Kościół w Polsce i na świecie ma większy problem, niż "kler"

Trzeba odróżnić przyczynę od skutku. Miałem zacząć od tematów drobniejszych, by dojść do poważniejszych, zresztą wg zasady hipermarketów.

Zorganizowany ruch ateistyczny jest łączony z tzw. ruchem encyklopedystów, który odrzucał wiarę. Pomińmy to, bo 200 lat później, po I wojnie światowej, powstały dwa lewicowe totalitaryzmy, faszyzm i bolszewizm. Faszyści ponieśli klęskę w II wojnie światowej, a pozostały państwa bolszewickie, „uszczęśliwiające” ludzi komunizmem. Komuniści stawiali w centrum swą ideologię i z niej wywodzili wszelkie prawa, swoistą moralność i podporządkowanie jednostki woli ogółu. A ten ogół/lud jest głupi – jak sami głosili – więc jedynym ważnym głosem był głos elit, przywódców. Kościół głosił i nieustannie głosi wolność jednostki, godność człowieka i uniwersalną moralność wywodzącą się z DEKALOGU.

Samo to wystarczyło, że Kościół został uznany za wroga, który jest w stanie zniweczyć dążenia komunistów do zniewolenia człowieka i który należy bezwzględnie zniszczyć. Już w latach trzydziestych w USA, pani Belli Dodd, należąca do elity Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych w latach 1927-1949, w 1953 roku zeznając pod przysięgą w Senacie USA przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej powiedziała: „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi” (artykuł:https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/414649-smarzowski-czuje-sie-osaczony-kosciolem-dlatego-zrobil-kler). jeśli ktoś obserwuje wydarzenia w Watykanie i informacje o tzw. czarnej mszy (szatanistyczna) w Watykanie, to naprawdę jest groźne.

Jak sądzisz Szanowny Czytelniku, czy w PRL nie czyniono analogicznie? Proszę zauważyć, że V kolumna komuny w III RP była wystarczająco silna, aby zablokować lustrację. Nie spadła ona z Marsa, ale była ugruntowana w całym przekroju hierarchii. W Polsce, całe szczęście, sytuacja jest dużo łatwiejsza niż na świecie, bo mamy dostęp do materiałów UB-ecji i innych antypolskich służb. Zwróćmy uwagę na tych hierarchów KK, którzy zaciekle atakują PiS, partię opowiadającą się za lustracją, także w Kościele. W tym kontekście te ataki są zrozumiałe.

Na czym miałaby polegać „krecia” robota V kolumny/komunistów w KK? Takie „krety” mogą i zapewne to robią, tuszują różne patologie, awansują niegodnych kapłanów, spychają na margines, albo wręcz eliminują kapłanów wiernych KK. A może przypomnieć, jak traktowany i jak tępiony był Święty Jan Paweł II?

Film /ateistyczna agitka/gniot„kler” pogrąża kapłanów, którzy porzucili stan kapłański.
Nie można powiedzieć, że KK nie robił nic, aby takie niegodne osoby usunąć ze swych struktur. Kościół, jak to ma w zwyczaju, działa dyskretnie i nic nie wiadomo, co i jak robi. Jeśli ksiądz poznał kobietę swego życia i dla niej przestał być kapłanem, sprawa jasna. Ale jest cała grupa takich, którzy przed rodziną i znajomymi podają wersję, że odeszli, bo nie takiego chcą Kościoła. A co, jeśli ten Kościół powiedział, że nie ma w nim miejsca dla pedofilów, homoseksualistów … itp. patologii? Mają oni problem, bo takie pytanie będzie naturalne. Nie, nie oskarżam, ale pytanie może, choć nie musi, być uzasadnione.

Czym jest homoseksualizm?
Lewactwo usiłuje wmówić ludziom, że to coś naturalnego. Religia, Chrześcijaństwo, że jest to grzech sodomii. A skoro grzech, to choroba duszy. Kościół jest wygodnym miejscem, gdzie można tę sodomię uprawiać dyskretnie, a do tego mieć duży dostęp do dzieci i mamy gotową receptę na pedofilię. To wszystko jest możliwe, ale musi być kuratela hierarchów, czyli wyżej wspomnianej V kolumny komunistów w KK. Mimo wszystko pamiętajmy, że jest to choroba, nie można ludzi chorych napiętnować i jeśli taką sodomię uprawiają z podobnymi sobie, z osobami dorosłymi, cóż ... Problem, gdy są to nieletni - tych należy bezwzględnie rugować ze stanu kapłańskiego, wraz z "kryjącymi" ich hierarchami, plus inna odpowiedzialność przewidziana prawem.

Film typu: "kler" mógł nazywać się „nauczyciel”, „lekarz” i wiele innych profesji, gdzie jest dostęp do dzieci, a do młodych chłopców w szczególności. Może ktoś pamięta aferę chóru ”Słowiki"? A może psychologa o międzynarodowej renomie, biegłego sądowego w sprawie patologii wśród dzieci? Wszędzie znajdziemy margines, jak ten w filmie „kler”, ale dla komuchów i wszelkiego lewactwa, to KK jest najgroźniejszym wrogiem, którego należy zniszczyć i nie oczekujmy, że tacy "Smarzowscy" nakręcą filmy o wyżej sugerowanych tytułach. Stąd nagonka w lewackich mediach na Kościół i na religię.

Przyczyną są komuniści w szeregach KK, a skutkiem patologia, za którą oni odpowiadają.

A sam Smarzowski, wojujący ateista, który, jakby mógł, zakazałby nam krzyży przy drogach, na Kościołach, kalendarzy z Papieżem, modlitewników.

Atakuje się KK, ale spójrzmy na przestępstwa seksualne w krajach protestanckich, w Niemczech, Szwecji, UK, a także w ateistycznej Francji (por.: https://www.euronews.com/2017/11/24/which-eu-countries-have-the-highest-rate-of-sex-crimes- ) - oficjalne dane eurostatu. Ten poziom przestępczości na tle seksualnym jest zdecydowanie niższy w krajach katolickich i to, pomimo, zalewu demoralizujących mediów z Zachodu.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika piastolsztyn

10-10-2018 [21:56] - piastolsztyn | Link:

Catharsis (oczyszczenie) KK w Polsce nastąpi po przeprowadzeniu lustracji. O tym powinni pisać i mówić Polacy, głównie publicyści. Do tego należy usunąć polskojęzyczne media, niemieckie w pierwszej kolejności.

Obrazek użytkownika angela

11-10-2018 [11:02] - angela | Link:

Dekomunizacja, to duzy problem nie tylko w Kosciele. 
Potrzebna jest dobra ustawa. Pierwszym krokiem, wydaje mi się,  pownno byc ujawnienie się tych ludzi. Powinni uderzyc sie w piersi i przyznac, w mysl " Moja wina, moja wina moja bardzo........"
Wielu mogło zawrócić, opamietac się i nie szkodzic.
W Kosciele natomiast, wielu moglo sie nawrocic, bo Duch Św. dziala.
Dlatego na początku samoujawnienie.
Jezeli tego nie zrobia, potrzeba szczegolowej lustracji, bo szkody jakie wyrzadzaja Kościołowi sa wielkie.
Najbardziej szkoda wspanialych kaplanow, misjonarzy, ktorxy zycie narazaja dla Chrystusa,  bardzo wielu zginęło. 
Nie moze caly Kościół cierpieć,  przez kilka czarnych owiec.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

11-10-2018 [11:42] - piastolsztyn | Link:

Szanowni Czytelnicy. Gest Rejtana w tych okolicznościach będzie bezskuteczny. Atak wyprowadzony z szamba należy doń zawrócić. Należy wskazać na sprawców, na V kolumnę lewactwa i niech się oni z tego szamba tłumaczą. Bez lustracji tego nie zrobimy. Druga sprawa, pogonić niemieckie media z Polski

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-10-2018 [23:31] - Roz Sądek | Link:

Podobno, - podobno, gdyby przeprowadzić lustrację wszystkich grup zawodowych, to czystych,  można by było policzyć na palcach. Podobno.
Niby czemu zaczynać od Kościoła. Może najpierw pisarzy, albo elektryków, albo sędziów. A moźe nauczycieli? Czemy Szanowny Pan wskazuje na księży. Bo to oni robią w kraju najwięcej szkody?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2018 [04:33] - Goral Supreme | Link:

Podpisuje sie pod tym co pan napisal dwoma rekami !
Niemniej musze zauwazyc ,ze nie tylko Komunistyczna ideologia jest rezultatem.Zapomnial pan dodac ideologie Germansko-Faszystowska na bazie Ideologicznej Hegla...
To wlasnie Faszyzm I jego Germanska Ubermansch Ideologia dala podwaliny do rozkwitu Sowieckiej mentalnosci..
To Germano-faszyzm jest rowniez zrodlem Amoralnych mutacji ideologicznych jak ruch np.Hippie,Neoliberalizm,wspolczesny "Feminizm",Gender  I podobne na przestrzeni okresu powojennego....
Odrzucenie Moralnosci wyplywajacej z Dekalogu przeklada sie na  deprawacje I wynaturzenie osobowosci indywidualnej I zbiorowej..Co w dluzszym okresie czasu wplywa na totalna Degrengolade  i rozpad Kulturowy , Narodowy..Narodowa etnicznosc i Kultura to jedyne spoiwo dzieki ktoremu istnieja panstwa..
Skutki braku powyzszych mozemy obserwowac obecnie w Europie Zachodniej,ktora jak antyczny Rzym czy Bizancjum idzie w kierunku samo-anihilacji ..
Warto rowniez wspomniec ( co zauwazyl wczesniejszy komentator) ,ze analiza tych zjawisk powinna dotyczyc ( a moze przede wszystkim ) srodowisk zawodowych w Polsce..
To wlasnie one sa GLOWNYM zrodlem nowotworu Amoralnosci ,ktory toczy Polskie zycie spoleczne oraz  wzajemne stosunki i relacje spoleczno-polityczne.
Panska refleksja jest waznym i potrzebnym glosem.W "oceanie bitej piany" ktory zalewa NB Pzdr.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2018 [04:39] - Goral Supreme | Link:

W kontekscie "Kosciola" nalezy pamietac ,ze o  jego jakosci decyduje NASZA jakosc indywidualna...Bez ryzyka mozna stwierdzic,ze jaka jakosc  kongregacji taka jakosc Kosciola...
Jakze musi byc "smutno" Chrystusowi ,ktory widzi swoj Kosciol pograzajacy sie w Amoralizmie...
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

11-10-2018 [07:45] - piastolsztyn | Link:

Widzę próbę komentarzy ad absurdum, ale darujmy sobie odpowiadanie. Niektórzy są tu służbowo.
Wyrwać bolszewickie chwasty, może w końcu dopadnie ich kara za gwałcenie i molestowanie dzieci. Pan żniwa przyjdzie na końcu dziejów, ale my żyjemy tu i teraz, nie możemy czekać, aż chwasty zniszczą Kościół Święty.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

11-10-2018 [13:38] - Roz Sądek | Link:

Szanowny Panie, gdyby choć pobieżnie znał Pan historię instytucji, z której chce Pan wyrywać chwasty, to pewnie by się Pan w ten sposób tu nie produkował. Zapewniam Pana, - skoro Pan tego nie wie, że w każdym stuleciu, ba, w każdej dekadzie historii Kościoła istnieli nie tacy uzdrawiacze. Płomienni, działający zawsze w imieniu Pana oratorzy. Kto szanowny Panie będzie wyrywał z kościoła chwasty? Noo, Pan i jeszcze kto? Jak Pan uważa, jak się dobierzecie i kto wskaże sprawiedliwych do plewienia?
Chwasty Szanowny Panie wyrywano w historii ludzkości wielokrotnie, nie tylko z Kościoła, ale z całych społeczeństw, niech więc da mi Pan wiarę, - nie jest Pan prekursorem tego typu ozdrowieńczych propozycji i apeli. Co do frazy "Widzę próbę komentarzy ad absurdum, ale darujmy sobie odpowiadanie. Niektórzy są tu służbowo" to również nic nowego, - ba, klasyka. Jak już się dobierzecie ideowo, to przecież nie po to, by z kimś dyskutować.
Proponuję:
1. Odłożyć na bo Kościół, a wziąć w usta kawałek chleba.
2. Uwierzyć, że jakby tylko Pan Bóg chciał, to zrobiłby w Kościele (i na ziemi) porządek w kilka sekund (to trzeba zrozumieć najsampierw)
3. Skupić się na hobby, przez tydzień nie czytać gazet, nie oglądać telewizora i nie włączać komputera
4. Spróbować pojąć, że Pan Bóg stworzył kościół hierarchiczny, w którym wierni mają swoje miejsce, ale ich pozycja w tej hierarchii jest na zawsze ustalona.
Mam jeszcze parę punktów, ale boję się, że napisanie ich tu, odniesie odwrotny od zamierzonego skutek.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

11-10-2018 [14:21] - piastolsztyn | Link:

Jakoś znam historię Chrześcijaństwa i KK. Różne były problemy, ale w KK nie było wówczas V kolumny. Lustracja, to ujawnienie prawdy. Nikt nie powiedział, że wszem i wobec, ale wezwanie konkretnych osób na dywanik. Zapobiegłoby to szantażowi. Prawda jest ważna, bo Jezus jest Prawdą. Nie można żyć w zakłamaniu. KK poradzi sobie z pedofią i z homoseksualizmem, ale musi że swych szeregów pozbyć się agentów środowisk lewackich i homoseksualnych, a tego bez prawych hierarchów nie dokona. Nie jestem drugim Lutrem, czy innym uzdrowicielem. Powołuję się na PŚ i na wyrzucenie chwastów. Znam historię i wiem, że bez catharsis, czyli lustracji się nie obędzie. Zaufajmy naszemu Panu, Królowi Polski i Wszechświata. Ale proponuję co innego, co z szamba wyszło, niech doń wróci, czyli do lewactwa.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

11-10-2018 [14:42] - piastolsztyn | Link:

Dodam jeszcze, że co innego TW złamany przez służby bolszewii, a co innego agent z rozmysłem wyprowadzony do KK, aby jątrzyć, niszczyć, szpiegować. Tych należy wywalić natychmiast, po ujawnieniu tego faktu. Ujawnieniu, czyli udokumentowaniu. Nie TW mam więc na myśli, bo w ich przypadku ujawnienienie i szczera rozmowa uchroniłaby przed szantażem tych agentów i bolszewii z zewnątrz

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2018 [22:16] - Goral Supreme | Link:

..."Niektórzy są tu służbowo.Wyrwać bolszewickie chwasty "
Hmmm Tak wiele ma pan do powiedzenia o Dekalogu..a tymczasem 8 przykazanie "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" najwyrazniej nie jest panu znane..
Tak latwo przyszlo panu osadzic , oskarzyc,pomówic I  zniesławic..Czy aby napewno jest pan czlonkiem,tego samego Kosciola Chrystusa w ktorym ja jestem ?,,..
.." komentarzy ad absurdum"...powiadasz pan..Kolejny osad na dodatek naprawde :ad absurdum'..
Moze moja czy innych interlekutorow opinia nie przypadla panu do gustu...Ale uzurpowanie sobie monopolu na prawde na poziomie "ex catedra" zakrawa na smiesznosc..
aby nie nazwac tego pycha..
Pozwala pan sobie na tak frywolne osady..wiec przypomne panu :
1)Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37
2)Jakub napisał: „A ty kimże jesteś, byś osądzał bliźniego?” (Jk 4, 12).
 3) Paweł: „Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę?” (List do Rzymian 14, 4).
Moze to pana otrzezwi I spowoduje refleksje..

Obrazek użytkownika angela

11-10-2018 [08:19] - angela | Link:

Komuna instalowala swoich  ludz w seminariach,   jako wtyczki, do kontrolowania sytuacji w Kosciele, Teraz ci ludzie sa juz proboszczami, biskupami, arcybiskupami.

To samo robili  i robia homoseksualisci, pedofile, zeby nie tylko wyżyć sie seksualnie, ale niszczyć kler, opinie o ksiezach i zachwiac opine o duchowienstwie i Kosciele.
Wpuscic homo..... do seminarium, to jak wpuscic mężczyznę do zakonu zenskiego.
Pan Smarzowski wypuscil paszkwill Kler, tylko ze pan reżyser,  dobrze wie, ze to NIE KSIEZA I PEDOFILE  są HOMOSEKSUALISTAMI tylko PEDOFILE I HOMOSEKSUALISCI " KSIĘŻMI ".
Ludziom przekazuje sie to co chce, bo w tym celu ten gnoj sie tworzy, i pracuje antykoscielna propaganda.
Ludzie powinni rozeznawac, kto mowi.!!
Nie mozemy spodziewac sie prawdy od ludzi, ktorzy caly czas walcza z polskim Rzadem i Kosciolem. 

 

Obrazek użytkownika xena2012

11-10-2018 [08:20] - xena2012 | Link:

Wystarczy podac jak niszczy się Kościół za pomocą nieprawdziwych pomówień na przykładzie ,,sprawy'' ks.Bużana ze wsi Bojany.Nie jest on żadnym koscielnym dostojnikiem,ot wiejski ksiądz ,społecznik oskarżony o molestowanie piętnastolatki .Nieważne,że nagrano tę dziewczynę chwalącą się jak ona jej rodzina sprytnie  ,,załatwiła ksiedza'' kompletnie niewinnego.Zadziwiajace,że nagranie zgineło w prokuraturze a księdzu zasadzono wypłate odszkodowania w wysokości 370000 zł.Tak więc uderzenie w Kościół idzie również oddolnie.To nie tylko filmy -paszkwile ,ale wyzywanie i atakowanie księży na ulicy ,podpalanie,niszczenie własności koscielnej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-10-2018 [16:31] - Imć Waszeć | Link:

Po to się tworzy hołotę, żeby wtykała komuś palce w oczy. W czasie wojen partyzanckich, głównie w dżunglach, powstała taka strategia, żeby nie zabijać tylko ranić. Czyżby się jakieś współczucie w ludziach odezwało? Nic bardziej mylnego. Po prostu oddział na własnym terenie jest trudny do wytropienia, a z rannym ma tylko wieczne użeranie. Rany ropieją, gniją, wchodzi gangrena, ranni zużywają środki medyczne, rannego trzeba nosić, spada mobilność, żołnierze widzę w oczach rannych beznadzieję, wreszcie może zostać podjęta decyzja o dobijaniu swoich, co straszliwie niszczy psychikę, poczucie wspólnoty i zaufanie do innych członków oddziału. Czyste diabelstwo wymyślone w sztabach. To samo realizuje się dziś, tylko innymi środkami. Teraz zakaża się umysły ludzi i kraj, muszący "nosić" i "leczyć" ogłupionych prawie się nie rozwija a morale spada. To mamy na ulicy. Dobijemy swoich, a już nigdy nic w kraju nie skleimy. Sztab z Niemiec i Rosji to dobrze wie.

Obrazek użytkownika xena2012

11-10-2018 [17:30] - xena2012 | Link:

Jakoś holoty nie interesuje problem pedofilii w Słupsku oraz ukrywanie tego procederu przez prezydenta Słupska Biedronia.Bedzie zakładał nawet partię,kandydował na prezydenta,czyli jak widać pedofilia czy jej zatajenie nie jest żadnym grzechem a nawet prowadzi do kariery.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

11-10-2018 [17:57] - piastolsztyn | Link:

W komentarzu wyżej rozróżniłem TW od agentów wprowadzonych z zewnątrz i udających kapłanów. TW można szantażować i wezwanie na dywanik i rozmowa uchroniłaby przed ewentualnym szantażem. Wyeliminować należy funkcjonariuszy bolszewii, którzy na rozkaz udają kapłanów i pielęgnują patologię, wspierają awanse kapłanów niegodnych. Sami, zazwyczaj takich czynów nie popełniają, bo tego bolszewiccy przełożeni im zakazali