Trzymam za słowo, Panie Prezydencie!

Portal Salon24 News – vide: https://www.salon24.pl/newsroo... podaje, cytuję:

Mam ogromne wątpliwości, czy to powinna być część polskiego systemu prawnego; nie widzę potrzeby tak fundamentalnego ograniczania dostępu do PE. Mocno skłaniam się w kierunku zablokowania tej propozycji – mówi w wywiadzie dla „DGP” o noweli ordynacji wyborczej do PE prezydent Andrzej Duda.
27 lipca Senat przyjął bez poprawek nowelizację Kodeksu wyborczego dot. ordynacji do Parlamentu Europejskiego, według której każdy okręg ma mieć przypisaną konkretną liczbę – co najmniej trzech – posłów wybieranych do europarlamentu. Prezydent przypomniał w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, że przysługuje mu 21 dni na przeanalizowanie tej ustawy. „Biuro Prawa i Ustroju w mojej kancelarii taką analizę szykuje, ale i ja sam przyglądam się temu aktowi prawnemu i historii prac nad nim. I mówię szczerze: mam ogromne wątpliwości, czy to powinna być część polskiego systemu prawnego. Nie widzę potrzeby tak fundamentalnego ograniczania dostępu do Parlamentu Europejskiego” - powiedział prezydent. Jak zaznaczył, „wszyscy przyznają”, że na mocy tej nowelizacji realny próg wyborczy będzie podniesiony do poziomu co najmniej 11, 12 procent. „To w praktyce eliminuje mniejsze ugrupowania. Jakaś część polskiego społeczeństwa będzie miała poczucie pozbawienia reprezentacji w europarlamencie. Kwestionuję to z demokratycznych pozycji, próg pięcioprocentowy to rozsądne rozwiązanie” - podkreślił Andrzej Duda…
”, koniec cytatu.

Trzymam tedy Pana za słowo, Panie Prezydencie!

Dlaczego?

Bo w eseju pt. „Czas im powiedzieć: BASTA! Adres: PiS & Platforma Sp. z o.o.” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... tak pisałem wiosną tego roku, cytuję fragmenty:

Jest niedzielny majowy poranek, przepiękna pogoda, wiosna najcudniejsza od dziesięcioleci, wszędzie wkoło świeżo rozbuchana zieleń i kolorowe arrasy utkane misternie przez naturę z rozkwitłych bzów i magnolii. Słowem, pełnia szczęścia i żyć nie umierać! Po lekkim wiosennym śniadanku z gruntowych nowalijek zrobiłem sobie pyszną kawę i nieopatrznie włączyłem telewizor, gdzie akurat leciał program „Kawa na ławę”. I co ja widzę? PiS znowu idzie na noże z Platformą, a delegaci partyjek drobniejszego płazu sekundują tej grubiańskiej młócce. Wszyscy wrzeszczą na raz, głosy podniesione, wybałuszone krwawe gały, żyły na skroniach nabrzmiałe, mordy zdradzieckie, włosy jak badyli, drą się jeden przez drugiego wzajemnie się nie słuchając, machają rękami i łypiąc spode łba bykiem wygrażają sobie jak jakieś za przeproszeniem rynsztokowe zakapiory (…) I jak mówią słowa starej lwowskiej piosenki: "Dziś kolejny bal weteranów, każdy zna tych panów, bo tam, co niedziela jest zabawy wiela. A muzyczka, ino, ano, a muzyczka rżnie, bo przy tej muzyczce Gości bawią się! Wszystko jedno, czy to męska, czy to damska jest, byli tylko rżnęła fest a fest!". No i słoneczny nastój pachnącego bzem majowego poranka szlag trafił i żyć się człowiekowi odechciewa, bo swoim zwyczajem politycy Platformy i PiS-u znów z polskiej sceny politycznej jarmarczną karczmę dla gawiedzi zrobili! I nie mam już wątpliwości, że ten destrukcyjny układ między PiS-em a Platformą polegający na pozorowanej walce reslingowej dla plebsu, a de facto na przekazywaniu sobie, co kilka lat władzy w systemie wahadłowym trzeba zakończyć, bo jeśli ktoś nie postawi mu tamy, - ten układ będzie trwał w nieskończoność, a Polska nigdy cywilizowanego świata nie dogoni. (…) Dlatego uważam, że co bardziej kumaci Polacy, szczególnie ci młodzi, winni tym trzymającym Polskę za gardło cwaniaczkom powiedzieć wreszcie: BASTA! Bo, to już ostatni dzwonek, by jednych i drugich, jak niegdyś Łajkę, wystrzelić w kosmos z biletem w jedną stronę i, - urządzić nasz polski dom na nowo. Innego wyjścia dalibóg nie widzę. Tylko całkowicie nowa jakość polityczna może nas uratować…”, koniec cytatu.

A więc czekam na veto, Panie Prezydencie. Bo jeszcze tylko Pan jest władny podarować Polsce nową jakość polityczną, uwalniającą Rzeczpospolitą od trzymającego Ją krótko przy uździe partyjnego duopolu PiS-PO, w wyniku czego nasza Najjaśniejsza RP traci oddech, - a świat bezlitośnie ucieka do przodu. I proszę nie pękać przed tweetami jajogłowego marszałka Terleckiego, bo przecież zaledwie przed kilkoma dniami z krakowskich Oleandrów odprawiał Pan 38. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Jak niegdyś Marszałek Piłsudski.

Krzysztof Pasierbiewicz ( em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa )

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

09-08-2018 [13:22] - gorylisko | Link:

ojoj panie drrrrr jakiż pan honorowy jak diabli...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-08-2018 [14:35] - Trotelreiner | Link:

A KIEDY,KOMU DUDA DAŁ SŁOWO,ŻE ZAWETUJE?
Może pasierbiewiczowi we śnie? 
Powiedział, "ŻE ROZWAZY"!!!
A ty ciulu wełnisty szczujesz,kłamiesz,łżesz i robisz hejt na NB...i wszędzie gdzie cie jeszcze nie wywalili...
Już nie tylko ja pytam Admina...JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIEMY ZNOSIC TEGO TROLLA,KTÓRY OLEWA REGULAMIN?

Obrazek użytkownika admin

09-08-2018 [15:37] - admin | Link:

No właśnie się zastanawiam. I jeszcze daje po oczach tymi pogrubieniami..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-08-2018 [21:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Admin

Jak się Panu podobają komentarze dodane do tej notki? Nie tylko do tej zresztą. Tylko proszę szczerze. W oczekiwaniu na odpowiedź pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika gorylisko

09-08-2018 [18:47] - gorylisko | Link:

panie kolego spokojnie, niech pan się nie denerwuje...przede wszystkim niech pan nie traktuje poważnie tego gościa... najlepiej jak kukuńka czyli bolka...

Obrazek użytkownika xena2012

09-08-2018 [16:55] - xena2012 | Link:

Jak zauwazyłam czestotliwość notek pana Pasierbiewicza wzrasta,widać poziom jadu wobec pana Terleckiego na tyle urósł ,że trzeba go atakować w kazdej notce i czesciej niż dotychczas nazywac pogardliwie jajogłowym.Czekając na veto prezydenta powinien Pan już załozyć jakąś partyjkę i w jej ramach starac sie dostać do Europarlamentu.Cały Kraków Pana poprze jako nietuzinkowego ale pożadanego kandydataTo nie tylko splendor,ale tam na forum bedzie mial Pan o wiele wiecej okazji atakować Terleckiego za bezczelną absencję na pogrzebie..Być może nawet da się zorganizować jakąś debatę przy pomocy zaprzyjaźnionej Thun żeby i Kaczyńskiego usunąć,przecież stary jest i ubrany w polska konfekcję .

Obrazek użytkownika gorylisko

09-08-2018 [18:45] - gorylisko | Link:

partię erotomanów gawędziarzy...  ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

09-08-2018 [21:22] - xena2012 | Link:

E tam,erotomani gawedziarze najczęsciej mocni tylko w gębie a partia z zadęciem europejskim musi miec powazną i atrakcyjną nazwę.