeba się odrobinę nagimnastykowac, by udowodnić taką tezę, ale gra jest warta świeczki. I latać we mgle kazali. Z pewnością, bez dowodu.
piastolsztyn

Piotr Solis

12.08.2019 21:24

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Ja myślę, że targowiczanie

Po argumentach ad absurdum poznaje się merytoryczne zera.
tricolour

tricolour

12.08.2019 21:34

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Po argumentach ad absurdum

Pięknie się chrzani o Bogu i grzechach gdy się nagle pokaże swoje szmatławe oblicze, jednym wpisem. Zdaje się, że ono na obraz i podobieństwo, prawda?
No to kto teraz jest merytorycznym zerem w najważniejszej sprawie?
piastolsztyn

Piotr Solis

13.08.2019 08:47

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pięknie się chrzani o Bogu i

Szanowny Panie. Machiavellego zostaw w spokoju, bo on dla osób takich sobie na dobre nie wychodzi. Inna sprawa, te niby rewelacje mają 10 tys. lat i więcej, które akurat znam że że źródeł. Powtórzę jeszcze raz, po argumentach ad absurdum poznaje się zera merytoryczna. Nie zamierzam kłamać, ani na temat targoeiczan, ani na Pański temat. 
Chce Pan uciec id meritum, ale zastanowil sie Pan, czy nie jestes chlopie cienkim ...? Targowiczanie zrobili wiecej zlego, niz pojemnisc wszystkich oceanow świata. Szczesliwie, ci wspolczesni to ciamajdan i nawet protektorzy zza granivy nic im nie pomogą. Ad absurdum proszę zabrac pod budkę z piwem. Tam auditorium sie nada, ale tak dlugo, jak bedziesz im fundował, albo zasna snem sprawiedliwych. Targowiczanie uczynili zło i zadne chlystki nie zaslonia tego argumentami ad absurdum. Pan także.
tricolour

tricolour

13.08.2019 10:21

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Szanowny Panie. Machiavellego

Szanowny Pan się myli.
Zero merytoryczne jest cechą wszystkowiedzacego, a Pan bardzo aspiruje. Taki omnipotent jest zazwyczaj gluchy i ślepy na jakiekolwiek rzeczy mogące zmącić wypracowane i niewzruszalne stanowisko. Pół biedy gdy osiąga się taki stan tuż nad grobem, bo wtedy można to nawet zrozumieć, a i szkodliwość społeczna już znikoma.
W kazdym razie, szanowny pseudofilozofie, określeniem "targowiczanie" zaliczasz siebie do grona czarnuchów.
Podpisano:
WhitePower.
piastolsztyn

Piotr Solis

13.08.2019 14:35

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Szanowny Pan się myli.

Pewni ludzie twierdzą, że jeśli fakty przeczą ideologii, to tym gorzej dla faktów. Wystarczy chociażby podstawowa znajomość historii, czym wyróżniali się targowiczanie w Rzeczpospolitej Szlacheckiej, aby tym terminem określać współczesnych.
Od Pana takiej umiejętności, jak szacunek do faktów i elementarna wiedza, nie oczekuję. Mała dygresja, wyposazajac swinie w siodlo, nie uczynimi zen wierzchowca. Pan orlem nie jest i jedyne zajęcie na tym poziomie, to przynieś, podaj, pozamiataj. Coz i tacy sa potrzebni. Co wiecej, kazdy jest godzien szacunku, nawet szambonurek. Wiec szacun.
tricolour

tricolour

13.08.2019 17:44

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Pewnie ludzie twierdzą, że

Nie szacun tylko próba szyderstwa, zresztą nieudana bo epitety bardziej zdradzają z jakiego domu Pan pochodzi niż mnie dotykają.
W tym też kontekście "przynieś, podaj, pozamiataj" jest Pańską domeną, bo skąd mogłoby to przyjść do głowy komuś, komu jest to z gruntu obce?
Tak więc, kolego, na drugi raz przyłóż sie bardziej. Targowicą swoich frustracji nie ogarniesz.
piastolsztyn

Piotr Solis

13.08.2019 19:05

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Nie szacun tylko próba

Brak szacunku dla faktów jest brakiem szacunku dla siebie. Brak szacunku dla faktów jest też tworzeniem alternatywnej rzeczywistości, rzeczywistości urojonej. 
Pan sądzi swiat wg siebie, wlasnych praktyk, ale ja szanuje fakty, poglady innych osob i same osoby. Usuwa  Pan kropki, przecinki, dopisyje "i", dopowiada rozne kwestie, a później te wlasne urojenia ocenia. Wspolczuje Panu. Ocenia Pan siebie... Nie bede tego oceniał.
Targowiczanie, to targowiczanie i żadne urojenia tego nie zmienią.
tricolour

tricolour

13.08.2019 20:08

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Brak szacunku dla faktów jest

Z braku szacunku do siebie wynika brak szacunku do innych - tak to działa.
Pańskie deklaracje, jak to mnie Pan szanuje proszę włożyć między bajki, bo wyraźnie widać, że ledwo Pan wytrzymuje nad klawiaturą, by opanować szmatławe epitety. Napiętnowany, jakoś Pan sobie zaczyna radzić, ale słabo to wychodzi. Jak z tym współczuciem. Żałosne, a w Pańskim wieku - podwójnie, bo był czas ogarnąć jakoś swoją osobę i agresję.
W każdym razie - niech Najświętsza Panienka wynagrodzi Panu adekwatnie do jego intencji.
piastolsztyn

Piotr Solis

14.08.2019 10:56

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Z braku szacunku do siebie

Modyfikujesz Pan znaki interpunkcji, dopowiadasz treści, a później to potępiasz. Problem w tym, że są to urojenia, rzeczywistość alternatywna. Współczuję Panu i wszystkim współczesnym targowiczanami. Urojenia i alternatywna rzeczywistość, to teren medycyny, a ja w tym zakresie nie mam kwalifikacji. Mogę jedynie współczuć i to wszystko. Pańska agresja na te współczucie jest tylko kolejnym potwierdzeniem na tworzenie rzeczywistości urojonej. Proszę tylko zauważyć, że nie dyskutuje Pan ze mną, ale z własnymi urojeniami. Proszę więc dojść do porozumienia z samym sobą. Mnie nic do tego.
tricolour

tricolour

14.08.2019 13:09

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Modyfikuje Pan znaki

O modyfikowaniu już raz było. O współczuciu też. Kolega jakoś się zaciął, co było do przewidzenia, ale niech zauważy, że zaczyna gonić w piętkę. Kolega zna tylko kilka słów?
piastolsztyn

Piotr Solis

14.08.2019 15:14

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na O modyfikowaniu już raz było.

Współczuję Panu, całkiem szczerze. Nie tworzę rzeczywistości urojonej, więc problem jest ten sam. 
Ale tak podsumowujac inny wątek, wspolczesni targowiczanie, chociaz starają się naśladować pierwowzór, to ciamajdan i nie zmienia tego zadne urojenia.
tricolour

tricolour

14.08.2019 16:39

Dodane przez piastolsztyn w odpowiedzi na Współczuję Panu, całkiem

To nie współczucie. Współczuje się rzeczy konkretnej, którą potrafi się nazwać, a Pan nie nazywa. Pan tylko sugeruje, że coś jest na zasadzie "wszyscy wiemy, kto stoi za zamachem"... a potem milczenie i koniec. Więc to nie współczucie tylko nieudolna manipulacja.
Napiszę Panu raz jeszcze: epitety, manipulacje, szufladkowanie (vide targowiczanie) to dowód, z jakiego środowiska Pan się wywodzi. Dość obrzydliwego moim zdaniem, ale to już nie moja sprawa. Z pewnością jakość środowiska rzutuje na sposób funkcjonowania.
Zresztą proszę zauważyć, że do czasu rozmowy ze mną pisał Pan tu dość rzadko, raz na ładnych kilka dni. Można by rzec, że kilka razy w miesiącu. Teraz zaś loguje się Pan kilka razy dziennie, z czego wniosek, że ma Pan nieodpartą potrzebę kontroli, czy nie pojawiło się coś, co należy natychmiast zdementować, a najlepiej zdeprecjonować adwersarza. Proszę się nad tym zastanowić. Rzecz oczywiście nie jest do współczucia, tylko do zwyczajnego zastanowienia: dlaczego muszę deprecjonować rozmówcę mającego inne zdanie?
piastolsztyn

Piotr Solis

19.08.2019 11:11

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na To nie współczucie.

Targowiczanie, to fakt historyczny. Współcześni postępują identycznie i to też fakt. Czynienie mi zarzutu, że fakty nazywam po imieniu, zgodnie z nazewnictwem, które jest adekwatne, to tworzenie alternatywnej rzeczywistości, rzeczywistości urojonej. Pan idziesz dalej i sugerujesz mi pochodzenie wręcz z marginesu. Cóż, tylko współczuć Panu. Całe szczęście że współcześni targowiczanie, to ciamajdan. Pan niczym od nich, mam wrażenie, nie odstajesz. Oczywiście, nic mi nie wiadomo, czy Pan nasylasz sąsiednie państwa na Polskę, ale obrona współczesnych targoeiczan nie świadczy o Panu pozytywnie. Może to tylko wrażenie, ale ma podstawy, czyż nie? Tak dla porządku, nie czytam Pańskich wypowiedzi w innych miejscach i poza wrażeniem, nie twierdzę, że Pan nasyła kogokolwiek na Polskę, aby uciąć kolejne, jałowe dywagacje.  A to, że loguje się częściej, niż zwykle... Wakacje i trochę czasu. A dla Pana to jakaś nienormalność... Pozwolę sobie nie komentować kolejnych urojeń i jeszcze raz wyrazić współczucie.  Prawdziwe współczucie i to też jest fakt.
Piotr Solis
Nazwa bloga:
Pieniądz czy człowiek - co ważniejsze?
Zawód:
Ekonomista
Miasto:
Olsztyn

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 259
Liczba wyświetleń: 1,525,231
Liczba komentarzy: 2,104

Ostatnie wpisy blogera

  • Tak Ruscy pozbędą się Putina
  • III wojna światowa tuż za rogiem
  • NATO ma powód postawić ruskim ultimatum

Moje ostatnie komentarze

  • opinie.olsztyn.pl
  • opinie.olsztyn.pl Taka trochę ciekawostka
  • opinie.olsztyn.pl Kolejny element, nic z polityki i ekonomii.  Przepraszam za wstawkę.  PS

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Niemcy chcą zniszczyć PiS – chodzi o 1 bln USD
  • Niemcy w panice - pragną obalić rząd PiS
  • PO-PSL odbierze Polakom prywatne majątki - projekt ustawy

Ostatnio komentowane

  • u2, Swołocz zwrócił się do Chin o wsparcie militarne. Wczoraj eksperci w TV nie wierzyli. Sądzili, że chodzi o wsparcie finansowe :-)
  • Admin Naszeblogi.pl, Autorze - jeszcze raz puścisz drugi raz ten sam komentarz, to będę zmuszony odebrać bloga.
  • Piotr Solis, Bulgotanie nic nie zmieni... Za to zmieniło blokowanie broni dla Polski, bo jesteśmy osłabieni.  Proszę te swoje pierdu, pierdu i bulgotanie uskuteczniać gdzie indziej.  Za I…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności