Głupota czy zdrada ?

Głupota czy zdrada ?

To po prostu jakiś koszmar.

 Już nie da sie czytać tych głupot gloryfikujących powstanie.

Decyzja o wybuchu powstania w milionowym mieście to głupota ale konynuowanie walki bez szans na zwycięstwo to zdrada.

Można było wywołać  powstanie  i po kilku dniach skapitulować ograniczając straty.  

Sami Niemcy proponowali kapitulację – pierwszy raz 18.08. 1944

 Ale nie – walczono przeciw Niemcom, żeby pokazać Sowietom i na złość Angolom ale w gruncie rzeczy przeciwko samym sobie - niszcząc skarb – patriotyczną polską młodzież.

Perłami strzelano do wieprzy.

Przez 63 dni powstania ginęło dziennie 3 000 ludzi ( 1 000  dziennie to dzieci ).

Liczba ofiar to ca. 200 000

Po kapitulacji 650 000 wygnano z ruin na poniewierkę.

70 % miasta zostało zniszczone w tym 90 % zabytków.

Niemcy stracili niewielu żołnierzy. Ich straty to ca 10 000 ludzi- głównie z formacji pomocniczych Dirlewangera.

5 października 1944 r. kierujący tłumieniem Powstania gen. Erich von dem Bach sporządził dla przełożonych  Meldunek końcowy z walk w Warszawie. W punkcie 7. wyszczególnił straty własne:
Polegli:

73 oficerów, 1453 podoficerów i szeregowych. Łącznie 1526 (+44 obcokrajowców). Ranni: 242 oficerów, 7054 podoficerów i szeregowych.

 Łącznie: 8196 (+178 obcokrajowców).

200 000 ofiar i zniszczone do szczętu miasto.

Chwała wieczna żołnierzom i na pohybel dowódcom.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

30-07-2018 [02:01] - paparazzi | Link:

Wy sobie piszecie na ziemi polskiej czy niemieckiej. Tak tylko pytam. Jeszcze jedno, jak byś się zachował w czasach gdzie życie/śmierć było jak kromka chleba. A nad wasza rodzina, SS lub NKWD wydaje wyroki. I to wszyscy wiedza. Żydzi myśleli ze wykiwają agresorów wchodząc im w dolna cześć ciała. I co? Ja myślę ze nawet jak nie było by PW to po wojnie ruskie razem z "sowietami" po prostu mieli by więcej "roboty". A tak to stalin dziesięć razy się zastanawiał jak wydawał decyzje w sprawie Polski. Dlatego mieliśmy "najweselszy barak" komunizmu,/własność ziemi rolniku/ to pośrednio IM zawdzięczasz/.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [06:48] - rolnik z mazur | Link:

Fakt. Jedynym, który zyskał na PW był stalin, bo nie musiał sie biedaczysko zbytnio wysilać - sami sie wybiliśmy. Pzdr

Obrazek użytkownika ASPAL

30-07-2018 [11:25] - ASPAL | Link:

Moja przyszywana Ciocia (żołnierz AK zgrupowanie "Radosław") na moje pytania o sens PW odpowiadała"..."w Warszawie aż wrzało,Powstanie musiało wybuchnąć..." była szeregowym żołnierzem,nie żadnym dowódcą,a na moje pytania o hekatombę powstańczą, powiedziała krótko" do była walka o Polskę,rozumiesz?"

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [12:17] - rolnik z mazur | Link:

Zolnierze słuchają rozkazow. To wodzowie zawiedli a nie prości zolnierze dokladdok jak we wrześniu 39.pzdr

Obrazek użytkownika Goral Supreme

30-07-2018 [18:07] - Goral Supreme | Link:

Witaj "Rolniku"..
Jak widac w toczacej sie polemice,posiadanie wlasnych opini i odwaga w publicznym jej gloszeniu  jest niebezpieczne...
Ja nie bede cie "opluwal i mieszal z blotem"...
Znajduje zasadnosc i duzo zdrowego rozsadku w tym co glosisz..
W temacie PW od zawsze zadawalem sobie pytanie :" jakiej jakosci byla by Polska gdyby 250 tysiecy jej najlepszych synow i corek przetrwalo a nie zginelo w WP ? "
Nie ulega najmniejszej watpliwosci ,ze z racjonalnego punktu widzenia , byl by z nich zyjacych, wiekszy pozytek dla ich Rodzin i Polski niz z ich martwych cial...
Nie mnie ,Tobie i adwersarzom osadzac co bylo wlasciwe.. To oni wtedy  podejmowali decyzje..Ja moge tylko wyrazic zal,ze odeszli tak mlodo..Ich zycie bylo wielkim kapitalem dla Polski i zyjacych...
Mit PW jest tylko Mitem...Smierc i cierpienia byly prawdziwe..i nie mam watpliwosci ,ze walczacym nie zalezalo na tworzeniu Mitu,czy pragnieniu  smierci..
To potomnym sluzy ten Mit.
PW nie bylo tylko powstaniem przeciwko Germanskiej okupacji.Bylo rowniez skierowane przeciwko Sowietom ,ktorzy juz okupowali wschodnia czesc Warszawy po lewobrzezna Wisle...Powstancy dobrze wiedzieli ,kim sa Sowiewccy okupanci i co ich czeka po "oswobodzeniu" Pozniejsza Historia wyraznie udawadnia zasadnosc tych prxzypuszczen i obaw.
Trwanie Powstania bylo obliczone na krotki okres czasu..Uczestnicy byli falszywie informowaniu o nadchodzacej pomocu "ze wschodu"..ktora nigdy nie nadeszla..
Podzielam wiec twoja opinie w ktorej wskazujesz ,ze to dowodzacy powstaniem ponosza polityczna odpowiedzialnosc. za niepotrzebna smierc tak wielu..
Przypadl mi do gustu argument "Smiecia" :.."Zginęli jako wolni ludzie wierni swoim ideałom"...i tak to zostawmy..Pzdr..

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-07-2018 [10:25] - Pani Anna | Link:

Mogliby, gdyby chcieli wypowiedzieć się Warszawiacy, ci,  co przeżyli. Od nich nie usłyszy pan słowa potępienia. A pan, niech lepiej milczy, przynajmniej w TYCH DNIACH. 
("Po co gonić złodzieja, bedzie tylko szybciej uciekał" - to myślenie jest widzę panu bliskie.) Cała rodzina mojej Mamy zginęła w Powstaniu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [12:15] - rolnik z mazur | Link:

No właśnie.Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-07-2018 [12:39] - Pani Anna | Link:

Pan ma wyraźnie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Z szansy do milczenia też pan nie skorzystał.
A propos rozkazów (komentarz powyżej), rozkazy wykonywali niemieccy degeneraci, Polscy Powstańcy  walczyli za Ojczyznę, a ludność cywilna wspierała ich z całego serca. Moja rodzina ucierpiała straszliwie, Mama jako maleńkie dziecko ocalała tylko dlatego, że została wysłana na wieś do dalszej rodziny, ale od nich nie usłyszy pan ani słowa przeciwko Powstaniu. Proszę nie wypowiadać się o rzeczach, których pan nie ogarnia. W każdym innym temacie może pan sobie pisać, co ślina na język, w końcu mamy wolność i demokrację.

Obrazek użytkownika Art

30-07-2018 [12:13] - Art | Link:

Napisał pan dzisiaj same głupoty.A mógł pan to napisać pół roku temu.Proszę to wysłać do Wybiórczej,wydrukują napewno.

Obrazek użytkownika Art

30-07-2018 [12:22] - Art | Link:

PS
Bogaty Miłosz zaprosił Herberta (o którym pisze inny bloger wyżej)Berkeley. Gdy po paru głębszych Miłosz wygłosił podobne do pańskiego kazanie,Herbert wstał i wychodząc w środku nocy w nieznanym mieście rzekł: idę zobaczyć czy rowerów nie ukradli.I poszedł. Najwięcej mają do powiedzenia o Powstaniu ci co tylko słyszeli o Nim.Często gęsto z niewiarygodnych ust.A wystarczy posłuchać prof Kieżuna......

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [13:31] - rolnik z mazur | Link:

A mógł to być Baczyński gdyby nie zginął. Do mnie bardziej przemawia pwiedzenie Pattona do żołnierzy - nie idzicie walczyć po to żeby ginąć za ojczyznę, tylko po to , żeby te sukinsyny, które ja wywołały ginęły za swoją  -  tyle w temacie. Do mnie przemawiają liczby  a te jakie sa kazdy widzi. Pzdr

Obrazek użytkownika paparazzi

30-07-2018 [15:25] - paparazzi | Link:

Gen. Patton powiedział tez ze teraz jest pora /zakończona II WS/ dobić słabego gada ruskiego bo jak nie to będziemy mieli problem.Czyli dalej chcial walczyć. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Killing Patton
Book by Bill O'Reilly and Martin Dugard

Obrazek użytkownika smieciu

30-07-2018 [12:34] - smieciu | Link:

Wywołać powstanie i poddać się... Zależy na jakich warunkach.
Według mnie istota odpowiedzi na pytanie czy Powstanie było dobre czy złe zależy od tego co by się stało później. Co by się stało z tymi chłopakami. I dziewczynami. No bo jeśliby na mocy układu z Niemcami trafiliby do Ruskich więzień gdzie potem mieliby być zmuszani do sypania na wszystkich to co byłoby lepsze? Umrzeć z bronią w ręku czy „przeżyć” ruskie kaźnie NKWD?
Według mnie ci ludzie byli straceni. Co niby ich czekało w PRLu? Polski by nie uratowali. A czy uratowaliby siebie? Nie wiem.
Tak więc nie wiem też czy powstanie było złe. Może nie takie złe, może ich nieuchronna śmierć i tak była lepsza. W ten sposób przeszli do wieczności. Zginęli jako wolni ludzie wierni swoim ideałom.

Obrazek użytkownika Jabe

30-07-2018 [15:10] - Jabe | Link:

Takie decyzje można podejmować we własnym imieniu. Tu mowa o decyzji dowódców.

Obrazek użytkownika xena2012

30-07-2018 [12:40] - xena2012 | Link:

Paparazzi ma rację,,trzeba było żyć w tamtych czasach ,nie być pewnym jednego dnia życia dłużej.żeby teraz ze swada rozprawiać co jest głupie a co nie.Coraz częściej pojawiają się,, nowe trendy''w ocenie Powstania Warszawskiego i IIWŚ,w tym napasci Hitlera na Polskę. Nie warto było przeciwstawiac się Niemcom,trzeba było isc z Hitlerem,wszystkiemu winien głupi patriotyzm,Niemcy oszczędziliby Warszawę,minister Beck zgubił Polskę swoja glupotą-czy nie to słyszymy?Teraz bardzo łatwo siedząc z kawa w ręku wygłaszać takie mądre opinię z miną eksperta.Dlaczego Powstanie w Gettcie uwaza się za rozpaczliwy zryw i bohaterstwo a odmawia się tego bohaterstwa Powstańcom Warszawskim traktując ich jak niedorosłe dzieci? Ich zryw nie był rozpaczliwy?.Komu zależy na deprecjonowanu rangi Powstania Warszawskiego?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [13:38] - rolnik z mazur | Link:

Trzeba dyskutować - chociażby po to, by takich głupot nie powtarzać w przyszłości, żeby odrobić zadania domowe z historii.  A Beck faktycznie był durniem a może lepiej - człowiekiem, który nie rozumiał co jest grane. Niewiele sie różnił niestety od  dzisiejszych" umiłowanych przywódców ". Pzdr.

Obrazek użytkownika xena2012

30-07-2018 [14:26] - xena2012 | Link:

Czyli jak rozumiem wg Pana powinniśmy się poddać już w 1939? I sądzi Pan,że Hitler byłby dla nas wtedy  miły? Zapewne tak samo jak w przypadku ZSRR z którym wczesniej zawarł pakt,by potem na Zwiazek Radziecki raczył najechać?Walka o niepodległość to tylko kaprys nieodpowiedzialnych ludzi?Niech Pan prześledzi historię od starozytności,czym ona była dla tych plemion,ludów,narodów.

Obrazek użytkownika paparazzi

30-07-2018 [15:36] - paparazzi | Link:

Marszałek Edward Rydz-Śmigły, wódz naczelny polskich wojsk zakazał  wojskom walki z Bolszewikami. I co zyskaliśmy ? Podstępnie mordowali oficerów i inteligencje.

Obrazek użytkownika xena2012

30-07-2018 [14:34] - xena2012 | Link:

Czyli wg Pana już w 1939 nalezało się poddać? Nawet w starozytności prymitywne ludy,plemiona ówczesne państwa walczyły o niepodległość która dla Pana jest tylko zwykłą a może nawt śmieszną mrzonką.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [15:19] - rolnik z mazur | Link:

Czy pani nie rozumie, że nas w ta wojnę wmanewrowany, że broniliśmy nie swoich interesów, ze okazalismy sie po prostu chłopcami wysłanymi na rzez. I kto jak kto ale ja po prostu z kretesem przegraliśmy. Polityków oceniam po skuteczności. Efekty decyzji Becka wloka się do dzis. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-07-2018 [14:23] - Imć Waszeć | Link:

W ramach dyskusji o Powstaniu Warszawskim, pragnę zauważyć, że Pański głos jest przejawem funkcjonowania marksistowskiej teorii krytycznej (Horkheimer) wśród naszej poprawnie "wykształconej" kadry naukowej (np. historyków). Wirtualizacja historii, przejawiająca się m.in. w formie badań naukowych nad alternatywnymi wersjami historii, jest częścią postmodernistycznej wizji nauki. Interpretacjonizm i rehabilitacja Marksa i marksizmu (zob. też antyesencjalizm): http://www.filo-sofija.pl/inde... . W niczym nie odbiega to od przyjmowania za "historię" jakiejś losowej rozgrywki w Europa Universalis albo Hearts of Iron, gdzie jakiemuś nastolatkowi udało się zawrzeć pakt z III Rzeszą i podbić Rosję albo odwrotnie. Tak jest, były nawet opublikowane w sieci takie AAR (After Action Review). Marksizm jest ideologią zbrodni i kłamstwa i musi skończyć się ludobójstwem, przy którym takie powstanie to mały Pikuś:

Krzysztof Karoń o teorii krytycznej i marksizmie kulturowym: https://www.youtube.com/watch?...
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

A co ma marksizm do hitleryzmu? Ostatnio ktoś bystry zauważył, że przecież Hitler nie fascynował się (m.in. w Mein Kampf) konkretnie chrześcijaństwem lub katolicyzmem, lecz protestantyzmem i antysemityzmem Lutra. Tu właśnie sięgnął do wspólnych korzeni marksizmu i antysemityzmu. Ktoś powie, że przecież Marks był żydem. No tak, ale marksizm jest w istocie ideologią samobójczą.

W podobnym tonie, o tym zjawisku wykoślawiania polskich obowiązków w sensie wszczynania powstań, mówi Leszek Żebrowski. Dla tego historyka nie ulega wątpliwości (dla mnie też nie), że opisywane zjawisko dewaluacji polskości jest prostym przedłużeniem propagandy III Rzeszy i ZSRR z lat 30-40. Są na to materialne dowody w postaci np. przemówień niemieckich oficjeli, którzy już wtedy tak właśnie przedstawiali PW: gdyby Polacy byli grzeczni i posłuszni, to pod niemiecką "opieką" zyskaliby dużo więcej niż stosy trupów i ruin. Jest to klasyczne przeniesienie winy z oprawców na ofiary. W podobnym tonie wypowiadała się propaganda stalinowska, która oceniała PW jako burżuazyjny durny zryw, który musiał zostać utopiony we krwi. Książka "Warszawa 44: krew i chwała":

Żebrowski u Roli MIAŻDŻY pomysły Dudy: "Byłeś w PZPR to WON!" O PW, edukacji i hodowli agentury!: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [14:33] - rolnik z mazur | Link:

No cóż. Można i tak argumentowac. Znam te dyskusje. To co wolno robić jednostkom niekoniecznie wolno robić państwom. Honor nie jest argumentem w polityce. Pzdr

Obrazek użytkownika emilek

30-07-2018 [16:27] - emilek | Link:

Zapomina Pan o jednym. To nie byl czas pokoju I nie byl czas na pierdzielenie Glupot : Warto bylo czy nie?  W tamtym czasie kazdego dnia, Kazdej godziny byli mordowani  Polacy czesto I gesto bez zadnego powodu I przyczyny. Nie byl to moze najlepszy czas na taki zryw,Ale to bylo ich zycie I ich decyzja. Piszac Acan swoje wypociny nie wziol Pan pod uwage jednego. Nie wczul sie Pan w sytuacje  I nastroje tamtych powstancow. Inna sprawa. Jesli czlonkowie rodzin Powstancow ,ktorzy zgineli w tym Powstaniu nie maja do nich zalu. Popieraja ich decyzje. Malo tego uwazaja ich za Bochaterow. Poza tym Wszyscy Warszawiacy Tamtego Okresu wspierali Powstancow. I Popierali Powstanie. To powstaje Pytanie. Po co taki Wuj jak Pan I inni wode Maca ? Napisz Pan lepiej o urodzaju na Panskiej Gospodarce. Tak jak napisala Blogierka : Lepiej bedzie jesli Pan w tej sprawie Zamknie Buzke I nie bedzie wiecej zabieral glosu w tej sprawie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [23:15] - rolnik z mazur | Link:

I pan to zapewne pamieta. Proszę się obudzić na fałszywych mitach daleko nie zajedziemy. Pzdr

Obrazek użytkownika emilek

31-07-2018 [01:28] - emilek | Link:

Wole Falszywe Mity od Falszywych Prorokow.Tak jak napisalem wczesniej nie zna Pan atmosfery tamtego czasu .I nie wie Pan co czuli powstancy idac do walki z okupantem. A takie pieprzenie glupot przez czlowieka wyksztalconego za jakiego Pan sie uwaza przynosi Ujme dla szkol ,ktore Pan konczyl . Urodzilem sie po wojnie wiec nie pamietam wojny .Ale trzeba byc prawdziwa szuja ,aby obczerniac mlodych ludzi ,ktorzy dobrze wiedzieli co to sa rzady Szkopow jak I rzady Swoloczy I oddawali zycie a inni tylko przelwewali krew za wolna Ojczyzne. Mowiac krotko taki z Pana Patriota jak Pan Krzycho z Krakowa -nauczyciel Akademicki .  Nic tylko napisac cos ,aby tylko namacic . Aby tylko wbic komus Szpileczke w Dupe. Blizej wam obydwu do Kodu I Targowicy jak do innych Polakow

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-07-2018 [08:59] - rolnik z mazur | Link:

Strusie tez chowają głowę w piasek i uwazaja ze ich nie widać. Taki pogląd miałem już w podstawówce. Proszę się trochę doksztalcic i zadac sobie proste pytanie - komu zależało na tym by wywolac hekatombę kwiatu patriotycznej polskiej młodzieży? Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-07-2018 [08:59] - rolnik z mazur | Link:

Strusie tez chowają głowę w piasek i uwazaja ze ich nie widać. Taki pogląd miałem już w podstawówce. Proszę się trochę doksztalcic i zadac sobie proste pytanie - komu zależało na tym by wywolac hekatombę kwiatu patriotycznej polskiej młodzieży? Pzdr

Obrazek użytkownika Dorota M

30-07-2018 [16:29] - Dorota M | Link:

To nie do dyskusji. Takie stwierdzenie to dywersja wobec tych pięknych i wspaniałych bohaterów, z których dzisiaj czerpiemy siły do działania i wobec tych, którzy dzisiaj nie upadają na duchu, wobec przeciwności i zamiast ględzić bez sensu, działają dla Polski. Powstanie Warszawskie to skarb narodowy.

Obrazek użytkownika kukuo

30-07-2018 [18:37] - kukuo | Link:

Obrzydliwy wpis, obrzydliwego blogera.Pewnie siedzisz w ciepłym fotelu ze szklaneczką  ł.y.s.k i i myślisz, że jak bardziej nasr..z na Polskę, to wtedy  będzie ci lepiej.
Ps.
Gdybyś miał odrobię oleju pod kopułą to byś tak nie napisał.  "Chwała wieczna żołnierzom i na pohybel dowódcom."
Nie mam zamiaru kopać się z karłowatym kucykiem...​
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [23:12] - rolnik z mazur | Link:

A skąd to wiesz? Nic tak nie boli jak prawda. Pzdr

Obrazek użytkownika Lektor

30-07-2018 [20:57] - Lektor | Link:

Ta notka to kwintesencja głupoty wiejskiej, panie rolnik z mazur. Niech pan zamówi sobie termin u psychiatry !

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-07-2018 [21:31] - HenrykHenry | Link:

Wiem ze glupota jest bardzo ciezka do opanowania , praktycznie leczyc sie nie daje , ale .... moze po obejrzeniu tego klipu najdzie pana jakas refleksja ...

https://niezlomni.com/ten-klip...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-07-2018 [23:09] - rolnik z mazur | Link:

To prawda na głupotę lekarstwa  nie ma i właśnie dlatego każdy kto tylko zechce robi z nas durni i robili. Pzdr

Obrazek użytkownika mjk1

31-07-2018 [11:33] - mjk1 | Link:

Spróbuję możliwie najkrócej podsumować. W 1918 r. odzyskaliśmy niepodległość i powierzyliśmy losy Państwa i Narodu, pewnej litewskiej przybłędzie, albo jak kto woli: socjalistycznemu bandycie spod Bezdan. Ten strateg wszechczasów, bardzo szybko udał się w stronę Kijowa w celu obrony, dopiero co, cudem odzyskanej niepodległości. Powszechnie wiadomo przecież, że najlepszą obroną jest atak i co również wiadomo, gdyby nie wybrał się na Kijów, to czerwoni i tak by nas napadli. Jak dostał w t… to gnał w stronę Warszawy, oczywiście celem przegrupowania wojsk. Tam ta chodząca odwaga zdezerterowała, co w języku największych strategów określane jest mianem podania się do dymisji. Jak bitwę wygrał Rozwadowski, to naród wspaniałomyślnie ogłosił ojcem sukcesu właśnie owego litewskiego przybłędę. Następną próbę destrukcji Państwa uratował zamachem majowym. Po zrobieniu porządku nastąpił okres prosperity i największej szczęśliwości Narodu Polskiego. Największym oczywiście sukcesem, całej tej sanacyjnej kamaryli, był poziom dobrobytu mieszkańców, który plasował nas na zaszczytnym drugim miejscu w Europie. Szkoda, że na drugim od końca. Do początku 1939 siedzieliśmy z Niemcami w jednej ławce a stosunki sąsiedzkie były wręcz wzorcowe. Należało więc koniecznie coś zrobić, aby to spieprzyć. Zaczęto więc układać się z Angolami i Francuzami, ponad głowami Niemiec w celach oczywiście jak najbardziej pokojowych. Proszę tylko nie pomylić późniejszego dogadywania się Ribbentropa z Mołotowem ponad głowami Polaków. To dogadywanie się miało zupełnie inny cel. Jak 1 września roku pamiętnego wróg napadł na nasz kraj, to cała ta sanacyjna banda, już trzeciego września gnała w stronę Zaleszczyk ze złotem i wodzem naczelnym na czele w celu zachowania ciągłości Państwa. Przypomnę, że Rosjanie weszli dopiero siedemnastego i to po trzykrotnym ultimatum Hitlera. Pobili się już w Rumunii. W ostateczności złoto prze…li a ciągłości nie zachowali. Proszę wiec wybaczyć, ale jakoś nie mogę się doszukać, ani jednego „ideała” dla którego rodacy dali się wyrżnąć nie tylko w Powstaniu Warszawskim, ale w całym okresie okupacji.            
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-07-2018 [13:45] - rolnik z mazur | Link:

Choć jeden odrobił zadania domowe z historii. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-07-2018 [15:39] - Pani Anna | Link:

No i na sam koniec widzę, że znalazł pan swoją "grupę docelową" w osobie jednego  komentatora, z którym dowolnie możecie sobie pluć w twarz Polakom, którzy dokonali cudu odbudowy i scalenia Polski po zaborach i Powstańcom. Znalazło się dwóch sprawiedliwych, którzy po 70 latach w wygodnych fotelach mogą dowolnie wymądrzać się w klawiaturę  na temat ideałów pokolenia, które zdolne było przelewać krew za Ojczyznę. Brak słów.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-07-2018 [17:36] - rolnik z mazur | Link:

Chyba młode pokolenie inaczej to widzi i głosuje nogami. Tak to wygląda z tymi romantycznymi uniesieniami. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-07-2018 [23:51] - Pani Anna | Link:

"Dosyć tej wioski, nadchodzi Czaskofski", krzyżyk na drogę panu i temu "młodemu pokoleniu", takiemu, jakie pan zna.

Obrazek użytkownika mjk1

01-08-2018 [07:53] - mjk1 | Link:

Szanowna Pani Anno. Proszę się nie gniewać, ale przytoczyłem tylko powszechnie znane fakty z historii Polski dwudziestolecia międzywojennego. Jeżeli cokolwiek Pani kwestionuje, czy też z czymkolwiek się nie zgadza proszę napisać. Wyjaśnię, względnie przeproszę. Nie kwestionuję tego ze ówczesne młode pokolenie przelewało krew. Nie mogę jednak znaleźć tych ideałów dla których tę krew przelewano w większości zupełnie bezsensownie. Nazywanie tego przedwojennego sanacyjnego dziadostwa cudem scalenia i odbudowy jest nie tylko kłamstwem ale kpiną z historii tego okresu. Niczego nie scaliliśmy. Do września 1939 r. Polska dalej dzieliła się na części A, B i C co odnotowywały nawet ówczesne roczniki statystyczne. Niczego też nie odbudowaliśmy. Teren ani jednego z zaborów do 1939 roku nie osiągnął poziomu dobrobytu sprzed okresu niepodległości. Proszę porównać tylko ten najgorszy z zaborów. Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia też odzyskały niepodległość w tym samym czasie. Proszę porównać osiągnięcia tych krajów z naszym. Różnice pomiędzy Sląskiem niemieckim a polskim widać do dzisiejszego dnia. Mogę Panią odprowadzić. W 1938 r. ta wspaniała sanacyjna gospodarka doprowadziła do tego, że ze Sląska polskiego do niemieckiego exodus był większy jak za pierwszej solidarności. O tym, że Warszawa konkurowała z Paryżem, naprawdę wstyd nawet pisać. Pozdrawiam Panią.
 

Obrazek użytkownika xena2012

01-08-2018 [09:11] - xena2012 | Link:

A czy myśli Pan/Pani że scalanie po tylu latach zaborów  i to po kilku zaborcach jest rzecza łatwą,prosta i szybką? Przecież okupowane przez Niemców,Austriaków i Rosjan miały narzucony szkolnictwo, styl,specyfikę i zwyczaje narzucone przez nich.

Obrazek użytkownika mjk1

01-08-2018 [10:04] - mjk1 | Link:

A cóż to innego musieliśmy zmieniać, czego nie musieli zmieniać Litwini, Łotysze, Estończycy, czy Finowie ? Narzucone szkolnictwo? Z rosyjskich szkół utworzono fińskie, estońskie, litewskie i łotewskie. Brak rodzimej kadry nauczycielskiej na tych terenach był identyczny jak na naszych. Czesi i Słowacy z austriackich i niemieckich zrobili swoje szkoły i nie trąbili na cały świat o sukcesie oświatowym. Przez całe dwudziestolecie międzywojenne na Sląsku opolskim do Prudnika, ludność chodziła do niemieckich (nazistowskich) szkół a w domach mówiła po polsku. Starsi ludzie nawet nie znali niemieckiego. Po wojnie z niemieckich szkół zrobiono polskie i nikt nie musiał czekać 20 lat na brak sukcesu scalenia ludności z macierzą. Wystarczy trochę pomyśleć a nie powielać bzdety zasłyszane w nowym, odrodzonym już i patriotycznym dzienniku telewizyjnym.
 

Obrazek użytkownika emilek

31-07-2018 [17:11] - emilek | Link:

Nastepny Idiota sie znalazl. Ruscy tez do pewnego czasu mieli ze Szkopami wzorcowe stosunki . A potem nie przeszkodzilo to im w inwazji na Sowiety.  Jakze trzeba byc Naiwnym I Glupim ,aby tworzyc takie Mzonki -Teorie I je propagowac majac nadzieje ,ze znajda nastepnych Naiwnych Idiotow.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-07-2018 [18:11] - rolnik z mazur | Link:

To może zacznij myslec dlaczego tak się stało.pzdr I kto twoim zdaniem wygrał ta wojnę mądralo?

Obrazek użytkownika mjk1

01-08-2018 [10:24] - mjk1 | Link:

Szanowny Emilku. Finowie identycznie jak Polacy zostali wystawieni do wiatru przez tych samy Angoli. Wojnę z Rosją radziecką przegrali, ale wynegocjowali takie warunki, że uniknęli wywózek i represji. Litwini, Łotysze i Estończycy nawet nie podjęli walki  i też uniknęli wywózek i represji. Po prostu ich rządy wynegocjowały takie warunki jakie były w tym czasie możliwe do wynegocjowania. Tylko nasi sp…li jak szczury z tonącego okrętu zostawiając Naród na pastwę losu, terror, represje i poniewierkę. Potem bezczelnie z ciepłego Londynu namawiali do walki o ich utracone pozycje i wpływy. Pod koniec wojny ta sanacyjna banda nawet nie ukrywała tego, że chce przywrócić całe to międzywojenne dziadostwo.  Udało im się po czterdziestu pięciu latach. Teraz prowadzą  identyczna politykę jak wtedy. Strach nawet pomyśleć a co dopiero pisać jak to się skończy.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

01-08-2018 [14:26] - Goral Supreme | Link:

Dziekuje za doskonale podsumowanie !
Za panem powtarzam glosno : "o ich utracone pozycje i wpływy. Pod koniec wojny ta sanacyjna banda nawet nie ukrywała tego, że chce przywrócić całe to międzywojenne dziadostwo.  Udało im się po czterdziestu pięciu latach. Teraz prowadzą  identyczna politykę jak wtedy."...!!!!

Obrazek użytkownika Temperatus

02-08-2018 [19:06] - Temperatus | Link:

GoralSuperman świetnie pamięta tezy szkolenia aktywu PZPR na temat sanacyjnej bidy i niesprawiedliwości społecznej - pogratulować!

Obrazek użytkownika Goral Supreme

03-08-2018 [11:07] - Goral Supreme | Link:

..."pamięta tezy szkolenia aktywu PZPR na temat sanacyjnej bidy i niesprawiedliwości społecznej "..
Jak widze temat ci jest znany z autopsji..Mnie z opowiesci moich dziadkow..
Dziwie sie adminowi ,ze dopuscil tak prowokacyjny twoj avatar..ktory obraza poczucie przyzwoitosci ludzi przyzwoitych...Bez odbioru..ssssssss....

Obrazek użytkownika Temperatus

03-08-2018 [15:32] - Temperatus | Link:

@Admin
Może Pan Admin zechciałby łaskawie objaśnić tow.GoralaSuprema co jest na tym zdjęciu, które stanowi mój awatar, bo cię chłopina kompromituje na potęgę.

Obrazek użytkownika Temperatus

03-08-2018 [21:21] - Temperatus | Link:

Ponieważ Admin ni objaśnuł tow.GoralSypermenowi co jest na zdjęciu mojego awatara, tedy  cytuję jego  pełne oburzenia (i głupoty) zdziwienie:

Dziwie sie adminowi ,ze dopuscil tak prowokacyjny twoj avatar..ktory obraza poczucie przyzwoitosci ludzi przyzwoitych...

 

Obrazek użytkownika Temperatus

02-08-2018 [02:05] - Temperatus | Link:

Co do sensu zorganizowania  Powstania Warszawskiego przy znajomości nikłego zaopatrzenia w broń powstańców (od samego początku brakowało im broni i amunicji) i miażdżącej przewagi wroga, co spowodowało niewyobrażalną hekatombę, śmierć  i doszczętne niemal zniszczenie stolicy, to już w tamtym czasie wypowiadali się nasi politycy i wojskowi, a gen. Anders wprost domagał się postawienia przed sądem wojskowym gen.Bora-Komorowskiego i decydentów, gdyby przeżył wojnę. Nie można także dziwić się cywilnym Warszawiakom, którzy z początku z entuzjazmem  pomagali powstańcom, ale przekonawszy się o bezsensie tej krwawej ofiary, także z samych cywilów, do czego doszedł jeszcze głód, w ostatnich tygodniach byli do powstańców nastawieni wręcz  wrogo.To są sprawy udokumentowane,  chociaż głośno o tym nigdy się nie mówiło. Tak więc nie można osądzać i nikt chyba tego nigdy nie zrobi, żołnierzy Powstania, autentycznych pełnych ofiarności bohaterów, ale sądzić należy tych, którzy wysyłali ich na niepotrzebną śmierć i narażali cywilów na potworne cierpienia i najczęściej także śmierć.

Obrazek użytkownika Temperatus

02-08-2018 [19:28] - Temperatus | Link:

O opiniach ówczesnych wodzów i polityków na temat Powstania Warszawskiego i stosunku ludności cywilnej do powstańców, można przeczytać w świetnym artykule p.Kazimierza J.Matysiaka - vide: http://naszeblogi.pl/comment/2...
 

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2018 [07:49] - xena2012 | Link:

Zadziwiające podejście.Czy nie można dzisiaj Powstańców Warszawskich po prostu uczcić,wynagrodzić żyjącym chocby medalami ich heroizm tylko kisić się w corocznym rozpamiętywaniu bezsensu jak twierdzą zrywu?Ludzie do Powstania szli z własnej woli,bo przekroczona została granica wytrzymałości,Trzeba było żyć w tych czasach,żeby dojść do takiej determinacji,dzisiaj możeby już tylko gdybać.Może raczej należało się zastanowić dlaczego pod bylejakim pretekstem warszawskii Ratusz rozwiązał marsz w hołdzie powstańcom?Tej idiotce z Ratusza też już powstańcy zawadzają?

Obrazek użytkownika Temperatus

03-08-2018 [15:27] - Temperatus | Link:

Czy ktoś potępia tutaj bohaterskich żołnierzy Powstania,że Xena musi ich brać w obronę? A to jej oburzenie na rozwiązanie prowokacyjnego marszu narodowców, bo rzekomo oni tylko chcieli uczcić powstańców - rodzi pytanie: kto tu jest idiotką...?

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2018 [15:58] - Jabe | Link:

Ratusz rozwiązał manifestację pod wydumanym pretekstem, a to bardzo niebezpieczny dla nas wszystkich precedens. Można powiedzieć, że gloryfikowanie powstania też jest niebezpieczne – też precedens.