Ostatni dzwonek dla Prawa i Sprawiedliwości

Zwycięskie wybory, i to w dwóch odsłonach, stworzyły możliwość naprawy państwa przez obóz patriotyczny, a ten obóz to nie tylko Prawo i Sprawiedliwość czy cała Zjednoczona Prawica, ale także sami wyborcy, którzy takiej naprawy państwa od dawna oczekiwali i chcą dowodów, że to się naprawdę dzieje. Takich dowodów rząd Beaty Szydło rzeczywiście dostarcza, tyle tylko, że po drugiej stronie nastąpiła w ostatnich czasie niezwykła wprost mobilizacja, by odnowę Polski zatrzymać, a nade wszystko sprawić, by Rzeczpospolita nie stała się państwem w pełni niepodległym, silnym, sprawnym i samodzielnym na arenie międzynarodowej. Nie daje pożądanych efektów ulica,  więc przystąpiono do wyjątkowo brutalnej agresji medialnej, w której informacje zastąpiono manipulacją, kłamstwem i nienawiścią. Ten sam zestaw stosują zresztą politycy z gangu PO, tacy choćby jak Stefan Niesiołowski, który sugeruje, że Jarosław Kaczyński może skończyć tak jak Kadafi, czyli w rurze kanalizacyjnej. Uchodzi mu to na sucho, bo tamtej stronie w ogóle za dużo uchodzi na sucho. Bo polskie państwo, a nie sam rząd, jest nadał słabe. Policja broni bluźnierczej sztuki, podczas której łamane jest polskie prawo.

Nie jest więc tak, że mamy już wolną Polskę, w pełni niepodległą, nie jest też tak, że można fetować własne zwycięstwa, nawet jeśli one się zdarzają. Radość z durnych "czerwonych kartek" z wizerunkiem największego szkodnika Polski należy zostawić żartom w sieci i programowi satyrycznemu "W tyle wizji", a nie zajmować się tym przez cały dzień, jak to oni się ośmieszyli. Nie ma też miejsca i czasu na groteskowe wręcz porachunki zespołów dziennikarskich, kto bardziej walczył z PO, kto ma więcej zasług w dążeniu do ujawnienia całej prawdy o Smoleńsku, bo to - przynajmniej z zewnątrz - odczytywane jest jako przejaw głupoty i partykularnych interesów. Nie ma również powodów, aby Antoniego Macierewicza ponad miarę gloryfikować ani go krytykować. Zmiany na korzyść w polskiej armii są ewidentne, tylko trzeba je widzom pokazać (!), zamiast powielać całymi dniami narrację przeciwników Polski. Bo to nie jest walka w ramach sporu o Polskę, tylko walka z obozem, który świadomie działa na rzecz osłabienia kraju, na rozbicie prawicy, na całkowite skundlenie Polaków, żeby scenariusz, napisany dla nas, na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, można było dalej realizować.

Jesteśmy cały czas na początku drogi, a przeciwnik jest dużo groźniejszy niż reżim Jaruzelskiego i Sowieci Breżniewa razem wzięci. Bo wtedy większość Polaków, choć pogodzona z podziałem Europy, żyła w kontrze do komunistycznych wartości i całego systemu, można rzec, że w głębi duszy była po naszej, polskiej stronie, a zdrajców było niewielu. Dziś jest inaczej, dziś - tak przynajmniej wynika z wielu sondaży - jedna czwarta wyborców  jest zdania, że przez osiem lat nic złego się w Polsce nie stało, że Donald Tusk jest nadał fantastycznym politykiem, na którego oni by z chęcią znowu zagłosowali. Trzeba sobie uświadomić, a o tym się prawie nie mówi, że przez blisko rok, zaraz po Katastrofie Smoleńskiej, Służba Kontrwywiadu Wojskowego współpracowała nielegalnie z wrogą Polsce i NATO służbą wywiadu rosyjskiego FSB, bez jakiejkolwiek umowy. Za to odpowiada bezpośrednio Donald Tusk, bo jemu wtedy podlegały bezpośrednio wszystkie służby. I taka współpraca mogła być podjęta tylko za zgodą i wiedzą Putina i Tuska. Może dlatego to przesłuchanie trwało aż osiem godzin.

Prawo i Sprawiedliwość, od dnia zwycięskich wyborów, miało  niezbędne argumenty prawne, by Tuska, Kopacz i Komorowskiego postawić w stan oskarżenia za wszystko to, co działo się przed i po 10 kwietnia 2010 roku. PiS tego nie zrobił. Nie uporządkowano również sfery mediów. To, że prawica ma duży wpływ na TVP niewiele zmienia, bo obóz patriotyczny ma przeciwko sobie wszystkie stacje komercyjne, największe portale informacyjne i na dokładkę jeszcze - ciągłe i wściekłe ataki na PiS w zachodnich mediach. Nie jest więc łatwo, ale wiele można było i nadal można jeszcze zrobić. Choćby wyzbyć się łopatologicznej propagandy w TVP, której widz z prawej strony absolutnie nie potrzebuje.  Choćby stworzyć, bo to nie jest jak rakieta na Marsa, własny - w pełni profesjonalny i uniwersalny portal informacyjny- a nie sztukować ten niedobór stricte politycznymi portalami prawicowymi. To wszystko powinno być gotowe - przynajmniej organizacyjnie i logistycznie już dwa lata temu. No ale nie ma.

Dlatego trzeba mówić o tym ostatnim dzwonku dla Prawa i Sprawiedliwości, bo za moment będzie jeszcze trudniej walczyć z narastającą agresją totalnych mediów i codziennym zmiękczaniem mózgów wielu Polaków, którzy w końcu uwierzą, że Antoni Macierewicz rozwalił armię, a Tusk zbudował im autostrady. Ten tresowany całymi latami cynik budował, i owszem, ale kolonialną Polskę, zależną tak od Niemiec jak i od Rosji. To skrzydło rosyjskie i niemieckie w Platformie zawsze było widoczne gołym okiem. Jeśli jednak jest tak, że modeluje się świadomość Polaków przez ćwierć wieku i wmawia się, że bycie Polakiem to w sumie obciach, bo to zaścianek i moher, że trzeba wręcz wykluczyć z życia wszystkie dawne zwyczaje i wartości, a w to miejsce wstawić wstyd i chęć poprawy, że będziemy tacy nowocześni jak Gazeta Wyborcza i TVN, to skutki tego są takie jakie są. To prawda, że wizjonerom upokorzonej i skundlonej Polski pozostały już tylko media i otumanione tłumy wyborców Platformy oraz sekta sędziowska. Ale to nadal jest bardzo dużo, to nadal olbrzymia siła nacisku i narzędzie do cofnięcia nas do jeszcze nowszej, jeszcze bardziej wyrafinowanej wersji PRL-u, a właściwie to nie PRL-u tylko nowoczesnej, wymieszanej ideologicznie z dekadencją Zachodu, wizji stalinowskiej, tym razem opartej na terrorze kulturowym i informacyjnym. I to się dzieje teraz, na naszych oczach.

Tymczasem, takie niestety można odnieść wrażenie, wielu politykom PiS oraz publicystom prawicy, wystarcza dziś świadomość, że nasze jest na górze. A skoro jest na górze, to załatwimy teraz dawne urazy, tego wypchniemy, z tym się w końcu policzymy. To jest pycha w czystej postaci, brak umiaru i zerowe odczuwanie tego, co ludzie mówią na ulicy. Nie ci, oblepieni znaczkami KOD-u na głowie, tylko wyborcy prawicy, albo niezdecydowani, albo wreszcie ludzie młodzi, którzy mogą i powinni być największą siłą Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych latach. Doceniam premier Beatę Szydło za jej zdecydowanie i konsekwencję w głoszeniu tej prostej prawdy o służbie dla narodu, bo mówi to serio, nie na pokaz. Mówi o tym bardzo mocno Jarosław Kaczyński, ale jednocześnie, można odnieść wrażenie, że niektórym wystarcza fakt samego rządzenia i 500+. Do tego niedobrego zjawiska dołączają dawni niepokorni publicyści, którzy jęczą i narzekają na PiS, ale nie mają czasu, by powiedzieć lub napisać o tym, jak naprawdę było, a jak teraz jest z armią. W taki sposób i w takiej formie, by ten przekaz dotarł do ludzi. Medialnie, Antoniego Macierewicza oddano po prostu medialnym agresorom, dla których jest on śmiertelnym wrogiem, gdyż zatrzymał rozpad armii. Aksamitny terror nastawiony na wypranie mózgów z polskości, z tradycyjnych wartości, zastąpił terror fizyczny dawnych oprawców z UB. To nawet nie jest analogia, to jest kontynuacja tamtej wizji, ale na miarę potrzeb XXI wieku. Droga do w pełni wolnej i niepodległej Polski jest więc jeszcze długa, ale po raz pierwszy od II wojny światowej jest to w końcu realna wizja, do spełnienia i naprawdę widać ją już na horyzoncie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-04-2017 [14:17] - xena2012 | Link:

Olbrzymia jest siła nacisku opozycji na władzę i to nie tylko atak na Kaczyńskiego czy Macierewicza.Powinniśmy dojrzeć perełki wyszukane przez gorliwych dziennikarzy w innych dziedzinach.Np.Rozdmuchana sprawa radnego z PiS znecającego się nad żoną przykuwajaca uwagę juz od dwu tygodni.Czy to pierwszy i jedyny w Polsce przypadek haniebnego zachowania? Niestety tu ważne jest tylko to że ów radny był z PiS a nie fakt bicia żony.Takich spraw jest więcej a nawet drobny incydent czy wzmianka zostaje rozdmuchana jak balon.

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2017 [15:21] - Jabe | Link:

Olbrzymia jest siła nacisku opozycji na władzę – Pani wybaczy, to już zakrawa na psychozę. Wystraszyła się Pani oblepionych znaczkami KOD-u? Przestrach może tylko budzić reakcja na krzywdę wiewiórki, ale proszę z tego nie robić olbrzymiej siły nacisku, bo to komiczne.

Obrazek użytkownika xena2012

22-04-2017 [15:39] - xena2012 | Link:

Komiczne to jest Pańskie podejscie! Oczywiście dobra ,milusia opozycja nie wywiera nacisków a gdzieżby ,oni tylko pilnują demokracji żeby im Kaczyński nie ukradł i własną piersią bronią się przed straszliwą dyktaturą i faszyzmem.O psychozę to raczej powinien Pan posadzić panią Jandę.której już nawet przekwit nie rozgrzesza.

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2017 [15:54] - Jabe | Link:

Ma Pani rację, że się o towarzystwo pani Jandy dopomina. A co do opozycji, to ona nie jest od tego, żeby była pluszowa, ale także nie od tego, żeby swoją bylejakością rząd wspierać, a jednak to robi (a może – robiła dotąd). W normalnym kraju normalna opozycja by takiego komfortu władzy nie dawała, tylko bezlitośnie punktowała. U nas za to panuje epidemia psychozy. Spoko, kilka wdechów.

Obrazek użytkownika xena2012

22-04-2017 [16:24] - xena2012 | Link:

U nas to znaczy gdzie? Mnie już Pan wymienił a reszta?

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2017 [16:45] - Jabe | Link:

Generalnie w „tym kraju”. Politykom to pasuje, bo inaczej musieliby się wysilić, a tak w zasadzie wystarczają funkcjonariusze medialni. Sama Pani narzeka na brak informacji. Zdrowia. Co ciekawe, gdy przychodzi się pofatygować osobiście, ci zagorzalcy (o obu stronach mówię) jakoś nagle znikają. W samym środku „puczu” na wiec przyszło ledwie kilka tysięcy. Ciekawe, nie?

Obrazek użytkownika Domasuł

23-04-2017 [00:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Wszyscy politycy do wymiany! Zakladamy wlasna Partie Prawicowych Blogerow i Komentatorow, a Jabe nas prowadzi do zwycięstwa! Będziemy normalnie jak walec "w tym kraju". Urzadzimy totalna demolke tego socjalistycznego systemu. Masakracja będzie calkowita.

Obrazek użytkownika Art

22-04-2017 [16:32] - Art | Link:

"Prawo i Sprawiedliwość, od dnia zwycięskich wyborów, miało  niezbędne argumenty prawne, by Tuska, Kopacz i Komorowskiego postawić w stan oskarżenia za wszystko to, co działo się przed i po 10 kwietnia 2010 roku. PiS tego nie zrobił."
Chyba Pan żartuje.Postawić ich przed Rzeplińskim,Biernatem czy innym Milewskim?Oni nawet "Hossa" wypuszczają i śmieją się Polakom w nos,a tych "tuzów"?jednym telefonem uwolnią.Są dwie instytucje,gdzie sprawiedliwość nie może podlegać żadnym dywagacjom-to Kościół i Sąd.Ale tam są-Sowa i Czajkowski w jednej i Milewski z Piwnik w drugiej.Póki ich nie usuniemy będzie jak jest.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-04-2017 [16:50] - zbieracz śmieci | Link:

Przestań oglądać łże 24 i czytać inne szczujnie bo zaczniesz moczyć się w nocy jak opozycja świadoma ,że już nie wróci..

Obrazek użytkownika Lektor

22-04-2017 [16:55] - Lektor | Link:

Panie kochany, idą zmiany, i one idą w dobrym kierunku. Niektórzy chcieliby aby ich dokomano w ciągu miesiąca (jest to tzw syndrom niecierpliwości) , a jak pan chcesz dowodów to wsadź pan nos w gazety TV i internet i czytaj pan dokładnie.
 Panie, nie dała efektów ulica i nie da efektów ta pańska agresja medialna !  Co się pan tak boisz. Chcesz pan wszystkich czytelników tym pańskim pietrem zaszczuć ?!!!  Najpierw należy przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości, a potem takim Niesiołowskim czy innym wytaczać sprawy sądowe (tzw. szybkie sprawy). Ale wtedy gdy będą normalni sędziowie, a nie czerwone  gady postkomunistyczne, które nie pozwolą tknąć swojego.
Pan , jako piszący artykuły musi wiedzieć, co się dzieje gdy chce się wszystko naraz ........  Po drugie musi pan wiedzieć, że nad  naszym rządem wisi ciągle ta cholerna „klątwa żekomego bezprawia” ze strony  UE z lewicowami półgłówkami nią rzydzącymi.
W jednym punkcie natomiast ma pan rację. PIS powinien przestać się tłumaczyć przygłupom z totalnej opozycji, bo skoro totalna to oni zawsze będą przeciwni czemukolwiek. Tak,  PIS powinien  wreszcie zacząć ich lekcewarzyć !
 

Obrazek użytkownika Galiński

22-04-2017 [16:58] - Galiński | Link:

Zmiany utknęły na mieliźnie biurokracji i samozadowolenia
Skoro opór jest taki, że mogą cię SWOI żywcem pogrzebać /Misiewicz/, to po co się szarpać, kadencja jeszcze 2,5 roku jest czas żeby się odkuć po 8-10 latach biedy! 
Żadnych zmian już nikt nie żąda, bo wroga propaganda zagłusza nawet myśli o zmianach.
Widzę czarno, tak jak ŚCIOS w swoich opracowaniach.

Obrazek użytkownika Gniewko

22-04-2017 [17:12] - Gniewko | Link:

PiS powinien wzmacniać swoje struktury, bo bez tego nie ruszy do przodu i zostanie przy poparciu na poziomie 30%. Jak się boi agentów, to niech kupi wariograf, czyli wykrywacz kłamstw.

Obrazek użytkownika kwintesencja

22-04-2017 [17:24] - kwintesencja | Link:

Od października 2015 roku Zjednoczona Prawica pod przewodnictwem PiS z woli Wyborców, a nie "Czerepaków", przejęła stery Państwa. Zmienia się stopniowo wiele rzeczy. Aby radykalnie zmienić mentalność wielu Polaków, oraz stan gospodarczy, samorządowy, wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia itd., potrzeba więcej czasu niż kadencja - tj. 4 lata. Prawdą jest to, że czas umyka, a zaległości jest wiele. Za chwilę odbędą się wybory samorządowe. To będzie pierwszy sprawdzian, pierwszy dzwonek, czy jesteśmy na właściwej ścieżce i kursie. To od Polaków będzie zależało, czy PiS zwycięży, czy TO - totalna opozycja. Wybór nastąpi, bo musi. Wynik wyboru, to albo błogosławieństwo, albo przekleństwo. Nie dajmy się zwieść propagandzie i ułudzie. Kto się ogląda za siebie, nie nadaje się do Królestwa Bożego, a co dopiero do "Ziemskiego". Nie oglądajmy się za siebie. Trwajmy mocni w wierze!!! Razem możemy dużo. Odwagi!  

Obrazek użytkownika Dorota M

22-04-2017 [20:59] - Dorota M | Link:

Jeżeli w takim tempie będą iść dobre zmiany, to PIS nie zdaży nawet z reformą sądownictwa, a to jest warunkiem usunięcia szkodników i postkomuny z życia publicznego. Dlaczego nie ujawnia się kto jest kim w mediach? To umożliwiłoby zastanowienie sie zwykłych ludzi, dlaczego jest tyle kłamstwa i manipulacji. Dlaczego w kulturze nie ma żadnych zmian i dotacje ida nadal do lewaków? Jest tyle ministerstw. W każdym powinno coś się dziać dobrego dla Polski, a według mnie jedynie min, Macierewicz i obecnie Z Ziobro robią porządki w swoich dziedzinach. Ile mamy na to czekać?

Obrazek użytkownika Domasuł

22-04-2017 [21:52] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Kolejny bloger który jest bardziej pisowski niż Jaroslaw Kaczynski.

Ja proponuje zalozyc Partie Naszych Blogow, albo Partie Prawicowych Blogerow. Same orly i jastrzebie, wiec nie martwię się o wynik wyborczy.

Obrazek użytkownika Lektor

22-04-2017 [23:28] - Lektor | Link:

Coś dla ciebie Domasuł:  https://scontent.ftxl1-1.fna.f...

Obrazek użytkownika xena2012

23-04-2017 [10:07] - xena2012 | Link:

a ja proponuję nie zakładać żadnej partii blogerów czy komentatorów  skupionych na NB ( nieco złoślwie proponowaych przez Domasuł) tylko prowadzić bardziej żywą i merytoryczną dyskusję.

Obrazek użytkownika Domasuł

23-04-2017 [13:55] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Domasuł jest imieniem męskim które się odmienia. Jezyk polski jest jezykiem fleksyjnym, wiec w dopełniaczu "Domasuła".