Jojo Brudziński dostał łeb konia?

Zacznijmy od początku, czyli od faktów, a nie histerii.
Prawdopodobnym powodem, dla którego niektórzy dostają białej gorączki na widok Macierewicza i dla którego to powodu pozbawiono go jego najbardziej zaufanego i sprawnego współpracownika (do tego w sposób skandaliczny), nie są wcale sprawy reformy wojska, tylko kasa. I wcale nie chodzi tu o caracale, choć tu też jest potężny problem (bo komuś przeszła koło nosa wielka forsa, albo, co gorsza, musi ją oddać).
Nie, powodem jest Polska Grupa Zbrojeniowa, http://pgzsa.pl/  - czyli potężny holding firm produkujących dla wojska, który AM stworzył błyskawicznie i zarządza nim póki co żelazną ręką. Podstawowe źródło zarobków, lata lewych kontraktów na sprzedaż broni, wszelki mafijne układy i całe zaplecze finansowe WSI – czujecie temat?
Ostatnio PGZ objął np kilka stoczni, o czym cicho, podczas gdy Morawiecki lata i chwali się  elektrycznym autobusem przyszłości. Dlatego Misiewicz musiał zostać wywalony – żeby być może jedyny, naprawdę zaufany człowiek AM nie patrzył na łapy ludziom PGZ.
 
Z podobnych powodów jak wyżej, czyli zarządzania potężną kasą,  wylecieli już z rządu zarówno Szałamacha jak i Jackiewicz. Co najlepsze, ślad po nich zaginął, nie ma ich nawet na stronach Wiki, mówiących o rządzie Beaty Szydło, a tak się składa, że obydwaj ministrowie byli bliskimi współpracownikami Beaty.

Dzisiaj Jojo Brudziński, przewodniczący komisji PiS, która kompletnie zjechała Misiewicza -  na portalu wPolityce.pl własną piersią zasłania Macierewicza przed atakami PO, no, no....
Co się stało? Ano padł Szałamacha, padł Jackiewicz w ramach wojny wewnętrznej z Lipińskim, teraz się chłopaki zamachnęli na Antka, ale zdaje się, że wystartowali ze śrutówką na krokodyla....
Co dalej?
Dalej będzie chwilowy spokój, zanim stare agentury nie wymyślą kolejnej afery, a usłużni pismacy jej nie rozdmuchają, licząc na nowe rozdania i nowe fanty. Pierwsze porohy tej strasznej rzeki władzy za nami, to i tak cud, bo zwykle Kaczyński wywalał się na pierwszym większym progu – patrz rola Kaczmarka w rządzie w roku 2007. Dziś  mogę mieć tylko nadzieję, że tym razem łajba PiS wytrzyma....
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-04-2017 [21:28] - krzysztofjaw | Link:

Brudziński to taka pacynka. Groźny jest Lipiński i już dawno J.K powinien go odsunąć, no chyba że Lipiński za dużo wie. Mnie najbardziej żal P. Szałamachy. Wierzę też, że Antek jest zbyt mocny na nich.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-04-2017 [06:57] - zbieracz śmieci | Link:

Brudziński pacynką -nazwanie pacnyką to świadczy jedynie o Pana ubóstwie językowym i czerpanie ze studni łże 24.Ma swoje do zrobienia i robi to dobrze a szałamachy to niech Panu będzie żal ,bo mnie nie !
Był na stanowisku które i tak miano zlikwidować a gdyby pozostało to na pewno bez niego .dla dobra polityki PIS.

Obrazek użytkownika Ptr

22-04-2017 [22:08] - Ptr | Link:

Kolejność zdarzeń jest mniej więcej taka:
W TV pojawia się nowy człowiek robiący dobre wrażenie - myślimy : idzie nowe.
Jednocześnie można przypuszczać , że niektórzy w tym samym czasie o mało nie rzucają czymś w ekran telewizora.
Posłowie opozycyjni zaczynają nagonkę w programach informacyjnych i w Sejmie na dane nazwisko, że im się coś nie podoba.
Sprawa przechodzi do fazy utrwalania stereotypu, ktory można już bezmyślnie powtarzać wszędzie.
Partia rządząca zaczyna badać wpływ tej sprawy na wizerunek i sondaże.
Negatywny stereotyp jest wzmacniany w kabaretach możliwie najbezczelniej.
Sprawa staje się otwarta ...
 

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2017 [22:18] - Jabe | Link:

Czyli Jojo zwęszył kasę i napuścił Jarosława Kaczyńskiego na Antoniego Macierewicza, czy może to Jarosław Kaczyński zwęszywszy kasę poszczuł Jojem Antoniego? Ja tego nie kupuję. Wolałbym narrację, wg której ordynat na PGZ dostał z powodu swawolnego młodzika po nosie, poskutkowało i znowu jest miłość. Jednak Pani wyraźnie z tym się nie zgadza. No cóż, może to faktycznie, jak w każdej korporacji, wyścig szczurów, tylko bardziej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-04-2017 [22:43] - Marek1taki | Link:

Dzięki za kawę na ławę. My profani swój rozum mamy i tyle wiemy, że "reżimowa" cedzi. Patrząc z punktu widzenia interesów wrogów Polski warto rozgrywać obsady stanowisk aby sprawy szły Polsce gorzej niż lepiej. Też bym zrobił wszystko żeby władzę miał Morawiecki a nie Szałamacha i Jackiewicz, to w 20 sekund da się ocenić. Inna jeszcze sprawa, że oni chyba też nie z jednej bajki, ale to już chyba na więcej niż 20 sekund.
Misiewicza plasuję między Soroką, Kiemliczami i Luśnią. Zaufanie to towar strategiczny. Jak broń.

Obrazek użytkownika fritz

22-04-2017 [23:26] - fritz | Link:

AM do dziesiatki a wlasciwie setki milliardow zl, ktore ida do Polskiej Zbrojeniowki (z duzej litery) a nie do izraelskiej czy niemieckiej co skandalem jest.

Dlatego Bronislaw Duda zostal wlaczony do akcji przez ktosikow i to juz od grudnia 2015, a wiec niespelna w miesiac od utworzenia rzadu PBS. Z grudnia 2015 sa pierwsze nieodpowiedziane listy prezydenta do AM.

Do tego dochodzi, ze przez Zbrojeniowke dokonuje sie / bedzie sie dokonywac olbrzymi transfer technologii do normalnego przemyslu a wiec inicjalizacja rzeczywistej reindurstrializacji.  TO moze przeprowadzic tylko i wylacznie AM. Co wlasnie powodem eskaklacji atakow Bronislawa Dudy jest.

Nie mowiac o drobiazgu, ze armia staje sie rzeczywiscie w blyskawicznym tempie realnym WP, przestaje byc atrapa.

**PS. I have a dream: Beata Szydlo nastepnym Prezydentem Polski**

a kancelaria prezydenta kuznia Polskiej Inteligencji a nie wylegarnia 3.generecji resortowych wnukow ubeckich mordercow Polakow.

 

Obrazek użytkownika eska

23-04-2017 [01:44] - eska | Link:

Znowu źle się czepiasz, z Dudą to zupełnie inna gra i kiedyś się zdziwisz jeszcze i to bardzo. W każdym razie twórczy "spór" Dudy z AM zaowocował amerykańskim wojskiem w Polsce. Kombinuj :)))

Obrazek użytkownika fritz

23-04-2017 [17:00] - fritz | Link:

Faktow sie nie czepia. One istenija.

Z Duda jest rzeczywscie inna gra a moment zdziwienia mam za soba. Takim momentem byl np. wywiad Dudy w TV Republika, w ktorym stwierdzil ze walka z komuna byla  .. Wojna Domowa. Prowadzacym opadly szczeki. Duda zostal przeprofilowany.

.... W każdym razie twórczy "spór" Dudy z AM zaowocował amerykańskim wojskiem w Polsce. Kombinuj :)))

*** Nie zartuj. Wojsko jest dzieki AM i Waszczykowskiemu jak JK stwierdzil. Duzo wskazuje na to, ze Duda chcial zaistniec i bardzo oslabil pozycje Polski co spowodowalo, ze rokowania byly wyjatkowo ciezkie.

Kombinowac? 2 + 2 = 4. Kropka. Tu nie ma nawet miejsca na kombincje.

Duda rowniez dzisiaj  atakuje AM.

Bez AM nie bedzie WP (znaczy atrapa bedzie), nie bedzie Zbrojeniowki a wiec de facto oznaczaloby to likwidacje Polski i Duda doskonale to rozumie.

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-04-2017 [06:11] - zbieracz śmieci | Link:

Szałamacha wleciał bo kontestował publicznie 500 + oraz obniżenie wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę..Kontestował bo nie widział środków na ich pokrycie i nie wierzył ,że to pokryje wpływ ze ściągalności VAT,akcyzy i i innych podatków a z takim podejściem nie mógł dalej być partnerem Morawieckiego w jego nowym super ministerstwie.
Co do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ,jakież było wielkie zdziwienie gdy okazało się ,że wszystkie bez mała kluczowe stanowiska poobsadzał swoimi kumplami  były rzecznik niejaki Hoffman a jak tego dokonał i przy pomocy kogo to jest pytanie ....!?
Nie podobało mi się w jaki sposób potraktowano Misiewicza do czasu gdy zapadł wyrok Misiewicz powiedział co powiedział  i wynika z tego ,że problemem dla Misiewicza jest sam Misiewicz  który nie zrozumiał ,że wysoki urzędnik państwowy mający dostęp do informacji wrażliwych nie szlaja się służbowym samochodem po dyskotekach.
Wyleciał i dobrze bo mógł narobić jeszcze większych szkód nie tylko wizerunkowych a dla innych jest przykładem czego nie powinien robić nawet gdy jest młody urzędnik państwowy ,niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Obrazek użytkownika Galiński

23-04-2017 [16:48] - Galiński | Link:

"...wysoki urzędnik nie szlaja się po dyskotekach..." jasne; elegancko stołuje się w Sowie i Przyjaciołach, przy winku za 1000 płaconym służbową kartą!
Większej bredni w ustach PAD nie usłyszałem, niż ta i przyznaję, że stracił u mnie sporo, a nie jestem 20 ani 40+.
Kto nie rozumie, że to wojna o to czy AM ma wolną rękę w doborze współpracowników czy nie , niech siedzi cicho i patrzy kto jest celem następnym.
Ja wiem, ale nie napiszę...

Obrazek użytkownika Wiśtawio

23-04-2017 [10:04] - Wiśtawio | Link:

Ja z uporem maniaka "wpuszczać młodych do 40+" tych których znamy z szacunkiem odsunąc na role doradczą. Młodzi ,gniewni jeszcze nie zepsuci, wiedza , zdrowi i ambicje są.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-04-2017 [13:12] - zbieracz śmieci | Link:

Przygotowanie do pełnienia służby państwowej to proces długi ,selektywny i nie wszyscy dojdą do celu jaki sobie wyznaczyli .Stawianie na młodych tylko ,że są młodzi to jedna z większych głupot jakimi się raczy tych co takie aspiracje mają.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-04-2017 [12:35] - Jan1797 | Link:

Misiewicza plasuję między Soroką, Kiemliczami i Luśnią. 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kto powiedział, że komisja Brudzińskiego zakończy prace na Misiewiczu?
Zakończy gdy sprawdzi listę „wykrztałconych” na członków Rad Różnych, PO kursach promocyjnych http://nadzorcze.edu.plinterne...
 dla wybitnych i poda do publicznej wiadomości. http://e-prawnik.pl/porady-pra...
Skoro, ewentualnie pobierali pensum i odprawy bez wymaganych uprawnień to, czy należy osądzić (jak w przypadku Bartłomieja) działalność ww?
„Nasi”szanowni dziennikarze śledczy z zaangażowaniem (wystawiając świadectwo własnej uczciwości i rozsądku), nie czekając na wylewność suwerena
w opinii o nich samych, sprawdzą, nim znikną z netu listy mianowanych przez PO na zarządzających skarbem państwa, posiadających zapewne najwyższe
kursy uprawniające do zajmowanych stanowisk.
Czy, mamy prawo to wiedzieć?
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Dorota M

23-04-2017 [13:07] - Dorota M | Link:

A w TV Republika, ten brzydki Macierewicz, na tapecie u pana Ziemkiewicza, z wielokrotnymi powtórzeniami, żeby widzowie, jak niechcący przestawią z TVN, nie mieli zbytniego wstrząsu. Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika eska

23-04-2017 [13:33] - eska | Link:

Wygląda na to, że niektórzy co bardziej naiwni w końcu się połapali, ze lezą jak durni w pułapkę WSI. Oby......