Uśpiona armia, zadowoleni krytycy

Już ponad miesiąc minął od słynnej rekonstrukcji rządu. Jej najbardziej bolesnym elementem było usunięcie Antoniego Macierewicza z funkcji szefa MON. Czy warto było?

Pod adresem byłego szefa MON padały przeróżne oskarżenia. A to za mało robił, a to za dużo robił. Wychodziły nawet książki na jego temat. Nagle, gdy został odwołany, wszelkie ataki ucichły. Wszyscy zdają się być zadowoleni z pracy nowego szefa MON-żadnej krytyki nie słychać. A co robi nowy szef MON? Odpowiem krótko - NIC. Nie słychać nic o systemie Patriot, nie słychać nic o zakupie okrętów podwodnych, nie słychać nic o śmigłowcach(ile to się Macierewiczowi za to dostało!). O analizach możliwości zakupu nowych myśliwców, czołgów - nawet nie wspominam. Nie słychać nic.

Nasuwają się więc oczywiste pytania. A może o to właśnie chodziło? Może zmiany w armii szły za szybko, za mocno? Może armia niebezpiecznie się umacniała? Może taki zastój i śpiączka jaką obserwujemy obecnie były komuś na rękę?

Z tymi pytaniami pozostawiam dziś czytelników.

Ksawery Meta-Kowalski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zdzichu

16-02-2018 [11:12] - Zdzichu | Link:

Na razie są zajęci czyszczeniem MON i PGZ z ludzi Macierewicza - to nie mają czasu na nic innego. Poza tym w marcu będą chyba nominacje generalskie ludzi zaproponowanych przez BBN, którzy po tych nominacjach będą mogli zająć godne stanowiska. I dopiero wtedy się zacznie...

Obrazek użytkownika Galiński

16-02-2018 [16:14] - Galiński | Link:

Żeby coś robić,to trzeba opracować nową strategię, bo bez tego się nie da, tako rzecze dr. hab. nauk wojskowych R Szeremietiew.
Tak więc do końca kadencji, zwierzchnik za pośrednictwem ministra będą opracowywać, a potem się zobaczy.