Reformowanie Reformy

Panie Prezydencie, Pani Premier, Państwo Posłowie

Stan moralny sporej części kadry sędziowskiej  jest wątpliwy a jej specyficzne zaangażowanie polityczne budzi sprzeciw wielu Polaków. To co mamy w Wymiarze Sprawiedliwości odziedziczyliśmy po komunie - praktycznie bez żadnej weryfikacji. Jest więc uzasadnione podejrzenie, że pośród wielu uczciwych sędziów, jest wielu umoczonych w komunę - napiszę to delikatnie. Padały w przeszłości zarzuty o dyspozycyjności na telefon w wyrokach, sprzyjaniu złodziejom, fałszerstwom wyborczym, rozkradaniu reprywatyzowanego mienia ... lista jest dłuuuga, bo o pospolitych przestępstwach sędziów już nie wspomnę. Sędzia, Prokurator, Adwokat, Notariusz ... to zawody najwyższego zaufania społecznego. Jeśli ok. 80% Polaków mówi że, polski Wymiar Sprawiedliwości, to wymiar niesprawiedliwości, to psim obowiązkiem władzy wykonawczej i ustawodawczej jest ten stan zmienić NATYCHMIAST bez zbędnej zwłoki. Polacy muszą mieć instrument kontrolny  nad władzą sądowniczą - tak jak w dojrzałych demokracjach. Równość wobec prawa to podstawa - nie może być żadnych immunitetów dla przestępców w togach. Sędzia przyłapany na gorącym uczynku powinien odpowiadać tak jak każdy. Aby odciążyć sądy od rozpatrywania spraw drobnych, trzeba wprowadzić instytucję Sędziego Pokoju - wybieranego przez lokalne społeczności ... itd.

Powiem brutalnie: Dość już mam kluczenia i niby zmian w tym temacie! Do roboty - zgodnie z tym czego życzą sobie Polacy!

A co Pan proponuje Panie Prezydencie, przegadanie kolejnych lat?  Nie podoba mi się merdanie ogonkiem raz w lewo raz w prawo.Tak ma wyglądać reforma reformy? Miał rację Jerzy Targalski mówiąc że niczego Pan nie chce zmienić, że gra Pan na czas. Pańskie propozycje oceniła także prof. Krystyna Pawłowicz:
(...) Przedstawione przez pana prezydenta projekty ustaw zasmuciły mnie, ponieważ pan prezydent przedstawił propozycje, które są w istocie blokadami o charakterze proceduralnym. (...) Wszystko to zanim się ukonstytuuje to będzie koniec kadencji albo połowa przyszłej kadencji. Propozycje, które przedstawił pan prezydent, są zaporowe w realiach polskiego Sejmu.
Źródło: Niezależna.pl TUTAJ
Wobec tego, nie mamy wyjścia. Uwalimy to w Sejmie i dokonamy odpowiedniej korekty z Panem Prezydentem czy bez Pana. Zrobimy to w odpowiednim czasie - szybko i skutecznie. Albo Pan pomoże albo out z naszego środowiska, a w następnych wyborach z polityki. Tylko razem, tylko z Polakami którzy domagają się radykalnych reform w wymiarze sprawiedliwości, może Pan coś jeszcze osiągnąć. Jasne? Marnować czasu na puste gadki już nie będziemy. Obiecał Pan Polakom że wesprze nie tylko reformy wymiaru sprawiedliwości, że będzie Pan jednym z kreatorów Dobrej Zmiany... albo poda się do dymisji. Niech Pan dotrzyma słowa.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

26-09-2017 [08:49] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Pan Duda [prezydent] jest takim znachorem,który zamiast leczyc kanałowo zęba...zaleca płukanie Septosanem.
Mając pacjenta z ostrą ślepą kiszką,zamiast go brać na operację...zaleca grzechotki i bicie w tam-tamy.
Cała jego kancelaria nadaje się do ...jak to Cejrowski ...powiedzial..WON! 
Złogi po Bulu K. i dziwne postaci...podejrzane...
W każdym razie wg. mnie...to pierwsza i ostatnia jego kadencja...komu służy Duda [prezydent]....nie wiem...w każdym razie nie nam.

Obrazek użytkownika Lektor

26-09-2017 [12:37] - Lektor | Link:

Nie odpowiem panu na ten komentarz, ponieważ nie chcę ani sobie, ani bliskim mi osobom zrobić krzywdy (moja doradczyni Danuta Jacuk-Plichta).

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-09-2017 [16:53] - rolnik z mazur | Link:

Niestety Tarantoga ma rację. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [19:44] - Ula Ujejska | Link:

@Tarantoga
"Zasobów" kancelarii Prezydent bronił od pierwszego dnia. A każde zwrócenie uwagi na ten temat kwitował, że ministrowie nie mają prawa się wtrącać. No i wyszło wałęsowskie wspieranie "spec nogi".  W tym temacie wypowiadał się Antoni Macierewicz - i już wiemy czego dotyczył ten "spór". Ale tego łże kundle solidarnie nie poruszały pisząc o konflikcie - dopiero Gazeta Polska wymusiła niejako  wywalenie esbeka z kancelarii Prezydenta.

Obrazek użytkownika Zdzichu

26-09-2017 [19:47] - Zdzichu | Link:

...w każdym razie nie nam.
Dokładnie. Żal jest tym większy, że sytuacja międzynarodowa nam sprzyja (Niemcy i Francja mają teraz swoje problemy i ten stan trochę potrwa), a my zamiast wykorzystać ten czas i iść do przodu, jesteśmy ostro hamowani przez Dudę.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [09:36] - Jabe | Link:

Podobnie jak w przypadku konstytucji mówi się o palącej potrzebie radykalnych zmian, ale starannie omija się kwestię, jak sytuacja ma wyglądać po zmianach. Widocznie jest to temat wstydliwy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [19:47] - Ula Ujejska | Link:

Najkrócej powiem to tak: Chcemy przywrócić teoretyczne państwo wszystkim Polakom - o to toczy się bój.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [20:07] - Jabe | Link:

Jeszcze bardziej teoretyczne?

Nie wszystkim wystarczą plusy i slogany. Za te pierwsze przyjdzie zapłacić pieniędzmi, za brak wizji może czymś ważniejszym.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [20:28] - Ula Ujejska | Link:

W praktyce rządzenia potwierdzamy że państwo teoretyczne POgłowia przechodzi do historii, przykładowo vide programy społeczne i polityka zagraniczna oraz rozpoczęcie kolejnych programów gospodarczych i międzynarodowych. Czy to mało? Nikt więcej po obaleniu komuny jeszcze nie zrobił.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [20:50] - Jabe | Link:

Weźmy ostatnią zawieruchę. Prezes wspomniał, że należą się reparacje, bo się należą. Posłuszni dziennikarze natychmiast to odkrycie rozdmuchali. Patriotyczni blogerzy w rozgorączkowanych wpisach jeden przez drugiego jęli uzasadniać rzeczy oczywiste. Wreszcie, gdy sprawa dotarła do ministra Waszczykowskiego, ten oznajmił, że zleci analizy i ekspertyzy. Nie tak to się powinno odbywać.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [22:58] - Ula Ujejska | Link:

:)))

Jeszcze wiele musi się Pan nauczyć w kwestii czytania ogólnie pojętej polityki.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [23:53] - Jabe | Link:

Im więcej strzelania z amunicji propagandowej, tym większe ryzyko, że trafi się bumerang.

Obrazek użytkownika smieciu

26-09-2017 [10:16] - smieciu | Link:

Eh powtórzę to co piszę od dawna: w pewnym momencie taki gabinetowy styl uprawiania polityki musi się zatkać. Gabinety są naprawdę łatwe do skontrolowania. Trochę trudniej jest z tym co pani pisze. Że Polacy pragną zmian. Jeśli faktycznie tak jest to naprawdę warto by im dać szansę. Jeszcze raz powtórzę to co piszę od dawna: gdyby rząd od początku poszedł na współpracę z narodem sprawy wyglądałyby inaczej. Zacząć należało prosto. Od referendów mało kontrowersyjnych. Takich pod publiczkę, tak jak 500+ itp. tak by ludzie załapali kontakt i wiarę w poczynania rządu. Tak by dotarło do nich że rząd współpracuje z nami, że oddaje nam głos, ufa. A wtedy być może i rządowi będzie można zaufać. Np. przy takim trudniejszym ruchu jak ten. Reforma sądownictwa.
Jakie znaczenie miałoby ujadanie tych wszystkich pionków Układu jeśliby przykładowo poprzednią ustawę poparto w referendum? Nawet Dudzie ciężko byłoby się przeciwstawić.
Teraz niestety już za późno. Projekt Dudy jak widzimy zmienia w sumie tylko tylko że to jemu daje większą władzę. Reszta, jak pozorna możliwość wpływu zwykłego obywatela to zwykła ściema bo diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Bez znajomości i tak tego nie przeskoczysz.

Na koniec chyba wypada napisać najbardziej oczywistą rzecz.
Nic się nie zmieni bez REWOLUCJI. Prawdziwe zmiany wymagają chaosu. I tyle.
Mam tu na myśli że Układ jest zbyt silny by dało się coś zmienić zwykłymi metodami. Naprawdę ma setki sposobów. Obecnie łatwo zaobserwować że nawet nie posunął się do żadnych drastyczniejszych działań. Raczej bardzo łagodnie rozgrywa obecną sytuacją polityczną. Dopiero teraz użył troszkę mocniejszej karty jaką jest Duda. Warto zauważyć że do tej pory Układ nie stworzył żadnej POWAŻNEJ opozycji wobec PiS. Póki co wszystko polega jedynie na medialnym szczekaniu. Nie ma poważnego lidera wśród opozycji sejmowej. Która wielokrotnie się ośmieszyła.
Jak się wydaje jedynym logicznym wnioskiem musi być pewność Układu co do kontroli jaką mają nad działaniami PiSu. Po prostu nie ma potrzeby wychodzenia poza medialne działania. Najwyraźniej PiS jest zatwierdzony do rządzenia, nikt tam nie zakłada innego scenariusza. Są jedynie realizowane mniejsze przedsięwzięcia, które mają 2 cele:
Pierwszy to stworzenie pozorów że PiS jest realną dobrą zmianą, z którą walczy układ. A drugi to utrzymanie w ryzach zbyt wyrywnych członków i pomysłów PiS.
Według mnie jest  cel w tym postępowaniu, który obecnie jest poza zasięgiem wzroku. Wydaje mi się że tym celem jest  wystawienie PiSu na zawirowania nadchodzących wydarzeń geopolitycznych. To PiS będzie musiał się zmierzyć z kryzysem finansowym. Albo co groźniejsze z kryzysem rosyjskim. Trudności i problemy ludu spadną na nich.
Przy czym istotne jest że jeśli ów kryzys nadejdzie wkrótce to PiS nie będzie mieć innego wyjścia jak oprzeć się na starej kadrze. W wojsku, służbach itp. To tylko wzmocni pozycję Układu do nowego rozdania.

Obrazek użytkownika xena2012

26-09-2017 [13:14] - xena2012 | Link:

,,Najwyraźniej PiS jest zatwierdzony do rządzenia''.....Oczywiscie,zwłaszcza że to rządzenie wychodzi całkiem dobrze.Ministrowie istotnie pracują ciężko ,wynii gospodarcze sie polepszaja ,a ,,Układ'' czuwa i czeka na odpowiednia porę do wkroczenia na gotowe.

 

Obrazek użytkownika Lektor

26-09-2017 [10:52] - Lektor | Link:

Niestety, ale P. Prezydent jest/był naiwny....... jak dziecko. On wręcz uwierzył w totalną opozycję, kiedy my bezustannie piszemy że to przygłupy, złodzieje i zdrajcy narodu polskiego, i chciał razem z nimi dokonać zmany Konstytucji.
Panie Prezydencie, niech pan pozostawi tą ustawę posłom i senatorom i niech się pan więcej nie ośmiesza. Czy do pana jeszcze nie dotarło co znaczy słowo „totalna” ?!  Czy pan kiedykolwiek nauczył kota jeść trawę ?!
Oni nigdy nie zgodzą się na żadną reformę, bo im o nic innego nie chodzi jak tylko o pozostawienie składów sędziowskich jak jest obecnie. I żeby Rzepliński wrócił na zajmowane stanowisko. I żeby było jak było !!!
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [19:32] - Ula Ujejska | Link:

@Lektor
Czy na pewno jest to naiwność? Może chodzi właśnie o to, by ciągle gonić króliczka i nic nie zmieniać.

Obrazek użytkownika michnikuremek

26-09-2017 [11:40] - michnikuremek | Link:

Teraz ustawy pójdą do sejmu, który wprowadzi swoje poprawki i PAD znowu je zawetuje. Będzie sobie czas leciał, kasta nadludzi zadowolona i sprawy idą swoimi, starymi torami.
I o to chodzi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [19:34] - Ula Ujejska | Link:

Powtórzę za Prezesem Kaczyńskim: Czy Prezydent jest jeszcze z nami? ... wkrótce się przekonamy.

Obrazek użytkownika xena2012

26-09-2017 [12:39] - xena2012 | Link:

Prezydent i PiS są skazani na siebie i jednakowo sobie potrzebni.Świadczą o tym chociażby sondaże bardzo korzystne dla obu stron. Zmiany,tarcia sa odbierane jak widac z wielkim smutkiem a nawet niedowierzaniem.Czy naprawdę warto marnowac wieloletni upór Jarosława Kaczyńskiego aby scalic prawicę? Andrzej Duda ma obowiazek być prezydentem wszystkich Polaków nie tylko elektoratu PiS-u ale winien traktować PiS po partnersku a nie jak przeciwnika.Rezultatem takiego postepowania jest chocby artykuły w GW ,Onecie: ,,Duda dał cios w szczękę Kaczyńskiemu'' czy przesmiewcze propozycje do kolejnego ,,Ucha Prezesa''- ,,w kolejnym odcinku to nie Adrian w przedpokoju prezesa ,a Kaczyński na wycieraczce u prezydenta''

Obrazek użytkownika Dorota M

26-09-2017 [14:27] - Dorota M | Link:

Troche inaczej na to patrzę. Owszem w obecnej sytuacji JK i rząd muszą jakoś współpracować z prezydentem, jednoczesnie starajac sie zdobyć takie poparcie w przyszłych wyborach, żeby móc decydować także o odrzuceniu weta prezydenta. Wtedy uchwalic nową konstytucję, ustanawiajac system rządów parlamentarny. Prezydent, w aktualnej naszej rozchwianej demokracji, nie moze mieć całych rządów w swoich rękach. Jest zbyt narazony na manoipulowanie wręcz operacyjne róznych ośrodków niejawnych. Trudniej manipulować parlamentem i rządem. Jak zdobyć takie poparcie? Nalezy bardziej wciągnąć do czynnej pomocy dla rzadu społeczeństwo, szeroko pojęte. Jeszcze jest 2 lata. Niech powstaną inicjatywy obywatelskie, instytucje pozarządowe, tym razem nie lewackie, także dotowane z pieniędzy państwowych. Konieczne jest tez przepchnięcie w jakiś sposób ustawy medialnej. Trzeba popracowac nad Dudą, żeby uznał w całości projekt, w tym względzie ZP. Jeżeli te zadania będą, za inspiracją ludzi ZP i ich wyborców, wykonane dobrze, jest szansa na 2/3 w sejmie.

Obrazek użytkownika xena2012

26-09-2017 [15:46] - xena2012 | Link:

A jak Pani sobie wyobraża to ,,popracować nad prezydentem Dudą''? Wystarczy wysłuchać wypowiedzi ministrów Kancelarii Prezydenta żeby wyzbyć się złudzeń. Owo ,,PiS by nigdy nie wygrał wyborów parlamentarnych gdyby nie sukces Andrzeja Dudy'' w ustach aroganckiego rzecznika wiele mówi i kładzie sie niestety cieniem nad perspektywą wspólpracy. Jak na razie najlepiej,, popracować'' udaje się Kukizowi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [19:50] - Ula Ujejska | Link:

A ja dodam: Pan Duda nigdy nie wygrał by wyborów gdyby nie my: WYBORCY PIS.

Obrazek użytkownika xena2012

26-09-2017 [20:03] - xena2012 | Link:

Nie możemy w nieskończonośc przerzucać się argumentami kto ma większe zasługi w wygraniu wyborów. Takie kłótnie to najlepszy prezent dla opozycji,która juz chyba otwiera szampana. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [20:08] - Ula Ujejska | Link:

Pani Xeno
Ależ zasługi mają tu tylko wyborcy PiS - nic bez naszych głosów by nie wygrano.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [21:53] - Jabe | Link:

A pomoc ze strony prezydenta Komorowskiego się nie liczy? Co za niewdzięczność!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [22:56] - Ula Ujejska | Link:

Dobry kawał, aaaa jeszcze o Kukizie Pan zapomniał i o gradobiciu w Koluszkach :)))

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [23:49] - Jabe | Link:

Grzegorz Schetyna zdaje się kontynuować dzieło Bronisława Komorowskiego. Po sukcesie programów rozdawniczych, nie ma z kim przegrać. PiS musiałby przejechać ciężarną zakonnicę... Sugeruję zdjąć nogę z gazu. Mniej zadufania, bo potem będzie wycie przy kolejnym odrywaniu od koryta.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-09-2017 [00:02] - Ula Ujejska | Link:

Kto uwierzy pospolitemu kłamcy po 8 latach złodziejskich rządów POgłowia? Tylko leming. Jestem więc spokojna o wyniki wyborów bo: 500+, leki dla seniorów, Mieszkanie+, minimalne płace stale podnoszone, wyniki gospodarcze  ... itd. skuteczniej działają na Polaków niż ogłupiająca łże propaganda. A doskonale wyłożyła to w Sejmie Pani Premier: Wystarczy nie kraść a znajdą się pieniądze na wszystkie cele.
Jasne?

Obrazek użytkownika Jabe

27-09-2017 [00:20] - Jabe | Link:

Potrzeba nasycenia budżetu jest tak wielka, że nawet nie przywrócono stawki VAT do poziomu sprzed Donalda Tuska, nie mówiąc o zrównaniu z Niemcami. Zdjęcie pętli zadłużenia też nie wchodzi w rachubę. Nie pomogły uszczelnienia – wciąż mało. No ale tubylec jest przywykły do dziadowania. Zamiast tego dobra ciocia Beata rozdaje prezenty. Może i to ogłupia bardziej niż propaganda, ale z czasem efekt osłabnie, gdy ludzie przywykną, a wydatki pozostaną. Kiedyś skończy się koniunktura między­narodowa, a centralne budowy socjalizmu, idące dziesiątki miliardów, zmuszą skarbowych stacha­nowców do zwiększenia wydajności. Wtedy czar pryśnie i pozostanie wariant wenezuelski.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [22:50] - Ula Ujejska | Link:

@Xena
NIE. Nie jesteśmy skazani na siebie - bo nie ma i nie będzie kompromisu ze złem i nigdy już PiS na taki kompromis nie pójdzie. Lekcja z SO i Ligą czegoś nas nauczyła. Co zatem? Ano zrobimy co trzeba z Prezydentem lub bez... Polski tylko szkoda i czasu coraz mniej.

Beata na Prezydenta - taka będzie nasza odpowiedź !

Obrazek użytkownika xena2012

26-09-2017 [20:15] - xena2012 | Link:

Tu pozwole sie nie zgodzić.Nie wyobrażam sobie bowiem lepszego premiera niz pani Beata Szydło. Ma cechy doskonałego gospodarza,potrafi sprawnie zarządzać co pokazała wcześniej w kampanii prezydenckiej i później rzucona na głęboką wodę w trudnej dla Polski sytuacji gospodarczej i politycznej.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [20:23] - Ula Ujejska | Link:

Pani Xeno
Ja także bym chciała aby Pani Szydło rządziła jeszcze 4 kadencje - nie widać lepszego kandydata na Premiera. Możemy być jednak zmuszeni do radykalnych zmian, a więc moja propozycja na taką ewentualność jest taka:

1. Szydło Prezydentem
2. Morawiecki Premierem

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2017 [20:53] - Jabe | Link:

Bez pomocy totalnej opozycji pani Szydło prezydentem nie zostanie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [22:54] - Ula Ujejska | Link:

Nie mam wątpliwości, że wystarczą tylko głosy Polaków aby Beata Szydło wygrała już w pierwszej turze, dosłownie z KAŻDYM wystawionym kandydatem przez kogokolwiek :)

Obrazek użytkownika Domasuł

26-09-2017 [13:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Ula jak zwykle rozszalała, z wypiekami na twarzy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-09-2017 [19:49] - zbieracz śmieci | Link:

Rozumiem zapalczywość Kaczki nawet dzikiej bo związki rodowe do czegoś zobowiązują a to chwalebna rzecz a najlepiej pod hasłem "wszystkie kaczki łączcie się i wszystkie kaczki są nasze"!
Zacznę od końca ,on sie nie poda do dymisji i znajdzie tysiąc wykretów aby  danego słowa nie dotrzymać ,dlatego ,że nie ma jaj bo ani słowem nie pisnął gdy wylewano tony gnojówki nie tylko na niego ale nie mniej na żonę i córkę,spływało jak po teflonie.
Zapowiedział ,ze albo bedzie jak ja chcę albo weta a chaos jaki idzie za jego projektami ma jeden cel ,zmuścic PIS do zmiany Konstytucji i po to mu kukizowcy a z nimi to się może udać,dostali kość od niego dotycząca wyborów do KRS [upiór prawny] i mniejsza kosteczka to Skarga Kasacyjna a tu to juz strach sie bać.
Zmuśić do takiej zmiany w Konstytucji po to tylko aby miał wieksze uprawnienia i chce przejąć do własnej dyspozycji część ministrów a jakich to sprawa jest prosta ,tych których jego przydupasy od długiego już z czasu atakowali używając do tego wymiotnej czy Łże 24 dostarczając im listy to były ataki przez niego inicjowane i popierane.
Tutaj chodzi o takie ministerstwa jak -MS i udupienie Ziobry,MSZ i całą dyplomacje w swoim ręku bo Konstytucja znacznie go ogranicza,MON i wywalenie Pana Macierewicza  ,to na początek i na razie zadowoliło by totalniaków.Poszedł na rympał w pełni wiedzy co robi ale na szczęście nie zna końca a koniec będzie taki ,że sromota bolka to będzie małe piwko.
Czas nam ucieka ale trzeba z przymusu poczekać co poza tym co powiedział jeszcze nam zafunduje.
Nie ma powrotu do tego co było ani miejsca na zgniły kompromis,politycy z PIS nie moga powiedziec mu wprost co myslą ale my wyborcy wydymani na cacy to i owszem!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [20:01] - Ula Ujejska | Link:

Dokładnie TAK. Jestem pewna że kolejne sondaże pokażą Prezydentowi gdzie jest dzisiaj jego miejsce.