Bunt Ameryki na Kapitolu

Grubo ponad 200 lat amerykańskiej demokracji właśnie legło w gruzach. Sfałszowane, bądź nie, wybory prezydenckie był tak naprawdę jedynie ostatnim akordem politycznego starcia pomiędzy dwoma światami, z których jeden – liberalny i częściowo skrajnie lewicowy uznał przedwcześnie, że stara, zmurszała i biała Ameryka, oparta na wolności i chrześcijańskich korzeniach, została ostatecznie pokonana. Szturm na Kapitol nie jest oczywiście żadnym rozwiązaniem niebywałego rozdarcia społecznego, jakie nastąpiło w Stanach Zjednoczonych, od momentu, gdy wielkomiejskie elity wschodniego i zachodniego wybrzeża uznały, że Donald Trump musi być pokonany za wszelką cenę, że symbolizuje on świat, który raz na zawsze musi zniknąć, po to, by narodził się wreszcie nowy, wspaniały ład liberalnej demokracji, która – a jakże – zwieńczy historię tradycyjnego świata podzielonego pomiędzy konkurujące ze sobą narody. To, co dziś wydarzyło się na Kapitolu było oczywiście nie tyle do przewidzenia, co było nieuchronne. Ogromna machina medialna liberalnych stacji telewizyjnych i portali walcowała przez ostatnie lata nie tylko Donalda Trumpa i Republikanów, ale przede wszystkim mówiła połowie Amerykanów: wy z południa, wy z prowincji, jesteście gorsi, wasze pomniki zasługują na zburzenie, a wasz świat jest anachroniczny.
To nie jest tylko zakwestionowanie wyniku wyborów, to jest bunt przeciwko totalitarnej Ameryce spod znaku ruchu Black Lives Matter, który oczywiście w imię demokracji, równości, walki z rasizmem, próbuje zainstalować porządek rodem z uniwersyteckich kampusów, gdzie już od dawna panuje terror poprawności politycznej. Dlatego nie może dziwić wtargnięcie do Kapitolu, ponieważ wyborcy Trumpa, a jest ich ponad 70 milionów, poczuli się zagrożeni, wręcz wykluczeni. Być może jest to przedsmak tego, co czeka nas za krótki czas w Europie. Nie wszędzie i nie od razu, ale w którymś momencie – także ze względu na zmęczenie pandemią – wyborcy o konserwatywnych poglądach nie będą dłużej znosić próby narzucenia nowego porządku kulturowego, w którym możesz czuć tylko wtedy wolnym, jeśli uznasz z góry narzucony ci system wartości, często całkowicie ci obcy. Ten problem dotyczy także Polski. Apetyty środowisk skupionych wokół tak zwanego Strajku Kobiet, Gazety Wybiorczej czy szczątkowych już elit IIIRP na rewolucję kulturową w naszym kraju mogą spotkać się z podobną reakcją jak dziś w Waszyngtonie. To nie jest oczywiście scenariusz pożądany dla Polski, nikt rozsądny tego nie chce, tylko warto w tym momencie spojrzeć właśnie na Amerykę, gdzie ofensywa liberalna przybrała rozmiary wojny kulturowej z konserwatywną częścią społeczeństwa.
To, co dziś dzieje się na Kapitolu jest historycznym i symbolicznym momentem w dziejach demokracji, nie tylko amerykańskiej. I jeśli nawet te dramatyczne wydarzenia w Waszyngtonie zakończą się pokojowo, a Joe Biden zostanie 46. Prezydentem USA, to dekonstrukcja światowego ładu jaki znamy, i w jakim jeszcze dziś żyjemy, może gwałtownie przyspieszyć, powodując skutki polityczne, których nie jesteśmy w stanie w ogóle przewidzieć. Można apelować o rozwagę, można ten proces nawet powstrzymać, ale nie wydaje się, by machina burzenia starego porządku została przez kogokolwiek powstrzymana.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SyrenkaW

06-01-2021 [22:35] - SyrenkaW | Link:

Jak Trump wygrał to też wielcy klasycy demokracji i małe demoludki musiały wylać swe żale i rozgoryczenie dewastując przez parę dni okoliczne sklepiki i sieciówki, trochę pokrzyczą, pochodzą, poodgrażają przed kamerami i się rozejdą pod telewizory oglądać finał 40 edycji masterchefa

Obrazek użytkownika paparazzi

07-01-2021 [01:03] - paparazzi | Link:

Ale to było walka o pokój. Nawet szyby pozwolili wybijać. Teraz to nawet człowiek w Białym Domu nie czuje się bezpieczny. Kazdy wchodzi kto chce. Współczuje ochronie i policji bo biedacy nie wiedza co robić. Gwardia Narodowa gdzieś się schowała ale ponoć będzie z jeden dzień. A tam miano przedstawić dowody falszerstwa i nici.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-01-2021 [09:27] - Imć Waszeć | Link:

@paparazzi
Lewusy w swojej pazerności nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jakie demony obudzili tym ordynarnym fałszerstwem na "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz". Proszę, nawet już jest w Wikipedii:
"In December 2020, when the Supreme Court refused to hear Texas' lawsuit in Texas v. Pennsylvania, the chair of the Texas GOP suggested that Texas and other like-minded states could leave the Union."
Więcej:
1) "We Need to Talk About Secession" (Jan 2021): https://www.texasmonthly.com/t...
Arizona też chyba chce się podzielić na dwa stany: dla normalsów i dla lewusów.
2) "'There cannot be a peaceful coexistence': Rush Limbaugh claims the US is 'trending towards SECESSION' as 18 states join Texas in launching SCOTUS legal action in support of Trump's 2020 election battle": https://www.dailymail.co.uk/ne...

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-01-2021 [05:17] - jazgdyni | Link:

Cześć
To jeszcze nie koniec - będzie się działo. I dobrze. Ludzie powinni być wkurzeni, gdy ich się na chama oszukuje. Chyba wreszcie pojmują zagrożenie lewactwa i miliarderów z HI-Tech.

Wkurzył mnie korespondent TVP z Waszyngtonu. Stracił obiektywizm. Już ostro się przymila nowej ekipie Bidena. Nie chce stracić akredytacji karierowicz?

Obrazek użytkownika Czesław2

07-01-2021 [08:15] - Czesław2 | Link:

Skręt w lewo w Polsce zrobiło większość tzw prawicowych komentatorów Wystarczy popatrzeć na niektóre wpisy na portalach Karnowskich, np w Gospodarce. Tam lewizna już całą gębą. To samo dotyczy modlitwy eko większości ministrów Morawieckiego.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-01-2021 [08:51] - NASZ_HENRY | Link:

Skończyła się dzisiaj z rana,
W Ameryce  dobra zmiana ☺

 

Obrazek użytkownika cyborg59

08-01-2021 [01:39] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Moment postrzelenia kobiety :
https://twitter.com/i/status/1...
Oglądać nim zablokują !!