Całkiem nowa religia

 
Nowa religia wcale nie oznacza, że mamy mieć nowego Boga.
Takie trzy różne: - chrześcijaństwo, judaizm i islam wierzą w tego samego Stwórcę i Ojca. Lecz jak różnie go interpretują. Oraz jego nauki, rady i ostrzeżenia.
Dlatego tak jest, że jak Boskie Prawa wzięli do obróbki ludzie – istoty niedoskonałe, to powstały różne wynaturzenia?
 
Żydom widocznie było mało. Sam judaizm, Mojżesz i Abraham nie wystarczali.
Najpierw był mit. Spowodowany autentyczną tragedią II Wojny Światowej - rósł, rozrastał się, ogarniał umysły i odbierał rozum.
 
Aż w końcu wybuchł jako nowa religia. Fundament jej – zagłada, czyli Shoah, uznano za zbyt słabe, takie sobie; bez należytej mocy.
Więc zastąpiono to potężnym, greckim Holocaust.
Postarano się, by hebrajski Shoah zniknął, a królował Holocaust.
Do tego stopnia, że jak chcesz poszukać w Wikipedii hasła "shoah", przeczytasz: ... synonim pojęcia Holocaust  
[ https://pl.wikipedia.org/wiki/Shoah  ].
 
Nowa religia najwidoczniej była potrzebna żydom, by dać upust swojej nienawiści praktycznie do wszystkiego i do wszystkich. A jednocześnie ukryć swoją bierność, tchórzostwo, niemoc przeciwstawienia się autentycznym mordercom.
Zresztą tych oprawców już nie obwiniają. Syndrom sztokholmski?
Za to mają za złe wszystkim świadkom, którzy widzieli co i jak było.
 
Religia Holocaust bierze i czerpie pełnymi garściami i wzoruje się na na najgorszej z możliwych religii – na islamie.
 
Już stosują popularne wśród islamskich wyznawców narzędzie – fatwę.
Przykładem tego obecnie jest klątwa rzucona na Polskę i wszystkich Polaków. W takim wypadku religijnego zacietrzewienia i dzikiej, nieopanowanej nienawiści, nie ma najmniejszego sensu tłumaczenie, że naród polski był, jak najbardziej w porządku, ale tak, jak wszędzie, zdarzali się szubrawcy, świnie i bydlaki. I co z tego, ze ich karaliśmy nawet śmiercią, jak inni stali i patrzyli. I widzieli to, czego ich potomkowie tak się teraz wstydzą, a przez to nienawidzą.
 
Czy nadal małpując islam, wprowadzą żydzi szariat – nowe prawo normujące całe ich życie? Którego podstawą będzie nienawiść i wstręt do wszystkich, poczynając od Polaków, nie-żydów?
 
A idąc dalej, wypowiedzą w końcu dżihad – świętą wojnę, pozwalającą i mordować wszystkich, wymyślonych wrogów. Oczywiście – Polaków przede wszystkim.
 
 
Dlaczego tak się dzieje? W XXI wieku?
Czy zabrakło im kapitału? Bo jak dotąd domagają się wyłącznie pieniędzy i majątków.
Wszyscy ludzie bez wyjątku, od czasu do czasu tracą rozum i dają się zaczadzić ludziom chorym, fanatykom, czy beznadziejnie głupiej idei.
Tak było z Leninem i komunizmem. Tak było również zz Hitlerem i nazizmem. I tak było w Chinach za Mao Zedonga.
Potwornie za to zapłaciliśmy. Miliony osób straciło przez to życie.
Lecz dzisiaj w końcu wiemy i rozumiemy. I cały rozumny świat to potępia.
 
Czy tak samo stanie się z religią Holocaust? Religią nienawiści i pogardy.
Czy stanie się to dopiero wtedy, gdy znowu będą niewinne ofiary?
 
Opinia światowa powie: - Nie, to niemożliwe – żydzi tacy nie są.
Tak? Spytajcie się Palestyńczyków.
Nim będzie za późno.
 

Utwór dedykuję polskim władzom.
 
.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

05-05-2018 [07:37] - Czesław2 | Link:

Palestyńczycy ( Arabowie) chyba też nie świeci? Już kiedyś zwracałem uwagę na to, że i Arabowie i Żydzi w swych korzeniach to ten sam krąg kulturowy, podobna mentalność.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2018 [11:59] - jazgdyni | Link:

Jasne, że nie święci. Lecz, czy to powinno nas poważnie obchodzić. Ci, jedni i drudzy semici to osobny krąg kulturowy, a nawet inne cywilizacje. Współczesna antropologia i co fajne, ekologia, mówią, że nie powinniśmy się mieszać do życia plemion pierwotnych Amazonii, czy Borneo. A dlaczego powinniśmy się mieszać do konfliktu Izrael vs. Palestyna?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-05-2018 [09:34] - rolnik z mazur | Link:

Sorry ale holocaust jest po prostu maszynka do grabienia gojów z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Nie ma w tym nic ani mistycznego ani tym bardziej religijnego. Słabych się łupi i tyle. Winny wojnie nie jest napastnik tylko ofiara , gdyż swoją słabością prowokuje. To Clausewitz. Poriwnywanie chrześcijaństwa do plemiennych religii jakimi są judaizm i islam jest co najmniej nieuprawnione. Pozdrawiam ro z m .

Obrazek użytkownika Czesław2

05-05-2018 [10:00] - Czesław2 | Link:

Wydaje mi się, że pieniądz dla drukarzy kasy nie stanowi problemu. Za to problemem są zasoby ludzkie wykonujące darmową pracę trochę bardziej skomplikowaną od młócenia cepem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2018 [12:04] - jazgdyni | Link:

Nie zgadzam się, że to tylko maszynka finansowa. To zawsze jest gdzieś w tyle głowy. Tylko, żeby tego złotego cielca osiągnąć, trzeba przenieść sprawę z poziomu racjonalnego, na poziom skrajnie emocjonalny - wprost fanatyczny. A to już jest religia. A chrześcijaństwa z tamtymi nikt tu nie porównuje choćby jednym słowem. Choć, jak napisałem - Boga mamy jednego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-05-2018 [17:49] - Imć Waszeć | Link:

Ale to tylko my chrześcijanie trwamy w tym dziwnym przekonaniu, że Boga mamy jednego. Oni tak nie uważają.

Obrazek użytkownika darstan

05-05-2018 [09:39] - darstan | Link:

Widzę, że znalazł Pan jednak swojego żyda. O tym właśnie pisałem w moim poprzednim komentarzu do Pana wcześniejszej notki. O zaplanowanym i realizowanym bezwzględnie planie zdewaluowania opinii Polski w świecie, spowodowania odwrócenia się od tych wstrętnych, żydożerczych, bandyckich Polaków, co tylko czyhają na krew żydowskich niemowlaków. Gdy opinia publiczna zostanie urobiona, będzie można spuścić psy. Będą mogli zrobić absolutnie wszystko i nikt palcem nie kiwnie w obronie tych suk..synow czyli nas. A nasi szabes goje nie zrobią nic żeby odwrócić kartę, p. Daniels przypilnuje. A przed snem proponuje            https://www.youtube.com/watch?...     i      https://www.youtube.com/watch?...   Chciałem wkleić film archiwalny o stosunkach żydowsko - żydowskich w gettach, ale jest ciągle usuwany. Dlaczego? Z wyrazami szacunku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2018 [12:08] - jazgdyni | Link:

Przypominam, o czymś już zresztą pisałem, że żydzi zawsze i wszędzie kłócili się z tymi wszystkimi, z którymi musieli współżyć. Między sobą też, oczywiście. Taka już jest ich filozofia i charaktery. Kiedyś byli inni, teraz jest Polska.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-05-2018 [15:20] - Imć Waszeć | Link:

Nie panie polonofobie żydofilu. Stanie się tak, że zniszczymy waszą filozoficzną podstawę trwania w błędnym od zarania przeświadczeniu własnej wyjątkowości oraz unikalności. Nie będzie już wasza niepełnosprawna wymyślona na kolanie historia zasłaniać wszystkiego co ważne i wartościowe w życiu Człowieka. A jak będą ofiary po stronie polskiej, to tym gorzej dla was, bo odbierzemy wam też całe cierpienie i holokaust. To się w brydżu nazywa głęboki impas albo lepiej gambit w szachach ;) Tylko patrzcie dnia jak ta wasza totalitarno-plemienna prowizorka zacznie się sypać w diabły :]

Obrazek użytkownika HenrykH.

05-05-2018 [09:40] - HenrykH. | Link:

Witam.Mam nadzieję że w ci Żydzi o których Pan pisze to margines ,co prawda teraz u władzy .Przecież to tak jakby Polaków osądzali biorąc za przykład komunistów czy platformę  .W Izraelu dochodzi jeszcze większy syndrom oblężonej twierdzy ,my mamy Niemców i Rosję ,oni hmhm ,ja nie zamieniłbym sie z nimi.Oczywiście to nie usprawiedliwia chamskich ataków i z tego co czytam na portalach ,wcale ten ich rząd nie ma w sprawie Polski takiego poparcia .Margines zawsze jest widoczny ,u nas był Palikot i jest N ,którzy to skutecznie pokazują zapaść w szkolnictwie.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2018 [12:11] - jazgdyni | Link:

Kto wie, czy ponownie nie nastąpi moment, że znowu "przegną pałę" i źle się to dla nich skończy. Oni nie znają umiaru w nienawiści, kłamstwie i pogardzie dla innych.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-05-2018 [15:37] - Imć Waszeć | Link:

Już pisałem o tym, że ta ich książka odbiera im od wieków rozum. Jeszcze dziwniejszym paradoksem historii jest żydokomuna, gdzie osobnicy uważający się za elitę komunizmu odrzucają istnienie Tego, Który ich rzekomo wybrał. Albo odrzucają, albo nie i wtedy mamy do czynienia z tak gargantuiczna takiją, z takim wielopoziomowym kłamstwem, jakich dotąd cywilizowany świat nie widział, a nawet istnienia nie przeczuwał (ośmieszanie Protokołów Mędrców Syjonu). Oto bowiem komuniści mordują miliony ludzi za posiadanie jakichkolwiek przekonań religijnych, za wiarę w Boga, gdy tymczasem ich przywódcy złączeni plemienną omertą wyznają Go w tajemnicy i bez skrępowania. Bo tylko Jego istnienie konstytuuje ich wyjątkowość oraz daje im jakieś racjonalne uzasadnienie dla tych wszystkich czynów, a w ich wyniku dla tych masowych zbrodni. Paradoks większy niż słynny paradoks Russela. To jest napisane w tej ich książce literalnie i nawet nie trzeba długo szukać. Na myśl przychodzą mi tylko jacyś Dopplerzy z powieści Sapkowskiego, zmiennokształtni lub tancerze oblicza z Diuny Franka Herberta. Chociaż ci pierwsi zostali pokazani z pozytywnej strony.

Obrazek użytkownika cyborg59

05-05-2018 [11:02] - cyborg59 | Link:

Piszesz :" Czy zabrakło im kapitału? Bo jak dotąd domagają się wyłącznie pieniędzy i majątków."
Tak ! Zabrakło im "Kapitału" (by K.Marks) ;-)) Koniec uśmiechu. Idea rozkułaczania, domiarów dla rzemieślników, państwowych zarządców prywatnych majątków - to wszystko poniosło klęskę - podobnie jak kibuce do których trzeba dopłacać.
Wzorem scjentologii można stworzyć "wiarę w ..." - nic trudnego, skoro będzie z tego pieniądz.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2018 [12:17] - jazgdyni | Link:

Oni są trochę tacy, jak słynne lemingi - rzucają się głową naprzód z wysokiej skały. Choć wiedzą, że muszą zginąć. Coś ich zawsze pcha. Rozzuchwalają się.
Religia "Holocaust" opiera się na fundamencie, że taka ofiara i tragedia była jedynym takim zjawiskiem w dziejach świata. Te pieprzone polskie goje chcą się bezczelnie podłączyć! Nawet bez obrzezania!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-05-2018 [15:46] - Imć Waszeć | Link:

Nie dokładnie. W tej ich słynnej książce jest to już opisane z detalami, tak więc znają holokaust z praktycznej strony od wieków. Chodzi o zagładę Jerycha. Proszę przeczytać jak postąpili z mieszkańcami, kobietami, dziećmi, a nawet ze wszystkimi zwierzętami. Już widzę oczami wyobraźni tych co najzagorzalszych, którzy leżą wśród gorejących ruin na miejskim bruku i drewnianym młotkiem dobijają nawet niewierne pchły. Co z tego, że nauka udowodniła co najmniej fikcję literacką, skoro ich kultura stale pasie się hagadą, a nie obiektywną prawdą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2018 [16:40] - jazgdyni | Link:

Ależ oczywiście! Jerycho jest tu dobrym przykładem z przed wieków. I co? Ta sama filozofia, ta sama legenda, to samo budowanie mitu narodu wybranego, cierpiącego za cała ludzkość.
Ale coś się zmieniło. Teraz każą sobie za to płacić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2018 [07:23] - jazgdyni | Link:

Mieszkam dokładnie 22,1 km od Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. A najszybszą trasą, to jest - Obwodnicą, 25 minut drogi. Jednakże nie byłem w nim. Wystarczy, co o tm muzeum przeczytałem i jaki w zamyśle mieli cel jego założyciele. Na pewno nie cel patriotyczny i propolski. Otóż oni, wspaniali kosmopolici, uznali, że II WŚ należy pokazać, jako kolejną katastrofę ludzkości, a zamieszanie w to Polski, bądź, co bądź, największej ofiary dramatu, jest nieistotne. Tak, tak, to Polacy, nie kto inny, tworzyli to Muzeum.
No więc - nie byłem, nic nie widziałem.
Wczoraj, w TVP Info, ksiądz Henryk Zieliński, jeden z najinteligentniejszych i prawych duszpasterzy, opowiedział o Muzeum coś, co wywołało u mnie szok, a jego samego o taki szok przyprawiło. Otóż jest tam sala, nazwana "Ofiary i kaci" z wielkim dokumentalnym zdjęciem, gdzie młody SS-man z karabinem pilnuje tłumu żydów, dorosłych i dzieci, wysyłanych do obozu. U góry obrazu jest roześmiana grupa obywateli, paląca papierosy, rozgadana i ogólnie zadowolona. Odbiór każdego jest jeden i jednoznaczny (czy to ktoś z Polski, czy zagranicy): to Warszawa - żydzi, Niemiec i Polacy. Lecz to nieprawda. Malutki tekst w prawym rogu wyjaśnia, że to Budapeszt, stolica nazistowskiego koalicjanta. Lecz kto czyta malutkie karteczki? O co chodziło wystawcom? Jak widać, nie potrzebujemy żydów, by pogrążać obraz Polski. Sami to zrobimy. Także ci z tytułami profesorskimi.
Znajdzie się po naszej stronie jakiś Olbrychski z szablą?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-05-2018 [07:42] - Imć Waszeć | Link:

"Jak widać, nie potrzebujemy żydów, by pogrążać obraz Polski. Sami to zrobimy." - jest Pan pewien, że nie potrzebujemy i że rzeczywiście sami robimy. Ja w to wątpię. Inne szatany są tam czynne, a głupków do wykonania brudnej roboty znajdzie się zawsze. Zwłaszcza, gdy kupi ich się tytułami profesorskimi. Właśnie dlatego nadania tytułów nie mogą być dłużej w ich rękach, bo "wykończymy się >>sami<<".

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2018 [08:53] - jazgdyni | Link:

Nie jestem pewien. To wielopiętrowy labirynt. I poukładać te klocki jest niezwykle trudno. Ale się staram. A odkryć trzeba: jaki jest strategiczny plan dla Polski? Jaka ona ma być? I kto faktycznie ten projekt wymyśla i nadzoruje, bo kto strategię realizuje - to wiemy.
Czy może Szanowny wie dokładnie i z całym przekonaniem, do jakiej szkoły w Warszawie chodzą dzieci premiera Morawieckiego?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-05-2018 [10:28] - Imć Waszeć | Link:

Owszem, chodziły do prywatnego Zespołu Szkół Lauder-Morasha w Warszawie. Informację tę podał Szewach Weiss.
http://www.lauder-morasha.edu.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
A Szanowny wie o tym:

"Jesziwa została założona w 2005 w wieżowcu przy ulicy Słomińskiego 19/508. Wchodzi w skład Centrum Żydowskiego, przy którym działają również synagoga, mykwa, koszerna restauracja oraz biblioteka żydowska. Program jesziwy skierowany jest do mężczyzn, którzy pragną w przyszłości zostać rabinami. W jesziwie może studiować rocznie od 10 do 15 osób, ale w przyszłości planowane jest powiększenie grupy studentów. W warszawskiej jesziwie nauka trwa rok i jest ostatnim etapem wieloletniego i wielostopniowego kształcenia. Codzienny plan zajęć jesziwy obejmuje modlitwy poranne, przedwieczorne i wieczorne, a przede wszystkim wykłady, m.in. z Talmudu i filozofii chasydzkiej. Wielojęzyczna biblioteka zaopatrzona jest we wszystkie pozycje niezbędne do nauki. Szkoła dysponuje również multimedialnymi materiałami edukacyjnymi.

Dyrektorem Jesziwy Chabad był rabin Nechemia Segal z Izraela, który również wykładał Talmud, halachę i filozofię chasydzką zainteresowanym członkom żydowskiej społeczności Warszawy . Za program ordynacji rabinicznej odpowiedzialny jest rabin Chanoch Rosenfeld ze Stanów Zjednoczonych.
Od 2008 r. jesziwa jest nieaktywna.

29 czerwca 2008 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce od czasów II wojny światowej uroczystość rozdania dyplomów ukończenia Jesziwy Chabad. Smichy rabinackie otrzymało 10 absolwentów, którzy pochodzą z Izraela i ze Stanów Zjednoczonych. Na uroczystości byli obecni m.in. rabini Israel Meir Lau, dawny Naczelny Rabin Izraela, który wygłosił prelekcję, oraz Szalom Ber Stambler, przewodniczący Chabad-Lubawicz w Polsce."

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Rok 2005 to zdaje się PIS, isn't it? Kiedyś pod koniec lat 80-tych na północ od basenu na Inflanckiej rosły kartofle. Dosłownie. Teraz jest tam parę luksusowych osiedli wybudowanych m.in. przez firmę deweloperską Dembud. Wie Pan z czym się kojarzy ta firma? Z mieszkaniami śmietanki warszawskiej np. pana Piotrusia Fronczewskiego, Piskorskiego i bossów mafii pruszkowskiej:

http://wyborcza.pl/1,76842,524...

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2018 [13:36] - jazgdyni | Link:

No właśnie, właśnie. Coraz fajniej.

Może zapytać, choćby na TT, pana premiera, dlaczego właśnie taką szkołę wybrał dla dzieci? A może lepiej dziadka Kornela?

jk

Ps. Czy jest tu ktoś, który coś z tego rozumie?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-05-2018 [16:04] - Imć Waszeć | Link:

Inny wątek tej dziwnej sprawy: http://naszeblogi.pl/comment/2...

Obrazek użytkownika Ptr

06-05-2018 [11:52] - Ptr | Link:

To trzeba zmieniać od góry , nie od dołu waląc szablą. Po pierwsze nie my tylko opcja ,która uzyskała w Polsce władze i zaczęła realizować europejsko-niemiecką polityke historyczną. Tu wystarczało obsadzić premiera, ministra kultury ,dyrektora i pomysłodawcę , wyposażyć w budżet. Wybudowanie to po prostu biznes. No i jest coś , czego przesłanie jest bardzo wygodne - wszyscy zostali ofiarami wojny. Odcięcie od korzeni historycznych w imię błędu wojny, kasowanie pamięci, tej ściezki zawierającej sens moralny. Reszta danych pozostaje. To własnie zawartośc muzeum - sieczka danych w pamięci po skasowaniu głównych scieżek nadajacych sens. Reset historii. Zgodny z polityką resetu.
Po wyjściu odpalenie świadomości na nowo  w nowym systemie operacyjnym. A ten działał chwilę i już się zawiesił.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-05-2018 [11:43] - zbieracz śmieci | Link:

Pewien mądry żyd w chwili szczerości do bólu i łez wyznał -nie ma narodu który by tak się nienawidził za to co robi jak mój a my jesteśmy na to skazani!

Obrazek użytkownika spike

06-05-2018 [17:07] - spike | Link:

Z nauki talmudu:
-"potrzeba przede wszystkim przedostać się do społeczeństwa obcego, choćby obwarowanego jako forteca i wtedy dopiero można je pokonać" Potrzeba zatem przyswoić sobie wszystkie formy zewnętrznej asymilacji, tak co do narodowości jak i co do religii, pozostając w duchu żydem, by móc swobodnie rozkładowo działać od wewnątrz na rdzenne społeczeństwo, bo jak mówi Frank: "Powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego."

-""Musi być krwi przelewanie na świecie i podczas tego zamieszania odbierzemy zgubę naszą, za którą się teraz uganiamy. Podobnież, gdy woda mętna, wtenczas dobrze ryby łowić. Tak też, gdy się świat krwią zaleje, będziemy mogli ułowić rzecz, która do nas należy." "Skoro zejdzie zorza i poranek Abrahamowy, żadna władza nie pozostanie w ręku tych, którzy ją teraz posiadają".

-"W "Mowie rabina o gojach" czytamy: "Musimy się starać, by wszelkimi środkami zmniejszyć wpływ chrześcijańskiego Kościoła, który był zawsze naszym największym nieprzyjacielem i w tym celu musimy zasiewać w sercach jego wiernych wolnomyślne idee i wątpliwości, a nadto wywoływać niezgodę i spory religijne."

"Naturalnym przeciwnikiem Izraela jest Kościół chrześcijański, dlatego należy go podkopać. Ułatwiają to jego podziały. Musimy rozkrzewiać w nim wolnomyślność, powątpiewania, niewiarę i spory. Dlatego prowadzimy stalą wojnę w prasie przeciw chrześcijańskiemu duchowieństwu, rzucamy podejrzenia i szyderstwa z niego."

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2018 [18:53] - jazgdyni | Link:

Ciekawe...
Proszę podać źródła, bo na talmud to specjalnie nie wygląda.

Obrazek użytkownika spike

06-05-2018 [19:50] - spike | Link:

źródłem jest książka:
"Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce"
Ks. prof. Stanisław Trzeciak

znienawidzonej przez talmudowców, co ciekawe, została wydana jeszcze przed wojną.

"Prezentowana książka jest reprintem z jej wydania przedwojennego. Ks. prof. dr Stanisław Trzeciak urodził się 25
października 1873 r. w Rudnie Wielkiej koło Rzeszowa. Ukończył gimnazjum w Rzeszowie, studia teologiczne na
uniwersytecie we Fryburgu Szwajcarskim, w Wiedniu, w Rzymie, w Krakowie (doktorat) i w Jerozolimie. W latach
1903-1905 prowadził w Egipcie i Palestynie prace badawcze nad tamtejszą przyrodą i chorobami, zwłaszcza trądem. W
latach 1906-1907 sekretarz konsystorza biskupiego w Przemyślu. Od 1907 do 1918 r. profesor Akademii Duchownej w
Petersburgu. W czasie 1-ej wojny światowej współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Pomocy Ofiarom Wojny. W
czerwcu 1918 r. powrócił do kraju. Brał udział w obronie Lwowa. W 1921 r. zainicjował akcję mającą na celu pomoc
dzieciom powracającym z Rosji. W latach 1923-1928 proboszcz w parafii w Dębowcu (diecezja przemyska). Od 1928 r.
rektor kościoła św. Jacka w Warszawie, następnie proboszcz parafii św. Antoniego. Zginął od niemieckiej kuli w czasie
powstania warszawskiego 9 sierpnia 1944 r. Ks. prof. dr Stanisław Trzeciak był współredaktorem "Przeglądu
Kościelnego", współpracownikiem "Monumenta Judaica", autorem kilkudziesięciu prac naukowych poświęconych
kwestii żydowskiej. Podczas debat sejmowych w 1936 r. występował w komisjach jako rzeczoznawca rytuału rzezi
"Schechita". Powszechnie uchodził za najlepszego wśród polskich duchownych katolickich znawcę Talmudu. Jego
dorobek naukowy został w szerokim zakresie wykorzystany przez prof. Feliksa Konecznego w pracy nad "Cywilizacją
żydowską".
Pzdr.

PS
Jak Pana to interesuje, mogę przekopiować streszczenie tej książki, które mam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2018 [04:21] - jazgdyni | Link:

Kurcze... bym poczytał, ale już czytam trzy książki naraz. Brak mi czasu, a już stary jestem. A czekają na mnie wszystkie dzieła św. Augustyna. Gdzie ja to zmieszczę? Choć w mojej teorii dyletanta (dilettanti dokładnie - polecam http://jazgdyni.neon24.pl/post/47278,klub-dyletanta-poczatek ) powinienem chociaż to liznąć.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika spike

07-05-2018 [10:41] - spike | Link:

tego dużo nie jest, to tylko omówienie książki, ale jest okazja bym to przeniósł jako "swój" tekst na blogu, wtedy będzie dostępne w całości, a nie po 3000 znaków:)
Pzdr.

PS
za te cytaty z nauki talmudu, Forum żydów polskich z S24 mnie zablokowało :))
kilka lat temu, jakaś polska organizacja podała talmud do sądu, za treści jakie tam są, nie wiem jak to się skończyło, pewnie odrzuceniem, co nie dziwi, skoro sądy są obsadzone wyznawcami talmudu i nie tylko.