Nadaję obywatelstwo Ukrainy dla prezydenta Nowej Soli

Nadaję panu Wadimowi Tyszkiewiczowi obywatelstwo Ukrainy i prawo do używania symbolu tryzuba. Jakim prawem „nadaję”? To historia rodziny i tzw. Rzeczpospolitej Szlacheckiej Babińskiej. Pod koniec Rzeczpospolitej Szlacheckiej powstała organizacja, która satyrą i kpiną zwalczała warchołów i Targowiczan.

Nadawano różne, prześmiewcze, dzisiaj powiedzielibyśmy wirtualne, tytuły dla niegodziwców i jedynym, realnym członkiem tej organizacji, który piastował realną funkcję był mistrz ceremonii, członek rodziny. Ktoś musiał różnym jegomościom, nieraz znaczącym, te nominacje wręczać. Taką osobą był członek mojej rodziny. Czy był to przodek, czy osoba blisko spokrewniona z moim ówczesnym przodkiem, nie wiem. Była to osoba z rodziny. Jak wiemy z historii, nie udało się wówczas uratować niepodległości. Wielu moich przodków wzięło udział w późniejszych powstaniach, wojnach, car skonfiskował majątki, a część wylądowała na Syberii, gdzie ich potomkowie żyją po dziś dzień, całe wioski Solisów. Mój przodek tak był porąbany szablami, że odpuszczono mu Syberię, bo nikt nie dawał mu szans na przeżycie. Szedł do powstania, miał sześć córek, wykurował się i miał później kilku synów.

Kontynuuję rodzinną tradycję, dużo moich artykułów dotyczy gospodarki i wiele z tych pomysłów tam zawartych, zostało zrealizowane za Pani Premier Szydło i cały czas odciska piętno na polityce PiS. Pominę inne moje zasługi, bo nie o tym chcę napisać.

Bardzo się zdziwiłem, jak prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz ubliża Polakom i ich dzieli na lepszych, głosujących na KE i gorszych, głosujących na PiS. Zwróciłem uwagę, na imię, które może sugerować, że może być proweniencji ukraińskiej. Polska leży w Europie, więc my Polacy zagłosowaliśmy na partię, która wprowadza europejskie standardy, w tym standardy socjalne i dąży do wzrostu wynagrodzeń do poziomu europejskiego. Na Ukrainie takich standardów nie ma. Symptomatyczny jest fakt, wręcz zajadłość, że z podatków od wynagrodzeń przeciwników PiS są finansowane programy socjalne. Nie zająknął się ten Ukrainiec nad faktem, że z wynagrodzeń przeciwników KE są płacone odsetki od oficjalnego długu zrobionego przez Tuska na pół bln. PLN, a także o tym, że poniesiemy koszty kradzieży OFE. Skoro oficjalnie zadłużono Polskę na bajońską kwotę, to co zrobiono za te pieniądze? Pieniądze znikły, co jest też standardem na Wschodzie, w tym na Ukrainie. Ubliżanie wyborcom i ich prawu głosu, również.

Nie mam czasu, ani możliwości, aby osobiście doręczyć panu Wadimowi stosowny akt. Zastanawiam się, czy ubliżanie wyborcom, poniżanie ich, jest wystarczającą podstawą, aby zorganizować referendum i odwołać go z funkcji Prezydenta Nowej Soli? Nie będzie nam Ukrainiec (świeżo nominowany) pluł w twarz i dzieci germanił. Niech wyemigruje na Ukrainę i wespół z innymi Wadimami z Ukrainy walczy przeciw innym Wadimom z Rosji, np. w Donbasie.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

29-05-2019 [21:25] - Zunrin | Link:

Wadim urodził się na Białorusi - stąd to imię. Z podobnymi tekstami wyskakuje od dawna, chociaż z tym to nowy poziom osiąga. Nie wiem, może mu się wydaje, że jest najmądrzejszy na dzielni. Bo niby sobie w Nowej Soli dobrze radzi, to czuje się mędrcem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-05-2019 [23:18] - zbieracz śmieci | Link:

Vadim to on i może byc ale czy z Tyszkiewiczów to rzecz watpliwa bo kilku już się wcześniej objawiło i za nic nie dali rady sie spasować!
Sporo jest i potockich i radziwiłlów ale to potomkowie tych co arendowali np.u Sapiehów a ,że ci akurat wtedy byli skłóceni z z Potockimi to swoim arendarzom nadawali nazwisko wroga.
Narobiło sie herbowych po Konstytucji 3 maja i to i zymianie i chłopstwo szło na bezczela ,że semiki szlacheckie zarządziły weryfikację i nazwisk i herbów.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [13:53] - maks jamnicki | Link:

:):) Miło się czytało. Zwłaszcza ""swoim arendarzom nadawali nazwisko wroga"...:) 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [13:54] - maks jamnicki | Link:

"Szedł do powstania, miał  sześć córek...." Co za czasy, co za ludzie, co za Polacy...