Polska Sp. z o.o.
Czyli ile jest warta ta spółka ?
Casami warto zadać sobie proste pytania typu:
Dlaczego niebo jest niebieskie ?
Dlaczego w nocy jest ciemno ?
Dlaczego Polska musi mieć prezydenta, rząd, sejm, senat ?
Odpowiedź na ostatnie pytanie jest banalna.
Jakie trzeba mieć kwalifikacje, żeby rządzić Polską ?
Nie trzeba mieć żadnych.
Polską rządzili po 45 – tym: agenci NKWD, ślusarze, górnicy, żołnierze, elektrycy, niedoszli magistrowie, historycy, prawnicy.
Żaden z nich nie był świetny w swoim fachu.
Żaden z nich nie zostałby wybrany w konkursie do prowadzenia nawet małej firmy.
Czy Beata Szydło ( z całym szacunkiem ) mogłaby zostać wybrana jako CEO Apple ?
Nie wiem - ale to firma ( przychody ) wielkości Polski.
Ktoś powie, że polityk nie musi mieć wiedzy na temat zarządzania.
Pewnie, że nie musi i dlatego mamy to co mamy.
Nie musi, bo nikomu nawet do łba nie przyjdzie, że może być inaczej.
Polska Sp. z o.o. ma po stronie aktywów ( majątek trwały - ziemia, budowle, roszczenia itd. ) 1, 1 biliona złotych.
Cały majątek Polski ( aktywa ) – państwowy i prywatny to ok 3 biliony złotych.
Kto nie wierzy nich zajrzy do GUS-u.
Po stronie pasywów- czyli w jaki sposób są finansowane aktywa – jest saldo ok. 1, 0 bilionów złotych długu państwa.
Biorąc pod uwagę długi państwowe, instytucji typ ZUS i prywatne to wynoszą one też 3 biliony.
Innymi słowy w obecnej chwili wartość Polski jest +/- 0 czyli nic.
Zysk po stronie pasywów jest +/- zero.
Dywidendy dla właścicieli Polski nie można wypłacić, gdyż rezerwy też się wyczerpały.
Dlatego mamy to co mamy.
Ci bardziej kumaci ( nawet jeśli nie znają liczb ) głosują intuicyjnie nogami.
Dlatego Polska nie jest atrakcyjnym miejscem do życia. Nawet uchodźcy unikają jej jak ognia.
Te wszystkie mrzonki czarodzieja Morawieckiego ( nic przeciwko – cienia bankstera nie przeskoczy ) bazują tylko na ignorancji pracowników firmy - Polska Sp. z o.o.
Wartość Polski można tylko mierzyć aktywnością zawodową jej mieszkańców i tym co kryje ziemia - dlatego dostajemy kredyty.
Chwila moment i sprzedamy za bezcen węgiel ( pilnować kto może ! )
Na odsetki lud pracujący miast i wsi zarobi. Na spłatę już nie.
Proszę sobie teraz wyobrazić firmę wielkości Polski ( Apple ) która ma Zarząd w ilości dwudziestu członków ( ministrów ), Radę Nadzorczą w ilości 460 ( p-osłów ) , super radę ( Senat ) i administrację – 500 000 tys.
I kto ma robić te i- phony ?
I po prostu ręce opadają do ziemi.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 43466
Przywiezli swoje produkty (kiepskiej jakosci) wyprodukowane u siebie,sprzedali je tubylcom we wlasnych sklepach drozej niz u siebie.Wypracowane zyski ,przeslali do siebie.Zajumali VAT ktory tubylcy zaplacili Panstwu.Podatkow od profitow i dzialalnosci nie placa i z czego sie tutaj cieszyc ?? Przy okazji wykosili autochtonow z rynku.Prosze wyjasnij powody wlasnej satysfakcji..?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ewentualnie, ten któremu się wydaje, że wie.
Wystarczy czytać;
klubinteligencjipolskiej.pl
Pozdrawiam.
Chyba w sp. z o.o. tylko prezes odpowiada do pewnej wysokości, a udziałowcy tylko majątkiem spółki, a prywatnym już nie. To by się zgadzało. Stąd troska by przeważały inwestycje w majątek spółki kosztem własności prywatnej.
Dokladnie.
PIS rzadzi "retroaktywnie".Reaguje tylko
na scenariusze pisane przez innych..Wciagle w defensywie..Nie tylko przestepcy z PO zdiagnozowali ta pasywnosc i caly czas "jada" na tym koniu..
.Juz wszyscy nauczyli sie wykorzystac ten brak zdecydowania Powsciagliwych i Spolegliwych.Graja z nimi w cymbergaja jak chca..
Po co i dla kogo ?
Kolejne pokolenie magistrow od Zarzadzania Rynkiem po obronie "dyplomow" hehehe juz przymierza sie do wyjazdu na "zmywaki" czy pakowania "mrozonek" hehehe
..."to Państwo ustala reguły gry na terenie danego Państwa."...
Hehehe Wpierw trzeba to Panstwo miec.Jak na razie mamy "ch...a du...e i kamieni kupe"...(diagnoza z ktora sie zgadzam)
Reguly Gry na takim terenie ustala Lokalna Klika po uzyskaniu potwierdzenia i akceptacji z EU i Timmermansa osobiscie bowiem to on jest Namiestnikiem na tej zwirowni...hehehe
Mlodzi ludzie obudzcie sie z Metrixa w ktorym zyjecie....
Po co i dla kogo ?”
Dla potrzebujących. Wszyscy twierdzą, że brakuje w kraju ok 3mln. mieszkań. Jeżeli brakuje to wydaje mi się, że należy je wybudować. Jeżeli jednak twierdzisz inaczej to z innej dziedziny. Nie dokończyliśmy autostrad a drogi niższych kategorii wymagają remontu. I znowu identyczne pytanie: Wszystko do budowy tych autostrad i remontu dróg mamy: materiały sprzęt i zarówno ludzi jak i firmy chętne do ich budowy. Dlaczego nie budujemy dróg i autostrad? Co należy zrobić, aby firmy zechciały te drogi budować?
To, że nie mamy Państwa a ancymonki z PiS niczym nie różnią się o reszty okrągłostołowej sitwy wszyscy wiemy. Ja jednak o to nie pytałem. Pytałem i pytam dalej. Jak już odzyskamy to państwo co należy zrobić aby rozwiązać te problemy?
Jeżeli jednak te problemy Cię nie interesują, to napisz co należy zrobić, abyś przyjechał do kraju i w nim pracował a nie z niego spieprzał, jak sam napisałeś.
Opisywać rzeczywistość i narzekać każdy potrafi. Podać jednak receptę co konkretnie należy zrobić, nikt nie potrafi podać. Ty również.
Nie badz naiwny.Ci "wszyscy twierdzacy" to Loby Deweloperskie,Banki ktore chca upchac toksyczne assety,sektor Budownictwa,Materialow Budowlanych etc.To zwykle nakrecanie dla siebie koniunktury.. etc..
Slyszales o "bance mieszkaniowo-budowlanej " w Hiszpani ,Portugali ? ktora to polozyla na lopatki ich ekonomie w latach 2005-2010.
Mozesz znajsc w sieci inne opinie ktore wrecz przestrzegaja przed tym..
Mieszkan nie brakuje.Nawet w miastach z boomem gospodarczym.
Na Slasku WSZYSTKIE miasta maja co miesiac przetargi na lokale komunalne.Mozna wynajac za 4 zlote m2 swietne mieszkanie w dobrej czesci miasta.Powtarzaja te przetargi bowiem nie ma chetnych na wynajem..
Ancymonki z PIS...Lepiej to niz byc Przestepca z SLD,PO,PSL etc..PIS w porownaniu z reszta zle tak nie wyglada.Niestety jest bezzebny.Udaje ze rzadzi..Chce "reformowac" Polske zamiast wypowiedziec Totalna Wojne Ukladowi...rece opadaja
"Podać jednak receptę co konkretnie należy zrobić, nikt nie potrafi podać. Ty również."
Wypowiedziec i pojsc na Totalna Wojne z Ukladem.To nalezy zrobic! Wyjsc z Eurokolchozu.
Zbudowlismy kraj w 25 lat po 200 latach nieistnienia...
Odbudowlismy pod batem Sowieckim i Kapitalistycznym w 1945..
To po wygranej wojnie tylko Kosmos bedzie wyznaczal limity.:-))
Pozostanie nam zyc ,kochac ,budowac wychowywac jak chce poeta w "biednym ale czystym kraju podzwignietym z cmentarza"..
...My ludzie skromni, ludzie prości,Żadni nadludzie ni olbrzymy,
Boga o inną moc prosimy,
O inną drogę do wielkości:
Chmury nad nami rozpal w łunę,
Uderz nam w serca złotym dzwonem,
Otwórz nam Polskę, jak piorunem
Otwierasz niebo zachmurzone.
Daj nam uprzątnąć dom ojczysty
Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych
Jak z grzechów naszych, win przeklętych.
Niech będzie biedny, ale czysty
Nasz dom z cmentarza podźwignięty.
Ziemi, gdy z martwych się obudzi
I brzask wolności ją ozłoci,
Daj rządy mądrych, dobrych ludzi,
Mocnych w mądrości i dobroci.
A kiedy lud na nogi stanie,
Niechaj podniesie pięść żylastą:
Daj pracującym we władanie
Plon pracy ich we wsi i miastach,
Bankierstwo rozpędź – i spraw, Panie,
By pieniądz w pieniądz nie porastał.
Pysznych pokora niech uzbroi,
Pokornym gniewnej dumy przydaj,
Poucz nas, że pod słońcem Twoim
„Nie masz Greczyna ani Żyda”.
Puszącym się, nadymającym
Strąć z głowy ich koronę głupią,
A warczącemu wielkorządcy
Na biurku postaw czaszkę trupią.
(. . . . . . . . . . .)
I dalszy ciąg:
Piorunem ruń, gdy w imię sławy
Pyszałek chwyci broń do ręki,
Nie dopuść, żeby miecz nieprawy
Miał za rękojeść krzyż Twej męki.
Niech się wypełni dobra wola
Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość – sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
Głupcom odejmij dar marzenia,
A sny szlachetnych ucieleśnij.
Spraw, byśmy błogosławić mogli
Pożar, co zniszczył nasz dobytek,
Jeśli oczyszczającym ogniem
Będzie dla naszych dusz nadgnitych.
Każda niech Polska będzie wielka:
Synom jej ducha czy jej ciała
Daj wielkość serc, gdy będzie wielka,
I wielkość serc, gdy będzie małą.
Wtłoczonym między dzicz niemiecką
I nowy naród stu narodów -
Na wschód granicę daj sąsiedzką,
A wieczną przepaść od zachodu.
Wojna ktora sie zaczela w 1939 nigdy sie nie skonczyla..trwa do dzis..w innej formie ale trwa..
Ile moi przyjaciele...
Wszystko na nic.Po tylu latach .nie mamy juz zludzen.PIS (jego przedstawiciele w terenie) nie sa wstanie zmienic Polski.Poza paru szlachetnymi znanymi nazwiskami reszta to zwykli koniunkturalisci i pasozyty.
PIS potrzebuje tlenu.Stare zaplecze (jak np tacy ja) juz sie wykrusza,,nowe ma inne pryncypia etyczno-spoleczne..To tylko kwestia czasu kiedy bedzie po PIS-e
Najwiekszym bledem PIS jest brak porozumienia z RN i ONR..
Kto bedzie inwestowal swoja przyszlosc w totalnie skorumpowanym kraju?
A z dzialan PIS-u wynika ,ze nie maja uchoty walczyc z " Ukladem" tylko chca go Reformowac.
Przypomina mi to "budowanie Socjalizmu z ludzka twarza droga Reform"...
Ci sami ludzie i te same metody..
..."Obawiam się jednak, że układy są tak zagęszczone"...
Gorzej niz pan przypuszcza Totalna degrengolada.Wrocilem na wlasne "podworko" bowiem wydawalo mi sie ,ze latwiej bedzie budowac wsrod "swoich" ktorych sie zna i na "wlasnych smieciach"..Takie myslenie jest "pulapka dla naiwnych"NIC w Polsce nie jest na wlasciwym miejscu ,poczynajac od Ludzi.(jezeli jeszcze zachowali jakies ludzkie cechy en mass)
Moge bez przesady stwierdzic,ze latwiej by mi bylo otworzyc maly Bussines w Japoni (taka jest specyfika tego co robie) niz w Polsce.
W Japoni obowiazuje jakies reguly W Polsce Lokalne Kliki wyznaczaja Reguly Gry ,ktore zmieniaja w trakcie Gry i jest sie ZAWSZE o krok z tylu.Nawet lapowki nie rozwiazuja problemow tylko je lagodza..
Sprzedawane Iluzje przez PIS powoduja korozje zaufania do niego After all ludzie maja wiedza i umiejetnosc oceniania rzeczywistosci.
I teraz pointa. Ponieważ nie wiecie na czym polegał rozwój Japonii i Niemiec przed wojną, jak również Polski w latach 1945-50 nie potraficie podać recepty, co należy zrobić teraz, aby się rozwijać w tempie 15% rok do roku. Należy zrobić dokładnie to samo. Co? Nie wiecie! Z całym szacunkiem, ale błądzicie jak ślepiec we mgle i powtarzacie bzdety o wszystkim tylko nie o istocie sprawy. Pozdrawiam Michał Kaczmarczyk.
Klasą Morawieckiego zdajecie sie być zaniepokojeni ...?
uwaga ,był kiedyś taki paragraf w Kodeksie Handlowym,który mówił,że kto działa na niekorzyść Spółki,to ,...zostanie ukarany zgodnie z ...,paragrafu już nie ma,bo trzeba było Kolegów ratować,ale Temat został... Tusk działał na szkodę Spółki zwanej POLSKA,więc za w czasu zwiał do brukselki a teraz kolejny RAZ jakaś zaraza coś knuje przeciwko nam
Akcjonariusze Spółki SA POLSKA już na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu dali czerwoną kartkę akcjonariuszowi zwanemu PO ,ale ,czy to oni za tym dziwnym "projektem" stoją tego nie wiemy
podpisujmy petycję na ręce Pani Premier i Pana Prezydenta o petitiongo.org
póki nie jest za póżno..
Dobrego Dnia,Polsko :)
uwaga ,był kiedyś taki paragraf w Kodeksie Handlowym,który mówił,że kto działa na niekorzyść Spółki,to ,...zostanie ukarany zgodnie z ...,paragrafu już nie ma,bo trzeba było Kolegów ratować,ale Temat został... Tusk działał na szkodę Spółki zwanej POLSKA,więc za w czasu zwiał do brukselki a teraz kolejny RAZ jakaś zaraza coś knuje przeciwko nam
Akcjonariusze Spółki SA POLSKA już na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu dali czerwoną kartkę akcjonariuszowi zwanemu PO ,ale ,czy to oni za tym dziwnym "projektem" stoją tego nie wiemy
podpisujmy petycję na ręce Pani Premier i Pana Prezydenta o petitiongo.org
póki nie jest za póżno..
Dobrego Dnia,Polsko :)
akcjonariusz mniejszościowy serii A
Petycje popisałem. Mam nadzieję, że nie jest z tych co to ułatwiają ewidencję "nie naszych". Zresztą, mam to gdzieś.
Czuję, ze Rolnik z Mazur jest w stresie, iż oto jego nota jest w ten sposób wykorzystywana ...?
Jezeli sie komus wydaje,ze zapasc i obecny stan Polskiego Panstwa ,Gospodarki ,Ekonomi,Spoleczenstwa to rezultat zlych decyzji i braku kompetencji poprzednich ekip rzadzacych to ja rozesmieje mu sie w twarz.
Polska byla w "trzecim" kregu akcesyjnym do EU..
Oficjalne rokowania rozpoczęto 22 grudnia 1990 r. zakończone podpisaniem 16 grudnia 1991 Układu europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie między Rzeczpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi.
Oficjalnie Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004..Czyli po 13 latach..
Takie kraje jak Austria,Szwecja Finlandia zglosily chec wstapienia do EU w polowie 1993.Przyjete zostaly 5 m-cy pozniej.1 Stycznia 1994..
Dlaczego o tym pisze..Te 13 lat "negocjowania akcesji" bylo potrzebne do stworzenia miedzynarodowego planu pod tytulem "jak podporzadkowac sobie i zawlaszczyc Polske)..No i udalo sie .Prosze zwrocic uwage,ze od 1994 rzadza Polska agentury na zoldzie krajow EU,Izraela,US,Rosji..
Polska byla i jest jak sie wyrazil Robert Rubin w 1994 roku ( najtansza i najbardziej atrakcyjna i dostepna nieruchomoscia w Europie)
Scenariusz ktory pan opisuje jest realny bowiem juz istnieje.Na dodatek w EU.Jest nim Grecja..
Tak ,miedzynarodowe Banki,Korporacje sa wstanie polozyc Polske na kolana.Udawalo sie im to przez ostatnie 8 lat "rzadow" Tuska.
Wystarczylo kupic kluczowych ludzi w Aministracji Panstwowej,Rzadzie i Wymiarze Sprawiedliwosci i za ich pomoca rzadzili Polska.
Robili to w umiejetny sposob..Spauperyzowali Polakow ale nie "przykrecali sruby: do stanu krytycznego obawiajac sie "kryterium ulicznego"
Polska posiada dlugi nie do splacenia.Na bok nalezy odlozyc mrzonki typu"Niezaleznosc" "Wlasna Podmiotowosc itp...
PIS ma tego swiadomosc.Pole manewru ekonomiczno-politycznego niewielkie i uzaleznione od dobrej woli rzeczywistych wlascicieli Polski,
PIS powinna uzywac "Greckiej taktyki"..Wziasc na przeczekanie i stopniowo uzbrajac i uswiadamiac spoleczenstwo..I tak skonczy sie to "rozpierducha" jak zawsze.
Ale lepiej miec bron w reku niz dac sie zarznac jak bezbronne barany...Przynajmniej jest jakas szansa na przezycie.
Niestety przez ostatnie 25 lat Agentury szastaly zasobami i dobrem narodowym na rzecz miedzynarodowych mocodawcow...a my mamy splacac nie wlasne dlugi..
Grecy pokazali srodkowy palec miedzynarodowym wlascicielom i maja wszystko gdzies wiedzac,ze sa tylko lokatorami w kraju ktory byl kiedys ich wlasnoscia..
Jezdze do Grecji corocznie i wielokrotnie w roku..Poziom i jakosc zycia nieporownywalnie wyzszy niz w Polsce.
Pamietam rade do prowadzenia businessu jaka otrzymalem w 1983 roku po przyjezdzie do US..: wyrwij jak najwiecej czyichs pieniedzy i pozwol martwic sie ich wlascicielom jak je odzyskac"..Nie wzialem tej rady na powaznie.
Dzisiaj po tylu latach z calym przekonaniem moge powiedziec ,ze caly ten "kapitalizm" i modele ekonomiczne polegaja na tym "kto kogo wydudka"..
Jak na razie Grecy en mass "dudkaja" swoich wierzycieli przez ostatnie 25 lat .i kto im co zrobi ?
Najwyzszy czas aby rzadzaca partia zaczela stosowac ta taktyke w szerszym zakresie niz tylko 500 plus...Tak czy tak jestesmy bankrutami..
Wiadomo co ...Na poczatek obetna doplyw kapitalu..Tego "poza zlotowkowego"..
Zasadnicza roznica miedzy Grecja a Polska jest drukowanie wlasnych pieniedzy..Oni to wiedza i zdaja sobie sprawe jak "przycisna" zbyt mocno to "peknie" i g...o sie rozleje i g...o dostana z powrotem i na dodatek bedzie smierdzialo co moze zwrocic uwage innych bedacych w podobej sytuacjii i zachecic do podobnego zachowania..
Na szczescie nie wisimy tych pieniedzy Chinom ,ktorzy sa jedynym wierzycielem potrafiacym wyegzekwowac wlasne naleznosci od innych...Na dodatek sasiedzi blizsi i dalecy sa nam co nieco rowniez winni..6 mln zabitych,zniszczony kraj.Ci dalsi Teheran i Jalte..Wiec argumentacja ze swiata "etyki finansowej" odpada..Szantaze tez..
Rozgladnij sie wkolo..co widzisz ? Morze Slowianskosci z tymi samymi problemami...Wiec pojda na wojne albo postawia nastepna "kurtyne" Wybrali.Juz przymierzaja sie do jej stawiania..
Jak myslisz czym jest ta zapowiedziana "europa" wielu predkosci ?
Oni juz wiedza co w "trawie piszczy" Wiedza ,ze kraje Kolonialne obudzily sie i zadaja tych samych praw..To bylo nieuniknione i wpisane w reguly tej gry.(bussines risk) Zarobili swoje i mieli zamiar zarabiac dalej ale kurtyna opadla..
Teraz juz tylko pozostal do realizowania "end of the road" script..Potrwa to troche w czasie..ale jest nieuniknione..Wszystko jest dla nich "just a Bussines like anything else"
Graja ta gre z ta czescia Europy ostatnie 400 lat..
Zasadnicza roznica miedzy Grecja a Polska jest drukowanie wlasnych pieniedzy. – Długi mamy głównie w pieniądzach, których nie drukujemy.
Wiedza ,ze kraje Kolonialne obudzily sie i zadaja tych samych praw. – Czyli żądają prawa do niespłacania długów? Nie rozumiem.
Mozliwosc drukowania wlasnych pieniedzy ,przyznasz daje jednak jakies pole manewru,szczegolnie na wlasnym rynku wewnetrznym (vide Argentyna)
To jest roznica in plus w stosunku do Grecji..ktora "straszy" wierzycieli Z,ze powroci do Drachmy...a wtedy :-))
Grecy umiejetnie graja w ta Gre ...
Stwierdzenie zwiazane z "Budzacymi sie Koloniami " dotyczylo krajow Europy Wschodniej,ktore budza sie z "akcesyjnego amoku" i nie maja juz ochoty byc "dudkane" przez "twarde jadro " hehehe EU...
Czy Grecja splaca ?
Negocjuje:-))
Ostatnio dali sobie podwyzki 13 i 14...:-))
MFW powarczal Germancy rowniez..i w zabkach przyniesli wierzycielom pieniazki (Greek debts Funds) :-))
Wiec Grecy uznali : cnbc.com
hehehe.
Pokaz mi bankruta ktory splacil wlasne dlugi ?
Najlepszym przykladem jest Argentyna...
No i zawszwe pozostaje Nacjonalizacja..ale to temat na nastepny raz.
Wiedzialy galy co braly.Doskonale wiedzieli ,ze Malakow nie stac na te kredyty..Ale drukarka we Franfurcie musiala stworzyc jakis rynek dla swoich produktow:-))
Grecja w tamtym czasie wygladala na najslabsza i latwa do skopania po d...r oraz posiadala wlasciwe "srodowisko polityczne" :-))
Wysylali wiec tam swierzo pachnace pieniazki ,ktore i tak nie mialy i nie maja pokrycia w rzeczywistosci..:-)) W kazdej chwili mozna zwinac Euro a nawet cala EU i do kogo wierzyciele beda sie zwracac o zwrot zaiwestowanych pieniedzy ? Beda pisac Na Berdyczow zapewne :-))
Niezly przewal :-))
Cala Francja,Hiszpania,Wlochy...Jak to dupnie a dupnie to 2 wojna bedzie przyjemnym wspomnieniem..
6 marca tego roku w Versailess ,zostala podjeta decyzja o przyszloscu strefy Euro i EU.
..""It's not about deciding between the four of us what Europe should be. That's not our conception, but we are four important countries and it is up to us say what we want to do with the others" Hollande said"..
Marka i Frank francuski nigdy naprawde nie zniknely.Wystarczy pojsc do Francuskiego,Niemieckiego sklepu i zerknac na paragon ,na ktorym pod cena w euro podawana jest rowniez cena w Markach czy frankach po kursie wymiany.
Dzisiejsza cena marki to :1.87 euro google.com
Franka francuskiego 0.15 euro xe.com
Jak sie do tego doda fakt ,ze Germania po cichu drukuje nowe marki niemieckie w Angli :scmp.com
Dodac do tego niedwuznaczne wypowiedzi Markel : express.co.uk
oraz opinie Centr finasowych o Euro : "The ECB has already reached its point of no return. Euro interest rates are sub-zero, the bank’s asset sheet is bloated with distressed debt and the ECB’s QE super-stimulus is earmarked for shutdown later this year. There is nothing left in policy reserve once the “house of cards” comes crashing down."..
To obraz tego co przed nami jest chyba oczywisty....
Grecja to blotka.
Francja i Wlochy to zupelnie zbankrutowane kraje..
Jeżeli "Pole manewru ekonomiczno-politycznego niewielkie i uzależnione od dobrej woli rzeczywistych właścicieli Polski" a PiS zakrywa to propagandą sukcesu i rzekomej suwerenności to wciska nam ciemnotę. W tym zyskanym czasie doi nas dotychczasową metodą, tak aby zyski spływały do uprzywilejowanych wierzycieli kosztem zobowiązań wobec społeczeństwa.
Kto broni rządowi powiedzieć, jak jest i, że zaciąganie pasa jest łagodzone socjalem aby zyskać czas na odbudowanie suwerenności? Trzeba by najpierw było mieć jakąś koncepcję, a tego w gospodarce nie widać. I wymagało by to prowadzenie jawnego bilansu kosztów polityki, a nie ukrywanie go przed społeczeństwem.
Banksterów zwodzą czy nas? Jak im się zdaje?
Wychodzi, że rząd Polski jest syndykiem masy upadłościowej, który działa w imieniu jednych wierzycieli przeciw drugim, z których ściąga te 2 biliony złotych.
Rząd cieszy się, że ratuje sytuację, że zyskuje na czasie, a w rzeczywistości "rzeczywiści właściciele Polski" zainteresowani są utrzymywaniem tej zaplanowanej i kontrolowanej ekonomicznej, demograficznej, politycznej i cywilizacyjnej równi pochyłej. My cieszmy się razem z PiSem, że to oni kontrolują nasz upadek, bo inni byliby gorsi.
Dobrego Dnia Polsko,Autorze i dyskutujący o Polsce :)
chętnie napisałabym wzorem Autora"jaki piękny ranek"ale u nas ten ranek mocno zimny :)
a wracając do dyskusji o kondycji naszej Spółki/w/g mnie SA :)/to temat rzeka ...głęboka,szalona chwilami a chwilami ,... niezwykle piękna :)
i wciąż nawiedzana róznymi "przeszkodami"
a TO 8 letnie rządy "ciepłęj wody w kranie",
a to kolejne akcje WSI sPOkojnej ,WSI wesołej mające na celu obalenie demokratycznie wybranego rządu i co dalej za tym idzie
tzw wrogie przejęcie spółki,pytanie czy w swoim interesie,czy ?
Pomagając Naszej Spółce,pomagamy sobie,nie WSI,nie "somsiadom" czy razwiedczykom,ale włąśnie sobie,a targowiczanom powiedzmy wyrażnie nie i niech przestaną marzyć o POwrocie krula z nie naszego nadania
serd pozdr dla Autora i PISzących
TU :)
O swieta naiwnosci !...moja :-))
Zrobilem to w 2010 ..W ubieglym spieprzalem z Polski ubozszy o zasadnicza czesc moich aktywow nie ogladajac sie za siebie :-))
Lokalne kliki pod wodza Starosty Zywieckiego z PIS uleczyly mnie z mojej naiwnosc...
Probowalem cos uratowac..Bylem nawet u v-ce Wojewody Slaskiego,CBA,Odwiedzilem rowniez "Prokurature" Zywiecka i Wojewodzka..
Wszedzie powiazana ze soba klika..
Uratowal mnie moj adwokat wykladajac "kawa na lawe",ze jak nie mam "ukladu i dobrego wejscia do powyzszych to:" trace tylko czas,pieniadze i bije glowa w mur,ktorego i tak nie przebije"
Szkoda czasu,zycia ,energi na to co bylo kiedys (POLSKA) a obecnie jest slynnym " "CH...D....i kamieni kupa"...
Pare milionow mlodych Polakow odkrylo ta Iluzje i trzasnelo drzwiami na pozegnanie.
ps. Tak jak autor tego postu,rowniez uwarzam,ze PIS "udaje tylko,ze rzadzi"
Polska to masa upadlosciowa a PIS jest tylko jej syndykiem..
opowiem historię z własnego życia.Dawno,dawno temu, w innym świecie,innym wieku na progu naszego małżeństwa ,mąż dostał propozycję nie do odrzucenia,wyjazd do Australii z obiecaną tam pracą ,jako świetny fachowiec,tu nie mógł jej znależć,bo za żadne skarby nie zapisalibyśmy się do żadnej "rzondowej,czerwonej organizacji",gdy mi powiedział o czekającym nas wyjeżdzie,odpowiedziałam,ze ,ze nigdy w życiu nie ruszę się z tego miejsca na Ziemi,zwanego Polską
,nigdy i nigdzie
mimo,ze pracowalismy za nędzne grosze i mieszkaliśmy kątem u teściów, nie popłynęliśmy do raju za oceanem.Minęło wiele,wiele lat,przyszła Solidarność i kolejny RAZ szykował się wyjazd w "jedną stronę"ale udało się i zostalismy.,mimo,ze mogliśmy skorzystać z tego wyjazdu..:(
i znowu minęło wiele lat a my mamy swoje mieszkanie,wiele podróży za granicznych/ale już w czasach,gdy paszport leżał w domu,wcześniej nie dostalibyśmy go i pozostaje pytanie,czy żałowaliśmy kiedykolwiek swojej decyzji,nie Nigdy
mimo,ze ciągle było nam pod prąd :)
Tu są groby naszych Rodziców,TU ukochane lasy i Miejsca i te cudowne słowa na pewnym cennym dla nas przedmiocie,...
Bóg Honor Ojczyzna
serd pozdr z drogi do Naszej Polski,Polski marzeń i oczekiwań :)
Ja takiego wyboru nie mialem. Prosto z internowania dostalem "dokument podrozy" w jedna strone i kopa na pozegnanie.
Stracilem rowniez Rodzine.
Przez 30 lat nosilem Polske w sercu i Nadzieje ,ze do niej wroce,,I wrocilem aby skontestowac ,ze jej juz nie ma.,przy okazji zostalem okradziony z owocow ciezkiej wieloletniej pracy.Na szczescie pozostala w moim Sercu.
serdecznie przepraszam w imieniu nas wszystkich z tamtych lat i serdecznie współczuję,jesteś smutnym przykładem ceny Tej Naszej Walki ale i niestety przykładem zdania,że rewolucja zjada własne dzieci,tak było z Tobą i częściowo z nami,tu w Kraju
jeszcze RAZ serdeczne pozdrowienia z drogi do Naszej Polski ,bo to co teraz mamy ,to tylko kolejne przystanki do Stacji Wolna Polska,wolna od sprzedawczyków,kłamców i pasożytów,czy taka stacja istnieje,mam Nadzieję,ze TAK i Tobie i sobie tego życzę,,życzę byśmy do Niej dotarli :)
mimo,że zbójców PO drodze pełno/jak zawsze/
Dobrej i spokojnych snów :)