"Shitstorm" rozpętany przez Izrael zbliża się do końca

wraz z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN i jego zapowiedzi skierowania jej do Trybunału Konstytucyjnego.  Świadczy o tym reakcja władz Izraela na wystąpienie prezydenta Dudy {TUTAJ}, a także artykuł w wojowniczej izraelskiej gazecie "Haarec" {TUTAJ}.  Za dwa tygodnie [takie ustalono vacatio legis] ustawa wejdzie w życie, chyba, iż TK się jakoś nadzwyczajnie pospieszy z wyrokowaniem.

  Niektórzy posądzają Dudę o tchórzostwo, np. Marek Mojsiewicz w notce "Tchórzliwa decyzja Dudy. Chocholi taniec prezydenta" {TUTAJ].  Pisze on:

  "Duda zachował się tchórzliwie. Nie miał odwagi nie podpisać ustawy, a że mogło coś takiego chodzić mu po głowie świadczy tajemnicze spotkanie rano z Morawieckim. To skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego podkreślając tym samym , że stoi zboku konfliktu i nie do końca utożsamia się z interesem Polski.".

  Zupełnie się z tym nie zgadzam.  Gdyby prezydent nie skierował tej ustawy do TK, zrobiłby to ktoś inny [np. opozycja].  Zapowiedź Dudy pozwoliła władzom Izraela na wycofanie się z koziego rogu, w jaki się zapędziły.  Izraelskie MSZ mogło oświadczyć:

  "- Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował Trybunał Konstytucyjny - podało w komunikacie izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.".

  i stworzyć iluzję, że Izrael jednak coś osiągnął dzięki tej awanturze.  W rzeczywistości poniósł klęskę.  Poparły go tylko władze Kanady i parlament Ukrainy, przy czym chodziło im o nieważną dla Izraela sprawę zbrodni banderowców.  Hałas w mediach był dużo mniejszy, niż się Żydzi spodziewali, a Departament  Stanu USA po początkowych pomrukach złagodził swe stanowisko i oznajmił tylko, iż nie będzie się wtrącał do polskiego procesu legislacyjnego i ograniczy się do bacznego obserwowania sytuacji.  Minister spraw zagranicznych Niemiec oznajmił, że wyłączną winę za Holocaust ponoszą Niemcy.  Nie udało się też zaszantażować władz polskich.

  W polskiej opinii publicznej nastąpił przełom.  Żydzi zrzucili maski i okazało się, że władze Izraela Polakami gardzą, a znaczna część izraelskiej opinii publicznej ich po prostu nienawidzi.  To spowodowało, iż odrzucono wszelkie tabu i zaczęto głośno mówić o tym, iż to żydowscy kolaboranci umożliwili przeprowadzenie Holocaustu.  Przypomniano o współpracy Żydów z Sowietami.  Nasza wiedza historyczne znacznie się poszerzyła.  Znikła fałszywa iluzja "przyjaźni polsko-żydowskiej".  Jest stare powiedzenie "Kochajmy się jak bracia, lecz liczmy się jak Żydzi".  Od tej pory w stosunkach polsko-żydowskich obowiązywać będzie druga część tego porzekadła.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

06-02-2018 [19:34] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam 
Senat w pośpiechu przyjął ustawę. Nie bez powodu. Duda powinien podpisać ustawę w sobotę. 
Wahanie prezydenta pokazało rozbicie Obozu Patriotycznego. Wydało na żer targowicy i obcych . Teraz wszyscy uważają,że ustawa jest , ale nie tak do końca ,bo TK może ją być może z błogosławieństwem prezydenta "obalić" Gdyby Duda ją podpisał to nawet gdyby nie daj Boże TK uznał ją za niekonstytucyjną to przy jedności kaczystów znowu by ją uchwalono, zmieniono przecinek . A tak nikt nie jest już pewny Dudy i tego co zrobi

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-02-2018 [20:25] - Marek1taki | Link:

Skąd ten optymizm?
To już jest wyjaśnione:

"06-02-2018 [17:36] - Zygmunt Korus | Link: "- Mamy nadzieję, że uda nam
nowy
"- Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował Trybunał Konstytucyjny" - podało w komunikacie izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Jak widać nic się w tej szaleńczej uzurpacji nie zmienia: idzie w świat komunikat, że Polska jest niesuwerenna i że te zadufane pejsate nawet będą w stanie Trybunał Konstytucyjny wprawić w niesamoistny ruch.
Ręce opadają, a właściwie zaciskają się w pięść"

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [22:54] - Zygmunt Korus | Link:

"W polskiej opinii publicznej nastąpił przełom.  Żydzi zrzucili maski i okazało się, że władze Izraela Polakami gardzą, a znaczna część izraelskiej opinii publicznej ich [NAS - przyp. ZK] po prostu nienawidzi.  To spowodowało, iż odrzucono wszelkie tabu i zaczęto głośno mówić o tym, iż to żydowscy kolaboranci umożliwili przeprowadzenie Holocaustu.  [http://naszeblogi.pl/41591-pek...  - przyp. ZK]  Przypomniano o współpracy Żydów z Sowietami.  Nasza wiedza historyczne znacznie się poszerzyła.  Znikła fałszywa iluzja "przyjaźni polsko-żydowskiej". "
To akurat prawda. Co do reszty, to nie byłbym takim optymistą: [http://naszeblogi.pl/49512-def...
sądząc po zaszłościach i skamielinach:
[ http://naszeblogi.pl/47552-kne... ]
[ http://naszeblogi.pl/43756-dwa... ]