Mit "większości konstytucyjnej".

Od kilku dni poddawani jesteśmy sprytnemu szantażowi, wykorzystującemu prymitywne elementy socjotechniki.  Usilnie lansowana jest teza, iż zmiany PiS mają na celu osiągnięcie „większości konstytucyjnej”. Kto nie popiera zmian jest de facto przeciw PiS i nie rozumie dziejowych przetasowań  jakie zachodzą na scenie politycznej, a które mają nam dać niemal 1000letnie rządy. Narracja ta jest tak nachalna, iż postanowiłem z nią się rozprawić, pokazując fałsz którym jest podszyta.

Skończyła się dyskusja – każda krytyka ostatnich poczynań PiS kończy się w ten sam sposób. Wielu ludzi ogarnęła  histeria znana mi dotychczas jedynie z rynków finansowych -zamiast logicznego myślenia pobożne życzenia, nadzieja i zaciśnięte kciuki (niczym przed kolekturą Lotto). Nie sposób przemówić ludziom do rozsądku – a wystarczy przecież chwilę pomyśleć. Narracja „obiecująca”(element socjotechniki) większość konstytucyjną jest pusta – tylko nikt tego nie zauważa lub boi się głośno krzyknąć „król jest nagi!”. 

Zacznijmy zatem od początku-pozostawiam poniższe spostrzeżenia do przemyślenia, gdy głowa już ochłonie, a rozum będzie gotowy spojrzeć prawdzie w oczy.
 
Nie ma żadnej gwarancji

Nie ma absolutnie żadnej gwarancji, iż PiS uzyska poparcie dające większość konstytucyjną. Jest to tylko i wyłącznie myślenie życzeniowe. Oparte tylko i wyłącznie na przypuszczeniu, że dobre sondaże PiS będą rosły w nieskończoność. Ktokolwiek mówi, że gramy o większość konstytucyjną wyraża jedynie swoje życzenie.  Nie są znane mi żadne mechanizmy ani prawa społeczne pozwalające myśleć o większości konstytucyjnej inaczej, jak  myślimy o przewidywaniu pogody na przyszły tydzień. Dla ułatwienia wywodu załóżmy jednak, że taką większość PiS osiąga...
 
Więcej poparcia ale mniej PiSu

Nawet jeśli udałoby się uzyskać taką większość, pozostaje odpowiedzieć  sobie na pytanie, cóż by ona nam dała? Proszę bowiem zauważyć, iż owa mityczna „większość konstytucyjna”, ma być uzyskana nie na drodze radykalizacji PiSu, a odwrotnie, na drodze kompromisów i wygładzania linii. Jeśli  zatem wprowadzane są zmiany i zawierane kompromisy to siłą rzeczy zmienia się i PiS oraz jego stanowisko. Można zatem wyobrazić sobie sytuację, iż PiS dzięki łagodzeniu linii przyciąga nowy elektorat i uzyskuje większość konstytucyjną, ale na skutek kompromisów linia i program PiSu ulega już takiej zmianie w kierunku centrum, iż żadne z radykalnych zmian programowych nie mogą zostać wprowadzone, gdyż inaczej oznaczałyby odpływ umiarkowanego elektoratu. Klasyczna kwadratura koła – nie można zjeść ciastka i nadal je mieć.Tymczasem orędownicy narracji „większości konstytucyjnej” próbują nam(i sobie) wmówić, że PiS nadal będzie PiSem, gdy przestanie być radykalny i przyciągnie centrum. Nie. To będzie już nieco inna partia z innym, okrojonym w drodze kompromisu programem. W czarnym scenariuszu możemy sobie wyobrazić typową partię centrum (jak PO/UW), pod nazwą „PiS”, która uzyska większość konstytucyjną(!). Czy oto nam chodzi?
 
Większość nietrwała, oparta na kruchym sojuszu 

Pokładanie nadziei w „większości konstytucyjnej” ma kolejną, słabą stronę. Większość ta ma być oparta na sojuszu z środowiskiem min. Gowina(który zbiera liberalne odpady po PO/N) oraz prezydenta Dudy. Nawet jeśli obóz prawicowy uzyska większość, to PiS wcale nie musi mieć możliwości realizowania swych postulatów. Środowisko min.Gowina lub prezydenta Dudy może szantażować PiS. Jest to więc sojusz oparty na bardzo kruchych podstawach który nadal nic nie gwarantuje.
 
Po co PiSowi większość konstytucyjna?

Warto zadać sobie też pytanie, do czego potrzebna jest PiSowi mityczna „większość konstytucyjna”? Do zmiany konstytucji? Cóż takiego można zapisać w konstytucji?  Zakaz istnienia opozycji? 100letnie rządy PiSu? Wszystkie zmiany, absolutnie wszystkie zmiany z którymi szedł do wyborów PiS można zrealizować już teraz. PiS ma wszystko co potrzeba – większość w parlamencie oraz prezydenta. Problem w tym, że prezydent nie chce podpisywać wszystkich ustaw PiS ponieważ jest przeciwny „jednowładztwu partyjnemu”. Problemem nie jest brak większości konstytucyjnej tylko prezydent, stawiający PiS warunki.
 
Zagadka dla ludzi z IQ>75
 
Na koniec zupełny rarytas, obnażający fałsz narracji o mitycznej „większości konstytucyjnej”. Skoro prezydent z radością przyjął zmiany w rządzie, a zmiany te według propagandystów narracji o „większości konstytucyjnej” mają dać ową większość, to pozostaje zadać sobie pytanie: Czy prezydent jest niespełna rozumu popierając takie zmiany? :)

Proszę  bowiem zauważyć, że posiadanie większości konstytucyjnej daje PiSowi możliwość ODRZUCANIA prezydenckich wet! Zatem w takiej sytuacji prezydent straciłby całą swoją władzę, wykorzystywaną obecnie do trzymania PiS w klinczu. Żeby było śmieszniej – to właśnie zwolennicy prezydenta  lansują tezę o „większości konstytucyjnej”.  Skoro dziś prezydent walczy z „jednowładztwem partyjnym” PiSu, to czy odda mu całą władzę...aby właśnie jednopartyjne układ zaistniał trwale? Gdzie tu logika?

Istnieją dwa możliwe wytłumaczenia tej sytuacji. Albo prezydent nie wie, że jego weta byłyby odrzucane(w co wątpię) albo prezydent doskonale wie, że żadnej większości konstytucyjnej nie będzie...a narracja o większości konstytucyjnej to bajka dla naiwnych, aby nie zadawali pytań tylko ślepo popierali zmiany i maszerowali.

Najwyższy czas się obudzić. Nie wiem co robi PiS i nie będę snuł spiskowych teorii – na to jest za wcześnie. Wiem jednak, bo to widać, czego NIE robi i na co prezydent się NIE zgodzi(na oddanie władzy). Toczy się jakaś gra i choć nie rozumiemy jej, to przynajmniej odrzućmy fałsz jaki toczony jest nam do głów. Ktoś próbuje nas urabiać narracją o „większości konstytucyjnej”. 
 
Ksawery Meta-Kowalski
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-01-2018 [10:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

"PiS dzięki łagodzeniu linii przyciąga nowy elektorat i uzyskuje większość konstytucyjną, ale na skutek kompromisów linia i program PiSu ulega już takiej zmianie w kierunku centrum,"
Po to puszcza się w eter komunikat o programie 500+ na każde dziecko, a nie tylko dwoje, by zdobyć elektorat który będzie miał gdzieś co w konstytucji zapisane bedzie. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-01-2018 [16:27] - Goral Supreme | Link:

Polska od 1989 do dzisiaj to jedna wielka Prowizorka..
W Polsce poza politycznymi agenturami Rosji,Germani i Globalistow jest Polska partia PIS ktorej celem jest "dobra zmiana"..
PIS jednak nie zwraca sie do Polakow jakiej chca Polski? Z uporem maniaka realizuje wlasne rozumienie jak powinna byc Polska i Polacy..To jest nie tylko Arogancja..
PIS jak i inne polityczne agentury Narzuca i zmusza Polakow do akceptacji wlasnych celow politycznych i zmiany Polski na wlasna modle..
Juz w 2007 PIS dostal powazne ostrzezenie od Polakow ,ze Nasz interes i pragnienia nie sa Tozsame z tymi PIS-u..PIS po raz kolejny ignoruje ten fakt i Polakow.
PIS nie jest sila polityczna na dzisiejsze czasy..Brak mu zdecydowania,woli,determinacji,rozumienia Swiata..Zewnetrzy swiat ten w skali Mikro jak i ten w skali Makro dostrzega ta slabosc PIS i uzywa ja przeciwko PIS a przez proxy przeciwko Polsce i Polakonm.
MUSIMY odzielic interes Polski na arenie Miedzynarodowej i Wewnetrznej od interesu PIS..ktore nie sa tozsame..Bedac zakladnikami PIS jestesmy ofiarami jego slabosci,dogmatyzmu politycznego,braku zdecydowania oraz braku rozumienia Swiata i Polski..
Ktos niedawno uzyl sformulowania "jajoglowi z PIS"...:-)) Jezli sa tacy w PIS to ich potencjal intelektualny zatrzymal sie w swiecie z 1989 roku..Dla przypomnienia mamy 2018 :-))
Zupelnie inny Swiat ,inna Polska i inne wymagania i potrzeby..PIS tego nie rozumie..
Nie bylo i nie ma sily politycznej ,ktora by chciala odwolac sie bezsposrednio do Narodu..
Modus operandi wszystkich zorganizowanych grup politycznych polega na przekonywaniu i mamieniu Polakow .."dajcie nam Wladze a my stworzymy wam tutaj Raj na Ziemi) nie zdal i nie zda egzaminu..W rezultacie obracamy sie  "w kolo Macieju" od 1989 roku..
Ten "chocholi taniec" nalezy bezwzglednie przerwac..
Jedyny sposob to stworzenie "przesilenia politycznego"..i nowe wybory..Bedzie to "sprawdzam" dla PIS ..
Po krotkim okresie chaosu wyloni sie w Polsce Sila polityczna,Ruch , ktora bedzie reprezentowala Wole,Sile i Aspiracje Narodu..
PIS jest juz przeszloscia..Wiedza o tym..Dlatego sa tak spanikowani.Mol Duda uswiadomil im jasno ,ze mozna ich ograc jak dzieci..PIS utracil zaufanie w samych siebie i utracil zaufanie wyborcow..To juz koniec PIS..Czekamy na nowe rozdanie, bowiem zycie nie znosi pustki..
 

Obrazek użytkownika alchymista

16-01-2018 [10:21] - alchymista | Link:

"do czego potrzebna jest PiSowi mityczna „większość konstytucyjna”?" Do zmiany konstytucji. To nie prezydent jest problemem - w strategicznym sensie - ale pozycja prezydenta w systemie władzy. Nauczmy się wreszcie myśleć w kategorii 100 lat do przodu, a nie kolejnych wyborów.
Nie wiem, jaki projekt konstytucji zostanie przedstawiony, ale powinien on bezwzględnie rozdzielić władzę ustawodawczą od wykonawczej. Taki projekt poprę, a potem wybiorę kogoś godniejszego od Dudy na prezydenta.

ps. pewna Chinka, niezwykle uprzejma Chinka, powiedziała kiedyś Radkowi Pyfflowi takie zdanie: "Polska to regionalne mocarstwo, które od 400 lat jest w defensywie". Pochlebstwo, tradycyjna chińska uprzejmość. Ale sposób myślenia i sugestia, o której powinniśmy pamiętać - szersza perspektywa. Nie dajemy konstytucji ani PiS-owi, ani prezydentowi, ani żadnym cwaniakom po nich, ale przyszłym pokoleniom.

Obrazek użytkownika Zdzichu

16-01-2018 [11:04] - Zdzichu | Link:

Ale to PiS i prezydent będą tę konstytucję pisali. I niekoniecznie myśli o przyszłych pokoleniach będą na pierwszym miejscu.

Obrazek użytkownika Ptr

16-01-2018 [10:41] - Ptr | Link:

Prezydent prawdopodobnie liczy na to ,że większość konstytucyjna umożliwi wprowadzenie ustroju prezydenckiego na 100-lecie i stąd parcie na referendum. Być może jest układ geopolityczny , aby to przeforsować wbrew części wyborców prawicy. Moim zdanie to byłoby złe rozwiązanie, gdyż wybory prezydenckie w Polsce to wielki konkurs piękności i wielkie niebezpieczeństwo , że człowiek się nie sprawdzi. Trzeba brać pod uwage ,że media mają dużą moc kreowania fałszywego wizerunku.  

Konstytucję należy zmienić , gdyż dwuwładza prezydencko-kanclerska jest szkodliwa dla państwa. I tutaj dążenie prawicy do tej większości jest jak najbardziej wskazane. Wielu posłów wybieranych przez wiele elektoratów lokalnych daje mocniejsze umocowanie w woli narodu i nieco mniejszą podatność na manipulacje. Także posłowie w jakimś stopniu pozostają w zależności od swojego lokalnego elektoratu.

Nagły upadek opozycji to ostrożnie z tą ściemą, kto wie czy nie wymyśloną. Ale może być też tak ,że wielu zastanawia się jak się załapać na nowe rozdanie, na nowy plan w centrum. I odechciało im się protestów.

 

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2018 [16:58] - Jabe | Link:

Ludzie głosując na abstrakcyjne partie, wybierają anonimowych posłów, którzy głosują na premiera, a i tak rządzi naczelnik. To mi dopiero umocowanie. Posłowie mogą mieć w nosie wyborców, jak długo dostają miejsca na listach.

Obrazek użytkownika Ptr

16-01-2018 [21:05] - Ptr | Link:

Niestety teraz będzie trochę trudniej, bo ludzie zaczną pytać kandydatów co myślą o tym i owym, z jakiej rodziny pochodzą i co obiecują. Zwykle dawali dowód zaufania , bo przyjezdżał z miasta  jakiś "autorytet" , nie musiał pokazywać się wyborcom, dostawał premię za "autorytet" i nie wadomo jak mu liczyli te głosy. 
Jakiś lepszy pomysł przy obecnych realiach ? Ale taki , aby posłami nie zostawały słupy.
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2018 [04:12] - Jabe | Link:

Obecnie posłami są słupy (bo reprezentują rzekomo wyborców, a faktycznie kogo innego). Nie obiecuję sobie wiele po JOW-ach, ale jest to jakiś pomysł. Wyborcy nie zaczną się odpowiedzialniej zachowywać, dopóki nie zaczną być poważnie traktowani.

Obrazek użytkownika Jan1797

18-01-2018 [19:11] - Jan1797 | Link:

Trzeba przyznać, iż Ptr trafił w sedno.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2018 [10:45] - smieciu | Link:

Istnieją dwa możliwe wytłumaczenia tej sytuacji. Albo prezydent nie wie, że jego weta byłyby odrzucane(w co wątpię) albo prezydent doskonale wie, że żadnej większości konstytucyjnej nie będzie...

A mnie to jednak rozśmiesza jak ludzie ciągle nie potrafią się wydobyć z tego socjotechnicznego medialnego potrzasku. PiSu jako oblężonej twierdzy, którą chcą zburzyć...
Skąd to twierdzenie że prezydent jest przeciwko PiS? Że mu przeszkadza większość konstytucyjna? Ok, Duda np. sprzeciwił się reformie sądów ale czy to oznacza że jest przeciw PiS? Oczywiście że nie! To tylko oznacza że jest przeciw reformie sądów. Przeciw istotnym zmianom. Jeśli PiS nie będzie chcieć tych zmian to będzie wszystko pięknie, hulaj dusza, większość konstytucyjna jest piękna. No i taki właśnie układ na naszych oczach się buduje. PiS Morawieckiego to właśnie ten nowy lepszy PiS.  PiS przyjaźni. PiS władzy. PiS zespolenia wszystkich ludzi "sukcesu". Wierchuszki PiS, ludzi prezydenta, bankierów, Solorzów oraz spajającej to wszystko w całość lepkiej masy różnorodnych lemingów.

Dlatego nie ma powodów by sądzić by nie miało dojść do większości konstytucyjnej oraz samych zmian w konstytucji. Teraz może się wydawać że nie są potrzebne bo i tak wszystko działa, także stary Układ. Ok tylko że nasza obecna rzeczywistość jest tymczasowa, jesteśmy na cywilizacyjnym zakręcie i trzeba być naprawdę ślepym by tego nie widzieć. Za tym zakrętem będzie coś nowego. Coś co już jest w budowie choć ludziom wydaje się że wszystko się wali. No i to coś będzie potrzebować nowych regulacji. Zapewne zmian w konstytucji. A do tego potrzebny jest naród zwarty, zespolony, popierający władzę. Czyli coś od czego jesteśmy już o krok.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-01-2018 [15:39] - mmisiek | Link:

Do tego wcale nie potrzeba konstytucyjnej większości.
Choćby sprawa europejskiego nakazu aresztowania pokazała, że w razie potrzeby mamy wspaniałe porozumienie "ponad podziałami", a i naród zespolony zupełnie się nie buntujący.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-01-2018 [16:36] - Goral Supreme | Link:

Moj drogi..Lista flip-flopow i ordynarnych klamstw Dudy jest tak dluga jak droga na Ksiezyc..A ty sprowadzasz wszystko do jego rzekomej "reformy" wymiaru Sprawiedliwosci. Miej troche cywilnej odwagi..Miotasz sie ostanio w swoich opiniach..Odpocznij,zdystansuj sie i przemysl to co sie dzieje (a dzieje sie) na zimno..

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2018 [18:41] - smieciu | Link:

??? W czym się niby miotam? Proszę przeczytać jeszcze raz co napisałem. Powoli. Gdzie przykładowo sprowadzam wszystko do jedynie reformy wymiaru sprawiedliwości? To chyba nie ja potrzebuję spojrzenia na zimno :P

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-01-2018 [11:52] - zbieracz śmieci | Link:

Zagadek nie rozwiążę bo mam jeszcze mniej niż IQ 75.Zagadka pierwsza nie do rozwiązania czy pan chce czy nie aby PIS miał większość konstytucyjną?
Co daje większość konstytucyjna według niegramotnego a jeszcze uzyskana podczas wcześniejszych wyborów -wszystko co może sobie partia polityczna wymarzyć-zmienić niewygodne zapisy w konstytucji w tym na przykład skrócenie kadencji dudaczewskiego,wybór nowego już tylko przez sejm a temu wszystko zabrać czym mógłby blokować,czy miec wpływ na cokolwiek bez konieczności napisania nowej i tak zapis po zapisie pozostałe po komuchach usuwać .
Dziś jest niepowtarzalna szanąsą aby to wszystko mieć w demokratycznych ale wcześniejszych wyborach bo niby co opozycja ma do zaoferowania wyborcą-nic puste ręce poza obietnicą ,że to co dostał Suweren od PIS zostanie im odebrane.
Wcześniejsze wybory to to wyautowanie opozycji i czyste pole przed wyborami samorządowymi i szczytem głupoty byłoby tego nie wykorzystać bo nie wykorzystane sytucje nie tylko w polityce się mszczą.
Sondaże mówią o procentach poparcia dla PIS a nie dla jakiegoś FJN co usilnie poprawia gowin mówiąc ,że to wszystko dzięki FJN.Gowin tyle sobie nagrabił ,że spokojnie można go wyautować nie umieszczając jego i jego zbierane odpady na listach także do samorządów,inna jest sytuacja z Ziobro bo ten robi co do niego należy i odeszła mu już ochota do puczu.
To napisałem ja prosty zbieracz śmieci o IQ niewiele większym od ameby i nie należy tej pisaniny brać poważnie.
Gratuluję tez autorowi skromności bo z niej tylko wynika ,że nie podał ile on ma IQ,sądzę z zadęcia bliskie musi być 200 jednostek na każdy centymetr do kwadratu jego ciała.

Obrazek użytkownika mjk1

16-01-2018 [14:14] - mjk1 | Link:

Pewien znany angielski tłuścioch, jak przerżnął wybory, powiedział, że demokracja jest najgorszym z ustrojów, tylko jeszcze nikt nie wymyślił lepszego. Łgał tak samo jak wtedy, kiedy nam dozgonną pomoc, braterstwo i przyjaźń obiecywał. Demokracja jest najlepszym z ustrojów i nikt nie wymyśli lepszego. Demokracja wymaga jednak przestrzegania określonych i ustalonych zasad. Do ludzi musi dotrzeć, że cała ta, pożal się Boże klasa polityczna, sprawuje władzę w imieniu Suwerena, żadnej łaski nie robi i jego program ma realizować. Kto jednak ma ten program opracować? Mityczna kucharka, czy widlakowy z Makro? Każdemu Narodowi powinna przewodzić i plany na przyszłość wytyczać najlepiej wykształcona część Narodu, czyli inteligencja. Problem jednak w tym, że my jej nie mamy, co widać nie tylko pod tym wpisem. Konieczność zmiany konstytucji jest tylko i wyłącznie kolejną wymówką PiS mającą usprawiedliwić niemożność przeprowadzenia jakichkolwiek zmian na lepsze. Nawet ta niedoskonała i wg niektórych komunistyczna Konstytucja ma artykuły, których przestrzeganie gwarantuje nam suwerenność. Niestety zarówno PiS jak i wszystkie rządzące po 1989 roku ugrupowania z Prezydentami włącznie, tych akurat artykułów nie przestrzegały, czyli zamiast służyć Narodowi wysługiwały się obcym interesom. I teraz pytanie na tzw inteligencję a raczej w jej poszukiwaniu: czy ktokolwiek może wymienić przynajmniej jeden artykuł obowiązującej Konstytucji gwarantujący nam suwerenność, którego nikt nie przestrzegał i nie przestrzega z PiS i urzędującym Prezydentem włącznie. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że kolejny raz zalegnie błoga cisza.   
 

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2018 [14:49] - smieciu | Link:

Przyznam się szczerze że nie wnikałem w ten temat choć zgaduję że coś tam kreacją pieniądza może być w konstytucji zapisane i olewane. Ale tak swoją jest to bardzo ważne. Jeśli są artykuły, które są w jakiś sposób przez wszystkich omijane to poważna luka, którą trzeba załatać. Domknąć System by nawet na gruncie obecnego poronionego systemu prawniczego nie dało się nic formalnie podważyć. Stąd więc konieczność nowej konstytucji. By już nas na czysto zamknąć w klatce Systemu.

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2018 [17:01] - Jabe | Link:

Najważniejsze, że nie wiadomo, jaka właściwie ma być ta dobra konstytucja. Kot w worku.

Obrazek użytkownika mjk1

16-01-2018 [20:05] - mjk1 | Link:

@ Smieciu.
Zgadłeś, coś jednak czuję, że nie tylko wiesz w którym kościółku dzwonią, ale nawet znasz jego „ duchowieństwo” i to włącznie z radą parafialną. Tego kościółka „duchowieństwo”. Napisałem zbieraczowi śmieci w czym rzecz, niestety zamilkł. Chyba się w hasioku zatrzasnął.
@ Jabe.
Prosiłem tyle razy, abyś nie wcinał się pomiędzy wódkę a zakąskę. Nie musisz kolejny raz informować wszystkich, że czegoś nie wiesz. Jeżeli Ty czegoś nie wiesz, nie znaczy to wcale, że nikt nie wie.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-01-2018 [16:07] - zbieracz śmieci | Link:

Kiciu o fakty proszę bo ten strzelisty a mieszający półprawdy i kłamstwa spicz jest tej samej jakości co notka. Komuchy czegokolwiek by się nie dotknęły to musieli spartolić i to widać w Konstytucji ,nawet swoich interesów nie potrafili zabezpieczyć na trwale,napisali ja niechlujnie bez znajomości prawa dlatego tak pełno tam luk które PIS wykorzystał do zrobienia tego co zrobił bez tejże konstytucji naruszania.
Zolle ,strzembosze wyją bo w prosty sposób został zniesiony podział na trzy władze a zapis w konstytucji jest tylko zapisem ,trupem i jak wiele innych zapisów musi być usunięty.
Jak konstytucja w świecie gwarantuje jakiemukolwiek państwu gwarantuje suwerenność miszczu ...nie napadajcie i nie podbijajcie bo my mamy zapis o suwerenności !?

Obrazek użytkownika mjk1

16-01-2018 [18:21] - mjk1 | Link:

Nie liczę na to, że Wielce Szanowny Kolekcjoner Ekskrementów cokolwiek zrozumie, ale spróbować zawsze warto.
Art. 227 punkt 1. Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej.
Nieprzestrzeganie tego konkretnego artykułu obowiązującej Konstytucji, pozbawia wszystkie RP, również tę z numerem 4 suwerenności finansowej a bez suwerenności finansowej, nie może być mowy o jakiejkolwiek suwerenności i naprawie Rzeczpospolitej, zarówno tej z numerem 4 jak i kolejnych.
Jeżeli czegokolwiek nie rozumiesz, lub z czymkolwiek się nie zgadzasz, pytaj. Postaram się wyczerpująco wyjaśnić. Prosiłbym również o informację, co w moim poprzednim wpisie było kłamstwem lub półprawdą, też wyjaśnię, albo przeproszę. Pozdrawiam Pieseczku ty mój.  
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-01-2018 [20:57] - zbieracz śmieci | Link:

Aaaa,to o bank chodziło ,pisz ,pisz !
Co prawda jestem zaledwie zbieraczem śmieci i to drugiej kategorii ale już niejedno g...tłukące się w przerębli jest w mule.

Obrazek użytkownika mjk1

17-01-2018 [09:43] - mjk1 | Link:

Ależ kochany, wyraźnie napisałem, że szukam inteligencji a nie konesera jakiegoś paskudztwa i to drugiej kategorii. Niestety odezwał się, tylko jeden jedyny, nomen omen Smieciu, którego śmiało można do poszukiwanej kategorii zaliczyć.  Jak na społeczność Naszych Blogów, to nie uważasz, że trochę mało?
Muszę też przyznać, że pomyliłem się, co do Twojej osoby. Myślałem, że zatrzasnąłeś się w tym swoim małym intymnym świecie a ostatni wpis wskazuje raczej na to, że znalazłeś nie do końca opróżnioną flaszkę. Pozdrawiam słodko.       
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-01-2018 [14:03] - zbieracz śmieci | Link:

Kiciu co ma nick jak oznaczenie tajnej broni putina,jeśli jesteś ta bronią to mogę spać spokojnie.
Masz problem z przekazem tego co ci się w czerepie lęgnie ,to coś co chciałbyś przekazać światu a nie możesz bo brak łączności czerepa z ręcyma którymi stukasz pracowicie .
Czerep swoje a rączki swoje i dam ci radę bom dobrym człowiekiem ,zastanów się czy kiedyś na szkoleniu w twojej jaczejce nie straciłeś kontaktu z rzeczywistością a one ci w tym czasie cuś wszczepili i sterują dowolnie i czerepem i ręcyma.
Masz pogardę do co niektórych zawodów ale to świadczy żeś z folwarku bo gdyby nie my to świat byłby zasrany przez takich jak ty .Masz coś z konia bo żresz jak on i srasz gdzie staniesz,to taka prywyczka z młodości nieprawdaż.
Jak znajdziesz czipa to może ten bełkot z jaczejki stanie się bardziej zrozumiały ale nadziei jak mówi twój ordynator nie ma!

Obrazek użytkownika mjk1

17-01-2018 [19:12] - mjk1 | Link:

Spróbuję podsumować. Zadałem proste pytanie o artykuł obowiązującej Konstytucji RP, którego żadne ugrupowanie polityczne po 1989 roku nie przestrzega i sam na nie odpowiedziałem. Zaprzeczenia, ani żadnej rzeczowej polemiki nie podjął nikt. Dowiedziałem się jednak, żem biedny, głupi i agent Putina. Zapytam więc jeszcze raz, co dobrego jest w tym, że władza łamie Konstytucję, względnie co złego stałoby się, gdyby obowiązującą Konstytucję w tym konkretnym artykule władza przestrzegała? Pytałem też o kłamstwa i półprawdy, których podobno użyłem w swoich wpisach. Znowu, oprócz inwektyw, żadnej odpowiedzi. Jeżeli zwykły czytelnik bloga, który zadaje niewygodne pytania, jest nazywany agentem obcego wywiadu, to jak nazwać ludzi sprawujący władzę, którzy nie ukrywają tego, że są wprost szkoleni przez służby obcego mocarstwa i jego interesy, sprzeczne z interesami Rzeczpospolitej, realizują na terenie kraju? I na koniec znowu zapytam: czego spodziewacie się po ugrupowaniu, które nie przestrzega obowiązującego prawa i podstawowy akt prawny traktuje jak zwykły świstek papieru, że Was będzie traktowało poważnie i liczyło się z Waszym zdaniem? Naiwność, głupota, czy jeno i drugie?    
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-01-2018 [07:15] - zbieracz śmieci | Link:

Wymachujesz razem z innymi Konstytucja której nawet nie przeczytaliście ,podpieracie się opiniami Komisji Weneckiej nie mając pojęcia co to za potworek ,kiedy się urodził ,po co go spłodzono i dlaczego ...! Konstytucji PIS nie złamał w ani jednym punkcie i dobrze ci co was wysyłają na ulicę dobrze wiedzą a skoro wam płacą to musicie robić to co robicie.
Agentura czy pożyteczni idioci też nie za darmo tu ryją .EOT

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-01-2018 [16:37] - Goral Supreme | Link:

Right on !!

Obrazek użytkownika xena2012

16-01-2018 [18:47] - xena2012 | Link:

Za dużo ideologii w PiS-ie .To ich zgubiło w 2007 i zgubi teraz. Dlaczego żaden z działaczy nie posłucha głosu społeczeństwa,nie bada nastrojów czy oczekiwań? Dlaczego PiS oczekuje,że dla Polaków tylko przeszłość jest ważna?Przy takim ogromie problemów niestety priorytetem stają się zmiany nazewnictwa ulic, pomniki,teraz odszukiwanie i sądzenie zbrodniarzy wojennych,niekończace się obchody i martylologia. Prezydent przy pomocy swoich doradców Zybertowicza i Romaszewskiej ograł J.Kaczyńskiego koncertowo wprowadzając już ustrój prezydencki majac wyłączność na obsady personalne w rządzie.Żyjąc wyłacznie przeszłością PiS zacznie powoli tracić i choc sondaże na razie na to nie wskazują coraz więcej głosów krytycznych w internecie chociażby.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-01-2018 [18:53] - zbieracz śmieci | Link:

Xenna 2012,xenna 2012 ,halo tu Ziemia!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-01-2018 [19:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

xena2012 jest rozważna, ale nieromantyczna.

Obrazek użytkownika xena2012

16-01-2018 [20:03] - xena2012 | Link:

To źle?