Ale wkoło jest wesoło, czyli pani dr hab. Środa i defilady

Wojskowe defilady! Nie ma chyba nic bardziej obnażającego militarno-nekrofilny charakter patriarchalnych społeczeństw jak defilady (o wojnach nie wspominając, ale właśnie defilady mają je regularnie przypominać). Za wielkie pieniądze paraduje tam sprzęt oraz ludzie, których jedynym celem jest zabijanie innych ludzi i niszczenie innego sprzętu. Pokraczne czołgi, falliczne karabiny, sztywni chłopcy w sztywnych mundurach, kretyński krok defiladowy... Budzi to z jednej strony moją odrazę, tak jak budzi ją każda przemoc, śmierć i zniszczenie, z drugiej strony ma to w sobie wiele komizmu: dorośli faceci na trybunach prężą pierś, zachwyceni swymi chłopczykami i bronią do zabijania. I nie mogą się doczekać, kiedy to wszystko będzie "na serio", kiedy wreszcie pokażą innym jak lekką ręką mogą wysłać te tysiące na śmierć. Militarno-nekrofilna strona PiS (jeszcze za rządów żadnej partii poza PZPRem nie było takich przygotowań, takich pieniędzy i takiej pompy, nie mówić nic o obsesyjnym budowaniu mitu tej partii na katastrofie, ekshumacjach, ciągłych mszach za poległych etc) otóż ta militarno-nekrofilna strona jest jej najbardziej trwałym i odrażającym emblematem. A na zapleczu (jeszcze na zapleczu) ONR. A w tle modlitwy na Jasnej Górze (o to zapewne by ta paranoje trwała). Brrr  [pisownia oryginalna]
https://www.facebook.com/Magdalena.Sroda/posts/1388258071210076
 
Cudne!!!
A na badania, poświęcone m.in. właśnie tym fallicznym elementom opresji w patriarchalnych społeczeństwach pani dr hab. Środa dostała od naszego rządu dofinansowanie rzędu 1 mln zł (wg oświadczenia min. Gowina sprzed około roku).
Ja na swoje badania, prowadzone prawie 15 lat, a dotyczące wynikającej ze zmian cywilizacyjnych sytuacji w tzw. Polsce powiatowej oraz poszukujące metod harmonijnego przekształcania obszarów wiejskich bez niszczenia tradycji – nie dostałam nigdy ani grosza (choć były znakomite efekty, opracowane metody badawcze, studialne przykłady rozwiązań dla konkretnych miejscowości itp.) - a w końcu zlikwidowano mi przedmiot. W efekcie w minionym roku, a więc za rządów naszej ukochanej prawicy – zrezygnowałam w końcu z pracy na uczelni,  bo idiotyzmów w urbanistyce w stylu pani Środy nauczać nie zamierzam.

I to by było na tyle.
Aha, jeszcze jedno – jak się pani Środzie karabin kojarzy fallicznie, to chyba jednak powinna pójść do specjalisty, bo ma problem określany niegdyś jako syndrom „białej chusteczki” :))
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-08-2017 [13:12] - zbieracz śmieci | Link:

W kałachu widzieć fallusa to trzeba mieć na tym tle fobię i to nieuleczalną.Kawałek zardzewiałej rury ,kołek w płocie ,noga od krzesła dla niej wszystko to to fallus ,kolekcjonuje toto a moze ...cholera ją tam wie ... .
O naiwności -chciałas kase na badania to trzeba bylo wpisac rozwój lokalnej demokracji ,walka z koltunem religijnym to byś dostała.
Od lat walcze aby zlikwidowac Polska Akademie Nauk ,rozpedzic to komusze towarzycho na cztery wiatry a kase dac na prawdziwe badania .Te komusze pasozyty tam dziela kase na granty których realizacji nikt nie kontroluje ani nawet nie pyta a po co ani na co .ski jako socjolog do tej sitwy komuszej całym ciałem i sercem należy!
PAN jest to po sowiecka spuścizna i nigdzie w krajach cywilizowanych nie ma takiego potworka.
Gliń

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-08-2017 [13:48] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Nie wiem co to jest ten "syndrom białej chusteczki " a nie chce mi sie szukać .

Obrazek użytkownika jsb

17-08-2017 [23:03] - jsb | Link:

Przede wszystkim PAN nie rozdziela pieniędzy na badania, naukowcy z PAN mogą o nie zabiegać w NCN lub w Ministerstwie, lub w Europejskich organizacjach. Po drugie badania prowadzone w instytutach PAN (oczywiście nie we wszystkich)są na pewno na najwyższym poziomie w Polsce a w wielu przypadkach na świecie. Odpowiedników PAN w wielu krajach europejskich mógłby Pan znaleźć wiele (CNR we Włoszech, CNRS we Francji itd.).
Moje uwagi nie są bynajmniej obroną pani dr hab. Środy będącej bardziej propagancistką aniżeli naukowcem, a jedynie zwróceniem uwagi na łatwość krytykanctwa wśród niedouczonych komentatorów.
jsb
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-08-2017 [07:46] - zbieracz śmieci | Link:

Bycie członkiem PAN to dostep do kasy i prosze nie ściemniac ,to towarzycho w wiekszości tkwi korzeniami mentalnie i naukowo w komunie a wzorcem dla nich była sowiecka akademia nauk .
Uczciwie by jsb zrobił gdyby pokazał listę akademików z zaznaczeniem jakie to kierunki naukowe reprezentują i jakie mają osiągnięcia naukowe znane w świecie i warte naszej kasy.
CNRS we Francji CNR we Włoszech to niby pozytywne wzorce ale jakoś żadna z tych zmumifikowanych instytucji nie wydała od niepamiętnych czasów noblistę.
Granty naukowe z kasy Unii czy państwa to są pieniadze niczyje i nikt nie dba co z nimi sie dzieje ,bo jedyny wymóg to w ciagu dwóch lat cos nalezy napisac a czy to prawda to nikt nie docieka.Przemysł czy wojsko jak daje to dba o swoją kasę , oczekuje wyników i nie pozwala na ściemę.

Obrazek użytkownika jsb

17-08-2017 [23:04] - jsb | Link:

Przede wszystkim PAN nie rozdziela pieniędzy na badania, naukowcy z PAN mogą o nie zabiegać w NCN lub w Ministerstwie, lub w Europejskich organizacjach. Po drugie badania prowadzone w instytutach PAN (oczywiście nie we wszystkich)są na pewno na najwyższym poziomie w Polsce a w wielu przypadkach na świecie. Odpowiedników PAN w wielu krajach europejskich mógłby Pan znaleźć wiele (CNR we Włoszech, CNRS we Francji itd.).
Moje uwagi nie są bynajmniej obroną pani dr hab. Środy będącej bardziej propagancistką aniżeli naukowcem, a jedynie zwróceniem uwagi na łatwość krytykanctwa wśród niedouczonych komentatorów.
jsb
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

17-08-2017 [21:11] - michnikuremek | Link:

Napisałbym jakiś złośliwy tekst o tym czego brakuje tej "uczonej", ale...... Byłoby to takie banalne, przewidywalne, bo przecież wszyscy wiedzą o co chodzi....
No więc nie napiszę.....
Szkoda klawiatury.... :D

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-08-2017 [23:23] - Imć Waszeć | Link:

Daniel J. Boorstin powiedział kiedyś "Piszę, żeby odkryć co myślę. W końcu wszystkie bary są jeszcze zamknięte tak wcześnie." W przypadku Środy, nie myśli ona co mówi, bo wszyscy prawdziwi faceci ciągle defilowali i teraz już jest za późno.

Obrazek użytkownika jaja -cek

19-08-2017 [12:47] - jaja -cek | Link:

niejaka środa dostała na swoje "pseudo-badania" 1 milion zł z naszych podatków.  OK.  Ja rozumiem, że naukowcy muszą mieć pieniądze na różne badania czy to w dziedzinach technicznych czy socjologicznych.   .ALE  skoro (jak się nam mówi) rządzi tzw. "niewidzialna ręka rynku", że trzeba być kreatywnym, że trzeba poddawać się konkurencji i prawom rynku i że trzeba swój produkt "sprzedawać" -  to UWAŻAM, ŻE  naukowcy i naukAwcy powinni też tak być weryfikowani.  NAJWYŻSZY CZAS  odwrócić sytuację  i niech tam sobie jakiś naukowiec bada co chce, niech pracuje tyle czasu nad jakimś tematem ile uważa, niech ma jakieś wyniki takie czy siakie .....  ALE  MY  PODATNICY mamy prawo KUPIĆ DOBRY PRODUKT  i  PRODUKT  POTRZEBNY  albo NIE  KUPIĆ bubla, i nie kupować RZECZY  ZBĘDNEJ.  I powinno tak być, że w imieniu PODATNIKÓW  Minister od Szko(D)nictwa Wyższego może zapłacić nawet i 3 miliony takiej środzie  JEŻELI  OCENI  jej  PRODUKT i UZNA, że wyniki takiej pracy są: przydatne, że metodologia jest prawidłowa, że dochowano standardów naukowych.  .....  Przecież zawsze można wziąć kredyt i wyjechać do pracy za granicę - co była powiedziała niejaka anna komoruska