Palikot, jako Gruba Berta

Czytam z rosnącym niepokojem o roli, jaką odgrywa Palikot, jak przewidywałem, ma do spełnienia jasne i proste zadanie, takie samo, jakie miał do tej pory, tylko bardziej.

Mimo mojej pogardy i odrazy do jego cynizmu i zakłamania, całkowitego braku hamulców i skrupułów, muszę przyznać, nie sposób go lekceważyć. Jego, albo tego, kto go wymyślił i nadął.W czasie kampanii wyborczej, kilka miesięcy temu wydawało się, ze Palikot jest skończony. Ponieważ jego zaistnienie, a potem istnienie , lub nieistnienie w polityce zależało w 100% od przyjaznych mu mediów, gdy zniknął z tychże, zniknął też i z publicznej świadomości, a więc i z polityki. Pamiętam, jak na jeden z jego wieców przyszło kilkadziesiąt osób z Leszczyńskim i właściwie nikim poza Leszczyńskim, jeśli nie liczyć jakiejś idiotki, która nawet nie wiedziała, jaki transparent trzyma i jakiejs chorej z nienawiści jejmości o gabarytach ciężarówki Kraz i takimże IQ. Przyznam, ze przestałem się nim zajmować , także z tej przyczyny, że nie stanowił żadnego bezpośredniego zagrozenia dla PiS, bo nie isnieje w Polsce taki wyborca, który stałby przed dylematem, czy głosować na PiS, czy też może, hmmmm, na Palikota. Jeśli istnieje, to @$# z nim, szczerze mówiąc, niewielka strata.

W końcówce kampanii jednak najwyraźniej postanowiono, i było to wyraźnie widać, wskrzesić ten zezwłok, nadąć go gwałtownie do granic wytrzymałości powłoki. I proszę, projekt zakończył się niespodziewanym sukcesem. Tym większym, że wszystkie pozostałe projekty, czy to rzeczywiscie oddolne, czy to sterowane przez służby odniosły spektakularne porażki. Po prostu nie liczyły sie w żaden sposób, poza tradycyjnym już odebraniem komuś tam jakiegoś procentu, czy promila.

Przy całym moim krytycyźmie do tych wszystkich drobnoustrojów na prawicy i oczywistej ich szkodliwości dla sprawy, że się tak ogólnie i nieprecyzyjnie wyrażę, nie sposób z przykrością nie stwierdzić, że Korwin, czy Szeremietiew bardziej zasługuje na mandat, niż to zawstydzające towarzycho od Palikota , te wszystkie kobietony z brodą, niepełnosprawni umysłowo, ubeccy agenci, czy matka gnoja, który twierdzi, że oficerów polskich słusznie rozstrzelano w Katyniu , bo to przecież tyle gąb do wykarmienia, a po co tyle żywności marnować.

Jedna korzyść, że odebrał głosy PO i SLD. SLD po tym ciosie ma niewielkie szanse, by sie otrząsnąć, a jeśli, to już tylko i wyłącznie , jako związek zawodowy byłych pompolitów, aparatczyków, ormowców i ich rodzin, bo cokolwiek tam było zdradzającego oznaki życia, to poszło do Palikota właśnie. Natomiast PO w zwiazku z tym, że przekroczył on próg 5% tak znacznie, zyskało , a nie straciło, bo ma swoją koncesjonowaną, zaprzyjaźnioną opozycję, co to robi dużo hałasu, ale , jak trzeba , to poprze w głosowaniach, przynajmniej tych najważniejszych. Dokładnie tak, jak Żyrynowski w Rosji. A najważniejsze, że , również dokładnie , jak Żyrynowski, będzie mogło wyartykułować wszystko to, czego swego czasu Jelcyn, a teraz u nas Tusk wyartykułować nie może ze względu na to, że nie wypada, albo, że się wstydzi.

Otóż od poczatków swego istnienia w polityce Palikot atakował przeciwników PO czy generalnie układu stojącego za „projektem PO”, jak sami członkowie to określali, w sposób najpobrzydliwszy z możliwych, brutalny, obraźliwy, personalny, obdzierający z godności, schlebiający najniższym instynktom gawiedzi, takiej, co to rechoce, jak widzi, jak komuś smarują krzesło gównem, albo plują do kawy. Tusk w tym czasie z uśmiechem i zastroskaniem komentował, na przykład „niepokojącą brutalizację języka niektórych polityków” i zapowiadał , że „bedzie namawiał polityków wszystkich opcji, uczestników sporu, do umiaru i zachowania kultury”.

Ani przez sekundę nie było żadnych wątpliwości, że to Tusk, czy też ten, kto tym wszystkim rządzi i informuje Tuska na bieżąco o jego poglądach i decyzjach wypuszcza Palikota i ściąga go z powrotem do budy, gdy trzeba go nieco wyciszyć. Tak, jak go zamknięto w budzie po tragedii smoleńskiej aż do chwili, gdy uznano, że trzeba znowu uderzyć i obedrzeć pogrążoną w żałobie część Polski z godności i splugawić ich ból, bo tak wyszło z analiz i sondaży, ze inaczej nie wygrają tamtych wyborów.

I oto Palikot uniezależnił się od łaskawości porucznik redaktor Stokrotki i od kaprysów redaktora Liza, stał się politykiem, który do swych plugastw może używać trybuny sejmowej. I pomyśleć, że kiedyś rozpaczaliśmy nad tym, jak tą trybunę plugawi Andrzej Lepper. Wypada przeprosić w myślach Andrzeja Leppera i pomyśleć o nim cieplej, bo jemu przynajmniej o coś chodziło. I w paru przypadkach okazało się, że miał rację. W przypadku Palikota mamy do czynienia z całkowitym, nieskrywanym cynizmem, abnegacją, kreacją i wyrachowaniem.

W osobie Palikota i jego sejmowych szabel, czy może raczej bejsboli, Tusk zyskał użyteczne narzędzie, prawdziwą Grubą Bertę do walenia w PiS i uwikłanie go w bezsensowne i bezproduktywne pyskówki i spektakularne szarpaniny. Może się jednak okazać, że się przeliczył, o czym sie przekona, gdy ktoś mu zakomunikuje, podobnie, jak w przypadku swego niedoszłego kandydowania na prezydenta, że jest potrzebny gdzie indziej, i że Rada Ministrów, to tylko żyrandol. A Gruba Berta obraca sie na lawecie i kieruje w stronę swego dobrodzieja.

P.S. Mój statek płynie na wschód, w związku z czym prawie codziennie zmieniamy strefę czasową. No, to od dzisiaj zmieniam czas publikacji, bo teraz 20 w kraju, to u mnie już noc. Wklejać teksty mogę, ale już śledzić dyskusji nie dam rady. A jutro rano Malezja, pilot o 06.30, trzeba wstać o 5.30. Brr , nie lubię.

Zachęcam do czytania poniedziałkowych felietonów w Freepl.info i w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/se...

http://niezalezna.pl/bloger/69...

http://seawolf.salon24.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ndb2010

18-10-2011 [17:54] - ndb2010 | Link:

Klasyczna socjotechnika

Powstanie projektu Palikot zaczyna się od sprawdzenia czego ludzie nie lubią, czego oczekują. Następnie podkręca się niektóre cechy i nagle na scenie pojawia się produkt oczekiwany przez wyborców.

Można także zastosować metodę na narkomana.

Wytwarza się w danej społeczności nałóg i daje się dilera.

Palikot to diler antyklerykalizmu i potrzeby reformacji religijnej w jednym. Cały problem polega na tym, że obie grupy są oszukiwane a najbardziej Ci, którzy oczekują reformacji religijnej ze strony Palikota.

ruch palikota to ślepa uliczką prowadząca do radykalizacji nienawiści porównywalnej z faszyzmem.

Każdy pies uczony wscieklizny kiedyś zrywa się z łancucha.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Roman

18-10-2011 [23:45] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

kazda osoba sie pojawia i znika i tu tez tak bedzie

Obrazek użytkownika Vinganca

18-10-2011 [23:52] - Vinganca (niezweryfikowany) | Link:

Jak zwykle z ogromna przyjemnocia przeczytalam Twoj post i gdyby nie to,ze sprawa jest nader smutna, to moglabym powiedziec, ze sie dobrze ubawilam.
Wczoraj ogladalam z wielkim obrzydzeniem Liza {z udzialem ktorejs tam ze srodka tygodnia - podobno profesor(???)(, potomek (?) krola, ten co lubi byc zachodzony od tylu, jakis dominikanin (tym razem mowiacy "ludzkim glosem"), psychiczny specjalista od owadow i posel Cymanski). Tego nie da sie opowiedziec slowami, to trzeba zobaczyc
http://www.tvp.pl/publicystyka...

Obrazek użytkownika Vinganca

19-10-2011 [00:29] - Vinganca (niezweryfikowany) | Link:

Jak zwykle z ogromna przyjemnocia przeczytalam Twoj post i gdyby nie to,ze sprawa jest nader smutna, to moglabym powiedziec, ze sie dobrze ubawilam.
Wczoraj ogladalam z wielkim obrzydzeniem Liza {z udzialem ktorejs tam ze srodka tygodnia - podobno profesor(???)(, potomek (?) krola, ten co lubi byc zachodzony od tylu, jakis dominikanin (tym razem mowiacy "ludzkim glosem"), psychiczny specjalista od owadow i posel Cymanski). Tego nie da sie opowiedziec slowami, to trzeba zobaczyc
http://www.tvp.pl/publicystyka...

Obrazek użytkownika RYSK

18-10-2011 [18:24] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

jak polichama; teraz firerek moze blyszczec spolegliwoscia na tle 'niedoszlego' koalicjanta--trywialne ale skuteczne!

Obrazek użytkownika marian

18-10-2011 [18:45] - marian (niezweryfikowany) | Link:

A mnie się nasuwa inna refleksja - otóż, rządzenie w Polsce pod aktualnymi władzami, oczywiście w warszawce, no bo gdzie indziej przebiega następująco:
1/. w gospodarce? - nic nie robić cały dzień
2/. w polityce? - a no knuć i jeszcze raz knuć
3/. za murami gmachów rządowych? - a no feta
4/. w mediach? - łgać
5/. opozycja? - pic
6/. ci wszyscy, którzy po za internetem? - nic nie wiedzą, i nawet się nie domyślają
7/. vincent? - wszystko roluje
8/. licznik? - w warszawce bije, a warszawce to wisi
9/. prezydencja? - to też pic
10/. kto dopisze dalej - będzie śmieszniej

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

18-10-2011 [20:11] - Teresa Bochwic | Link:

Skoro z SLD przeszli do Palikota, to nie znikli.
"Pamiętam, jak na jeden z jego wieców przyszło kilkadziesiąt osób z Leszczyńskim i właściwie nikim poza Leszczyńskim..." To może jednak zażądać przeliczenia głosów? Coś za szybko dokonał się ten cud przed urną. Ciekawa jestem, jak praktycznie można to zrobić w Polsce - w USA liczyli dzień i noc głosy na Busha chyba 4 miesiące, były grupy ochotnicze itp. Czy to jest możliwe w Polsce?

Obrazek użytkownika Lila

19-10-2011 [00:41] - Lila (niezweryfikowany) | Link:

Palikot to krzyżówka bejsbola z sierściuchem.

Obrazek użytkownika MAJOR FLASH

19-10-2011 [01:04] - MAJOR FLASH (niezweryfikowany) | Link:

Tusk udzielił wywiadu w radiu ,Nie POkolei w głowach,RED chytrusek pytał o następne ruchy kadrowe
ojciec narodu zamierza w nowym roku zmienić konstytucję z wpisem o roli przewodniej Potwornego Obłędu w krzyżowym
ogniu pytań stokrotki przyznał o rozwiązaniu sejmu senatu urzędu prezydenta finanse przejmie Nabank POlski Z KAPITAŁEM
MARKSA I CYCATEJ CARYCY ANGELI a co z mendiami spytał w takim razie POcichutku nadredaktor AaaaDAM zatroskany
geniusz PO wilczym spojrzeniu uśmiechnął się słonecznie zlobimy YOUTUBE MICHNIK GEOBELS URBAN L.T.D z siedzibą
na KAJMANACH a co z histerią pyta nieśmiało GONTARCZYK wodza .,mgr histerii zakłoPOtany napisze BŁONDARYKGB
histerie POlski na nowo napisze james BŁONDARYKGB o rozbiorach i POWSTANIACH NIE MA MOWY na ludobójstwach patriotów zna się entymolog osiołowski jak część cieci prawdziwych POlenPOljakuf palikoty na pal z przyjemnością dla wszystkich

Obrazek użytkownika Krzysztofor

19-10-2011 [02:14] - Krzysztofor (niezweryfikowany) | Link:

"Silent Majority" potrzebuje takich jak Seawolf, ktory ma odwage i talent powiedziec to, co kazdy generalnie czuje, ale nie potrafi tego tak dobitnie i celnie wyrazic. To sa teksty na pokrzepienie serc, na nadzieje, ze ta beznadzieja zadlawi sie i zdechnie. Moze jest jakis horyzont, swiatlo w tym tunelu. Trwaj, Bro

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

19-10-2011 [02:19] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

Tuska+ in vitro=Paliglup.
Pozdrowionka Wilku morski.

Obrazek użytkownika uff

19-10-2011 [10:05] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Ten obmierzły typ może jeszcze dla kolejnych wyborów upaść przed krzyżem,pojechać do Częstochowy,wyznać publicznie nie swoje grzechy,pojawić się nago lub w sukience w sejmie.On może wszystko,jest baaardzo bliskim przyjacielem BroKomu,Słońca Peru,RadSika.A ten były ksiądz z kolei w telewizjach będzie ujawniał kolejne grzech nawróconego mocodawcy,a Anna G. i Biedroń będą uczyć miłości i życia inaczej."Wyborcy" to lubią,gorzały ma Januszek pod dostatkiem.Smutne to,ale bardzo prawdopodobne.

Obrazek użytkownika Bogdan  Dziuma

19-10-2011 [13:31] - Bogdan Dziuma (niezweryfikowany) | Link:

Jako 60-cio latek poddany zostałem "obróbce" szkoły gdzie wbijanie koła w dekiel było i jest do dzisiaj metodą nie zmienną !
Wychodzenie ku wolności z bloków przygotowanych przez żydokomunę jest jedyną gwarancją dojścia do "orła białego"
I lista osób bijących po oczach tym ptakiem jest w 95% powieleniem listy
jedynie słusznej drogi