Coś tu śmierdzi na NB

" Sth rotten in the state of Danmark " - zawołał w desperacji Hamlet.

" Sth rotten in the state of Nasze Blogi "- wołają niektórzy blogerzy w tym ja.

Co tak może śmierdzieć ?

To proste.

Polityczna poprawność.

Nikt nie pozwoli na to by jakiś dupek miał swoje zdanie.

I tak kończy się wolność.

Po cholerę ci wolność !

Masz bezpieczeństwo.

Niektórzy wiedzą co mam na myśli

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [14:10] - Andrzej W. | Link:

Konkretnie albo wcale.
Miałem pewien problem. Jest kontakt z Adminem; zaręczam, że  można dojść do porozumienia. Można oczywiście chcieć uchodzić za Cierpiętnika, ale to już inna bajka.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2017 [14:15] - rolnik z mazur | Link:

No oczywiście , że można  z Adminem .. bo Admin to .... Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [14:29] - Andrzej W. | Link:

Pan pisze o sobie?

Obrazek użytkownika paparazzi

24-02-2017 [15:43] - paparazzi | Link:

Chyba nie zrozumiałeś, wszystkie adminy to fajne chłopaki.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [15:50] - Andrzej W. | Link:

ja dużo spraw nie rozumiem

Obrazek użytkownika Optymista1930

24-02-2017 [14:48] - Optymista1930 | Link:

Po cóż wasnie, spory kłótnie, skoro dyskretny cenzor i tak wszystko utnie ;)

Obrazek użytkownika Stary Bloger

24-02-2017 [15:35] - Stary Bloger | Link:

W niektórych miejscach Wolne Słowo silnie powiązał ktoś z silną cenzurą. To jakby dolca z rublem pospawać.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [15:33] - Andrzej W. | Link:

Niech Pan wyluzuje , spokojnie zaczeka.I napisze kolejny normalny tekst. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika paparazzi

24-02-2017 [15:46] - paparazzi | Link:

A co ma pisać pod ciebie czy pod Admina?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [19:22] - Andrzej W. | Link:

Własnie ""MIRKU" skończyliśmy dyskusję.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [15:55] - Donat Pytajło | Link:

Niestety, na niezależnej nie ma myśli niezależnej od cenzora. W myśl powiedzenia "kto nie z nami ten przeciwko nam" i nie chodzi tu wcale o brak merytoryki, bo można przecież klnąć jak szewc byle po linii partii, a pisać głupoty i pierdoły. Wszystko jest dobrze kiedy się dodaje 2+2 i wychodzi 4 ale niestety tak nie jest i wtedy powinno się mówić o tym i tamtym, a tu zonk cenzor ciach i nie ma myśli niezależnej

Obrazek użytkownika admin

24-02-2017 [16:12] - admin | Link:

Tu jest odwrotnie. Można jak widać pisać (nawet notki), że 2+2=5 byle nie kląć. 

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [16:15] - Donat Pytajło | Link:

Panie Adminie, niestety nader często jest wprost odwrotnie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [16:41] - Imć Waszeć | Link:

Ja dawno temu wprowadziłem taki zwyczaj, że jak ktoś uważa, iż cenzura portalu uwzięła się szczególnie na niego, to niech sobie zapisuje lub zamieszcza ten sam post na innym portalu i potem zbiorczo odnosi się już nie do samego tematu, ale do fragmentów, które zostały ocenzurowane. Jeśli w treści nie było nic niestosownego, a cenzura dalej reaguje w taki sam sposób nawet na samą analizę sytuacji, to pozostaje jedynie zapoznanie innych użytkowników portalu z tymi przykrymi incydentami. To należy potraktować tak samo poważnie, jak rolę blogera przekonanego, że jego zadaniem jest drążenie i dochodzenie do prawdy. Gdy wielu ludzi nagle zaczyna na takim Onecie lub WP robić to samo, wtedy zwój drutu kolczastego, robiący za majtki poprawności politycznej, nagle opada i ukazują się gołe fakty.

Do jakich wykwitów Mysiej dochodzi, kiedy część władzy dostaje się w łapy gówniarzy na cenzurze, trudno sobie z marszu wyobrazić. Powiem tylko, że samo użycie w wypowiedzi słowa "żyd", było powodem wycięcia szacunkowo kilku tysięcy postów w ciągu dnia. Samo to słowo działa jak płachta na byka, więc dalszej treści nikt już nie czyta. Można tylko zacząć post od "Kukiz powiedział 'żyd Soros'", co jest najprawdziwszą prawdą, i *sru* dostaje się bana.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [16:56] - Donat Pytajło | Link:

Imć Waszeć i inni ość oraz aścki Piszesz Pan o nauce, którą chcesz uleczyć takie skrajne zachowania. Ale jaki w tym sens i logika??? Bo kiedy "My" lub "Oni" postanowią tak czy siak rozgrywać partyjkę i podzielić pulę wedle uznania jadąc na samych populistycznych i socjalistycznych hasłach to kto ich obchodzi po oddaniu głosu? Wychowywać na dobrych ludzi to można dzieci w domu. Dalej już każdy sobie sam dopowie jak jest, bo widzę, że wiedzy u Was dość by patrzeć bez fanatyzmu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [17:34] - Imć Waszeć | Link:

Słuszna uwaga. Dzieci wychowywać trzeba w domu na dobrych ludzi. Krótko mówiąc trzeba rozpocząć proces odbudowy społeczeństwa, w którym doceniane są wspomniane walory, a cwaniactwo, złodziejstwo, kłamstwo i przekręt są spuszczane klozetem (ostracyzm). Niestety, ale obracając się latami w środowiskach "inteligencji" zauważyłem, że ich fascynują bardziej ludzie spod celi, niż matematycy. Świadczyło o tym ich zachowanie w różnych sytuacjach, głoszone poglądy, a nawet próby mówienia knajackim slangiem, który ja nazywam "pogryzionym językiem", bo jest tam dużo syków i seplenienia. Przykład? Służę uprzejmie:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-02-2017 [17:16] - zbieracz śmieci | Link:

Zamiast Żyd pisz żymianin-program głupieje.
Napisz"Pan Kukiz wielkim politykiem jest a ostatnią nadzieją czerwonych" i program przepuści.Admini na takim onecie nie byliby wszystkiego sami przerobić więc mają program i słowa klucze.
W trzecim czy czwartym zdaniu możesz napisać ,że kukiz to dziecię schetyn yi bronił przez swoją nieobecność tak samo jak tatko ubeckich emerytur

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [17:55] - Imć Waszeć | Link:

Ja napisałem zaadresowany do adminów Onetu post (list otwarty), w którym wprost wyraziłem swoją wątpliwość, czy są w stanie nas wszystkich ocenzurować na podstawie wyłapywania słów kluczowych. Gdyby choć spróbowali, to wkrótce zabrakłoby im słownika do wyrażenia jakiejkolwiek treści, bo wszystkie słowa zmieniłyby swoje znaczenie. Wtedy właśnie wymyśliłem przykład "eskimosa", który się przyjął, gdyż inni szybko dopatrzyli się stosownego zdrobnienia "eskimośki". Tak to właśnie działa. Zarówno część "eski" jak i część "mosadu", również daje się objąć tym sprytnym tokenem. Niech zatem cenzorzy mierzą siły na zamiary, pompują skrypty, a lud i tak sobie z nimi poradzi ;)

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [18:15] - Donat Pytajło | Link:

Tylko jaki w tym sens, pisania na tamtych portalach, kiedy tyle w nich propagandy i jadu ludzi podstawionych. Takim manipulatorom nikt nigdy niczego mądrego go głowy nie włożył. No i przecież tam nikogo nie interesuje rzeczywistość, ojczyzna, społeczeństwo oprócz dobra wielkiej rzeszy niemieckiej i rasy azjatyckiej. To Polski rząd musi rozwiązać tą sprawę nakładaniem wysokich grzywien za działalność antypaństwową i jak to nie pomoże zabraniem licencji. I nie ma co się partolić z takimi dziadami i poprawnością polityczną. Bo jej po prostu w innych krajach nie ma.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [19:34] - Imć Waszeć | Link:

Pewniki są takim rodzajem aksjomatów, które znajdują się w samej podstawie matematyki, czyli w teorii mnogości, oraz twierdzenia logiki. Został jeszcze ślad po tym rozróżnieniu, bo mówi się o pewniku wyboru, choć się go dzis już kwestionuje. Natomiast aksjomaty są dowolnymi zdaniami, które dołączone do pewników stają się zalążkiem teorii szczegółowej, gdy stanowią zbiór zdań niesprzecznych i (co dziś już niewielu podnosi) mają nietrywialny model. Można tworzyć różne teorie dodając do aksjomatów zdanie T albo jego zaprzeczenie ~T. Np. geometria euklidesowa i nieeuklidesowa, gdzie ta druga ma jeszcze dwa warianty: zero prostych równoległych - geometria eliptyczna i więcej niż 2 lub nawet nieskończenie wiele prostych równoległych. Dlaczego tam jest 2 lub nieskończoność? A słyszał Pan o geometriach skończonych? Na przykład płaszczyzna Fano jest taką geometrią, gdzie każde 3 punkty tworzą prostą, i służy np. do zdefiniowania oktonionów. Podobnych geometrii kombinatorycznych jest znacznie więcej.

Ogólnie rzecz biorąc można sobie swobodnie wyobrazić matematykę, której zbiór pewników jest pusty. Jednak wtedy rozwijanie takiej matematyki byłoby bardzo męczące i przypominałoby filozofię. Ale jest możliwe, co podkreślam. Są matematycy, którzy właśnie tym się zajmują i dowodzą np. niesprzeczności aksjomatów teorii mnogości. Ostatnio dowiedli tą drogą czegoś więcej, a mianowicie, że pewnik wyboru jest inną postacią zasady wyłączonego środka, a przynajmniej na bazie pozostałych pewników. Gdy powstawała teoria kategorii, niektórzy zaczęli ją postrzegać jako nie tylko konkurentkę, ale nawet zaprzeczenie metod klasycznej matematyki, ale nawet tu okazało się, że do zdefiniowania podstawowych pojęć, aksjomatów teorii kategorii, też potrzeba jakiejś teorii mnogości. Nie musi być skomplikowana, a więc nazwano ją "naive set theory". To taka cebulka, bo za Chiny nie umiemy nic powiedzieć bez jakiegoś deterministycznego języka u podstawy. A skąd biorą się języki? I tak w koło Macieju ;)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [19:10] - Imć Waszeć | Link:

To pytanie z rodzaju, po co się rozmnażać, skoro za 2000 lat będzie holokaust. A kto to wiedział? Z Onetem byłem od samego początku jego powstania, kiedy jeszcze Niemcom do głowy nie przyszło, żeby go przejąć i włączyć do swojej propagandowej machiny. Nawet dużo później nie było widać znaków, że coś dzieje się źle. To nasza masowa obecność tam sprawiła, że portal nabrał wartości i najpierw przeszedł w ręce komuchów z TVN, a potem w niemieckie. Wtedy nawet Matka Kurka był orędownikiem Tuska i wrogiem PIS. Pamiętam, bo okładałem go średnio raz dziennie, aż mi się przykro robiło.

To bardzo duże uproszczenie, że tam nikogo nie interesuje Polska. Interesuje i często patriotyczna strona spuszczała tam łomot zarówno polszewikom, jak i cenzurze. Kłopot w tym, że rzeczywiście powinni przestać się łudzić i przynajmniej czasowo opuścić portal, bo tylko wtedy germańska pijawa wystawi go za grosze i być może znów trafi w polskie ręce. Przynajmniej byłaby nadzieja.

Poprawność polityczna to nowa forma terroru i my tam to wiemy już od bardzo dawna, bo to na nas ćwiczono techniki totalnej cenzury i to my nauczyliśmy się jej skutecznie unikać. Nie kończyło się tylko na blokowaniu postów, ale były również blokowane na miesiące konta pocztowe. Chcieli się nas stamtąd pozbyć wszelkimi metodami. Można zasadnie powiedzieć, że dziś starzy onetowcy są jak Wielkopolska i Poznań włączone do Rzeszy.

Co zaś tyczy się tematu "żydów", to właśnie dzięki tym eksperymentom zauważyłem, że tak naprawdę nie chodzi o cenzurę samą w sobie, ale raczej o metodę podkurzania ludzi, czyli o moderowanie dyskusji już z "właściwymi", z punktu widzenia niemiecko-żydokomunistycznego, emocjami. Człowiek wkurzony czasem nie wie co pisze, jak u naszego Rolnika z Mazur widać, a wtedy wystarczy przepuścić kilka soczystych postów i mamy fanta dla Timmermansa. Ta metoda jest stosowana nagminnie. Dosłownie w każdym środowisku siedzi troll, który ma zadanie takiego właśnie moderowania i potem czepiania się każdego przecinka. Na Katarynie było ich aż pięciu. Co najmniej dwóch z prywatnej firmy zajmującej się propagandą i czarnym PR-em, bo nieopatrznie zdradzili kilka szczegółów. To nie może być akcja sterowana i kontrolowana przez jakiegoś wyglądającego na idiotę Halickiego z PO, ale widać tu wyraźne macki służb z Europy zachodniej. Macki, a nawet numery IP, jak ktoś lubi słuchać na snifferze. Pojawiają się i znikają, właśnie w największym ferworze.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [19:36] - Donat Pytajło | Link:

Absolutnie to nie było pytanie po co leźć na tą górę...
W każdym państwie istnieje linia obrony przed obcą agenturą, ba przed wpływem obcych mediów na politykę państwa (np. Węgry) można? można! I tego oczekuje się od rządu. Oczywiście my możemy sobie .... nawet pisać tyle tylko, że bez RKW i wielu innych działaczy bezimiennych nie wygrałby PiS wyborów pomimo tylu afer bandytów z ZSL i UW.
Dość jasno?

Obrazek użytkownika twardek

24-02-2017 [18:57] - twardek | Link:

Nie wiem jak jest zorganizowany „monitoring” tekstów na NB, ale sądzę, że (poza „admina” ogólnym nadzorem nad całością, który to admin jest zapewne  jeden), występuje tu kilku moderatorów. Jeżeli tak, to przynajmniej jeden z nich stosuje cenzurę polityczną albo, co gorzej, pod pretekstem niepoprawności uwala teksty dla rządzących pożyteczne. Nie przesądzając znaczenia moich czterech kolejnych komentarzy (dwa ostatnie próbowałem zamieścić przy notach Eski) wszystkie zostały utopione bez wieści. Dlaczego? Mogę drugi z  "Eskowych" , drugi bo akurat go zachowałem, zamieścić tutaj ku ocenie przez obecnego tu „admina” -  wszak pisze: „Tu jest odwrotnie. Można jak widać pisać (nawet notki), że 2+2=5 byle nie kląć”. Niech więc publicznie go osądzi
!???
Jeżeli niniejszy komentarz się nie ukaże, bo akurat źle trafiłem, to nie bez żalu przeniosę się gdzieś, nie ukrywając powodów takiej dyslokacji.
 

Obrazek użytkownika Pers

24-02-2017 [20:46] - Pers | Link:

Tak źle chyba nie jest...
A swoją drogą to słyszałem, że jedynym portalem bez cenzury jest neon24. Zaglądam tam i tak chyba jest. Komentarze ukazują się natychmiast po opublikowaniu.

Obrazek użytkownika admin

24-02-2017 [21:24] - admin | Link:

@twardek  - Ja sobie nie przypominam żebym blokował i nie wydaje mi się, żeby ktoś blokował "słowa prawdy" więc zobaczmy je. 

PS. Jeśli komentarz się nie ukaże czy na przyszłość będą podejrzenia, że "jakiś moderator" blokuje komentarze proszę informować mnie na maila jak w kontakcie: naszeblogi@naszeblogi.pl

Obrazek użytkownika twardek

24-02-2017 [22:03] - twardek | Link:

Przed chwilą wysłałem tekst ostatniego zablokowanego komentarza (drugi z kolei do Eski). Wysłałem z poczty w Gmail, bo w Interii był kłopot, o którym napisałem (macie z nimi na pieńku?
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [22:11] - Donat Pytajło | Link:

Panie Admin, tu chodzi o wolność słowa, a nie o info na maila, że coś niby się nie ukazało. Takich niby jak się okazuje jest za dużo i ludzie którzy są banowani tam, są też banowani tu. Rozumie Pan? na swojej ostoi normalności, która okazała się tylko z nazwy. Dlatego ludzie są wkurzeni. Zrobili dla PiS więcej niż sam PiS, a Teraz się okazuję, że mogą popatrzeć jak fasada padła na pysk. Bo niezalezna zamieniła się w wp.pl siejącą nienawiść do polaków. Taka jest prawda. Ludzie mają dość pyskówek, chcą żeby było nareszcie zwyczajnie.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

24-02-2017 [20:35] - HenrykHenry | Link:

Smutne ... chyba Targalski vel Darski jest z powrotem.