Zimowa tragifarsa, czyli lewacki kicz

Aborcja tu i teraz, zawsze, to moja macica, ale być może nie jestem kobietą. Godek, Ty szmato! I wreszcie: „Czas na kolejny Smoleńsk!”- taki napis też się wczoraj pojawił. Socjologowie milczą, bo trudno to ogarnąć, ale tu tak naprawdę nie ma w ogóle czego ogarniać, bo tu nie ma żadnych wartości, więc tylko dramat jest większy, a raczej tragifarsa, gdy redaktorzy TVN i GW próbują nadać tej proaborcyjnej hecy symbol wolnościowego protestu. Tymczasem, jest tu tylko czysta przemoc i jednocześnie niemoc. To nie jest żadna rewolucja, nie ma tu żadnej idei, to nie jest nawet żaden ruch lewacki. To jest po prostu „rzygolucja”. Obalanie władzy, ogólne wypier....ć, wsadzanie lekarzy do więzień, wtargnięcie na teren TK, jakieś rządy z losowania wśród obywateli, przecież nic głupszego nie można już spotkać nie tylko w polskiej rzeczywistości. „Porządne lewactwo” jest za oceanem, w uniwersyteckich kampusach, w Warszawie błąkają się po ulicach z megafonami niespełnione feministki, nieliczne nawiedzone posłanki, którym wydaje się, że doświadczają właśnie obyczajowej rewolucji. I to jest na rękę tak znienawidzonemu przez „protestantki” Ordo Iuris. I obozowi władzy. Gdyby lewica zaproponowała jakiekolwiek poważne rozmowy, takie rozmowy musiałaby dojść do skutku i przynieść jakiś efekt. Rozmów nie ma, więc kompromisu na razie nie będzie. Ale też nie ma w zasadzie w Polsce lewicy. Coś próbowała zmajstrować Partia Razem, ale ona również dała się wkręcić w tę histeryczną zadymę. Zero powagi.
Najśmieszniejsza jest sytuacja Koalicji Obywatelskiej. Kobiety! Jesteśmy z Wami! – krzyczą liderzy tacy jak Borys Budka, ale przecież szef PO w ogóle nie wie już nawet, w jakiej jest rzeczywistości, mówiąc potocznie, nic nie ogarnia. Nie ogarnia też wiele, wbrew złaknionym rewolucji stetryczałym intelektualnie elitom III RP, zbawca i wybawca Donald Tusk. Jego wpisy na Twitterze to raczej jedna wielka beka z tego, co się dzieje w Polsce. Pisze to, czego łakną jego miłośnicy w sieci. Żeby było jeszcze bardziej strasznie, opozycja boi się powiedzieć cokolwiek złego na Martę Lempart. Każdy bluzg jest uzasadniony kulturowo, to wręcz nowy, atrakcyjny przekaz, wyraz oburzenia na reżim, no jednym słowem płynie to z serca, bo na proteście bije serce Warszawy – co jakże trafnie zauważyła redaktorka TVN 24. Pandemia - nawet jeśli jej nie ma- właśnie jest, a w jej cieniu zmienia się cały świat. To jednak odrębny i poważny temat, a przecież mowa tu o rzygolucji, czyli niczym nieskrępowanym wydalaniu z siebie agresji do innych ludzi, poniżaniu ich, pogardzie dla każdego kto z nie z nami. Niedobitki dziennikarskie i polityczne z opozycji lekko łapią się już za głowę, że to chyba jednak nie prowadzi do pokonania tak znienawidzonego reżimu.
Na refleksję, jaki to będzie miało wpływ na młodych ludzi, tych kilkunastoletnich, którzy ryczą na ulicach samymi przekleństwami, nie ma miejsca ani czasu. Więcej, wydaje się, że liderki tej koszmarnie bezideowej i pustej rewolty, liczą zapewne na to, że wyłoni się z tego jakaś nowa rewolucyjna formacja. Już heca z Margot pokazywała, że to jest jakiś spóźniony o dwie dekady, żywcem jak zwykle zerżnięty z Zachodu, obrazoburczy happening. O ile ataki na kościoły miały rzeczywiście charakter przestępczy i powinny zostać surowo ukarane zgodnie z polskim prawem, o tyle cała reszta przypominała jedynie bezmyślną i bezkształtną farsę, zbitkę haseł zapożyczonych od zachodnich lewaków, ale jak to zwykle u nas bywa, przetworzonych na kulturowy kicz, nawet nie na jakiś bunt. Cały ten protest aborcjonistek jest kiczem, kiczem słabym, który nic nie wnosi nawet do lewicowej narracji w Polsce. Joe Biden nazwał atakujących Kapitol motłochem. Jego prawo. Dzieciaków po kilkanaście lat, sfrustrowanych i rozpieszczonych epigonów w stadium nauki zdalnej, nawet tak nie można nazwać. To jest jakieś jedno wielkie antykulturowe nieporozumienie. I choć ta uliczna hucpa budzi zrozumiały niepokój, a u wielu słuszne oburzenie, to przede wszystkim pogrąża ona lewicę i ośmiesza trwającą w błogim letargu Koalicję Obywatelską. Ciekawe, czy liderzy opozycji już to widzą, czy też nadal będą tak strachliwi, że w końcu „pokochają” Martę Lempart i razem z nią pójdą na polityczne dno.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

29-01-2021 [08:51] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

A Pana kolega z s24 zamieścił wczoraj notkę pt:"Dlaczego Lempart jeszcze nie siedzi?" Zacytuję fragment końcowy...

"Marta Lempart nie tylko że jeszcze nie siedzi, ale nawet nie została postawiona w stan prokuratorskiego oskarżenia? I może jeszcze drugie: dlaczego nasze państwo jest aż tak słabe - czy naprawdę zasługujemy tylko na to, by rządzili nami tchórze? "                                                                                                                                                                          Wojciech Sumliński

Ja od dawna zadaję to pytanie...i cierpię za miliony....

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2021 [10:32] - sake3 | Link:

@Trotelreiner....A co by nawet dało postawienie tego babsztyla i jej agresywnych koleżanek w stan oskarżenia? Przecież kasta natychmiast wyda wyrok uniewinniający.Co innego gdyby Lempart okazała się staruszką kradnącą w sklepie cukierka.Tak ,wtedy wyrok byłby surowy i sprawiedliwy. 

Obrazek użytkownika ruisdael

29-01-2021 [10:54] - ruisdael | Link:

Halo, halo, ale kasta miała być już dawno zreformowana!!! Przecież z tym szli do wyborów już w 2015. A tu nagle prezydent zawetował...i nic. Mamy ciągle tłumaczyć, że nic się nie da zrobić bo i tak sędziowie... No to trzeba było od początku mówić, że: głosujcie na PiS, ale on nic nie będzie mógł zrobić bo sędziowie. Chociaż byśmy się nie łudzili.

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2021 [11:58] - sake3 | Link:

@Ruisdael.....Chyba nie docenia Pan/i potęgi kasty.Przecież nawet gdyby prezydent wtedy nie zawetował to i tak zaczęło by się trzęsienie ziemi.Latanie ze świeczuszkami,obywatelskie nieposłuszeństwo,rżenie Gertycha,grzechotanie kości na protestach na przemian ze sznapsbarytonem Stalińskiej.Może własnie tego pan prezydent chciał uniknąć?

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2021 [11:05] - Jabe | Link:

Tego nie wiemy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-01-2021 [12:08] - Zygmunt Korus | Link:

Cały ten protest aborcjonistek jest kiczem, kiczem słabym, który nic nie wnosi nawet do lewicowej narracji w Polsce.

Tekst w sferze ogólnego rozpoznania i opisu trafny. Ale cytat powyższy w gruncie rzeczy pomniejsza skalę i wagę tych podpuch-zdarzeń, ponieważ z kiczem nie jest tak prosta sprawa: dla jednych zachód słońca jest kiczem, więc się nim nie zachwycają, a inni kolekcjonują wytwory twórców niedzielnych jako coś oryginalnego. Dobrym przykładem są monidła w nowoczesnych wnętrzach.

Zjawiska społeczne, rzecz jasna o charakterze negatywnym, nie nadają się do zdefiniowania tym akurat słowem, nawet jeśli w znaczeniu potocznym ma ono charakter pejoratywny. Jak to zrobić celniej? Nie mam w tej chwili pojęcia ani pomysłu... Na pewno jest to jakaś farsa do kwadratu z owego rozpoznanego już w literaturze "buntownika bez powodu".

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2021 [12:20] - Pani Anna | Link:

Kicz nie kicz, niech sobie łażą i protestują do woli. Żeby tak jeszcze bez namordników... Ode mnie pełne zielone świato, niech ludzie, a zwlaszcza przedsiębiorcy  widzą, że nie ma się co bać tej władzy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-01-2021 [14:24] - Marek1taki | Link:

Pani Anno. Proponuje Pani zrównać prawa i bezprawie. Przedsiębiorcy są w prawie a rząd podjął działania bezprawne. Domaganie się prawa do zabijania jest bezprawne. Pieką dwie pieczenie przy jednym ogniu: następuje akceptacja protestów w imię zdziczenia. Akceptacja przez rząd i akceptacja społeczna w imię politycznej poprawności serwowanej w mediach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2021 [15:41] - Pani Anna | Link:

Ukłon w strone twardego elektoratu jakim był wyrok TK, jego publikacja akurat tu i teraz nie jest przypadkowa i ma za zadanie wywołać znowu świętą wojnę ideologiczną między dwoma plemionami, co pozwoli przykręcić nam śrubę nowymi obostrzeniami i przedłużyc lockdown pod pretekstem "wzrostu wskaźników zachorowań".  W tej sytuacji ja mówię "a niech łażą do woli", w kwestii wojny ideologicznej i tak nic to nie zmieni, a ludzie przynajmniej znowu sobie obejrzą tę śmieszna władzę i jej reakcję na demonstrację siły... 

Obrazek użytkownika angela

29-01-2021 [21:00] - angela | Link:

Rozpacz, no rozpacz.
Teraz "panie" muszą się dobrze zastanowic, zanim z kimś przygodnym wlezą do wyra.
Bo owoc swojej kilkuminutowej wątpliwej przyjemnosci, trzeba bedzie pielęgnować cale zycie.
I ssupr, gra muzyka, bo niby dlaczego konsekwencje wyuzdania ma ponosić to najmniejsze.
"Panie"  chca zabijac, tylko dla własnej  przyjemnosci.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2021 [22:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ufff. Bez żadnej spacji. Ciężki temat.