Prezydent rozciąga prawicę, a wyborcy PiS nie są z gumy

Nie mam pojęcia jak się czuje Prezydent Andrzej Duda (potencjalnie) w gronie ludzi, którzy ledwie kilka tygodni temu nie nazywali go inaczej jak: pacynką, tchórzem, Adrianem. Dokładnie ci sami ludzie od 2015 roku nie zajmują się niczym innym jak osłabianiem Polski. Czy Prezydent tego sobie życzy czy nie, przesuwa się w stronę obozu, którego jedynym celem jest odsunięcie PiS od władzy i zawrócenie naprawy Rzeczypospolitej w każdej dziedzinie – od wojska po edukację. Przybrało to już formę otwartej wojny z rządem, do której ochoczo przystąpiły Niemcy i sterowana przez nie Bruksela. W takiej oto, trudnej dla rządzących sytuacji, prezydent Andrzej Duda przystąpił, chcąc nie chcąc, do rozciągania prawicy. Rozciąganie to ma nawet swoich zagorzałych zwolenników wśród części publicystów i niektórych polityków związanych niegdyś z PiS, bo ich zdaniem, poszerzy ono elektorat prawicy i jednocześnie powstrzyma zapędy pisowskich jastrzębi. Interesujący jest moment tego rozciągania, w którym druga strona szykuje się właśnie do ostatecznej rozprawy z obozem władzy przy pomocy ulicy i zagranicy. Zdając sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe i nie nastąpi tak od razu, z satysfakcją obserwuje rozciąganie prawicy przez Andrzeja Dudę, bo prędzej skończy się ono jej rozerwaniem niż poszerzeniem. Mimo to, codziennie, mamy całą serię komentarzy i wypowiedzi, w których umiarkowani „prawi” -  albo bronią decyzji Prezydenta, albo stoją w rozkroku, żeby w odpowiednim momencie dołączyć lewą nogę do prawej, albo prawą do lewej.
 

Tymczasem, za pięć dni mamy obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Symbole, obrazy, gesty mają znaczenie. Wiadomo już, że Andrzej Duda wygłosi przemówienie w południe przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Na stronie KPRM, o udziale Pani Premier w obchodach, nie ma jak na razie informacji, a MON podaje plan centralnych uroczystości w Gdyni w Garnizonie Marynarki Wojennej. Jak będzie - czy razem czy osobno - zobaczymy, ale nie wygląda to najlepiej. Powiedzmy, że to tylko przejściowy ferment, nic groźnego. Jest gorzej, niż było wczoraj, ale w sumie to nic złego się nie dzieje, skądże znowu, Prezydent korzysta jedynie z uprawnień i chce podjąć dobrze przemyślane decyzje – argumentują stronnicy Andrzeja Dudy. Antoni Macierewicz sam prowadzi działania zaczepne, więc ponosi tego zasłużone konsekwencje – dodają. No dobrze, niech będzie, że nie jest bez winy, ale co się wokół niego dzieje? Sugeruje się wprost związki ministra z rosyjskimi służbami. Trwa bezpardonowy atak na szefa MON przy pomocy kretyńskiej publikacji, za którą stoją być może służby specjalne Moskwy. I właśnie w tym samym czasie dochodzi do otwartego konfliktu na linii Prezydent RP – Szef MON.

Dziwna jest, jak dla mnie, ta rodząca się niepodległość Andrzeja Dudy (od PiS), bo kiedy już ją ewentualnie ogłosi, to natychmiast ją straci, stając się jedynie cichym (może nawet wbrew sobie) stronnikiem opozycji i tak będzie postrzegany również przez obóz rządowy oraz Jarosława Kaczyńskiego. W najgorszym położeniu są jednak wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Większość nadal ufa Prezydentowi, sądząc, że chce jedynie rzetelniej i spokojniej przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości. Wierzy też w zdrowy rozsądek i porozumienie na prawicy, bo przecież chcą ten nasz PiS rozjechać na miazgę. Czekają. Inni nie czekają i już ogłosili, że nie będą głosować na Andrzeja Dudę. Są zawiedzeni, uważają, że grozi to wszystko rozbiciem prawicy, której jedynym przywódcą jest Jarosław Kaczyński. Trzecia grupa opowiada się po stronie Andrzeja Dudy, przekonana, że to Antoni Macierewicz knuje cały czas przeciwko głowie państwa, a Zbigniew Ziobro zachowuje się wręcz bezczelnie.

Doprawdy, jakie znaczenie ma dziś to, kto ponosi większą odpowiedzialność za ewidentny już kryzys w obozie władzy? Ważne są konsekwencje tego, co się dzieje obecnie. Wygodni  marzą o rozciągnięciu prawicy, bo Prezydent robi dla nich miejsce wokół siebie, a skutek będzie taki, że prawica się podzieli. Konflikt będzie narastał, aż w końcu Jarosław Kaczyński i twardy PiS staną na drodze do porozumienia ponad podziałami, dla dobra Rzeczpospolitej, niestety takiej jaką była do 2015 roku. Prawo i Sprawiedliwość przetrwa ten kryzys, ale mocno osłabione - nie dokończy naprawy państwa. Opozycja i zagranica wykorzystają to do odsunięcia prawicy od władzy, a pomoże im w tym (wbrew sobie?) nowa prawica kanapowa, mała, ale wpływowa, której nie po drodze z Jarosławem Kaczyńskim. Podział, a nie pęknięcie, już nastąpił, ale nie jest to jeszcze głęboki rów. Apelowanie o rozmowy na szczycie, o opamiętanie się w momencie, gdy Polska staje się ważnym graczem w Europie, nie ma już chyba większego sensu. Naprawdę, najgorzej mają wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, którzy swoje osiem milionów głosów oddali nie tylko na Andrzeja Dudę, ale nade wszystko na Prawo i Sprawiedliwość, i na zmiany, jakie partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiedziała w 2015 roku. Czy Prezydent ma jeszcze serce po stronie PiS? Pewnie tak, ale na dziś niewiele już z tego wynika. Jeśli ktoś tego nie przerwie teraz, zwolennicy dobrej zmiany będą wybierać na nowo, rozciągnięci tak bardzo tym rozciąganiem prawicy, że w końcu znajdą się w przeciwstawnych obozach. Na te dramatyczne w sumie konsekwencje obecnego konfliktu, także dla Polski, chciałbym bardzo, żeby zwrócili uwagę rządzący dziś naszym krajem, bo to my ich wybieraliśmy - wyborcy.              
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-08-2017 [10:07] - RinoCeronte | Link:

Bardzo cenne spostrzeżenia. Czy jednak Prezydent się opamięta? Być może jest już w kleszczach tzw. "Krakówka"...

Obrazek użytkownika grzechg

10-08-2017 [10:57] - grzechg | Link:

O "kleszczach" mówiło sie już w kampanii wyborczej. PAD ma dużą władzę "negatywną", duże poparcie wyborców. To poparcie powinno być dla niego w tym sensie najważniejsze, że powinien bardziej wsłuchiwać się w to, co mówią ludzie. Na konflikcie przegra i z wyborcami i z PJK.Co nie znaczy wcale, że ZZiAM nie sa bez winy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-08-2017 [11:21] - zbieracz śmieci | Link:

Gościa nie wybrali tylko zwolennicy PIS a tymi co dodali głosów to frankowicze i ich rodziny a tych wystawił do wiatrtu i swojej nowej ustawie robi to samo .Czas uwalic w pierwszy czytaniu jego prawnicze wypociny i niech PIS napisz szybko soja która pozwoli wyjśc frankowiczom na prosta i nie ogladać sie na piski banksterów i ich najmimordy tak z prawa jak i z lewa.Gość wybrał sobie nowych przyjaciół a nimi zostali kukizowcy z kukizem z twarzą schetyny ,kukizem który ma wielu przyjaciół wśród byłych służb {do czego sam się przyznaje] ,każdy ma takich przyjaciół na jakich zasługuje .
Ja pytam co facet ma do zaproponownia wyborca ,co ma totalna opozycja ,poza oświadczeniem ,że zabiora wszystko co PIS dał i tu należy im wierzyć.
Póki nie narobi większych szkód to wcześniejsze wybory i to jak najszybciej a w nich zdobycie większości konstytucyjnej co nie jest niemożliwe ale nawet pewne.
Samodzielnie !

Obrazek użytkownika ruisdael

10-08-2017 [12:17] - ruisdael | Link:

Uważam, że wcześniejsze wybory pozbawią nas większości w sejmie na skutek rozpierduchy, a o większości konstytucyjnej można tylko pomarzyć. Czy sądzi Pan, że sondażowe 40% ośmiela do wcześniejszych wyborów?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-08-2017 [12:59] - zbieracz śmieci | Link:

To nie sondaże zdecydują ale kieszenie i żołądki -wiedzą co mają i wiedzą co mogą stracić a mają co : 500 +,powrót do pracy aż do usranej śmierci,mieszkania na wynajm ,leki darmowe dla 75 +,dwa razy do roku dla tych co maja najniższe emerytury czy renty  po 500zł.Tylko dzień. w dzień przed wyboarmi im przypominać i przypominać ,że polskie plaże to nie dla nich bo są hołotą dla platfusów..PIS ma dobrych pijarowców!

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2017 [13:26] - Jabe | Link:

Problem zacznie się, kiedy przyjdzie za te wszystkie suweniry zapłacić.

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [07:33] - grzechg | Link:

Mocno ryzykowne. Faktem jest, że zapowiada to wszystko, co robi ost. PAD  wstrzymanie reform.

Obrazek użytkownika Ptr

10-08-2017 [11:31] - Ptr | Link:

Obóz patriotyczny stojący za rządem nie zrobił żadnego zwrotu. Jest w porządku. Mam przekonanie , że Minister Macierewicz działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa Polaków mieszkających w Polsce, mojego i naszego bezpieczeństwa. Działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego i finansowego. Poprawiają sytuację rodzin. Działają na rzecz przywrócenia Polakom godności po wielu latach fatalnej przeszłości. Prezydent Duda wydaje się to wspierać, ale coż on teraz uczynił ? Wprowadził daleko idącą kontrowersję co do swojej osoby. Teraz dopuścił myślenie, że może dokonać jakiegoś zwrotu. Czyli jest osobą nieokreśloną. Jeżeli nie zdradził , to teoretycznie może zdradzić. Jest niepewny jak król Staś. Na chwilę obecną nie można mu zaufać , gdyż są racjonalne przesłanki ,że może zawieść nasze zaufanie. Są rozpatrywane różne scenariusze, które nie byłyby brane poważnie jeszcze kilka tygodni temu. Niby drobne sprawy prowadzą wprost do utraty zaufania, a to wprost prowadzi do utraty drugiej kadencji i powinno prowadzić do dalszych klęsk takiego człowieka. 
Rozumiem ,że ciśnienie geopolityczne jest wielkie. Przeciw niemu mamy słowa , by zachować się jak trzeba. Na razie wielkość tych słów przerasta osoby , które je dzisiaj wypowiadają. A zabiegi geopolityczne nie pozwalają nam zwyciężyć. Być może jeden człowiek jest łatwym celem dla tych sił geopolitycznych , aby zawładnąć jego wolą.

(na marginesie : Nie zwyciężamy także dlatego , że ludzie utożsamiają się z logicznymi argumentacjami, poglądami i emocjami , których, źródłem nie są polskie interesy, ale wręcz ośrodki antypolskie. 
W  mediach opozycyjnych mamy stale logike poniżania naszego kraju, pedagogikę wstydu. Czy to są stacje dla polskojęzycznych Niemców w Polsce ? )

Obrazek użytkownika xwro

10-08-2017 [15:59] - xwro | Link:

"Minister Macierewicz działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa"
jak tam nasze zakupy śmigłowców? Ile już ich wyleciało z Polskich fabryk? jak tam zakupy szrotów podwodnych? No ale będziemy mieli ze 200 tysięcy mięsa armatniego w Obronie Terytorialnej.....aż im jakiś dron nie spuści bombki na głowę, bo z zakupu dronów dla naszej armii nic nie wyszło....
Co tam sprzęt....ważne, że wymienimy 5 generałów...
 

Obrazek użytkownika Ptr

10-08-2017 [18:15] - Ptr | Link:

To czysta propaganda, którą najłatwiej uprawiać mieszkając w Opolu, czy Zielonej Górze. Czy gdzieś przy Nysie Łużyckiej gdzie stacjonowały czołgi Leopard z ich walecznymi generałami, którzy zamierzali w pierwszym kroku oddać teren do linii Wisły , aby wyprowadzić jakieś kontrnatarcie, którego nigdy by nie było. Śmigłowce potrzebne do ewakuacji. 
Poza tym dowódca wojsk na Woodstocku , albo w teleturnieju to jakieś aberracje, jakieś jaja.

Obrazek użytkownika xwro

11-08-2017 [08:30] - xwro | Link:

No pewnie. Najlepiej stracić w pierwszych godzinach najlepszy sprzęt ciężki jaki mamy gdy wystrzelą jakąś rakietę dalekiego zasięgu, bo przecież tarczy antyrakietowej jak nie było tak nie ma (tylko bez bredzenia o jakimś liście intencyjnym, w którym żadnych dat i konkretów nie ma). No chyba, że wierzymy, iż Polska jako pierwsza wkroczy do akcji, wówczas najlepiej pod granicę z Białorusią wszystko przenieść....
Naiwność....
 

Obrazek użytkownika Ptr

11-08-2017 [12:48] - Ptr | Link:

Teren raz oddany nie ma większych szans na odbicie. Powinniśmy być jak Izrael. Oni mają wszystko blisko granic, bo nie mają innej opcji. Oczywiście na chwilę obecną nie mają poważnych przciwników. Ale trzeba bronić też granic. Próbowac przenosić na teren przeciwnika. 
A u nas lewacy wolą taplać się w błocie zamiast służyć. Głosowali tak ,że osłabili kraj. Pozwolili na wypływ pieniędzy, a trzeba było inwestować w przemysł zbrojeniowy. Teraz jest problem. Helikoptery francuskie to nie ze złotymi klamkami - tylko w 20% wagi śmigłowca na wagę czystego złota w sztabkach.  

Obrazek użytkownika Ptr

11-08-2017 [23:33] - Ptr | Link:

wygląda na to ,że zawyżenie ceny helikoptera to równowartość 600-800 kg złota  
 

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [07:35] - grzechg | Link:

Ruchy generalskie AM mają poparcie w wojsku. Wystarczy zapytać.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2017 [12:46] - Jabe | Link:

Prawica, kanapowa czy nie, nie ma wielu punktów wspólnych z etatystyczno-tradycjonalistyczną lewicą, która obecnie rządzi. Nic dziwnego, że jest jej nie po drodze. Wyjątkiem jest niezwykle elastyczna grupka Jarosława Gowina.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-08-2017 [13:37] - Imć Waszeć | Link:

lewicą to jesteście wy. Lewicą trockistowską ;)

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2017 [13:47] - Jabe | Link:

Jestem w jednej osobie. Nie przypominałbym o tym, jednak bardzo mnie zaciekawiło, czemu tu się pojawił przymiotnik trockistowski.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-08-2017 [14:13] - Imć Waszeć | Link:

A zna Pan dźwięk dzwonka charakterystycznego dla urządzenia zwanego budzikiem? Zwykle delikwent pobudzony tym dzwonkiem wstaje, rozgląda się i jest szansa, że za chwilę pod innym postem znajdzie upragnioną odpowiedź. Oczywiście są także inne formy informowania, jak powiedzmy SMS-y, tam-tamy, gulgotanie prowokujące indyka do wystawienia łebka zza kamienia na strzał z fuzji, wulkan plujący siarką za złamanie tabu, gorejące krzaki, a nawet wybuchające ptaszki, po których pozostają na gałęzi tylko dymiące się nóżki (Shrek). Ja użyłem słowa "trockistowski", bo brzmi trochę jak trociny, sycząco, sypko, miałko i bezproduktywnie. Jak widać zadziałało :]

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2017 [15:00] - Jabe | Link:

Z tego samego powodu niektórzy nazywają siebie prawicą a przeciwników lewicą – bo im to jest potrzebne jako oręż wojenny. Jeśli w ten sposób informują, to tylko o sobie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-08-2017 [15:28] - Imć Waszeć | Link:

No nie wiem czy z tego samego powodu, choć elementy odruchów Pawłowa są tu widoczne. Moja teza jest kompletnie inna i mówi, że PIS jest partią pierwotną lub macierzystą (jak komórka) i że dopiero z niej wyłoni się właściwe spektrum polityczne od lewa do prawa oparte na pewniku "wolna i suwerenna Polska jest wartością nadrzędną". To, czy potem będzie więcej wolności takiej, siakiej, konkretne zadania i wielkości aparatu, kodeksów, konstytucji i przywileje kast, to już sprawy drugorzędne, by nie rzec uboczne. Jeśli nie będzie Polski wcale, to takie dywagacje można sobie pod ogon wsadzić. Dlatego właśnie proponuję liberałom wyjazd na saksy, bo tu ich radosna, ideologiczna działalność może spowodować zwinięcie koryta na zawsze dla wszystkich. Nie tylko dla takich motylków jak oni.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2017 [16:27] - Jabe | Link:

Komórki macierzyste są pluripotencjalne. W przybliżeniu czymś takim mogło być stronnictwo Pawła Kukiza, ale nie skostniała partia budżetowa pozycjonująca się na prawicę, a przy tym stawiająca na urzędników i centralne sterowanie, kupująca sobie głosy socjalem. Reszta to wykręty, że kiedyś, później, bo teraz jest wojna, więc póki co wszystkie ręce na pokład, kto nie z nami, ten wróg Polski. Wszyscy mają popierać, bo inaczej nie będzie Polski, a my tu tymczasem sobie wymościmy synekurki, stare i nowe.

To jest zagrożenie dla istnienia Polski, bo reakcją będzie nie tylko upadek PiS, lecz kompromitacja wszystkiego, co się z prawicą kojarzy i totalne zwycięstwo tęczowych europostępowców.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-08-2017 [18:47] - Imć Waszeć | Link:

Najwyraźniej taka polaryzacja świetnie działa, bo Niemcy już rzucają do boju wszelkie zagony jawne, tajne i dwupłciowe. Wszystkich trolli, udawaczy, kretów, śpiochów i lejbów. Jeśli jest potworny wrzask, to znaczy, że zbliżamy się do sytuacji rezonansowej.

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [07:37] - grzechg | Link:

Pojawia się wiele przymiotników, bo jest bardzo dużo zrozumiałych emocji. Formacji PiS nie da się łatwo zaszufladkować, tak jak żadnej dużej partii rządzącej w we współczesnej Europie.

Obrazek użytkownika Jabe

12-08-2017 [14:31] - Jabe | Link:

Akceptuje Pan sprowadzanie sporów do poziomu pyskówki, bo emocje są zrozumiałe? A co do PiS-u, jest etatystyczno-socjalistyczny niewątpliwie i ewentualnie trudno go zaszufladkować jedynie w szczegółach. W Europie partie generalnie przypominają bezideową Platformę, dlatego można je wrzucić do tej właśnie szufladki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-08-2017 [16:09] - Imć Waszeć | Link:

No. Wreszcie Pan, jak to mówi gimbaza, "rozkminił" sposób na partie typu Platforma i Nowoczesna. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby PO rozpoczęło ewolucję w kierunku partii islamistycznej, bo to od zawsze była polityczna bezkształtna ameba, leząca tylko do żarcia. Czy to nóżką liberalną, czy pseudoprawicową, konserwatywną, czy może komunistyczną. Byle się samemu nażreć :/

Obrazek użytkownika Dorota M

10-08-2017 [18:43] - Dorota M | Link:

Prezydent chce z tylnego siedzenia kierować MON, nominacjami generalskimi, za pomocą gen. Kruszyńskiego, którego ustanowił nadzorcą nad min. Macierewiczem, a drugim Solocha, zwanego przez gen. Polko pistoletem na Macierewicza. Każda decyzja ministra jest kontestowana przez tych panów i wspólnie wpływaja na prezydenta, zeby sekowć A Macierewicza. Jaka wiec jest wina ministra? Że jest radykalny w usuwaniu ludzi dawnego systemu i wzmacnianiu polskiej armii. Z mojego punktu widzenia Prezydent wpadł w jakieś spore sidła, że MUSI tak postepowac, bo innego wytłumaczenia nie ma. Niech wyjdzie do nas swoich wyborców i powie nam w co wdepnął i poprosi nas o pomoc w oczyszczeniu. Myślę, że JK jest w tej sytuacji niezwykle cierpliwy i czeka na opamiętanie PAD, my jego wyborcy też. W przeciwnym razie należy rozważyć nowe wybory i wtedy przedstawić nam sytucję jaka jest naprawdę. p. Kaczyński zapewne wie co jest grane.

Obrazek użytkownika Franek_Kimono

10-08-2017 [19:07] - Franek_Kimono | Link:

Chyba tym razem nie bedzie już zwalania "winy" na Romaszewską czy "problemowych"  demonstrantów, intencje działania są już jasne.

Obrazek użytkownika Domasuł

10-08-2017 [23:48] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Blogerowi cos się pomylilo. Mowi tak naprawdę o prawicowej ekstremie, która stanowi jakies 8% wyborców PiS. Te 8% można zastapic spokojnie o wiele wieksza liczba zwyczajnych wyborców. W tym kierunku wlasnie idzie PiS. Nareszcie...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-08-2017 [12:08] - Goral Supreme | Link:

Red Alert..Alarm!
Autor tutejszgo blogu to DANZ..czyli administrator konkurencyjnej platformy Blog-n-roll..
B-N-R jak wielu,wieloletnich  komentatorow z NB moze zaswiadczyc ,uwaza sie za "salonowy,excluzywny ,prywatny " blog gdzie PRL-owskie zlogi (doctory i magistry :-)) )aspiruja do bycia Elitarna "przewodnia sila entelektualna" obozu Patriotycznego..:-))
Jest Ich tutaj na NB 12 osob (blogerow)
..Wykorzystuja ogolnie dostepna przez redaktora Sakiewicza platforme NB do propagowania neo-sanackiego  (pro-zydowskiego) myslenia i indoktrynacji w tym kierunku ...
Pytanie do Admina..Czy pan z tym cos zrobi czy trzeba bedzie zaangazowac T.Sakiewicza w rozwiazanie tego problemu.?''moze lepiej oczyscic NB z PRL-owskich zlogow i dac szanse mlodym czekajacym w kolejce ?
Do Danza vel Grzegh vel Golebiewskiego..Co ty tutaj robisz na NB i z jakiego powodu sie ukrywasz jako Admin B-N-R ?

 

Obrazek użytkownika admin

11-08-2017 [13:24] - admin | Link:

Czy aby na pewno to akurat Danz? A jeśli nawet, to co mam z tym zrobić, skoro 1. - jest tu od dawna, jeszcze za poprzedniej administracji, od początku chyba NB; - swojej platformy nie reklamuje i skoro tu jest, to znaczy, że uznaje wyższość NB; 3. - nikogo nie obraza, nie jest "lewy"; 4. Złogi na BNR? Znam parę osób stamtąd nawet z reala, porządni ludzie. Itd.

Tak, czy tak, była by to ciekawostka, więc może Autor bloga rozwieje wątpliwość, co do swojej tożsamości (internetowej).

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-08-2017 [15:04] - Goral Supreme | Link:

RE:Admin...
Podpisuje sie z twoimi uwagami obydwoma recami..
Bezwzglednie sa tam porzadni i uczciwi ludzie ! Ja rowniez znam jednego z nich w realu..Uczestnicza oni rowniez tutaj na NB (pod innymi nickami) w patriotycznej,pozytywnej robocie..
Znasz historie B-N-R zapewne...Obserwowalem Niepokornych i ich pozniejsza wersje B-N-R..Nie mam najmniejszych watpliwosci ,ze ludzie od Opary (Nowy Ekran)  i Parola sa tam do dzisiaj obecni..
Mam rozpracowanego jednego zadaniowego od T.Parola (lazacy lazarz) podajacego  sie tam  za "Lekarza psychiatri ze Szwecji)
Dr.Targalski owsze, mocno tutaj ich forowal i ludzi z Dziennika Warszawskiego..(za co  zreszta chyba stad "wylecial" ) Przy calej mojej sympati do Jurka to oni go rozgrywali..
Danz.Golebiewski Grzegorz (chyba sympatyk Parola).. to nowy admin na BNR..Sympatyk pro-zydowskiej opcji...jak i Alchemista ,ktory na dodatek jest pro-ukrainski..O ocenie innych na razie sie wstrzymam..
Jest tam rowniez silnie reprezentowane PRL-owskich zlogow srodowisko  "akademicko-doktorskie z PZPR-owskimi nostalgiami..c.d.n
Namawiam "Fritza" do uzupelnienia charakterystyki co niektorych PRL-owskich diznozaurow tam obecnych a aspirujacych do bycia "Patriotyczna Elita"..
ps. Czas najwyzszy rozpedzic tutaj na NB to towarzystwo..Wposc "mloda ,swieza ,patriotyczna krew" na NB..Skonczyc ze starymi "pacyfistami" odpowiedzialnymi za lata 90-te
 

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [08:08] - grzechg | Link:

Admin
Nie zamierzam wchodzić w tak skomplikowaną materię urazów pomiędzy uczestnikami blogsfery po prawej stronie, w tym komentować nawet wpisów osoby o nicku "Goral supreme". Nie zamierzam również czegokolwiek prostować, ale też nie będę reagował emocjonalnie na tego typu dziwną prowokację.... :-) Szanuję nawet najbardziej krytyczne komentarze, ale jest pewna nieprzekraczalna granica. Trudno, rozczaruję Pana Gorala, ale nie będę się z niczego tłumaczył, bo moje dane (imię i nazwisko) są prawdziwe i zmartwię Pana Nicka, a może i innych, nie jestem osobą (administratorem B-n-R) DANZ, Gdyby to było poważne, udzieliłbym poważnej odpowiedzi, a tak mogę jedynie z przykrością stwierdzić, że ktoś przypisuje mi inną tożsamość (?!), mając możliwość swobodnego sprawdzenia w sieci (także na stronach IPN), kim jestem...:-) Nie czuję jednak żadnej urazy do Pana Supreme. Pozostawiam Go ze swoim problemem. Mam jedynie nadzieję, że to się już nie powtórzy.  Z pozdrowieniami - Grzegorz Gołębiewski (grzechg)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

12-08-2017 [11:25] - Goral Supreme | Link:

Sliska ta twoja mowa...jak gada..
Tworzysz narracje z innymi  ,ktora jest obca nam mocherom i srodowiskom "Gazety Polskiej"...Jest to narracja neo-sanacka z wyraznymi akcentami pro-syjonistycznymi..
Nie macie problemu z akceptacja wsrod siebie zdeprawowanych PRL-owskich zlogow ze srodowisk akademicko-doktorskich....To tacy jak ty pacyfikowali Polske w latach 90-tych a do czego doprowadzily te wasze "dialogi" z PZPR -owskimi bolszewikami widac obecnie golym okiem..
Wasze smieszne pretensje to bycia "intelektualna elita" Obozu Patriotycznego sa na poziomie pretensji obecnego tutaj Pasierbiewicza..
Tak, po zmianach na BNR wraz z "Hunem"."Smokiem Eustachym" ty "Danz" Golebiewski jestes administracyjnym eszelonem BNR..Kazdy kto zna wasze srodowisko wie o tym ..wiec po co te wstretne klamstwa ? Czemu ma ono sluzyc ?
Nie ukrywam sa wartosciowi blogerzy na BNR. i rowniez tutaj przychodza....ale to ty i wyrzuceni w przeszlosci z NB i innych blogow blogierzy, tworzycie wspomniana polityczna narracje..Naracje Ziemkiewicza,Warzechy .czy innych politycznych psychopatow...Marzy sie Wam jakas blizej niesprecyzowana prawicowo-konsrwatywna alternatywa do PIS..
Wielu z nas ocenia to (chyba slusznie) jako probe rozbicia i defragmentacji Obozu Patriortycznego..
Wasze niejasne powiazania w przeszlosci z Opara i Parolem poteguja to wrazenie..
NB nie jest zwykla platforma blogowa..Tutaj T.Sakiewicz wyznacza kierunek marszu.Daje duza swobode interpretacji ..niemniej to jego platforma...
Ja i moi przyjaciele uwazaja ,ze TY I Alchymista powinniscie wrocic we wlasne pielesze BNR..nic tu po was i waszej kreciej robocie..
Wielu z nas jest na stronach IPN i posiada status pokrzywdzonego..Ty jestes za mlody abys posiadal jakas liczaca sie przeszlosc..
Wielu z nas z "legendami" w IPN bylo zwyklymi skurwy...,mi , zdracami i agentami...wiec nie wyskakakuj nam tutaj z IPN.Uczciwy Polak nie potrzebuje zaswiadczenia o swojej prawosci..
Zostawiam cie wiec ze swoimi problemami i brakiem wiarygodnosci ..niech Admin rozstrzygnie czy pasujesz tutaj i dokona wyboru...Nie zegnam bowiem totalnie nie ufam twoim zapewnieniom,tlumaczeniom i klamstwom..

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [13:47] - grzechg | Link:

Ktoś taki jak Pan, nie może po pierwsze mnie obrazić. Po drugie, dałem wskazówkę do IPN, bo ona jest powszechnie dostępna, jeśli chodzi o moje dane osobowe, a nie z powodu zaświadczania o jakiejś prawości. Posunął się jednak Pan   za daleko, dlatego z Panem Sakiewiczem sam się skontaktuję, jeśli nie ustanie ten potok bredni. Mogą Panu uratować opinię szczere przeprosiny. Na co zresztą nie liczę. Zastanawiam się, skąd Pan czerpie pomysły na pisanie bzdur i obrażanie ludzi. Pan Warzecha należy do obozu retuszu III RP. Inna planeta, nie moja. Nie pozdrawiam i radzę szybko skontaktować się z Panem Sakiewiczem, zanim ja to zrobię. Tak poza tym, wie Pan, aż dziwię się sobie samemu, że odpisałem takiemu anonimowi.   

Obrazek użytkownika Goral Supreme

12-08-2017 [15:05] - Goral Supreme | Link:

"Danz"-Golebiwski..Na twoim profilu BNR pod Nickiem DANZ stoi jak byk blogowy nick Grzechg..Kolega ktory jest tam od 3 lat powiadomil mnie ,ze to ty juestes DANZ-grzechg-Golebiewski..i po ostatnich zmianach nalezysz do scislego politycznego grona na BNR..
Zastanawia mnie fakt,ze brniesz w klamstwa starajac sie ukryc ten fakt..
I.Targalski pozwolil wam chasac na NB ze wzgledu na swoje pro-ukrainskie i pro-zydowskie obsesje.ktore sa tozsame z wasza Narracja.a WY z BNR (Leon Chatar,Alchymista,Gadajacy Grzyb .Ty i paru innych skorzystalo z okazji aby zaczac w zorganizowany sposob indoktrynowac i rozbijac niezorrientowanych do tzw. "Trzeciej drogi"..
Robicie to otwarcie na BNR a tutaj na NB  bardziej dyskrertnie..
.."Ktoś taki jak Pan, nie może po pierwsze mnie obrazić."...Daruj sobie ta tania Dialektyke..Jestes Teflonem ..i lzesz gladko..IPN ? komu tutaj jest potrzebne sprawdzanie czy jestes tam zarejestrowany ?..
Nie radz mi rowniez co mam robic...jestes na to za "krotki"..
Twoj i twoich kolegow "okres ochronny"na NB wlasnie sie skonczyl..Admin ma wystarczajace kompetencje aby pokazac wam drzwi jezeli uzna ,ze to jest potrzebne..
Straszenie T.Sakiewiczem jest smieszne..On wie z kim warto trzymac..i panicznie nie znosci pyszalkow i pseudo-patriotow. z elitarnymi aspiracjami.Golebiowski,zalaecam tobie wiecej pokory i szacunku dla tutaj obecnych..bo jak nie to wypad...

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [15:53] - grzechg | Link:

Wie Pan co? Bełkocz Pan dalej, sprawę chyba jednak zgłoszę. Nie jesteśmy na Ty, ani na Wy. To było w PZPR. Na NB jestem od 4 lat. Mogę być mogę nie być. Niech Pan to zgłosi, koniecznie do Pana Sakiewicza. Zachęcam. Kończę wymianę zdań. Niech Pan mi zrobi ten wypad, skoro Pan taki mocarny. Kompromitacja Pana murowana. A sprawę zgłaszam do admina. Żegnam. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-08-2017 [15:23] - Goral Supreme | Link:

..."..."Prezydent rozciąga prawicę, a wyborcy PiS nie są z gumy..."
Gloebiewski..chesz sprowokowac i doprowadzic do konfrontacj w Obozie Patriotycznym miedzy sympatykami PAD-a a sympatykami PIS ??? Po co jatrzysz ?
Kto ci za to placi...Opara ?

Obrazek użytkownika grzechg

12-08-2017 [08:19] - grzechg | Link:

Tutaj przynajmniej merytoryczny komentarz. Co prawda histeryczny, ale zawsze. Najwyraźniej jestem bliżej zwykłych wyborców PiS, rozczarowanych sytuacją pomiędzy PAD i rządem PiS, niż Pan. Jeśli szuka Pan tekstów w sieci bardzo patriotycznych blogerów, publicystów, którzy na Prezydencie nie zostawiają suchej nitki, to jest ich całe mnóstwo. Ten, jak i poprzednie zmierza w stronę KONSENSUSU, co w sytuacji frontalnego ataku na obóz władzy, jest chyba (także dla Pana) zrozumiałe.