ABDYKACJA DUDY

ABDYKACJA  DUDY – zaprzysiężony kiedyś na prezydenta III RP Andrzej Duda od kilku miesięcy jakby spuścił z tonu i woli być tylko prezydentem PRL-bis...to rodzaj abdykacji! Z pewnością mu łatwiej, unika wtedy trudów konfrontacji ze skamielinami dawnego ustroju, zwłaszcza z KRS ( podrzuconym jeszcze przez Jaruzelskiego )...Nie narazi się aferałom i gangsterom, tym bardziej że właśnie zaprosił ich opiekuna – imć  Tuska - na święto aż Niepodległości!  Wolta niebywała, mają też być Bolek i Olek, może nawet Gajowy ? To pewnie przyszli kapłani nowej partii Gowina „Porozumienie”, którzy już puszczają do siebie perskie oko...Prezydent Duda brata się też z korporacjami, nie z obywatelami, którym obiecał reformę państwa, i cacka się z kastą nadzwyczajną. Czy naprawdę nie uda się więc naprawić wymiaru „niesprawiedliwości” ? Tracimy nadzieję, jeżeli taki Tusk ( co kiedyś trzymał parasol ochronny nad aferałami ) ma znowu promować „nienormalność” i to w Dniu 11 Listopada !?  Czy Duda zapomniał, że Tusk był reżyserem smoleńskiej rzezi i ściskał się z Putinem, gdy szczątki 96 ofiar leżały w błocie, a Rosjanie okradali zabitych z telefonów komórkowych i portfeli ? A potem oddał śledztwo Rosjanom! I dziś Tusk jest osobą indagowaną w prokuraturze, z tych wszystkich powodów nie nadaje się na mentora polskości i niepodległości! Tym zaproszeniem ( choć wymuszonym)  Duda niejako rehabilituje obelżywą maksymę Tuska, że polskość to nienormalność! I jakby inicjuje kampanię wyborczą kontrowersyjnego Donalda, bo sam przeczuwa, że nie ma już szans na drugą kadencję...A kogoś polecić musi, z woli układu. Ale taka kandydatura i tak jest spalona, a takie polecenie tylko jej zaszkodzi.
     Piszą już blogerzy ( np. Szlachtowicz), że prezydent Duda splunął nam w twarz, a Krzysztofjaw apeluje „Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!” ( naszeblogi.pl, 10-11-17)...ale czy to wzruszy serce PADA ? Od kilku miesięcy stale pokazuje, że republikę kolesiów stawia wyżej, ponad aspiracje obywateli i ze wszech miar słuszną misję rządu PiS-u. Hamuje naprawę Rzeczypospolitej, widocznie łatwiej i wygodniej jest być prezydentem tylko PRL-bis i po tej abdykacji-degradacji Duda czuje się doskonale, a ochronę reliktów dawnego systemu i oportunizm uznał za główny „motor” dudaizmu.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

11-11-2017 [07:42] - angela | Link:

Zdrajcow sie nie zaprasza, kim by nie byli, i zadne prawo i tradycje wobec nich nie obowiazuja.
Bo oni prawo juz dawno po stokroc zlamali.
 

Obrazek użytkownika OLI

11-11-2017 [09:03] - OLI | Link:

Absolutnie genialny w swej prostocie komentarz Ryszarda Makowskiego:
"Pałac prezydencki znalazł się pod taką presją prawicowego elektoratu, że musiał wykonać piarowski manewr oswabadzający.(...)
W Pałacu chyba zrozumiano, że nastąpiła kumulacja zdarzeń nie do zaakceptowania dla wyborców Andrzeja Dudy i chyba na poważnie zaczęto się obawiać wygwizdania albo wybuczenia prezydenta podczas jutrzejszych uroczystości. Ktoś postanowił „spuścić powietrze” i najprawdopodobniej dlatego nastąpiły ustępstwa w kluczowej kwestii wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa.
I pomyśleć, że mogłoby to się nie wydarzyć, gdyby nie Donald Tusk, który dumnie sobie stanie na trybunie obok prezydenta Andrzeja Dudy.
Niby nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ale jeśli tak ma wyglądać polityka pana prezydenta i jego doradców to dobrze to nie wróży na przyszłość, bo Donald Tusk może nie zawsze mieć czas przyjechać."

https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika Ptr

11-11-2017 [11:03] - Ptr | Link:

 Tusk poklepie Dudę po plecach - za ostatnią decyzję Dudy w sprawie umożliwienia reformy KRS, aby była z woli suwerena. To właściwy przykład pojednania.:)

Obrazek użytkownika GAZOSTAN

11-11-2017 [09:53] - GAZOSTAN | Link:

W takim razie powinien zaprosić i władymira

Obrazek użytkownika Głowacki Sławomir

11-11-2017 [11:02] - Głowacki Sławomir | Link:

Tak ,już jakiś klasyk powiedział że polski naród jest wspaniały i tylko przywódców ma podłych...

Obrazek użytkownika OLI

11-11-2017 [13:16] - OLI | Link:

Jerzy Targalski :

Dr Jerzy Targalski dla Frondy: Suweren powinien tupnąć nogą
http://www.fronda.pl/a/dr-jerz...

Tzw. prawicowe media zostały napiętnowane za publikacje krytyczne wobec Dudy i jak jeden mąż rzuciły się do chwalenia.
Targalski na to nie poszedł.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-11-2017 [16:27] - zbieracz śmieci | Link:

To prawda .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-11-2017 [16:25] - zbieracz śmieci | Link:

Według pałacu on sie zgodził na zapisy prawie takie jakie miał PIS w sprawie KRS ale postawił jeden warunek ,opozycja powinna miec prawo wyboru swoich sędiow do KRS o ile bedzie tego chciała[nie podano ilu ma mieć].Rozumiem ,że teraz czas na powołanie spec komisji wśród totalniaków w skład której wejdą już skazani ,ci co maja zarzuty oraz ci którzy ich sie spodziewają.
To może potrwać bo swoich bedą mieć chcieli pospolici bandyci ,zboki i inni kajdaniarze a innych zdrajcy i ci od przewałów gospodarczych chociaż mafiosi mają wiele wspólnego z tą drugą kriszą tzw.białych kołnierzyków.
Lokatorowi czasowemu pałacu trzeba przypomniec ,że dał słowo realizowania tego co mówił przed wyborami i było dokładnie to czego chciał PIS a gdyby mu sie nie udało miał zwolnic stanowisko ale wiara w jego słowa znikneła trzeba mu w tym pomóc bo inaczej prawie jeszcze trzy lata szarpaniny .
Czytał "wesele" i chyba wie jak bardzo dotycza jego słowa wieszcza"Miałeś chamie złoty róg a teraz ostał ci sie jeno sznur" ...!

Obrazek użytkownika Dorota M

11-11-2017 [17:34] - Dorota M | Link:

Ten kompromis, to głównie ze strony PIS. Wybór sędziów KRS wiekszość sejmowa 9 :opozycja 6, to żaden kompromis ze strony prezydenta, bo w KRS oprócz 15 sędziów, będzie tylko 4 polityków ZP, a reszta 6 osób z opozycji, kasty i od prezydenta. W sumie przewaga sejmowej wiekszości to tylko 1 osoba z opcji dobrej zmiany. Jeżeli go nie bedzie z jakiś powodów, inicjatywa należy do starych sędziów komuchów, których zapewne wybierze opozycja. Niezależnie od tego presja na tę niewielką wiekszość sędziów ze strony kasty będzie tak wielka, że wcale nie wiadomo czy sie nie ugną przy ważnych decyzjach. Ponadto typowanie przez rózne środowiska sędziów odbywać sie będzie miesiącami, a chyba w grudniu ma nastapić wymiana sędziów KRS. PIS musi robić dobrą minę do złej gry, bo inaczej w ogóle nie będzie reformy. Prezydent profilaktycznie w sypiących sie z rękawa wywiadach kłamie,że opóźnienie reformy sądów jest z winy PIS. Chyba nikt nie jest na tyle ślepy, żeby w to wierzyć. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-11-2017 [20:13] - zbieracz śmieci | Link:

Jesli wierzy w sondaże dające mu 74 % poparcia to jest na dodatek ślepy bo jak wyglada poparcie to miał okazje przekonać sie w Wodzisławiu Śląskim gdzie na spotkanie z nim nie tak dawno przyszła garstak ludzi zapewne spędzona przez burmistrza i na rozkaz zamachała papierowymi flagami i nie pomomogło szczucie Ślązaków na Polskę  bo nikt na takie gadanie nawet nie zareagował ,dzis sytuacja powtórzyła się w Stalowej Woli ,spedzik ,papierowe chorągiewki w góre jak na rozkaz i mdłe oklaski a przeciez przed wyborami przychodziły tam tłumy z autentycznym poparciem.
Dzisiaj w swoim rannym przemówieniu nawiązując do roku 1918 wspomniał ,że nie zgadzali sie politycy w wielu sprawach ale sie szanowali i nie wspomniał ot tak sobie ale domagał sie tego samego dla siebie .Jest różnica bo poglądy polityczne można mieć różne  i mieli rózne ale łgarstwo ani zaprzaństwo nigdy nikomu na sucho nie przejdzie i wtedy też by nie przeszło.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

11-11-2017 [17:46] - Starszy Młotkowy | Link:

Jakże to tak: nie tak dawno temu Baterowicz namaścił PAD-a tchnieniem Ducha św. (potem nawet napisał do tegoż Ducha list otwarty!), a teraz od czci i wiary go odsądza za to tylko, ze zerwał się z postronka Kaczyńskiego, stale przez niego i jego akolitów upokarzany i nie chce już być nocnym notariuszem? Nie bój się,Baterowiczu, nie bój: za wielokrotne złamanie konstytucji (przy okazji niszczenia TK), której PAD jest z jej mocy strażnikiem, i tak stanie on przed Trybunałem Stanu, zresztą nadprezes też go tym postraszył. 
Wszelkie idiotyczne bzdety zwykle przez Baterowicza wplatane w jego tekścidła, bije tym razem ten oto fragmencik:

(...) Tusk był reżyserem smoleńskiej rzezi i ściskał się z Putinem, gdy szczątki 96 ofiar leżały w błocie (...)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-11-2017 [20:52] - zbieracz śmieci | Link:

W mieście mówią ,że doamsuł i florentyna ulegli zniknięciu za brak wyników w agitce,uwazaj na siebie bo co niektórzy nie tylko musieli zwrócic kasę za brak wyników ale dodatkowo po pięc lat łagru .Dla mnie to mozesz dostac i dychę ale zastanawia mnie brak kadr bo po tobie widać ,że siegają już po najgorszy sort.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

11-11-2017 [22:06] - Starszy Młotkowy | Link:

Jak zwykle u zbierającego wszelkie śmieci brak jakichkolwiek merytorycznych kontrargumentów zastępuje bełkot jakichś pseudo dowcipasów bez pointy i sensu - ot, taki śmietnik z gonitwą myśli..

 

Obrazek użytkownika Lektor

12-11-2017 [11:45] - Lektor | Link:

Bardzo merytoryczny komentarz o tobie młotek:  https://scontent.ftxl1-1.fna.f... 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-11-2017 [13:28] - Starszy Młotkowy | Link:

@lektor
Faktycznie: meritum godne  autora postu i jak zawsze to samo.

@ADMIN
Polecam wklejony po raz n-ty ten sam post tego użytkownika

Obrazek użytkownika gracz ogame

12-11-2017 [15:05] - gracz ogame | Link:

"Duda przeczuwa, że nie ma już szans na drugą kadencję" / Marek Baterowicz

Na jakiej podstawie miałby tak przeczuwać? Są na to jakieś badania/ sondaże pokazujące, że w wyniku podjętych przez Prezydenta decyzji jego poparcie spadło? Bo z tego co ja słyszałem wzrosło.

"Prezydent Duda splunął nam w twarz"

Powtarzając komentarz blogera jazgdyni - "Jak byś niemądry człowieku poszperał, to byś wiedział, ze prezydent rokrocznie zaprasza bylych prezydentów i premierów. Teraz, nomen omen, Tusk łaskawie stwierdzil, ze będzie obecny. I cała twoja filozofia psu na budę."

http://naszeblogi.pl/48632-zap...

A w następnych wyborach niech Prezes sam startuje i niech powie w kampanii, że Tusk nie może z polską flagą występować, że zamordowali i że będą siedzieć.
 

Obrazek użytkownika Dorota M

12-11-2017 [19:36] - Dorota M | Link:

Wstałeś lewą nogą panie gracz ogame i to dopiero o 15:00. Czep się tramwaj i daj nam spokój.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

13-11-2017 [02:19] - Starszy Młotkowy | Link:

@DorotaM
Co to znaczy po polsku "Czep sie tramwaj"? Może, że nie wolno komentować inaczej, niżby sobie to wyobrażała DorotaM, czyli zgodnie z zasadami TWA? Albo,że nie miała ona co napisać,bo zabrakło pomyślunku, więc byle co, byle było.