Po co łażą do TVN?

Jak pamiętamy słynny już kabaretowy filmik uwieczniający „urodziny Hitlera” został wyemitowany przez stację TVN w ściśle wybranym momencie i wyrządził wizerunkowi Polski zagranicą olbrzymie szkody. Mówią o tym otwarcie politycy związani z obozem rządzącym jak i niezależni dziennikarze. Wiele bowiem na to wskazuje, że wyemitowany materiał był zrobiony nieuczciwie i mógł być inspirowany przez pracowników stacji z Wiertniczej, a nawet przez nich opłacony. Wyjaśnieniem całej sprawy zajmuje się nie tylko prokuratura, ale także Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które bada kulisy tej antypolskiej prowokacji. Każdy, kto oglądał ten filmik nakręcony w lesie kolo Wodzisławia Śląskiego musiał odnieść wrażenie, że ma do czynienia z jakąś farsą i kabaretowymi zachowaniami zatrudnionych naturszczyków. Nie byle kto, bo sam szef MSWiA, Joachim Brudziński napisał na Twitterze: Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?

Ja jednak dzisiaj chciałby zadać pytanie nie tyle właścicielom TVN ile politykom obozu rządzącego. Skoro uważacie TVN za telewizję szkodzącą Polsce to po jakie licho biegacie tam nieustannie i udzielacie wywiadów? Jak można na tym samym wdechu wrzeszczeć o „ohydnej, odrażającej i dewastującej wizerunek Polski w świecie prowokacji” i jednocześnie pędzić do studia TVN uwiarygodniając „prowokatorów”? Już od grudnia 2016 roku, kiedy TVN jawnie stanęła po stronie puczystów dążących do obalenia legalnej władzy w Polsce każdy polityk PiS powinien zadeklarować, że jego noga już nigdy nie postanie na Wiertniczej. Jak pamiętamy niemal natychmiast jeszcze w grudniu nałożono na TVN karę w wysokości 1,48 mln złotych, po czym zaczęły się żałosne i kompromitujące podchody jakby tę karę anulować. Związany z PiS szef KRRiT, Witold Kołodziejski zaczął przypominać prokuratora, który przemienił się nagle w adwokata władz TVN i w końcu karę anulował. Na pewno decydujący wpływ na to miało stanowisko Departamentu Stanu USA, który tak pisał o karze wymierzonej stacji należącej do amerykańskiego właściciela: zdaje się podważać wolność mediów w Polsce, która jest naszym bliskim sojusznikiem i bratnią demokracją. Czy Amerykanie nie zauważyli, że to ich stacja opowiedziała się przeciwko „bratniej demokracji” występując otwarcie przeciwko woli polskiego suwerena wyrażonej w wyborach?
 
Dzisiaj, kiedy powoli odsłaniane są kulisy „urodzin Hitlera” ambasador USA, Georgette Mosbacher w liście, który trafił do premiera, prezydenta i szefa MSWiA pisze: To zadziwiający atak osób publicznych na dziennikarstwo, które spełnia funkcję niezależnych mediów w zmieniającej się w Polsce demokracji. Rozumiem, że po pierwszej emisji programu polski wymiar sprawiedliwości podjął działania przeciwko członkom ekstremistycznej grupy, która zorganizowała to wydarzenie. To zdumiewające, że członkowie rządu przejawiają teraz większe zainteresowanie rzucaniem wątpliwości na intencje dziennikarzy, próbując powiązać TVN z ekstremizmem. Czy pani ambasador rżnie głupa czy może rzeczywiście nie zauważyła, że aktywni w oddawaniu czci Hitlerowi dziennikarze TVN sami „rzucili na siebie wątpliwości”? Czy uważa, że i polska prokuratura powinna traktować amerykański koncern medialny tak jakby posiadał jakiś immunitet?
 
Jeszcze raz apeluję do polityków obozu rządzącego. Przestańcie się kompromitować łażeniem do studia TVN. Zwalczcie ten paniczny strach powodowany myślą, co powie wielki amerykański brat, kiedy przestaniecie pojawiać się w ich stacji. Zobaczcie jak zachowuje się Donald Tramp wobec brutalnie atakującej go telewizji CNN. Jak wasi wyborcy mają zrozumieć obecną sytuację? Przecież zachowujecie się jak poturbowana i posiniaczona ofiara pędząca codziennie w jakimś masochistycznym podnieceniu na herbatkę do swojego oprawcy tylko po to żeby znowu oberwać. Przestaje mnie też dziwić sytuacja, w której politycy rządzącej Zjednoczonej Prawicy nabierają tchórzliwie wody w usta podczas gdy w Polsce niemiecko-szwajcarski koncern medialny próbuje zniszczyć nasz tygodnik i w podobny sposób chce uciszyć niezależnego dziennikarza, Witolda Gadowskiego. Szkoda, że rządzący Polską nie mają nawet ułamka procenta pewności siebie i tupetu Departament Stanu USA oraz bezczelności ambasador Mosbacher.
 
Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”     

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-12-2018 [14:40] - Trotelreiner | Link:

Oglądalność! Są ludzie (?) ,którzy od świtu do późnej nocy...mają włączony TYLKO TVN24....np.echotvn24.
Nieważne gdzie,byle po nazwisku...i nie  pomylili...
Robią za spluwaczkę...ale to wyższa konieczność...spytaj min. Sellina...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-12-2018 [16:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"Są ludzie (?) ,którzy od świtu do późnej nocy...mają włączony TYLKO TVN24....np.echotvn24..."
--------------------------------
Ciekawe skąd Pan to wie? Ja przypuszczam skąd? Bo jak mnie za komuny przesłuchiwała ubecja, to też wiedzieli, kiedy i jakiego radia słucham w domu. Ta sama szkoła, Panie Trotelreiner. Ta sama. Tego już się Pan nie oduczy, bo Pan jak widać ubecką mentalność ma w genach.

Bez pozdrowień,
Krzysztof Pasierbiewicz (Echo24)

Obrazek użytkownika Teutonick

31-12-2018 [17:32] - Teutonick | Link:

Jeszcze w odniesieniu do poprzedniej notki - że w czymś o nazwie polin, na który państwo polskie łoży ciężkie pieniądze, a składają się na nie wszyscy obywatele, elementy odśrodkowe urządzają sobie antyrządowe spędy - nie dziwi nic. A stanowi to jedynie jednostkowy element większej układanki i swoistą formę haraczu, będącego zarazem zapowiedzią czegoś o wiele bardziej spektakularnego:
http://naszeblogi.pl/52122-cui...

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2018 [16:08] - xena2012 | Link:

A wie Pan kogo mi przypominaja wizyty w TVN polityków partii rządzącej? Sytuacje z serialu angielskiego ,,Co ludzie powiedzą'' kiedy Elżbieta-sąsiadka Hiacynty Buqiet zaproszona na kawę nie potrafi odmówić i  przerażona zachowaniem i gadulstwem pani domu zawsze wylewa kawę trzęsącymi się rękami.W serialu TVN to właśnie  politycy PiS występują w roli zastraszonej i zdominowanej Elzbiety.W najlepszym razie w studio TVN są zakrzyczani ,wiecznie im ktos przerywa w pół zdania le czesto bya gorzej bo proadzacy program staraja się takiego polityka ośmieszyć.Pani Mosbacher która nie wiadomo co w Polsce robi bo chyba tylko odgrywa rolę ambasadora sama też zreszta tak kiczowato wyglada jakby dopiero co uciekła z planu filmowego jakiejś telenoweli czy filmu klasy B.    

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2018 [16:51] - tricolour | Link:

Wyglądu pani ambasador czepiać się jest niebezpiecznie . Bo pani ambasador wygląda o niego lepiej od pewnej pani poseł. Nie żre na posiedzeniach, nie chodzi w swetrach ze śmietnika, nie krzyczy ze śliną w kącikach ust.

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2018 [19:37] - xena2012 | Link:

Czyżby chodziło Panu o poseł Lubnauer? Bo ona lubi sobie podeżreć na posiedzeniach-a to żurek,a to ciasteczka.......

Obrazek użytkownika Guildenstern

13-12-2018 [20:10] - Guildenstern | Link:

Nowoczesna się kurczy to i pani Katarzyna musi się rozrastać by wypełnić luki po utraconych członkach. Ale ciasteczka to ślepa uliczka, rośnie się tylko w obwodzie. Powinna się zgłosić np. do Pudziana, żeby jej podpowiedział co jeść na przyrost masy i jak ćwiczyć. Następnie przypakuje barki, biceps i wróci respekt w partii. Może nawet Rysio marnotrawny wróci pod jej silną rękę.

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2018 [22:03] - tricolour | Link:

Chodziło o inną. Taką oberwaną, z tłustymi włosami, obraz nędzy i rozpaczy. Strach podejść na trzy metry...

Obrazek użytkownika xena2012

14-12-2018 [18:17] - xena2012 | Link:

A kto panu każe podchodzić skoro taki strachliwy? A żakieciki pani Lubnauer też nie zadają szyku,takie niegustowne,w krzykliwych kolorach śmiesznie wygladają przy jej człapiacym chodzie.

Obrazek użytkownika Guildenstern

13-12-2018 [19:59] - Guildenstern | Link:

Cudownie inspirujące pytanie. Po co? Aż chciałoby się odpowiedzieć "Po jajco".
A po co myszka sięga po serek położony na takiej drewnianej deseczce, ze sprężynką z tyłu?
Dla serka oczywiście. Ot i cała odpowiedź.
Przyszło mi też do głowy porównanie z alkoholikiem, który sięga po butelkę wódki w nadziei, że tym razem napije się bez negatywnych konsekwencji.
Różnica na korzyść myszki jest taka, że ona nie zna podstępu, nie jest więc głupia tylko rzadko ma możliwość skorzystać z doświadczenia z pułapką ponownie. Chociaż np. szczury znane są z tego, że w nierozpoznany rejon wysyłają osobniki słabe by reszta stada mogła przetrwać. I później taki szczur alfa pokazuje pozostałym szczurkom na jakiejś porzuconej kamerce cyfrowej: "Tego ze sprężynką nie ruszamy, takie z pudełkiem i podpórką omijamy". I kolejny szczurek już się na ten sam patent nabrać nie da. Bo szczury to inteligentne są.
Sportowcy, a wśród nich również bokserzy znani są z tego, że też oglądają przed walką występy przeciwnika, by poznać jego technikę i słabe punkty. A przecież sportowców, a zwłaszcza bokserów stereotypowo nie postrzega się jako tuzy intelektu. Ale od tego jest trener i inni by obmyślali strategię.
Można odnieść wrażenie, że po drugiej stronie jednak bardziej stawiają na grę zespołową (vide atak niesioła na dziennikarkę). Po "naszej" hulają harcownicy, bywa, że bez strategii, zazwyczaj bez wsparcia. Nigdy nie zapomnę jak zostawiono samotnie panią Bernadetę Krynicką po jej jakże słusznych słowach nt. protestu pazernych matek. A także protestu tortowego i ostatnio pani Basi Poleszuk.

P.S.: Z tym strachem to też fajne. Niektórzy alkoholicy są na tym etapie, że piją ze strachu przed delirką.

Obrazek użytkownika angela

14-12-2018 [15:41] - angela | Link:

Trochę to nie tak.
Jak dotrzec do czlowieka, ktory oglada 24/ dobę tvn.
Dlatego powinni się pojawiać, ale ludzie elokwentni,  gdzie eeeee, bardzo rzadko będzie  się pojawiać.  I rabac śmiało, jak poseł Dominik Tarczyński, Jacek Sasin, jest tam wielu.
Coz da niechodzenie, nieobecni nie maja racji.
Wielu ludzi poznaje, że propaganda antypolskich mediów kłóci się z obrazem który widzą przed sobą, że ludzie występujący z ramienia partii rządzących mówią rzeczy,  których oni w łże mediach nie usłyszą.
Wielu ogląda z przyzwyczajenia, nie tylko z przekonania.