AUTORYTET Z LISTY AGENTOW?

AUTORYTET Z LISTY AGENTÓW ?
Nie można podważać dorobku naukowego pani prof.Jadwigi Staniszkis, ani jej imponującej kariery. Zniewalają. Do niedawna była  zwolenniczką PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, a o rządzie PO mówiła, że był najgorszym i najmniej kompetentnym rządem w historii Polski...I że PO jest partią quasi-skomunizowaną, a nie liberalną.
Były to wnioski oparte na obserwacjach z okresu kilku lat, więc rzetelne. Natomiast wolta pani profesor po zaledwie KILKU TYGODNIACH debiutu rządu PiS-u, który tak naprawdę jeszcze wcale nie rządzi, bo spotyka się z gwałtowną furią opozycji i złośliwą obstrukcją ze strony Trybunału Konstytucyjnego, jest niepoważna, bezpodstawna. Oto Staniszkis nagle zmienia front i broni Platformy, tej najgorszej formacji w dziejach naszego kraju! Czy nagle wyparowała inteligencja pani profesor ? Nie widzi, że PO ewidentnie wybrała sobie Trybunał jako narzędzie sabotowania prac Sejmu i rządu PiS-u, a zatem działa destrukcyjnie wobec całego społeczeństwa, bo tym samym chce torpedować misję rządu, który dla dobra narodu przygotował program reform. Staniszkis opowiada banialuki, że PiS pozbawia...godności sędziów Trybunału – jakby instrumenty sabotażu, a w ogóle byli partyjni i ubecy mieli jakąkolwiek godność! A do tego wybrani nielegalnie. Narzeka, że nie było... transmisji z obrad TK...Ale nie narzeka, że z zagranicznych podrózy Prezydenta Dudy TV dawała po 15 sekund... Wyraźnie nie lubi Prezydenta Dudy, nawet nie wypada przytaczać jej słów. Jej zdaniem Prezydent Duda jest też być może postacią...tragiczną!?  Tak nagle, u progu kadencji ??  O, czy przypadkiem to Staniszkis nie jest postacią tragikomiczną ? Niektóre komentarze internautów posądzają ją nawet o demencję...Ktoś napisał, że ma chyba rozrzedzenie mózgu albo że wygłasza opinie za garść srebrników...Kto wie, ostatecznie na liście agentów pani Staniszkis figuruje pod numerem IPN BU 00191/413. Tak, dwa zera wskazują, że była tajnym współpracownikiem. A układ postkomuny ( trzymający krzepko władzę ) dobiera sobie autorytety z takiej półki, to prawie żelazna reguła.
   Być może demencja kiełkuje, bo liczne sądy Staniszkis albo sobie przeczą, albo gubią się  w mało klarownym żargonie naukawym. Oskarża PiS o przyzwolenie na demontaż...zasad (??), a to przecież PO demontowała przez osiem lat państwo i praworządność!  Czy nagle olej wyciekł z głowy pani profesor ?   Nie lubi koncepcji państwa solidarnego, ba – kiedyś spłodziła wielce krytyczną książkę o Solidarności... Majaczy o jakimś „zacieśnieniu koncepcji legalności”, podczas gdy tzw. III RP musi najpierw pokonać kult bezprawia odziedziczony z PRL-u! Wypowiedzi Staniszkis dla „Wprost” ( 28.XII.2015), a potem dla Moniki Olejnik są niegodne, a czasem trącą jakby aberracją może wywołaną narkotykiem ? A na pewno nieznajomością prawa, gdy próbuje bronić warchoła Rzeplińskiego i jego „konstytucyjnej” krucjaty! Prezes TK brnie w toń nielegalności, sam sobie godność odbiera.
   Witkacy malował obrazy po zażyciu meskaliny, Staniszkis może połyka pigułki schettyny ? Nowy to narkotyk dla autorytetów z listy agentów słusznie ujawnionej kiedyś przez Wildsteina, a do której zbyt rzadko zaglądamy!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Szamanka

06-01-2016 [13:16] - Szamanka | Link:

Dobrze napisane!

Zaliczyłam Staniszkis do kołtunów, mających "zleconą" opinię na podorędziu, zawsze gotowych się podłożyć, byle dawało to szansę pokazania się w mediach. A Staniszkis ma parcie na szkło zupełnie niewspółmierne do własnej kontroli nad sobą.
Czyli lista kołtunów nam się rozwija!

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-01-2016 [16:17] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Szamanka
2016-01-06 [13:16]
**********************

Stefciu!

Rozczarowałaś mnie...zamiast sprawdzić w aktach IPN,to poparłaś tego kłamcę?!

Zamieściłem tu wyjątek z akt IPN,ale nadal NB rżnie głupa,zgłosiłem też tego autora do Morusa.

To jest skandal!!

Obrazek użytkownika Szamanka

06-01-2016 [17:25] - Szamanka | Link:

Mnie zupełnie nie interesuje, czy była TW.
Ale w czasie, kiedy PIS był w opozycji, a Staniszkis do TV nie zapraszała PO, zbyt chwiejna była, raz sprzyjała PiS-owi, to znowu odsądzała go od czci i wiary.
Nagle, gdy ją w mianowaniach pominięto, zmieniła kubraczek i krytykuje, krytykuje, wszędzie, gdzie zaproszą.
A na razie media zapraszają głównie przeciwników Kaczyńskiego. Profesor Staniszkis wykorzystuję swoją szansę.
Być może, ostatnią.

Stąd jej zachowanie nazywam kołtunerią. Dołączył do niej ostatnio Ziemkiewicz, bo Warzecha zawsze siedział okrakiem na barykadzie.

To dla mnie kołtuństwo, taki bieg w pościgu za "europejskością". Po drodze Polskę stracili z oczu.

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-01-2016 [19:45] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Szamanka
2016-01-06 [17:25]

Ja już na S24 zdiagnozowałem prof. Staniszkis...wszystkie jej wyskoki kladę na karb zaawansowanego wieku :-(

Ale nigdy nie pozwolę,aby nikczemnicy robili z niej TW,KO czy cos innego!!

Śledzę wpisy RAZ-a,Warzechy [jemu wpisuje na portalu Karnowskich kilka słów...raczej obelżywych],to drugi Janke,siedzi okrakiem na barykadzie i szuka konfitur.

Nie wiem o co sie pożarli J.Kaczyński ze Staniszkis,ale jej córunia u Petru...moze o to?

Prof. Staniszkis znam osobiście...z działalności w "S" i na uczelni...olbrzymia wiedza i znajomość tematów.

Wszelkiej pomyslności w 2016 i bez nerwów :-))

Patryk

Obrazek użytkownika Szamanka

06-01-2016 [20:33] - Szamanka | Link:

Mnie przestały dziwić wolty star(sz)ych ludzi, którzy sami nie zauważają, że świat ich wyprzedził. Oczywiście, zwracam uwagę i obserwuję tylko tych, z których intelektu korzystałam, których podziwiałam.
Wielu zachowało świeżość osądu, opiniują trafnie i z pożytkiem dla ludzi szukających odpowiedzi na pytania polityczne. Niestety, znaczną część, w tym szczególnie kadry naukowe minionej epoki, w rozmowach i felietonach wygłasza komunały zalatujące komuną, chcę pozostawić czas przeszły nietknięty, niewyjaśniony i najlepiej przenieśliby swoje tamte doświadczenia na dzisiejszy grunt.
I tak powstają paradoksy, nonsensy, skostniałe tezy, wg których właśnie opozycja chce kształtować społeczeństwo, budować państwo.
I jeszcze nazywają to nowoczesnością, Europą.
Że Europa w strukturach unijnych się nie rozwinęła, to wina jej skostnienia, przestarzałej dialektyki.
Zawsze, jeśli na początku założono dyscyplinę, a nie pragmatykę, jako broń zniewolenie narodów, ludzie przestają samodzielnie myśleć.
Dlatego niebezpieczni są wszelcy głosiciele tezy na Polskę, opartej tylko na zasadzie "Ja wiem najlepiej", jak czyni to profesor Staniszkis, czy Ziemkiewicz.
Ostatnio podobne zjawisko znajduję w artykułach GP. I to mnie niepokoi.
Wszystkiego dobrego i dziękuję Ci za życzenia.
S.

Obrazek użytkownika lala

06-01-2016 [14:31] - lala | Link:

ale jak popierała PIS to była mądra i robiła za autorytet...
co za logika! a może prof. Staniszkis po prostu potrafi myśleć krytycznie bez względu na koniunkturę?
ps. zdaje sie, ze umieszczenie na tzw. liście Wildstein było bardzo przez tzw. niezależnych dementowane i usprawiedliwiane

Obrazek użytkownika Studentka

06-01-2016 [15:05] - Studentka | Link:

TW. prof.Staniszkis, nawet kiedy niby popierała PiS nie omieszkiwała wbić szpilę co i rusz,dobrze to pamiętam. Tak jak Solidarność była naszpikowana TW. tak i między "sympatykami" PiS jest ich pełno, i co rusz zasłona z któregoś opada.TW Staniszkis nie sprawia na mnie osoby dotkniętej demencją, raczej to "szydło wyszło z worka".Proszę zauważyć, że TW Staniszkis nie załapała się na żadnego eksperta w gabinecie prezydenta czy premier.Zmiana w zachowaniu prof.Staniszkis rozpoczęła się momentalnie po mianowaniu przez Prezydenta Dudę dr.Fedyszak - Radziejowskiej na eksperta w swoim gabinecie. Urażona ambicja obnażyła preferencje pani profesor.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-01-2016 [15:05] - NASZ_HENRY | Link:

Streszczenie: Staniszkis figuruje [jako TW] pod numerem IPN BU 00191/413. I wszystko jasne ;-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-01-2016 [15:58] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Marek Baterowicz łże!

Cytuję: Z PRÓBY POZYSKANIA ZREZYGNOWANO Z POWODU ZDECYDOWANEJ ODMOWY WSPÓŁPRACY!

Akta IPN...

Cały komentarz mi nie wszedł,bo 2500 znaków,więc posyłam to na pocztę prywatną temu blogerowi,żeby odszczekał!

Obrazek użytkownika gal

06-01-2016 [18:28] - gal | Link:

Chciałbym przypomnieć, że takimi informacjami operował gazrurka- Żakowski, gdy chciał rozrobić Bronka Wildsteina. Przyciśnięty do muru wycofał się rakiem.
W takiej materii byłaby wskazana powściągliwość!

Obrazek użytkownika HenrykInny

06-01-2016 [19:55] - HenrykInny | Link:

A macie swiadomosc ilu takich jeszcze "autorytetow" z listy ... a jak ladnie mowia , a jak ladnie pisza. Dokladnie tak jak oczekujemy. Bo oni nam dadza (obiecujac tylko) wszystko to co chcielibysmy dostac. Gdy bedziemy juz tuz , tuz , to "kroliczek" znow zakica do przodu a nastepni pokaza nowego krolika ... Rozgladnijcie sie w okol siebie i czytajcie zyciorysy.

Obrazek użytkownika Lech Zborowski

07-01-2016 [01:57] - Lech Zborowski | Link:

Szanowny autorze
O jakiej wolcie Pan mówi? Chyba nie śledził Pan wypowiedzi pani Staniszkis przez ostatnich ponad dwadziescia lat. Nie ma tu żadnego zaskoczenia.

Obrazek użytkownika Gniewko

07-01-2016 [13:10] - Gniewko | Link:

Córka w Nowoczesnej !!! Nie słyszałem jeszcze nigdy, żeby starsza matka stanęła okoniem przeciw córce. Ta kobieta już nie jest wiarygodna, jeśli kiedykolwiek była. Nigdy tak dokładnie nie zagłębiałem się w jej wywody, ale zawsze wydawały się one podejrzane, a nawet śmierdzące.

Obrazek użytkownika Janusz Krowodrzański

12-01-2016 [14:15] - Janusz Krowodrzański | Link:

Co za wspaniały wywiad mają niektórzy ex-Polacy na obczyźnie: aż w dalekiej Australii znają szczegóły z życiorysów pewnych osób nie podzielających ich poglądów lub uznanych przez nich za zdrajców. I "w odpowiedniej chwili", czyli sytuacji politycznej, wyciągają takie rewelacje z lamusa (dlaczego nie wcześniej? Chyba, że są zmyślone), aby w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego, nie mówiąc o nim fałszywego świadectwa, podzielić się tymi rewelacjami z dawnymi rodakami zamieszkałymi nad Wisłą ( w miejsce argumentów sugerując aberrację umysłową, początki demencji i kilka podobnych schorzeń pod adresem prof. Saniszkis czy prezesa TK Rzeplińkiego). Tylko komu ma to pomóc, a komu zaszkodzić...?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

27-01-2017 [21:40] - Anna Borycka | Link:

Misiu, piszesz do autora "ex-Polacy", a za chwilę będziesz się kmiotku krakowski domagał od innych kultury w odpowiedziach? No cóż, tak cie wychowano, na ideach takich jak Bauman i inni, których przywieziono do Polski na ruskich czołgach. Oni nie rozumieli tego tak jak ty, że Polakiem jest się nawet wtedy, kiedy ma się obcy paszport. Ta socjalistyczna skaza zawsze was demaskuje i wasze intencje. O polskości świadczą całkiem inne rzeczy niż te, które ty tu próbujesz forsować do autora. "Posowieckie plemniki" nigdy tego nie ogarną - żeby to zrozumieć trzeba być POLAKIEM.

Obrazek użytkownika Janusz Krowodrzański

12-01-2016 [15:29] - Janusz Krowodrzański | Link:

Jakież to typowe pisanie ludzi tej opcji bez względu na to czy są zwykłymi prostaczkami ("ciemnym ludem" wg. J.Kurskiego) czy wielce wykształconymi doktorami, pisarzami i tłumaczami! Zamiast rzeczowej merytorycznej argumentacji, insynuacje i inwektywy, najczęściej prostackie - exemplum:

"I ten monolit, paraliżujący państwo oraz demolujący praworządność ( tak, tak – kamieni kupa!) otrzymaliśmy w spadku po PO-PSL. A zatem PiS ma ręce pełne roboty i kłopoty, bo kohorty petrurianów z carem Borysem w tle bronią tego betonu i chcą nam zaKOD-ować republiczkę „rzeplińską” jako parasol ochronny peerelowskiego układu. Byłby to anachronizm z czasów Wrony, ale wrona Orła nie pokona. I czas, by nareszcie wprowadzić demokrację. Dosyć demokratury w wydaniu platformianym, która zbliżała się do osiągnięć demokratury w Rosji."

A to właśnie obecny Sejm jakże przypomina rosyjską, a raczej putinowską Dumę: dyrektywy płynące " z góry" (czytaj: od Jarosława K.) nakazujące natychmiastowe, także nocne uchwalanie gotowych ustaw, tempo super ekspresowe wykluczające jakąkolwiek debatę i zasięganie ekspertyz. To jest dopiero demokratura ciesząca naszego wielkiego sąsiada ze Wschodu - niech się Polaczki kłócą, niech osłabiają państwo, niech znoszą cały 26-letni dorobek budowania demokratycznego, praworządnego państwa !

I znowu przykład na "merytoryczny" komentarz, pełen jadu nienawiści, ale i niemocy publicystycznej autora:

"W DŁUGIM CIENIU PRL-u – pohukuje car Borys Budka, a prezesiunio Rzepliński gryzmoli ukazy i chciałby mieć państwo w państwie, gdy rokoszanie z KOD-u Rzeczypospolitej szkodzą, a jednak...
buduje się powoli IV RP"(...)

Żenada.żenada, żenada maja...