CZY MICHALKIEWICZ?

CZY MICHALKIEWICZ ?  - z pewnością to nie Michalkiewicz  odkrył, że w Polsce od 1944 żyje polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza, co ostatnio sugerował gorylisko. Ten ponury stan rzeczy odkryli  Polacy mordowani w latach stalinizmu i dlatego uciekali na Zachód ( jak tylko się dało), a kolejne fale tej emigracji trwały do końca PRL-u, zwłaszcza po roku 1981. Nie jestem tu wyjątkiem. Bo Polacy nie chcieli żyć pod reżimem peerelczyków.  Michalkiewicza jeszcze nie było na świecie , gdy oddziały UB i MO rozbijały wiece PSL-u i mordowały działaczy tej partii ( w sumie 118 zabitych), w więzieniach przebywało ponad sto tysięcy osób, korpus KBW likwidował opór patriotów w lasach. Tak powstawała „demokracja ludowa”, de facto sowiecka.  UB to przecież rosyjska oprycznina, przeniesiona nad Wisłę. A Michalkiewicz urodził się już po wyborach sfałszowanych 19 stycznia 1947 roku, które ustanowiły dyktaturę owej „polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej”, a zatem Polacy sami się przekonali kto dorwał się do władzy w Rzeczypospolitej. Nie musieli czekać na felietony Michalkiewicza, a zwłaszcza na tekst „III RP jako organizacja przestępcza”  - ogłoszony w r.2008, a więc za rządów Donalda Tuska i jego skorumpowanej koalicji PO-PSL.  Michalkiewicz jest jednym z najbardziej przenikliwych obserwatorów polskiej rzeczywistości i jego wyboru felietonów pt. „Polska droga do zniewolenia” ( W-wa, 2013) pominąć nie można. Te polityczne „gawędy” czyta się też doskonale. Rację ma natomiast gorylisko, że Michalkiewicz i Legutko doszli do podobnych wniosków niezależnie, choć wyższość analizy „narodu” peerelczyków w wydaniu prof. Legutki jest bezsporna i o wiele szersza. Obaj przypomnieli Polakom, kto ich zniewolił i z czyją pomocą. Michalkiewicz ponadto nie zawłaszczył neutralnego terminu profesora Legutki ( peerelczycy) i nazywa rzeczy dosadniej, np. „...wspólnota rozbójnicza”, pisze też otwarcie, że „...w Polsce trwa jeszcze wojna z siłami bezpieczniackimi, które przejęły władzę w stanie wojennym i do tej pory nie chcą jej oddać. Platforma Obywatelska została wyznaczona na pierwszy oddział szturmowy w tej wojnie, wystawiony przez bezpieczniacką soldateskę”.  Ergo, wspólnota rozbójników ( a ma wsparcie światowego lewactwa) dalej destabilizuje Polskę, szczuje jakichś UB-ywateli RP, kodowców i Nowoczesną. I rację ma też gorylisko, że niestety fakt tej antypolskiej dywersji z trudem przebija się do świadomości Polaków. Może wynika to z tego, że – jak pisze Michalkiewicz w felietonie „Powtórka z Ezopa” – Polacy są narodem łagodnym, a niektórzy nawet twierdzą, że safandulskim. Oczywiście to żart felietonisty, wystarczy wspomnieć opór Armii Krajowej, a potem Żołnierzy Niezłomnych.
        A długi komentarz Lektora do mojego wpisu „Antypolskie hordy” przynosi cenne i jakże aktualne uzupełnienia na temat skorumpowanej materii  tzw. III RP. Tak to niestety wygląda, w dodatku nielegalne fortuny oligarchów powstawały często  za parawanem samorządów. Roboty jest więcej niż w stajniach Augiasza. Ale myślę, że pesymizm xeny2012 jest przesadzony, a nawet ahistoryczny, bo to PRL jest jednak formacją spadającą do popielnika dziejów, chociaż jej agonia ( hamowana przez różnych eskulapów)  opóźnia powstanie III RP. Arogancja przesłuchiwanych w komisjach śledczych afer wynika zaś z tego, że nadzieja umiera ostatnia, a oni czepiają się myśli o obaleniu rządu PiS-u. Do czego nieraz wzywał były „trybun ludu” Wałęsa ( a od 1992 namiestnik układu ), albo szef piątej kolumny w Polsce, niejaki Adam Michnik ( z rodziny katów!), właśnie ponownie pomstujący przeciwko PiS-owi na jakimś sympozjum w USA. Do rządów w Polsce dalej pchają się sukcesorzy opryczniny ???

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2018 [09:03] - xena2012 | Link:

ozwolę sobie nie zgodzic się z Autorem odnośnie oceny zachowań przesłuchiwanych na komisjach śledczych.Ich arogancja nie wynika z chęci obalenia ustroju w taki sposób jaki reprezentują tylko świadczy o niezachwianej pewności siebie.Oni wiedzą,że za nimi stoją różne potężne siły.Zamiast odpowiadać na pytania z powagą i na temat przesłuchiwani urzadzają żenujące show złożone z kłamstwa,chamstwa i ironii.To przecież dzije się na oczach społeczeństwa w którym kiełkuje pesymizm , obojętność.i strach ,żenic sięjuż nie da zmienić.

Obrazek użytkownika Valdi

10-09-2018 [17:04] - Valdi | Link:

Pani Xeno
W społeczeństwie nic nie kiełkuje. A pesymista to optymista-realista.
Zachowanie przesłuchiwanych jest zaś jedyną opcją która im została - i to raczej rozpaczliwą opcją. Co wcale nie znaczy że nie mówią poza protokołem.

Obrazek użytkownika Czesław2

10-09-2018 [16:00] - Czesław2 | Link:

To też jeden z aspektów, i to ważny, który powoduje, że mój optymizm co do tego, czy się coś zmieni maleje.
https://dorzeczy.pl/kraj/76625...

Obrazek użytkownika Czesław2

10-09-2018 [16:13] - Czesław2 | Link:

To też chyba prawda?
https://nczas.com/2018/09/10/i...

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-09-2018 [21:30] - Marek1taki | Link:

Też mnie to uderzyło. Powtarzamy cudze błędy zamiast się na nich uczyć.
PiSowi szybciej idzie psucie państwa niż jego naprawianie.

Obrazek użytkownika xena2012

11-09-2018 [10:39] - xena2012 | Link:

Nie tylko Panią/Pana uderzyło.Coraz częściej powtarzają się pytania internautów zaniepokojonych widokiem narastające liczby imigrantów w Polsce.Na te pytania rząd w ogóle nie odpowiada co świadczy o braku transparentności w działaniach.Jedynie posłanka Sobecka wystosowała interpelację w tej sprawie. Mówi się o otwarciu Polski na Filipińczyków ale nikt nie podaje o jaką liczbę chodzi co rodzi plotki o 10mln sprowadzanych imigrantów.Słyszymy tylko że to pracownicy bez prawa stałego zamieszkania w Polsce ale do tej pory nikt w pracy ich nie widział. Uniki które robi rząd niestety budzą coraz większą nieufność. 

Obrazek użytkownika krystal

11-09-2018 [13:48] - krystal | Link:

A teraz proszę pomysleć: Dla jakich to rodzin przygotowuje się (kosztem zadłużania nas) mieszkanie+, 500+ itp? Dla Pana? Dla Pańskiej Rodziny? Trzeba być mocno poniżej średniej (najlepiej na socjalu) i mieć z ósemkę dzieci oraz parę żon, aby mocno skorzystać najlepiej leżąc brzuchem do góry.