Prezydent w butach Marcinkiewicza?

Coraz głośniej mówi się o tym, że prezydent Andrzej Duda postanowił w oparciu o ugrupowania Kukiz’15 i postkomunistyczny PSL zbudować jak mówią jedni, swój własny obóz polityczny czy jak twierdzą drudzy, blok prezydencki. Coś musi być na rzeczy, ponieważ tuż po obchodach Święta Wojska Polskiego zapytany o to na antenie TVP Info wpływowy poseł Kukiz’15, Marek Jakubiak powiedział: Ja bym bardzo sobie życzył, gdyby takie ugrupowanie powstało, by pan prezydent był osobą, która zaczyna budować swego rodzaju koalicję. Wolałbym te sprawy zostawić w kuluarach, bo mówimy o sprawach wagi ciężkiej. Pozostańmy przy stanowiskach, że życzę panu prezydentowi jak najlepiej, jak i PSL-owi . Jakubiak dociskany przez prowadzącego rozmowę red. Adriana Klarenbacha pytaniem czy to właśnie jego ugrupowanie wraz z PSL-em będzie tworzyć wokół pałacu prezydenckiego ten „blok republikański” odpowiedział: Całkiem prawdopodobne, że ma pan rację.
 
Na cześć i chwałę Andrzeja Dudy napisałem niejedną laurkę, także w czasach, kiedy prezydentem jeszcze nie był i niestety chyba tylko taki sposób traktowania obecnego prezydenta akceptuje część pisowskiego elektoratu. Po raz pierwszy w bardzo delikatny sposób skrytykowałem wtedy jeszcze prezydent elekta, kiedy tuż przed zaprzysiężeniem napisał pojednawczy list do czytelników „Gazety Wyborczej”. Czerscy owszem odpowiedzieli, ale stawiając warunki. Dali do zrozumienia, że owszem mogą zakumplować się prezydentem, ale tylko w przypadku, jeżeli zrezygnuje niemal z wszystkich obietnic składanych w kampanii wyborczej. Po tej z gruntu bezczelnej i impertynenckiej odpowiedzi michnikoidów szczerze się ucieszyłem sądząc naiwnie, że tą arogancką odpowiedzią czerscy raz na zawsze wyleczyli Andrzeja Dudę z naiwności i chęci flirtowania z tym lewackim antypolskim towarzystwem. Czyżbym się mylił i sam okazał się naiwnym?       
 
Po moich ostatnich tekstach, w których na łamach „Warszawskiej Gazety” bardzo krytycznie odnosiłem się nie tylko do ostatnich decyzji prezydenta, ale także jego moim zdaniem fatalnym dla polityki „dobrej zmiany” ewoluowaniu w kierunku salonu III RP pojawiły się też głosy krytyczne. Radzono mi abym nie jątrzył i nie poruszał tego tematu, bo to szkodzi jedności prawicy. Nie bardzo trafia do mnie takie podejście i odbieram to tak jakby małżonkowi, którego zdradza żona radzono udawać, że wszystko jest w porządku i proponowano mu paradować po ulicach z dorodnymi rogami sięgającymi niebezpiecznie sieci trakcyjnej. Nie bardzo mam ochotę robić za dziennikarskiego jelenia lub co gorsza rogacza. Ja nie twierdzę, że w stu procentach mam rację, ale uważam, że obowiązkiem publicysty jest ostrzegać, a przede wszystkim pisać to, co naprawdę myśli, a nie przemilczać tematy, które niektórych drażnią. Mam do tego pełne prawo zwłaszcza, że kiedyś już w bardzo podobnej sytuacji to ja miałem rację i postaram się króciutko to przypomnieć.
 
Kiedy Kazimierz Marcinkiewicz piastujący zaledwie od półtora miesiąca stanowisko premiera, po wynegocjowaniu unijnego budżetu w grudniu 2005 r. wypowiedział i za pomocą wyćwiczonego wcześniej gestu wyraził to słynne już yes, yes, yes!, coś według mnie diametralnie się w nim zmieniło. Jeszcze bardziej ta przemiana utrwaliła się, gdy 24 kwietnia 2006 r. Marcinkiewiczowi przyznano tytuł „Wiktora” i stanął w towarzystwie takich laureatów jak Tomasz Lis, Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Tomasz Sekielski i Andrzej Mrozowski. Nie potrafię powiedzieć, kiedy dokładnie została przekroczona ta cienka czerwona linia, ale od tych dwóch wydarzeń intuicyjnie wyczuwałem, że w przemówieniach i wypowiedziach Marcinkiewicza przestała dominować troska o Polskę i Polaków. Patrząc na jego mimikę twarzy, tembr głosu już nawet bez uważnego wsłuchiwania się w przekazywaną treść zacząłem dostrzegać jakiś narcyzm, miłość do siebie samego i przekonanie o własnej doskonałości oraz zgubną megalomanię, która z dnia na dzień kazała mu zapomnieć o tych, którzy na to stanowisko go wynieśli. Marcinkiewicz dopieszczany przez salon III RP zaczął sprawiać wrażenie człowieka, który uważa, że sam sobie wszystko zawdzięcza dzięki ponadprzeciętnej inteligencji, mądrości i wyjątkowej osobowości. Już wtedy wiosną 2006 roku przeczuwając jego upadek w jednym z tekstów pisałem parafrazując piosenkę, „Kaziu, zakochaj się”, Danuty Kucówny z „Kabaretu starszych panów: Czy wiosną przerosną ambicje Cię? Kaziu, Kaziu, Kaziu zastanów się. Czym to się skończyło wszyscy wiemy. Pycha i samouwielbienie zaprowadziły Marcinkiewicza na samo moralne i etyczne dno, rozbiły jego rodzinę i ustawiły go dzisiaj w roli politycznego śmiecia używanego przez dawnych medialnych chwalców i apologetów do szczucia na byłych wieloletnich przyjaciół z prawicy. Dzisiaj prawicowi publicyści wspominając i szydząc z Kaza bądź Kazia najwidoczniej zapomnieli jak to mu kiedyś kadzili i prawili komplementy.
 
Ktoś może powiedzieć, że porównywaniem prezydenta Andrzeja Dudy do Kazimierza Marcinkiewicza obrażam głowę państwa. Być może z dzisiejszego punktu widzenia tak to wygląda. Jednak ja twierdzę, że taka przemiana jest bardziej prawdopodobna i możliwa w przypadku dzisiejszego prezydenta niż w tamtych czasach mogła być choćby tylko podejrzewana u Marcinkiewicza. Marcinkiewicz był człowiekiem skromnym i zawsze podkreślającym moralność w polityce oraz chrześcijańskie wartości, o czym pisał w swojej książce, Pracowitość i uczciwość w polityce. To on w 1989 roku był jednym z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego i zasiadał w jego zarządzie. Zapewniam, że mało kto spodziewał się politycznej wolty i tej klęski w wymiarze ludzkim jaka dotknęła żałosnego byłego premiera.
 
A teraz przejdźmy do dzisiejszego prezydenta. Zastanówmy się, jakie poglądy musiał mieć Andrzej Duda oraz w jakim środowisku się obracał skoro w 2000 roku stał się działaczem Unii Wolności i to na dodatek w czasach, kiedy to wyjątkowo szkodliwe dla Polski i wspierane przez Michnika ugrupowanie było już w agonii, a na jego czele stał szofer Władysław Frasyniuk, dzisiejsza nadzieja totalnej opozycji? Dlaczego Andrzej Duda konfliktuje się dzisiaj z ludźmi, którym najwięcej zawdzięcza? Pominę już samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, bez którego nie byłoby dzisiejszego prezydenta Andrzeja Dudy. Mam na myśli choćby Zbigniewa Ziobrę, który tak naprawdę zapisał Andrzeja Dudę do PiS-u i uczynił go 1 sierpnia 2006 roku swoim zastępcą w ministerstwie sprawiedliwości. To Ziobro rekomendował Andrzeja Dudę śp. Lechowi Kaczyńskiemu na stanowisko podsekretarza stanu w kancelarii prezydenta. Czy Andrzej Duda pamięta jeszcze ile w swojej początkowej karierze politycznej zawdzięczał posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi, a później dzisiejszej premier Beacie Szydło, która tyrała niczym mrówka robotnica w jego kampanii wyborczej?
 
Przykro to mówić, ale po dwóch latach prezydentury w wypowiedziach i przemówieniach Andrzeja Dudy zaczynam dostrzegać to, co po kilku miesiącach obserwowałem u Marcinkiewicza. Przypominam, że Marcinkiewicz w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy przed objęciem stanowiska premiera był politykiem z solidnym dorobkiem i wieloletnim doświadczeniem. W tym prezentowanym często przez Andrzeja Dudę patriotycznym patosie widzę coraz więcej jego miłości do siebie samego i przekonania o własnej wielkości i nieomylności. To obecny prezydent słowami swojego ministra, Krzysztofa Łapińskiego twierdzi, że PiS powinien być mu wdzięczny gdyż to jego wyborcze zwycięstwo utorowało prawicy drogę do władzy. Dwa lata wystarczyły, aby Andrzej Duda zapomniał, które ugrupowanie polityczne wystawiło jego kandydaturę, sfinansowało i prowadziło mu kampanię wyborczą.
 
Zapewne po tym moim artykule pojawią się głosy mówiące, że marna to publicystyka polityczna, która z braku przekonywujących argumentów opiera się głównie na intuicji autora. To prawda, ale wszyscy w wielu przypadkach, a nawet podczas podejmowania ważnych decyzji kierujemy się także własną intuicją. Ja nie twierdzę, że mam w stu procentach rację. Powiem więcej, bardzo chciałbym się mylić. Przytoczyłem jednak przykład sprzed jedenastu lat, kiedy ta intuicja mnie nie zawiodła, a przecież chodziło o człowieka, którego wcześniejszy życiorys nie dawał aż tak oczywistych podstaw do wieszczenia tragicznego upadku w sensie politycznym i ludzkim. No może takim minusem według mnie w przypadku Marcinkiewicza był jego dom rodzinny, a konkretnie ojciec – działacz PZPR i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
 
Już wkrótce przekonamy się, w którą stronę zmierza pałac prezydencki słusznie do tej pory uważany przez ludzi popierających prawicowy rząd za jeden z bastionów dobrej zmiany. Odpowiedzi dadzą nam zgłoszone przez prezydenta ustawy o sądownictwie i jego reakcja na ustawę repolonizującą media. Zobaczymy też ile prawdy jest w szeptankach i plotkach o tworzeniu obozu prezydenckiego w oparciu o ugrupowanie Kukiz’15 i postkomunistyczny PSL. Andrzej Duda ma przed sobą tylko dwie drogi. Jedna zaprowadzi go na pozycję zasłużonego dla Polski wielkiego męża stanu, a druga uczyni go drugim nadętym Kaziem Marcinkiewiczem, co to zakochał się z wzajemnością w samym sobie i skończył jako sezonowy robotnik zatrudniany dorywczo do politycznych nagonek przez marzących o powrocie do koryta beneficjentów III RP. Boję się, żeby po latach opisujący prezydenturę Andrzeja Dudy historycy i politolodzy nie napisali, że głównym, a w zasadzie jedynym jej plusem było niedopuszczenie do reelekcji Bronisława Komorowskiego.     
 
Artykuł ukazał się w tygodniku „Warszawska Gazeta”
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-08-2017 [13:22] - Józef Darski | Link:

Adrian Duduś już otrzymał nagrodę - wskazówkę. Ubeckie sondażownie stwierdziły, że popiera go 70 proc. Polaków, a w Uchu Prezesa już nie wystąpi w poczekalni, no chyba, żeby coś chciał zmienić w sądach.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [13:52] - zbieracz śmieci | Link:

PIS ma wsystkie atuty w reku i chyba powinien zdecydowac sie na wcześniejsze wybory co by mu dało wiekszośc konstytucyja bez obecno,ści świątobliwego Gowina,Przy wiekszości można zrobić prowizorium konstytucyjne ,skrócić kadencję dudusia a nowego na okres przejściowy wybrać głosami sejmu i senatu ale zabrać prawo weta i wszystkie uprawnienia poza dozorem nad kandelabrami.Mając zdecydowaną wiekszość konstytucyjną to jak mawiają górale -kto ma owce ten ma co kce!

Obrazek użytkownika Jabe

29-08-2017 [14:56] - Jabe | Link:

Większość konstytucyjną PiS miałby wg ubeckich sondażowni. Daję to pod rozwagę.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [16:34] - zbieracz śmieci | Link:

Uważasz ćwoku ,że PIS nie ma swoich ale nawet esbeckie nie potrafią przykryć rzeczywistości bo chyba nie sądzisz ,że spadki platfusów i ich mutacji to publikują  im na złość...!?

Obrazek użytkownika Jabe

29-08-2017 [17:31] - Jabe | Link:

Można się zastanowić, czy aby właśnie nie o to chodzi, żeby zachęcić tymi sondażami do przedterminowych wyborów. Tak przy okazji, zna Pan może te pisowskie sondaże?

Co do „ćwoka”, zastanawiam się, po co tu jest moderacja.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [18:40] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To jest prawicowa mowa milosci. Jak pod moim adresem poszedł bluzg ze strony robiącego na NB za wariata Śmiecia (nomen omen) to pełni katolickiej milosci prawicowi komentatorzy tylko mu przytakiwali, a przez moderatora zostałem ochrzaniony, ze powinienem się skarzyc przez maila.

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-08-2017 [19:28] - Józef Darski | Link:

przypominam rok 2007 - wtedy Dorn przyniósł tajne sondaże dające zwycięstwo PiS. Potem okazało się, że dali mu je oficerowie. Tylko tak dalej. Nauka na prawicy idzie zawsze w las.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [20:32] - zbieracz śmieci | Link:

Pan raczy sobie zartowac poruwnując rok 2007 z 2017 to dla nauki dla PIS wiek cały .Prosze powiedzieć z czym pójdzie do wyborców totalna opozycja,co ma do zaoferowania poza zapewnieniami ,że im odbierze co PIS dał i wyborcy tym razem uwierzą w ich zapewnienia.Mam wyliczac co stracą...taka wyliczanke to się bedzie robiło przed wyborami a ludek Boży jesli chodzi o swoje kieszenie zrobił się nadzwyczaj czuły.
Jesli chodzi o dorna to chyba Pan nie wierzy ,że wyleciał za pyskówke o alimenty a może jako sekretarz generany podobnie jak stalin który nie musiał zabijać lenina aby mieć pełnię władzy i dorn poszedł ta sama drogą bo jako szefMSWiA budował swoje struktury wewnątrz PIS poprzez swoich wojewodów i gdyby zamiar sie powiódł to Pan Kaczynski byłby jakby to stanowisko przyjął Honorowym Przewodniczącym i POPIS mielibyśmy po wsze czasy.Na jego nieszczęście a szczęście moje inni też znali historię bolszewi.
Celem też byla partyjna kasa do dyspozycji i zachcianek.
Usunięto go ze stanowiska szefa MSWiA i to była równia pochyła po której się stoczył przez warstwę mułu.
PIS wygrał ostatnie wybory bo wyborcy nie tylko ,ze mieli dośc plafusów i psl ale dzieki programowi i sensownie wydawanym pieniądzom z kasy partyjnej ,wydanej na fachowców z SGW ,think tanki i inne pozyteczne działania ale także ,że dziakowie leśni z PKW po szkoleniach w Moskwie dostali wcześniej kopa.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [14:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To widze ze dla histerycznej prawicy już nie jest prezydent, już nie jest Andrzej Duda, tylko Adrian Duduś. I sa tez ubeckie sondazownie, które zawyzaja poparcie dla niego. Odlot coraz większy. Bardzo to wszystko jest zabawne, i mam tylko nadzieje ze postronny obserwator nie utozsamia tej skrajnej, histerycznej prawicy z PiS-em. Bo tego typu prawica osmiesza się bardziej niż wszystkie ciamajdany razem wzięte.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-08-2017 [16:47] - HenrykHenry | Link:

Jak nigdy tu musze sie z Panem zgodzic. Wydaje sie ze dokonana zostala zdrada , ze znowu zostalismy oszukani..

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [13:42] - zbieracz śmieci | Link:

Kukizowcy po rozmowach najwyrazniej nabrali wiatru w żagle podobnie zsl ,3/5 i dwa weta poszukał sobie nowych przyjaciół a kazdy ma takich na jakich zasługuje.
Pasuje mu kukiz zza którego pleców wyglada schetyna,pasuje mu kukiz który publicznie chwali l sie znajomościami wśród byłych esbeków i wsioków to jego sprawa podobnie jak zsl.
Kij mu na drogę.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [14:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Widze coraz wieksza aktywność "Warszawskiej Gazety". Zdaje się ze ta niszowa, reprezentujaca skrajnie prawicowe poglądy, gazetka postanowila wyplynac na szersze wody idąc na czele antyprezydenckiej nagonki. Od dawna twierdze, i teraz mam kolejne potwierdzenie, ze PiS powinien się jak najbardziej odcinać od tego towarzystwa i tego rodzaju mentalności, bo znow będzie kojarzony z oszolomstwem.

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-08-2017 [16:40] - Józef Darski | Link:

na tym polega operacja kanalizacja i kontrola: część pisowców wierna Dudusiowi kontrolowana przez oficerów za jego plecami, a częśś buntująca się przeciw zwrotowi Dudusia kontrolowana za pośrednictwem gazety antysemickiej, antyukraińskiej i nacjonalistycznej tak by nikt poza kontrolą nie pozostał. Alek albo Bolek to stały wzorzec. 

Obrazek użytkownika Jabe

29-08-2017 [17:23] - Jabe | Link:

Antyukraińskość awansowała na obelgę pierwszej wielkości, widzę.

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-08-2017 [18:42] - Józef Darski | Link:

bo jest dowodem politycznego kretyństwa

Obrazek użytkownika Jabe

29-08-2017 [18:49] - Jabe | Link:

O antyrosyjskości można powiedzieć to samo, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-08-2017 [19:29] - Józef Darski | Link:

jak ktoś nie widzi różnicy, to już nic mu nie pomoże.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-08-2017 [18:57] - Goral Supreme | Link:

Jurek..daruj sobie ta "ukrainskosc"..Bylem tam w tym roku dluzszy czas i po tym co tam doswiadczylem i  widzialem kompletnie sie wyleczylem z twoich mrzonek..
To wciagle jest Sowiecki Skansen..bez przyszlosci. Dla otrzezwienia tobie rowniez polecam tam podroz..

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-08-2017 [19:31] - Józef Darski | Link:

A skąd wiesz, że nie byłem? Sowiecki skansen jest nie tylko tam, widzę go w Polsce na każdym kroku, choć pokolorowany. To co krytykujemy Antoniego Macierewicza za jego wypowiedzi ws Ukrainy?. Sputnik też to robi.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-08-2017 [22:04] - Goral Supreme | Link:

Antoni ma takich podpowiadaczy jakich ma...jak pamietam Hitler i Beck sciskali sobie rece i zapewniali sie o  wspolnych interesach   Zgadzam sie z opinia o podkoloryzowanym Sowieckim Skansenem w Polsce..Ale udalo sie nam stworzyc duze obszary Polskosci..i chcemy Polski jeszcze wiecej...sam sie o to starasz..Nadzieja na to jest kreowaniem naszej przyszlosci...mamy cel..czego nie mozna powiedziec o"ukrainie"...ktora jest niczym innym jak zlepkiem roznych post-sowieckich i Sowieckich interesow..Swoj interes tam ma rowniez wiele innych "diablow" wspomne chocby Germanie i Israel..Ich wszystkich laczy jeden cel..Anty-polskosc.czyli nic nowego od czasow tradycji Hajdamackiej i Wolynskiego Ludobojstwa....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [19:15] - zbieracz śmieci | Link:

Niech Pan przekona rzad w Kijowie i władzesamorzadowe ,że antypolonizm to jest be!
Ja nie zapomniałem o,swiadczenia Prawego Sektora podczas majdanu a skierowanego do Polaków,Pan też go zna bo ttutaj był opublikowany.
Pomoc biora ,pracuja tu legalnie i nie za 179 ojro jak u siebie ale za minimum 700 ,co jeszcze mamy zrobic aby zmienili postawę wobec Polski ,w dupę ich wszystkich upowców i banderowców całować.Piszę o tych z Zachodniej Ukrainy bo ci ze Wschodniej to inny naród.
Poprzedni premier odszdł bo z dziada został miliarderem a i Poroszenko już ładną sumkę przytulił,też kilka miliardów a poprzedni co na wygnaniu to złodziej na łańcuchu oligarchów,taka to ich stepowa mentalność.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [17:29] - zbieracz śmieci | Link:

Bolek czy Olek na stanowisku prezia to wynik zapisów w konstytucji bo do trzech władz dołączono czwartą,takie zabezpieczenie na wszelki wypadek.
Trudno nie byc anty wobec tych dwóch nacji po tym co robia wobec mnie jako Polaka a bycie nacjonalista w obecnej chwili to wartośc dodana i nic złego w tym nie ma.
Bycie internacjonałem to dopiero by zadowoliło wszystkich wrogów Polski a takich i tak u nas nie brakuje,donoszenie do kolejnej Międzynarodówki u nich to normalka i szczytne zajęcie wyssane z mlekiem matek i ojców.
To dziwne twory bo zaraz po urodzeniu zaczeli studia ,szukać przodków u nich to zajęcie jałowe a jak sie doszukac to po kilka nazwisk za nimi.
Ród schetynów w Polsce liczy 7 sztuk ,kukiza dwa razy wiecej ,obaj pochodza z Ukrainy ,obaj mieszkali w Opolu,karierę zrobił schetyna we Wrocławiu i tam kazał zameldować sie kukizowi aby mógł wystartować do sejmiku dolnosląskiego ,gdzie się dostał po nocy cudów na urnami.
Kukiz łże ,że nie brał nigdy w sprawowaniu władzy a bycie radnym w sejmiku to niby co ,tam sie decyduje gdzie idzie kasa a tym samym władza.Kukiz jest zbyt głupi aby kierowac kukizowacami ,tam tym sie zajmuje pan mareczek który dba aby właściwie głosować.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [16:47] - zbieracz śmieci | Link:

Po tobie widać po jaki element bierze  do tollingu totalna opozycja,ostatni sort bo ci co dotychas trollowali sa niezdolni po załamaniach nerwowych widząc jak ich praca nie daje żadnych efektów.Zastanów sie czy opłaci ci się trollowanie za cenę pobytu w psychuszce bo jak twierdzi ordynator niewielu z nich wróci do równowagi psychicznej a ordynator wie najlepiej.
Zajrzałem na sraloon 24 a tam zadaniowcy,agentura wpływu ,trolle okładaja się butelkami ,krzesłami ,tarzają sie po zaplutej podłodze bo nic im już nie pozostało.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-08-2017 [15:07] - Goral Supreme | Link:

Bylo wiecej tych kanapowych partyjek i politycznie nawiedzonych meteorow...
Liga Polskich Rodzin z Giertychem,Samoobrona z Lepperem,Dorn,Zawisza,Jurek,Sikorski,Kluzik z PIS,Rokita z PO Paliglup z Twoim Ruchem..etc.etc
Uzywam czasu przeszlego,dokonanego..A.D uda wie ,ze albo sie uda albo Nieuda..Jezli ma troche "oleju w glowie" to powinien wiedziec ,ze sie Nieuda..a jak nie ma "oleju w glowie" , to nie ma kogo zalowac i skonczy jak Radek-Zdradek..Niemcy zaproponija mu cos w zamian w UESRR aby tam kontynuwal rozbijacka robote przeciwko aspiracjom Polakow do Suwerennosci....Pojdziemy dalej i osigniemy cel..z Duda lub bez niego..
Poczekajmy z koncowa ocena po tym jak przedstawi "wlasne" hihihi projekty zmian sadownictwa. Z informacji ,ktore posiadam wynika ,ze posiada "olej w glowie" i zaczyna widziec ,ze "zostal wpuszczony w maliny" jak kiedys Z.Ziobro.."JEGO" hihihi projekt zmian pozytywnie wszystkich zaskoczy..i konflikt czyli proba sciagniecia go na "manowce" zostanie zazegnany..Niesmak jednak pozostanie..

Obrazek użytkownika Walerian

29-08-2017 [15:09] - Walerian | Link:

... niszowa gazeta ...
Wg informacji Gazety Warszawskiej nakład wynosi 100 tyś., zatem mówienie o niskim nakładzie jest nieprawdziwe.

Obrazek użytkownika Jabe

29-08-2017 [15:16] - Jabe | Link:

Umizgi do PSL-u mogą być próbą skłócenia go z PiS-em. Jednak takie kalkulacje nie mają szans powodzenia, bo choć ten dyżurny sojusznik rządzących cierpi wzgardzony i osamotniony, to przecież pan prezydent mu dostępu do Dobrej Zmiany™ nie zapewni; musi grzecznie czekać, aż zostanie zaproszony do koryta.

Co do ewentualnego marcinkiewiczenia Andrzeja Dudy, nie znajduję tu generalnej krytyki polityki wyznaczania na stanowiska figurantów i kierowania nimi z tylnego siedzenia. To właśnie ta polityka zdaje się sprowadzać klęski. Warto się przy okazji zastanowić, jaką mają wartość ludzie, którzy wciąż pozostali. A przecież to oni w koncepcji konstytucyjnej dobrej zmiany mają być alfą i omegą, wzorcem cnót, panami życia i śmierci. Wszak innego pomysłu na państwo partia rządząca nie ma.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [16:15] - xena2012 | Link:

Do września naprawdę już niedaleko i myślę że można tę trochę odczekać na projekt dopiero wtedy dyskutować. Teraz to wyglada jak wróżenie z fusów. Na dzis wiadomo,że prezydent w sondażach ma wysokie poparcie które wynika z całokształtu jego aktywności .Prezydent jest kontynuatorem linii prezydenta Lecha Kaczyńskiego z której do tej pory nie zboczył.Oczywiście sprawa vet jest błędem,ale być może projekt prezydencki zostanie przyjety dobrze.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-08-2017 [16:50] - HenrykHenry | Link:

Niestety nie wyglada to tak dobrze ... a MON ?!. Tez blad ?! ... i to przed "Zapad"

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-08-2017 [16:59] - RinoCeronte | Link:

Daj Boże Pani xeno2012 ...

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [19:13] - xena2012 | Link:

Daj Boże żeby udało nam się przetrwac po dzisiejszych wiadomosciach o kolejnych perypetiach z KE. Teraz to powinno wysunąć sie na pierwszy plan.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [18:04] - zbieracz śmieci | Link:

2.09 dosiego roku 3/5 i dwa weta razem z Lady Makbet będą wspólnie czytali "Wesele" i się przekonamy czy zdanie"miałeś chamie złoty róg" dotyczy także jego...!?

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-08-2017 [19:35] - Marek1taki | Link:

Wysokie poparcie w sondażach jest robione pod prezydenta Dudę aby szedł na udry z PiSem i zgłosił projekt pozostawiający stare porządki w sądach.
Skoro jego 3/5+2weta zostały tak owacyjnie przyjęte w sondażach, to po co zmieniać?
Kontynuatorem prezydenta Kaczyńskiego jest w tym sensie, że nie ujawnia raportu WSI.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

30-08-2017 [02:58] - Goral Supreme | Link:

Raportu nie ujawnili bowiem glowny zyrant Komunistow w i po Magdalence utracilby ta reszte zaufania i wsparcia ,ktore mu pozostalo..a sa w tym Raporcie grube nazwiska i jest ich wiele...
Glownie skala zjawiska a nie nazwiska byla by powodem trzesienia ziemi..Wybrano opcje wymarcia "usluznych" z nadzieja ,ze nowe kadry odbuduja zaufanie..
Pewnie dlatego ,episkopat trzyma sie z daleka od Antoniego..nawet to sie rymuje :-)) mozna rapowac..

Obrazek użytkownika michnikuremek

29-08-2017 [20:24] - michnikuremek | Link:

Mało się mówi o jednym, bardzo znamiennym czynie Andrzeja Dudy sprzed 7 lat. Mianowicie 10 kwietnia 2010r. bez żadnych podstaw formalno-prawnych wydał ludziom Komorowskiego klucze do sejfów w Pałacu Prezydenckim...."Aktem zgonu" prezydenta była paplanina pani Justyny Pochanke z TVNu...
Albo był od początku "kretem", albo jest człowiekiem o chwiejnym charakterze...
Tylko wobec tego dlaczego Jarosław Kaczyński postawił właśnie na niego?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [20:43] - zbieracz śmieci | Link:

Do Pan Jerzego Targalskiego mam pytanie skoro PIS jest prawicowy ,skoro taki zły to prosze pokazać kim Pan PIS by zastapił ,jaką partią czy ruchem ,których być moze jeszcze nie ma ale takie sie Panu marzą?
Po co było pisać o dzieciach resortowych w trzech odsłonach poza kasą która się slusznie należała i być może wbrew Panu dzięki jednej także PIS wygrał wybory 

Obrazek użytkownika michnikuremek

29-08-2017 [21:20] - michnikuremek | Link:

A gdzie to niby pan Targalski mówi, że PIS jest prawicowy, więc zły?
PIS jest prawicowy w kwestach moralno - historyczno - obyczajowych. Natomiast w kwestii gospodarki - to niestety lewica - patrz Morawiecki i jego wyczyny....
NIE MA obecnie tworu politycznego, którzy mógłby zastąpić PIS i rządzić z lepszym skutkiem. 
Po prostu nie ma!
Jakiś czas temu nadzieją był Ruch Narodowy, ale panowie Winnicki i Bosak okazali się politycznymi głupcami i jak dzieci dali się rozegrać służbom.
Jeżeli upadnie rząd PIS, to premierem zostanie Schetyna, wicepremierem Petru, a ministrem spraw zagranicznych - Myszka Agresorka.
I byłoby to całkiem zabawne gdyby nie fakt, ze to nie kabaret, a nasze życie......
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [21:38] - zbieracz śmieci | Link:

Nie ciebie pytalem więc moze dałbyś szanse Panu Targalskiemu bo nie sądzę aby ciebie wynajął.
Tak całkiem serio ,nie wypowiadaj się ani o Panu Morawieckim ani o narodowcach  i kto nimi steruje ani jakie ich korzenie bo o obu nie masz zielonego pojęcia,to taka dobra rada ale zabronić ci niczego nie mogę bo to wbrew flaneli z FDJ to wolny kraj.Durga przyczyna to zajady a te wiesz co robią gdy pobudzasz mnie do śmiechu

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-08-2017 [22:04] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Masz mózg jak gaka ,wszystko wciąga ale nie potrafi odcedzić ,lewacka polityka a jeszcze niedawno wciskali ,że socjalistyczna bo przecież nie napiszą ,że polityka PIS to solidaryzm społeczny ,może wolisz lberalizm już tu przerabiany gorszy nawet od wczesnego kapitalizmu ,tylko ,że ten liberalizm to czystej wody libertynizm dla wybranych.Taka gra słów ale trzeba znać ich znaczenie.

Obrazek użytkownika Jabe

29-08-2017 [23:37] - Jabe | Link:

Czym się różni solidaryzm społeczny od socjalizmu?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-08-2017 [05:27] - zbieracz śmieci | Link:

To ważne pytanie tow.agitatorze ale skoro wy nie znacie odpowiedzi to decyzja o likwidacji gimbusów była słuszna.
Mógłbym wyjaśnić różnice ale jestem pewien ,że nic byście nie zrozumieli.

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2017 [12:58] - Jabe | Link:

Wystarczy wymienić zużytą etykietkę na nową – typowe zagranie lewicy.

Obrazek użytkownika michnikuremek

30-08-2017 [06:19] - michnikuremek | Link:

@zbieracz smieci
Nie wiem co ty wciągasz, ale ostatnio twojemu dilerowi towar się popsuł.....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-08-2017 [09:27] - zbieracz śmieci | Link:

Jak gąbkę ci nacisnąć to zaraz prawidłowo kombinujesz.