Kto ma temu będzie dane....

Czyli : ręce opadają do ziemi

"Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma" – ewangelia wg Mateusza

Puls Biznesu  pisze, że JP Morgan  dostanie od rządu 20,2 mln zł dotacji na stworzenie od 3- do 5 tysięcy miejsc pracy w Warszawie. ( za Onet  z 6.03.18 )

Jest to rekordowa rządowa dotacja dla instytucji finansowej.

Innymi słowy te 20,2 miliony  rząd ukradnie bogatym  Polakom, żeby biedny JP Morgan stworzył łaskawie od 3 do 5 tyś miejsc pracy w Warszawie, gdyż w stolycy panuje okropne bezrobocie.  

Zyski prywatyzujemy a koszty i straty  socjalizujemy.

Najłatwiej wydawać nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby.

I to by było na tyle.

Ostatni gasi  światło !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-03-2018 [10:50] - Jabe | Link:

Tu obok kapitan Hatalski po raz kolejny objawia tęsknotę za powrotem na morza i oceany (wysiłkiem całego społeczeństwa). To jest dobre i potrzebne, a dobre kosztuje. Zarabia się na rzeczach zbytecznych. Nic dziwnego, że skoro Polska ma być silna i innowacyjna (wg Mateusza), to do tego interesu państwo zamierza dopłacać. Aż dziw bierze, że Chińczycy nie pomarli z głodu, finansując przeprowadzki koncernów na swoje terytorium. Jak tego dokonali, to ich tajemnica.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2018 [11:15] - rolnik z mazur | Link:

Ja też bym chciał wrócić na morza i oceany swoim własnym jachtem co i wszystkim polskim żeglarzom życzę.  Jacht + dla każdego Polaka to w końcu wypłyniemy na te morza i oceany i nasi umilowani przywódcy będą mogli w spokoju rzadzic. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika mjk1

06-03-2018 [21:10] - mjk1 | Link:

To ja Wam podpowiem, jak wrócić na morza i oceany nie zabierając nikomu z podatników ani złotówki i nie zadłużając się u nikogo. Musicie tylko odpowiedzieć na poniższe pytania:
 Jak było możliwe odbudowanie i rozbudowanie stoczni w PRL bez pożyczek z Europy Zachodniej i USA skoro po wojnie:– Stocznia Gdańska była zrujnowana, – stoczni północnej nie było, – gdańskiej stoczni remontowej nie było, – stoczni Wisła nie było,  – stocznia Nauta nie istniała – stoczni marynarki wojennej nie było – stocznia szczecińska zbombardowana, – stoczni Wulkan nie było, – stoczni Gryfia nie było, – stoczni Parnica nie było, – stoczni rzecznej nie było  – ponad setka kooperantów przemysłu okrętowego nie istniała. Czyżby rząd Gomułki po spłaceniu długów za utrzymanie polskiej armii w Anglii i spłaty własności amerykańskiej w Polsce
ograbił ludność, która po przegranej wojnie była zapewne bajecznie bogata i z tego wybudował nowoczesny przemysł stoczniowy, flotę handlową (PLO, PŻM, PŻB), dalekomorską flotę rybacką w Gdyni i Szczecinie, bałtycką flotę rybacką w Świnoujściu, Kołobrzegu, Władysławowie. Tylko flota obsługująca jednostki na łowiskach liczyła kilkadziesiąt statków. Stocznie budowały statki dla ZSRR (główny kupiec), Brazylii, Egiptu, Wietnamu, a nawet Chin i Albanii. Pozdrawiam i słodkich snów życzę.
 

Obrazek użytkownika Zdzichu

06-03-2018 [11:15] - Zdzichu | Link:

Morawiecki gdy był tylko wicepremierem, ściągnął do Polski 3 fabryki (montownie) samochodów. Państwo dopłaciło ok. 200 000 tys zł do każdego miejsca pracy. Gliński na cmentarz przeznaczył 100 mln, na rejs Kusznierewicza dookoła świata 20  mln.

A Rumunia od 2016 r. obniża podatki. Rezultat - wzrost gospodarki powyżej 7%. Zamierza w 2018 podnieść kwotę wolną od podatku prawie dziesięciokrotnie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2018 [13:45] - rolnik z mazur | Link:

Nie zapominajmy o 240 mln rocznie dla kombatantów z pustyni Negew. Bogata ta Polska! Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-03-2018 [11:16] - Trotelreiner | Link:

"Ostatni gasi światło"....TO JESZCZE SIĘ GDZIEŚ ŚWIECIŁO? 

Obrazek użytkownika Swisspola

06-03-2018 [11:24] - Swisspola | Link:

Jest mi niezmiernie przykro, że miałem racje, ostrzegając przed PiS-em i huraoptymizmem przed wyborami w 2015 roku. Działania PiS-u, a raczej ich brak, jako opozycji, były jednym z głównych czynników arogancji władzy Tuska, której zdawało się, że jest bezkarna i bezpośrednio wpłynęło na katastrofalne rządy PO i PSL. PiS oparł swoja opozycje jedynie na narracji smoleńskiej, co było potężnym błędem, jak dzisiaj to wyraźnie widzimy. Moim zdanie właśnie dlatego Macierewicz stracił stołek. Je ze względu na katastrofalne poczynania PiS-u jako opozycji ostrzegałem przed rządami PiS-u pomimo świadomości braku alternatywy. Ciekawe jak się dzisiaj czuja ci, którzy w 2007 roku, kiedy ostrzegałem przed rządami PO, wyzywali mnie od idiotów. Później, o dziwo Ci sami blogerzy, w 2015 roku, kiedy ostrzegałem przed rządami PiS-u, też wyzywali mnie od idiotów. Jednym z nich jest przemądrzały narcyz MatkaKurka, który do tej pory zawłaszcza sobie monopol na racje. Nie zmienia to faktu, że propagandowo podobnie jak za Gierka przewodzimy gospodarce europejskiej. Za Gierka tez byliśmy 6-sta potęgą ekonomiczną na Świecie. Co z tego wyszło, wiadomo doskonale. Ja obawiam się, że ta Kurska (żeby nie napisać Kur(ew)ska) propagandy PiS-u skończy się bardzo podobnie. Zresztą jak już pisałem, nasz premier Morawiecki do złudzenia przypomina Gierka. Oczywiście nie fizycznie, ale on także jeździ jak GOSPODARZ po firmach i sieje propagandę. Także kłamie, jak jest już dobrze i będzie jeszcze lepiej. Też jest podporządkowany jednej partii i działa wyłącznie dla jej dobra. Jedyną różnicą jest fakt, że Gierek po wskazówki jeździł do Moskwy a Morawiecki jeździ do Washingtonu bądź Tel Awiwu czy Brukseli, no i Gierek był górnikiem a Morawiecki banksterem. NIESTETY

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2018 [11:41] - rolnik z mazur | Link:

Mnie uczyli, ze 10 potęga byliśmy ale w niektórych dziedzinach np. węgiel to nawet druga. Teraz jesteśmy 20 potęga z tego co mówią w telewizorze. Ja raczej byłem i jestem realista i czy PiS czy PO to jeden pies z tej samej magdalenkowej sfory.Jak bardzo chciałabym się mylić... Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2018 [18:22] - Imć Waszeć | Link:

Skoro było co ukraść, żeby zadowolić armię pazernych darmozjadów z WSI, to chyba nie było aż tak źle. W przeciwnym wypadku musielibyśmy uznać, że to oni wytworzyli z długu fortuny warte miliardy. Cudotwórcy jacyś.

Obrazek użytkownika szary4all

06-03-2018 [12:35] - szary4all | Link:

Z tym Gierkiem, Edwardem oczywiście to trochę bardziej złożona historia co by nie powielać narracji tych przed którym ostrzegałeś i jednocześnie nie naśladować monopolisty racji ;-). Tak jak bardziej złożone jest to dlaczego coś się stało a coś innego nie, a jedna republika zadeklarowana jawnie przerodziła się w drugą jeśli zadeklarowaną to z najwyższą klauzulą niejawności. "Senatorzy" "republiki" zmienili szeregi. Zmieniły się pokolenia a czasem nawet "linie krwi". Historię i historyjki przepisano na nowo tak by narracja się zgadzała acz ze względu pewnie na toksyczny wpływ styropianu (niby wszyscy wiedza że się tego nie je a jednak...) jak przychodzi dziś do liczenia to z milionów solidarnych można się co najwyżej kilkudziesięciu tysięcy doliczyć i to w porywach. Kim kto jest albo był, specjalnie dziś znaczenia nie ma, bo już w dzień zmian ważnych, można było zauważyć że źródła w "mediach" "wolnych", "niezależnych" i "oświeconych" odnotowały korektę CV o czym wspominają stopki onych stron ale jaka to korekta niejawnym pozostaje, jako że historia korekty dostępna nie jest. Na potwierdzenie tej po korekcie zaś leci publiczna narracja, niczym lokowanie produktu o cudownych dokonaniach jednych i nowo odkrytych przewinach drugich. "Im dalej w las tym więcej drzew", im więcej drzew tym gęstszy las.
Kpię? Kpię, a i owszem. Czy jednak nieznośna wirtualność rzeczywistości nie kpi z każdego który szuka w niej rzeczywistych dowodów, jednostkowych zresztą, na potwierdzenie czyiś kompetencji, dokonań, chodzenia po wodzie? Kpi i to dosadnie, a jednak coś sprawia że nawet jednostki, zdawać się może o większych niż przeciętne umiejętnościach analitycznych, wierzą w największe niedorzeczności, poczytując kpinę jako dowód na własne wymyślone "racjonalne" usprawiedliwienia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2018 [14:16] - Imć Waszeć | Link:

Popatrzmy na to inaczej - nasz rząd zrobił świetny interes. Załóżmy, że pracownik zarobi miesięcznie 4000 i zatrudnionych zostanie 5000 ludzi: 20200000/5000=4040, czyli...?

Obrazek użytkownika Jabe

06-03-2018 [15:35] - Jabe | Link:

Tylko że tubylec, który za ten interes płaci, może liczyć co najwyżej na uszczelnienie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2018 [16:01] - rolnik z mazur | Link:

No to kamień mi spadł z serca. Jakie to wielkie szczęście nas żuczków małych spotkało
Bez JPM 5000 ludzi by wyjechało na zmywak w Lądku. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Swisspola

06-03-2018 [18:17] - Swisspola | Link:

Ale jaja, właśnie przeczytałem na https://www.bankier.pl/wiadomo..., że PKO BP szykuje zwolnienie 950 osób. Przepraszam, ale nie wytrzymuje, co te PiS-owskie qrwy wyrabiają z Polską. 22 mln zł dla JP Morgana za tworzenie nowych miejsc pracy, a oni właśnie planują 950 osób zwolnić z PKO BP! Chyba po to, żeby banksterzy z JP Morgan mieli, jeszcze tańszą silę roboczą! Czy jest jeszcze jakiś idiota, który ma złudzenia co do (nie)rządów tych idiotów z PiS? Hej panie bankster Morawiecki, to ma być ten pański rozwój, a raczej niedorozwój? Rolnik z Mazur napisał kiedyś, że Polska i Polacy mają pecha do rządzących. Mnie się wydaje, że Polska i Polacy mają pecha nie tylko do rządzących, ale przede wszystkim całej klasy politycznej, a głównie Polska ma pecha do własnych obywateli, a Polacy do rodaków!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2018 [20:11] - rolnik z mazur | Link:

I wychodzi, ze wszyscy mamy pecha. Pozdrawiam ro z mm

Obrazek użytkownika Ptr

06-03-2018 [17:03] - Ptr | Link:

To prawda, że zbyt duże podatki to marnotrastwo pieniędzy, co przekształca się z czasem w kontrolowany wypływ. Obniżyć ZUS. Miało być zróżnicowanie regionalne. 

Obrazek użytkownika HenrykH.

06-03-2018 [19:17] - HenrykH. | Link:

Puls biznesu -za onet ..Dzięki że na blogach trochę ichniej propagandy Pan wstawia .A jaka żarliwa dyskusja :).

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2018 [20:08] - rolnik z mazur | Link:

I Winnicki potwierdzil. Trzeba wiedziec co piszą wrogowie. Pozdrawiam ro z m