Trzeba koniecznie odwołać rząd!

Muszę przyznać, że poziom zidiocenia, zarówno naszej opozycji, jak i europejskich elit, powoli zbliża się do punktu krytycznego, czyli jak w starym powiedzeniu > jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.
Zacznę od końca:

Włosi właśnie oznajmili w Rzymie, że są absolutnie przeciw Europie dwóch prędkości, co nie oznacza wcale, że coś zrozumieli, a skąd! Będzie jedna prędkość, czyli dalej ta sama głupota, wybory w Holandii tak ich wszystkich ucieszyły, że znowu poczuli się pewnie. Doprawdy nie wiem, z czego się cieszą – z tego, że Timmermans zamiast 38 mandatów dostał 9 (słownie dziewięć)? I z pozycji tych dziewięciu  mandatów poucza Polskę o jej stabilności granic? Przecież to niedouczony głupek, pomijając już Średniowiecze to za komuny też mieliśmy całkiem stabilne granice, nawet bardzo stabilne i otoczone zasiekami.
O tym, jak to Trump zamroził Merkel najpierw śnieżycą, a potem całą resztą – pisać nie będę, bo wszyscy widzieli, miny Angeli bezcenne. Ktoś przypomniał chyba pani kanclerz, czym nadal są Niemcy de jure w prawie międzynarodowym - i bardzo dobrze.

Wróćmy do naszych geniuszy tudzież stanu państwa, które – jak wiemy – jest w całkowitym rozkładzie. Najpierw rozkład finansowy > dochody budżetu za styczeń 2017 wzrosły w porównaniu  do stycznia roku 2016 o 21,4%, w tym z VAT 25,3%, czyli o 6,75 mld zł w stosunku do planu. W jednym miesiącu!  To jest ta klęska... :)))
W normalnym kraju gdyby wzrosły o 10%, to wszyscy by ogłaszali cud gospodarczy, u nas opozycja chce odwołania rządu, a prawicowi maruderzy nadal wrzeszczą, że to za mało.

Następna sprawa, czyli samorządy – od początku twierdzę, że trzeba zmienić sposób działania sejmików wojewódzkich i powiatów. I tu muszę uczciwie przyznać (nie odchodząc od własnych poglądów), że to jest robione, tylko innymi metodami, mniej radykalnymi, ale skutecznie. Przykłady:
Wszystkie pomocowe programy (500+, Mieszkanie+, w planach Senior+) lecą wprost przez gminy, czyli gminy są wzmacniane zarówno decyzyjnie, jak i finansowo. Także reforma edukacji leci przez gminy i też wiążą się z nią pieniądze dla gmin. Jednocześnie centralizacja pewnych działań wg strategii Morawieckiego pozbawia sejmiki tych uprawnień, które powinny być ustrojowo w gestii państwa, a które były łaskawie spuszczane przez rząd PO/PSL na samorządy, co zasadniczo ułatwiało  korupcję, bowiem zarówno strona sprawcza jaki kontrolna były w tym samym ręku.  Było to zresztą działanie celowe, zmierzające do osłabienia państwa narodowego na rzecz „landów”, czyli projektu UE.

Kolejna sprawa to emerytury, już w przyszłym roku zwolnią się następne miejsca pracy i przy najniższej od lat stopie bezrobocia staniemy przed faktem raczej braku niż nadmiaru rąk do pracy, co siłą rzeczy sprzyja wzrostowi płac i warunków pracy, zwłaszcza że na rynek wraca w formie popytu zarówno 500+, jak i podwyżka płacy minimalnej, a to sprzyja rozwojowi produkcji i to tej małej, prowincjonalnej.
W Polsce już w ubiegłym roku pracowało na formalnych zezwoleniach ok. 400 tys. Ukraińców, jaka jest ich liczba na czarno, dokładnie nie wiadomo. Oczywiście rosyjska propaganda robi, co może, żeby nas straszyć tymi ludźmi, jednak ja bym raczej sprawdziła pochodzenie naszych własnych, polskich Ukraińców, mieszkających tu od urodzenia, bo to oni ( także Białorusini,  Ślązacy i Kaszubi)) uruchamiają różne dziwne inicjatywy. Warto popatrzeć, kim byli tatusiowie tych aktywnych polskich obywateli.

Wracajmy do rządu – sześciolatki nie poszły do szkół i nie słychać, żeby coś się zawaliło, gminy już w 90% mają załatwiony temat reorganizacji szkół pod nową ustawę, przy czym zasadniczemu wzmocnieniu ulega działanie państwa (kuratoria), a więc nie będzie już można „wygaszać” szkół wg widzimisię wójta czy burmistrza.
Luty się skończył, a więc skończyły się planowe wycinki drzew i już nie będzie czym straszyć publisi (brawa dla ministra Szyszki), mam nadzieję, że w ferworze zmian zostawią tę ustawę w spokoju, bo proponowane poprawki są do kitu.
Przed nami rzecz bardzo trudna, a mianowicie reforma służby zdrowia i tu mam sporo wątpliwości, ale trudno coś oceniać, skoro jeszcze nie ma ostatecznego projektu. Natomiast bardzo ciekawe założenia do ustawy metropolitalnej Sasina chwilowo padły i bardzo dobrze! Realizujemy program „sześciu metropolii” wg Boniego,  czyli program rozwoju polaryzacyjno-dyfuzyjnego, tylko na odwyrtkę :))
Wzmacnianie tzw. prowincji, podstawowych jednostek samorządu, czyli średnich i małych gmin itp. idzie spokojnie, natomiast duże miasta jak nie chcą, to niech się dalej kiszą w tym unijno- histerycznym sosie.

Przy okazji - w minionym tygodniu byłam w Warszawie, w samym centrum, bo i praca i spanie w ścisłym Śródmieściu. Trochę sobie poobserwowałam zwykłych ludzi, na ulicy, w sklepach czy knajpach. Główny kolor to buro-szary, wszyscy w jakichś ubrankach jak z jednej sztancy (głównie Decathlon, czyli Chińczyk dla ambitnych), biedne to takie i zagonione...  W swoim jaskrawo czerwonym płaszczu z dobrego flauszu czułam się jak kolorowa papuga wśród wróbelków walczących o okruchy – ale jak oni to lubią, to niech tak sobie żyją w tych tuskowych „metropoliach”, każdemu wg jego życzeń. Tu dygresja – jako że jestem w połowie warszawianką, przez lata jeździłam do babci i zawsze bardzo starannie dobierałam garderobę, bo dziewczyny w Warszawie były jak kolorowe ptaki. Jak pięknie potrafiły się ubierać i nosić mimo nędzy PRL! Dzisiaj smuteczek w porównaniu chociażby z moim Raciborzem.
Ale w Raciborzu nie mamy problemów z marszami szmat, LBGT czy innych paranoi, za to jest czysto, zadbane wszystkie podwórka, rozwiązany problem parkingów, a ciekawe inicjatywy lokalne są nawet na poziomie sołectw.

Polska zmienia się w oczach, ludziom zdjęto kaganiec niemożności, pękł ten szklany sufit nad głową i Polacy odzyskują nadzieję, a to się dopiero rozpędza. W UE też to widzą, dlatego sprawa przedłużenia kadencji Tuska była tak spektakularna (i  tak głupio rozegrana przez biurokratów z UE). Do tego doszły amerykańskie wojska w Polsce, na spotkanie z V4 przyjeżdża premier Izraela, a Trump bezczelnie odmówił podania reki Merkelowej.

Dlatego jestem zachwycona wnioskiem opozycji, będzie okazja do pokazania wszystkich sukcesów władzy, znowu sobie biedaki strzelili w kolano :)
Ważna uwaga >  nie liczcie na spory na linii Kaczyński – Szydło – Duda. To jest piękna gra na trzech fortepianach, a wizyty w różnych miejscach i miejscowościach chociażby Pani Prezydentowej robią więcej niż wszystkie szczekaczki opozycji.

Jak jeszcze Ziobro zdoła uporządkować  choć trochę sprawy sądownictwa, to ruszy tak wyczekiwany przez wielu program Cela+, że na dziś to niemożliwe, to chyba wszyscy zobaczyli przy okazji ostatnich skandali. Czyli wszystko po kolei, naraz się nie da wobec gwałtownego sprzeciwu już nie tylko naszej opozycji, ale całego establishmentu UE.

Naprawdę jest dobrze. Tym razem wasza Kasandra nie widzi póki co żadnych zagrożeń, bo układ jest już na tyle stabilny, że nawet chwilowe zawirowania czy cząstkowe błędy póki co niczym nie grożą. Zaczyna być po prostu normalnie, a sytuacja międzynarodowa wywindowała Polskę na języczek u wagi w wielu tematach, co też już widać, chociażby w tym, że Litwini nagle postanowili jednak przemyśleć powrót do pisowni polskich nazwisk. To są niby drobne rzeczy, ale trzeba czytać znaki, a nie ulegać histerii, będącej dziełem rosyjskiej i niemieckiej agentury szalejącej w naszych mediach.
 
PS. Nie napisałam o wielu innych pozytywnych zjawiskach, bo nie chcę zanudzić na śmierć:)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilek

18-03-2017 [19:48] - emilek | Link:

Witam Pani Esko.
 Czytajac Pani Obserwacje i wnioski z tych obserwacji  czlowiek zaczyna czuc w sobie poczucie radosci i zadowolenia ,ze Jest Lepiej.
 Gdyby to pisal ktos inny pewnie pomyslabym , ze kadzi.  Ale czytajac Pani notki od kilku juz lat . Dobrze wiem iz Pani wody nie leje jak to sie mowi.
 Pani celnosc w obserwacji wydazen i co najwazniejsze wyciaganie z tego celnych wnioskow jest niesamowita. Oczywiscie wedlug mnie. Goraco pozdrawiam

Obrazek użytkownika marsie

18-03-2017 [20:00] - marsie | Link:

Ale tytuł jakiś taki "krakowski". Ale jest OK. Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-03-2017 [23:43] - RinoCeronte | Link:

Niby dlaczego krakowski?

Obrazek użytkownika xena2012

18-03-2017 [20:13] - xena2012 | Link:

Chyba ma Pani rację,że Polska normalnieje i zaczyna się dźwigać gospodarka. Wnioskuję to choćby ze słynnej instrukcji niemieckiego koncernu prasowego  który surowo ale i w panice nakazuje swoim polskim pracownikom- dziennikarzom uprawiać krecią robotę, wypowiadac się o Polsce i rzadzie jak najgorzej skłócać społeczeństwo.Przy okazji pozdrawiam Racibórz.Pracowałam tam jako nauczyciel w II Liceum ..

Obrazek użytkownika Andrzej W.

18-03-2017 [20:28] - Andrzej W. | Link:

Pani Ewo
pewnie to wszystko prawda, ale Gucio zaginął. Nie pokazuje się już dwa tygodnie.
To mnie wykańcza, a nie jego obecność.

Obrazek użytkownika Art

18-03-2017 [21:14] - Art | Link:

Tak pięknie i optymistycznie Pani napisała,że po 30 latach wracam.Proszę tylko o miszkanie+.Chciałbym.To oczywiście żart,ale.Żeby rządowi i okolicom w głowach się nie poprzewracało po pani artykule,dodam trochę dziegciu.Pan min Macierewicz,który robi świetną robotę rozganiając czerwonych generałów na cztery wiatry (oni chcieliby odbudowywać polską armię,którą właśnie rozłożyli na łopatki i rozkradli),niektórych nawet do KODu,jednak ma tyle czasu,że dzisiaj wypowiedział się na temat zamordowanego ks Blachnickiego.Ale już o jego mordercach,którzy w nagrodę dostali od Polskiego (ówczesnego) rządu miszkanie w Wa-wie ani słowa.A przecież ta para mieszka obok i ma się dobrze.Jeżeli ja wiem o kogo chodzi,tymbardziej wie On. I cisza.Ja naprawdę chciałbym,chociaż jednego złoczyńcę zobaczyć w celi+,nim ja wrócę i dostanę mieszkanie+.Które sobie kupię,oczywiście.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

18-03-2017 [21:39] - Andrzej W. | Link:

Chodzi Panu pewnie o Gontarczyków. To trudna sprawa... Nic im już nie udowodnią bez tamtej strony; to agentura, nic nie zostanie ujawnione. Choć Bóg raczy wiedzieć ,  co jeszcze wypłynie. Mój stosunek do ks. Blachnickiego bez związku...

Obrazek użytkownika Art

19-03-2017 [00:51] - Art | Link:

Właśnie,parka Gontarczyków.Dla złoczyńców nie ma przedawnienia,a przebaczymy im po wykonanym wyroku.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-03-2017 [20:32] - Czesław2 | Link:

Ja muszę trochę pomalkontencić. Będzie jeszcze lepiej, gdy oprócz Biedronek i Lidlów zobaczę znów polskie sklepy. Niestety, nawet Lewiatan to w 50% Geronimo.

Obrazek użytkownika Sir Winston

18-03-2017 [21:06] - Sir Winston | Link:

Obrazek użytkownika eska

18-03-2017 [21:50] - eska | Link:

Obiecałam notkę pozytywną, to jest :)

Nie muszę zmyślać ani kadzić, bo to co opisałam, to po prostu fakty.
Też bym chciała czasem szybciej albo lepszy pijar itp., ale nie szalejmy, zmiana jest naprawdę niesamowita.
Np nie wyszło im z ustawą dla frankowiczów (za duże ryzyko buntu finansjery), to wpuścili ABW do banków i teraz będzie dopiero ciekawie:)

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2017 [22:14] - Jabe | Link:

W normalnym kraju gdyby wzrosły o 10%, to wszyscy by ogłaszali cud gospodarczy – Nie dochody budżetu się liczą.

Wszystkie pomocowe programy (500+, Mieszkanie+, w planach Senior+) lecą wprost przez gminy – To są programy centralne i powinny być realizowane przez państwo. Skoro zleca się to samorządom, to dowód, że samorządność jest oszustwem.

na rynek wraca w formie popytu zarówno 500+, jak i podwyżka płacy minimalnej, a to sprzyja rozwojowi produkcji i to tej małej, prowincjonalnej. – Toż to perpetum mobile godne nagrody Nobla. Wystarczy wydawać pieniądze! Skąd pomysł, że obdarowani 500+ kupią sobie powiatową pralkę, a nie niemiecką?

Litwini nagle postanowili jednak przemyśleć powrót do pisowni polskich nazwisk – O! I to się liczy... Zaraz... Tylko przemyśleć?

Obrazek użytkownika eska

18-03-2017 [22:35] - eska | Link:

Samorząd to też państwo. Jeśli ktoś nie rozumie zasad ustrojowych własnego kraju, to może niech się najpierw poduczy.... Co do reszty to już nawet tłumaczyć się nie chce, istnieje jakiś poziom wiedzy podstawowej, poniżej którego nie odpowiadam, proszę się zapytać Alimenciarza, on wszystko wie, w sam raz na twoim poziomie.

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2017 [22:46] - Jabe | Link:

Proszę nie chwytać za słówka.

Obrazek użytkownika eska

19-03-2017 [13:56] - eska | Link:

Uważaj cwaniaczku, co piszesz - bo wylecisz. Już mało brakuje...

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [15:26] - Jabe | Link:

Do rzeczy proszę. O co Pani właściwie chodzi? Skąd ten atak?

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [16:08] - Biedronka | Link:

Popieram Eskę, Administracja lokalna to też państwo, mąci Pan i tyle. Oprócz sądów okręgowych są sądy lokalne. Proszę się zastanowić co Pan wypisuje i w jakim celu ;).

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [22:01] - Jabe | Link:

Ja tego nie neguję. Skoro jest jednak niezależnie wybierana, powinna mieć osobne kompetencje i nie zajmować się realizowaniem pomysłów władzy centralnej. Samorząd ma własną zwierzchność – wyborców. Inaczej to jest kpina. Nie pierwszy raz pani Esce zwracam na to uwagę.

Obrazek użytkownika szara_komórka

19-03-2017 [18:29] - szara_komórka | Link:

Jabe, ty udajesz idiotę?
Przemyśl, przemyśl. Cały swój komentarz.
Produkujesz na każdym blogu te swoje antypaństwowe wypociny nie rozumiejąc naprawdę niczego z otaczającej rzeczywistości.
PO powinna wystawić Cię na premiera zamiast Grzesia. W konkurencji ze Szczerbą, jak proponowali niektórzy, miałbyś pewne szanse.

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [22:03] - Jabe | Link:

W zamian proponuję refleksję nad słowem „antypaństwowy”.

Obrazek użytkownika twardek

18-03-2017 [23:33] - twardek | Link:

1. Cela+  słyszę pierwszy raz i uważam, że to cudowna nazwa dla tak potrzebnego programu. Pęknąć można.
Mnie chodzi po głowie, też bardzo na czasie program, mianowicie  media - + (minus, plus) . TW Bolek pewno tak by to określił. Chodzi mi o to, że środki masowego przekazu, w szczególności telewizja, stały się realnie IV-tą władzą nie mającą umocowania w konstytucji. Łącznie z agencjami badania opinii publicznej oraz ratingowymi (tymi od gospodarki) bardzo efektywnie kształtują postrzeganie rzeczywistości na korzyść, lub nie, obozu rządzącego. Kierunkowo: trzeba by ustanowić prawne umocowanie dla wsparcie  stopniowego przejmowanie (to jest ubywanie "-") podmiotów z tego rynku np. przez spółki dziennikarsko/parlamentarno/samorządowe/drobno-akcjonariuszowe itd. (co dawałoby powstawanie "+")
Sądzę, że inicjatywę trzeba koniecznie przedłożyć bezrobotnej opozycji do konsultacji, opalikowując je zakresowo zasadniczymi wątkami dla potrzebnych uzgodnień. Np. poczynając od zapytania na ile słuszne i dające się potwierdzić jest domniemanie, iż telewizja wywiera wpływ na preferencje społeczno-polityczne obywateli i czy będąc podległą jakiejś grupie nacisku nie popada z państwem w konflikt interesu...?
Oczywiście, dopuszczalne powinny być konsultacje posiłkowe duetu PO/Nowoczesna u p.Timmermansa, bo przecież zagadnienie jest pasjonujące a konkluzje badawcze nie takie znów oczywiste.
2. Trochę dziegdziu do Twojego tekstu, Esko. Otóż miałem okazję rozmawiać z kimś, kto miał okazję rozmawiać z kimś, kto miał okazję słyszeć relację zirytowanego J.K., któremu doniesiono, ze sołtys z Bobrówki ma, za przeproszeniem, obstrukcję. Jak by nie było jest to  wielce obciążające dla Prezesa i ani chybi będziemy mieli kolejną pielgrzymkę p.Rycha albo Grzecha, dalibóg nie wiem, który jest który, do brukselskiej kwatery. I znowu wpadka rządu, z którego znów będzie się śmiać się cała Europa a nawet USA.
3. Napisałaś rzetelnie dobry, krzepiący tekst. Gdyby nadmiar skromności nie pozwalał Ci w pochwałę uwierzyć, to tekst druzgocącej krytyki już wklejony przez niezawodnego p. Jabe potwierdza komplement w całej rozciągłości.
 

Obrazek użytkownika marsie

19-03-2017 [00:26] - marsie | Link:

Do "RinoCeronte": A myślałem, że choć tu myślą!
/"Rząd Beaty Szydło musi odejść".Krzysztof Pasierbiewicz/.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

19-03-2017 [09:29] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Poza wszystkim bardzo Pani dziękuję za "Panią Prezydentową". Jak czytam w kółko to "pierwsza dama to, pierwsza dama tamto", to mnie diabli biorą na tych pretensjonalnych niby-Hamerykanów. No i muszę Panią uspokoić, że z warszawiankami nie jest tak źle; może pora roku niesprzyjająca, a Śródmieście nie jest dobrym polem obserwacji. Jak wiadomo, najpiękniejsze warszawianki dojeżdżają z innych miast.

Obrazek użytkownika eska

19-03-2017 [14:06] - eska | Link:

Po polsku jest pani dyrektorowa, pani prezydentowa, pani doktorowa itp., "pierwsza dama" to była w Polsce pierwsza dama dworu przy królowej.
Ale skąd małpująca Zachód hołota może o tym wiedzieć?

Obrazek użytkownika eska

19-03-2017 [14:15] - eska | Link:

Cd. - niestety, na stronie Prezydent.pl też jest "pierwsza dama"....

Obrazek użytkownika jaja -cek

19-03-2017 [13:27] - jaja -cek | Link:

dobrze!
dobrze!
Pisze Pani jak u nas jest teraz dobrze
ALE GAZETA WYBIÓRCZA i TVN nadal nadają!
ALE nadal PO ma 25% poparcia a z innymi przeciwnikami normalnej Polski - to jest ONYCH ponad 40%

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [16:13] - Biedronka | Link:

Nie mają. PO nie ma żadnego poparcia skoro nawet ludzie w administracji z ramienia PO których znałam raczej szanują ten rząd niż malwersantów z własnej partii.

O Petru, Nowoczesnej nie chcę pisać bo choćby "przyszło tysiąć Dedanów i każdy wysłał tysiąc peanów i każdy nie wiem jak się wytężał to nie udżwigną - taki to ciężar" :)
Nie da się z ludzi bez elementarnej wiedzy kulturowej i bez znajomości podstawowych dogmatów czy symboli własnego narodu, społeczności doprowadzić do jakiejkolwiek faktycznej władzy w państwie.