Dla kogo ta „dobra zmiana”?

Przedwczoraj, w notce pt. „Dlaczego krytykuję partię rządzącą? Krótka piłka” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/838882,dlaczego-krytykuje-partie-rzadzaca-krotka-pilka napisałem, że cytuję:
krytykuję partię rządzącą, dlatego, iż chcę, żeby „dobra zmiana” naszego państwa, po serii stosownych korekcyjnych liftingów przetrwała także następną kadencję. Przy okazji przypominam, że na początku roku 2014 Platforma Obywatelska miała mniej więcej taką samą przewagę, jak PiS ma obecnie i też nie miała, z kim przegrać. A co ich zgubiło? Głupota i pycha! Więc dlatego piszę to, co piszę w nadziei, że te moje prowokacyjne notki zmuszą polityków Prawa i Sprawiedliwości do refleksji i czujności politycznej, - przynajmniej tych inteligentnych”, koniec cytatu.

Ale po przeczytaniu moim zdaniem świetnej i nawiązującej do słów Jarosława Kaczyńskiego: „Zaufajcie mi Polacy, a was nie zawiodę” notki pt. „Kontrola jest najwyższą formą zaufania”, autorstwa blogera piszącego na Naszych Blogach Niezależnej.pl pod nickiem @rolnik z mazur – vide: http://naszeblogi.pl/49373-kontrola-jest-najwyzsza-forma-zaufania - uświadomiłem sobie, że moje słowa zacytowane na wstępie ktoś mógłby błędnie zinterpretować, iż wspieram „władzę dobrej zmiany” bezkrytycznie i bezwarunkowo.

Więc pragnę złożyć jednoznaczne oświadczenie.

Otóż jak tylko Prawo i Sprawiedliwość wygrało jesienne wybory 2015 napisałem notkę pt. "Nowej władzy będę się przyglądał baczniej niż Platformie" – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/678439,nowej-wladzy-bede-sie-przygladal-baczniej-niz-platformie, gdzie napisałem między innymi, cytuję:
"z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przyglądałem tym, którzy właśnie ustępują i jeśli zajdzie taka potrzeba, jako rzetelny bloger będę tę nową władzę konstruktywnie krytykował, bezlitośnie wytykał jej błędy i zawzięcie tępił wszelakie objawy partyjniactwa, demagogii, triumfalizmu, politycznego kunktatorstwa, klerykalizmu, przesadnej martyrologii, samouwielbienia, zachowawczych postaw i tak dalej - nawet, jeśli jej zwolennicy będą mi za to wylewali na głowę hektolitry pomyj. Dlaczego? Bo w tym właśnie upatruję sens rzetelnego blogowania...", koniec cytatu.

Więc żeby wszystko było jasne pragnę wyraźnie zaznaczyć, iż rewolucyjne hasło "dobra zmiana" wciąż traktuję, jako zapowiedź motywowanej interesem polskiego państwa i jego obywateli reformy prospołecznej realizowanej przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Wszakże, gdyby się nie daj Boże okazało, że to hasło ma służyć przede wszystkim leninowskiej doktrynie „władzy dla władzy”, (czego symptomy dają się niestety zauważyć, jak choćby obsadzenie kluczowych stanowisk w państwie zaufanymi jajogłowymi – Kuchciński, Lipiński et consortes; sposób procedowania ustaw sejmowych – Piotrowicz; bezwstydna telewizja publiczna - Kurski; partyjna kontrola urzędu Premiera – Suski; kolesiostwo – ostatnie głosowanie w Senacie i tak dalej), - to ja z tego pociągu wysiądę, choćbym nawet miał wyskoczyć w biegu.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-01-2018 [21:16] - HenrykHenry | Link:

Nowe instrukcje przekazane w "ARCANA" byc moze przez samego Nowaka ... chyba nie ... tu jest czynny posrednik 

Obrazek użytkownika angela

28-01-2018 [01:19] - angela | Link:

Czy ktoś, pokroju drr KP może dawać  jakieś instrukcje? 
Ktos, kto uwaza,ze "platforme zgubila głupota i pycha"
No no no, a gdzie w takim razie jest  rozkradziony majątek narodowy,  setki tysięcy malwersacji i zwykłego ordynarnego złodziejstwa,  nazwanego szumnie aferami.
To dziadostwo i chamstwo, mialo naturalna opozycję,  mądra I uczciwą,  a dlatego to wszystko dranstwo tak długo grabilo,  bo Polacy nie mogli się o tym wszystkim dowiedzieć,  bo złodzieje i zdrajcy mieli i nadal mają media i sądy zawlaszczone,tylko dla siebie,ktore pracowały wespół ze złodziejami, dla ich niecnych celów, i mieszali ludziom w głowach. 
Dlatego teraz platforma ma jeszcze 20 proc poparcia, A Kaczyńskiego nienawidzą,  bo mu się  sznurowka rozwiązała. 
Zniszczyli ludziom myslenie, i to jjest ich największą winą. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Ktos, kto uwaza,ze "platforme zgubila głupota i pycha"
No no no, a gdzie w takim razie jest  rozkradziony majątek narodowy,  setki tysięcy malwersacji i zwykłego ordynarnego złodziejstwa,  nazwanego szumnie aferami..."
--------------------
Gdyby nie głupota i pycha to Platforma do dnia dzisiejszego kradłaby w najlepsze. Bo to nie PiS wygrało wybory, tylko PiS-owi w dużym stopniu wygrała wybory właśnie Platforma Obywatelska. Ale zrozumienie tej oczywistej oczywistości przekracza Pani percepcyjne możliwości. Nie Pani jednej zresztą.

Obrazek użytkownika angela

28-01-2018 [10:46] - angela | Link:

Tak tak,  i teraz platforma wzmacnia Państwo, ściga swoich złodziei, zakłada komisje weryfikacyjne, gdzie panuje totalna amnezja,  niedawnych bosow PO.
Odbiera zagrabione majątki. 
I najprawdopodobniej wg pana tzw szerokiego umysłu, "PiS jest silny,słabością platformy"
Niby powinno się   zostawić komentowanie KP, ale wielu ludzi jest bardzo podatnych, na manipulacje takich blogerów jakKP, i niestety trzeba ustawicznie wyprowadzać ludzi z błędu..
A i satelita llewackich pochlebcow kibicujacych KP,sankcjonuje jego chore dla Polski wywody.
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-01-2018 [21:16] - HenrykHenry | Link:

Nowe instrukcje przekazane w "ARCANA" byc moze przez samego Nowaka ... chyba nie ... tu jest czynny posrednik 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-01-2018 [21:25] - HenrykHenry | Link:

Aaaa , jeszcze zapomnialem ... no strach sie bac ... co to bedzie jak pasierbiewicz sie tak juz na powaznie zdenerwuje

)))- ""z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przyglądałem tym, którzy właśnie ustępują i jeśli zajdzie taka potrzeba, jako rzetelny bloger będę tę nową władzę konstruktywnie krytykował," -((( 

jeszcze raz , strach sie bac ... tak sie nadymac , peknie "typek" od tego egocentryzmu ... jak by ktos nie wiedzial co to , cytuje za Wikipedia ...

Egocentryzm , szczególnie w życiu dorosłym, jest objawem niedojrzałości, a co za tym idzie niedostosowania do życia w społeczeństwie. Występuje również w niektórych stanach psychotycznych.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Nie jest z Panem dobrze, Panie Heniu, bo Pan już od dłuższego czasu sam ze sobą gada.

Obrazek użytkownika Jozue

27-01-2018 [21:31] - Jozue | Link:

Jest pan ewidentnym przykładem przerostu wykształcenia nad inteligencją. Możesz sobie pan mieć swoje POglądy, tylko PIS ma te poglądy w wielkim poważaniu.
“Chodź, kurwy już są!” – powiedział “mędrzec” do drugiego “mędrca” w miejscu przeznaczonym dla “elit”…a więc w barze z alkoholem, czy kawiarni.
Oto wyznanie proste, jakże ludzkie, odkrywające bez zahamowań i zgniłych konwenansów całą “głębię” ludzkiej natury; potrzeb, pragnień, często skrywanych emocji! Tak właśnie wygląda prawdziwa wrażliwość, a ta bezkompromisowość, nawet nie balansuje na granicy, ale jest wręcz sztuką żywą!
To jest sztuka u-życia i prawdziwie wolny performance! Do takich zachowań zdolni są jedynie najwięksi z rzeczywistych buntowników miejsko krakofskich, oraz inni z aspiracjami…

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jozue

"Jest pan ewidentnym przykładem przerostu wykształcenia nad inteligencją..."
--------------------
Chowam tę złotą myśl w moim sekretnym archiwum osobliwości.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

27-01-2018 [22:07] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

Moze juz czas najwyzszy odpuscic sobie (ze wzgledu na psychiczny stan zdrowia, co by sie nie pogarszal) i skonczyc z ta bezproduktywna krytyka prezesa i PiS-u. Dla wlasnego zdrowia, niech w koncu da juz pan SOBIE spokoj bo to przestaje byc smieszne. Troche wiecej szacunku dla siebie i dla Polakow......chyba ze pan ma jakas misje do wypelnienia!  
Zaczynam sie martwic o panskie zdrowie, bo chyba nie chce pan "na zlosc mamie odmrozic sobie uszy"........chce pan???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin

"bo to przestaje być śmieszne..."
---------------------
Również uważam, że sytuacja przestaje być śmieszna, bo zbliżają się wybory samorządowe, które PiS przegra jak nie zmieni formy politycznego dyskursu. A jak przegra samorządowe to może być kiepsko z wynikiem wyborów parlamentarnych. I dlatego piszę takie, a nie inne notki. Jest Pan w stanie to ogarnąć?

Obrazek użytkownika Lektor

27-01-2018 [23:52] - Lektor | Link:

Różnica między panem a Motkowym (tym ślązakiem z Niemiec) jest taka, że pan używa kamuflarza, a Motkowy mówi wprost, że nienawidzi PIS-u. Natomiast co jest waszą wspólną cechą, to głupota i nienawiść, a pan, panie Krzysztofie na dodatek jest mózgotłukiem.
No cóż, idioci też mają prawo do życia. 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"panie Krzysztofie na dodatek jest mózgotłukiem..."
--------------------
Oj! Mam dziś owocny dzień, bo to już druga złota myśl, którą chowam do mojego sekretnego archiwum osobliwości.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

29-01-2018 [00:29] - Starszy Młotkowy | Link:

@Lektor
Racja: tacy idioci, którzy nie wiedzą, że Kraków nie leży w "niemieckim" Śląsku, też mają prawo do życia (zwłaszcza w tym "niemieckim"  Śląsku). Ale co to za życie takiego idioty..?

Obrazek użytkownika angela

28-01-2018 [01:24] - angela | Link:

Pan, Panie Dor KP  nie musi  z tego pociagu wyskakiiwac, bo Pan cały czas  jedziesz, zupełnie innym  pociągiem. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Angela

Pani Andziu! Ależ Pani jest mądra! Kocham Panią - https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-01-2018 [09:07] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

"Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)".
Ciekawe czy echotvn24 wierzy w to co sam napisał...mitomania by to była,a na razie to tylko perfidne kłamstwo!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [09:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

""Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)".
Ciekawe czy echotvn24 wierzy w to co sam napisał...mitomania by to była,a na razie to tylko perfidne kłamstwo!..."
-----------------------------
Pan Panie Trotel powinien z panią Angelą zawrzeć nieformalny związek pozamałżeński.
 

Obrazek użytkownika xena2012

28-01-2018 [11:13] - xena2012 | Link:

Goebbels powiedział ,,Kłamstwo powielane czestokroć stanie sie prawdą''.Pan uważa,że idiotyzmy które wypisuje powtarzane nieustannie w tych samych notkach  społeczeństwo przyjmie za pewnik.Pisząc o sobie jako o niezawisłym,oddanym prawdzie i sprawom waznym blogerze sam sobie Pan zaprzecza.Bo jakież ważne sprawy Pan porusza? W kraju dzieja się wydarzenia mniej czy bardziej wazne,ale Pan ich nie zauważa,nie porusza ,nie podejmuje dyskusji.Nie interesuje Pana obecność prezydenta i premiera w Davos,wizyta Tillersona w Polsce ,sprawy gospodarcze czy haniebne ostatnie wypowiedzi premiera Izraela i ingerencja w nasze sprawy?Czy w gospodarce nie dzieje się nic o czym warto pisać,a przecież to istotna część polityki Dobrej Zmiany? Zamiast tego garść prostackich inwektyw w stosunku PiS-u i jego elektoratu.To sa te ważne sprawy dla polskiego państwa? 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [16:07] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena żartownisia
Okazuje się,że obecność polskiego prezydenta i premiera na dorocznym szczycie w Davos jest wydarzeniem bez precedensu na skalę światową, a tu K.Pasierbiewicz ani słowa o tym  - skandal!

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [23:34] - Starszy Młotkowy | Link:

(...) gdyby się nie daj Boże okazało, że to hasło ma służyć przede wszystkim leninowskiej doktrynie „władzy dla władzy”, (czego symptomy dają się niestety zauważyć, jak choćby obsadzenie kluczowych stanowisk w państwie zaufanymi jajogłowymi – Kuchciński, Lipiński et consortes; sposób procedowania ustaw sejmowych – Piotrowicz; bezwstydna telewizja publiczna - Kurski; partyjna kontrola urzędu Premiera – Suski; kolesiostwo – ostatnie głosowanie w Senacie i tak dalej (...)

Przecież to wszystko już dawno sie okazało, właściwie od samego początku...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [23:59] - Starszy Młotkowy | Link:

(...) gdyby się nie daj Boże okazało, że to hasło ma służyć przede wszystkim leninowskiej doktrynie „władzy dla władzy”, (czego symptomy dają się niestety zauważyć, jak choćby obsadzenie kluczowych stanowisk w państwie zaufanymi jajogłowymi – Kuchciński, Lipiński et consortes; sposób procedowania ustaw sejmowych – Piotrowicz; bezwstydna telewizja publiczna - Kurski; partyjna kontrola urzędu Premiera – Suski; kolesiostwo – ostatnie głosowanie w Senacie i tak dalej (...)

Przecież to wszystko już dawno sie okazało, właściwie od samego początku...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

29-01-2018 [00:36] - Starszy Młotkowy | Link:

@K.Pasierbiewicz
(...) gdyby się nie daj Boże okazało, że to hasło ma służyć przede wszystkim leninowskiej doktrynie „władzy dla władzy”, (czego symptomy dają się niestety zauważyć, jak choćby obsadzenie kluczowych stanowisk w państwie zaufanymi jajogłowymi – Kuchciński, Lipiński et consortes; sposób procedowania ustaw sejmowych – Piotrowicz; bezwstydna telewizja publiczna - Kurski; partyjna kontrola urzędu Premiera – Suski; kolesiostwo – ostatnie głosowanie w Senacie i tak dalej (...)

Przecież to wszystko już dawno sie okazało, właściwie od samego początku...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

29-01-2018 [01:52] - Starszy Młotkowy | Link:

Przepraszam za  jakąś pomyłkę w komputerze i te powtórzenia!