Izrael nie akceptuje zabudowy pani balkonu

W tym roku styczeń był dosyć łaskawy dla budowlańców. Ciepła i sucha pogoda umożliwiła przeprowadzenie wiele drobnych prac. W bloku, w którym mieszkali Hiobowscy jedna z rodzin zabudowała sobie balkon.
W bloku zawrzało.
- To tak wolno? - oburzali się lokatorzy, którym wcześniej odmówiono zgody na zabudowę.
- Wolno - oświadczyła z dumą pani lokatorka. - Mąż pracuje z ministerstwie, zna się na przepisach. Teraz pisze dla Francji ustawę ograniczającą ich przemysł stoczniowy. Od pierwszego stycznia zmieniły się przepisy budowlane. Teraz już można zabudowywać balkony!
Wtedy wszyscy inni oświadczyli, że w takim razie oni też zabudują balkony. I kiedy tak wszyscy się oświadczali do bloku wszedł pewien pan. Wyglądał dość kuriozalnie. Miał bowiem wygląd nobliwy, jakby stary i zakonny zarazem, okulary, brodę, kręcone makarony włosów przy uszach. Włosy były koloru blond, co psuło cały ten efekt. Dodatkowo wrażenie groteski potęgował kask budowlany na głowie.
- Szalom - przywitał się śpiewnie pan. - Nadzór budowlany, dzień dobry państwu!
- Dla kogo dobry, dla tego dobry - mruknęła babcia Łukaszka.
- Ja do lokatorów, którzy zabudowali balkon - oznajmił pan rozdając wizytówki. - Stare jeszcze są, sprzed zmiany - zastrzegł. Na wizytówce było stanowisko, adres, tytuł naukowy, nazwisko i imię. Imię było przekreślone, z Mariusz na Mordechaj.
- Kiedyś był odwrotny trend - skomentował dziadek Łukaszka.
- To mój balkon, a bo co? - spytała pani.
- Zabudowa została wykonana niezgodnie z prawem.
Zapadła cisza.
- Jak to? - wyjąkała pani. - Mąż mówił mi...
- Goje nie znają się na budownictwie - machnął ręką pan z nadzoru.
- On jest prawnikiem.
- Na prawie też nie.
- Ja kto nie, ja czytałam zmianę rozporządzenia, teraz już wolno zabudowywać balkony!
- Nie wolno.
- Ale dlaczego?
- Izrael nie akceptuje zabudowy pani balkonu! - rzekł z mocą pan inspektor i potoczył triumfalnym wzrokiem po otoczeniu.
- A skąd Izrael niby wie... - zaczęła pani, ale pan jej przerwał:
- Oni wiedzą wszystko, mają najlepsze służby na świecie!
- Nawet wiem od kogo to wiedzą - rzekł z przekąsem tata Łukaszka. Pan inspektor zaczął krzyczeć "milcz antysemito" i że zaraz przyjdzie do Hiobowskich sprawdzić czy kratki wentylacyjne w łazience nie są zaklejone folią.
- A pani - wzburzony pan inspektor zwrócił się do pani lokatorki. - Niech pani wie, że Izrael nie akceptuje zabudowy pani balkonu.
- Dlaczego ja mam dostosowywać swój balkon do tego co chce Izrael?
- Bo oni mieli Holokaust! - zagrzmiał pan inspektor.
- Ale co to ma wspólnego.,, - powiedział Łukaszek, ale pan nie dał mu dokończyć:
- No, no, chłopcze, zanim cokolwiek powiesz, dobrze się zastanów, nie będziesz chyba negował Holokaustu?
- Nie...
- No więc! Ma pani dwadzieścia cztery godziny na dostosowanie swojego balkonu.
- A jeśli nie?
- Przykro mi to mówić, ale dostanie pani wezwanie o odszkodowanie. Sześćdziesiąt pięć miliardów dolarów.
- Co??? Za jeden balkon???
- Proszę pani, oni tam, w Izraelu, czują mocniej.
- Zaraz, moment - wtrąciła się dozorczyni, pani Sitko. - Chciałabym jednak wiedzieć, dlaczego nasze prawo musimy dostosowywać do żądań....
- Te żądania nie są bezzasadne, proszę pani! To wszystko w trosce o jakość prawa. Aby było jak najlepsze. Rzekłbym: koszerne.
-------------
marcinbrixen.pl
http://www.wydawnictwo-lena.pl... - blog w formie książki
https://pl-pl.facebook.com/mar...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika foros

29-01-2018 [22:04] - foros | Link:

"o co chodzi w tym tekscie? To miało byc śmieszne? Ciekawe? Wnieść coś do dyskusji? (jakiej?). Tekst jest niesamowicie seksistowski i mizoginistyczny.'

Obrazek użytkownika Guildenstern

29-01-2018 [22:54] - Guildenstern | Link:

Nooo, wreszcie ktoś wystąpił z konstruktywną krytyka tego samozwańczego przepowiadacza przyszłości. Mizoginiczny, sarkastyczny i politycznie niepoprawny. W seksistowski sposób zupełnie pomija się rolę asystentki eskimoskiego inspektora Frau Helgi, specjalistki od kominów. A jak wiadomo taki zabudowany balkon to jak komin. Zwłaszcza w sezonie grillowania. A jak wiadomo grillowanie to narodowy sport w Tenkraju. Wszyscy to wiedzą. Jak też wiadomo mieszkańcy Tenkraju porywają eskimoskie dzieci by je potem grillować na balkonach. I żadni marsjańscy wyznawcy słońca nie są im do tego potrzebni. Podczas ostatniej przyjacielskiej wizyty promiennie słonecznych Marsjan, która przeciągnęła się tak jakoś do sześciu lat, miliony Eskimosów zgrillowano zanim nawet zdążyły zobaczyć przyjaznego Marsjanina (nic dziwnego, łatwiej spotkać Yeti). Kominy zresztą też były Tenkrajeńskie, do dziś tu zresztą stoją, to dowód.
No i Eskimosom trzeba teraz oddać z nawiązką za ich utracone igloo.

Obrazek użytkownika lasty

30-01-2018 [10:34] - lasty | Link:

Seksizm??  Brak poczucia humoru jest straszną ułomnościom człowieka. Brawo autor!!!

Obrazek użytkownika xena2012

30-01-2018 [11:24] - xena2012 | Link:

Tekst seksistowski i mizoginistyczny no,no,no.....Tak jakbym słyszała nasze panie feministki,bo one te dwa wyrazy powtarzaja nader czesto i z wielka lubościa.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

30-01-2018 [12:05] - Słoń Podwawelski | Link:

Nie będzie Hindus pluł nam w twarz!!! i dzieci nam tumanił !!!

Obrazek użytkownika K2

30-01-2018 [23:30] - K2 | Link:

Ostatnie komentarze Szanownego forosa:
- "o co chodzi w tym tekscie? To miało byc śmieszne? Ciekawe? Wnieść coś do dyskusji? (jakiej?). Tekst jest niesamowicie seksistowski i mizoginistyczny." (tu)
- "o co chodzi w tym tekscie? To miało byc śmieszne? Ciekawe? Wnieść coś do dyskusji? (jakiej?). Tekst jest niesamowicie seksistowski i mizoginistyczny." (pod wpisem Pietruszka)
- "o co chodzi w tym tekscie? To miało byc śmieszne? Ciekawe? Wnieść coś do dyskusji? (jakiej?). Tekst jest niesamowicie seksistowski i mizoginistyczny." (pod wpisem Prezent od wujka)
Gdzie w tych wpisach Autora bloga jest mowa o kobietach? Szanowny foros ma jakieś problemy ze zrozumieniem tekstu, czy rozumieniem (używanych przez siebie) słów?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

01-02-2018 [16:12] - Kazimierz Kozio... | Link:

znow doskonaly tekst na poprawe nastroju:-) 
ale jak widac nawet MBrixena lemingoza probuje dyskredytowac tyle ze krytyczna recenzja satyry jest nieosiagalna dla amatorszczikow

Obrazek użytkownika xena2012

01-02-2018 [18:17] - xena2012 | Link:

Od M.Brixena zaczynam dzień na NB.Kapitalne!

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

03-02-2018 [23:15] - Marcin B. Brixen | Link:

Dziękuję bardzo za tak pochlebne opinie i pozdrawiam :)