Żydzi Polscy

Polska powinna poczynić jeszcze jeden wysiłek w ramach chronienia dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce i zbudować w przyszłości muzeum chasydyzmu polskiego – powiedział w poniedziałek, 15 stycznia br., wiceminister kultury Jarosław Sellin. https://naszdziennik.pl/polska/193559,sellin-o-budowie-muzeum-chasydyzmu-polskiego.html
O stanie wiedzy władz państwowych o Polskich Żydach świadczy niestety to, że jednocześnie Sellin zadeklarował, że państwo polskie wesprze taką inicjatywę: co to znaczy wesprze??? Byłoby wielkim skandalem, żeby historią Polskich Żydów zawiadywali potomkowie służalców polskich zaborców i okupantów! Polska powinna wziąć tę sprawę we własne ręce! Nie może powtórzyć się sytuacja z muzeum Polin, które oddaliśmy bez mrugnięcia okiem zeświecczonym, polakofobicznym, Żydom „europejskim” i „amerykańskim” – tym potomkom Żydów pruskich i ruskich! Muzeum chasydyzmu musimy zorganizować sami! Owszem, korzystając z żydowskiej pomocy, ale kierując się wiedzą polskich historyków, a przede wszystkim – polskim zarządem, by nie utracić kontroli (jak to jest w przypadku muzeum Polin i, jak się wydaje, w przypadku muzeum oświęcimskiego) nad tą konieczną dla naszej RACJI STANU placówką.
 
I oczywiście nie pod tą nazwą: to ma być Muzeum Żydów Polskich – z chasydyzmem jako RELIGIĄ; religią propagującą  idee radości, braterstwa i miłości, głoszącą zwalczanie zła nie złem, ale dobrem, które należy dostrzec jako aspekt pewnego rodzaju boskości i sprowadzenia go następnie ku dobru - w myśl której każdy mógł liczyć na oczyszczenie i nagrodę, gdyż człowiek (a w zasadzie jego dusza) jest złączony z Bogiem miłością (za Wiki). To Żydów Polskich, wyznawców Polskiego Chasydyzmu (jak podaje Wiki stanowili oni, pod koniec XIX w. prawie pięciomilionową rzeszę wyznawców, głównie w zaborze austriackim; tolerowani byli w zaborze rosyjskim, a w pruskim – rugowani) nie chcieli ratować z holokaustu zeświecczeni Żydzi amerykańscy i palestyńscy „odnowiciele” Państwa Izrael.
 
To Polscy Żydzi – Polscy Chasydzi – padli ofiarą Shoah, wiedzeni do gett zapewnieniami swoich zeświecczonych przywódców (i oprawców – w warszawskim getcie tzw. policję żydowską stanowili głównie adwokaci!). Ruch religijny chasydów – Polskich Żydów,  tych „starszych braci w wierze” (by użyć określenia św. Jana Pawła II) – stał w jaskrawej sprzeczności „ze światową sprawą żydowską” i dlatego stanowił zagrożenie dla interesów tych „światowców”...
 
Wydaje się konieczne przyjąć, jako polski punkt widzenia, to rozróżnienie: atakują nas, Polskę ( zresztą nie od dziś -wystarczy przypomnieć, co o nawale tzw. litwaków pisał Bolesław Prus, co się działo w czasie konferencji paryskiej: ten ich bój o Judeo-polonię, przypomnieć żydokomunę) potomkowie Żydów pruskich i ruskich, polakofobi od wieków i od wieków wysługujący się naszym okupantom i wrogom. Mieszanie ich z Polskimi Chasydami, żyjącymi wprawdzie w separacji od narodu polskiego, w swoich sztetlach, ale wyznających religię dobra wspólnego – jest ahistoryczne, niesprawiedliwe i geopolitycznie po prostu głupie: polska narracja historyczna powinna zdecydowanie przeciwstawiać „Żydów niepolskich” z religijnymi chasydami, i o tych ostatnich pamiętać, bo to oni byli Polskimi Żydami, naszymi współmieszkańcami i dobrymi sąsiadami, a nie wypychanymi na polskie ziemie przez carycę Katarzynę, cesarza Fryderyka II, pomagierami zaborców. To nie Polscy Chasydzi witali chlebem i solą pod ukwieconymi bramami powitalnymi hitlerowskich i sowieckich zbrodniczych okupantów. I to nie Polscy Żydzi plują dziś na nas i próbują wyszarpać nam naszą historię – to obcy.
 
Jeśli nie tak poprowadzimy dziś naszą narrację historyczną, jeśli pozwolimy, żeby to oczywiste rozróżnienie (pozostawiając na boku losy Żydów w pełni zasymilowanych, którzy przyczynili się tak istotnie do rozwoju polskiej nauki i kultury) zlało się, wbrew faktom historycznym, w jeden piekielny kocioł żydowskiej hucpy – nigdy nie obronimy się przed jej agresywną napastliwością. Jedynie sami Żydzi – POLSCY ŻYDZI: Polscy Chasydzi – mogą być dla nas skuteczną tarczą, choć przecież, paradoksalnie, już ich nie ma: z holocaustu "uratowali się" (wstępując masowo w szeregi hitlerowskich i sowieckich falang) jedynie ci "niepolscy" Żydzi...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

02-05-2018 [13:19] - OLI | Link:

Nie do końca tak ta muzyka leci, "plociem pan". Idealizowanie chasydów też nam nic nie pomoże. Ostatnio w Polsce próbuje się kombinować, że może przedwojenny chasyd z pejsami to jest "dobra żyd", a bankier bez pejsów to żyd pazerny i niebezpieczny.
Żydzi to wieczni Zeligowie, i jedyną sprawą mającą wpływ na to, jak się przepoczwarzają - jest ich przynależność plemienna. By się nie rozpisywać - przywołam wzorzec literacki: Henryka Szlangbauma vel Szlangowskiego, oraz jego ojca - życiowe wolty i odmiany, powieść "Lalka" B. Prusa.
Tak samo jak teraz - również przed Shoah żydzi robili wszystko, żeby się nie dać polubić. W zaborze austriackim żydzi to nie byli litwacy, to byli najbardziej chasydzcy z wszystkich chasydów świata. I dali się oni poznać od strony drapieżnej lichwy, kosmicznych procentów od procentów za każdy dzień opóźnienia w spłacie raty długu, zawłaszczaniem za błyskawicznie rosnące długi gospodarstw rolnych, co nie było trudne, jeśli sędzia to był żyd, i adwokaci także żydzi.
Chłop z pobliskiej miejscowości w czasie okupacji przechował jakiegoś Mośka z sąsiedztwa. Pod koniec wojny Mosiek zniknął, po czym znowu się pojawił, z towarzyszami z NKWD. Wskazał wszystkie schowki i ziemianki, w których chłop ukrywał przed Niemcami zboże i nielegalne wieprzki (kontyngenty!), przy czym ta "potrząska" to nie była w poszukiwaniu jedzenia, tylko broni - bo żyd i to wyniuchał, że jego dobroczyńca mógł mieć wspólne sprawy z działającą w okolicy partyzantką. Na koniec, jak już skutego chłopa wsadzali na podwodę, która go miała zawieźć do miejscowego więzienia - dzielny chasyd z rodu chasydów jeszcze się swojego dobroczyńcy zapytał, czy pamięta, jak go barszczem żywił. W lata wojny barszcz był codziennym pożywieniem, i nie wszyscy mogli sobie na przednówku na ten barszcz pozwolić. Okupant brał kontyngenty, a w czasie dwóch bardzo ciężkich okupacyjnych zim wymarzły zboża - tak, że niektórzy na przednówku gotowali zupę z pokrzyw, lebiody i jakichś białych kłączy wykopywanych z ziemi.
Bywało, że siedzący w stalinowskim mamrze AK-owcy w swoich oprawcach rozpoznawali przedwojennych znajomych z dobrych chasydzkich domów.
Szalom Ber Stambler z chasydzkiej sekty Chabad Lubawicz, nie mającej nic wspólnego z polskimi chasydami - mówi w telewizji: tu było nasze życie, gdzie jest nasze życie, gdzie jest nasze synagoge, nasze mykwe, nasze heder, gdzie jest nasze jeszibe.
Zaczęło się żerowanie ławicy piranii na naszym bezsilnym państwie i nie ma tutaj lepszych i gorszych drapieżników - każdy wyszarpuje tyle, ile zdoła.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-05-2018 [14:11] - Imć Waszeć | Link:

Poprawka: to Ber to on sobie dodał do nazwiska lub się wżenił, żeby mieć związek z dynastią Ber z Góry Kalwarii. Ta dynastia jest obecnie w Jerozolimie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-05-2018 [16:04] - Imć Waszeć | Link:

Widzę, że wszyscy łyknęli tę małą prowokację z literką i nikt nie zakwestionował tego, by Ber Stambler był żydem polskim. Tak nie jest. Dynastia z Góry Kalwarii to Ger - wystarczy sprawdzić w Wikipedii. To pokazuje, dwie rzeczy. Pierwsza, że ludzie lubią zażarcie dyskutować różne kwestie, na których się nie znają i nie chce im się grzebać w danych, a tutaj to tyczy się "polskości chasydów z różnych dynastii". Druga polega na tym, że w rozmowie kuluarowej, do jakiej kiedykolwiek by doszło pomiędzy przedstawicielem Chabadu i polskim politykiem, można bardzo łatwo polskiego przygłupiego jelenia zrobić tą literką w bambuko. Stąd dynastia spod Smoleńska może stać się w świadomości polskich niedouczonych i mało sprawnych logicznie polityków dynastią rdzennie polską. Oczywiście nie proponuję tu rozwiązań w stylu leczenia dżumy cholerą, lecz chcę pokazać, iż warto znać parę faktów, zanim się komuś obieca pieniądze, bo potem może być głupio.

http://naszeblogi.pl/comment/2...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-05-2018 [15:28] - RinoCeronte | Link:

Może od tego barszczu dzielny Chasyd zrobił się taki czerwony?  Ciekawe co piła Helena Wolińska?

Obrazek użytkownika OLI

02-05-2018 [16:22] - OLI | Link:

Raczej nie, specjalnością wiejskiej kuchni był barszcz biały :))

Obrazek użytkownika Teutonick

02-05-2018 [17:38] - Teutonick | Link:

Ktoś tutaj zdaje się wierzy w cuda - skoro nie udało się z dwoma już istniejącymi "przybytkami", to dlaczego miałoby się udać tym razem - w myśl zasady do trzech razy sztuka?

Obrazek użytkownika xena2012

02-05-2018 [21:44] - xena2012 | Link:

Wprawdzie mowi się że od przybytku glowa nie boli,ale przysłowia nie zawsze zawierają tylko madrość.Darujmy sobie trzeci przybytek,te dwa juz w zupełnosci spełniają swoje zadanie szkalowania Polaków i ciągniecia pieniedzy podatników,Minister Sellin mógłby sie raczej zainteresować losem Pomnika Katyńskiego w Stanach,którego przed rozmontowaniem broni jedynie Polonia.

Obrazek użytkownika damascen

03-05-2018 [11:35] - damascen | Link:

Ponieważ, jak widać, tekst jest czytany być może i z komentarzami -  muszę się do nich odnieść, bo pokazują ogólny stan umysłu, a więc (niestety) także i rządzących. Tym stanem jest brak strategii, tj. fatalny wybór celów politycznych. Właśnie co kolega śp. Lecha Kaczyńskiego (spod celi internowania w Barczewie) - którego to Pan Prezydent nagrodził w 2009 r. Krzyżem Kawalerskim OOP za zasługi dla opozycji solidarnościowej - opublikował w Chicago (bo wybrał emigrację i, jako urodzony aktywista, musiał i tam zaistnieć) paszkwil na dzisiejszą Polskę - jako... KOD Polonia; założę się, że donosił i za komuny. Takich "kawalerów" mamy na pęczki - takich wyborów politycznych (jak pobudowanie w pierwszej kolejności - kto o tym zdecydował, kotki lube? - Muzeum Historii Żydów w Polsce zamiast Muzeum Historii Polski) także. Efekty właśnie widzimy i przestaje działać zaklęcie o "wielkich strategach z Żoliborza", bo, jak pokazują komentarze do notki - strategów u nas ni ma...

Tak przy okazji: POLIN kosztował coś ok. 300 mln PLN, Muzeum Polskich Chasydów (jak zadeklarował w marcu br. Gowin) ma kosztować (wraz z Muzeum Getta) 32 mln. Pomyśleć, że gdyby było odwrotnie - mielibyśmy sytuację odwrotną: zamiast antypolskiej placówki, nad którą nie mamy żadnej kontroli (przeczytajcie sobie statut) mielibyśmy światowy przekaz o zagładzie świata którego wprawdzie już nie ma, ale który żył w symbiozie z Polską, był tak samo jak ona religijny i pokojowy. To jasne, że taki obraz Żydów Polskich (chasydów) nie mógł się podobać ani Żydom amerykańskim, ani sowieckim, ani palestyńskim (nie mówiąc już o Hitlerze). I jasne, że i dziś się Żydom nie podoba...

Ogólnie: braki w wiedzy historycznej, generalizujące uprzedzenia i pomieszanie celów przez zwykły brak pomyślunku - nie robią na mnie wrażenia; wrażenie robi, że taki stan widzimy także u steru nawy państwowej, czego efekty (w "sprawie żydowskiej") jeszcze w pełni nie nadeszły: obudzimy się z tego zdurnienia, czy też nie? Bo wygląda na to, że lepiej zapłacić 300 mln i mieć wojnę, niż 30 i jej nie mieć, a skoro się podpisało Deklarację Terezińską, to upamiętniać jakoś trzeba: właśnie niejaki Turski, b. redaktor komuszej "Polityki" i b. członek PPR - a obecny wiceszef POLIN (ma 91 lat) - ten Żyd litwacki bardziej wam pasuje niż chasydzi? Bo niektórym pasuje: współtwórca Muzeum POLIN - otrzymał honorowe obywatelstwo m.st. Warszawy. 19 kwietnia br., w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim odbyła się uroczysta LXIV Sesja Rady m.st. Warszawy, podczas której Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska i Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wręczyły oznaki Honorowego Obywatela Marianowi Turskiemu (za: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/03/02/marian-turski-zostal-honorowym-obywatelem-warszawy)

Obrazek użytkownika xena2012

03-05-2018 [13:47] - xena2012 | Link:

Skąd naiwne przekonanie,że wybudowanie za 30mln złotych Muzeum Chasydów ma zapobiec jak Pan to ujął wojnie?

Obrazek użytkownika Es

03-05-2018 [12:14] - Es | Link:

Tylko jedno jeszcze?Sądzę że powinno ich powstać więcej. Na przykład muzeum wygnania żydów 68 roku ,muzeum 1000 lat cierpień żydów na ziemiach polskich ,muzeum patriotyzmu żydów itd co tam się ograniczać. Litości. Ja na tych debili głosowałem. Teraz jestem gotów wleźć pod stół i odszczekać wszystko co powiedziałem w ich obronie w sporach przed wyborami

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-05-2018 [19:27] - Zygmunt Korus | Link:

Dwie kwestie dyskwalifikują PiS w poważnej dyspucie politologicznej: nachalny filosemityzm i całkowite zamknięcie się na Narodowców.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-05-2018 [19:30] - Imć Waszeć | Link:

Dokładnie. Oto kolejny rodzynek z tajemniczego ludu Barmicwa, który nas "rozsławił" w świecie. Nawet Francuzi nie mogą tego ogarnąć: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-05-2018 [22:48] - rolnik z mazur | Link:

Co nie mogą ogarnąć ? To niech się cofna do Banku Royal i Johna Law i  jego Kompanii Missisipi.To wszystko sa stare tricki. Karuzele vatowskie ? Śmieszne i straszne . Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-05-2018 [00:11] - Imć Waszeć | Link:

No ale te ucieczki aferzystów, oszustów i złodziei  do Izraela stają się jakąś normą. Przynajmniej na Rawa Blues będzie ... jeszcze ... Laura Cox (Francja) zamiast Cymbałki Tel Aviv.

https://www.youtube.com/watch?...

Dla kontrapunktu świetny performance Joanny Dudkowskiej: https://www.youtube.com/watch?...