Musimy coś z tą nienawiścią zrobić!

Nie jestem strachliwy, ale jak po wypadku pani premier Szydło przeczytałem w Internecie wpisy, które można sprowadzić do frazy „szkoda, że się nie zabiła” na serio się przeraziłem i przypomniało mi się pewne przysięgam na zdrowie mojej jedynaczki autentyczne zdarzenie.

Otóż jakiś czas temu wpadłem do kultowego baru kawowego „RIO” w Królewskim Mieście Krakowie, gdzie codziennie o tej samej porze zbiera się ta sama od lat „podwawelska śmietanka”, aktualnie w wieku, by się nie narazić paniom powiem czterdzieści plus ze wskazaniem na... nie ciągnę dalej wątku, bo znowu coś chlapnę. Kawę pija się tam przy barowych kontuarach z wysokimi stołkami, na których nie sposób usiedzieć, więc wszyscy rozmawiają na stojąco. Niegdyś starzy bywalcy baru kawowego RIO pili kawę razem, jak w rodzinie. Jednakże trwająca od kilkunastu lat "wojna polsko polska" zniweczyła tę harmonię i towarzystwo podzieliło się na frakcje: „udecko-platformerską”, „eseldowsko-ubecką” i „pisowsko-narodową”, które piją obecnie kawę przy oddzielnych ladach. 

Jak zwykle o 13-tej zaczęli się schodzić odwieczni bywalcy, a obok mnie przystanął pewien krakowski artysta, z którym pogadałem chwilę o tym, co słychać w teatrach.  Kątem oka spostrzegłem, że przy ladzie pisowsko-narodowej w charakterystycznych pilotkach bojowych rozkładają się dwie moje wieloletnie przyjaciółki - nad wyraz zapalczywe, bogoojczyźniane bojowniczki walecznych szwadronów Ojca Dyrektora. Pokiwałem im radośnie, bo je znam od dziecka i krzyknąłem przez ramię, że zaraz do nich podejdę. W międzyczasie zostały obsadzone lady platformersko-eseldowsko-ubeckie, gdzie w towarzystwie kilku wyfiokowanych w drogie ciuchy i szpanujących najnowszymi zdobyczami chirurgii plastycznej pań doktorowych, mecenasowych, dyrygentowych, biznesmanowych i innych owych, zoczyłem mojego kumpla z liceum, szanowanego lekarza, któremu również pokiwałem przyjaźnie.

Artysta się gdzieś śpieszył, więc podszedłem do moich przyjaciółek z opcji pisowsko-narodowej. Zmroziły mnie jednak ich lodowato wzgardliwe spojrzenia, a gdy zapytałem, co się stało, po chwili złowróżbnej ciszy jedna z nich spurpurowiała jak indor i prychnęła z furią: Człowieku! Jak ty, chłopak z dobrego domu, szanowany naukowiec, możesz pić kawę razem z tym wrednym peowcem, pożal się Boże artystą, który dałby się za Platformę porąbać!!! A druga mnie ofuknęła, że mój ojciec akowiec z pewnością teraz się przewraca w grobie. Wyczułem, że nie żartują, gorzej, że powiewa od nich pogardliwie nienawistnym chłodem. Wykręciłem się tedy, że muszę iść do samochodu, bo mi wlepią mandat.

Kiedy wyszedłem z kawiarni dobiegło mnie wołanie kolegi lekarza, a gdy się wreszcie dotoczył, zadyszany, z rozzłoszczoną miną walnął z grubej rury: Krzysiek! Miałem cię za inteligentnego faceta! Z kim ty się człowieku zadajesz! Przecież te babska to niebezpiecznie nawiedzone pisówy, które za Kaczora utopiłyby cię w łyżce wody! Czy ty chłopie nie rozumiesz, że jak oni będą rządzić to mamy wszyscy do imentu przerąbane?! Wstydź się stary! Ty! Pracownik naukowy gadasz z radiomaryjnymi babonami! Nie dał mi dojść do słowa, aż mu żyły wylazły na skroniach. I znowu wyczułem, że kolega nie żartuje i wykręciłem ważnym spotkaniem.

Kiedy szczęśliwy, że mi się udało uwolnić od zakręconego radykała znikałem za rogiem, zaszedł mnie od tyłu były ubek, który też pił kawę w RIO, niegdyś bramkarz z krakowskich Jaszczurów, który w czasie komuny handlował dolarami i donosił na kolegów, a obecnie jest prezesem jakiejś ważnej spółki. Zasapany i wyraźnie rozjuszony wygarnął mi na odlew: Myślałem żeś pan jesteś uczonym człowiekiem. Czy się panu za przeproszeniem w głowie popieprzyło?! Widziałem, w kim żeś pan rozmawiał! Czy pan nie rozumie, że z tą pisowsko-peowską bandą nie wolno się zadawać, bo to same mendy i złodzieje! Aż go zadławiło ze wzburzenia. Więc się znów wykręciłem, tym razem umówionym obiadem.
Po powrocie do domu też nie było lekko. Bo po południu zadzwoniła jedna ze spotkanych w RIO przyjaciółek i przez pół godziny mnie beształa, jak ja mogłem rozmawiać z tymi bandziorami Tuska, którzy nam zabili prezydenta pod Smoleńskiem. A wieczorem dobił mnie telefon kolegi lekarza, który prawie godzinę nawijał, że krakowskie elity się za mnie wstydzą, bo wszyscy widzieli  jak stałem w RIO z tymi parszywymi pisiorami, którzy tylko patrzą żeby zawłaszczyć Polskę na amen. Długo nie mogłem usnąć ogarnięty lękiem, że zaraz zadzwoni ubek. A w nocy mi się śniło, że mnie linczowali na zmianę platformersi z pisiorami...", tyle opowieści.

Sami Państwo widzicie, że politycy doprowadzili naród do choroby umysłowej zamieniwszy Polskę w jeden wielki dom wariatów, od lewa, przez środek, do prawa. I myślę, że się Państwo ze mną zgodzicie, że Polska weszła już w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura.

Więc, co? Rowy nie do zasypania???

I tak i nie…

Otóż tak się jakoś złożyło, że choć z wykształcenia jestem geologiem i na AGH pracowałem, przez całe życie przyjaźniłem się z ludźmi z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którymi w młodości bardzo mocno mnie złączyły przemiłe birbantki, narty i tenis. I była to naprawdę bliska przyjaźń głównie z prawnikami, socjologami, którzy, jak życie pokazało obecnie tworzą anty-pisowski obóz, któremu nadają ton pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji UJ, pewien jagielloński anty-lustrator, były minister Platformy i niegdysiejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego.  I choć jestem prawicowym blogerem, bynajmniej się tej przyjaźni nie wypieram i po prawdzie bardzo mi jej szkoda mimo tego, że jak po tragedii smoleńskiej zacząłem blogować opowiedziawszy się publicznie po prawej stronie polskiej sceny politycznej moi byli „przyjaciele” w jakiś iście nieludzki sposób mnie znienawidzili i uznali za zdrajcę, a salon podwawelskiego Krakówka wydał na mnie wyrok śmierci obłożywszy mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia. Doszło nawet do tego, że jeden ze znanych krakowskich prawników, przez wiele lat mój bardzo serdeczny kolega zadzwonił do mnie i zagroził, że "jak się nie uspokoję na tym moim prawicowym blogu to muszę się liczyć z tym, że jakby mi się coś złego przytrafiło krakowscy prawnicy i lekarze mi nie pomogą".

Ale w imię sprawiedliwości muszę również stwierdzić, że zapiekła nienawiść jest nie tylko po tamtej stronie. Bo jak ostatnio po tym, jak PIS przegiął w kilku sprawach napisałem na blogu parę konstruktywnie krytycznych tekstów pod adresem nowej władzy, ortodoksyjni pisowcy rzucili się na mnie jak wilki również zarzucając mi zdradę i oskarżając, że podając się za prawicowego blogera jestem z pewnością agentem Platformy, który wbija nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego. Zaś przebijająca z tych komentarzy nienawistna wrogość za to, że się ośmieliłem PIS skrytykować wcale nie jest mniejsza niż nienawiść moich byłych przyjaciół, którzy dziś na marszach KOD-u podskakują skandując: „Kto nie z nami ten za PIS-em! Hop! Hop! Hop!

A więc? Wszechobecna pandemia nienawiści? Głupota? Naród gremialnie obłąkany?

Otóż na szczęście nie.

Bowiem wczoraj byłem na przemiłym karnawałowym wieczorze kostiumowym w przepięknym, starym krakowskim domu przycupniętym u stóp Kopca Kościuszki, gdzie spotkał się jeden z roczników studentów prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego z przełomu lat 60/70 i kilkunastu gości reprezentujących inne zawody. Pan domu bliżej Platformy, zaś przeurocza Gospodyni skłaniająca się rozsądnie ku stronie prawej, zaś Goście o różnych poglądach politycznych, nierzadko bardzo odległych. I choć wam będzie w to trudno uwierzyć, dawno tak pięknego polskiego wieczoru nie przeżyłem, bo z każdego kąta tego domu wyglądała nasza historia. Starannie przez lata dobierane i wysmakowane obrazy, stylowe meble, bibeloty, biblioteczne woluminy i ręcznie malowane freski na ścianach promieniowały młodopolskim klimatem z czasu Wyspiańskiego i kultem naczelnika Tadeusza Kościuszki, o którym uroczy Gospodarz wie, jeśli nie wszystko, to prawie. Były wspólne tańce, wokalne występy i szczypta poezji. A przy boskiej kolacji i wyczarowanych rączkami Gospodyni smakołykach staropolskiej kuchni nie obyło się bez dyskusji na tematy polityczne. I o dziwo nikt się nie kłócił. A wiecie, dlaczego? Bo każdy mógł wyartykułować swoje zdanie i nikt mu nie przerywał, a zebrani potrafili wysłuchać argumentów mówiącego. A wiecie, czemu to było możliwe? Bo w tym baśniowym miejscu i niezwyczajnej atmosferze spotkali się normalni, z natury kulturalni ludzie o pięknych i wolnych umysłach kochający to, co robią, a co najważniejsze niezależni od wszelakich układów politycznych. Słowem ludzie znający swoją wartość, którzy niczego nie muszą udawać. Bardzo ich wszystkich bez wyjątku polubiłem, bo w swej grupie od czasów studenckich wzajemnie się lubiących i szanujących przyjaciół udało im się stworzyć wielką wartość łączącą ludzi, co w dzisiejszych czasach jest już niestety rzadkością. A jak Goście wychodzili, wszyscy się szczerze i serdecznie wycałowali w atmosferze nieudawanej wzajemnej życzliwości.

A jak wracałem do domu dźwięczały mi w uszach słowa modlitwy Konrada:

Daj nam poczucie siły
i Polskę daj nam żywą,
by słowa się spełniły
nad ziemią tą szczęśliwą.
Jest tyle sił w narodzie,
jest tyle mnogo ludzi,
niechże w nie duch twój wstąpi…

Zaś jak zasypiałem sfrunął do mnie z Nieba biały Anioł i wyszeptał w rydlowskim dialekcie:

Tyle byście mogli mieć, byście ino chcieli chcieć!

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w KrakowieAkademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

12-02-2017 [19:29] - michnikuremek | Link:

W 2010 roku pracowałem w pewnej firmie i właśnie ów 10 kwietnia, to była jedyna "pracująca" sobota w roku.....
Pół godziny po rozejściu się informacji o katastrofie tupolewa, kolega pracujący przy biurku obok określił przyczyny: "Lądowali we mgle - no i się rozj*bali". Kilka dni później nieco zweryfikował swoja diagnozę: "Lądowali we mgle PO PIJANEMU, no i sie rozj*bali. I po co te śledztwa, dochodzenia, skoro od początku wiadomo co się stało?"
Kolega jest magistrem inżynierem mechanikiem, absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w latach siedemdziesiątych, w trybie dziennym.....
Kilka minut później do pokoju wszedł kolega z sąsiedniego biura i oświadczył: "Każdy, kto uważa, że to był zamach, powinien udać się do psychiatry i leczyć się na głowę". Na pytanie, dlaczego to nie mógł być zamach odpowiedział: "Bo czasy się zmieniły".
Ów kolega jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu - też tryb dzienny, też lata siedemdziesiąte.....

Później już poszło z górki: jakieś wątpliwości, pytania były kwitowane rechotem, pukaniem się w czoło i wyzywaniem od ciemnych pisiorów. "Ale ruskie pisiorom numer wykręcili, hahaha" - to o umyciu wraku przez rosyjskich sołdatów. "Co te pisiory ciągle wrzeszczą, przecież to nieważne, kto leży w grobie" - to po skandalu z zamianą ciał w trumnach....

I teraz proszę o odpowiedź na pytanie: co siedzi w głowach takich ludzi??????

Obrazek użytkownika minimax

12-02-2017 [20:44] - minimax | Link:

"co siedzi w głowach takich ludzi"
STRACH

Obrazek użytkownika michnikuremek

12-02-2017 [21:19] - michnikuremek | Link:

Strach, ale też pogarda.....
To nie są Polacy....
To antyPolacy...
Antykultura!!!!
Sowiecka swołocz przywieziona tutaj w 1944 roku...
Nawet jeśli nie fizycznie, to na pewno mentalnie.......................

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@minimax

""co siedzi w głowach takich ludzi"
STRACH..."
----------------
Nie mam, co do tego wątpliwości.

Obrazek użytkownika xena2012

12-02-2017 [19:59] - xena2012 | Link:

trochę późno teraz cos zrobić bo nie działają już podstawowe a nawet żadne reguły zachowania. Dziś w mediach głównie internetowych dowiadujemy się z jaką klasą zachowali się :Leszek Miller,Piechociński i Kociniak-Kamysz z PSL zycząc pani premier szybkiego powrotu do zdrowia.Jeżeli takie życzenia będziemy uważać za ,,klasę'' a nie normalne ,uprzejme zachowanie to oznacza,że problemu nigdy się nie opanuje.Może niedługo zwykłe dzieńdobry też stanie się wyłącznie objawem klasy i kindersztuby.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Dziękuję Pani za komentarz

Obrazek użytkownika MAUR

14-02-2017 [11:42] - MAUR | Link:

Poruszyła Pani ciekawy wątek.
Mnie też mocno razi to przechwalanie normalnych zachowań. Rażą mnie te nieudolne i tragiczne w skutkach próby dodania sobie prestiżu przez pochopne awanse BMW, to bezkrytyczne lokowanie gówniażerii na wyskokich stanowiskach państwocwych nawet z psuciem prawa pod te potrzeby - bez żadnej krytycznej refleksji względem społecznego odbioru takich zachowań. Dotyczy to nie tylko PiS ale wszystkich rządzących wczesniej. Zdaje się nawet w PRL było to nie do pomyślenia.

Obrazek użytkownika minimax

12-02-2017 [20:27] - minimax | Link:

Witam serdecznie

Och, w samym tekscie tkwi clue, przyczyna i zarodz konfliktu. Zloto, pieniadz, gould, jahre geld, jurgieltnicy...

Juz niedlugo wielu z nich moze bedzie zmuszonych likwidowac majatki i dawac dyla w kierunku nieekstradycyjnym, za rozmaite grzeszki i przekrety, co to teraz w Warszawie wychodza. A co, Krakow gorszy??? Na pewno nie, wystarczy wskazac dawno juz pogrzebana i 100x zapomniana prywatyzacje upadlej Wytworni Sprzetu Komunikacyjnego...

Prawdopodobnie napotkal Pan srodowiska wierne rocie modlitwy ks. Piotra Skargi, proszacej Najwyzszego o to, bysmy "wlasnych pozytkow zapomniawszy" Ojczyznie sluzyli.

Coz, towarzystwo z RIO podejrzewalbym zas o przynaleznosc do jednego i tego samego stronnictwa - pienieznego, zas animozje miedzy nimi wzialbym za kwiki przy zbyt krotkim korycie. Kwiki trzody, zeby nie bylo. :]

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@minimax

Dziękuję Panu za dopełnienie przekazu mojej notki.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Domasuł

12-02-2017 [21:45] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ja mam zupełnie inne doświadczenia od Pana. Zwykle rozmawiając z ludzmi na tematy polityczno-społeczne nie mowi się partiami, nie ma partyjności. Mowi się zwykle o rzadzie (wcześniej PO, teraz PiS, ale bez utożsamiania go z partia) i rzadko o opozycji. Znam ludzi partyjnie nawiedzonych i unikam ich. Sa to zwykle byle komuchy, które wcześniej glosowaly na lewyce, a potem na PO (teraz być może na .N). Znam tez namiętnych słuchaczy Radia Maryja, ale te osoby rzadko schodzą na tematy polityczne i glosno nie artykuluja tego, ze popierają PiS. Wiec nawet nie ma pewności, ze tak jest. Co ciekawe, osoby zaangaowane religijnie, które znam na co dzień, bardziej sa skłonne glosowac na PO niż PiS. Nie spotkałem tez jeszcze osoby z zachodniej lub polnocnej części kraju, która przyznawałaby się, ze popiera PiS. Tak wiec Pana tekst jest dla mnie nie mniej egzotyczny niż jakby pisał Pan o sytuacji w jakims kraju na innym kontynencie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-02-2017 [03:06] - maks jamnicki | Link:

Baardzo ciekawy komentarz. Tego tematu ludzie nie znają. Nikt się nie przyznaje,że popiera PiS ale jednak jakieś głosy i tam są zbierane. Np.3 osoby z Wielkopolski są posłami PiSu. Inna sprawa, że woj lubelskie, mniej liczne- chyba 8? Zachodniopomorskie i Wielkopolska, na PiS ok 20%. Przy frekwencji ok 50% to daje co najwyżej co dziesiątą osobę dorosłą. Nawet gdyby tylko co druga osoba to ukrywała, to szansa na spotkanie "swojej" opcji politycznej w tłumie jest jak 1 do 20. Rozumiemy przed jakim trudnym zadaniem stoi ten rząd? A teraz historia jak najbardziej autentyczna. Swego czasu, gdy w szczycie rządów PO miały być jakieś wybory, w szkołach średnich podległych kuratorium w Poznaniu organizowano tzw. prawybory. Oczywiście manipulacja, okazja do robienia z maturzystów młodych lemingów. W pewnej poznańsko-podpoznańskiej szkole w jednej z klas dziewczyna zagłosowała na PiS. jako jedyna w klasie. Dla "wychowawcy" to był szok. Wezwał dyrektora i zarządzono oficjalne śledztwo. "Sprawczyni" nie wykryto, ale dziewczyna się b. zestresowała, klasa maturalna. Było by po studiach na jej wymarzonym kierunku, to szło by za nią, była by zniszczona. W domu ojciec się wściekł, chciał sprawę zgłosić do prokuratury. Interweniowała matka, by tego nie robił, zmarnuje córce życie, załatwią ją na uczelni. Tak, że ja rozumiem co Pan pisze, że "nie spotkałem jeszcze osoby..." itd. Ja to rozumiem, wtedy tam mieszkałem, relacja z ust nauczycielki. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Domasuł

14-02-2017 [04:06] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No tak, dla mnie to jest szokujące, bo tu gdzie mieszkam tradycyjnie PiS wygrywa, a w niektórych pobliskich gminach na PO praktycznie nikt nie glosuje (w rozmowach zwyczajni ludzie na wsi i w miasteczkach na poprzedniej władzy nie zostawiali suchej nitki), nawet jeśli kadra pedagogiczna jest tym wyjątkiem :)

Obrazek użytkownika Mind Service

13-02-2017 [00:38] - Mind Service | Link:

"Musimy coś z tą nienawiścią zrobić!" - to zacznijmy od siebie, na Naszych Blogach, bo poziom hejtu i inwektyw niepokojąco wzrasta, co ponoć jest niedozwolone. A tu przecież jakby większość zwolenników PiS. To czym wytłumaczyć agresywne zachowania tej pseudoelity przesiąkniętej manią wielkości? Dlaczego nie chcą, aby to ma było forum dyskusyjne, gdzie trwa spór na argumenty, tylko oczekują prawa do napisania każdej bzdury, którą chór klakierów będzie oklaskiwać? Zaś każda krytyka ich sposobu myślenia ma być niedopuszczalna?

Obrazek użytkownika Domasuł

12-02-2017 [23:39] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Bo blogerzy to zwyczajni ludzie. Dlatego z pewnoscia jest wśród nich wielu, z którymi w normalnym zyciu nie chcialbys mieć nic wspólnego.

Obrazek użytkownika Mind Service

13-02-2017 [02:20] - Mind Service | Link:

@Domasul - tylko, że ci niby zwyczajni ludzie, jak twierdzisz, mają się za elitę Narodu. Wśród nich są lekarze, dziennikarze, naukowcy, nauczyciele, profesorowie..., i zachowują się czasami tak jak prymitywny motłoch? Używając inwektyw i żądając od administracji usunięcia kogoś z forum dyskusyjnego za poglądy? I to w ramach tej samej opcji politycznej? Dla nich nie jest ważna prawda, tylko ich własne racje. Oburzają się na totalną opozycję za ich metody, a sami nie są lepsi. Jak można chłopaka z seicento z góry skreślać i przesądzać o jego winie tylko na podstawie tendencyjnych przekazów medialnych z TVP? To się kłóci z elementarnym poczuciem przyzwoitości. Na przykładzie tego wypadku ujawniają się charaktery i mentalność tych, którzy zabierają na ten temat głos. I co widać? Ano to, że przeciwnika politycznego (nawet we własnych szeregach) gotowi są zgnoić a najlepiej fizycznie wyeliminować, byle tylko nie okazało się, że nie mają racji. Tylko tym się różnią od KOD-u, że stoją po drugiej stronie barykady, ale mentalnie nadal stoją tam, gdzie stało ZOMO. Ktoś tu dzisiaj napisał, że muszą wymrzeć całe pokolenia, by cokolwiek w Polsce mogło się zmienić na lepsze, i to jest smutna prawda. Więc "teoretyczne państwo" musi trwać nadal, żadnej "Dobrej Zmiany" nie będzie, bo to jest niemożliwe z takimi ludźmi. Wychodzi niestety ta sowiecka mentalność po obu stronach, która tu jest bardzo widoczna, co ruski troll Trybeus na innym forum trafnie określił - bo PiS to stan umysłu. I dopóki większość wyborców PiS-u, a tym bardziej prawicowe elity będą miały taki stan umysłu, to nie ma co marzyć, że będzie lepiej. I tak cud, że tyle dotąd się udało. Jednak dobra passa wcale nie musi trwać wiecznie.

Obrazek użytkownika Domasuł

13-02-2017 [02:13] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

@Mind Service Oni nie maja nic wspólnego z partia PiS, choc może by chcieli. Sa wyłącznie sympatykami i wyborcami. Jakby Jaroslaw Kaczynski ich sluchal to już dawno z PiS-u nic by nie zostało. 95% ludzi którzy zaglosuja na PiS na co dzień nie zyje tymi wszystkimi wydarzeniami. I to jest sila tej partii. Natomiast elektorat PO i .N to ludzie wyhodowani przez TVN24 plus roznego rodzaju szemrani beneficjenci systemu.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-02-2017 [03:38] - maks jamnicki | Link:

A mnie się coraz bardziej wydaje, że sympatycy tego rządu dobrze Pana zidentyfikowali :) Napisał Pan powyżej wyjątkowo wredny komentarz. Jest tyle miejsca w internecie, a Pan musi akurat tutaj fajdać ?. Rożne strony i blogi mają swoje profile, to jest strona należąca do Gazety Polskiej, wymiana poglądów pomiędzy jej czytelnikami czy też tylko sympatykami, czy też tylko będących ideowo blisko. Że ludzie sobie ćwierkają?. Może. Także. Cóż. Ale jak by Pan wszedł na stronę hodowców kanarków i tam bruździł że kanarki są do d..y, to by to było słusznie odbierane jako prowokacja. A wchodząc do pubu fan klubu Legii i bredząc tak jak tu, że jej kibice to tacy i owacy, oberwał by Pan butelką, i słusznie. Pan pomylił miejsca, szukaj Pan strony padlinożernych, ciut mnie Pan zniecierpliwił, nie przeczę. Nie wchodzi się do czyjegoś domy i ględzi ze gospodyni źle gotuje lub ma za długą szyję, a inni goście to cymbały. Bo można spaść ze schodów, i słusznie. Dziwny sposób szukania polemiki. Niech Pan jeszcze raz przeczyta co Pan napisał.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-02-2017 [03:42] - maks jamnicki | Link:

Ten wpis do Mind Service godz 2.20

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mind Service

Myślę, że ortodoksyjnym pisowcom z Naszych Blogów dobrze zrobi lektura Pańskiego komentarza.

Obrazek użytkownika Mind Service

13-02-2017 [11:23] - Mind Service | Link:

Oni tego po prostu nie przyjmą do wiadomości. To jest tak jak z Pawlakiem: "prawda, prawdą, ale racja musi być po mojej stronie"....

Obrazek użytkownika paparazzi

13-02-2017 [01:29] - paparazzi | Link:

Zgrabnie Pan to ujal. Widzi pan w Polsce dopiero formuje się demokracja a homo sovieticus króluje. Dobrze miec swoje zdanie i oparcie jak największe ale w kuluarach kawiaryjnych zawsze tak było warto mieć kręgosłup moralny, być niezależnym od dyktatu salonów. Weźmy "Rybę" Rybińskiego napisałby to pewnie mniej pompatycznie, bez wielkich słów i przesadnych emocji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Widzi pan w Polsce dopiero formuje się demokracja a homo sovieticus króluje..."
-------------
Sęk w tym, że po upadku komuny nie wytłumaczono Polakom, czym rzeczywiście jest demokracja.

Obrazek użytkownika E.B

13-02-2017 [01:42] - E.B | Link:

Witam, Panie Krzysztofie!

A czy nie mógłby Pan otworzyć kawiarenki u nas? Nie wiem, czy na S24 będzie to możliwe nawet w marcu. Proszę wejść na ten adres:

https://nohood.wordpress.com/2...

Komentarz można wpisać nic nie podając. Będzie Pan figurował jako Anonim. Proszę się tylko podpisać w komentarzu, żebym wiedziała, że to Pan.
Proszę zaprosić Asturię.

Pozdrawiam i do usłyszenia :).

Ewa /E.B

Obrazek użytkownika Domasuł

13-02-2017 [02:16] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A NB nie podoba się Pani? Troche zmian zrobili 2 dni temu. Troche sprawniej wszystko funkcjonuje, chociaż niestety wciąż to jest daleko od tego co być powinno.

Obrazek użytkownika E.B

13-02-2017 [20:35] - E.B | Link:

Domasul.

Nasze Blogi są bardzo przyjazne i rzeczywiście dokonały zmiany na lepsze. Nie mają jednak narzędzi koniecznych dla funkcjonowania kawiarenki. W kawiarence nie tylko rozmawia się poważnie i pół żartem, pół serio, ale także słucha się muzyki. A tu się nie da, niestety.
Ale porozmawiać? Czemu nie :).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@E.B.

"Witam, Panie Krzysztofie! A czy nie mógłby Pan otworzyć kawiarenki u nas? Nie wiem, czy na S24 będzie to możliwe nawet w marcu..."
---------------------
Witam Pani Ewo!!! Już piszę na dwóch blogach, więc nie chcę się rozdrabniać i czekam na marzec, by zobaczyć, czy Państwo Janke dotrzymają słowa.

Póki co pozdrawiam Panią jak zawsze ciepło i serdecznie.

Obrazek użytkownika E.B

13-02-2017 [20:00] - E.B | Link:

Panie Krzysztofie.

Rozumiem, ale szkoda. Proszę jeszcze to przemyśleć. Na Naszych Blogach nie da się uruchomić Kawiarenki, bo nie ma tu wszystkich narzędzi.
Tu są tylko rozmowy na temat :).

Zawsze może mnie Pan jednak tam odwiedzić. Zapraszam :).

Nie wchodzę na S24, bo nie podpisałam nowego regulaminu. Poza tym spuścili mnie do piwnicy. Taka drobna niedogodność Adminów :).
A więc pewnie nie będzie mnie na otwarciu kawiarenki, jeśli takowe będzie na Salonie.
Ale poczytam.
Proszę pozdrowić ode mnie panią Noemi, panów Spike i Lesnodorskiego. A p.Wichrem się odzywa?

Jesteśmy trochę jak po jakimś kataklizmie. Usiłujemy się zorganizować i chyba coś z tego będzie trwalszego. Ale oczywiście sprzyjamy i kibicujemy wszystkim platformom blogerskim, pokrewnym nam ideowo. Można pisać przecież nie tylko u siebie.
Zapraszam wszystkich Pana Gości do odwiedzenia nas na : https://nohood.wordpress.com/s...

Mam nadzieję, że będziemy współpracować z Naszymi Blogami :).

Pozdrawiam serdecznie

Ewa

Obrazek użytkownika elefants

13-02-2017 [07:46] - elefants | Link:

Naród wspaniały,tylko ludzie k....
J. Piłsudski.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-02-2017 [10:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Elefants

Coś jest najwyraźniej na rzeczy!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-02-2017 [11:23] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Krzysztofie, opowiadanko pyszne, prawie literatura faktu... (znam RIO jak zły szeląg, ale sprzed lat; ho, ho!...). Rzecz jasna ostracyzmy wręcz wirują, słuszne i niesłuszne. Sam takie maleńkie wiry wokół siebie wywołałem, bo po Smoleńsku powypowiadałem wielu znajomym, co zachowywali się skandalicznie wrednie, znajomości droga pisemną, do czasu, aż im rozum wróci... I jak Pan sądzi... wrócił? Gdzie tam. Miłośniczka mądrości i urody KomoRuskiego jest dalej nim zafascynowana. Itd. Niedawno w moim tekście o sopranistce* wspominam atak dziennikarki prawicowej na mnie, że impreza ma rosyjskie arie w repertuarze. Bo ponoć jesteśmy w stanie wojny z Putinem, więc takim jak ja powinno się ogolić głowę... jak kolaborantowi za okupacji. To są sprawy nie do odkręcenia, i dobrze, bo odium to odium - tak było zawsze, tylko skala może teraz nieco większa, bo demokracja korzysta z większej ilości kanałów informacji. A w dodatku przekaziory (także nasze)to skutecznie podtrzymują i rezonują, np. Rachoń w TVP Info nagle zaprasza Szczerbę i daje mu równorzędny głos przy stole. Od jakiegoś czasu nie da się już tych Jego (miała to być nadzieja odnowionej telewizji)dysput przedstawicieli opcji politycznych słuchać, bo każdy (poza rządzącymi, chociaż to też różnie bywa) klepie tą swoją partyjniacką formułkę kłamiąc w żywe oczy bez oglądania się na pokrycie w faktach, nie mówiąc o jakimś zawektorowaniu w kierunku SŁUSZNOŚCI. Człowieka tylko irytacja ogarnia, bo ileż podjudzania można ścierpieć!? Dlatego Rachonia ostatnio wyłączam. Konkludując: pojednania głupoty i antypolactwa - z kim? - lepiej niech nie będzie. Mądrość - jeśli zwycięży i się ucukruje, a na to wygląda - w sposób naturalny odcedzi szumowiny. Bądźmy dobrej myśli, bo jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Serdeczności - Blogerze o Giętkim Piórze!
* http://naszeblogi.pl/65397-sop...

Obrazek użytkownika E.B

13-02-2017 [19:45] - E.B | Link:

Panie Zygmuncie.

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Dla mnie to zaszczyt :)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mada

13-02-2017 [14:02] - mada | Link:

Taka jest potęga nienawiści. Od nienawiści nie ma odwrotu. Za to od miłości do nienawiści - jeden krok.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2017 [10:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Niezwyczajnie mała ilość wejść na tę notkę świadczy niestety, że PIS nadal nie jest w stanie przyjąć krytyki w jakiejkolwiek formie i nie chce widzieć swoich błędów. Źle to wróży dla nowej władzy.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika MAUR

14-02-2017 [11:28] - MAUR | Link:

W gronie ludzi obowiązanych niejako z urzędu trzymać pewnien poziom - opisana atmosfera spotkania ludzi o najróżniejszych poglądach jest normą. Tam gdzie wszyscy byli razem kilka lat i zdążyli już poznać się wystarczająco - nikt nie potrzemuje udowadniać swoich racji. Każdy wie swoje i każdy otwarty umysł chętnie konfrontuje swoje wyobrażenia z wyobrażeniami innych. Wszyscy znają liderów różnych opinii i potrafią z tego skorzystać.Co przynosi pożytek wszystkim.
Parę lat temu postanowiłem zrobić sobie 2 fakultet z młodszymi o pokolenie. 110 osób na roku. Do nielicznych wyjątków, wręcz nie do zapamietania, należały nieskrępowane dyskusje z wykładowcami tych z młodszego pokolenia. W moim pokoleniu było kilka osób. I właśnie to pokolenie potrafiło wejść w dyskusje z wykładowcami, toczyć spory, pokazywać własne polskie doświadczenia ubrane dzisiaj w zachodnią nowomowę akademicką. Jednym słowem moje pokolenie ożywiło ten rok na tym wydziale na tyle, że raptem wszyscy wykładowcy zapałali chęcią uczenia tego roku. Widocznie było to zjawisko takie jak meteoryt. Bo jak donosi znajomy profesor - już nie ma takiego roku. (P.S. Po dyplom w terminie z owych 110 zgłosiło się 6 w tym 3 z mojego pokolenia, w tym 1 zdobył dyplom przed terminem).
Dzisiaj dominuje inny świat wartości. Niestety, i piszę to z przykrością, lecz obecna ekipa rządząca powiela z nawiązką błędy poprzedników. Nie robi nic w kierunku kreowania pól zgodności dla wszystkich. Jest zainteresowana maksymalizacją podziałów społecznych po to by ludzie zajęci byli albo ślepym popieraniem władzy albo jej zwalczaniem. Ta połowa nie biorąca udziału w tych igraszkach rządów dowolnej proweniencji jest zupełnie ignorowana. Do zdobycia władzy w państwie wystarczy by poszli do wyborów nasi. A jak już i ich zabraknie to pójdziemy sami i sami się wybierzemy...