Duda z Gowinem i Kukizem planowali obalić Kaczyńskiego?

Prezes PiS pytał Gowina, czy chce obalić rząd? Wyciekł fragment rozmowy”...”Po tym, jak Andrzej Duda ogłosił weto do dwóch ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podejrzewał Jarosława Gowina o udział w antyrządowym spisku „...”Według ustaleń tygodnika prezes PiS miał wezwać Gowina na rozmowę do siedziby partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie i zadać mu pytanie: "To prawda, że posłowie Kukiza'15 i Polski Razem rozważają złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności?". „...”"Newsweek" przekonuje, że wśród polityków PiS krąży scenariusz, według którego premierem mniejszościowego rządu miałby być właśnie Jarosław Gowin, a patronem nowo powstałego obozu – Andrzej Duda. Wicepremier i minister nauki miał jednak stanowczo temu zaprzeczyć. „...”Jednak tego samego dnia Gowin miał się spotkać z wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką z ruchu Kukiz'15 i opowiedzieć mu o rozmowie z Kaczyńskim. W naradzie mieli uczestniczyć jeszcze wicemarszałek Senatu Adam Bielan i wiceminister cyfryzacji Marek Zagórski. „...”Tyszka potwierdził "Newsweekowi", że rozmowa z Gowinem, Bielanem i Zagórskim rzeczywiście się odbyła. Polityk odmówił odpowiedzi na pytanie, kto zainicjował spotkanie. Z kolei Jarosław Gowin w ogóle nie chciał komentować sprawy.  „..( źródło )

Jacek Karnowski Jeszcze nie raz wszyscy na prawicy zapłaczemy, wspominając ten fatalny dzień 24 lipca. 5 wniosków po wetach”..”1. Skalę odwrotu prezydenta najlepiej pokazuje fakt, że zawetował on nie tylko ustawę o Sądzie Najwyższym, ale także ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, którą pośrednio przecież zaakceptował, stawiając - skutecznie - warunek wprowadzenia zasady 3/5. Dlaczego głowa państwa zdecydowała się na tak drastyczny ruch, trudno zrozumieć.
— 2. Poważnej reformy wymiaru sprawiedliwości w tej kadencji nie będzie. To fikcja, że ze światem totalnej samowładzy sądowniczej da się uzgodnić prawdziwe zmiany. Szkoda czasu. Tym samym pod znakiem zapytania staje skuteczność innych reform, które sądy III RP zwyczajnie zablokują. Ustawy mogą wejść w życie, ale finalnie nie będą miały skutków. Walka z korupcją także staje się problematyczna, bo przecież sądy regularnie wypuszczają nawet ludzi złapanych na gorącym uczynku.
— 3. Opozycja zyskuje nieformalne prawo weta, i to nie tylko wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości. Sądzi, że wystarczy odpowiednia mobilizacja swoich zwolenników, a prezydent ustąpi. Trudno odmówić racji temu myśleniu. To nieformalne prawo weta będzie rozciągane na coraz mniej istotne sprawy, a w finale ma doprowadzić do zablokowania całego projektu naprawy państwa.
— 4. Prawu i Sprawiedliwość grozi los AWS - partii spętanej niemocą i zewnętrznymi więzami, skupionej co najwyżej na bieżącym zarządzaniu. Tym samym druga kadencja staje się celem trudniejszym, ponieważ bez głębokich zmian przegrupowany system III RP będzie bardzo groźnym przeciwnikiem. Tak w wyborach parlamentarnych, jak i prezydenckich.
— 5. Jarosław Kaczyński musi przeprowadzić daleko idące zmiany. Konieczna jest konsolidacja i przeformułowanie ośrodka parlamentarno-rządowego. Nie dlatego, że trzeba iść na wojnę z Andrzejem Dudą (broń Boże!), ale dlatego, że partii rządzącej grozi dekompozycja, choćby przez orientowanie się niektórych środowisk na ośrodek prezydencki, w nadziei, że i z tego mogą być mandaty. A to będzie oznaczało prawdziwy koniec głębokich zmian w Polsce.Decyzja prezydenta to najpoważniejszy zakręt polityczny od ostatnich wyborów. Dziś głowa państwa słyszy gromkie oklaski, ale wszyscy na prawicy - także ci dziś gromko klaszczący - jeszcze nie raz zapłaczemy wspominając ten fatalny dzień 24 lipca. „...(więcej )

Magdalena Rubaj „Duda knuje przeciw Kaczyńskiemu. Bywają u niego wicepremierzy”...”Do tej pory to przy ul. Nowogrodzkiej odbywały się konsultacje na najwyższym politycznym szczeblu. Siedzibie PiS jednak rośnie konkurencja – Pałac Prezydencki. Już od dłuższego czasu właśnie to miejsce odwiedzają wicepremierzy Mateusz Morawiecki (49 l.) i Jarosław Gowin (56 l.). Co knuje Andrzej Duda (45 l.)?!Jak dowiedział się Fakt, te konsultacje są przyczyną niepokoju prezesa PiS, który chce nadal mieć pełnię władzy nad całą prawicą. Jarosław Kaczyński (68 l.) obawia się, że prezydent planuje zbudować swój obóz – taki PiS z ludzką twarzą – ale już bez niego.”..”ak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ostatnio w gorących dniach wojny o Sąd Najwyższy u prezydenta był wicepremier Morawiecki. Co ciekawe, to właśnie on pierwszy z PiS pochwalił Andrzeja Dudę za zgłoszenie poprawek, by to 3/5 Sejmu decydowało o składzie Krajowej Rady Sądowniczej. Samo PiS wtedy gorączkowo zastanawiało się, co z propozycją prezydenta zrobić. Głowa państwa jest też w stałym kontakcie z wicepremierem Gowinem oraz politykami Kukiz’15. – Poparcie prezydenta dla niektórych rozwiązań Pawła Kukiza jest niepokojące – ocenia polityk bliski Kaczyńskiego. Dlaczego? Bo do tej pory PiS mógł liczyć na ich wsparcie. Teraz to już takie pewne nie jest.   (więcej )

Powstanie nowa partia Andrzeja Dudy? Gowin nie zostawia wątpliwości
ja, moi posłowie, gdybyśmy zagłosowali przeciwko tej ustawie, to dzisiaj rozmawialibyśmy o przedterminowych wyborach. Na jednej szali mieliśmy ustawę obarczoną poważnymi wadami, na drugiej szali mieliśmy jedność obozu, kontynuację programu Rodzina 500+, kontynuację planu odpowiedzialnego rozwoju, kontynuację walki z mafią paliwową – przekonywał.
Wicepremier odniósł się również do spekulacji na temat utworzenia nowej siły politycznej pod patronatem prezydenta Dudy. Gowin stwierdził, że „nie ma i nie będzie czegoś takiego jak partia prezydencka”. Tego typu opinie o tym czy sugestie, że powstaje taki nowy obóz w ramach Zjednoczonej Prawicy czy w ramach szeroko rozumianej centroprawicy, podsuwają ci, którzy albo źle życzą Zjednoczonej Prawicy, albo ulegają emocjom – stwierdził.”..(źródło )

Gowin: Nie idziemy do wyborów z PiS, tylko z Kukiz'15, Korwin-Mikkem i narodowcami. Zobacz gdzie”...”Chcemy przetestować taki wariant, żeby sprawdzić, jak wyborcy przyjmują wspólną ofertę wolnościowej prawicy – mówi o wyborach samorządowych i o "wolnościowej koalicji" w Gdańsku Jarosław Gowin.
– Moja propozycja jest taka, byśmy poszli razem z PiS w wyborach do sejmików wojewódzkich, bo to są takie najbardziej partyjne spośród wyborów samorządowych
– podkreślił Gowin.
Na niższych szczeblach te decyzje mają należeć do struktur lokalnych.
– Jest już decyzja Polski Razem w Gdańsku – tam nie pójdziemy z PiS, tylko z Kukiz‘15, z Korwin-Mikke, narodowcami, różnymi samorządowymi inicjatywami wolnościowym”...( źródło)

--------
Mój komentarz

Sytuacja była o wiele poważniejsza niż się wszystkim wydawało. Żołdactwo Sorosa, które wypełzło na ulice to był tylko jeden z elementów większej gry. Piony na planszy były rozstawiane od dłuższego czasu. Zdemoralizowano Dudę. Pochlebstwami, rozbudowując ego i ambicje. Snując wizję wielkiego przywódcy posiadającego własną partię. Gowin od zawsze był oportunistą. Kukiz nie ma prawdziwego kręgosłupa, a jego partia to w rzeczywistości zbieranina. Jest tam sporo wartościowych ludzi, ale pobyt w niej Liroya tylko potwierdza, że łatwo taką partią manipulować.

Plan był tak absurdalny ,że jedynie pożyteczni idioci tacy jak Gowin I Kukiz, czy Ziemkiewicz, którym tą ideę zmyślnie podsunięto mogli myśleć, że ma jakiekolwiek szanse na powodzenie.  Gra zapewne nie szła o powrót do władzy Platformy, czy nawet Tuska. Celem ostatniej agresji politycznej na Polskę było nawet nie pozbawienie Kaczyńskiego władzy, bo to raczej niemożliwe. Celem było trwałe osłabieni Kaczyńskiego, nawet kosztem obozu lewackiego , który na powstaniu partii Dudy by stracił,  tak aby opóźnić reformy. Lichwiarstwo, Niemcy i Rosja grali na przeczekanie Kaczyńskiego. I to by im wystarczyło. Potem od nowa zabraliby się za ideologiczne ujeżdżanie Polaków i kolonialną ekonomiczną eksploatację Polski.

Na szczęście Kaczyński wziął bata i rozgonił całe tatałajstwo . Kaczyński Gowina musi zniszczyć, aby dać Dudzie i innym przykład jaki los potyka spiskowców. I pewnie zrobi to w białych rękawiczkach , tuż przed wyborami wycinając z list większość jego ludzi. Gowin dostanie miejsce przy żłobie, ale będzie miał wyrwane zęby.

Kaczyński najpierw przeczołgał Dudę, pokazał mu miejsce w szeregu. Potem rozciągnął nad nim parasol ochronny. Jak Duda wyciągnie wnioski ze swojej porażki, nauczy się polityki, bo na razie to zaledwie czeladnik to kto wie, może stać się jednym z wybitniejszych polityków w Polsce. Oczywiście pod warunkiem, że nie chciał rzeczywiście ordynarnie w spisku z Gowinem i Kukizem obalić Kaczyńskiego.

Duda stał się teraz pupilkiem TVN i lewactwa. Mam nadzieję, że zdaje sobie sprawę, że jest to żałosne.

film Jarosław Kaczyński w TV Trwam 
film Duda vs Ziobro. Kto wygra? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 31.07.2017
film Michalkiewicz: Jak Kaczyński zemści się na Dudzie za weto
Marek Mojsiewicz
Zapraszam do subskrypcji mojego bloga na Facebooku  ( tutaj ) 
Zapraszam do odwiedzenia strony „ Różne Takie „ 
Zapraszam do odwiedzenia strony powieści Pas Kuipera http://paskuipera.pl
Kupno ebooka ' Pas Kuipera” w formie przedpłaty w cenie 29 zł Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 wraz z e-mailem na którym ma być wyłana
Darowizny na rzecz bloga Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika niewierzacy ateusz

01-08-2017 [10:08] - niewierzacy ateusz | Link:

niusłik przekonuje , litośći , od razu przestałem czytać dalej

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [10:47] - Marek Mojsiewicz | Link:

Przecież Gowin zaraz po wecie powiedział, że głosował za ustawami bo inaczej doszłoby do upadku rządu.
I poparł Dudę. Uaktywnił się wtedy Ziemkiewicz i Kukiz. Przypadek ?      

Obrazek użytkownika Francik

01-08-2017 [10:55] - Francik | Link:

Najbardziej wiarygodne źródła - Newsweek i Fakt. Dorzuć pan jeszcze TVN, Polsat, Onet i wp. Niestety teksty oparte głównie na takich "źródłach" są coraz bardziej żenujące.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [11:21] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam 
Karnowski " . Jarosław Kaczyński musi przeprowadzić daleko idące zmiany. Konieczna jest konsolidacja i przeformułowanie ośrodka parlamentarno-rządowego. Nie dlatego, że trzeba iść na wojnę z Andrzejem Dudą (broń Boże!), ale dlatego, że partii rządzącej grozi dekompozycja, choćby przez orientowanie się niektórych środowisk na ośrodek prezydencki, w nadziei, że i z tego mogą być mandaty. A to będzie oznaczało prawdziwy koniec głębokich zmian w Polsce.Decyzja prezydenta to najpoważniejszy zakręt polityczny od ostatnich wyborów. Dziś głowa państwa słyszy gromkie oklaski, ale wszyscy na prawicy - także ci dziś gromko klaszczący - jeszcze nie raz zapłaczemy wspominając ten fatalny dzień 24 lipca. „

Obrazek użytkownika Goral Supreme

01-08-2017 [12:23] - Goral Supreme | Link:

Formula PIS wyrazona ustami Lipinskiego ( "Polacy MUSZA glosowac na PIS bo nie maja wyboru" ) juz dawno sie skompromitowala..
Kaczynski powinien Calkowicie przewietrzyc PIS z Doktrynerow (Lipinski 1-y do odstrzalu) i otworzyc szerzej PIS na nowych czlonkow ( na dzien dzisiejszy zostac pelnym czlonkiem PIS to 2 lata zakladajac ,ze sie posiada rekomendacje Biura Politycznego)
Nastepny ruch to pozyskanie RN i otwarcie na mlodziez z RN poprzez danie im Najlepszych miejsc w nadchodzacych wyborach Samorzadowych (taki skuteczny ruch wykonal Orban z Jobikiem)...To skutecznie skonfrontuje lewicowe skrzydlo w Obozie Patriotycznym,ktore reprezentuje Gowin..z nowym nabytkiem Prawicowego skrzydla (RN)...i da potrzebne glosy w przypadku otwartej zdrady Gowina..
Obraz Kukiz 15 nie jest monolityczny..Wielu siedzi tam bo nie ma lepszej alternatywy..W przypadku "reformacji"  PIS-u i otwarcia na RN mozna pozyskac 11 glosow natychmiast..czyli wiecej niz to co zapewnia Gowin

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [12:35] - Marek Mojsiewicz | Link:

Jerzy Targalski dla Frondy: Polski sen o wielkości się kończy. Bezpieka i Niemcy rozgrywają Prezydenta 
http://www.fronda.pl/a/jerzy-t... 

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2017 [13:15] - Jabe | Link:

Jarosław Gowin, owszem, jest sprytnym oportunistą. Paweł Kukiz może i nie ma prawdziwego kręgosłupa, ale przynajmniej próbował wyrwać Polskę z partiokracji, zamiast walczyć o władzę, jak to robią ludzie rzekomo kręgosłup posiadający. Rafał Ziemkiewicz jest fantastą – myślę, że najlepiej idzie mu fantazjowanie na własny temat – ale to nie znaczy, że jest idiotą.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego prawicowcy nie mieliby próbować stworzyć zgodnego z ich poglądami stronnictwa, tylko koncentrować się na walce o więcej władzy dla etatystycznego PiS-u, o więcej biurokracji, o więcej socjalizmu. Proszę zrozumieć, że są ludzie, którzy nie przyjmują wojennej retoryki, która maskuje brak długofalowego pomysłu, prócz zagarniania władzy. Nie popierają samowładztwa – władzy dla władzy bez wizji i bez kręgosłupa.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [14:13] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam 
Bo bez silnego ośrodka władzy i czytelnego przywództwa żadna reforma nie ma szans na powodzenie.
W całej historii tylko wtedy udawało się coś zmienić. Silny suwerenny ośrodek władzy skupiony wokół Kaczyńskiego to polska racja stanu.       

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2017 [14:51] - Jabe | Link:

Zmienić coś, to żaden pomysł.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [16:05] - Marek Mojsiewicz | Link:

Bez silnego ośrodka władzy stworzonego przez Polaków kraj jest kolonią.
Bo rządzą nim  zewnętrzne ośrodki władzy.
Polska nie potrzebuje kolejnych partii. Potrzebuje przywództwa.
A to zapewnia Kaczyński .          

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2017 [17:11] - Jabe | Link:

...a później się zobaczy.

Mieliśmy już silny ośrodek władzy w II RP, trzymający za mordę poddanych – prawem i bezprawiem – stwarzający iluzję wielkości. Gdy przyszedł taki jeden hazardzista z wąsikiem, natychmiast piramida pozorów rozsypała się proch. Jakaś nauka stąd wypłynęła?

Dlatego trzeba pytać, wobec kogo władza ma być silna i dlaczego ma dostać poparcie in blanco.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [20:34] - Marek Mojsiewicz | Link:

Wobec oligarchów, mafii sędziowskiej , mafii samorządowej, Aby skończyć z przywilejami BREBU   
Bez silnego Kaczyńskiego państwo jest słabe , a wszystkie mafie silne. 

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2017 [21:41] - Jabe | Link:

Byłby Pan łaskaw rozwinąć ten skrót?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-08-2017 [18:56] - zbieracz śmieci | Link:

Panie ,jesli Pan za to nie bierze to się dziwie ,że Panu się chce bzudry powielać podlane chciejstwem.
To co lis chce ,totalna opozycja ,kukiz ,gowin ,duda to jest chcejstwo i zdrada.
Panie ,piłka jest na stronie PIS i od niego zalezy kiedy zagra i nie wykluczam wczesniejszych wyborów a mysli Pan ,że ktokolwiek ich chce po tamtej stronie ,to PIS ma atuty w reku a oni nic poza fałszywymi asami w rekawie a tym dzis nic sie nie wygra,naród juz sie poznał i wie ,że z szulerami ma do czynienia.
Wczesniejsze wybory to nie powtórka z 2007 roku ale wiekszośc konstytucyjna i dam dolary przeciwko orzechom ,że ją będzie miał  a wtedy dudzie zostanie ino kandelabr bo mu sie zabierze wszystko co miał łącznie z prawem weta .Na ten dwa ewentualnie rok to się tak obetnie fundusz pałacu ,że Lady Makbet sama sprzątać będzie musiała[za friko] no ewntualnie za najniższą.
Dołączy do wartego siebie tria i bedzie wtedy kwartet co słać listy z protestami będą a taki kwartet w Chinach nazwano" bandą czworga".
Panie Mojsijewicz ,jak ja mam Pana wspomóc jak mnie Pan takimi tekstami obrażasz,no jak !?
 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-08-2017 [20:31] - Marek Mojsiewicz | Link:

Przez wszystkie lata Polacy głosowali na Komorowskich i Tusków.
Ogłupić masy jest łatwo. Dlatego PiS musi przekupywać BREB socjalem
Proszę przeczytać Targalskiego.

Obrazek użytkownika eska

02-08-2017 [14:13] - eska | Link:

W świetle ostatnich wydarzeń z 1 sierpnia to, co Pan napisał, jest tak głupie, że ręce opadają.
Zastanawiam się nieustająco, jaki cudem tzw. żelazny elektorat jest tak łatwowierny - znowu wszyscy kochają Ziobrę! Sklerozę macie, czy co?

Obrazek użytkownika xena2012

02-08-2017 [17:51] - xena2012 | Link:

A kto Pani powiedział że żelazny elektorat kocha Ziobrę,robiła Pani jakieś badania czy sondaże?Z łatwoscią i pogardą dziś kazdy czuje się w obowiazku ten żelazny elektorat krytykować,jakby to byli ludzie gorsi lub niepełnosprawni,umysłowo..A sa to w większej części ludzie wykształceni potrafiący mieć swoje zdanie i to zdanie artykulować.

Obrazek użytkownika eska

02-08-2017 [20:47] - eska | Link:

Jasne - artykułować wg wzorca podsuwanego przez agenturę, wykorzystującą spór kompetencyjny wewnątrz obozu władzy do rozbicia koalicji ZP i obalenia rządu.
Gratuluję takiego własnego zdania!

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [07:19] - xena2012 | Link:

Jasne-w takim razie nazwa żelazny elektorat ma znaczenie wyłacznie negatywne i oznacza że działaja wg jakistam wzorców podsuwanych przez agenturę? Jakbym słyszała Pasierbiewicza z jego ulubionym stwierdzeniem o sfrustrowanych ortodoksyjnych pisowcach.