Do moich PT Czytelników

Informuję uprzejmie, że na moim blogu okres ochronny dla władzy Zjednoczonej Prawicy właśnie dobiega końca.  
PiS bardzo zręcznie wypełnił obietnice wyborcze, ponieważ wymagały zastosowania prostych środków > nie kraść i wrzucić tak uzyskaną kasę na rozruch gospodarki. Popierałam to w całej rozciągłości i popieram nadal, a nawet jeśli gdzieś popełniono kilka błędów, to nie ma to znaczenia dla całości – wszak tylko ten się nie myli, co nic nie robi.  I dobrze, duże brawa!
Jednak dwa lata to dość czasu, żeby poznać wszystkie mechanizmy, zrozumieć przekręty i matactwa i mieć spójną strategię wychodzenia z bagna. Tej strategii nie ma!

Plan Morawieckiego nie został obudowany rozwiązaniami szczegółowymi i konkretami, a każdy prawie minister ciągnie w swoją stronę. Do tego dochodzi prostackie myślenie typu > wystarczy wymienić ludzi, a wszystko zadziała. Otóż nie zadziała, bo w ogromnej mierze winne są mechanizmy i procedury, które uniemożliwiają normalne, czyli zdroworozsądkowe działania. Tu dobrym przykładem są sądy, a dokładnie przepisy regulujące sposób postępowania w trakcie procesu – i żadne wymiany personalne tu nie pomogą, jeśli się nie zmieni zasad. Dopóki sędzia może dowolnie dobierać sobie/odrzucać  dowody stron, reszta jest fikcją, a nie praworządnością.
Takie „kwiatki” tkwią wszędzie dookoła nas i wbrew pozorom niekoniecznie są winą dyrektyw unijnych, zaś z dużej mierze lobbujacych za swoim interesem korporacji.
Mam na to dowody w postaci przepisów dotyczących budownictwa i gospodarki przestrzennej, które z racji zawodu mam w przysłowiowym „jednym palcu” i wiem jedno – bez zmiany podstawowych założeń nic się nie da poprawić, a można je zmienić spokojnie, bez naruszania konstytucji. Po prostu trzeba wyeliminować wszystko, co daje możliwości przekrętu i matactwa.

Z powyższych powodów, a także z powodu troski o to, żeby nam „dobra zmiana” nie zaczęła na dobre buksować w błocie, informuję uprzejmie, że od dziś nie będzie litości dla „naszych”. To my jesteśmy teraz władzą i proszę mi tu oczu nie mydlić ściemnianiem, tylko wziąć się do roboty. SN i NSA wymiękły, TK działa prawidłowo, Ziobro (ponoć) kontroluje sądy i prokuraturę, nie ma już żadnego tłumaczenia.
Nadchodzi rok wyborów samorządowych i ja jako wyborca życzę sobie poważnej dyskusji o samorządzie. Tudzież poważnej dyskusji o konstytucji. A przede wszystkim przeglądu tych wszystkich idiotycznych i często wzajemnie sprzecznych rozporządzeń, wydawanych latami przez ministerstwa. Nie może tak być, że z powodu radosnej twórczości ministrów nie można dziś np uzgodnić projektu ppoż, bo eksperci jedno, a strażacy drugie. I obie strony powołują się na swoje przepisy!

Dość tego radosnego bardaku! Koniec, kropka!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

04-08-2017 [13:07] - Pers | Link:

Czy ja śnię? Muszę się uszczypnąć :)
Teraz jak już eska się znarowiła a kilka dni temu ten z Gdyni zawiesił swój głos oddany na Dudę to prezes z pewnością dostanie sraczki i pogoni swoich chłopców do roboty.
Brawo eska! Naród jest z tobą!

Obrazek użytkownika eska

04-08-2017 [13:31] - eska | Link:

Kropla drąży skałę :)))))

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-08-2017 [13:44] - jazgdyni | Link:

Witaj Esko!

Odnoszę wrażenie, że stałaś się zbyt emocjonalna. Albo, co bardziej prawdopodobne, nie ogarniasz skali, jak piszesz, bardaku jakim nadal jest nasz kraj. Te dwa lata i te kilka ustaw może maksymalnie obniżyły rozmiar burdelu o 10%. Co by oznaczało, że pełna sanacja musi trwać 20 lat. I chyba tyle potrwa.
To jest w dużej mierze problem mentalnościowy. Jak myślisz, ile czasu potrzebuje facet który kombinuje, aby przestać? A równie ochoczo kombinuje sporo pisowców.
Widziałaś wczoraj Tuska? Wiem, przykry widok. Ale widzisz, on ciągle przez 10 lat taki sam szczawik. A ludzie już troszkę inni.

Ja już, praktycznie od początku, nie stosuję taryfy ulgowej dla ludzi PISu. Paru lokalnych cwaniaków straciło już intratne stanowiska, a inni zaczynają się bać. Lecz główna, zasadnicza idea dobrej zmiany będzie przeze mnie popierana tak długo, aż poczuję się oszukiwany. Ale nie daj Boże!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

04-08-2017 [14:00] - eska | Link:

Nie - po prostu skończyłam kolejną książkę, rozejrzałam się wokół i .... i wracam do starych tematów, bo widzę, ze nadal tkwimy w tym samym przekrzykiwaniu się z opozycją, a władza, zamiast coś systemowo ruszyć do przodu, zaczyna wojnę wewnętrzną. Czyli trzeba znowu tłuc o podstawach, nie ma rady.....

Obrazek użytkownika Pers

04-08-2017 [16:13] - Pers | Link:

Skoro się nudzisz to zacznij czytać następną książkę. Wiem, są drogie ale biblioteki publiczne chyba jeszcze istnieją?
Proponuję zacząć od Koziołka Matołka. Świetna lektura, każdemu polecam :)

Obrazek użytkownika eska

04-08-2017 [22:47] - eska | Link:

NAPISAŁAM, matołku, napisałam kolejną książkę - dociera?

Obrazek użytkownika Pers

05-08-2017 [09:06] - Pers | Link:

A to przepraszam :) Może jakieś szczegóły o poprzednich? Z chęcią poczytam w długie zimowe wieczory.
Jeśli masz jakieś opory to napisz na PW :)))
(Mam tylko nadzieję, że to nie o PiSlandii i POpaprańcach...)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-08-2017 [14:40] - zbieracz śmieci | Link:

Ależ nam sie objawiła wazna figura ,taka figura ,że namaszcza ale i niszczy ludzi z PIS.
Jaki to srogi pan z Gdyni ,wybitna polityczna postac co nie tylko krajem kieruje ale jutro i całym światem  ale wyjatkowo słabo silny aby uwalić burłaka ,szczurka i tego z Sopotu ,tutaj rączki nie tylko za krótkie ale nigdy by się nie poważyły podnieść  rękę na lokalne wadze bo też niby dlaczego ...!?Żyje sobie jazgdyni na spokojnym osiedlu gdzie panie kapitanie ,panie półkowniku się slyszy,po co zmieniac a poujadać na PIS to już obowiązek.
Nie strasz bo musisz jeszcze urosnąć ,zawsze takich pełno jak odwaga nic nie kosztuje.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-08-2017 [17:12] - jazgdyni | Link:

Panie kapitanie? Panie pułkowniku?
My wszyscy po imieniu jesteśmy ofermo durna!
Rany! Jakich teraz pętaków do służb biorą.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-08-2017 [19:31] - zbieracz śmieci | Link:

W tym rzecz ,że po imieniu ,flaszkę po starej znajomości to obalicie ale obalic szczurka dobrodzieja i pomazańca waszgo ,takie durne ofermy to już nie jesteście.
Zrobi sie desant od lądu i ogniem a mieczem będziemy nawracać,czas sko nczyc z tym bardakiem w Prusach.

Obrazek użytkownika Guildenstern

04-08-2017 [21:59] - Guildenstern | Link:

Gość, który po pół wieku chełpi się pobiciem najsłabszego w szkole dzieciaka (prawdopodobnie z ADHD), na starość zapewne dobiera sobie przeciwników o podobnej kategorii wagowej. Obstawiam, że żona jakiego radnego straciła punkt ksero albo umowę na catering w rejonowej podstawówce. Cóż, oby PiS był jak żona cezara (byle nie jak Cezarego ;D). Tylko POpaprańce trzymają się mocno w radach nadzorczych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-08-2017 [11:39] - jazgdyni | Link:

Ależ wy tumańsko czytacie! Nie dziwota, że zwsze była ta trója z polaka. A już zrozumienie sensu przypowiastki, to szczyty Himalajów. Dziwię się tylko, jakie trzeba mieć ego, żeby przy tym poziomie zabierać się za bazgroły.
A o 3miasto proszę się nie martwić. Poinformuję, że tu mafia jest wspólna: pisowsko - platfusia. A za nimi jeszcze stoją ojcowie chrzestni z SLD. Adamowicz poleci, Szczurek poleci. Tylko ten Sopot jest nieco dziwny.

Ps. Najsłabszy w klasie z ADHD odsiaduje 15 lat, za zabicie żony. To tak, gwoli najsłabszych skurwieli.

Obrazek użytkownika Guildenstern

05-08-2017 [23:47] - Guildenstern | Link:

W psychologii jest taki termin jak projekcja. Mentalny mięśniak nie odróżniający psychopaty od socjopaty, jak widzę wyżywa się w inwektywach, podczas gdy osoba z minimum poczucia wstydu na miejscu mięśniaka znikłaby na jakiś czas z pola widzenia po 24.07., gdy to wróżby mięśniaka okazały się równie celne jak oczekiwania pensjonarki wobec lokalnego dandysa.
Mnie się zdarza komentarz raz na kwartał, mentalny mięśniak produkuje się chyba co drugi dzień i toleruje tylko fanów. Tyle na temat 'ego'.

Co do łzawej historii zabójcy żony: to co, w tej swojej szkole średniej to była pomsta za jego przyszłą zbrodnie? Czyli urodził się skurwielem i musiała go za to już w szkole spotkać kara? Zarąbista manipulacja, tyle, że rozbrajanie manipulacji to akurat element mojego zawodu.
Jak na moje, to poza zarabianiem walut gównoś Pan zrobił. Nawet wychowanie dzieci zostawiłeś żonie, bujając się po dalekich krajach. Taki dobry wujek z daleka. Kolega miał takiego ojca. I bardzo atrakcyjną mamę. Niektórym kumplom do dzisiaj na wspomnienie włącza się Simon &Garfunkel. W wersji platonicznej oczywiście, chociaż matki innych kolegów nie otwierały nam w bieliźnie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-08-2017 [13:53] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że ta dyskusja osiągnęła już poziom zbliżony do strony http://megawkurw.pl/ i czas na jakąś moderację w szerszym znaczeniu, żeby było o czym poczytać ;)

Nie widzę w pańskim ostatnim tekście jakiegoś ziejącego problemu prawicowych portali, więc chyba poszło o coś zupełnie innego i zdezorientowany przygodny czytelnik musiałby odwołać się do kilku tekstów wstecz, zanim dyskusję obecną zrozumie. Problemem nie jest też las. Ktoś kiedyś wspomniał o tym, że jak puszcza zarośnie pokrzywami, to drzewa sobie nie poradzą. To bzdura. Ja mam tu obok działki przykład, że jest kompletnie inaczej. Kilka arów porośniętych na czarno wiśniami, krzolami, dziką różą i pokrzywami, a pod nimi co? Pod nimi chude długie łodygi dębów, które prą w górę jak indyjskie jadowite węże kontemplujące fujarczaną muzykę. W liczbie dziesiątek. Dęby co roku wyrastają mi nawet w truskawkach. Tak właśnie wyglądają i zachowują się drzewa, których strefa występowania przebiega przez moje podwórko. Nic nie trzeba robić, a i tak wyrosną.

Temat prawicowości w internecie jest sam w sobie ciekawy. Każdy, kto ma kontrowersyjne pomysły na rzeczywistość, zaraz z miejsca określa się jako prawicowy. Na przykład rozmaici domorośli (lub nie) historycy, którzy prawicowość swoją wywodzą stąd, że mają czelność kwestionować zwyczajne rozumienie historii. Część z nich wręcz swoją prawicowość rozumie jako odbycie stypendium na uczelni w RFN. Długa jest lista tych "prawicowych" cech, ale można wymienić tylko, że kwestionują sens powstań, kultywują zwyczaje kolaboracji (sojusz z Niemcami), głoszą "regionalny konserwatyzm", czyli niewtrącanie się w interesy większych sąsiadów, niezawisłość zaś definiują jako boczenie się na USA, bo przecież myślą przewodnią Dmowskiego było wlezienie w tyłek Rosji. Nie będę tu wszystkich tych bzdur wymieniał, wystarczy połazić na YT i popatrzeć jak to towarzycho żre się między sobą.

Najciekawsze są wojenki panów Jabłonowskich z zajazdem na Powązkach. Brakuje tam tylko gościa, który ubrany w pasiasty strój marynarza jugosłowiańskiego i beret z greckim pomponem (jak w znanym filmie z Frankiem Dolasem) peroruje o konieczności podbicia militarnego Sri Lanki i Mauretanii, jako warunku koniecznego do stworzenia przez szczep Mokasynów imperium Maorysów na Kamczatce. Samo oglądanie tych wykwitów niezależności poglądów niechybnie wprowadza człowieka w stan oszołomienia czy rozkminienia, podobny do tego, którego dostępuje się, gdy na "Dniach Pipidówy" nażłopie się ciepłego beczkowego piwa, zaprawionego sfermentowanym sokiem z wiśni i petami. Po kilku godzinach drętwego siedzenia z przyklejonym kwaśnym uśmieszkiem Giocondy, wreszcie goni człowieka na dłuższe posiedzenie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-08-2017 [13:45] - rolnik z mazur | Link:

Brawo! Zaufanie jest dobre ale kontrola lepsza/za klasykiem.pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-08-2017 [14:17] - zbieracz śmieci | Link:

Wiem kogo bedziesz atakowac ale tu nic się nie zmienilo ,ciekawy jestem kogo będziesz bronić ale widzę ,że od jakiegoś czasy jak ćma lecisz do świateł dużego pałacu.
Zauważ jednak ,że konkurencję będziesz miała sporą w dostępie do miseczki ryżu.
Nie życzę szczęścia na nowej drodze bo nadal bieżysz starym traktem.

Obrazek użytkownika eska

04-08-2017 [22:50] - eska | Link:

Miseczkę całkiem pełną ryżu to mam własną. Tym się od Was, biedaki, różnię od początku :))))

Obrazek użytkownika general

04-08-2017 [14:40] - general | Link:

"Do tego dochodzi prostackie myślenie typu > wystarczy wymienić ludzi, a wszystko zadziała."

No patrz, jak lewica czy inne komuchy stosują tą metodę to sprawdza się znakomicie, a jak druga strona zacznie ją stosować to nagle podnosi się krzyk, że to nie ludzie są winni tylko przepisy :D

"Ziobro (ponoć) kontroluje sądy i prokuraturę, nie ma już żadnego tłumaczenia."

Zaraz, zaraz przecież miał kontrolować dopiero jakby weszły te dwie zawetowane ustawy przez prezydenta, a tu się okazuje, że nawet bez nich ich kontroluje? Zdolny chłop :)

Obrazek użytkownika eska

04-08-2017 [22:51] - eska | Link:

Co się sprawdza? Ten syf, który został po PO/PSL?

Obrazek użytkownika Skrzetuski

04-08-2017 [14:44] - Skrzetuski | Link:

Druga @kataryna nam się objawiła

Obrazek użytkownika admin

04-08-2017 [15:03] - admin | Link:

UWAGA, UWAGA! W sobotę i niedzielę mogą nastąpić przerwy w dostępie do Naszych Blogów. Związane z rekonfiguracją systemów po odnowieniu portalu Niezalezna.pl. Dziękuję za uwagę i wyrozumiałość.

A tak poza tym lato jest, wybiegać się można na przykład, niekoniecznie paluszkami po klawiaturze 

Obrazek użytkownika Domasuł

04-08-2017 [15:35] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A tak a propos to zlikwidujcie w końcu te cenzure bo trzeba godzine czekac na pojawienie się wiadomości, a o 23-ej moderator idzie spac i w nocy już nic nie funkcjonuje. Wedlug mnie to smieszne.

Obrazek użytkownika admin

04-08-2017 [16:07] - admin | Link:

W ciągu ostatnich miesięcy zdarzyły się raptem 2 czy 3 noce przerwy w moderacji. 

Obrazek użytkownika mmisiek

04-08-2017 [18:24] - mmisiek | Link:

A nie można moderować post factum np. czasowo zawieszając podpadniętego delikwenta?
Zresztą możliwych rozwiązań jest całe mnóstwo aby wszyscy byli zadowoleni. Z odciążonym moderatorem włącznie.
 

Obrazek użytkownika admin

04-08-2017 [18:49] - admin | Link:

Wszystkich na pewno się nie da bo są setki użytkowników i ciągle rejestrują się nowi. I wcale nie tak rzadko a szczególnie w nocy przeprowadzają paskudne ataki - raz antysemickie, raz lżące chrześcijańskie świętości. Przyjęliśmy model, że do tego po prostu nie dopuszczamy. Ale zastanawiamy się nad tym aby znani, najaktywniejsi użytkownicy mogli liczyć na specjalne traktowanie, jak blogerzy, czyli bez moderacji. Testowo paru tak ma ale nie powiem kto ;)
Jeśli komuś odczekanie na moderację tak strasznie przeszkadza i by też tak chciał proszę o kontakt mailowy albo PW. Ale już w przyszłym tygodniu z uwagi na spodziewane prace techniczne w weekend.

Obrazek użytkownika Domasuł

04-08-2017 [22:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mi przeszkadza

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-08-2017 [22:36] - RinoCeronte | Link:

To kiedy Pan śpi?

Obrazek użytkownika admin

05-08-2017 [08:48] - admin | Link:

W nocy. W nocy moderują inni. A w dzień, od bladego świtu do ok. 22 jestem sam. Dlatego czasem na moderację trzeba niestety poczekać. 

Obrazek użytkownika xena2012

04-08-2017 [15:33] - xena2012 | Link:

A kiedy to ta litośc dla ,,naszych'' była bo jakoś nie zauważyłam. Tyle lat przepracowała Pani w branzy budowlanej i przepisy były okej a teraz sa anachroniczne i nie do przyjęcia? Nie ma litości dla ,,naszych'' bo w dwa lata nie zmienili Konstytucji? Przecież PiS chce to zrobić ale juz teraz wyobrażam sobie ten krzyk , święte oburzenie i kolejne spędy i pucze. Nie ma litości dla ,,naszych'' bo w dwa lata nie zdołali się uporać z idiotycznymii przez lata wydawanymi rozporzadzeniami? To jakimi uczuciami obdziela Pani tych którzy przez te wszystkie lata tak rządzili? 

Obrazek użytkownika Zunrin

05-08-2017 [12:34] - Zunrin | Link:

O właśnie... Przykład przepisów z branży budowlanej jest niezły z powodu mnóstwa innych przepisów się do nich odnoszących. Same próby majstrowania przy definicji czym jest budowla może spowodować niezły pieprznik w kwestiach podatkowych.
Problem z prostowaniem prawa polega na tym, że jest za dużo przepisów i powiązań między nimi w naszym systemie prawnym. A do tego każde stare rozwiązanie będzie bronione bo tak.

Obrazek użytkownika michnikuremek

04-08-2017 [16:17] - michnikuremek | Link:

Ja już od dawna pytam: kiedy PIS przestanie szczekać a zacznie gryźć? Kiedy do Fundacji Otwartego Rozporka wejdzie policja razem z drzwiami i wyprowadzi "fundatorów" w kajdankach? Kiedy kilkoro prezydentów miast zobaczymy skutych i umieszczanych w policyjnych lodówkach? Kiedy usłyszymy świst policyjnych pałek nad plecami Ubywateli PRL?
PIS!!! Dwa lata bawicie się z czerwonymi mętami i NIC! Na co czekacie? Aż oni was zamkną? Zrobią to bez takiego zastanawiania się jak wy! Tylko was obalą! Wszyscy pójdziecie siedzieć - co do jednego!!!!!

Obrazek użytkownika Domasuł

04-08-2017 [16:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Co do tego ze Michnikuremek umie gryzc nie mam watpliwosci

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-08-2017 [19:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autorka

Wielkie brawo za tę notkę, bo obawiam się, że wybory samorządowe okażą się wielką katastrofą pisowskiej dobrej zmiany. Obym się mylił.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika xena2012

04-08-2017 [20:02] - xena2012 | Link:

Pan się nie obawia ale cieszy,-nareszcie koniec dobrej zmiany.prawda? Ja też uważam,że wybory samorzadowe bedą przegrane przez PiS ale nie tylko z winy PiS-u.Niesamowite ataki na tę partię powodują  nieustającą dezorganizację powodują,że ludzie zaczynają się bać.Jesteś pisowcem,nie dostanesz pracy ,zlecenia ,no i znowu bedzie można kraść.Nie znaczy to że PiS nie popełnia błędów.Niestety dla wygrania wyborów nie wystarczą  tematy Żołnierzy Wyklętych,Niezłomnych,sprawy badań szczątków ofiar smoleńskich,czy zmiany nazewnictwa ulic.Społeczeństwo oczekuje konkretów a nie grzebania się w przeszłości.

Obrazek użytkownika Pers

04-08-2017 [21:47] - Pers | Link:

A co w momencie głosowania ma do rzeczy strach? Nikt nie widzi jak kto głosuje.
A że PiS to coraz większy obciach to inna sprawa. Tyle obietnic rozliczenia aferałów z PO i co? Posadzili jedynie Mateusza Piskorskiego. Za darmo. Wszyscy moi znajomi, którzy głosowali na PiS tylko ze względu na skandal z Piskorskim już na "dobrą zmianę" nie zagłosują. Ja nie głosowałem więc nie mam żadnych dylematów.

Obrazek użytkownika Studentka

05-08-2017 [07:48] - Studentka | Link:

A na kogo zagłosują? Ciekawam. Bo wybór jest faktycznie oszałamiający.

Obrazek użytkownika Pers

05-08-2017 [09:00] - Pers | Link:

A choćby na Kukiza. Wybór faktycznie mizerny.W Polsce jest do wymiany cała kasta polityczna.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-08-2017 [22:34] - RinoCeronte | Link:

Pani Eska skończyła pisać książkę a Pan tu takie duby smalone prawi!

Obrazek użytkownika marsie

05-08-2017 [00:30] - marsie | Link:

No brawo ja! To idiotyczne hasło spowodował sukces niebywały - już za trzecim razem (te hasełka!) tu wszedłem! A teraz meritum - brak  kopii twej odpowiedzi (tej o podstawach), bo znowu bym się musiał męczyć z wejściem, ale - droga esko, czy naprawdę musisz to robić? Bo przecież dobra zmiana, jak by nie patrzeć, to dobra zmiana - co masz lepszego? Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę! A tak nawiasem - chyba troszkę, po tutejszej dobrej zmianie,  was ograniczyli?

Obrazek użytkownika Ptr

05-08-2017 [12:02] - Ptr | Link:

Emocje , emocje, fochy, złote jaja. Dodałbym jeszcze takie hasło : Ludzie liczcie , to nie boli.
Szacowane przez Premiera Morawieckiego straty budżetu - pieniądze wyprowadzone to 220 mld zł. To 4000 km autostrad i na doczepkę 100 wspaniałych (200 m.) wieżowców. ( Stadion Narodowy po zwiększeniu kosztów to 2,2 mld.) 
 

Obrazek użytkownika fritz

05-08-2017 [19:01] - fritz | Link:

Cytat: Tu dobrym przykładem są sądy, a dokładnie przepisy regulujące sposób postępowania w trakcie procesu – i żadne wymiany personalne tu nie pomogą, jeśli się nie zmieni zasad.

Nowi ludzie sa warunkiem koniecznym ale nie wystarczajacym. Starzy gwarantuja, ze zadnej zmiany nie bedzie. 3/5 glosow w przypadku wyboru do KRS gwarantuje zachowanie systemu na nastepne lata.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-08-2017 [20:36] - Imć Waszeć | Link:

Można to łatwo poprawić i nie pogarszać wizerunku prezydenta. Można mianowicie zapisać, że te 3/5 liczy się od ogólnej liczby biorących w głosowaniu. Czyli jak w przyszłości polszewicy znów zapragną trochę poopi... się w pracy za nasze pieniądze (a pewnie i niemieckie) i wyciągną karty do głosowania, to wystarczy do programu obrad włączyć wybór sędziów i będzie POzamiatane.

Obrazek użytkownika eska

05-08-2017 [22:02] - eska | Link:

Ale przecież to od początku tak zostało zaproponowane przez PAD - nie bezwzględne 3/5, tylko obecnych na sali przy kworum, czyli min. 50 % posłów... Ludzie, czytajcie dokumenty.. Ponieważ PSL też chciał 3/5, więc wystarczy, że kilku z PSL "zachoruje", a Kukiz poprzez kandydatury uzgodnione z PAD (co zadeklarował już publicznie kilka razy) - i nie ma problemu!
Cała ta histeria to wojna Ziobry o władzę większą niż ma Kaczyński. Duda de facto uratował pozycję Kaczyńskiego - szkoda, że JK nie potrafi się pogodzić z tym faktem.

Obrazek użytkownika fritz

06-08-2017 [00:45] - fritz | Link:

Nie zartuj.

Zawsze jest 3/5 klasyfikowanej obecnosci poslow.  Tylko ze termin glosowania jest znany i obydwie strony pojawiaja sie w pelnym skladzie.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-08-2017 [13:50] - Imć Waszeć | Link:

Dlatego mówię nie o poprawianiu samego ułamka, choć 4/7 = 20/35 < 21/35 = 3/5 jest dużo lepsze i bardziej tajemnicze, ale o poprawianiu wizerunku.

Swoją drogą, temat ułamków i ich rozumienia jest sprawą dość delikatną w dobie dostępowania zaszczytnych funkcji przez ofiary liberalnego systemu edukacji. Ja na przykład w ogólniaku miałem prawie przez dwa lata wykład o tzw. ułamkach łańcuchowych, bo to oraz metody numeryczne były rybką nauczyciela matematyki. Ale głowę daję, że do dziś nikt z rocznika nie wie po co to i do czego się stosuje. Rozwinięcie na ułamek łańcuchowy dowolnego ułamka zwykłego daje skończony zapis, gdyż jest to kalka algorytmu Euklidesa. Z kolei zamiana w ułamek łańcuchowy liczb algebraicznych daje ładne rozwinięcia nieskończone i cykliczne, jak na przykład dla pierwiastków kwadratowych (sqrt(11) = [3;3,6,3,6,3,6,...] = 3+1|3+1|6+1|3+...). Nawet tak dzikie liczby jak e i pi mają ładne rozwinięcie: e = exp(1) = [2;1,2,1,1,4,1,1,6,1,1,8,1,1,10,1,1,12,,...], widać tu kolejne liczby parzyste oddzielone dwiema jedynkami. Liczba pi ma ładne rozwinięcie, ale reguła zapisu jest już inna. Ma to ścisły związek z rekurencją.

W każdym razie są to te dziwne i chimeryczne własności materii matematycznej, której ni w ząb nie pojmą nigdy w życiu prości w umyśle ludzie, którzy nawet nie dostrzegają splotu we wzorze na współczynniki wielomianu będącego iloczynem dwóch innych wielomianów. Jest to poniekąd zrozumiałe, ale ja nigdy nie zapomnę widoku jednej z moich koleżanek, która siedziała blada w ławce przed kolejnym "kolokwium" (kartkówki mieliśmy codziennie!) i poruszała niemo ustami, ze wzrokiem tak mętnym, jak karmelowe piwo w znoszonym kuflu, wbijając bez sensu w pamięć setki robakowatych wzorów. Tymczasem za oknem właśnie eksplodował maj. Kilkoro z nas siedziało na parapetach okien i cieszyliśmy się widokiem kwitnących kasztanów. Odwróciłem się wtedy i krzyknąłem radośnie "Trzymaj się Ela!" Ona podniosła zrezygnowany wzrok, uśmiechnęła się nieznacznie, po czym odłożyła na bok swoje ściągi i wyraźnie poczuła się znacznie szczęśliwsza. Obok przez szybę próbowała przebić się na zewnątrz jakaś gapowata pszczoła, której wydało się wcześniej, że miód znajdzie w środku, ale po niewczasie stwierdziła, że czasem jest wręcz odwrotnie.

Kobiety i matematyka, to osobny delikatny temat i nie można tu myśleć schematami. Jak wszędzie bywają wybitne kobiety i beznadziejni faceci. I bywają takie sytuacje, o których się filozofom nie śniło. Spotkałem dziewczyny, które na matematykę poszły tylko dlatego, żeby się szybko hajtnąć, uznając zapewne, że jest to ekosystem dla osobników zaślepionych, zbyt zajętym myśleniem i ogólnie towarzysko niedorobionych, żeby był z tym większy problem. Można i tak ;)

https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika fritz

06-08-2017 [14:55] - fritz | Link:

...Dlatego mówię nie o poprawianiu samego ułamka, choć 4/7 = 20/35 < 21/35 = 3/5 jest dużo lepsze i bardziej tajemnicze, ale o poprawianiu wizerunku.

Nie chodzi o wizerunek tylko o funkcjonalnosc panstwa. 1/2 sejmu +1 zapewnia funkcjonwanie panstwa.  3/5 blokuje funkcjonowanie. Dlatego Duda-Kornhauser to wprowadzil.

Ulamki sa po to, zeby powazne decyzje nie byly podejmowane zbyt pochopnie. Stad 2/3 na zmiane konstytucji czy  tez 3/5 na przeglosowanie veta prezydenta.

Natomiast regula KRS + wiekszosc odzwierciedlalaby wprost wole spoleczenstwa wyrazana w wyborach do sejmu: zwycieska koalicje ma prawo do reformowania panstwa w tym sadownictwa poprzez KRS.  Kornhauser-Duda pozbawiajac narod tej mozliwosci dziala w sposob wysoce niedemokratyczny: wprowadza antydemokratyczne reguly gry.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-08-2017 [15:41] - Imć Waszeć | Link:

No cóż. Mówimy po prostu o różnych rzeczach lub różnymi językami. W moim odczuciu państwo dopiero wtedy będzie funkcjonować poprawnie, gdy zamiast wieloletniego szpachlowania zrobi się jednokrotną wywałkę. Czyli, jak to zgrabnie powiedział Cejrowski, "wszyscy won".

Same zaś reguły wyboru, w których zaszyte są ułamki postaci 1/2 < 4/7 < 3/5 < 5/8 < 2/3 < 3/4... są tylko o tyle dobre, o ile inne czynniki nie pozwalają na granie obstrukcją. Demokracja nie powinna nigdy doprowadzać do obstrukcji parlamentu, gdyż staje się wtedy narzędziem anarchii. Jeśli więc wprowadza się reguły, które mogą zablokować prace parlamentu, to przynajmniej trzeba wprowadzić wentyl w postaci "w przypadku obstrukcji przy wyborze, decyzję podejmują wyborcy w głosowaniu powszechnym" i już będzie lepiej. Może drożej, ale przynajmniej ci nadęci przedstawiciele społeczeństwa z wyboru zrozumieją, że posuwają się ten jeden krok za daleko w swoich mętnych ideologiach i że mogą w końcu zapłacić za to mandatem. Jeśli państwo funkcjonuje źle z powodu wyradzania się kast, to nie powinno być mowy o żadnych stolcach, których nawet kijem nie wolno ruszyć do końca kadencji.

Obrazek użytkownika fritz

06-08-2017 [19:15] - fritz | Link:

Dobre.

Czyli, jak to zgrabnie powiedział Cejrowski, "wszyscy won".... Najprosciej rozstrzelac okolo 150 tys ;) ale chyba nie o tym mowisz.

Co do reszty: przemysl jeszcze raz.
Reguly gry definiuje konstytucja i rowniez ulamki.

Wybory sa co 4 lata a prezydenckie co 5 lat.
Obstrukcje TERAZ wprowadza Duda-Kornhaus a mozna go tego narzedzia (veta) pozbawic ewentualnie w nastepnych wyborach albo przez tworzenie koalicji pozwalajacej veto przeglosowac na co w tym sensie nie ma szans.

 

Obrazek użytkownika arabas

08-08-2017 [18:51] - arabas | Link:

Zaiste, pod tą notatką wielki spęd politycznych intelektualistów z którego praktycznie nie wynika nic