Rewelacyjny pomysł biznesowy na portal

Wszyscy czytają? Dobry tytuł, no nie? To jedziemy :)))

Zacznijmy od początku – otóż wiadomo wszak doskonale, że jest reklama dźwignią handlu (hasło takie było w PRL, tu niektórzy płaczą ze śmiechu, a reszta i tak nic nie rozumie), a media z tej reklamy żyją, zwłaszcza elektroniczne.
Pomijam tu celowo media papierowe, bo one w Polsce żyją z zapomóg państwa i samorządów, zwanych dla niepoznaki ogłoszeniami firm i prenumeratą. Te właśnie ogłoszenia i prenumeraty utrzymywały przez lata GW i pochodne, a teraz płyną sobie w stronę GP czy  WPolityce, ale – jak to niedawno wyznał szczerze red. Sakiewicz – rząd jest oszczędny i nawet 1/10-tej tego, co niegdyś, nie pozwala wydać, a samorządy dalej płacą swoim.
Pomijam tu również tzw. media społecznościowe, bo one żyją głównie z gromadzenia i sprzedawania informacji o użytkownikach. Starzy bojcy z SB mogą tylko zapłakać, patrząc jak zbiór informacji wielkości całego archiwum IPN taki fejsbuk zbiera w godzinę. Ale ja tu dzisiaj o czym innym, czyli o tym, jak zarobić na zwykłych reklamach.

Wiadomo już chyba wszystkim, że zapłata za reklamę jest zależna od poczytności, czyli od ilości tych naszych kochanych klików. Niekoniecznie wiadomo wszystkim, że zależy także od grupy docelowej czyli targetu, który klika. Mówiąc wprost - żeby  dostać nieźle płatną reklamę np nowego smartwatcha, trzeba mieć nie tylko dużą ilość czytelników, ale też z odpowiedniej grupy wiekowej/finansowej. Co zrobić, kiedy kliknięcia co prawda są, ale nie z tego targetu, co trzeba? Trzeba zrobić skandal!
Skandal, awantura, nawalanka, histeria, to wszystko nakręca sprzedaż niebywale, świadczy o tym popularność mediów zwanych brukowymi. I tu właśnie zrodził się w czyjejś bardzo mądrej głowie pomysł iście genialny, opiszę go w skrócie:

Mamy oto jakoś tam poczytne medium, którego załogę stanowią ludzie raczej starsi i raczej o poglądach prawicowych. Zamieszczane przez nich materiały bywają kontrowersyjne i uderzające w różne lewicowe tabu, podają wiele ciekawych danych itp. – co z tego, skoro większość czytelników to ludzie z podobnej grupy, czyli dość odporni na reklamy najnowszych rynkowych nowinek. Mało tego, autorzy starannie dobierają rozmówców na swoich blogach, dlatego zamiast zainteresowania kolorowymi obrazkami, choćby najnowszych modeli samochodów, czytelnicy skupiają się na dyskusji. Reklamy nie odnoszą spodziewanego skutku, a więc przestaje się opłacać je zamieszczać.
Wiadomo dokładnie, że reklama łapie najlepiej, kiedy jest najciekawszym (najbardziej agresywnym) obrazkiem wśród innych obrazków, a klient/czytelnik przelatuje tylko po stronie, łykając łatwe treści niejako odruchowo. Jeśli może jeszcze przy okazji napluć tu i tam, odreagowując kolejny opieprz od szefa, brak kasy na kochankę czy nocne niezadowolenie żony, to jest to stan dla reklamodawcy wprost idealny. Jakie wnioski? Proste jak drut!

Otóż mamy tych blogerów, których tak zgrabnie opisał niejaki J. Bielski na blogu Bogny Janke , właścicielki Salon24>

To jest taka mentalność. Jedzie sobie na starym składaku rowerze pospawanym z dwóch z łańcuchem i kłódką (coby mu nie ukradły te z PO), na nosie okulary pęknięte na spojeniu między szkłami z zalepione beżowym plastrem na odciski. Do jednego ucha ma te okulary zaczepione na gumę od majtek bo urwało się to co powinno być. I zaczepia każdego kogo mija i plecie że Owsiak to złodziej, Tusk zamordował Lecha, niewierzuncych bedziem wywalać z Polski itp bzdety. I taki ot sobie typowy "bloger" to jest. Na co jemu jakowa dyskusja. Jak on nie wie co to jest. Ktoś dla jaj z daleka może mu na złość powykrzykiwać "niemerytorycznie: "Dureń", "wir", "Księża to pedały i złodzieje", PIS to kanalie, itp. Po to żeby pośmiać sie jak kretyn wymachuje zwiniętymi w kułak piaąchami i trzęsie mu się łepetyna i nieogolony ryj. A przecież tu nikt zdrowy psychicznie żadnej merytorycznej dyskusji nad tymi bredniami nie zakłada. Tylko tak "na Fejsbooka" -naupychać frajerowi i pośmiać się z niego. 
A że tu na Salonie właśnie wszystko według podobnych schematów leci, to w zasadzie jedynym zdrowym odruchem jest tak na Fejsbuka: naupychać wariatom. Trolling jest jedynym zdrowym odruchem aby zachować zdrowie psychiczne w kontakcie z idiotami, jakimi niewątpliwie są wszelkiej maści zwolennicy PIS i innego G. 

I właściwie nie trzeba już żadnego komentarza, bo wszystko jasne > te głupie prawackie staruchy i tak będą pisać, bo to uzależnione idioty i kretyny, a właściwy target, czyli zdrowa i pełna wigoru społeczność z FB będzie miała bekę! Będą nawalanki, klikalność skoczy, reklamy zdrożeją, żyć nie umierać! G-e-n-i-a-l-n-e!
Najzabawniejsze jest to, że zasiedziali blogerzy z S24 snuli (tu i gdzie indziej) przeróżne domysły, a tymczasem niejaki J. Bielski z fejsa objawił wszystkim najprawdziwszą prawdę w paru zdaniach. Gdybym to ja, drodzy PT Czytelnicy, napisała , to byście mi w życiu nie uwierzyli – a tak macie, kawa na ławę.

Wychodzi jednak na to, że ten pozornie znakomity pomysł rypnął się dość skutecznie już po trzech tygodniach. Świetni znawcy rynku i reklamy nie przewidzieli, niestety, że nie za bardzo będzie się z kim nawalać. Oczywiście nieliczna grupka zapaleńców stanęła w szranki, ale oni i na starym S24 nieustannie karmili trolli. Reszta po prostu odmówiła występów w cyrku. Notki, jeśli w ogóle piszą, to coraz rzadziej, w nawalankach udziału nie biorą. Część po prostu sobie poszła.
Cóż, dzisiejsi „znawcy mediów” w Polsce mają mniej więcej taki sam stosunek do publisi, jaki niegdyś przedstawił Lis. Do nich nic nie dociera, nie widzą oczywistych zmian w mentalności całych społeczeństw, nie rozumieją dlaczego wygrywa Trump, dlaczego PiS ma poparcie, dlaczego wreszcie już nie tylko starsi, poważni ludzie po prostu nie reagują na ich prowokacje. Za to dobrze rozumieją mowę pieniądza – i dlatego s24 wróci do starych funkcjonalności. Nowy pomysł, po krótkiej fali najazdu z fejsa, okazał się być kompletną pomyłką biznesową. Podstawowe założenie, czyli wesoła nawalanka ze staruchami, wzmocniona dodatkowo fotkami i odredakcyjnymi tytułami – nie wypaliło, a budowanie kolejnego kolorowego brukowca dla wesołków z fejsa jest bez szans na rynku. Koniec zabawy.

* * * *  

Mając dziś do dyspozycji takie narzędzie jak budowane przez dziesięć lat środowisko Salon24 (z którego wyszło mnóstwo inicjatyw o zasięgu także ponad krajowym, zarówno w sieci jak i w realu), można było poważnie pomyśleć o całym programie pozytywnych działań i dostać na to poważne granty. Stworzyć realny ośrodek opiniotwórczy, stać się poważnym partnerem w dyskusji politycznej i społecznej.
Ale  - jak była łaskawa zauważyć pani Bogna miesiąc temu  >  
@ESKA
Raczej mam wrażenie, że to Pani niewiele rozumie.
Bogna Janke 1.01 19:28

Jako owa wzorcowa stara baba w okularach sklejonych plastrem, z moherem na głowie i na rowerze typu Ukraina, donoszę uprzejmie, że faktycznie nic nie rozumiem. Np. nie rozumiem, jak można najpierw głodzić, a potem próbować  zarżnąć kury, które mogłyby znosić złote jajka....
Cóż, przyroda nie znosi próżni, prędzej czy później ktoś inny te kury przytuli, odkarmi i przyjdzie czas i na złote jajka, to pewne. Natomiast po zapowiedzianym powrocie do starych obyczajów salonowe kuraki pewnie wrócą,  z przyzwyczajenia (to normalne, w końcu żal miejsca, gdzie się zostawiło iluś znajomych i ileś lat pracy), niestety, obecny poziom zaufania kuraków do właścicieli kurnika wyklucza póki co jakiekolwiek poważniejsze plany, więc raczej nie będzie wesoło z kasą, a przyszłość nie rysuje się zbyt różowo.

To Wam mówię ja, kura o bardzo małym rozumku...... :)

PS. Mam nadzieję, że PT Czytelnikom notka ta wyjaśni również takie zjawiska, jak tolerowany ordynarny hejt w komentarzach na tzw. „naszych” portalach, jak WSieci czy Niezależna. Target, moi drodzy, target to podstawa! Bez targetu nie ma reklamy, a przecież emeryt z Pcimia nie kupi sobie merca, a przeżyć z reklamy herbatek ziołowych raczej nie sposób :)))
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

31-01-2017 [16:57] - eska | Link:

PS. Informuję uprzejmie, że na hasło "Bolek" robi mi się niedobrze,
dlatego uprasza się o nieporuszanie tego tematu chociaż dzisiaj :)

Obrazek użytkownika MFW

31-01-2017 [19:01] - MFW | Link:

Temat jednak wart podjęcia, choć od strony, którą nazwałbym "tajemnicą odwrotnej strony Księżyca", którą pokazał radziecki statek kosmiczny Luna 3.
Gdyby pojawił się taki "obiekt" na mainstreamowej przestrzeni medialnej jak ów statek kosmiczny Luna 3 i pokazał Polakom i światu odwrotną stronę TW Bolka, tj. nie tą jasną zarejestrowaną w materiałach IPN-u i w teczkach z archiwum Kiszczaka czyli dokumenty świadczące o współpracy z SB ale te dokumenty, które pokazałyby dlaczego na Zachodzie zrobiono z niego laureata pokojowego Nobla i urządzono mu w Kongresie USA, jako trzeciemu w historii cudzoziemcowi wielką fetę i reklamę na cały świat.
Polaków oszukała nie tylko wojskówka Jaruzelskiego - Kiszczaka ale zwłaszcza strona reprezentowana przez CIA, która z tą wojskówką realizowała operację transformacji ustrojowej.
Rąbka tajemnicy uchylił Maciej Zalewski, na początku prezydentury Wałęsy polityk Porozumienia Centrum i sekretarz Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w rozmowie z filmowcem Jerzym Zalewskim, co ten utrwalił w swojej książce pt. "Dwa kolory" :

„Czego dowiedziałem się w Ameryce - tak ma być. Drugą lekcję otrzymałem, kiedy byłem w BBN i kiedy rozmawiałem z szefem CIA, który też mi powiedział, że tak ma być: „Zostawcie tych agentów, zostawcie tych szpiegów, wszyscy jak mieli być odwróceni, to zostali odwróceni, pracują na rzecz nowego układu. Zostawcie to w świętym spokoju. Wszystkie wasze pomysły są pomysłami idealistów, którzy nie rozumieją układu. Tak ma być”."

Obrazek użytkownika tom@hawk

01-02-2017 [20:55] - tom@hawk | Link:

Witam Panią. Jestem debiutantem na tym portalu, uciekłem z "saloonu"
-zrobiono z niego pojemnik na odpadki. Kilka godzin usiłowałem się
tutaj zalogować, dziś rano udało się za pierwszym podejściem.

Pozdrawiam serdecznie
Mat

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2017 [17:31] - Jabe | Link:

To nie powiodło się, bo większość blogerów „odmówiła występów w cyrku”, czy dlatego że fala z „Fejsa” ustąpiła i nie miał kto trollować, czy może dlatego, że nie zauważono „oczywistych zmian w mentalności”? Coś mi się widzi, że tylko ten pierwszy powód, a reszta opowieści to dekoracja.

Obrazek użytkownika eska

31-01-2017 [18:27] - eska | Link:

Z logiką u Waści słabo, ale spróbuję jak dla gimbazy - fala hejtu z fejsa trafiła w pustkę, więc opadła. A pustka się zrobiła, bo nie zauważono zmian w mentalności. Teraz jasne?

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2017 [19:00] - Jabe | Link:

Moherowcy przeszli przemianę mentalną i niepostrzeżenie przestali się rozkoszować hejtem pod swoim adresem, czego efektem była odmowa występów. Teraz dobrze?

Obrazek użytkownika eska

01-02-2017 [01:30] - eska | Link:

Prawie :)))

Obrazek użytkownika hostoja

31-01-2017 [20:16] - hostoja | Link:

Ta fala to jakaś cieniutka była (jest?), jakby bez przekonania usiłowała coś podmyć, coś pochlapać. Idealnie wpisuje się w ogólnokrajową tendencję. Coraz mniej pożytecznych idiotów na ulicach, coraz słabsze popiskiwanie w "niezależnych" telewizorniach, coraz większa frustracja "autorytetów moralnych".

Obrazek użytkownika eska

01-02-2017 [01:34] - eska | Link:

Prawdę powiedziawszy to ja za bardzo w tę falę nie wierzę, ale Bogna się zaklina, a sierotki po S24 oczywiście łykają. 
Swoją drogą to dla mnie od początku niepojęte, ten kult Jankego jako Dobrego Pana.
Przecież tak naprawdę  salon zrobił Krawczyk i to on w gruncie rzeczy stworzył to środowisko, jak odszedł, Janke wszystko tylko psuli coraz bardziej.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-01-2017 [18:25] - zbieracz śmieci | Link:

Nie ide do sklepu nawet jak jestz w poblizu i mogę wydać kilka groszy mniej ale do takiego gdzie właściciel zrobi wszystko abym odczuł ,że moja wizyta to dla niego zaszczyt a moje pieniądze tam zostawione zapewniaja utrzymanie dla niego i jego rodziny.
Bogna nie rozumie zasady ,że jak kupiec się na klienta krzywi to sie nie wyżywi,poszła z zaskocznia i myslal ,ze pomarudza i wróca bo wydawało się jej i nie brała pod uwagę ,że sa tacy którzy pejsowatego po prostu nienawidzą a ja do takich się zaliczam.
Teraz już wie i ile to kosztuje ale to ich zmartwienie.
Kłamał w zywe oczy twierdząc,że nie mieli dolewek a niby tacy sponsorzy jak PZU SA czy PKN Orlen to pryszcz,przy;pomnę jakiej piany dostała gdy rząd ogłosił ,ze koniec z łozeniem na szemrane fundacje i stowarzyszenia które finasowały jedynie godne zycie załozycieli.
napisałem jej wprost ,ze wymyk z pejowatym bedzie ich kosztował około miliona dolców,bo na tyle wszyscy tam piszący bysmy zapracowali wspólnie na jeden byt salon 24.
Kto jeszcze nie zarobił na zmianie ano trolle ,agentura i zadaniowcy bo nie sie z kim nawalać.
Jeden śmierdzie tu sie przywlókł ,niejaki mind service,kilku pewnie też sie pojawi pod zmienionymi nickami.

Obrazek użytkownika eska

31-01-2017 [19:08] - eska | Link:

Najlepsze jest dzisiaj - ogłosili, że od jutra nowy regulamin.
A to, co robili przez ostatni miesiąc, jest niezgodne z regulaminem - tego już nie ogłosili, ale ja ten stary regulamin mam na dysku i jakby co - chętnie służę.
Można by ich nieźle pociągnąć po sadach.
I tak to się skończy, jak się nie uspokoją, sama ich podam w końcu za kradzież własności intelektualnej.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-01-2017 [19:58] - zbieracz śmieci | Link:

Sporo piszących bedzie chciało odzyskać co ich ,nie było zastrzeżenia ,że to co niezamawiane a opublikowane jest ich własnością.

Obrazek użytkownika MFW

31-01-2017 [19:02] - MFW | Link:

C.D.
Po 1989 roku Polska nie stała się w pełni suwerenna ale zmieniła hegemona ze wschodniego na zachodni a ten hegemon do dziś wtrąca się do naszych wewnętrznych spraw, o czym powiedział ostatnio J.Kaczyński w wywiadzie dla PR Katowice w dniu 22.01.2017
https://www.youtube.com/watch?...
od 12'19"
(...)"Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i (może to jest złe słowo) użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach , które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować"(...)
W 2013 roku dla "Do Rzeczy" mówił o Bracie w kontekście postrzegania Go przez USA:
(....)- Niezależnie od tego, jak bardzo jest to zakłamywane, za jego czasów (Lecha Kaczyńskiego - red.) liczono się z nim. A co za tym idzie liczono się z Polską - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówił, że jego brat "miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, że potrafi tworzyć koalicję, czyli że trzeba się z nim liczyć". - Potrafił to robić - wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje - powiedział polityk. Jego zdaniem, Lech Kaczyński pokazał, że "Polska ma wystarczający potencjał". - Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał - dodał Jarosław Kaczyński.(...)

Obrazek użytkownika eska

31-01-2017 [19:36] - eska | Link:

Nie podejmę tematu, bowiem cała hucpa wokół Wałęsy to tylko dalszy ciąg tego, "co ma być".
Gonienie króliczka - mnie to nie bawi, a o "Bolku" wiem od 1982 roku. Inni też wiedzieli, także Kaczyńscy. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-01-2017 [20:52] - Imć Waszeć | Link:

Podpowiedź: na końcu tego szlaczka z youtube, czyli tam, gdzie kończy się identyfikator filmu postaci v=12345678, można wpisać coś takiego: &t=12m19s albo #t=12m19s. Wtedy film automatycznie startuje od podanego momentu. Można też podać początkowy czas tak: &t=739 lub #t=739. W ten sposób również się otworzy film: .../v/ZaWF2QcLFEM#t=739 albo .../embed/ZaWF2QcLFEM#t=739, gdzie kropki oznaczają www.youtube.com

Obrazek użytkownika ilona

31-01-2017 [19:40] - ilona | Link:

Dzień dobry wszystkim z S24. Nisko się kłaniam.
Pani Esko" miriad miriadów" dla tego wpisu)))
Z szacunkiem

Obrazek użytkownika eska

01-02-2017 [01:37] - eska | Link:

Życie, wbrew pozorom, bywa dużo prostsze niż to się wydaje zwolennikom piętrowych spisków.
Zazwyczaj nie biorą pod uwagę zwykłej głupoty..... 

Pozdrawiam serdecznie:)

Obrazek użytkownika Tarantoga

31-01-2017 [20:06] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Trochę to nie tak....gdy nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze.
Igor Janke---pracował u Michnika w TOK-FM,potem u Solorza w Polsat News...od zawsze szukał konfitur,siedząc na barykadzie.
Bogna Janke przyszła do portalu prosto od Waltera z TVN...i kółko się zamyka.

Teraz zarżnęli portal...może jest forsa...ale ludzie odeszli. Ja też...ale to nie dziwota,bo raz mnie wywaliła z s24 Agata Luśtyk,raz sam Igor i dwa razy 
Bogna Janke...nie liczac tego,ile razy sam wychodziłem :-))

W listopadzie 2012....lub 2011 Igor napisał list otwarty---"Chodźcie z nami" i to był koniec s24....i początek chlewu 24.

Całuję rączki----P.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-02-2017 [08:58] - zbieracz śmieci | Link:

Nie sprawdzałem skad ich korzonki ale dzięki za oświecenie.Co prawda niewypał w interesach dotyczy całkowicie obcych mi osób to po takiej informacji cieszy.

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

31-01-2017 [23:31] - Stary Wiarus | Link:

Amen. Nie po raz pierwszy okazało się, że jeśli ktoś sobie zrobi doktrynę z siedzenia na płocie, to jedyny skutek jest taki, że go w kroku boli.

Obrazek użytkownika eska

01-02-2017 [01:28] - eska | Link:

Sprawdziłam - Janke ma instytut, a w radzie jest Dutkiewicz. Czyli dotacje padły -  i wszystko jasne :)))

Obrazek użytkownika Gargangruel

01-02-2017 [12:58] - Gargangruel | Link:

"Natomiast po zapowiedzianym powrocie do starych obyczajów salonowe kuraki pewnie wrócą, z przyzwyczajenia..."

Pewnie tak. Ja chętnie wrócę, ale jedynie wtedy, gdy będę mógł SAM wywalać trolling spod moich notek.
W innym przypadku nie ma mowy.

Obrazek użytkownika eska

01-02-2017 [14:58] - eska | Link:

Taka opcja była w starym regulaminie, w nowym nie ma o tym słowa.

Obrazek użytkownika MAUR

01-02-2017 [17:26] - MAUR | Link:

Nieżle.
Przytoczyła Pani komentarz szefowej S24 do siebie. Czytałem go on-line. Pomyslałem wówczas sobie, że w równym stopniu dotyczy i mnie. Choć w swoim mniemaniu uważam, że niewiele jest rzeczy poza zasięgiem mojego zrozumienia a gdy już coś takiego znjadzie się a będzie warte zachodu - to doedukuję się błyskawicznie. Tym nie mniej to Raczej mam wrażenie, że to Pani niewiele rozumie. było swojego rodzaju zwiastunem tego co nastąpiło nie tyle bez liczenia się z konsekwencjami ile pewnego rodzaju zadufaniem w skuteczność starego/odnowionego pomysłu biznesowego. Co zresztą Pani dość przejrzyście tu opisała.
Efekty są widoczne na S24 i żadne zaklęcia tego nie zmienią.
Sam planowałem poszerzenie własnej aktywności o notki od początku tego roku. Jako aktywności alternatywnej - rzecz jasna. Ale owe niespodziewane zmiany moje zamierzenie skutecznie oddaliły w czasie. Teraz zastanawiam się czy warto w ogóle o tym myśleć.