Świnoujście wraca do Niemiec

W cieniu „cofki” Ukrainy, w cieniu Schetyny, co już jest tylko szeregowym działaczem PO, w tym cieniu dzieją się różne rzeczy, na które nikt nie zwraca uwagi. Na przykład Świnoujście. Rok po roku staje się niemieckim miastem w Polsce. Winy za to nie ponosi ani prezydent miasta, ani jego mieszkańcy. Po prostu to się dzieje. Niemcy wchłaniają Świnoujście i nie będzie to ostatecznie jakieś zbrojne przejęcie. Świnoujście pozostanie w granicach Polski, ale kulturowo i gospodarczo przestanie być związane z Polską. Będzie związane z Niemcami, zresztą już jest. Jak rozumiem, to jest jedno z osiągnięć polityki regionalnej Elżbiety Bieńkowskiej i rządu Donalda Tuska.  

Tak naprawdę nie ma już żadnego polskiego Świnoujścia, choć ma polskie władze i jest w naszych granicach, no i mieszkają w nim Polacy. Jest wiele spółek, które wykupiły ośrodki wczasowe, pensjonaty, jest dużo firm, które wybudowały apartamenty na dobrym, europejskim poziomie, ale wszyscy wiedzą, że za tymi „biznesami” stoją Niemcy.  Zresztą ten sam mechanizm stosują niemieckie firmy przy zakupie gruntów rolnych. Oni mają plan odzyskania tych ziem i krok po kroku wprowadzają go w życie. Dziwić się temu nie można, ponieważ Pomorze Zachodnie na przestrzeni wieków było i nasze, i ich. Problem polega na tym, że my nic nie robimy dla obrony tej części Polski. Terminal LNG to bodaj jedyna inwestycja w ostatnich dwudziestu latach, która w jakiś sposób cementuje naszą obecność na tym bardzo ważnym obszarze naszej Ojczyzny.

Platforma Obywatelska na szczęście nie rządzi w Świnoujściu, bo pewnie już by je całkowicie sprzedała sąsiadom, rządzi natomiast miastem prezydent z SLD. I to jest długa prezydentura. Nie będę jej oceniał, bo to nie jest temat tej notki, ale byłby on bardzo rad, gdyby znalazły się środki unijne na most lub na tunel łączące miasto z Polską. Mało kto wie, naprawdę mało kto wie, że Świnoujście niemal w całości jest położone na wyspie Uznam, która z kolei  też niemal w całości należy do Niemiec. Polskie miasto z Polską ma jedynie połączenie promowe. Miał być tunel, miał być most, było to ujęte w programie rządowym PiS, ale nadeszły inne czasy i nic nie ma. Jest za to kolej niemiecka, która dociera do centrum Świnoujścia. PKP kończy swój bieg po drugiej stronie rzeki  Świny na wyspie Wolin. Można powiedzieć, że Świnoujście jest integralnie połączone z Niemcami, ale nie z Polską.  Jak można spokojnie na to patrzeć, jeśli jest się Polakiem?  Nie narodowcem, nie pisowcem, tylko po prostu Polakiem. Oni realizują swój plan, a my nie robimy nic. Jest Festiwal „Cooltury” w Świnoujściu, jest wiele innych imprez promujących coś więcej, niż zespoły disco  polo, ale nasi sąsiedzi mają określone cele, liczone w perspektywie dwustu lat, o czym był łaskaw kiedyś powiedzieć mnie potomek wielkiego pomorskiego rodu  Von Krockow.        

Jeśli ktoś sądzi, że to przesada, że Europa się integruje, że łączą się regiony różnych państw i miłość między narodami rośnie na drożdżach, to jest w błędzie. Nic z tego, to się rozpada i dzieli na naszych oczach. Skoro straciliśmy na jakiś czas nasze Kresy, to dbajmy  o to, co odzyskaliśmy. Tymczasem, jestem w Świnoujściu, w miniony weekend, i widzę same niemieckie menu wystawione przed restauracjami, a gdzieś na odwrocie, schowane nasze polskie. Spacerują praktycznie sami Niemcy. W folderach widzę reklamę występów niemieckich kabaretów dla niemieckich emerytów. Niech występują, ale gdzie są nasi, polscy emeryci. Co zafundowała im Polska Tuska i Rostowskiego, który razem z premierem kwalifikują się pod sąd powszechny. Niestety, i prawica i lewa strona, karmią nas bzdurami, co żona Tuska powiedziała. Że płacze, że bez sensu, jej mąż. A co to mnie obchodzi? Dla mnie Tusk może wyć dniami i nocami, byleby dbał o Polskę. I on, i jego partia, tę moją Polskę niszczy z dnia na dzień, niszczy ludzi, nagradza lokajów i głupków, grabi Ją rękami swoich kumpli. Bo przecież, bądźmy poważni, afera informatyczna to tylko namiastka innych, o wiele grubszych afer. Chodziłem więc w weekend po Świnoujściu, po promenadzie i byłem w Niemczech, nie w Polsce. To tak tytułem uzupełnienia, jak ważne było kolejne wyznanie Pani Tusk.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Polonus

27-11-2013 [05:01] - Polonus | Link:

Po przeczytaniu Panskiego tekstu jest mi po prostu bardzo przykro. Wychowywalem sie na wyspie Wolin i jako mlody chlopak, a pozniej juz dorosly czlowiek, bylem bardzo dumny z polskiego Pomorza Zachodniego...Diwnowa, Wolina, Miedzyzdrojow i pieknego naszego Swinoujscia! ...Ale musze Panu sie przyznac, ze (moze podswiadomie) przychodzily mi takie mysli do glowy... i mowilem wtedy(lata szescdziesiate)kolegom, ze jeszcze moze dojsc do tego, ze utracimy Pomorze Zaczodnie,(z Kolobrzegiem , Szczecinem i Swinoujsciem) a na odzyskanie naszych wschodnich terytoriow nie bedziemy juz mieli zadnych szans! [**W latach 50-tych powrot Szczecina do Niemiec byl bardzo prawdopodobny, dlatego miasto przez dlugie lata wogole nie rozwijalo sie! Renowacje i budownistwo mieszkaniowe ruszylo dopiero w koncu lat szesdziesiatych...] Pozdrawiam Pana serdecznie i dziekuje za Notke. Janusz z Toronto.

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [07:50] - grzechg | Link:

Nie wszystko jest stracone, ale jeśli nic się zmieni w polskiej polityce, to wystarczy jedna dekada, żeby czarny scenariusz został zrelizowany.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [09:06] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

"Niemcy wchlaniaja Swinoujscie i nie bedzie to ostatecznie jakies zbrojne przejecie."
____________________
____________________

Zgodnie z prawem EU, obywatel kraju nalezacego do EU moze sie osiedlac gdzie chce w EU. Takze Polacy moga sobie kupowac domy, mieszkania itp. w innych krajach EU, takze w Niemczech.

Moi najblizsi sasiedzi, to obywatele pieciu krajow nalezacych do EU, takze Niemcy. Nikt tutaj nie robi z tego dramatu.
Europa zjednoczy sie w przyszlosci - co do tego nie ma najmiejszych watpliwosci.

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-11-2013 [09:52] - szara_komórka | Link:

po niemiecku?
Jakoś tak śmierdzi mi z tych komentarzy V kolumną.
Czy nie mam racji?

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-11-2013 [10:06] - szara_komórka | Link:

"Europa zjednoczy sie w przyszłosci - co do tego nie ma najmiejszych watpliwosci".
A jak nie będzie chciała to już Pani Angela się postara, żeby chciała?

Obrazek użytkownika Polonus

28-11-2013 [01:17] - Polonus | Link:

...typowy tuskowy leming - jewropejczyk!

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-11-2013 [09:38] - szara_komórka | Link:

po niemiecku?
Jakoś tak śmierdzi mi z tych komentarzy V kolumną.
Czy nie mam racji?

Obrazek użytkownika Freiherr

27-11-2013 [09:45] - Freiherr | Link:

Przepraszam, ale dawno nie czytałem równie no...niemądrego wpisu. Mieszkanie po sąsiedzku z przedstawicielami krajów UE to nie to samo, co ordynarna próba zawłaszczenia naszych Ziem Zachodnich przez Niemców. Nie wiem czy jest Pan świadom, że każda najmniejsza nawet dziura na terenie tzw. Ziem Odzyskanych ma w Niemczech swój instytut badawczy w którym gromadzone są dotyczące jej dokumenty (akty własności, zdjęcia itp.itd). Instytuty te formalnie finansowane są przez landy ale tak naprawdę finansowane z budżetu federalnego. Zjednoczenie Europy nie oznacza, przynajmniej dla mnie, zagarnięcia naszych ziem przez Niemców, bo do tego się to sprowadza. Nasze władze udają, że sprawy nie ma a zamieszczony komentarz świadczy o niewielkiej identyfikacji narodowej i państwowej piszącego. I mówię to ja, Polak, pochodzący ze starej, bardzo starej niemieckiej rodziny. Największy wstrząs w Świnoujściu przeżyłem na widok napisu na budzie GPK na wejściu do portu. Napisano tam: "Pass Kontrole"! Nie "Passport Control" czy "Kontrola paszportowa" co byłoby i tak dla każdego zrozumiałe.O Nordstreamie nie wspomnę. Dzięki za wypowiedź zwracającą uwagę na poważny problem.

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [10:17] - grzechg | Link:

Proponuję teraz wybrać się do Świnoujścia. Czeka tam dużo więcej wstrząsów. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Freiherr

27-11-2013 [11:31] - Freiherr | Link:

@grzechg -Kiedyś, przez wiele lat, pracowałem w porcie Szczecin-Świnoujście. Teraz od wielu lat jeżdżę tam bardzo często - albo wychodzę jachtem w morze albo wracam. Mam w Szczecinie rodzinę. Od lat widzę co się tam dzieje. Ze Szczecińskiem jestem związany od dziecka, moi rodzice byli pionierami Szczecina. Dużo by gadać. Niemcy są jak buldog - gdy chwycą, nie popuszczą. A my sami wciskamy im nasze ziemie w pysk.
@Daf - Co do instytutów, mój szwagier (Polak, żeby nie było wątpliwości)kończył studia w Niemczech, historię i politologię na Uniwersytecie w Muenster. Z racji swoich zainteresowań pogrzebał trochę w różnych miejscach. Proponuję zrobić to samo. Można też pogrzebać w archiwach Instytutu Zachodniego w Poznaniu. Niemcom, podobnie jak Rosjanom nie wolno ufać.

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [12:42] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Nigdzie nie bede grzebac - Pan jest zobowiazany swoje informacje udowodnic. Informacje ktore Pan podaje sa falszywe, bo takiego instytutu nie ma. Ja mysle, ze to takim jak Pan nie wolno ufac i traktowac powaznie.

Obrazek użytkownika ubik8

27-11-2013 [14:06] - ubik8 | Link:

http://www.iz.poznan.pl Freiherr ma rację niektórym nie można ufać

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [16:20] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

To nie jest argument. Naturalnie, moze Pan/Pani ufac komu chce. Jednak powodem tej nienawisci do Niemiec jest zwyczajna, bezinteresowna zawisc - oni odbudowali swoj kraj z gruzow, stworzyli wielki przemysl - czwarta potega przemyslowa na swiecie, zyja dostatnio i spokojnie w pieknym kraju, sa szanowani i lubiani w swiecie, a Polacy od 24-ech lat nic nie potrafia, nie zadbaliscie nawet o szacunek i sympatie panstw, z ktorymi Polska sasiaduje.
Klamstwa, cwaniactwo, teorie spiskowe,glupota, szukanie wrogow za granica. Za katastrofalna sytuacje w Polsce jestescie SAMI odpowiedzialni.Jest zle, bedzie jeszcze gorzej.

Obrazek użytkownika andzia

27-11-2013 [17:05] - andzia | Link:

przestań już p... o szanowanych i lubianych w świecie niemcach i o ich uczciwości!Już w 2007 roku głośna była sprawa o nie zapłaconych turnusach rehabilitacyjno-wypoczynkowych w Solinie,Polańczyku i nie tylko.Ta sama firma która okradała tamte ośrodki,działa do dzisiaj i ma się dobrze pod rządami skorumpowanych tusskowych urzędników.
Po co w ogóle wtrącasz się w nasze polskie sprawy?Austriacy nie maja blogerów?
A najlepiej zrobisz,jak znajdziesz sobie chłopa-od razu pary Ci ubędzie!!!

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [18:58] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Prosze przestrzegac regulaminu NB. Nie jestem Pania na TY, Pani prymitywne i ordynarne komentarze nie interesuja mnie. Verstanden ???

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

27-11-2013 [20:17] - BoguslawHenryk | Link:

jakas etyka czy dobre wychowanie powinny obowiazywac . Szczegolnie jak sie pochodzi z dobrego domu z Pragi czy Mokotowa . Jakos tak. I gdy w rodzinie sie mawialo ze z parchami ani rusz .
Prosze sie nie zadawac.

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [22:02] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Zjezdzaj Pan !

Obrazek użytkownika andzia

27-11-2013 [20:18] - andzia | Link:

merytorycznie poproszę i PO POLSKU !!!
Zabolała prawda,że wśród niemców też są złodzieje i oszuści???

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

27-11-2013 [20:12] - BoguslawHenryk | Link:

Ale sie usmialem . Posluchajcie Belgow Wlochow a Francuzow , ho ho ci maja "dobre zdanie" o tej rasie panow.

Obrazek użytkownika ubik8

27-11-2013 [19:40] - ubik8 | Link:

Za parę lat zjedzą was turasy , w niemieckim parku wodnym na starych, obwieszonych złotem, stłuszczonych Turkach wieszało się na raz po kilka młodych Niemek które śmiało mogły być ich już nie córkami a wnuczkami widok był porażający.
Niektórzy z nich urodzili się tym kraju i nigdy nie nauczyli się niemieckiego. Przy takim tempie przyrostu naturalnego Niemcy będą tam niedługo pokazywani w rezerwatach albo w zoo. Nie mówiąc już o tym co wyczyniają w Niemczech islamiści , znajomi musieli się wyprowadzić z pewnej dzielnicy bo już nie byli w stanie znieść tej dziczy. Polska co bo o niej nie powiedzieć jest jednolita etnicznie a Polacy jeśli mają ku temu warunki (wyspy) mnożą się na potęgę. Wy wymieracie, wschodnie landy to już tragedia , będziecie jeszcze błagać Polaków żeby do was przyjechali żeby nie mieszkać sami w islamskim kraju. A kłamstwo o nieistnieniu uniwersytetu pozostaje kłamstwem.

Obrazek użytkownika z Niemiec

27-11-2013 [20:18] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Prosze nie straszyc Niemca kominiarzem.:))

Einwohnerzahl 80,548 Mio. (31. Mai 2013)

http://www.crp-infotec.de/01de...

http://de.statista.com/statist...

Obrazek użytkownika ubik8

27-11-2013 [20:31] - ubik8 | Link:

Ludność Niemiec kurczy się i starzeje”, stwierdza Handelsblatt w przededniu demograficznego szczytu zorganizowanego przez kanclerz Angelę Merkel.

Dziennik przypomina, że Niemcy, które liczyły w 2003 r. 82,5 mln mieszkańców, w 2011 r. miały ich już tylko 81,7 mln, a według prognoz w 2060 r. liczba ta spadnie do około 65 mln.

Jeśli kraj jakoś na to nie zareaguje, grupa niemieckich obywateli czynnych zawodowo zmniejszy się do 2030 r. z obecnych 50 mln do 42 mln. W obliczu tego problemu „minister gospodarki Philipp Rösler stawia na imigrację”, a Angela Merkel zamierza zaapelować do firm o dalsze kształcenie starszych pracowników.

"Mieliśmy w kartotekach dużo martwych dusz - przyznał prezes Federalnego Urzędu Statystycznego Roderich Egeler podczas prezentacji wyników spisu w Berlinie, dodając, że wyniki zaskoczyły go, chociaż spodziewał się sporych zmian. Wyniki spisu odzwierciedlają sytuację z 9 maja 2011 roku.

Dużą różnicę pomiędzy dotychczas podawanymi danymi a stwierdzoną przez ankieterów spisowych rzeczywistością odnotowano w Berlinie, który - jak się okazało - liczy tylko 3,29 a nie 3,47 mln mieszkańców (5,2 procent). W przypadku Akwizgranu różnica była jeszcze większa, wynosząc 8,5 proc.

Niemal co piąty mieszkaniec Niemiec (15 mln) pochodzi z rodziny imigranckiej. Wielu z nich posiada jednak obywatelstwo niemieckie. Cudzoziemców jest 6,2 mln, co stanowi 7,7 proc. ludności kraju. Dotychczas przyjmowano, że w Niemczech mieszka 7,25 mln osób z zagranicznym paszportem.

Polacy stanowią po Turkach (17,3 proc.) największą grupę imigrantów - 13,1 proc., wyprzedzając przybyszów z Rosji (8,7 proc.), Kazachstanu (8,2 proc.) i Włoch (5,3 proc.).

Największy odsetek cudzoziemców mieszka w Hamburgu (12,4 proc.), Berlinie (11,3 proc.) i Hesji (11,1 proc.)."

Obrazek użytkownika z Niemiec

27-11-2013 [21:10] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:

" Ludność Niemiec kurczy się i starzeje”, stwierdza Handelsblatt w przededniu demograficznego szczytu zorganizowanego przez kanclerz Angelę Merkel."
----------------------------------------------------
----------------------------------------------------
"...w przededniu demograficznego szczytu zorganizowanego przez kanclerz Angelę Merkel..."

No prosze, u nas w Niemczech problem zauwazono i probuje sie przeciwdzialac,
jestem wiec dobrej mysli i nie boje sie, ze wnuczka moja bedzie musiala
w chustce lub burce paradowac.:))

Obrazek użytkownika wiechu29

29-11-2013 [16:52] - wiechu29 | Link:

Jeżeli przy tym przyroście naturalnym Niemcy będą do oglądania tylko w rezerwatach albo w ZOO to dlaczego wy patrioci z bożej łaski się ich tak boicie.Wpisy na blogach to bujda na kółkach czy robienie wody z mózgu?
Spójrz kolego na tytuły wpisów.

Obrazek użytkownika Daf

29-11-2013 [17:49] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Panie ubik8, najwyzszy czas zajac sie wlasnym podworkiem i nie wtryniac nosa w sprawy innych, bo oni sobie sami doskonale poradza, bez takich filozofow jak Pan i inni tu krzatajacy sie po portalu.
A prawda jest bardzo smutna. Wyjezdzacie za granice, blagacie o prace za kilka euro, na czarno,procedura karalna, tak samo jak sprzatanie na czarno przez "dumne" Polki - te "piekne i bardziej predysponowane" zajmuja sie prostytucja - tez na czarno, jak podaja czasem media.
Wczoraj w wiadomosciach TV: ca. 10 wlaman dziennie przez zorganizowane bandy z "Osteuropy".
Wystarczy ? Wiec prosze sie w sprawy innych narodow i sprawy innych ludzi nie wtracac. Za sytuacje w Polsce ponosicie wine sami. Za kompromitacje Polski za granica - tez.

Obrazek użytkownika wiechu29

01-12-2013 [12:23] - wiechu29 | Link:

Ubiku !pan chyba nie czytasz i nic nie oglądasz.Przyrost naturalny w Polsce jest o kilka dziesiątych po przecinku mniejszy jak w BRD.Jest to znak że Polacy wymrzą prędzej i nie bedą do Germanii zapraszani.Brukuj rozum albo ucz się matematyki.O tym ZOO i rezerwatach to gdzieś słyszałeś i słyszeli to już prawie wszyscy .O ile twoje przepowiednie sie sprawdzą to będziesz już
na cmentarzu a twoje wnuki albo prawnuki będą się modlić w meczetach.
śpij spokojnie bo nie jesteś swoim bzdurnym wpisem nic na tej planecie zmienić.

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

27-11-2013 [19:59] - BoguslawHenryk | Link:

- "Jest zle, bedzie jeszcze gorzej." - tak, tak , dzieki takim jak DAF to napewno

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [14:14] - grzechg | Link:

"Niemcy są jak buldog - gdy chwycą, nie popuszczą. A my sami wciskamy im nasze ziemie w pysk."

Tak właśnie działają. Długo, długo,, nic, a jak jest ten właściwy moment zabierają i już. I mają to w planie jak najbardziej w odniesieniu do zachodniej Polski.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [10:32] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

".... ordynarna proba zawlaszczenia naszych Ziem Zachodnich przez Niemcow."
------------------
------------------

Tego twierdzenia nie jest Pan w stanie udowodnic, bo Niemcy nie maja takich zamiarow. Jednak status prawny tych ziem nie jest jednoznaczny, dlatego rozne osoby prywatne, korzystajac z tej sytuacji staraja sie swoje sprawy zalatwiac:
http://www.schlessien-im.de
http://www.ostpreussen.de
http://www.eigentum-ost.de/wp
Prosilam PiS (e-mail z 20.02.2012) o zajecie sie ta sprawa, niestety nie dostalam zadnej odpowiedzi.

Instytut badawczy w Niemczech, o ktorym Pan pisze: prosze o podanie nazwy i adresu tego "instytutu badawczego" !

Wstrzas, ktory Pan przezyl po przeczytaniu PASS KONTROLLE byl niepotrzebny - nie KAZDY musi znac jez. polski !

Obrazek użytkownika Freiherr

27-11-2013 [10:49] - Freiherr | Link:

Przepraszam za nieporozumienia ale miała to być odpowiedź udzielana "daf".

Obrazek użytkownika fritz

27-11-2013 [10:59] - fritz | Link:

To nie sa nasze wladze, to jest niemiecka antypolska administracja, obecnie pod dowodztwem herr gauleitera Tuska, ktorega zadaniem jest likwidacja Polski.

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-11-2013 [09:50] - szara_komórka | Link:

Całe swoje dorosłe życie spędziłem na tzw. Ziemiach Zachodnich i powiem Panu, że po obaleniu muru berlińskiego, już wtedy, wśród wielu ludzi dało się słyszeć, wyczuć opinię, że wcześniej czy później wrócą tu niemcy. (n proszę nie poprawiać)
W tej chwili już widać,że idea UE została przejęta (nie powiedziane, że stworzona) przez niemcy i realizowana jest polityka podziału Europy według zamysłów z przed I i II Wojny Światowej.

Obrazek użytkownika W.K.

27-11-2013 [10:12] - W.K. | Link:

"Miał być tunel, miał być most, było to ujęte w programie rządowym PiS, ale nadeszły inne czasy i nic nie ma." Faktycznie nic nie ma, PiS w Świnoujściu jest w nieformalnej koalicji z SLD i posłusznie popiera Prezydenta miasta. Robi wszystko co może zaszkodzić Platformie nie bacząc na interes miasta ... Młodzi nie mogą dostać godnie opłacanej pracy i opuszczają miasto. Brak przemysłu matka Odra padła, pada port, stocznia przynosząca jakieś tam dochody została połączona z bankrutem. Zostaje tylko turystyka.Polacy są zdecydowanie biedniejsi od Niemców nie ma co się dziwić, że właśnie ci bogatsi wydają u nas pieniądze.

Obrazek użytkownika fritz

27-11-2013 [10:56] - fritz | Link:

mozna jest zgodnie z prawem odzyskac.

Kary za takie przestepstwo musza byc tak wysokie, ze wlascielowi bedzie sie oplacac szybka sprzedaz nielegalnie nabytego majatku.. albo darowizna.

Jak sie kontroluje niepozadane przejmowanie przez Niemcow zademenstrowali w swoim czasie Holendrzy czy tez Dunczycy.

Wszystko zalezy od polskich wladz.

Poza tym jezeli prosperuja to moga placic podatki.

Kurorty moga byc oblozone zawsze extra podatkami.

Zeby polska administracja ( a wiec nie obecna) nie dzialala jak infantylne dziecko po duzym piwie czego nie mozna wykluczyc z powod totalnego obnizania poziomu edukacji wlasnie przez niemieckie administracje rzadzace Polska po 1989.

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [11:34] - grzechg | Link:

No właśnie, mało kto wie, że Duńczycy zabezpieczyli się przed niemiecką ekspansją przystępując do UE. Rozmawiałem z szefem euroregionu graniczącego z Flensburgiem. Nigdy wcześniej nie słyszałem tak antyniemieckiej wypowiedzi do kamery. Duńczycy się ich boją, to dlatego jako pierwsi poparli nasze przystąpienie do NATO.

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [12:48] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

No to niech Pan sie tez ich boi i jeszcze kilku Prawdziwych Polakow ! Oni z tego powodu nie popelnia z pewnoscia zbiorowego samobojstwa.
Czy Pan sobie zdaje sprawe z tego, ze jest Pan obywatelem jednego z najbiedniejszych krajow Europy ?

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

27-11-2013 [19:54] - BoguslawHenryk | Link:

- "Czy Pan sobie zdaje sprawe z tego, ze jest Pan obywatelem jednego z najbiedniejszych krajow Europy ?"

A czy to aby nie przez Niemcow ?!. Miedzy innymi.

Obrazek użytkownika Daf

27-11-2013 [21:55] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Alez oczywiscie ! Wszystkiemu winni sa Niemcy i EU (wysylaja do Polski pieniadze).No coz, jak sie ma mentalnosc chlopa panszczyznianego, to juz nic nie pomoze !

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

28-11-2013 [13:36] - BoguslawHenryk | Link:

Nic nie pisalem o UE.Prosze nie manipulowac moja wypowiedzia w stylu "czerskiej". A co do panszczyznianego to najbardziej to slowo by do pani pasowalo i pani pogladow. Zachwyt nad Niemcami u pani przypomina mi tego parobka zgietego wpol na kolanach gdy po jego grzbiecie pan (w domysle) niemiec konia dosiada.Na odjezdnym rzucajac mu grosz.
Inaczej sobie pani (po przeczytaniu jej komentarzy) nie potrafie wyobrazic jak tylko - "panszczyzniana po uprzednim ocwiczeniu knutem lub pyta" (pyta - prosze tej nazwy nie laczyc z fallusem , odnosi sie do calkiem innego przedmiotu)
Wie pani moj dziadek , w swoim majatku , do zbyt zgielkliwych "bab wiejskich" co rejwach czynily okrutny na folwarku mial kiedys powiedziec - "milczec bo kaze obatozyc" .
Droga pani czasem warto posluchac madrych ludzi.

Obrazek użytkownika bolesław

27-11-2013 [14:34] - bolesław | Link:

Pisze Pan: "Tak naprawdę nie ma już żadnego polskiego Świnoujścia, choć ma polskie władze i jest w naszych granicach, no i mieszkają w nim Polacy."
Powtórzę jeszcze raz "choć ma polskie władze...." Ale te władze nie myślą po polsku.I w tym jest problem.
Serdecznie pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika wiechu29

27-11-2013 [17:20] - wiechu29 | Link:

Ucz się języka sąsiada a nie będziesz miał problemów co do kogo należy.
Jestem Polakiem -mieszkam tu i tam mam sąsiada Turka,Serba,Irańczyka i Afgana.Dalej mieszka Egipcjanin i Hińczyk.
Mnie to nie przeszkadza i nie czuję sie zagrożony .Wy w Polsce boicie sie własnego cienia .Politycy i media pomagaja te wizje zagrożenia w czarnych kolorach przedstawić.

Obrazek użytkownika andzia

27-11-2013 [17:42] - andzia | Link:

zmienił Pan adres? Jeszcze we wrześniu miał Pan willę przy kościele !!!
W Pana wieku pasowałoby troszkę zwolnić.
Inaczej zrobi się śmiesznie ...

Obrazek użytkownika wiechu29

28-11-2013 [14:19] - wiechu29 | Link:

Tak Andziu !ja mam od kilku lat 3 Adresy.Zapracowałem sobie na to i nie ubolewam ani się nie skarżę.
Byłem w CBA,BND,CIA i ZOMO.U schyłku kariery sprzątałem w Radio Wolna Europa.

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [18:59] - grzechg | Link:

Tu nie chodzi o sąsiedztwo, takie jak w Brukseli czy w Londynie, albo w Berlinie. Mylisz pojęcia i nie pisz "Wy w Polsce...." bo jest to obraźliwe.Pomyśl najpierw, a później formułuj jakieś wyrazy i zdania. Dobra rada.

Obrazek użytkownika bolesław

27-11-2013 [19:36] - bolesław | Link:

Proszę Pana zupełnie Pan nie zrozumiał co napisałem.
Ale to już Pana problem.
Wyjaśnił to autor wpisu więc na tym poprzestanę.
Serdecznie Pana pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika wiechu29

29-11-2013 [08:25] - wiechu29 | Link:

Autor nic tu nie wyjasnił tylko rozpętał dyskusję.Biznes obojętnie jaki rządzi się swoimi prawami.
Korupcja począwszy od chłopa małorolnego po wierzchołki władzy jest wszędzie i trzeba mieć pretensje do tych którzy sprzedają a nie do kupującego.Miasta przygraniczne są wszędzie multikulturalne a Menü czy Karta Potraw jest przygotowana dla potencjalnego klienta .Obywatele polscy posiadaja w Europie zachodniej tysiące domow,mieszkań a także i firmy.Nikt z tego powodu nie ubolewa .U nas lepiej zostawić ruiny niz komuś te ruiny sprzedać.
W latach 1968-1977 byłem kilka razy w tym słynnym uzdrowisku.Było tam ok.kilometra deptaka,kilka sanatoriów dla górnikow(w starych poniemieckich willach) bo własnych nie dali rady zbudować oraz 1 buda ze smażonymi rybami i tzw.muszla koncertowa(niepodobna do tej w Sydney).Można powiedzieć- zadupie wielkiej Polski.
Szkoda że się tam zmieniło na lepsze.Może oglądanie starych ruin po komunie przyciągnęłoby więcej turystów niż obecnie.
Pozdrawiam
wiechu29

Obrazek użytkownika Polonus

28-11-2013 [02:18] - Polonus | Link:

wiechu29
- 27.11.2013 17:20
"Ucz się języka sąsiada a nie będziesz miał problemów co do kogo należy.
Jestem Polakiem -mieszkam tu i tam mam sąsiada Turka,Serba,Irańczyka i Afgana.Dalej mieszka Egipcjanin i Hińczyk.
Mnie to nie przeszkadza i nie czuję sie zagrożony .Wy w Polsce boicie sie własnego cienia .Politycy i media pomagaja te wizje zagrożenia w czarnych kolorach przedstawić." *****Wiechu! Gdy w 1980 roku przyjechalem do Toronto...to toronto bylo w wiekszosci anglosaskie i italianskie! Chinczycy mieli swoje "Chinatown" w centrum miasta, a teraz jest wszedzie "Chinatown'! ...Czy zrozumiales mlody czlowieczku co napisalem???

Obrazek użytkownika wiechu29

28-11-2013 [14:55] - wiechu29 | Link:

Nie wiem kto cię w Toronto zaakceptował? Widocznie tamtejsze władze coś przeoczyły.
Od lat polscy emigranci zaludniają inne kraje i nikt nad tym nie płacze.Nam wolno być wszędzie.Tworzyć Koła Polonii otwierać sklepy rozprzestrzeniać wiarę itp.
Kiedy w Polsce pojawi sie Niemiec,Ukrainiec lub Chińczyk to narodowcy biją na alarm.Nietolerancja wszystkich i wszystkiego co się ogolonym głowom nie podoba.
Ameryka jest multikulturalna i jest mocarstwem.Tobie Chinatown też nie zaszkodzi .Jesteś też tylko tolerowanym przybłędą z kresów wschodnich.Wróć na łono Ojczyzny bo tu każdy dolar się przyda.

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [17:29] - grzechg | Link:

Trzymam się li tylko języka prawa.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

27-11-2013 [16:43] - sydney.sunrise | Link:

... opisana sytuacja jest przerazajaca ... szwaby pozeraja nas zywcem ... ale chce rownie dodac, ze przerazajace sa opinie i "rady" pewnych dziwnych osobnikow, ktorzy sie na tym portalu pojawiaja i ktorym bardzo na szwabach zalezy !!!

Obrazek użytkownika wiechu29

27-11-2013 [17:50] - wiechu29 | Link:

To jest rzeczywiście przerażające!!! Czy to pożeranie mocno boli?
Jako nastolatek spędziłem kilka razy wakacje u cioci w Swinoujściu.Było wtedy tam panowanie wojsk radzieckich i pustki w sklepach.Zeby coś lepszego dostać trzeba było iść do sklepu w ruskich koszarach(o ile cię strażnik nie zauważył).Teraz kiedy jest nadmiar jedzenia i masa turystów jest też przerażajaca sytuacja.
Kiedy barany maja wszysko to tez beczą.Tak jest w Polsce.
Proszę wyemigrować i kłopoty są z głowy.

Obrazek użytkownika takijeden

27-11-2013 [21:24] - takijeden | Link:

....""Zeby coś lepszego dostać trzeba było iść do sklepu w ruskich koszarach
(o ile cię strażnik nie zauważył) ""

Oj, chyba Mutti raz przyuwazyl...

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

27-11-2013 [22:21] - sydney.sunrise | Link:

... komentarz fantastyczny !!!! ... moje GRATULACJE !!!!! ... Vorsicht ist die Mutter der Weisheit ... ale "Mutti" jednego razu zabraklo "Vorsichta" ... i teraz obserwujemy tego skutki ...

Obrazek użytkownika wiechu29

01-12-2013 [16:18] - wiechu29 | Link:

Zabrakło 2 razy vorsichta.Raz dostałem tutkę cukru a drugi raz watę szklaną do ocieplenia lepianki.

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

27-11-2013 [18:42] - sydney.sunrise | Link:

... i do tego jeszcze wyemigrowac ... traci sie kompletnie rozum ... nawet "Hinczyk" nie pomoze !!!!!!!!

Obrazek użytkownika z Niemiec

27-11-2013 [19:06] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:

" Tak naprawdę nie ma już żadnego polskiego Świnoujścia, choć ma polskie władze i jest w naszych granicach, no i mieszkają w nim Polacy. Jest wiele spółek, które wykupiły ośrodki wczasowe, pensjonaty, jest dużo firm, które wybudowały apartamenty na dobrym, europejskim poziomie, ale wszyscy wiedzą, że za tymi „biznesami” stoją Niemcy. Zresztą ten sam mechanizm stosują niemieckie firmy przy zakupie gruntów rolnych. Oni mają plan odzyskania tych ziem i krok po kroku wprowadzają go w życie."
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Tak, tak rzeczywiscie powinny dzwony bic na trwoge, przeciez lepiej aby sie rozpadlo, zgnilo niz aby to Niemiec
zagospodarowal, ot polski " patriotyzm ".

No ale ja NIEMIEC tez jestem oburzony na Polakow, ktorzy masowo wykupujacych moj Heimatland,
a tu dowody:

" Polacy kolonizują Niemcy. "

" Polacy zasiedlają wschodnie tereny Niemiec. W niektórych miejscowościach stanowią już ponad 50 proc. mieszkańców."

http://serwisy.gazetaprawna.pl...

http://www.bpb.de/internationa...

Tja meine Damen und Herren, wäre da nicht besser die Kirche in Dorf zu lassen???

Obrazek użytkownika takijeden

27-11-2013 [21:17] - takijeden | Link:

Tak w nawiazaniu do posta z : 27 Maj 2013
"Otoz jestem Waschechte Deutsche geboren 1939 in schönen Münsterland"

Jak juz sie popisujemy to umowmy sie ze bedzie "im Dorf" ok? No chyba ze w Muensterland sa inne przyslowia?

Tak jak my nie powiemy " f srodku"

W filmie "Gdzie jest general" byl taki dialog...

" Gęba niby nie nasza .... ale pije jak nasz"

Ps: geboren "im" schönen Münsterland !! -> jak wyzej ... nie " f srodku " tylko w srodku

Obrazek użytkownika z Niemiec

27-11-2013 [22:48] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Popatrz, popatrz, rzecz sie stala nieslychana,
ktos wpisal " n " zamiast " m ".

Cytat:

" Jak juz sie popisujemy to umowmy sie ze bedzie "im Dorf" ok? No chyba ze w Muensterland sa inne przyslowia? "
-------------------------------
-------------------------------
Zycze zdrowka, bo rozumu u Wasci juz co nie miara:)

Obrazek użytkownika takijeden

27-11-2013 [23:43] - takijeden | Link:

... no juz bez urazy..

Poprostu nie widze sensu wchodzenia na polskie forum i popisow w j. niemieckim..

ani proza ani wklejaniem linkow do stron niemieckich co sie tez czesto zdarza .
Troche wyobrazni ludzie... Jaki sens bedzie mialo wchodzenie na strone forum "Die Welt" i wklejanie linkow do polskiej Wiki albo komentarze po polsku ?

Ps: I Ty wiesz i ja wiem ze ani " in Dorf" ani " in Muensterland" to nie byly literowki.
Dobrze Ci wychodzi pisanie po polsku wiec po co te wstawki?

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [21:58] - grzechg | Link:

był turystyczny, a zobaczyłem naszą zagładę.

Obrazek użytkownika grzechg

27-11-2013 [23:46] - grzechg | Link:

To jest tylko stęp. Kocham Polskę i martwi twn stan bezsilności  ..:)

Obrazek użytkownika Daf

29-11-2013 [18:12] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Jak Pan tak Polske kocha, Prawdziwy Polaku, to prosze sie zastanowic chwileczke, przed wypisywaniem kolejnych banialukow.

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

28-11-2013 [14:17] - BoguslawHenryk | Link:

Pani Daf tyle krytyki na pani glowe , a pani dalej jakby "etat" bala sie stracic. My tu po Polsku myslimy , czujemy , ba - kochamy. Czy pani nie potrafi tego zrozumiec.
Jeszcze raz cos pani tu opowiem.
Prosze nie zionac agresja , jak w odpowiedziach do poprzednich moich komentarzy. To utwierdza w przekonaniu ze ma pani jakis problem ze soba. Proby wyladowania swojej frustracji tu na NB , zaniza drastycznie poziom tego portalu. Tu pisza ludzie rozumni ,wprawdzie nie wszyscy (duzo jest tu zadaniowych), ale jednak .Na wszystkich portalach dzialaja agenci wplywu , propagandy. Pan Darski sie tu bardzo stara by nie przenikaly na niezalezna jakies takie "mysli nieuczesane" , tak bym je nazwal. A pani jakby rozmywa ten problem , oj nie pomaga pani , nie pomaga ...
Czy nie ma pani w Austri czy w Niemczech , (chce mi sie napisac w Niemcach) portali gdzie moglaby pani sie udzielac. Wy tam juz macie wszystko porobione ?!. Nic juz nie trzeba ?! Ja mysle ze bylaby pani tam niezwykle dla nas przydatna . Mielibysmy (bez zlosliwosci) satysfakcje ze im tez sie nie wiedzie ze tez maja taka Daf. Bo przeca kazdy narod ma swoich "glupkow" , choc nie kazdy sie przez to "biczuje" jak u nas ...

teraz ta opowiastka -
Zachwyt nad Niemcami u pani przypomina mi tego parobka zgietego wpol na kolanach gdy po jego grzbiecie pan (w domysle) niemiec konia dosiada.Na odjezdnym rzucajac mu grosz.Ot cale jego szczescie ... grosz.
Inaczej sobie pani (po przeczytaniu jej komentarzy) nie potrafie wyobrazic jak tylko - "panszczyzniana po uprzednim ocwiczeniu knutem lub pyta" (pyta - pani taka wyksztalcona nie bedzie sie mylic i wie ze to powroz)
Moj dziadek , w swoim majatku , do zbyt zgielkliwych "bab wiejskich" co rejwach czynily okrutny na folwarku mial kiedys powiedziec - "milczec bo kaze obatozyc" .
Moj Boze , czasem warto posluchac madrych starych ludzi.

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

28-11-2013 [16:28] - sydney.sunrise | Link:

... wystarczy, ze ich oduczy tylko jednej paskudnej rzeczy, to jest puszczania "bakow" podczas jedzenia, wybuchow smiechu wszystkich biesiadnikow i gromadnego stwierdzania po tym zajsciu: "Es schmeckt gut" !!!!!!!!!!! ... co zas do tej pomocy z UE to jest taka jak kawaleczek serka zahaczony w lapce na myszy ...

Obrazek użytkownika Daf

29-11-2013 [17:58] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Nic Pan nie wie i niczego sie Pan nie nauczy. Zajmij sie Pan wlasnym kramem, moja osoba nie powinna Pana interesowac. Tacy jak Pan wyjezdzaja za granice i swoim zachowaniem kompromituja Polske i Polakow. Mialam mozliwosc przyjrzec sie Waszym zachowaniom. Wiem tez, jak jest tu opinia o Polakach.... Rozumu zycze i dobrych manier....

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

29-11-2013 [21:18] - BoguslawHenryk | Link:

to gdzie wyjechala do Wieliczki ?!
Ja mysle ze pani nigdzie nie wyjechala tylko tu z tad wykonuje ta prace !.