Czy syn prezesa Kaczyńskiego lubiłby makaron?

Młody Żyd przed pierwszym spotkaniem z kandydatką na żonę udaje się do rabina po poradę. „ Powiedz mi rebe o czym mam z nią w ogóle mówić”- prosi zdenerwowany.  „Najpierw zapytaj o upodobania, potem może być pytanie o rodzinę, a wreszcie jakiś problem filozoficzny  i na pierwsze spotkanie wystarczy”- radzi rabin.
Dochodzi do spotkania. Młody człowiek po chwili kłopotliwego milczenia pyta:  „Czy pani lubi makaron?”. „Nie”- odpowiada zdumiona dziewczyna. „ A czy pani ma brata?” – pada następne pytanie. „ Nie”- odpowiada kandydatka na żonę.   „A czy gdyby miała pani brata to lubiłby on makaron?”- wydusza z siebie pytanie filozoficzne speszony kandydat na męża.
Ta urocza anegdota, będąca esencją żydowskiej mądrości przypomniała mi się gdy usłyszałam, że w „ Loży prasowej” na antenie TVN 24 pani Renata Grochal z „Newsweeka” raczyła oznajmić, że gdyby Kaczyński miał syna, ten pracowałby w Spółce Skarbu Państwa”.
 I dodajmy, że z całą pewnością lubiłby makaron.
Żarty żartami jednak problem jest poważniejszy niż się wydaje. Pani Grochal zaprezentowała najgłębsze przeświadczenie, że tak zwana etyka Kalego rządzi wszystkimi bez wyjątku ludźmi i środowiskami. Jest przekonana, że prezes Kaczyński wsadziłby przez protekcję  swego syna, gdyby go miał, do Spółki Skarbu Państwa załatwiwszy mu wysokie pobory i z góry go za to potępia.  Jej etyczna wrażliwość –podobnie jak większości dziennikarzy o odpowiednio sformatowanych mózgach- ogranicza się jednak do nepotyzmu, łapówek i naruszania praw autorskich. Nie są oni w stanie zrozumieć, że nepotyzm jest niczym wobec zabicia zdolnego do życia płodu czyli żywego dziecka co w mniemaniu postępowców jest prostym zabiegiem higienicznym, takim  jak usunięcie pryszcza na nosie czy kurzajki oraz oczywiście niezbywalnym prawem człowieka i obywatela. Nie rozumieją, że zwykłego jak ja człowieka nic nie obchodzi ile razy właściciel kawiarni czy fryzjer odtworzył  w swoim zakładzie piosenkę disco polo, pozbawiając przez to jej twórcę cząstki należnych tantiem. Nie obchodzi mnie również fakt, że profesor X odpisał od profesora Y dwa zdania bez cudzysłowu pozbawiając w ten sposób profesora Y należnej chwały. Nie są to dla mnie żadne problemy moralne. Tymczasem w naszych szalonych czasach usiłuje się nam wmówić, że najwyższe standardy moralne dotyczą płacenia w terminie abonamentu telewizyjnego oraz umieszczania stosownych cudzysłowów i odnośników przy przepisywaniu cudzych tekstów. Samo przepisywanie  nie jest (paradoksalnie) uważane za rzecz naganną, wręcz przeciwnie. Wzorcowa praca dyplomowa to zbiór cytatów zaopatrzonych cudzysłowami i odnośnikami. Esej na zadany temat zawierający wyłącznie własne przemyślenia magistranta , niezależnie od  poziomu tego eseju, nie zostałby przez promotora w ogóle przyjęty.  Niewiele różnią się od tego wzorca prace naukowe. Nic dziwnego, że miarą klasy naukowca jest indeks Hirsha ( h- index). Indeks Hirsha jest to liczba publikacji cytowanych nie mniej niż h razy. Jeżeli jakiś naukowiec ma indeks Hirsha 10 oznacza to, że ma 10 publikacji cytowanych co najmniej 10 razy.
Ciekawe jak obliczono by h-index dla niejakiego Jean-Jacques Rousseau. Liczba jego cytowań  sięga chyba milionów, natomiast  publikacji ma zdecydowanie mniej. Rousseau zadebiutował rozprawką napisaną na konkurs ogłoszony przez Akademię w Dijon: „Czy odnowienie sztuk i nauk przyczyniło się do odnowienia obyczajów?” która  uzyskała pierwszą nagrodę.  Rozprawka według obecnych kryteriów byłaby  mało naukowa gdyż nie zawierała żadnych cytatów. Rousseau był samoukiem i nie mógł wylegitymować się również formalnym wykształceniem. Dziś nie miałby prawa głosu. Dzięki wygraniu konkursu Rousseau zawarł korzystne znajomości, miedzy innymi z baronową de Warens, której kochankiem i utrzymankiem był przez kilkanaście lat . Po rozstaniu z baronową przez kilka lat musiał pracować zarobkowo dlatego uznał, że świat jest bardzo niesprawiedliwy. Był utrzymankiem wielu innych kobiet miedzy innymi Louise d’Epinay. Swoich pięcioro dzieci zrodzonych w związku z Teresą Levasseur  bez skrupułów oddał do przytułku nie znając nawet ich imion. Nie był to miły ani dobry człowiek pomimo, że uważał się i przedstawiał jako „ szlachetny dzikus ” ,a źródło wszelkiego  zła widział w cywilizacji. Pomijając wielokrotnie wytykaną mu hipokryzję i okrucieństwo wobec własnych dzieci, które -jak twierdził- oddał do przytułku dla ich własnego dobra, możemy mieć zastrzeżenia wobec wkładu Rousseau w myśl ludzkości . Rousseau odkrywając formułę: „ dla ich własnego dobra” stał się prekursorem tej etyki, która eutanazję każe widzieć jako dobrodziejstwo zabijanego człowieka, aborcję jako sposób na oszczędzenie dziecku niegodnych warunków życia, na przykład bez wody w domu albo bez  komputera, a sąd uprawnia do decydowania o życiu i śmierci dziecka wbrew woli jego rodziców. Tak było w przypadku Terri Schiavo, którą sąd skazał na okrutną śmierć z głodu i pragnienia. Rodzice walczyli o prawo do życia córki i ofiarowywali jej pełną opiekę. O zabicie Terii walczył natomiast  jej mąż, który chciał ślubu z kochanką. Ostatnio Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok śmierci na 10 miesięcznego Charliego Garda. Dziecko cierpi na chorobę genetyczną, która prowadzi do zaniku mięśni. Szpital w Londynie zalecił odłączenie go od aparatury ratującej życie.  Odmówił również transportu dziecka na leczenie do USA, a nawet oddania go do domu. Wyczerpawszy w obronie dziecka wszelkie instancje krajowe rodzice  zwrócili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ale przegrali. Karolek został skazany na śmierć, a rodziców pozbawiono prawa do decydowania o losie ich własnego dziecka. W obronę dziecka zaangażowali się papież Franciszek i prezydent Trump. Karol zostanie poddany drogiej kuracji.
Walka o życie Karolka to prawdziwe wyzwanie moralne. Natomiast to czy syn prezesa Kaczyńskiego, gdyby go tylko miał, pracowałby w Spółce Skarbu Państwa i czy lubiłby makaron jest mi zupełnie obojętne.
 
Tekst drukowany w Warszawskiej Gazecie

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RobertJerzy

15-07-2017 [10:02] - RobertJerzy | Link:

Szanowna Pani,
Jak zwykle celne i pełne smutnej refleksji przemyślenia. Mnie także nasuwa się jedna, cierpka  i znamienna refleksja; Bóg(a dla ateistów czas) pozbawił  nas rozkosznej młodości i co za tym idzie, zdrowej i pięknej cielesnej powłoki a w zamian zaoferował mądrość(rozum), wynikającą z wiary, gruntownego wykształcenia, pogłębionego wieloletnim samokształceniem  i doświadczeniem życiowym. Napisałem 'zaoferował', bo z przykrością konstatuję, że wielu z tej oferty nie zechciało skorzystać. Dlaczego nie korzystają? Za każdym razem zadaję sobie to pytanie słysząc, jak moi rówieśnicy - ludzie wykształceni i doświadczeni,  zwołują się na marsze KOD-u czy podobne 'imprezy'. Staję jak niemy, oglądając na ekranie tv siedemdziesięcioletnią kobietę, rozprawiającą o dobrodziejstwie aborcji. Przecieram oczy ze zdumienia na widok swojego ulubionego aktora, który rozprawia się z "polskim nacjonalizmem, faszyzmem i antysemityzmem". Co się z tymi ludźmi dzieje? Gdzie owa mądrość? Gdzie doświadczenie? Gdzie wreszcie odpowiedzialność za słowo? Odpowiedź nasuwa się tylko jedna. Oni nie skorzystali z boskiej oferty bo są już tak wykształceni i  mądrzy, że stwierdzili iż Boga po prostu nie ma! "- I za to im Pan Bóg rozum odebrał-" jak powiedziałaby pewnie moja ukochana, zmarła Babcia.
Wiara i rozum. Jedno bez drugiego nie może istnieć. Do takich wniosków doszedłem dopiero w jesieni życia. I jakże zazdroszczę tym, którzy doświadczyli owej  łaski dużo wcześniej.
Proszę o kolejne, pełne mądrości felietony.
Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2017 [11:20] - izabela | Link:

Ja też serdecznie pozdrawiam. Przyznam, że mam podobne obserwacje. Widziałam starsze panie skaczące przeciwko Kaczyńskiemu na zawołanie :" kto nie skacze ten jest z PiS". Widok nad wyraz żałosny. Dwa lata temu w pensjonacie nad Jeziorakiem gdzie znalazłam się właściwie przypadkiem ( pomimo wieku wolę przemieszczać się moim Zefirkiem od wyspy  do wyspy)  pewien młody człowiek zaproponował przy śniadaniu żeby sieć toalet w Sopocie nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego. "Naprawdę przesadziłeś i wynoś się od stołu" powiedziałam stanowczo. Prosił mnie potem o rozmowę wiec poszliśmy do lasu. Powiedział, że tego typu żarty to najlepszy sposób wkupienia się do towarzystwa przy ognisku i dotąd zawsze mu się udawało. Ludzie cieszyli się, a ci którym żart nie przypadł do gustu milczeli. Własnie chodzi o to żeby mieć odwagę przeciwstawić się obiegowym poglądom i nastawieniom.

Obrazek użytkownika RobertJerzy

15-07-2017 [12:40] - RobertJerzy | Link:

Szanowna Pani,
Jeszcze jedno spostrzeżenie, jeśli Pani pozwoli. Zarekomendowałem ten felieton mojej Żonie. Po przeczytaniu skomentowała go następująco: "- Musimy na nowo odczytać historię powszechną, szczególnie okres Oświecenia. Musimy zrewidować dotychczasowe poglądy na temat "wielkich encyklopedystów", KEN, etc.  i rzetelnie zbadać konsekwencje filozofii i publicystyki Oświecenia w aspekcie "zdobyczy" Rewolucji Francuskiej-". Tyle moja Żona. A ja po tym komentarzu Małżonki jeszcze lepiej rozumiem Pani kongenialny wpis. Nie wprost ale subtelnie, jak to Pani ma w zwyczaju, zachęca do twórczego myślenia, do pogłębionej analizy własnej wiedzy, do rewizji utrwalonych PRL-owską edukacją, światopoglądów. I to jest bezcenne. Kapelusze z głów przed Panią!

Obrazek użytkownika spike

15-07-2017 [12:44] - spike | Link:

Witam Panią.
Czytając Pani wspomnienie znad Jezioraka, przypomniała mi się scena, jaką miałem okazję doświadczyć, będąc na wycieczce-pielgrzymce w Wilnie. Staliśmy nad grobem Piłsudskiego, miejscowa przewodniczka (polskiego pochodzenia) opowiadała o naszym Marszałku, gdy w pewnym momencie jeden z "naszych" coś palnął wg niego śmiesznego, o ś.p. Lechu Kaczyńskim, pani przewodnik przerwała swoją opowieść, mając łzy w oczach, zwróciła się do tego "pana", że nie życzy sobie takich żartów, gdyż tu w Wilnie, Litwie, cała Polonia miała żałobę, wielu płakało po stracie naszego polskiego Prezydenta.
Mnie osobiście zdziwił fakt, że wycieczka była złożona z samych praktykujących katolików, był z nami także ksiądz, ten "dowcipniś" stateczny starszy pan,  przyjmował komunię na każdej mszy, ogólnie mogę powiedzieć, że nie jest złym człowiekiem, np. dużo udziela się społecznie i tego nie mogę pojąć, że potrafił coś takiego powiedzieć.
Swego czasu zwiedziłem także kawałek Rosji w tym  Kaliningrad, gdzie byliśmy gośćmi miejscowego proboszcza, także Lwów i okolice, zwiedzaliśmy dawne polskie ślady, dawne pałace, miejscowości i miejsca kaźni, a przewodnikiem naszym był herbowy Polak, którego miłość do Polski emanowała jak morska latarnia, też działacz na rzecz miejscowej Polonii.
Na zakończenie powiem, że miłości do Polski możemy się uczyć do tych ludzi, jest to czysta miłość, niczym nie skażona, aż serce ściskało.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-07-2017 [14:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

Miał młodzieniec szczęście, wszak mogła go Pani potraktować jak Dąb - Biernacki, swego czasu Cywińskiego. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-07-2017 [21:05] - Imć Waszeć | Link:

Brawo. Właśnie Pani odkryła przepis ramowy na stworzenie jadowitego wirusa umysłu. Ma być prymitywny, chamski, "jajcarski", propagować się na dobrych bibach w formie kawałów, albo na złych bibach jako sense nienawiści zamiast kolejnej flaszki.

https://zenforest.wordpress.co...

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak to rzeczywiście działa, ponieważ nawet gdy chodzili na kurs psychologii, to albo nic z niego nie wynieśli prócz zaliczenia, albo kurs sam w sobie był wdrukowywaniem słuchaczom do mózgów odpowiedniego wonnego (raczej waniającego) bukietu wirusów umysłu. Przykładem tej niewiedzy, którą każdy może sobie sam intymnie uświadomić, niech będzie takie oto podręcznikowe ćwiczenie: Jak przerwać tok natrętnych myśli, ciągłe odgrywanie w umyśle jakiejś zasłyszanej piosenki, powiedzenia? Niestety odpowiedź nie jest do rozebranie na chłopski rozum, albowiem pokazuje wyraźnie jakie są ograniczenia naszej percepcji, albo dlaczego potrzebujemy innych osób, żeby coś sobie uzmysłowić lub przyjąć do wiadomości. Trzeba na głos wypowiedzieć słowo "Stop!" ;)

Pani po prostu przerwała natręctwo u młodzieńca, który właśnie rzucił chwytliwe hasło i przyjął pozycję wyczekującą. Spodziewał się otwarcia kanału komunikacyjnego, a dostał po uszach asertywnością.

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2017 [12:10] - xena2012 | Link:

,,Co z tymi ludźmi się dzieje'' ? Odpowiedź prosta: pieniadze,pieniadze,pieniadze nawet bardzo małe ,możliwości zagrania w głupawym serialu czy występie. Takie scenki jak z tą siedemdziesiecioletnią babcią oglądamy na codzień choćby nawet w sklepie gdzie klienci głośno i wulgarnie wykrzykują jak nienawidzą Kaczyńskiego. Oni go nie znają więc i ta nienawiść też jest za pieniądze. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-07-2017 [10:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

To jest zaiste sztuka. Udowodnić potrzebę karier misiewiczów, strachem przed aborcją i eutanazją.

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2017 [12:10] - izabela | Link:

Być może aborcja uchroniłaby nas przed karierami kopaczy, schetyniczów, petruwiczów, kijowskiewiczów i innych wybitnych jednostek ale i tak jej nie popieram.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-07-2017 [13:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co ma jedno z drugim wspólnego? Szwindle poprzedniej ekipy mają być usprawiedliwieniem dla zaprowadzenia ustroju w którym o wszystkim decydować będzie humor Wodza i jego świty? I to wszystko pod płaszczykiem z napisem Bóg Honor Ojczyzna, z dopiskiem "precz z eutanazją i aborcją". 

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2017 [19:08] - gorylisko | Link:

kończ waść...wstydu oszczędź... obecna ekipa obsadziła własciwymi ludxmi spółki skarbu państwa które o dziwo, zaczęły przynosić zyski... nie jestem zwolennikiem państwowych firm ale co rezultat to rezultat... tak, Bóg Honor Ojczyzna i precz z eutanazją i aborcją... jak pan takiś nowoczesny to stać mnie na eutanazję dla pana...
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-07-2017 [00:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

Z pańskiego wpisu wynika jasno.... Sienkiewicza pan nie czytałeś, ale skoro domagasz się waść to.... służę.
Gębę masz wypełnioną ojczyźnianymi wrazesami, a cuchnie z niej na kilometry, zaduchem z Wannesee
 

Obrazek użytkownika gorylisko

16-07-2017 [06:36] - gorylisko | Link:

uuupss Sienkiewicza czytałem... frazesów czasem używam, wobec takich ludziów jak pan... co do Wannesee widzi pan mój śp. dziadek się ochrzścił i  przeżył Auchswitz nie wyszedł przez komin za pomoca jewropejskich niemców jednoczacych jewropę pod wodza adolfa hitlera... to co ? no to heil merkel

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-07-2017 [10:56] - wielkopolskizdzichu | Link:

Gdybyś pan przeczytał....choćby wycinek...Potopu w którym Kmicic, upokorzony na oczach swych kompanów, przez Włodyjowskiego prosi go o "mizerykordię" nie użyłbyś pan zwrotu " kończ waść wstydu oszczędź". Znajomość literatury, historii, związków przyczynowo skutkowych ma tyle wspólnego z pańskimi możliwościami percepcji co opór oportunisty.

Obrazek użytkownika gorylisko

16-07-2017 [21:33] - gorylisko | Link:

a w filmie było tak jak mówię... i pewnie to przejdzie do historii...ot mnie pan załapałes... rzeczywiście "Potop" nie należał do moich ulubionych ksiag... wolalem zdecydowanie "Ogniem i mieczem" które czytałem wielokrotnie... a nawet napisałem rozprawkę na maturze, bo temat brzmiał "Pisarz do którego wracam" i rzeczywiście wracam doń często... choćby w listach z podróży po ameryce...gdzie Sienkiewicz wykazuje się zwykłą uczciwościa i rzetelnoscia dziennikarską, opisujac rzeczy i sprawy które widział i poznał osobiście...
oprtunizm ? to był częsty zarzut lenina wobec oponentów, czyżby leninowskie pojmowanie świata nada w panu wiecznie żywe ? jak lenin...

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-07-2017 [16:55] - szara_komórka | Link:

Sądzę, że misiewicze nie doprowadziłyby nas do skutków jakie obserwujemy po działalności przywołanych przez Panią "tytanów" intelektu, organizacji i czego tam jeszcze.
Znaleźli sobie w Misiewiczu pochyłe drzewo i na nic innego ich nie stać.
Serdecznie pozdrawiam. Pani zawsze jest w formie!

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2017 [12:18] - xena2012 | Link:

A co ma Miksiewicz do aborcji i eutanazji? Zagalopował się Pan w tej nienawiści.

Obrazek użytkownika Domasuł

15-07-2017 [12:38] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Heh Pani Kseniu, nie zna Pani naszego Ździsia? To nasz staly gość z Lemingradu :)

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2017 [15:55] - xena2012 | Link:

E tam ,pan Zdzisio to nie pierwszy lepszy choć stały gość Lemingradu ale jeden z etatowych ,dobrze rokujących a zapewne i opłacanych funkcjonariuszy Lemingradu.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2017 [19:10] - gorylisko | Link:

w rzeczy samej... Szanowna Pani...

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2017 [11:38] - xena2012 | Link:

A któż dzisiaj jeszcze wierzy w cos takiego jak mądry i ludzki wyrok w Europejskim Trybunale Praw  Czlowieka!

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2017 [12:04] - izabela | Link:

Nie chodzi o mądry wyrok. Nikt w to nie wierzy a przede wszystkim ja. Chodzi o to że jakikolwiek sąd może nakazać zabicie dziecka, dziecka które rodzice chcą utrzymać przy życiu. Znam przypadek dwójki dzieci z Polski.obarczonych tą samą chorobą. Ich starsza siostra, której lekarze dawali dwa miesiące życia żyje już 5,5 lat . Jest w stanie ciężkim ale rozwija się intelektualnie i kontaktuje z bliskimi. Rodzice nie zdecydowali się na aborcję kolejnych dzieci, bliźniąt pomimo, że wiedzieli, że są obarczone tą samą wadą genetyczną. Zdarzył się cud. Dzieci zostały objęte eksperymentalną terapią prowadzoną w klinice Gemelli w Rzymie. Wykazują właściwe napięcie mięśniowe, rozwijają się wolniej ale prawidłowo. CZD też wdraża eksperymentalne terapie tej wady.Piszę cud gdyż rodziców nie byłoby stać na tą terapię a została im ona zaoferowana za darmo. Jest to promyk nadziei dla rodziców innych chorych dzieci, którzy chcą je ratować a nie zabijać. I pomyśleć, że jakaś idiotka w todze czyli wysoki sąd, może skazać dziecko na śmierć dla swego widzimisię. Przecież wysoki sąd jest niezależny i ma prawo być zwykłą  idiotką.

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2017 [12:17] - xena2012 | Link:

Dzisiaj sądy decydują nie tylko o życiu i śmierci dzieci ale i kto ma je wychowywać.Zabieranie rodzinom dzieci to już dzisiaj norma. Dlatego napisałam ,,mądry wyrok'' a nie ,,wyrok poplitycznie poprawny''.

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2017 [12:42] - Jabe | Link:

Nasz, cokolwiek robi, jest dobry, nie nasz – zły. To nie jest bynajmniej myślenie wyłącznie tamtych. Przeciwnie – tu, na tym forum, jest szczególnie widoczne. A to przecież właśnie moralność Kalego. Już nawet samo jej wmawianie przeciwnikom bywa jej przejawem.

Oczywiście ma Pani rację, że pytanie, gdzie by pracował syn prezesa, moralnością Kalego trąci, bo przecież tamci też pilnowali, żeby koryto było szerokie. Po to te „spółki” są, by rodzina i przyjaciele nie głodowali.

p.s. A sprawa Terri Schiavo nie jest wcale taka jednoznaczna. Kościół stanął po stronie męża.

Obrazek użytkownika spike

15-07-2017 [13:57] - spike | Link:

"A sprawa Terri Schiavo nie jest wcale taka jednoznaczna. Kościół stanął po stronie męża."

jaki kościół, jestem niezmiernie ciekaw, kościołów na świecie dostatek, może jakiś dowodzik, że to katolicki, jak Pan sugeruje.
Słyszał Pan może o przypadku, gdy pewien gość leżał w śpiączce 25 lat! rodzina systematycznie go odwiedzała, opowiadała o dzieciach, ich rozwoju, nauce itd.
Jak się obudził, to wszystkich poznał, wiedział o nich wszystko, jakby by je wychowywał. Oglądałem dok, o tym cudzie. W Polsce było coś podobnego, choć śpiączka nie trwała tak długo, na podstawie tej historii zrobiono jeden z odcinków Detektywów.

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2017 [14:40] - Jabe | Link:

Ona nie była w śpiączce. Przepraszam, ale co do kościoła bazowałem na ulotnej pamięci.

Obrazek użytkownika spike

15-07-2017 [15:43] - spike | Link:

Jak nie mamy pewności, to raczej nie powołujemy się na takie domniemania, to poważna sprawa, a skoro Pan to zaznaczył, domniemywam, że nie jest katolikiem, oczywiście Pańskie prawo, ale to częsta broń na Kościół. Przyznam, że nie bardzo rozumiem tego ataku, Kościół naucza moralności, czy to aż tak boli niewierzących, gdy dowiadują się, że postępują niemoralnie?

Będąc w Wilnie, w kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, która mieści się na piętrze wieży, pod którą jest brama. Czekając na mszę, spoglądałem z okna na przechodzących pod kaplicą ludzi, prawie każdy, stary czy młody w tym młodzież szkolna, gdy przeszedł, obracał się w kierunku wizerunku MBO, i się przeżegnał, podobnie jak nadchodził.
Niektórzy wytykają Piłsudskiemu, że był "na bakier z Kościołem", w tej kaplicy jest Jego pamiątkowa srebrna tabliczka dziękczynna, tych tabliczek jest tam setki, jak nie tysiące, wierni dziękują tym sposobem za wymodlone i otrzymane łaski.
Tak to wygląda po przejściu przez bramę, pod kaplicą :
http://catholicpilgrim.by/wp-c...

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-07-2017 [17:22] - szara_komórka | Link:

Pan już dawno odleciał i nie dziwi ta ulotna "baza".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-07-2017 [17:07] - Imć Waszeć | Link:

No proszę, jakie tu rodzynki można wygrzebać. Jednak liberałom z KLD i innym korwinistom chodziło o to "szerokie koryto" w spółkach, a ja naiwnie sądziłem, że oni żywią się tylko ideami liberalizmu i kiełkami rzodkiewki od święta.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-07-2017 [16:26] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Izabelo ,chciałbym zobaczyc i doczekac chwili gdy te moralne flanele jak grochale i ci w togach a którzy tak łatwo decyduja o zyciu i smierci i nie przymuszani do wydania wyroku smierci smierci w procesie zbrodniarza ale wydają je gdy to nie leży ani w ich kompetencji ani żadnym prawem ani ludzkim ani Boskim .To potomkowie tych co wprowadzili eutanazję w Niemczech i Szwecji ,w Szwceji po wojnie i polegała na kastracji tych innych [wystarczyło pomówienie i lekarze wydawali wyrok].
Nie zycze nikomu choroby ale choroba tez nie wybiera i dotyka wszystkich niezależnie kim sa i dlatego chciałbym byc świadkiem jak flanele walczą o swoje życie wiedząc ,że w drugim pokoju czeka doktor śmierć i czekająca na spadek rodzina.
We Włoszech wzięty adwokat usłyszał ma raka i to takiego ,że ratunku żadnego a jedynie śmierc w mękach ,jako człowiek światły nie chciał tego doczekać i wyjechał do Szwajcarii aby tam doktor śmierc pomógł mu w samobójstwie .Rodzina zażądała sekcji zwłok i jak sie okazało ,żadnych zmian rakowych nie stwierdzono.....
Niech taka flanela czy flanel wyjada do Holandii, tam 75 lat i grypa kilka razy w roku wystarczy do zaaplikowania zastrzyku i żaden wyrok sądu nie jest potrzebny ,wniosek z domu starców,gminy,rodziny a rodzina może mieć w tym swój interes[spadek], konsylium dwóch lekarzy i strzykawka bo chorujący 75-latek to finansowe obciążenie ,tylko tyle potrzeba na całe uzasadnienie.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2017 [19:25] - gorylisko | Link:

Jak zwykle jest Pani w formie... a z tym makaronem... ja lubię... jakby nie patrzeć najczęściej spotykane danie biwakowe ;-)
co do miałkości tzw. autorytetów lewicy... swego czasu Paul Johnson popełnił prace pt. "Intelektualiści" każdy rozdział był o kim innym... ciekawa lektura skoro gw***o ją zjechało, zaś Waldemar Łysiak zainspirowany pomyjami w/w szmatławca przeczytał i napisał felieton w obronie w/w pracy...
cechą wspólną tych "autorytetów" było kochanie ludzkości, proletariatu etc. zaś bliźniego swego traktowanie gorzej jak psa... 
Polecam gorąco "Yntelektualystów" bo taki powinien być tytuł... pracę kończy rozdział podsumowujący  o tytule "odlot rozumu" oraz konkluzja "STRZEŻCIE SIĘ INTELEKTUALISTÓW" 
nie wierzcie im... i to jest prawda... zważywszy na głupotę i chamstwo różnych profesorów sadurskich, hartmanów etc.
a Szanowna Panią pozdrawiam i życzę silnych wiatrów na Jezioraku

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2017 [19:37] - gorylisko | Link:

a propos Karolka, piątkowe Chłodnym okiem... chłopiec dostał szansę... dzień wcześniej dowiedziałem sie o nim z rozmowy Cejrowski Rachoń... za chwilę odmówiłem dziesiątek różańca poruszony tym uporem uśmiercenia chłopca... Matko Boża dzięki Ci za to małe życie i za to, że Prezydent  Donald Trump mając tyle wielkich spraw tego świata dostrzegł ten jakże mały problem rodziców i chłopca... i Bogu dzięki za tych lekarzy którzy gotowi są służyć obronie życia...

Obrazek użytkownika izabela

15-07-2017 [20:21] - izabela | Link:

Pisałam ale coś mi skasowało. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś chce ratować psa przeznaczonego  do uśpienia ale weterynarz upiera się przy egzekucji. Moja znajoma zabrała takiego psa do domu wbrew woli właściciela a wezwana policja stanęła po jej stronie. Opiekę nad Terri deklarowali nie tylko rodzice lecz chciały ją zabrać zakonnice. natomiast katolicki duchowny, który zwilżył jej usta gdy umierała z pragnienia ( dwa tygodnie) został ukarany przez sąd. Być może sąd był przekupiony przez męża któremu było śpieszno do skonsumowania z kochanką spadku po Terri. Dlaczego sąd upiera się przy zabiciu Karolka? Chyba aby "moje było na wierzchu". Przecież łatwiej byłoby wydać go rodzicom albo wysłać do USA.

Obrazek użytkownika spike

15-07-2017 [22:45] - spike | Link:

Pozwolę sobie przypomnieć nie aż tak dawną, a głośną w Polsce  sprawą rzekomego gwałtu na nieletniej, która zaszła w ciążę, masę ludzi prosiło, by dziewczynka urodziła dziecko, były deklaracje duchownych, ludzi postronnych, ofiarowali pomoc materialną, ale był na szczęście dla Polaków, premier Kopacz, załatwiła jej aborcję, co najciekawsze, pamiętam jak z mównicy sejmowej oznajmiła, że jest praktykującą katoliczką. Coś podobnego słyszałem podczas kongresu PO, jak obecny przewodniczący zaznaczył, że większość ich członków to praktykujący katolicy !
Ciekawe czy mają paski do spodni, na klamrach których jest napis "Gott mit uns", mając Szatana w sercu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-07-2017 [23:56] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nieletnia stała się ofiarą głupoty swych rodziców, którzy z niewielkiego problemu, najprawdopodobniej namówieni przez żądnych sensacji pismaków, postanowili zrobić wielki geszeft. Nie byli tak operatywni jak Pani Piosenkarka.

Obrazek użytkownika spike

16-07-2017 [01:22] - spike | Link:

Niewielkiego problemu ???
Nieoficjalnie mówiło się, że dziewczynka zaszła w ciążę z synalkiem jakiegoś adwokata czyś podobnego i nie był to gwałt, sprawę oczywiście wyciszono, widać tatuś miał wpływy, pewnie wyborca PO, dlatego teraz walczą o kastę, kto ich będzie bronił, jak ruszą procesy korupcyjne obecne i przyszłe.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-07-2017 [01:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie istotne jest, o co każdy odpowiedzialny rodzic zadba, jeśli dziewczynka zaszła w ciążę. To czy odpowiedzialni rodzice zlecą obcięcie gonad sprawcy ciąży. również jest sprawą dyskretną. 

Obrazek użytkownika izabela

16-07-2017 [08:34] - izabela | Link:

Rodzice ufundowali córce międzynarodowy spektakl. Może liczyli, że dostaną samochód od Urbana jak bohaterka innego spektaklu, uciekinierka z domu znanego polityka. Wiem, że poród to ciężkie przeżycie dla nastolatki, ale seks też nie był na miejscu w jej wieku. Można było dziecko oddać do adopcji. Woleli zabić z hukiem."Nikt nie będzie wychowywał mojego dziecka, wolę zabić"- taki argument słyszałam kiedyś jako działaczka Gaudium Vitae. Podobnego argumentu używał właściciel psa przeznaczonego do uśpienia, którego to psa wprost od weterynarza zabrała znajoma. Tyle, że w tym przypadku zarówno lekarz jak i przedstawiciele prawa ( policja) stanęli po stronie znajomej. Wniosek- pies ma więcej praw niż nienarodzone dziecko.

Obrazek użytkownika xena2012

16-07-2017 [09:26] - xena2012 | Link:

Nic dzisiaj nie jest sprawą dyskretną.Wszystko jest na sprzedaż.Przykładem pewna niespełniona piosenkareczka która ze swojej aborcji uczyniła temat do wyśpiewania licząc też i na inne profity.Nie zawiodła się w swoich rachubach ,uzyskała zreszta wsparcie grona wariatek z papierowymi torbami na głupich glowach.