Był sobie pewien facet...

Kiedy, kompletnie oszołomiona poziomem nienawiści wobec prezydenta (która wylała się nagle z prawicowych mediów), próbowałam go bronić, usłyszałam (poza inwektywami) podstawowy argument – „sprzedał się i nic się teraz nie zmieni”.
Okazuje się, że zaledwie tydzień po decyzji PAD dwa najważniejsze sądy (wg panującego w Polsce ustroju) uznały oficjalnie prawomocność działania Trybunału Konstytucyjnego oraz ważność wyborów do TK, dokonanych przez PiS. Cały półtoraroczny hejt, wszystkie interwencje zagraniczne, wszystko -  tymi dwoma działaniami SN i NSA wywaliły w powietrze. Podstawowy zarzut, czyli niekonstytucyjność rządów PiS – właśnie poszedł w diabły, a innych zarzutów chwilowo opozycja nie ma i raczej szybko mieć nie będzie. Jednym ruchem prezydent rozwalił pretekst do protestów i zlikwidował całe paliwo Rzeplińskiego i reszty, mało tego - ci „geniusze” prawni właśnie wyszli na totalnych głupków, a środowisko prawnicze dostało wyraźny sygnał - nie tędy droga, panowie! 
W zamian od kilku dni spotyka go wycie histerycznych, pożal się Boże, „rewolucjonistów” z Koziej Wólki, którzy nawet nie wiedzą, na czym polega spór, bo zielonego pojęcia o prawie nie mają. Podlece  snują scenariusze zdrad, do głowy im nie przyjdzie, że to Prezydent postawił warunki i to skutecznie, a nie odwrotnie...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A teraz smutna refleksja:

Był sobie pewien facet... Sympatyczny, wykształcony, z dobrej rodziny. Żył sobie całkiem spokojnie, zaczął karierę naukową, trochę się kręcił koło polityki, ale bez specjalnego zaangażowania.
W 2005 roku wypatrzył go Ziobro i zaangażował do pracy na rzecz PiS. Najpierw był doradcą klubu PiS, po roku został wiceministrem u Ziobry, po rozpadzie rządu wylądował w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po 10 kwietnia 2010 roku nieustająco służył pomocą przy organizowaniu pobytu JK i Marty Kaczyńskiej w Krakowie. W 2010 PiS go wystawiło w wyborach na prezydenta miasta, oczywiście nie miał szans, ale się starał. W końcu został wystawiony do wyborów europejskich, uzyskał mandat i zaczął spokojne życie pracowitego europosła. Za bardzo duże pieniądze.
Ta oto, spokojna i dająca spore profity finansowe kariera została zakłócona dwa razy po 2010 roku, najpierw Ziobro stworzył własną partię i próbował ukraść elektorat Kaczyńskiemu – nasz miły facet, mimo zobowiązań koleżeńskich, nie posłuchał Ziobry i został w PiS. Potem JK zaproponował mu rolę konia, który ma podciągnąć PiS do wyborów sejmowych, a on grzecznie się zgodził. Niestety, swoim zwyczajem zaangażował się maksymalnie i, na swoje nieszczęście, te wybory wygrał! A przecież nie taki był plan...
Miły facet porzucił ciepłą posadkę w UE, zmusił żonę do porzucenia zawodu, zrezygnował z życia rodzinnego i, na swoje nieszczęście, znowu w pełni się zaangażował, tym razem w realizację planów naprawy państwa. I tak mu dobrze szło, że wszystkich w końcu wkurzył! Partia matka nie wybacza takich sukcesów na własną rękę, o nie! Dostał więc rozkaz, którego, wg jego rozumienia państwa, wykonać z czystym sumieniem nie mógł – no i  odmówił...
Teraz jest zdrajcą, znienawidzonym sprzedawczykiem, a to i tak łagodne określenia. Partia matka nie spocznie, póki go nie wykończy, choćby przy okazji miała wykończyć własny rząd i całą dobrą zmianę – bo w partii matce takich rzeczy się nie wybacza. 
I po co to Panu było, Panie Prezydencie? Było odmówić, dosiedzieć do końca kadencji w UE, zarobić kasę, a potem spokojnie zostać profesorem. Tak, tak – ja rozumiem, na słowie harcerza polegaj jak za Zawiszy, pamięć o śp. Lechu Kaczyńskim, Ojczyzna w potrzebie  itp. – tyle, że to nieważne, w żadnej partii. Ojczyznę oczywiście ratować należy, ale nie wolno przy tym naruszać interesów i hierarchii wewnątrz partyjnych, a Panu wyznaczono rolę faksymilki do podbijania ustaw - czego Pan w tym nie zrozumiał?
Już Pan i tak dość narozrabiał, podnosząc błyskawicznie rangę Polski za granicą, teraz Pan jeszcze chciał się wcinać między Patrona i Delfina? Jest Pan jak dobrotliwy karpik między dwoma rekinami, ot co.
 

„Prawdziwi patrioci” odbiorą Panu godność, dobre imię, przyszłość polityczną. Posądzą Pana o to wszystko, co sami zrobiliby natychmiast, gdyby tylko dostali jakieś propozycje, bowiem sądzą podług siebie. I nie znają litości dla "frajerów".... 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [13:14] - zbieracz śmieci | Link:

Zapomniały gały co wcześniej pisały a PAD to wyraz szczególnego szacunku dla niego i stanowiska jego.
Moja Droga ,moze ci umknęła ostatnia inicjatywa pomysłowego endriu ,że ty i ja dołozymy się do banków ,tej piszczącej bidy za to ,że okradły frankowiczów.Czuwaj.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-08-2017 [13:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pani Eska  zapomniała o pewnym fragmencie politycznej kariery  obecnego Prezydenta. Unia Wolności ot co. 

Obrazek użytkownika eska

03-08-2017 [14:46] - eska | Link:

A Zdzichu zapomniał o pewnym fragmencie życiorysu Naczelnika >
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-08-2017 [15:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Naczelnika???

Obrazek użytkownika Dorota M

03-08-2017 [13:45] - Dorota M | Link:

Krótkowzroczna Eska. Ten słaby człowiek ukatrupił dobrą zmianę. Wielka szkoda.Odnośnie sądu który uznał wybór sędziów, po prostu nie poszedł w zaparte, tylko zgodnie z przepisami prawa i żadna w tym zasługa Dudy.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [14:16] - xena2012 | Link:

Do ,,smutnej refleksji.......Wydaje mi się przesadą i to grubą dywagacje na temat partii matki i patrona jak rozumiem chodzi o J.Kaczyńskiego. Prezydent Duda na poczatku swojej profesury zapowiedział że będzie kntynuatorem polityki Lecha Kaczyńskiego. Już samo to zjednało mu sympatię i wsparcie Jarosława Kaczyńskiego  który  docenił jego aktywność na polu międzynarodowym i w kraju.,,Udał nam się Duda'' pamieta Pani?. Łączy ich tak wiele. Obydwaj są państwowcami nie patrzacymi na osobiste kariery ,obydwaj szykanowani i opluwani z tym że Kaczyński znosi to przez lata.Prosze więc nie sugerować ,że Kaczyński jest rekinem gotowym nawet do rozwalenia swojego rządu w imię bliżej nieznanych powodów ,choć Pani sugeruje po prostu zwykłą zazdrość.. Czy naprawdę tak trudno pojąć że Kaczyński przez tyle lat z uporem walczacy o jednosć na prawicy ulegnie tak niskim pobudkom?Zarówno głupawe artykuły atakujace prezydenta jak i Pani atak na Kaczyńskiego sa równie szkodliwe.bo mącą w głowach tych których Pani nazywa rewolucjonistami z Koziej Wólki czy nawet podlecami. Proszę na spokojnie,bez inwektyw wyłuszczyć swoje racje,przekonac niezdecydowanych,oswiecić pogubionych w morzu kłamstw narzucanych przez opozycję.

Obrazek użytkownika eska

03-08-2017 [14:49] - eska | Link:

Nie płacą mi za edukację ani za cokolwiek.
Proszę sobie czytać GP, Karnowskich, słuchać Targalskiego itd. - to są fachowcy i pracują za pieniądze. 
Ja - za darmo - piszę to, co myślę. Czytać nie ma obowiązku.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [15:05] - xena2012 | Link:

O właśnie jak zawsze w tle są pieniądze! Dziękuję za informacje co czytac,ale mnie nie o to chodziło.Skoro pisze Pano to co myśli to chyba ma Pani jakies podstawy do opinii wygłoszonej na blogu.Proszę się więc nimi podzielić.Postawiłam pytanie jasno -czy uwaza i podtrzymuje Pani że to Jarosław Kaczyński chce utrącić prezydenta Dudę?

Obrazek użytkownika eska

03-08-2017 [20:05] - eska | Link:

Uważam i podtrzymuję, że są tacy w koalicji ZP, którzy chcą utrącić Dudę. Natomiast na ile przekonali do tego Prezesa, to nie wiem na pewno. W każdym razie sytuacja jest niebezpieczna (także dla JK), bo Solidarna Polska Ziobry coraz bardziej się panoszy w koalicji.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [21:17] - xena2012 | Link:

Najbardziej panoszy się Gowin.

Obrazek użytkownika OLI

03-08-2017 [14:31] - OLI | Link:

Wszystko to mogłoby być prawdą, gdyby do historii Andrzeja Dudy był tylko jeden klucz i jedna narracja, piękna bajka o dobrym królewiczu i jego zdradzieckich i zazdrosnych braciach. Ale są jeszcze inne warstwy tej rzewnej opowieści, i po tym, co zobaczyliśmy, nie będzie zgody na przemilczanie wątków powracających jak zapowiedź wielkiej katastrofy w finale.
https://www.youtube.com/watch?...

Uwikłanie PAD-a w UW zdaje się być głębsze, niż o tym mówił kandydat na prezydenta AD.
Gdyby sprawy naszej obrony pozostawić w rękach PAD-a - mielibyśmy setki miłych rozmów ze wszystkimi + prześliczne zdjęcia, z Chinami i USA patrzącymi na nas z niemym pytaniem w oczach, czego tak naprawdę chcemy.
Kontyngent NATO-wski i WOT to praca Macierewicza, a nie PAD-a i ambitnego acz bełkotliwego Solocha.
W starciu o pozycję i ordery mogliśmy podziwiać bezprzykładną wojnę z Macierewiczem wywołaną przez ośrodek prezydencki, w którą na zmianę angażowali się harcownicy Dudy: Soloch, Magierowski, Szczerski i persony pomniejszego płazu.
Ostatnia rozgrywka była bombą podłożoną pod przywództwem Kaczyńskiego . Duda + Gowin + Kukiz. Policzyli się, sprawdzili - lawina nie ruszyła w ich ślady. I daj Boże, nie ruszy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [15:34] - zbieracz śmieci | Link:

Święte słowa,trzeba przypomniec bufetowa i ile ona lat nasiedziała sie w kościele i ile naspiewała aby sie zalegendować a w dowód wdzięczności postawiła przed kościołem teczę .Dbała,ukwiecała po pożarach.
Duda kariery w Unii nie zaczynał jako zuch ale jako dorosly człowiek i wiedział i widział z kim ma do czynienia,kijem go tam nie zaganano i nie brano tez z ulicy ,trzeba było mieć poparcie wprowadzających i zaufanie.
Gowin też był i ryje!
Kukiz nowym jego przyjacielem jest ,tylko ,że jest tak nie kumaty i nie widzi za kukizem twarzy schetyny i nigdy pewnie nie słyszał jak sam kukiz chwalił sie swoimi znajomościami z wierchuszką byłych służb.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [17:30] - xena2012 | Link:

Niezbyt wierzę w ten triumwirat.Jedynie Duda stanowiłby w nim wartość.Gowin to oslizgły hipokryta,a Kukiz to zwykły demagog  a nie żaden trybun ludowy za jakiego chce uchodzić..Ze swoim słowotokiem w sam raz nadawałby się do oficjeli w UE. Mnie niepokoi zwiększona aktywność wielu niby to prawicowych blogerów w kierunku dyskredytowania Jarosława Kaczyńskiego,złosliwe nazwanie naczelnikiem tak jakby wychodzono z inicjatywą w kierunku opozycji. puszczając do niej oko.Oczywiście należy uderzyć tez w elektorat PiS-u wmawiając jakimi to sa głupcami,frustratami,prostakami.Tu przoduje pan Pasierbiewicz ze swoją ,,konstruktywną'' krytyką i PiS-u I elektoratu.

Obrazek użytkownika OLI

03-08-2017 [18:01] - OLI | Link:

To raczej nie triumwirat, tylko szukanie przez polityczny plankton, do kogo by tu się przysiąść, iżby i coś zyskać, i co nieco zamieszać. W kolejce do "partii prezydenckiej przebierają także nóżkami różni Ziemkiewicze, co dowodzi ich wielkiego zafiksowania politycznego i oderwania od rzeczywistości. Nie wątpię, że prezydent może być zainteresowany zbudowaniem własnego zaplecza, ale naiwnością jest sądzić, że przy jego boku wypłynie każdy, kto się zgłosi, i osiągnie to, na czym mu zależy. Wspomniany bloger KP może być traktowany jako nieszkodliwy maniak, bo raczej nikt jego twórczości nie traktuje poważnie. Bardziej szkodliwe jest to, co ostatnimi czasy robi pani eska, mieszająca swoją wiedzę (lub jej pozory) z manipulacją polityczną. Ostatnio rzuciła się na szalę usiłując ją przeważyć na stronę PAD-a, i ta notka to nie jest jej pierwszy raz. A Duda szachruje, i to musi wybrzmieć, a stolik, na którym ustawiono tę jego grę, powinien zostać przewrócony.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [19:47] - zbieracz śmieci | Link:

Co do Eski ,przed wyborami jechała po PIS jak po łysej kobyle a po wyborach tylko się to u niej nasiliło i to wynika z pobudek czysto osobistych ,mozna by machnac rekę ale ona pisze na wielu forach i być może trafia do takich co jej wierzą więc nie pozostaje nic innego jak ją kontrować.
Po wyborach zbudowano trójkąt o wszystkich bokach równych i to zadziałało a prezydent dostał wiecej niz mu się zgodnie z Konstytucją należałoi to było zbyt piękne aby dalej miało tak trwać.Jeden bok został wyrwany i już nie sa ważne jakimi motywami kierował się duda daleko ważniejsze jakie ponosimy konsekwencje i nie znamy co z nim dalej.
Atak na Pana Macierewicza to był pierwszy znak i bardzo niepokojący ,wrzuta z 3/5 drugi.na wszelki wypadek gdyby jednak 3/5 jakimś cudem udało sie PIS sklecić ,zawetował dwie ustawy a trzecia podpisana bez zawetowanych jest bez zębów i wszyscy o tym wiedzą co chcą wiedzieć.
Wiem jedno ,najważniejsza reforma ustrojowa po 1944 roku została zawieszona nie z powodu spacerowiczów ale dudy.Jak dotad obyło sie bez lamania przez PIS Konstytucji a kasta wiedziała bo sama ja pisała ,że to bubel prawny i to taki który pozwala dobrać sie im do dupy bez jej naruszania . 
Nikt sie nie spodziewał ,że pomocną dłoń i to był szok który trwa nadal a ci co nawet chcą jakoś to zaklajstrować sami w to nie wierzą.
Zdechl jeden KOD a juz mamy drugi tym razem Komitet Obrony Dudy i słychac i widac kto już do niego się zapisal ,eska czy bardziej obrotowy nawet od pawlaka mieniący sie dziennikarzem gotów na objęcie posady rzecznikato tylko pioonki ale sa i grube ryby z prawej strony niby.Maja gdzies dude a jedynie czego chca to ugrania czegoś dla siebie od Prezesa,tylko ,że oni mają puste ręce a Suweren wie co dostał i wie ,ze zostanie im to zabrane gdy PIS polegnie.
Kto rozgyzie powody do zatrudnienia magierowskiego jako zaufanego ten będzie wiedział wszystko.

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2017 [15:25] - Jabe | Link:

Andrzej Duda jest teraz dużym chłopcem, samodzielnym politykiem. Teraz się dowiemy, kto w Pałacu Namiestnikowskim pomieszkuje. Oczywiście „uwniarstwo” dobrze nie wróży, ale też o niczym nie przesądza. Zobaczymy.

Obrazek użytkownika Ptr

03-08-2017 [16:10] - Ptr | Link:

Chodzi o to , że ruchu politycznego ( tak jak licznej armii ) nie zatrzymuje się z byle powodu. A tutaj mamy przykład jak milionowy ruch zostaje zatrzymany , bo rzekomo coś ważnego pojawiło się na drodze. Czoło zatrzymuje się. Stajemy w korku. Ludzie okazują niezadowolenie. Czołówka musi uspokoić niezadowolone tyły. I musi narzucać jej jakieś nowe zasady, stłumić krytykę. Tu nie ma miejsca na jakieś drobiazgowe rozstrzygnięcia, motywacje,  jakieś osobiste sprawy. Wizerunek, przeszłość , przyszłość, zasługi i honory jednego człowieka tutaj mają znaczenie równe zeru. To ważny punkt krytyczny.
Ustawy nie są idealne, ale byłyby dalsze zmiany. Liczy się tylko czy idziemy , czy stoimy. Polska zwykle właśnie była zatrzymywana po to , aby inni mogli nas wyprzedzić, uprzedzić nasze ruchy. Przecież prezydent nie zrobił tego sam. Ktoś to wymyślił.   
Przy okazji nasuwa mi się coś takiego : Jeżeli jakiś powiedzmy całkowicie teoretycznie przyszły Sejm nie wybierze sędziów większością 3/5 to sobie wprowadzi poprawkę do ustawy zwykłą większością. Jeżeli prezyent nie będzie altruistą trwoniącym kapitał polityczny swojego ugrupowania  i będzie czuł się zależny od swojego elektoratu to poprawkę podpisze.

(Termopile były groźne dla armii perskiej nie dlatego , że mogły tam zginąć tysiące persów. Ale dlatego ,że wielka rzesza perska mogła nie wytrzymać logistycznie - zaopatrzenie, demoralizacja, choroby. Ale co ja tutaj będę tłumaczył. U nas ważne są jakieś opinie jakichś ludzi, niby zasłużonych, a dla mnie to jeden cyrk ).
Polskich podobnych doświadczeń aż nadto
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

03-08-2017 [17:06] - Guildenstern | Link:

Jakaż przenikliwa analiza źródeł ludzkiej motywacji. Idąc tym tropem Sami Wiecie Kto po odbębnieniu kadencji Szatniarza Europy nie będzie się ubiegał o namiestnictwo Tenkraju, tylko poprosi o ciepłą posadkę u cioci Anieli? Że niby władza to polityków w ogóle nie kręci tylko kasiorka? To z Pani jest równie dobry psycholog jak z Gdyńszczanina, który nie widzi różnicy miedzy psychopatą a socjopatą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-08-2017 [07:14] - jazgdyni | Link:

Aleś Pan walnął kulą w płot. Proszę sobie wyguglać. Napisałem nawet dosyć obszerny elaborat, w którym wytłumaczyłem różnicę między socjopatią i psychopatią. Psychologia, kognitywistyka, oraz psychiatria, to przedmiot moich studiów. Chciałem to nawet zabezpieczyć formalnie, ale ludzie z UMK w Toruniu mnie zniechęcili swoją niechęcią do dyskusji o świadomości. Tak, że Drogi Panie, psychopata i socjopata to pikuś. A jak Sz. Pan to rozróżnia w efektach?

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-08-2017 [07:17] - jazgdyni | Link:

Aleś Pan walnął kulą w płot. Proszę sobie wyguglać. Napisałem nawet dosyć obszerny elaborat, w którym wytłumaczyłem różnicę między socjopatią i psychopatią. Psychologia, kognitywistyka, oraz psychiatria, to przedmiot moich studiów. Chciałem to nawet zabezpieczyć formalnie, ale ludzie z UMK w Toruniu mnie zniechęcili swoją niechęcią do dyskusji o świadomości. Tak, że Drogi Panie, psychopata i socjopata to pikuś. A jak Sz. Pan to rozróżnia w efektach?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-08-2017 [19:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autorka

"„Prawdziwi patrioci” odbiorą Panu godność, dobre imię, przyszłość polityczną. Posądzą Pana o to wszystko, co sami zrobiliby natychmiast, gdyby tylko dostali jakieś propozycje, bowiem sądzą podług siebie..."
-----------------------------
I to właśnie było przyczyną napisania przeze mnie notki pt. "Coraz trudniej mi sympatyzować z partią J. Kaczyńskiego!", którą niedawno opublikowałem - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Gratuluję Pani notki,. szanuję za odwagę i pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika eska

03-08-2017 [20:10] - eska | Link:

Mnie chodzi o prostą zasadę - nie morduje się kury, która znosi złote jaja. I nie robi się publicznych jatek na facecie, który jest jak szóstka w totku dla partii.
Bo to po prostu głupota polityczna. 
Wszystko można było owinąć w kolorowe papierki, a żreć się po cichu. No, ale przecież nie po to Ziobro wywalił pól bańki na pijar....

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-08-2017 [20:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

"No, ale przecież nie po to Ziobro wywalił pól bańki na pijar...."
Kto by pomyślał? Blogerka eska newsy z czosnkowej zapodaje na NB.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [21:13] - xena2012 | Link:

Jakoś Pani milczała kiedy urządzano publiczne jatki na prezydencie Kaczyńskim.To nie był człowiek który wiele zrobił? A może po prostu się Pani bała  wydusic z siebie chocby słowo,a może nie zasługiwał?.Prezydent Duda jest kontynuatorem jego idei politycznej. i chwała mu za to.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [21:24] - xena2012 | Link:

Ale milczała Pani kiedy urzadzano publiczne jatki na prezydencie Kaczyńskim. Jakos nie było słychac głosu potępienia z Pani strony.Przecież prezydent Duda jest kontynuatorem mysli politycznej  niezyjacego prezydenta.Bała się Pani wydusic z siebie chocby słowo,czy uważała że nie zasługuje.?

Obrazek użytkownika general

03-08-2017 [20:29] - general | Link:

"sprzedał się i nic się teraz nie zmieni"

"Okazuje się, że zaledwie tydzień po decyzji PAD dwa najważniejsze sądy (wg panującego w Polsce ustroju) uznały oficjalnie prawomocność działania Trybunału Konstytucyjnego oraz ważność wyborów do TK, dokonanych przez PiS."

Naprawdę nie widzi Pani związku? Czy widzi, tylko udaje głupią? Kaczyński chciał przeorać sądy, a Duda się z nimi ułożył. Jeśli to nie jest zdrada obozu dobrej zmiany to co nim będzie? Czym się różni Duda w tej chwili od tej części Solidarności, która poszła na układ z komunistami w latach 80-90?

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2017 [20:49] - Pers | Link:

Bawią mnie niezmiernie te dyskusje na temat Dudy.
Ja mam czyste sumienie, zawsze uważałem, to zły kandydat na prezydenta RP i wyszło na moje.
Duda oprócz "chwalebnej" przeszłości w UW ma także inne, nie mniej ważne "zalety".

A ile tu było ochów i achów, mam przypomnieć? :)))))

Obrazek użytkownika Ptr

03-08-2017 [22:10] - Ptr | Link:

"Potem JK zaproponował mu rolę konia, który ma podciągnąć PiS do wyborów sejmowych, a on grzecznie się zgodził. Niestety, swoim zwyczajem zaangażował się maksymalnie i, na swoje nieszczęście, te wybory wygrał! A przecież nie taki był plan... "  
Mój plan był inny i ten plan się urzeczywistnił. Skąd Pani wie jaki był plan JK ?  
Zapomina Pani o wyborcach, którzy dostali przekaz kto będzie kandydatem od PiS. Oraz że kampania zaczęła się długo zanim  KP wstawiał zdjęcia młodego Dudy na swoim blogu i ktokolwiek o nim wiedział. Całe zaufanie przeszło na nowego kandydata bez żadnego znaku zapytania. 
Duda zrobił dobrze swoja robotę dzięki wsparciu PiS dodając swoje kilka procent za wizerunek. Zresztą było sporo innych ważnych powodów zmiany. Pani narracja to pompowanie ego prezydenta, które jest zabójcze dla jego roli. Cała Polska go unieszczęśliwiła robiąc go prezydentem ? Takie rzeczy się zdarzają. PiS jest ruchem , który idzie pod prąd. Niektórzy są kuszeni, ale nie wprost kasą, ale perspektywą poprawności, którą nawet (w swej chrześcijańskiej duszy) uznają za swoją. A to jest stary  obcy plan trzeciej drogi pomiędzy ekstremizmami. Fałszywy plan i pytanie czy jest realizowany.

 

Obrazek użytkownika xena2012

04-08-2017 [07:52] - xena2012 | Link:

Eska sugeruje,że J.Kaczyński od poczatku miał plan wykorzystania Andrzeja Dudy i jego pozytywnego wizerunku do czasu wyborów a potem odrzucenie na zasadzie Murzyn może odejść'. Czyzby? Przecież prezydent był kontynuatorem idei Lecha Kaczyńskiego i już przez to samo osoba prezydenta była dla Kaczyńskiego bliska.Szkalowanie Kaczyńskiego posądzeniem o atakowanie czy jakieś intrygi wobec prezydenta  jest po prostu niegodne..Wydaje mi się ,że powstał plan usunięcia Kaczyńskiego z drogi (tylko komu) zemu goraco przyklaskuje Eska i Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika Ptr

04-08-2017 [10:49] - Ptr | Link:

Nie zauważyłem , aby JK kiedykolwiek zrobił prezydentowi jakiś przytyk. Ale prezydent 10. kwietnia 2015 głosił ogólne przebaczenie, a JK pójście naprzód, co jest słuszne. W świetle ujawnianych faktów o 3RP - bardzo słuszne.

Obrazek użytkownika Leonarda

03-08-2017 [22:19] - Leonarda | Link:

Bardzo trafnie to ujęłaś, nic dodać nic ująć. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

04-08-2017 [07:08] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Jak widać, trafność ujęcia nie wywiera żadnego wrażenia na zacietrzewionych, którzy nakręcają się w zdumiewającej nienawiści. Usprawiedliwić tej głupoty nie można, ale da się ją zrozumieć: kampania sądowa została podjęta nagłym ruchem i wzbudziła ogromne zaangażowanie emocjonalne: te wszystkie walki o mikrofon itd. Posłowie PiS naprawdę ciężko się namęczyli, żeby te ustawy przepchnąć, protesty na ulicach miały rangę miauczenia wykastrowanego kota, a tu wychodzi Prezydent i - piasek w tryby. W tym sensie Prezydent również popełnił błąd, choć nie wiem, jak można go było uniknąć. Inna rzecz, że minister Ziobro rzeczywiście prowadzi otwartą wojnę z Prezydentem i całkiem sporo sprytnych graczy obstawia, że zwycięży. I też podkręcają nienawiść. A Polska - cóż, poczeka. Jak zawsze.

Nigdy dość powtarzać: drugiego takiego prezydenta, jak Andrzej Duda, nie będzie. Jeśli się go pozbędziemy, kandydatem będzie Suski albo ktoś do niego podobny.

Obrazek użytkownika xena2012

04-08-2017 [17:31] - xena2012 | Link:

Niepotrzebna ironia ,Suski nigdy nie był i nie będzie kandydatem,choć teraz każdy uwaza za punkt honoru drwic z niego i jego nazwiska.