Potyczka przed walką

Kilka lat temu Państwowe Tory wyścigów Konnych udostępniły pewnej firmie swój płot na reklamę. Nie wymieniam nazwy tej firmy żeby jej  w żaden sposób właśnie nie reklamować. W tym rzecz że od dziesięcioleci na murze Wyścigów umieszczali swoje rysunki artyści tak zwanej street art. Moi uczniowie próbowali  objaśnić mi zasady i specyficzną hierarchię obowiązującą w tym środowisku lecz wydawało mi się to zbyt skomplikowane, żeby się w to zagłębiać. Jest to niewątpliwie sztuka pewnej podkultury i nie jest to moja podkultura ani mój gust. Zamalowanie na czarno płotu i zniszczenie niektórych historycznych już i  kultowych malunków uważałam pomimo wszystko za straszliwe barbarzyństwo. Młodociani artyści znaleźli jednak doskonały sposób na rozprawienie się z firmą. Setki osób wysłało na jej adres oświadczenia, że jeżeli nie odstąpi ona od używania płotu dla potrzeb swoich reklam nigdy nie kupią  jej produktów i będą odradzać ich nabycie swoim znajomym. Firma ugięła się po kilku dniach. Graffiti wróciły na mur Wyścigów i są jego oryginalną ozdobą.
I tak się to załatwia w naszych skomercjalizowanych czasach. Ideologia ideologią, ale dla każdej firmy liczą się i powinny się liczyć przede wszystkim pieniądze, które przynoszą wierni klienci.
Przez wiele lat byłam wierną klientką Ikei. W sklepach tej firmy można znaleźć wiele uroczych i przydatnych  drobiazgów. Tanie meble jednorazowego użytku, regały które chwieją się pod ciężarem albumów, lampy z papierowymi abażurami  oraz różne skrzynki na drobiazgi i narzędzia przydatne na działce. Otóż pokonując wrodzone lenistwo wysłałam kilka dni temu do firmy oświadczenie podpisane imieniem i nazwiskiem, że dopóki firma nie przywróci do pracy i nie przeprosi niesłusznie zwolnionego pracownika (za odmowę propagowania haseł LBGT) moja noga nie stanie w żadnym ze sklepów tej firmy i nie kupię niczego z produkowanych przez nią wyrobów. To samo dotyczy mojej rodziny i znajomych, będę uprawiała „czarny marketing szeptany”. Gdyby każdy solidaryzujący się z niesłusznie zwolnionym pracownikiem Ikei zdobył się na wysłanie takiego oświadczenia firma musiałaby wyciągnąć z tego wnioski. W każdej  firmie istnieje dział PR, który zajmuje się jej społecznym odbiorem i taki sygnał nie może pozostać  niezauważony.
Zarząd Ikei może sobie wierzyć w co chce.  W postęp, w komunizm, w dobroczynne działanie jogi i w latającego  potwora spaghetti. Nie ma jednak prawa narzucać nikomu swoich wierzeń i poglądów, a za odmowę głoszenia tych poglądów zwalniać z pracy. Zarząd Ikei postawił moim zdaniem na złego konia, źle rozpoznał swój target. Chciał się przypodobać lewactwu w zarządach większych miast. Zapomniał jednak, że zakupy w sklepach tej firmy  robią zwykli klienci, zwykli szarzy ludzie i od nich zależą jej sukcesy ekonomiczne. Dla  „elity” wyroby Ikei są zbyt prymitywne, zbyt masowe, za mało elitarne właśnie. Ta elita zainstalowana w Polsce na sowieckich czołgach upodobała sobie meble ekskluzywne, najlepiej  zrabowane w cudzych pałacach antyki. Gardzi ona motłochem, który nie pija wina w Toskanii i nie jada ostryg w Bretanii ( albo odwrotnie, nie mam pojęcia) Według kryteriów profesora Króla i pani Młynarskiej do  tego motłochu ja się też oczywiście zaliczam. Ten motłoch kupuje meble w Ikei, jeździ nad morze za 500+  i głosuje na PiS. Jeżeli  jednak my motłoch, my zwykli ludzie przestaniemy kupować w Ikei firma niewątpliwie w Polsce splajtuje.
Nie są to czcze pogróżki. Po odrażającym przedstawieniu pod tytułem „Klątwa” dyrekcja Teatru  Powszechnego miewała kłopoty ze skompletowaniem widowni. Ja osobiście, tak jak sobie obiecałam, wykreśliłam Teatr Powszechny z listy wydarzeń  w których chciałabym uczestniczyć. Tak  jak nie będę oglądać programu Big Brothel ( literówka celowa) w telewizji ani nie  wybiorę się do klubu dla panów. Wykreślenie Ikei z listy sklepów z których  oferty korzystamy jest zupełnie realne.  Powinien to zrobić każdy kto nie zgadza się z nachalną propagandą LGBT i ze zwalnianiem pracowników o innych niż zarząd Ikei poglądach.
W czasie okupacji niemieckiej członkowie szarych szeregów w ramach małego sabotażu malowali na murach hasło: „ tylko świnie siedzą w kinie” i to działało. Ten kto nie ma własnego rozumu chroniącego go przed udziałem w złych sprawach bywa wrażliwy na ostracyzm społeczny. Ostracyzm społeczny powinien wrócić do łask, stać się ponownie jedną z form oddziaływania na ludzi.
Szpital na Niekłańskiej utracił moje zaufanie po skazaniu na śmierć małego Szymona. Niestety mechanizm rynkowy czyli presja ekonomiczna działa tylko w tak prostych sprawach jak kupno rzodkiewki na bazarze czy mebli w Ikei. Choć przez całe życie płaciłam przymusowe składki na służbę zdrowia i system jest u mnie zadłużony na kilkaset tysięcy do szpitala po wielogodzinnym oczekiwaniu będzie mnie w razie konieczności przyjmował anonimowy selekcjoner, który nie musi być nawet lekarzem. Nie mam najmniejszego wpływu na to kto będzie mnie ewentualnie operował i w jakiej sali zostanę umieszczona. Pacjent płacący przecież z góry za swoje leczenie czuje się jak w dziewiętnastowiecznym szpitalu dla ubogich.
Niewidzialna ręka rynku jako gwarant jakości usług nie sprawdza się w społeczeństwie które niespostrzeżenie skłania się do totalitaryzmu. Niepełnosprawny Vincent Lambert, który też niewątpliwie był ubezpieczony w jakiejś firmie nie ma dziś najmniejszego wpływu na swoje losy. Francuski lekarz doktor Sanchez poinformował 2 lipca, że „ kończy leczenie”, co oznacza zaprzestanie karmienia pacjenta. Aby być pewnym wykonania wyroku skazującego Vincenta na okrutną śmierć z głodu i pragnienia lekarze uzyskali wyrok we francuskim sądzie. To paradoks, że współczesne społeczeństwa, w których ze względów humanitarnych nie skazuje się na śmierć nawet popełniających najcięższe zbrodnie skazują na okrutną śmierć ludzi chorych i bezwzględnie egzekwują wykonanie tego wyroku. Tak właśnie zaczynał się hitleryzm.
Ikea to tylko rozgrzewka. Czeka nas bój z bezwzględną cywilizacją śmierci.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-07-2019 [12:00] - Pani Anna | Link:

To jest bardzo dobry pomysł z tym listem i ja też tak zrobię. Warto przypomnieć, że Ikea w zależności od kraju i od "kultury dominującej" ma zupełnie inne podejście i do klientów i do pracowników. Dowodem na to są katalogi tej firmy zupełnie inne np. w Arabii Saudyjskiej, gdzie zostały ze zdjęć reklamowych usunięte kobiety.
Nawiasem mówiąc nie trzeba aż tak daleko szukać przykładów. W Niemczech jeżeli wejdzie się do pierwszego lepszego oddziału Ikei wiadać jak dużo jest pracowników pochodzenia tureckiego a więc muzułmanów. Jest rzeczą niewyobrażalną, żeby takiego pracownika w jakikolwiek sposób zmuszać czy choćby zachęcać do propagowania treści LGBT. Oni często między sobą, albo z podchodzącymi klientami tego samego wyznania witają się głośnym "Salam alejkum" i nikt z zarządu Ikei jakoś nie ma z tym problemu. A przecież to też są tylko zwykli szeregowi pracownicy jak to ujęła szacowna prof. Płatek "służący tylko do skręcania mebli", których łatwo można by zwolnić i zgnoić tak jak tego Polaka. Tyle tylko, że o ile zdążyłam się zorientować w takim przypadku mieliby do czynienia, dosłownie z całą lokalną społecznością turecką, kótra murem stanęłaby w obronie "swojego". I tego, muszę przyznać im zazdroszczę.

Obrazek użytkownika izabela

13-07-2019 [15:20] - izabela | Link:

Ma Pani rację, że każda  firma międzynarodowa dostosowuje swoje standardy do kraju w którym funkcjonuje. Tylko nas się lekceważy. To zasługa rodzimych sprzedawczyków ( tak się to kiedyś nazywało).

Obrazek użytkownika stachu

14-07-2019 [13:40] - stachu | Link:

Rodzimych  folksdojczy  pani Izabelo !!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-07-2019 [14:42] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Izabelo ,nie potrafimy wykorzystywać internetu do protestów w słusznej sprawie a przecież gdy maile zablokują komuś serwer to musi mu dać do myślenia.
Czy to hitleryzm ,chyba nazizm i komunizm ,te dwie religie z jednego pnia się wywodzące mają  nie tylko swoich wyznawców ale i wsparcie państw w tej jakże pięknej Europie!
Starość ,choroba są takie nieestetyczne i co najgorsze zjadają pieniądze tak potrzebne do wykorzystania przez młodych ,zdrowych i pięknych takim razie czy "lekarze" mordercy i sędziowie mogą spać spokojnie ano mogą,żyć nie będąc poddanych ostracyzmowi ,mogą ...!

Obrazek użytkownika izabela

13-07-2019 [15:17] - izabela | Link:

Toteż dobry pomysł zablokować firmie serwer.  Powinna wyciągnąć wnioski. Co do lekarzy morderców.Uważają, ze ich nie dotkną bezwzględne prawa przez nich praktykowane. Ale to nie jest prawda.  Zrozumieją gdy ich syn albo wnuk zostanie rozebrany na części zamienne po wypadku motocyklowym albo rowerowym.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-07-2019 [15:40] - zbieracz śmieci | Link:

Przy braku uczuciowości wyższej i wyznawanej ideologii,wątpię...!?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-07-2019 [22:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Zrozumieją gdy ich syn albo wnuk zostanie rozebrany na części zamienne po wypadku motocyklowym albo rowerowym."
Pani Izabela jest znaną przeciwniczką rozbierania bliźnich na ludzkie organy.
Czy kiedy dotknie ją nieszczęście i jedyna pomoc dla np jej dziecka będzie oznaczała zastosowanie przeszczepu od n/n dawcy, czy będzie miała rozterki związane z tym czy n/n był w stanie śmierci klinicznej czy jakiejkolwiek innej?
Odmówi zastosowania wobec własnego dziecka takiej pomocy?

Obrazek użytkownika xena2012

13-07-2019 [15:17] - xena2012 | Link:

Taniość i dostepność produktów IKEI nie zmieni sie pod wpływem pojedynczych listów.Zwykli ,szarzy odbiorcy i tak będą te wyroby kupować własnie z uwagi na cenę,bez względu na ich krótki żywot.Wazniejsze jest pokazanie tego co jest oczywiste.Sprzedawca ma sprzedawać,górnik wydobywać węgiel,hutnik wytapiać stal,kolejarz czy kierowca wozić.Natomiast kierownictwo sakładu ,firmy ,fabryki ma zapewnić godne warunki pracy,płacę,bezpieczeństwo na stanowisku pracy.To jest przecież ujete w Kodeksie Pracy i instrukcjach wewnętrznych i stanowiskowych dla pracowników i powinno być  przestrzegane. Pracownik jest zobowiązany do wydajnej pracy,przestrzegania instrukcji i do poddawania się szkoleniom .Natomiast nie jest zobowiązany do dodatkowych ideologicznych aktów promowania i popierania czegokolwiek -w tym LGBT.Ideologię zostawia się przed bramą zakładu.Nikt nie ma prawa zmuszac ani zwalniać pracownika za problemy pozostające poza Kodeksem Pracy.

Obrazek użytkownika izabela

13-07-2019 [15:23] - izabela | Link:

To prawda ale sąd pracy musiałby być tego samego zdania. Nie mam zaufania do sądów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-07-2019 [15:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

".Natomiast nie jest zobowiązany do dodatkowych ideologicznych aktów promowania i popierania czegokolwiek -w tym LGBT."
Ikea zwolnionego pracownika nie zobowiązywała do promowania i popierania czegokolwiek. Zwolniła go z takiego samego powodu z jakiego każdy rozsądny pracodawca by go zwolnił.
Wygłaszanie w zakładowej sieci gróźb pod adresem homoseksualistów i lesbijek jest idiotyczne nawet jeśli wykorzystuje się do tego teksty z Księgi Prawa Powtórzonego. Bazując na niej można domagać się śmierci dla czytających horoskopy jak i dla Cyganek wróżących z kart o popełniająych grzech Onama nie zapominając
Ba nawet podawanie wieprzowych kotlecików w ikeowskiej stołówce stoi w sprzeczności, z zaleceniami Starego Testamentu.
Jeśli Pani Izabela kupując w Ikei skorzystała z jej stołówki oznaczałoby to że jest na bakier z wyznawanymi przez siebie nakazom starotestamentowym., 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-07-2019 [18:38] - Pani Anna | Link:

Zdzisiu jak zwykle poraża logiką. Zapomniał dodać, że śpiewając nasz hymn wygłaszamy przecież groźby karalne, wszak "szabla odbierzemy"! Ktoś powinien w końcu ukrócić takie praktyki, nie?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-07-2019 [20:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Oto Prawdziwa Polka przywołuje słowa Hymnu Polski, który to jest niczym innym jak masońską przyśpiewką, skomponowaną w celu zagrzewania Polaków do oddawania życia za interesy francuskie.
Ciekawostką jest to, że w całym hymnie w wersji oryginalnej odwołanie do Boga pojawia się tylko raz i to na samym końcu - w wersji obecnej nawet tego nie ma -, w dodatku odnosząc się do Kościuszki, masona słynnego z takich oto słów: ..
"Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród."
Tylko skąd ktoś taki jak Pani Anna, ledwo składająca słowa w języku polskim* może o tym wiedzieć.
* typowe dla osób przekonanych o swej wyższości narodowej.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-07-2019 [14:28] - Imć Waszeć | Link:

Podobno widziano Schetynę w kościele, gdzie modlił się na głos "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie..."

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-07-2019 [20:10] - Tomaszek | Link:

Zdzichu  , jakiś nowy konspekt dostałeś ? I ściąga ze Starego Testamentu była ? Czyżby nowy klijent ?  

Obrazek użytkownika stachu

14-07-2019 [13:44] - stachu | Link:

Coś mi się widzi że Zdzichu ,, pachnie,,  Braunem, który od jakiegoś czasu  w kontekście historii Polski ciągle o tym gada bez ładu i składu ,ale tak aby obrzydzić  Polakom ich własną historię.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-07-2019 [15:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ciekawe równanie niczym z magla. Posiadacz mebli lepszych niż z Ikei, jedzący ostrygi i pijący wino jest dla Pani Izabeli przedstawicielem elity zainstalowanej na sowieckich czołgach. Podobnymi kwantyfikatorami posługiwali się bolszewicy.
BTW
Akcja Szarych Szeregów "tylko świnie siedzą w kinie" nie odnosiła żadnych skutków dlatego że tysiące ludzi chodziło do kina na proste komedyjki by zapomnieć o otaczającej ich rzeczywistości, a nie by łykać niemiecką propagandę. Nikt też tych ludzi nie odrzucał, ba nawet aktorów występujących w niemieckich filmach dopiero komuna potraktowała jak wyrzutków podobnie jak tych, którzy organizowali wspomnianą wyżej akcję.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-07-2019 [20:15] - Tomaszek | Link:

I tak historycznie . To w Wielkopolsce nie było Szarych Szeregów . A Ty to chyba jesteś wielkopolski w pierwszym pokoleniu , bo znam paru z dziada pradziada , i oni takich farmazonów nie pieprzą . A merytorycznie , to mi admin nie puści .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-07-2019 [21:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

"  To w Wielkopolsce nie było Szarych Szeregów"
Historycznie rzecz ujmując to idea Szarych szeregów z wielkopolskiego harcerstwa się wywodzi. Podobnie jak struktury nauczania podziemnego. 
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-07-2019 [00:04] - Tomaszek | Link:

Tylko im Gestapo pozwolenia nie dało jak napisali podanie . Ale idea pozostała .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-07-2019 [02:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czy o Florianie Marciniaku i Pogotowiu Harcerskim kiedykolwiek słyszałeś Patriotycznie Nienaostrzony Dzirycie?

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-07-2019 [11:20] - Tomaszek | Link:

O widzisz Zdzichu , trochę podpuchy i znalazłeś pozytywne postaci . Wyrwałeś się , twoi szefowie Ci uwalą z wypłaty . 

Obrazek użytkownika Jabe

13-07-2019 [17:01] - Jabe | Link:

Ów motłoch będzie nadal kupował w Ikei, bo taka jego natura, że nie dba.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-07-2019 [21:26] - zbieracz śmieci | Link:

Przez lata pijarowcy dbali aby wizerunek ikei był postrzegany jako firmy gdzie najwyższe standardy na wszystkich szczeblach działalności są normą !
No to sprawdzono ,otworzyli swoje fabryki w krajach nędzy i rozpaczy ,gdzie dniówka to dolar a zatrudnienie dzieci poniżej 10 roku życia to norma druga!
Właściciela firmy ,jednego z najbogatszych ludzi na świecie PR przedstawiał jako człowieka skromnego który do pracy przychodził z kanapkami w papierowej torbie a jak musiał korzystać z samolotu to tylko w klasie turystycznej.
Musiał mocno cierpieć w tych widowiskach pijarowskich i robić za skromnego brata  łatę a do wielkich  pieniędzy doszedł tylko dzięki temu ,że każdą koronę obejrzał kilka razy nim wydał ,w rzeczywistości wiedział jak wykorzystać pieniądze w swojej posiadłości w Szwajcarii...
Tak czy owak Ikea musi zostac ukarana tak przez wymiar sprawiedliwości jak i spadkiem obrotów i to znacznym za samo poważenie się na ingerencję ideologiczną w obcym kraju.
Gdyby to nie było nielegalne i karane to byłbym zadowolony gdyby hakujący patrioci  zrobili to co potrafią...!

Obrazek użytkownika tricolour

13-07-2019 [22:00] - tricolour | Link:

Młodość, naiwność - jak mawiał klasyk.

Napisała list, ze w ramach protestu noga nie postanie. Jestem pewien, ze gdyby w ramach protestu popełniła sepuku, to efekt bylby identyczny czyli żaden.

Rzecz jest oczywista: ludzie w Ikei będą kupowac nawet wtedy, gdy napis LGBT bedzie na kazdym produkcie o ile potanieje on o jeden złoty.

Obrazek użytkownika izabela

13-07-2019 [23:05] - izabela | Link:

A jednak w sprawie muru wyścigowego i znanej firmy obuwniczej podzialało.

Obrazek użytkownika tricolour

14-07-2019 [08:25] - tricolour | Link:

Nie wiem co i i na ile podziałało.

Dla mnie na wiekszosci reklam kobiety wyglądają tak, jakby skladaly sie wylacznie z piersi i tyłka, a reszta byla wyłącznie dodatkiem do tychże.

Nie rozumiem zatem Pani protestu, ktory pomija taką ponizającą optykę reklamodawców.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

14-07-2019 [23:28] - Roz Sądek | Link:

"Rzecz jest oczywista: ludzie w Ikei będą kupowac nawet wtedy, gdy napis LGBT bedzie na kazdym produkcie o ile potanieje on o jeden złoty."
Tak, - niektórzy ludzie. Nowocześni, wykształceni, postępowi, światowi. Z dużych miast, - oczywiście.
 

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2019 [10:11] - tricolour | Link:

We wrocławskiej Ikei (ponad 4mln PLN obrotu dziennie) 70% ruchu generują podwroclawskie małe miejscowości. Szczególnie upodobali sobie niedziele handlowe, wtedy jest więcej.

 Cieszy sie kolega, ze biedne polskie  pipidówy utrzymują bogatych Holendrów?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

15-07-2019 [22:09] - Roz Sądek | Link:

To jakiś rekordowy sklep w tym Wrocławiu?. Nie wiem natomiast dalej na jakiej podstawie twierdzisz, że jak na wszystkich artykułach pojawią się tęczowe flagi, to obrót nie spadnie. Były robione jakieś badania, albo Ci się zdaje? Może nie doceniasz nas Polaków? Hę?

Obrazek użytkownika xena2012

14-07-2019 [05:47] - xena2012 | Link:

Dp Zdzicha z Wielkopolski..........Pracownik nie wygłaszał żadnych gróźb,ani nie miał zamiaru nikogo zastraszać po prostu przytoczył cytat z Biblii.Zdzichu to po prostu tzw Radio Erewan i skrajnie nieuczciwy.Zadziwiające że jakoś nikt z ,,przerażonych''tymi wymyślonymi groźbami pracowników i kierownictwa IKEI nie doniósł do prokuratury.Teraz czas na kolejny ruch IKEI-może nakaz dla pracowników obowiązkowego uczestnictwa w paradach,a dziwaczne stroje i wygląd mile widziane,a może jakieś dodatkowe premie dla homoseksualistów?  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-07-2019 [00:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Pracownik nie wygłaszał żadnych gróźb,ani nie miał zamiaru nikogo zastraszać po prostu przytoczył cytat z Biblii"
Ciekawe jak by się potoczył los pracownika instytucji państwowej gdyby w internetowej sieci, pod adresem ex premier Szydło, która zakłada często spodnie, po prostu przytoczyłby taki cytat.
"5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego"
 

Obrazek użytkownika stachu

14-07-2019 [13:25] - stachu | Link:

Pani Izabelo jak zawsze celnie. Podrzucam  linki ,,Co stało się w szpitalu na Niekłańskiej ,, rozmawiają  prof Jan  Talar ,anestezjolog  ojciec  dr   Jacek Norkowski, i chirurg Beatrycze  Delorme https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika stachu

14-07-2019 [13:40] - stachu | Link:

Jeszcze  ciekawy link dyskusja  w Siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu z 19.07.19  ks Abp  H. Hoser   opuszcza  konferencję  praktycznie tuż po jej  rozpoczęciu i zostawia prof. Talara na ,,pożarcie,,lobby transplantologicznego i agresywnej i  dziennikareczki  prowadzącej  dyskusję  lobbującej na  rzecz transplantologii Ciekawy fragment wypowiedzi  byłego działacza opozycji od 1.54 .26  https://www.youtube.com/watch?...       Ale  zostawiam pani ocenie tę dyskusję. Serdecznie panią pozdrawiam !  
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-07-2019 [23:50] - Marek1taki | Link:

W totalitaryzmie faktycznie wolna ręka rynku dostaje po d. Nawet w konfrontacji z  sieciowym gigantem potrafi być jeszcze skuteczna. Potrafi też nogami zagłosować by zaświecić pustymi siedzeniami w teatrze. Tam gdzie płaci się z góry i pod przymusem jest unieruchomiona. Tak jest w medycynie i w szkolnictwie nawet przy pominięciu wpływu najnowszych mutacji ideologii lewicowej na ich funkcjonowanie. Nawet bowiem w monarchii by to tak funkcjonowało, tym bardziej w pruskiej, którą włączył w swoim wpisie jako przykład autorytaryzmu Robert Gwiazdowski www.wei.org.pl/article/bon-edu....
Pisze on o szkolnictwie ale jest wiele analogii z sytuacją w medycynie, bo dominacja państwa jest podobna.
Obie dziedziny są idealną pożywką dla parodii normalności przez współczesną rewolucję. Już nie pełzającą przez instytucje tylko zagnieżdżoną i agresywną. Już kwestia eutanazji w szpitalach i seksualizacji w szkołach jest etapem minionym. Teraz przerabiamy eutanazję przez zagłodzenie i seksualizację pod wymogi dewiantów.
 

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2019 [09:22] - izabela | Link:

Sąsiadka po trzech operacjach nowotworowych miała być odwieziona do domu karetką. Sanitariusze nie mieli noszy,wózek nie wchodził rzekomo do karetki  i w rezultacie wchodziła do karetki na czworakach a oni stali i się zaśmiewali.nie ma sensu tego zgłaszać i ordynator powie, ze nie ma personelu, a przecież przeżyła i nic się jej nie stało. Niewidzialna ręka rynku nie zadziała, sąsiadka gdyby było ją stać zamówiłaby sobie transport prywatny. Gdybyśmy wiedzieli co ją spotka przywieźlibyśmy ja sami. Myśleliśmy że będzie miała profesjonalną opiekę. Tylko "bić i patrzeć czy równo puchnie" jak mawiał Wiech.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-07-2019 [10:22] - Marek1taki | Link:

Bywa i karygodnie. Bywają ludzie przypadkowi. Pobronię jednak sanitariuszy. Spotkałe wielu odpowiedzialnych i opikuńczych, u których potrzeba niesienia pomocy jest naturalna. Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2019 [10:39] - tricolour | Link:

Pani się myli. Fakt, że sąsiadkę potraktowano podle swiadczy o działającej ręce rynku. Za zero złotych za transport (może Pani powiedzieć jaką kwotę przeksiegowano firmie transportowej) dostała usługę adekwatnej jakości.

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2019 [13:19] - izabela | Link:

Jeżeli ktoś płaci przez całe życie przymusową składkę ubezpieczenia zdrowotnego opłacił sobie tę usługę z góry. Czy powinien teraz płacić drugi raz już według rynkowych stawek? Niech zatem system zwróci mu zapłacone awansem składki.

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2019 [17:41] - tricolour | Link:

Proszę nie żartować. Z góry ile sobie transportów opłacił? 543, a może więcej?

Ile?

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2019 [21:42] - izabela | Link:

Proszę policzyć ile wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne osoba 70 letnia, która do tego wieku nie korzystała nigdy ze służby zdrowia.Wystarczy chyba na operację i ten jeden transport.  (500 zł/ miesiąc x 12 miesięcy x 30 lat pracy = 180 000)

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2019 [23:34] - tricolour | Link:

I te 180 tysięcy szlag trafił. Ich nie ma. Były, ale się zmyły więc karetki nie ma, bo nie ma czym zapłacić, a za darmo nie jeżdżą. Na tym polega gospodarka socjalistyczna - pieniądze trafiają do wora i są wydawane nie w tym celu, w jakim je pobrano.

Pani kolezanka wplacila 180 tysięcy i nic z tego nie ma, bo z wpłaty nie został ani jeden grosz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-07-2019 [23:19] - Tomaszek | Link:

@tricolour 
Ty to chyba dzisiaj z głowy dyskutujesz , gołym okiem widać brak konspektu . I po raz kolejny przypominam , nie używaj cyfr bo to cię pogrąża . Dobrze że chociaż nie wykonujesz działań to jest ni śmieszno ni straszno . 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

19-07-2019 [23:02] - Teresa Bochwic | Link:

Ten, kto płacił latami składki (więc każdy) zapłacił z góry systemowi, a nie firmie transportowej, która nie kojarzy tej pacjentki z płatnikiem ryczałtowych zapewne honorariów.
W IKEI działem PR zajmuje się pięknie uśmiechnięta na zdjęciach wnuczka Zygmunta Broniarka, wiadomo kogo i skąd. Ma zapewne w nosie akcje bojkotowe. Korespondowałam bezskutecznie z "rzeczniczką IKEI" po sprzedaniu mi kanapy bez siedzenia ("niektórzy proszę pani wolą nie mieć siedzenia w kanapie") i po serii bezskutecznych reklamacji. A ile przy tym było śmiechu na korytarzach IKEI! Fakt, kanapa bez siedzenia to naprawdę pęknąć ze śmiechu.