Wicepremier „od narodowców”*

Pozwolę sobie zabrać głos w poważnej dyskusji, wywołanej właśnie przez Zygmunta Korusa (http://naszeblogi.pl/51893-nar... ) omijając wpisy „specjalistów od agentów” (albo sami są agentami i wiedzą, co pisać, albo są oszołomieni swoją niewiedzą – normalny człowiek w takie zagrywki się nie bawi). Brakuje poważnych analityków – i to nie tu, na blogach (zero przebicia) i też nie na peryferiach polityki (małe przebicie), a w jej centrum (przynajmniej nic o tym nie wiadomo). Gdyby jednak byli, zrobili by użytek z tej wiedzy, jaką cytowany Autor tu przedstawił, tj. uruchomiliby „prawe skrzydło” – tak jak potrafią „przyciągnąć samorządowców Gowina” (efekt widzieliśmy właśnie w Krakowie), albo „republikanów od Siarkowskiej” – to by takie skrzydło powstało. Nie chcą!
Tymczasem – i to na naszych oczach – powstaje „podmianka” typu palikotowego (a przecież był i Tymiński! – jest klientela wyborcza!), o której nie tylko mogliśmy przeczytać (  http://niepoprawni.pl/blog/civ... ), ale którą winniśmy uważnie śledzić (wg wp.pl: „nie chcę zakładać nowej partii – chcę scalić istniejące” !!!), bo to szykowany gwóźdź do polskiej (obecnie pisowskiej) trumny…
 
„Nieśmiertelna” rada „odnowiciela socjalizmu” (zakładajmy własne komitety) wisi nad tą dyskusją jak fatum: już to w III.RP przerabialiśmy na wielu patriotycznych kanapach. Tymczasem nie widać odpowiedzi na najprostsze pytanie: skoro można było obdarzyć ważną funkcją Gowina („od nauki”) i Glińskiego („od sekt warszawskich”), to czy nie można, Panie Mateuszu, powołać jeszcze jednego wicepremiera? „Od patriotów”? Miałby co robić!
 
A PiS? No cóż – „nie chce, ale będzie musieć”: Mateusz to nie Beata – jest za silny, o wiele silniejszy niż Antoni - może to przeforsować. I przynajmniej nikt mu nie zarzuci, że robi to „pod siebie”: bez niego już dawno spadlibyśmy pod szklany sufit, ma inne ambicje.  
 
*narodowcy to nie MN, nie Bosak czy Andruszkiewicz – bo to ruch bez przywódców; narodowcy to profesorowie Nowakowie, to „Arkana”, to ruch myśli: wicepremier ma organizować idee i suflować je tym młodym ochotnikom! Kto ma to robić, jak nie Państwo Polskie? Jakieś partie zajęte walką o władzę?

P.S.
Jak napisałem wcześniej na prywatnym blogu - odpowiadając na pytanie o cel takiego urzędu - miałby on przykładowo rozwiązywać takie fanaberie "władców" miast, jak pogróżki o rozwiązaniu MN przez Hannę Gronkiewicz-Walz: rządzenie Warszawą to jedno, a stolicą państwa to drugie i MN mógłby zabiegać u wicepremiera o nadanie mu statusu państwowego - wtedy żaden prezydent nie miałby nic do gadania.
No i proszę: HGW marsz "odwołała", a Duda na to miejsce  zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich zostanie zorganizowany marsz, wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowych" - powiedział rzecznik prezydenta.
Tak to władze się na chybcika kompromitują brakiem wyobraźni politycznej...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [11:46] - Goral Supreme | Link:

Nie warte mojego komentarza..
Jak cie temat interesuje i intryguje to zabierz glos na blogu Korusa...

Obrazek użytkownika Jabe

07-11-2018 [14:54] - Jabe | Link:

wicepremier ma organizować idee i suflować je tym młodym ochotnikom! Kto ma to robić, jak nie Państwo Polskie? Jakieś partie zajęte walką o władzę? – Z centrali ma na lud spływać mądrość. Czyli państwo ustami wicepremiera „od patriotów” ma mówić posłusznym barankom, co mają myśleć. Państwo czyli rząd, rząd czyli partia rządząca, ta partia, która jest zajęta walką o władzę. Nonsens jakiś.

Obrazek użytkownika damascen

07-11-2018 [16:44] - damascen | Link:

Przecież napisałem, że chodzi o poważną dyskusję - co wy tu - Jabe, Goral i wam podobni - robicie? Skąd pomysł, że dla was tu publikuję? A tu publikowałem, bo to podobno matecznik PiS-u: nie wiem doprawdy, kto go kontroluje, widocznie to tylko zabawka (jak onet). Kto  chciałby tracić czas na zabawki - z pewnością nie jacykolwiek decydenci. Naparzajcie się sami.

Admin: było miło, thx

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [17:00] - Goral Supreme | Link:

Mlody czlowieku...nie slimtaj w rekaw I UCZ SIE.....Tys sie jeszcze nie urodzil jak My tu bylismy..Jestesmy tutaj  od zawsze..od dnia zero...
Budawlismy marke NB...:-))
Czego by nie powiedziec przez te lata o NB to jednak trzeba stwierdzic  ,ze Sakiewicz nie jest politycznym samobojca..no i stara sie zachowac swoja Niezaleznosc..To  ,ze czasami wynajmuje sie do "brudnej roboty" (czytaj Propagandy) sprawia ,ze ty masz sie gdzie prztulic i wysmarkac swoje zale..NB jest "kuznia" ..hehehe a ty poczatkujacym czeladnikiem..Jarzysz ? :-))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-11-2018 [18:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tej supreme...młody indianinie. Kto to jest "my"?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-11-2018 [20:50] - Zygmunt Korus | Link:

@ Goral Supreme
Dzięki. Akuszerowałem przy powoływaniu Niezależnej. I potem było trochę bojów, żeby zachować jednak Strefę Wolnego Słowa. Udało się. A ilu rzepów się już poodczepiało, bo nie dali rady!

Obrazek użytkownika Jan1797

07-11-2018 [18:11] - Jan1797 | Link:

Damascenie,
Andruszkiewicz, tak znam, z tym człowiekiem trzeba rozmawiać, młody człowiek z charakterem
ale Bosak, nie wiem, czy miałbym ochotę na rozmowę z nim, a zdaję sobie sprawę, że pan Premier
ma większą wiedzę niż ja. Pan Premier z Prezydentem poprowadzą marsz Niepodległości, zaproszeni
są wszyscy, kontrmanifestacje są zakazane a ustawa o dniu wolnym 12 listopada podpisana.
Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika damascen

07-11-2018 [19:51] - damascen | Link:

Miło mi - wpadłem właśnie z dopiskiem o reakcji Dudy, widzę, że Pan tu był wcześniej z tą wiadomością. Co do Bosaka (np.) to ochota nie ma tu nic do gadania: ludzi trzeba traktować poważnie i z nimi rozmawiać: ręczę - że przyniosłoby to owoce. Stąd tytułowy pomysł i jak widać przydałby się wcześniej także w drugą stronę: jakieś tam "parady gejów" obrażają znaczną część mieszkańców miasta? nadużywają pojęcie "tolerancja"? - urząd wicepremiera mógłby to rozstrzygnąć... odmownie. Dość samowoli tych jaśkowiaków! Państwo musi być poważne, a nie bezradne.
Jak napisałem we wcześniejszym komentarzu - wyprowadzam się z oczywistego powodu: szarogęszą się tu szopenfeldziarze. Wrócę może na blogpress - dawno tam nie zaglądałem...

pzdr  

Obrazek użytkownika Jan1797

07-11-2018 [20:26] - Jan1797 | Link:

Też mam dosyć "budowniczowie marki" edytowani w pięć minut a inni czekają godzinę, stąd zaglądnę.
Nic więcej nie obiecuję, ale na salonie wygumkowałem wszystko i powoli widzę, mizerię kwitnąca pleśń
ogarnia, a ostrzegałem. To jest szkoda, będzie spotkanie w Krakowie, powiem co myślę i przekażę.
Naturalnym mym środowiskiem jest Tysol. Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-11-2018 [20:44] - Zygmunt Korus | Link:

Tak z ciekawości, bo nie znam określenia: kto to są szopenfeldziarze? Żebym wiedział, czy mam to słowo brać do siebie? Z góry dziękuję.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [20:59] - Goral Supreme | Link:

Szopenfeldziarz – złodziej dokonujący kradzieży w sklepie lub w magazynie
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [01:35] - Zygmunt Korus | Link:

Tak, tak, w międzyczasie, ku memu zaskoczeniu, znalazłem to na Wiki. Mimo tego dzięki...
Z tym że nadal nie wiem, czemu kapitan łajby, którą, jak zapowiedział, pozostawia, użył tego słowa i w jakim kontekście?