Polacy won z Polski !

Dla kogo jest ten kraj  ?

Na pewno nie dla Polaków .

Nikt nie rozumie z  tego nic.

Ci co tu  piszą na NB to dziadki z rentami i nie maja pojęcia co sie dzieje w tym kraju nad Wisłą..

A dzieje sie żle

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2018 [14:30] - Swisspola | Link:

Skomentuje pański wpis krótko. A kiedy po wojnie w Polsce działo się dobrze? Chętnie posłucham odpowiedzi. Może coś przegapiłem. Natomiast ja to już raz słyszałem. "Won z Polski"! Wprawdzie nie dosłownie, ale tak postępowali komuniści, krótko przed wprowadzeniem stanu wojennego. Mieli w perspektywie wprowadzenie stanu wojennego i chcieli pozbyć się ludzi zdesperowanych, którzy mogli sprawiać największe problemy w stanie wojennym. Ja się załapałem. Upłynęło już 37 lat i gdybym nie miał dzieci czy wnuków, to byłbym najnieszczęśliwszym człowiekiem, jakiego znam. Tylko perspektywy moich potomków łagodzą rozgoryczenie wynikające z kroku, jaki 37 lat temu podjąłem. Naprawdę serdecznie odradzam.

Serdecznie pozdrawiam.

PS: Na szczęście na emeryturze powracam przynajmniej na 6 miesięcy w roku i to w okolice, w których mieszka autor..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-03-2018 [15:52] - rolnik z mazur | Link:

Ja też się wtedy załapałem. Niestety wróciłem i każdemu ten krok odradzam. To nie jest kraj dla Polaków. Jesli ktoś uważa inaczej to chetnie podyskutuję. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2018 [16:18] - Swisspola | Link:

Tak zdaje sobie sprawę z tego, że ktoś, kto nabrał perspektyw, poznał inne standardy, mentalności, po prostu pozna normalność, już nigdy nie będzie tym samym dumnym Polakiem, jakim wyjeżdżał. I chyba to najbardziej boli. Zawsze tłumaczono sytuacje w kraju, że to Niemcy, albo Sowieci czy teraz Żydzi, bo takie mamy geopołożenie, bo 123 lata niebytu, bo II Wojna Światową, bo komunizm itp. itd. Dla mnie najbardziej bolesnym był fakt, kiedy zdałem sobie sprawę, że najbardziej Polsce szkodzą sami Polacy i że Polak nikogo tak nienawidzi, jak rodaka. A nie daj Boże jeszcze takiego, któremu się lepiej powodzi! I na takim podłożu trudno wychować inną klasę polityczną jak kłamców, cwaniaków, złodziei i zdrajców. Niestety doszedłem do wniosku, że Polak w kraju głupi, bo nieświadomy, a zagranica nieszczęśliwy, bo świadomy tego, o czym pisze, ale również nierzadko nie mądrzejszy od rodaka w kraju! I absolutnie muszę zgodzić się z Kochanowskim, że:

"Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-03-2018 [16:04] - rolnik z mazur | Link:

To zapraszam.  Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika OLI

20-03-2018 [15:24] - OLI | Link:

Powtórzył Pan niemal toczka w toczku pytanie postawione w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku przez premiera Olszewskiego:
"Że w grze jest coś więcej, że w grze jest pewien obraz Polski, jaka ona ma być. Może inaczej – czyja ona ma być. Jest Polska, była Polska przez czterdzieści parę lat – bo to jednak była Polska – własnością pewnej grupy. Własnością z dzierżawy, może nawet raczej przez kogoś nadanej. Po tym myśmy w imię racji, własnych racji politycznych, zgodzili się na pewien stan przejściowy. Na kompromis, na to, że ta Polska jeszcze przez jakiś czas będzie i nasza, i nie całkiem nasza.   A dzisiaj widzę, że nie wszystko się skończyło, że jednak wiele jeszcze trwa i że to, czyja będzie Polska, to się dopiero musi rozstrzygnąć."
Od 1992 roku było bardzo dużo czasu na to, żeby coś z tym pytaniem zrobić. Dzięki skundlonej klasie politycznej Polska jest już nie tylko ochłapem rozszarpywanym przez wewnętrzną agenturę, jej progeniturę i całe tych środowisk otoczenie. Dziś sprawy poszły jeszcze dalej, bo dziś Olszewski powinien by zdaje się zapytać, czy jeszcze w ogóle jesteśmy u siebie.
Chyba na całym świecie nie ma drugiego takiego przypadku, żeby ważny, mający poczucie swojej wartości i odrębności naród został przez własne elity rozbrojony, okradziony i sprowadzony do roli helotów we własnej ojczyźnie.
Polscy heloci wybierają polityków, którzy w ich imieniu biją pokłony przed Niemcem, Rosjaninem, Chińczykiem, żydem, Ukraińcem i kto by tam jeszcze chciał. Fundujemy naszym opluwaczom muzea i cmentarze, wypieramy się własnych męczenników, a to zdaje się dopiero początek.
Tylko proszę się może zastanowić, co ma na to powiedzieć Polak, nie mający wpływu na to wszystko.. Całkiem głupi nie jest, ale nawet obrazić się na swoich polityków nie może, bo jeśli ich porzuci, to nie ma w zapasie innych.
Oczywiście, można by sobie zafundować tzw. godzinę szczerości, ale z tym także  trzeba uważać, bo mogłoby się okazać, że: "kiedy zburzono piedestał, okazało się, że nikt na nim nie stał"...
Czasem aż świerzbi język, żeby zacząć mówić o dupowatości, pierdołowatości PiS-owskich strategów, ale zadaję sobie pytanie: po co? Żeby szybciej pogrążyć tę ekipę?
A może jest tak, że cały ten PiS to jest wszystko, na co nasz ciężko doświadczony naród w tej chwili stać?
Może szkoda się rzucać pod lokomotywę, bo ona i tak pojedzie siłą swego rozpędu, bo to jest jej czas?
Polska potrzebuje partii, która by stanowiła konkurencję dla PiS na prawej stronie. Choćby po to, żeby PiS-owi nie wiotczały mięśnie. Nie widzę, nie słyszę, nie mam nadziei.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-03-2018 [16:02] - rolnik z mazur | Link:

Polska nie potrzebuje partii. Polska potrzebuje Polaków. I to jest najwiekszy problem. Nikt tu nie chce zostawać i walczyć z tymi k...... wiatrakami.  Jak nie rozpierd..... tego układu to biada nam. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2018 [16:10] - xena2012 | Link:

Bardzo madra,bardzo trafna wypowiedź...Nikt uśpiony zresztą propagandą o tę Polskę nie chce dzis walczyć.Najlepiej rozsiąść sie przed telewizorem i czekać pijąc piwo aż inni zawalczą.Tylko skąd wziąc tych innych?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-03-2018 [17:16] - RinoCeronte | Link:

Trzeba wspierać młodych. Oni jeszcze mogą coś zrobić dla Polski.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-03-2018 [13:38] - zbieracz śmieci | Link:

Zrób miejsce to i ci inni się znajdą !

Obrazek użytkownika OLI

20-03-2018 [16:24] - OLI | Link:

Ani polski, ani żaden inny naród niczego nie dokona bez politycznego przywództwa, bo nawet własnych przedstawicieli do sejmu nie wybierze - więc całkiem bez partii się nie da. Chyba, że miał Pan na myśli to, iż Polacy potrzebni są w partiach - z tym bym się zgodziła, bo też tak twierdzę. Odpowiednia ich liczba zapewne by się znalazła, ale chyba w partiach nie ma na nich popytu. Lansowani są ludzie, którzy jeden po drugim okazują się "nie nasi", słuchający jakichś obcych panów. Z maniackim uporem głównie tacy są windowani do urzędów i to nie może być przypadek.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [20:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@rolnik z Mazur

"Polska nie potrzebuje partii. Polska potrzebuje Polaków. I to jest najwiekszy problem..."
--------------------
BINGO!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-03-2018 [13:15] - zbieracz śmieci | Link:

Zrób miejsce dla mądrych !

Obrazek użytkownika Swisspola

21-03-2018 [09:28] - Swisspola | Link:

Ja, bym jeszcze dodał, że mądrych Polaków, a tu zaczyna się problem i dlatego od ponad 300 lat Polska ma pod górę!

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2018 [10:56] - Lektor | Link:

Kochany panie rolniku, ta pańska czarna wizja i niektórych pańskich komentatorów to prawdziwa patologia !!! To co wy tutaj wypisujecie, to jeszcze gorsza głupota niż idiotyzmy totalnej opozycji !!!
http://pl.memgenerator.pl/mem-...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-03-2018 [12:26] - zbieracz śmieci | Link:

E tam ,zaraz głupota,rolnik od dawna orze na wyznaczonym poletku .Co do kilku komentujących głupota to znak rozpoznawczy.
To nie Polacy won ale polskojęzyczni i aż się prosi paragraf o banicji !Jak swołocz ma nasze obywatelstwo to banicja na deser po odsiadce z art.127,128 ,129 KK Zdrada Stanu.
Przed moratorium o karze śmierci za Zdradę Stanu w czasie pokoju groził sznur teraz dożywocie i to byłaby najlepsza kara.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-03-2018 [12:44] - Imć Waszeć | Link:

Przestaniesz judzić po bolszewicku? Nie powinieneś przejść badań okresowych z podejrzeniem psychopatii i neurastenii napadowej? Poza tym zgadnij kto pierwszy by zadyndał za współpracę agenturalną z proputinowskim i proukraińskim (oligarchia) Chabad Lubawicz.

Obrazek użytkownika Ptr

20-03-2018 [21:41] - Ptr | Link:

Potrzebujemy partii totalnie nie umoczonej przez związki osobiste w żadne układy pozapolskie. ( coś jak TEA party ?)
Jak można poprawić wzajemne więzi Polaków ? Pamiętam opowieść jednego z żołnierzy wyklętych, że w lesie odczuwali wzajemną troskę o siebie , wręcz miłość platoniczną. Natomiast ja mam poczucie niesmaku i pogardy , gdy myślę o czasach komuny i wliczam w to lata 90. To zagmatwanie pojęć. Zagmatwanie charakterów. Zagmatwane tzw. wydarzenia, wirtualne zwycięstwa. Przejmowanie kierownictwa każdego zrywu przez jakieś grupy kolesiów. 
Świat prawdy walczy ze światem manipulacji. Manipulanta i kłamcę można wyczuć po kilku zdaniach. Może być politykiem, księdzem, artystą. 

Obrazek użytkownika mmisiek

20-03-2018 [23:58] - mmisiek | Link:

"Chyba na całym świecie nie ma drugiego takiego przypadku, żeby ważny, mający poczucie swojej wartości i odrębności naród został przez własne elity rozbrojony, okradziony i sprowadzony do roli helotów we własnej ojczyźnie."
- - -
Ale my praktycznie nie mamy własnych elit - te zostały wybite przez Niemca i żydokomunę.
Jesteśmy jako naród bez głowy, albo wręcz z przeszczepioną obcą głową przywiezioną na sowieckich tankach.
To i tak cud, że w takich warunkach przetrwaliśmy i duża część jednak nie dała się ogłupić. Ta część to zalążek przyszłych elit, ale na to niestety potrzeba czasu. Nie wiem czy tyle go mamy.
 

Obrazek użytkownika PM

20-03-2018 [20:03] - PM | Link:

Niestety nie moje to spostrzeżenia, ale zacytuję bo trafnie wpisują się ocenę sytuacji o której pisze Autor:
"Zrobiło się nam z Polski międzynarodowe przedsiębiorstwo, tylko że tutaj Polak jest traktowany jak narzędzie – tanie narzędzie, nie jak pracownik (po wojnie nie było lepiej). Traktowany jednakowo podle przez obcych i jak i przez braci Polaków, zresztą jak zawsze. Przy obecnych zarobkach normalnego Polaka, samo prawo do istnienia na tym obszarze wyczerpuje wszystkie jego dochody. Nic dziwnego że Ludzie się bronią, pieniądz wszechmogący stał się bogiem. Takie mam wrażenie, że teraz każdy mógłby ten kraj przejąć bez problemu, gdyby nie inni, którzy też patrzą na jego dobra łakomym wzrokiem i też by chcieli."
I drugi: "Będzie jak w tym starym kawale : albo w Polsce będzie jak zawsze i Matka Boża zejdzie z nieba i wszystko załatwi, albo nastąpi cud i Polacy zrobią porządek własnoręcznie."
Pozdrawiam z Lublina

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-03-2018 [21:26] - rolnik z mazur | Link:

Wierzę, że ten naród podniesie się z kolan i krzyknie - To my Polacy!  Pozdrawiam z Mazur

Obrazek użytkownika Swisspola

21-03-2018 [09:38] - Swisspola | Link:

Ja także w to wierzę, ale obawiam się, żeby to nie było zbyt późno, jak w XIX wieku, kiedy to morzem polskiej krwi płaciliśmy za własną głupotę, kiedy znów znikniemy z mapy Europy i będziemy szprechać po germańsku, bądź pisać cyrylicą. Jak to mówi fraszka:

Polacy do kupy,
jak strach u dupy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-03-2018 [13:36] - zbieracz śmieci | Link:

W kupie siła!
Tak z oglądu gdyby coś to jedynie widzę cię w taborach razem z echo a łon już by się postarał o markietanki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-03-2018 [19:24] - rolnik z mazur | Link:

To jest jedyne panstwo, które traktuje swoich obywateli gorzej niz obcych. To nie jest kraj dla Polaków. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-03-2018 [21:17] - zbieracz śmieci | Link:

No może nie każdy wie co znaczy PKP na wagonach ale dla reemigrantów  jest inne wytłumaczenie tego skrótu -P coś K  utafonie  P owracał  a i nikt trzymał was nie będzie na siłę.
Zabieracie jedynie tlen a smrodek przedziera się nawet przez mój całkowicie prywatny ochronny pas zieleni jaki mam przed laptopem

Obrazek użytkownika HenrykH.

22-03-2018 [10:41] - HenrykH. | Link:

Witam.Myślę że trochę za ostro Pan odpowiada.Ja wierzę że Panu rolnikowi też chodzi o dobro Polski ,ma może trochę inny pogląd jaka Polska ma być.Nigdy co prawda nie napisałbym że obecna władza  robi coś żeby Polakom żyło się gorzej  we własnym kraju ;.Uklady lokalne ,jak też mnóstwo powsadzanych na stołki "swojaków " robi wielką szkodę , może dlatego panowie mają takie  a nie inne poglądy.Pozdrawiam .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-03-2018 [13:39] - zbieracz śmieci | Link:

Czasy są takie ,że nie bierze się jeńców a dlaczego ostro bo pamięć jest zawodna ale moja akurat nie i pamiętam z jaką "troską" obaj tu piszą.Jak się chcesz zalegendować to dwie ,trzy notki miodzio ale już kolejna to leci z grubej rury .Co do "swojaków "to pełna zgoda i liczą się tylko ich śmierdzące i małe interesy.

Co do tych co się przyssali do okrętu z łaski pańskiej jak gowin czy gliński ,płyną przy burcie ale japy drą aby im ster oddać i wczoraj Prezes powiedział ,że tak dalej niekoniecznie być musi.Złotousty gowin z krakówka to największy leń i potrafił jedynie przez dwa lata spłodzić ustawę która jest tylko zbiorem pobożnych życzeń dla poprawy szkolnictwa wyższego a na pewno wzmacnia złogi komusze we władzach uczelni,mało tego sam nic nie robił ale rył pod rządem Pani Szydło łażąc po tefałenach i innszych recenzując innych ministrów,
PS.Siedzi taki dziadyga jak zwis pola i doradza-kredyty byście szybciej spłacili ,dobra zmiana powinna być lepsza na takich jak on a jest tego od groma to lagą  przetrzepać kożuch na grzbiecie albo poszczuć psami i to takimi jak moje co jeża zeżrą  z nudów.

Obrazek użytkownika Swisspola

22-03-2018 [11:21] - Swisspola | Link:

Jak powszechnie wiadomo, tlen jest niezbędny do oddychania, a co za tym idzie także do myślenia. Tobie niewiele tego tlenu potrzeba. A jeśli już, to jako typowy polski kmiotek, wolisz dzielić się tym tlenem z Ruskimi, Niemcami czy Żydami niż z rodakiem! Nawet nie wiesz, jak sam potwierdzasz słowa rolnika z m. Ten kraj ma taką historię, jaką ma, bo zdecydowana większość tego społeczeństwa, to tobie podobny skłócony i bezmyślny plebs! I nic nie Pomoże zaklinanie rzeczywistości czy przez Tuska "zieloną wyspą", czy dzisiaj przez Kaczora "dobrą zmianą! Jeśli chodzi o smród, to rozejrzyj się po Europie i jeśli nie jest jeszcze dla ciebie za późno i będziesz w stanie cokolwiek pojąć, to od razu pomijasz, skąd się smród po Europie rozchodzi!