Dramatyczny apel środowiska dziennikarskiego

Gdyby się uważnie wsłuchać, to poprzez medialny klangor można by usłyszeć cichutkie popiskiwania… To dochodzące z kuluarów cienko brzmiące głosy nielicznych żyjących jeszcze ostatnich dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia, pracujących na etacie w przemyśle pogardy i kłamstwa.

To właśnie oni – ostatni sprawiedliwi ogłaszają, że dzisiejsze media zostały całkowicie opanowane przez pseudodziennikarzy stokroć gorszych od znanych z bezwzględności pseudokibiców. W tych warunkach nie jest możliwe skonstruowanie sensownego i adekwatnego do realnej rzeczywistości przekazu informacyjnego – alarmują.

Dziennikarze apelują do lemingów z prawej strony, o moralne wsparcie oraz o używanie adekwatnego określenia „pseudodziennikarze”.

Tak sobie myślę, że przecież tzw. efekt Michnika polegający na wybiórczości daje się zauważyć również w mediach niezależnych, które w ten sposób fałszują przekaz, w niechlubnych porywach nie gorzej niż medialny mainstream, określany złośliwym sloganem „kłamstwo całą dobę”.

Osobiście nie przypuszczam, aby tego typu apele przyniosły skutek. Podoba mi się natomiast określenie „pseudodziennikarze” i będę je stosował na co dzień. Środowisko pseudodziennikarzy powinno zostać otoczone raczej opieką duszpasterską, którą można porównać do niełatwej pracy niektórych księży wśród ulicznych prostytutek.

Natomiast jeżeli chodzi o media niezależne, to przy tej okazji, zaryzykuję i zadam kilka pytań, które to, mam nadzieję, dotrą w sieci do odpowiednich osób. /mam na myśli „niezależnych publicystów”/.

Tajemnicą poliszynela jest militarne i logistyczne wsparcie Rosji dla prorosyjskich separatystów, którzy traktują jeńców ukraińskich w barbarzyński sposób. Jeżeli was to oburza, to w takim razie dlaczego w waszych przekazach nie ma potępienia lub nawet cienia ubolewania z powodu podobnych czynów ze strony ukraińskiej? Niedawno Ukraińcy chwalili się poderżnięciem gardła schwytanemu rosyjskiemu oficerowi. Czy nie był to jeniec? Rozumiem satysfakcję z „ubicia” kolejnego wroga w honorowej walce, ale tortury i egzekucje na jeńcach potępiane u jednej, a traktowane z pobłażliwym milczeniem u drugiej strony, rodzi podejrzenie o hipokryzję.

Chciałbym również, abyście uczciwie odpowiedzieli sobie, panowie i panie z Niezależnej.pl i Gazety Polskiej, na pytanie: Czy to tylko separatyści ostrzeliwują swoje pozycje i przy okazji obiekty mieszkalne, powodując masakrę cywilów, czy może robi to artyleria ukraińska? Pisanie prawdy o Ukrainie nie jest przecież równoznaczne z deklaracją poparcia dla Putina. Analogicznie: pisanie prawdy o postsowieckiej Rosji nie oznacza automatycznego poparcia dla banderowców.

Znam wiele osób, które nie mają cienia wątpliwości co do putinowskiej Rosji i postsowieckich strategii względem „bliskiej zagranicy”, lecz równocześnie są zbulwersowane waszym „informacyjnym przekazem”, który w ich odbiorze jest przede wszystkim propagandą wojenną.

Kontynuowanie tego na pewno nie wyjdzie wam na zdrowie (moralne).

Ruchomy wektor nienawiści szalejący na Ukrainie podobnie jak igła kompasu w trójkącie bermudzkim może już wkrótce zgodnym wysiłkiem Rosji, Niemiec i przy powściągliwej aprobacie USA zostać skierowany w stronę Polski. Dlatego, moi drodzy, piszcie po prostu prawdę. Taki jest przecież imperatyw prawdziwego dziennikarstwa.

Mój komentarz: Eksponowanie wyłącznie aspektu rosyjskiej agresji, pomijanie z premedytacją aspektów pozostałych: inspiracji sił trzecich, wojny domowej oraz faktu, że na wschodzie biją się nasi wrogowie, przypomina mi błąd strategiczny Polaków z czasów II wojny światowej. Wówczas AK pomagała Rosjanom, którzy zwyciężali z Niemcami. Niewątpliwie, w jakimś stopniu pomogło to Rosjanom w zajęciu  terenów II RP – szybciej od wojsk zachodnich aliantów. Dlatego polską racją stanu jest, aby Rosjanie ostatecznie nie weszli na zachodnią Ukrainę, lecz na tym etapie konfliktu granie roli przygłupiego dywersanta idącego na wojnę czyni z nas państwo frontowe. W sytuacji, gdy nie mamy armii, może się to skończyć kolejnym krwawym samobójstwem, wpisanym w kalkulację głównych graczy rozgrywających ten konflikt.

____________________________________________________________________________
Gwoli uzupełnienia obrazu.
Od wielu lat na tzw. Zachodzie kresli się scenariusze rozpadu Ukrainy i wymodelowania Europy w tym Polski. /Mitteleuropa/. Robią to Niemcy, Amerykanie, Żydzi oraz wyznawcy Dugina.
Polacy powinni o tym wiedzieć. Poniżej "mapa" z 2008 roku.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

06-02-2015 [12:57] - Magdalena Figurska | Link:

Możemy podyskutować, jak odsłonisz przyłbicę, warszawiaku i przedstawisz się z imienia i nazwiska. Tylko z takimi ludźmi można rozmawiać. 

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-02-2015 [13:19] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Magdalena Figurska

"Tylko z takimi ludźmi można rozmawiać" Wygodne tłumaczenie. Brakuje argumentów?

Czy tak trudno zrozumieć, że już najwyższy czas zgodnie z własnym sumieniem i wiedzą pisać prawdę - w miarę możliwości "całą prawdę"
Napiszę wprost, "drukowanymi literami", aby nie ułatwiać pokusy posądzania mnie o prorosyjskość. Zawsze szczerze "nienawidziłem" Związku Zdradzieckiego. Uważam postsowiecką Rosję za poważne zagrożenie, które wraz  z innymi zagrożeniami  wymaga od nas Polaków natychmiastowego zjednoczenia i realnej pracy w sensie wzmocnienia WŁASNYCH SIŁ I ŚRODKÓW, a tymczasem szykuje się kolejny okrągły stół (jeden z wariantów popierany przez PiS).
Nie podoba mi się, że Polacy są od lat wykorzystywani w roli bezrozumnych marionetek.

 

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-02-2015 [16:40] - Józef Darski | Link:

PiS nie popiera nowego OS, choć są w nim ludzie, którzy do tego rozwiązania przebierają nogami. To jest istotne rozróżnienie.

Obrazek użytkownika Stan

06-02-2015 [13:42] - Stan | Link:

Zgoda co do prawdy i jedności,one są najważniejsze.O jakim okrągłym stole Pan pisze?To bardzo ciekawe.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-02-2015 [14:22] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ Stan
Istotą okrągłego stołu była i JEST akceptacja postkomunistycznych i neokomunistycznych środowisk politycznych jako nietykalnych podmiotów.
Okrągły stół wyznaczył tabu - nie można żądać delegalizacji środowisk przestępczych w Polsce, bo to godzi w demokrację i pluralizm "polityczny"

Tabu wzmocnione mitami rządzi polską świadomością - Link
 

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-02-2015 [13:50] - Józef Darski | Link:

"Niedawno Ukraińcy chwalili się poderżnięciem gardła" - bez podania źródła i jego analizy jest to tylko propaganda i kłamstwo. Rozumiem, że jest doskonała okazja dla endecji do rozpalania nienawiści do Ukrainy w sposób inteligentny, tj, przy zasłanianiu się obiektywizmem i krytyką Putina.

Czy źródło było ukraińskie?
czy źródło było wiarygodne?

Bez rzetelnej odpowiedzi na te pytania będzie to szerzenie kłamstwa. Nie wykluczam oczywiście, że tak mogło się wydarzyć.
Dyskutowanie nad rozmaitymi mapami ma sens wątpliwy. Też mogę sobie wykrteślić mapę. Powyższa została przygotowana przez kogo i kiedy, jaka włoska gazeta ją opublikowała i kiedy oraz co miała ilustrować.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-02-2015 [14:13] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Józef Darski
Zdjęcie z makabrycznym "trofeum" wrzucił na swojego fb sympatyk "Prawego sektora" ukraiński bojownik
oto źródło /drastyczne zdjęcia/ informacja nie została zdementowana, powtórzona w wielu miejscach.
O zabitym generale  wspomniał Dawid Wildstein /bez opisu sposobu zabicia/

A propos map: Jałta i Teheran niestety miały konsekwencje.

"Rozumiem, że jest doskonała okazja dla endecji do rozpalania nienawiści do Ukrainy w sposób inteligentny, tj, przy zasłanianiu się obiektywizmem i krytyką Putina." To o mnie? Niestety pudło.

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-02-2015 [16:38] - Józef Darski | Link:

To był odwet za Wołnowachę. Konsekwencją terroru na wojnie jest terror.
Troszczenie się o Polskę oznacza starania by Ukraina wygrała i odsunęła od nas Rosję
Nie każda mapa ma znaczenie. Trzeba wiedzieć kto kreśli by brać na poważnie lub nie.

Panu chodzi o co, żebyśmy pisali jak Ukraińcy mordują biednych Rosjan na Donbasie, tak jak mordowali i bądą mordowali Polaków - to jest przesłanie rosyjskiej wojny informacyjnej skierowane do Polaków.
Każdy agresor powinien wiedzieć, że jak wyciągnie łapę po nieswoje, to mu gardziołko zostanie poderżnięte. Proste.
Rozumiem, że jak przyjdą do nas, to Pan będzie przestrzegał konwencji i starał sią by im włos z głowy nie spadł. Ja NIE.

Obrazek użytkownika Vrs von Bierlin

06-02-2015 [16:38] - Vrs von Bierlin | Link:

Smutne… że Ukraińcy zabili generała, ale co on robił na Ukrainie? Czy Ukraina napadła na Rosję? Po prostu partyzanckie komando zlikwidowało najeźdźcę. Jak na filmach o komandosach, po cichu, na terenie zajętym przez wroga. To chyba lepiej, że to rosyjski generał, który wiedział po co czyni, niż szeregowy z poboru. Podobnie "polscy bandyci" zabijali niemieckich oficerów w Warszawie, jak np. Kutscherę.
Mówienie o równej winie ukraińskiej to histeryczna głupota i skrajna nieodpowiedzialność. To rosyjska dywersja. Gdyby wielu Polaków głosiło, w okupowanej Warszawie, ze równa jest wina Niemców i Polaków to Batalion Miotła miałby pełne ręce roboty. Ci co tak myśleli, to głośno o tym nie mówili, ze strachu. Po to m.in powstała AK, żeby właśnie tak było. Teraz szukanie win Ukraińców z II wojny światowej to niegodziwość i dywersja przeciwko Polsce. Po 1989 roku nigdy nie widziałem takiej histerii w tej sprawie jak teraz, gdy to szkodliwe. Było mi smutno, że, kiedy był na to czas, np. nie wspierano A. Przewoźnika w upamiętnianiu polskich ofiar rzezi. Dziś zarzucać tamte zbrodnie np. chłopakowi elektrykowi, który dorabia w Polsce, albo studentowi, albo kapeli z Gwoźdźca, albo Polakowi ze Stanisławowa, który walczy za Ukrainę, to dno niegodziwości. Po co uznaliśmy niepodległość Ukrainy po 89? Nawet gdyby to sam Bandera z Petlurą walczył tam na wsch. to należałoby mu pomóc. Bo to by znaczyło, że przejrzał i nie daje sobie wmówić, że Ukraińcy i Polacy to wrogowie.
Rok 1648 (źródło rozbiorów) jest najważniejszy w polskiej historii, wtedy załamał się piastowska (nie jagiellońska) polityka łączenie narodów w Koronie Polskiej. To Wł. Łokietek zrozumiał, ze jeśli nie poszuka sojuszników, to będzie się ukrywał po lasach i jaskiniach. Polskie rycerstwo przyjęło litewskich Rusinów do herbów. Bez oparcia o Polskę nie ma wolności w Ukrainie. Bez Ukrainy , nie w planach europejskich wolnej Polski. Racją stanu dwóch narodów jest za wszelką cenę nie pozwolić na napuszczanie na siebie, Niemcom, Rosji, Anglii i zachodowi. Polacy na kresach pamiętają rusyfikację i ludobójstwo 110 tys. Polaków w latach 1937-38 (11% ofiar) w ZSRR. Dlatego dziś popierają a niekiedy i walczą "za swobodną Ukrainę”.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-02-2015 [15:51] - maks jamnicki | Link:

Są różne pojęcia "mediów niezaleznych". Ja to odbieram, że niezależne od rządu i aktualnie władającego wszystkim reżimu. Reżimu w bezpośredni i pośreni sposób wspieranego przez 99, 9 % rynku medialnego. Media które w tym nie biorą udziału, to media "niezależne", np niezależne od tej władzy i ośrodków które wspierają ten rząd, np niemieckie.
Ludzie sobie ubzdurali, że media "niezależne" powinny zajmować się wspieraniem i promowaniem najróżniejszych bzdur i.....ataków na siebie. Te ataki powinny cierpliwie i troskliwie drukować na swoich łamach.  Otóż nie. Jeżeli ktoś na mnie psioczy przed domem, w tramwaju, na klatce schodowej i gdziekolwiek, jego sprawa. Ale jeżeli przychodzi do mnie w gości i mi mówi że moja połowica to k...a, to "go wypraszam" w dowolny sposób. A on wtedy że...."łamię wolnośc słowa, udaję demokratę a nie pozwalam się wypowiedzieć, czyli.....jestem taki sam nicpoń jak "ci drudzy". 
 Sprawa rosyjska. Kto jest agresorem?  Kto na czyim terenie?. To typowo ruski system. Napadli na Polskę, palili, gwałcili, mordowali hurtowo i w sposób bestialski, a później na cały świat opluwali Piłsudskiego, "że nie zadbał o jeńców, niektórzy to nawet pomarli, lekarstw nie dostali". Otóż konwencje obowiązuja, jak najbardziej. Ale ktoś kto ich sam nie przestrzega, zwalnia druga stronę z ich przestrzegania. Uważam to za zdrowe podejście.  A sam atak Rosji, zabór Krymu to z punktu nie łamanie różnych konwencji? Pisał Pan protesty?
Jeżeli ktoś najdzie mój dom, zagrozi moim bliskim, nie ma środków  których mogę zastosować w ich obronie. Nawet jeśli napastnik przez resztę życia chodził ślepy i głuchy. Chcącemu krzywda się nie dzieje. 
Na marginesie. Przed tym problemem stanęła armia Piłsudskiego, wobec bestialstwa  bolszewików-najeźdzców, bestialstwa przekraczającego ludzką miarę. Co robić? Poradzili sobie. Musieli.
Sprawą swoich jeńców niech się zajmuja Rosjanie. Co Pan taki troskliwy? A zrobił Pan gdziekolwiek jakiś wpis, o chrześcijanach mordowanych hurtowo przez ISIS?. A jest ich tysiące,  warto się zainteresować. Nie pojedyńczy rosyjski wojskowy.  A ci biedni ludzie, kobiety i dzieci, nikogo nie napadali i nie mordowali. Jakież to pole do popisu dla chrześcijańskiego miłosierdzia. Warto pomyśleć.  
 
 

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-02-2015 [16:32] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Max Jamnicki

"A sam atak Rosji, zabór Krymu to z punktu nie łamanie różnych konwencji? Pisał Pan protesty?
Szanowny Panie, bardziej mnie interesują rdzenne etnicznie polskie okupowane tereny na Litwie i los prześladowanych tam Polaków. Ten temat jakoś jest nieobecny.

"Chcącemu krzywda się nie dzieje" Czyżby? Nie ma niczyjej krzywdy? Przecież leje się krew.  Ukraińska państwowość to efekt diabelskiej polityki Stalina, który mieszał, przesiedlał narody i tworzył sztuczne twory państwowe w skład których włączał ziemie z ludnością innych narodowości.

"Co Pan taki troskliwy?" No własnie mogę zadać to samo pytanie, dlaczego nie zatroszczyć się o Polskę i Polaków w pierwszej kolejności?
Ja nie troszczę się o Rosjan i o Ukraińców, lecz mierzi mnie propaganda i cenzura. Napisałem ten tekst z powodu braku odpowiedniej hierachii w dyskursie publicznym - bardziej się przejmuję prounijnymi separatystami, którzy chcą oderwać całą Polskę od jej korzeni niż separatystami prorosyjskimi. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed postsowiecką Rosją to najpierw zlikwidujmy w Polsce agenturę- nie urojoną, lecz prawdziwą.

 "A zrobił Pan gdziekolwiek jakiś wpis, o chrześcijanach mordowanych hurtowo przez ISIS?"
To jest rzeczywiście zbrodnia pomijana milczeniem i traktowana z biernością na poziomie rządzącej światem oligarchii.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-02-2015 [17:28] - NASZ_HENRY | Link:

Jacy znowu separatyści!
Czarna swołocz Putina ;-)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-02-2015 [19:52] - CzarnaLimuzyna | Link:

@NASZ_HENRY
;-) to oznacza przymrużenie oka
odnośnie czarnej, swołoczy czy Putina ;-)

Obrazek użytkownika emilek

06-02-2015 [19:21] - emilek | Link:

Szanowny panie Limuzyna.
przykromi bardzo, ze tak powiem ,ale cos sie Panu popierdzielilo.
Nie ma zgody ,aby agresora i obronce swojego kraju stawiac w jednym rzedzie.

Obronca swego kraju ma ABSOLUTNE PRAWO uzywac wszystkich sil i sposobow ,aby bronic siebie i swoja rodzine i eleminowac wroga. A AGRESOR JAK CHCE MIEC CALE GARDLO TO NIE POWINIEN BYC AGRESOREM.
I tu ma Pan racje . Nalezy sie dokladnie przygladac jakimi metodami dziala armia inwazyjna.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-02-2015 [20:00] - CzarnaLimuzyna | Link:

@emilek
Szanowny Panie Emilku

Jest pan zwolennikiem jałtańskiej geografii w sensie granic?
Tym właśnie Polacy różnili się od ościennych ludów, że ucinali wrogie łby i podrzynali gardła jedynie w walce.
Jeńców nie mordowaliśmy, i nie urządzaliśmy masowych mordów ludności cywilnej tak jak czynili to Niemcy, Rosjanie i Ukraińcy.

Obrazek użytkownika emilek

06-02-2015 [21:16] - emilek | Link:

Szanowny Panie Limuzyna.

Jalta mi calkowicie wisi poniewaz tam zostalismy ZDRADZENI!

Kazdy czlowiek ma naturalne prawo do obrony siebie i swoich bliskich, ktore niestety podwazyli (madrzy)idioci ,ktorzy ustanawiaja "Prawo". Naturalnym jest,ze jak ktos wciska sie do mego domu w niewiadomym celu i zagrozone jest zdrowie lub zycie moje lub czlonkow mojej rodziny. To podstawowym i naturalnym moim prawem jest obrona mojej osoby i swoich bliskich.Obrona obojetnie jakim orezem (nozem ,pistoletem czy naewt dlugopisem bo i nim mozna zabic).A jakby byla taka sytuacja to nawet przegryzc gardlo napastnika.

Opisuje Pan tylko scene podciecia gardla tego jenerala. A tla calej tej sytuacji Pan i ja nie znamy.

Wyobazmy sobie ,ze czlowiek ,ktory podcina te gardlo stracil przez takich jak ten jeneral i jego swolocze (zolnierzy) swoja zone i dzieci.Znajac ruskich zona mogla byc gwalcona kilka razy.

Co nie moglo tak byc?

Jesli doswiadczyl on lub ktos z jego rodziny podobnych rzeczy to popieram tego co podcinal to gardlo calkowicie. Ja osobiscie zrobilbym w takiej sytuacji tak ,ze ten general czulby cierpienia o wiele dluzej.

NIKT JENERALA I JEGO SWOLOCZY NA UKRAINE W ODWIEDZINY NIE ZAPRASZAL. JAK MAWIALA NASZA KROLOWA BONA ''BASTA""

Dziekuje za Panska odpowiedz. I goraco Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

06-02-2015 [23:06] - Janko Walski | Link:

" Podobnie "polscy bandyci" zabijali niemieckich oficerów w Warszawie, jak np. Kutscherę."

- napisał, moim zdaniem bardzo trafnie jeden z komentatorów. Dlaczego nie doczekał się odpowiedzi? Zabrakło argumentów?

To Pan był w Nowym Ekranie?  Też tam trafiłem po tym jak Janke rozpędził tych, którym nie podobał się klientelizm s24 rodem z "Alternatywy 24" tzw "stary salon" w ramach obcinania skrajności.  Gdy tylko zorientowałem się w co wdepnąłem przestałem tam zaglądać. Próbowałem jeszcze pociągnąć za sobą paru porządnych ludzi zmanipulowanych przez wsioków. Ludzie nie zdają sobie sprawy, ze podstawową umiejętnością służb w ogóle, a  rosyjskich w szczególności jest wzbudzanie zaufania otoczenia jakie by nie było, że bez tej umiejętności nie ma mowy o pracy w słuzbach. Wojciech Sumliński też nie zdawał sobie z tego sprawy na początku. Nie mieściło się w głowie panu Wojciechowi, że można posunąć się do wykorzystania własnej umierającej żony do zdobycia zaufania figuranta. A jak było z Panem? Przepraszam, że pytam, ale chciałbym zrozumieć skąd bierze się taki tekst.

Na pytanie "Czy to tylko separatyści ostrzeliwują swoje pozycje i przy okazji obiekty mieszkalne, powodując masakrę cywilów" możliwe są dwie odpowiedzi. Tak, ukraińscy żołnierze ostrzelali miejsce, z którego w ich stronę wystrzelono pociski. Wydaje się to mało prawdopodobne choć wykluczyć się nie da. Podobną metodę wywoływania oburzenia idiotów stosują terroryści arabscy. Gdyby nie było idiotów metoda prowadzenia ostrzału z budynków szpitala, szkoły, przedszkola, domu starców, bloków mieszkalnych itp nie byłaby w użyciu jako nieprzydatna. Druga możliwość to ostrzelanie szpitala przez Rosjan, których jak sami twierdzą nie ma. Takie ostrzelanie przez Rosjan których nie ma jest bardzo sprytne, bo jak mogli ostrzelać, jak ich nie ma.  To brzmi logicznie. Tak samo logicznie jak upadek tutki w Smoleńsku wskutek podskakiwania nic nie znaczącego kartofla. Tak samo logicznie jak zaatakowanie przez Gruzję Rosji, strzelanie gruzińskich ślepych snajperów do takiego jak zamach prezydenta, jak pokaranie przez Boga Litwinienki, itd. itd.

Obrazek użytkownika Józef Darski

07-02-2015 [02:39] - Józef Darski | Link:

Był i jest nadal. A jak się czyta te brednie ekranowe to się nasiąka, gdy jest odpowiedni podkład.
Bandzior podbija Ukrainę, a oni zamiast go do niewoli i miejsce w hotelu wynająć, poderżnęli gardziołko, a my ich nie krytykujemy. Skandal. Koniec wolnego słowa!. Ach te rezuny, tylko by rezali!

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

07-02-2015 [01:15] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ Szanowni komentatorzy, nie wszystkie komentarze zauważyłem.Postaram się teraz odpowiedzieć zbiorczo na wasze "argumenty"
Naprawdę nie widzicie co się dzieje?
Tłusty zachodni lewiatan kłóci się o ukraińską kość z bestią ze wschodu.
Aby ukrócić insynuacje, wątpliwości co do moich intencji: Nigdy nie uznawałem dominacji wschodniej- sowieckiej, rosyjskiej i dominacji zachodniej, niemieckiej nad Polską oraz nigdy nie zaakceptowałem obecności komunistów i neokomuny w przestrzeni publicznej, ponieważ w przeciwieństwie do moich szanownych adwersarzy uważam, że lewica nie ma prawa... wtrącać się do polityki, a to jest pogląd, który nie mieści się w umysłach zniewolonych mitami i lewicowym  tabu polegający na tym, że lewica ma prawo do istnienia w „demokratycznym porządku” świata.
Odpowiedzi na poszczególne wg mnie mniej istotne wątki:
Porównywanie wydarzeń wojennych na Ukrainie do sytuacji z czasów okupacji Polski podczas II wojny światowej uważam za nadużycie. Poderżnięcie gardła ruskiemu jeńcowi nie jest tym samym co zamach na Kutscherę.
Ludność ze wschodnich terenów (Donbasu) nie chce tam państwa ukraińskiego. Ludność z zachodniej Ukrainy nie życzy sobie Ruskich.
Nie obchodzi mnie teren tzw. Noworosji. Bardziej obchodzą mnie polskie tereny okupowane na wschodzie na Litwie. Nie uznaje granic wyznaczonych przez Jałtę na wschodzie. W tej kwestii brakuje wam przysłowiowych jaj żeby się upomnieć o prześladowanych Rodaków na wschodzie? Rosja postsowiecka jest bardzo poważnym zagrożeniem dla Polski.Brzydzę się sowietami tak samo jak banderowcami z zastrzeżeniem, że nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy. Najbardziej obchodzi mnie Polska, która powoli kona. Zadawaliście mi pytania, ja zadam wam na koniec jedno: Dlaczego tylu idiotów - zwolenników PiSu ma zamiar głosować na Komorowskiego? Może to jest temat do którego warto się przymierzyć? 7.Dość żałośnie to wygląda nasze gardłowanie w ukraińskiej sprawie, gdy w kraju panoszy się agentura- ruska, niemiecka i żydowska- to także dla części szanownych komentatorów temat tabu? Może jakieś słówko na ten temat, może coś więcej?
Może warto brać przykład od lepszych i pomyśleć nad założeniem wzorem Węgrów swojego państwa - realnego i niepodległego państwa polskiego.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

07-02-2015 [18:24] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Jerzy Targalski
Szanowny panie Jerzy
emocje to zły doradca
napisał pan o mnie w kontekście NE
"Był i jest nadal. A jak się czyta te brednie ekranowe to się nasiąka, gdy jest odpowiedni podkład".

Wyprowadziłem się z NE w lipcu 2013., a poza tym to nie jest żaden sensowny argument w dyskusji na temat wybiórczości mediów.
Odnoszę wrażenie, że chyba nikt nie przeczytał ze zrozumieniem mojego tekstu. Poziom publicystyki na temat Ukrainy jest na ogół po prostu na żenującym poziomie .

Obrazek użytkownika twardek

04-04-2017 [15:14] - twardek | Link:

@ Autor
1.   Co do mapy, warto by popatrzyło na nią nasze Przywództwo i zaczęło pracować nad tym by grupa V4 przyjęła barwę „Paosi intermedi o neutrali” (chyba, że udowodni się Rosjanom odpowiedzialność za katastrofę smoleńską, to barwę z mapy Polska zmienić nie może i to też powinno coś znaczyć dla naszego MSZ w kontekście V4)
2.   Co do dziennikarzy, to mnie akurat ich durna albo świadoma dyżurna anty-rosyjskość doprowadza do szewskiej pasji. Poza nimi są też dyżurni komentatorzy tego profilu. Kiedyś (teraz nie, bo jest ambasadorem) np.mistrzem nad mistrze w kontekście ukraińskim był niejaki p. dr Piekło. Ale inni mu wiele nie ustępują. Jest taki dr Raubo, który np wczoraj, w Panoramie, wyraził domniemanie, iż w zamachu w Petersburgu może chodzić o prowokację ze strony władz! Co prawda w Wiadomościach już ten fragment pominięto. Nie zaczekał paru dni by złapać chociaż jakiś wątły trop prowokacji, ale od razu walnął z grubej rury. Doktor z UW.

3.   Dostało się Panu od komentatorów. Pocieszam więc Pana, że zasadniczo podzielam poglądy wyrażone w tekście i niektóre w odpowiedziach na komentarze.
A poza tym:
@ [15:51] - maks jamnicki
„...A sam atak Rosji, zabór Krymu to z punktu nie łamanie różnych konwencji? Pisał Pan protesty?
--- a jak mordowali Serbię odrywając od niej Kosowo, to szanowny p. Jamnicki protestował?
 
„...o chrześcijanach mordowanych hurtowo przez ISIS?...Jakież to pole do popisu dla chrześcijańskiego miłosierdzia. Warto pomyśleć..." 
--- domyślam się, że wbrew opinii adwersarzy Autor jest fanem Zachodu (!) ale bez takiej czelności by pisać, że to dżihadyści produkują Toyoty, ciężką broń maszynową, granatniki przeciwpancerne, amerykańskie pociski sterowane typu TOW itd. Rozumiem go, że nie wie jak sobie z tym poradzić. Może p. Jamnicki podpowie przeciw komu w gruncie rzeczy protestować?
 
@ [16:38] - Józef Darski „...jak wyciągnie łapę po nieswoje, to mu gardziołko zostanie poderżnięte. Proste...”
--- no, no p. Darski. To poderżnięcia gardziołek życzył Pan dzielnym chłopcom z Gromu (i późniejszych ekip „misyjnych”), które wzięły udział w bandyckiej napaści i okupacji Iraku ?